Parisée

3 body

<< předchozí 1 2
    • 2.7.2018  23:08
    Kundun (1997)

Snový Martin Scorsese a epický Philip Glass. Nemohl jsem než vzpomenout si na obrazové kroniky jako Baraka a Koyaanisquatsi. Čekal jsem ve filmu nějakou hrubou akci, zejména ve chvíli, kdy děj dospěl k přepadení Tibetu, ale jak si to probírám v hlavě, vlastně o to nešlo. Tenhle film je o ideji nenásilli, o tom, že pravda nepotřebuje přesvědčovat, o tom, že spravedlnost jednoho dne dojde naplnění, o tom, že největší bolest působí nevědomost. Poslední půlhodina mě hluboce zasáhla.

• 15.4.2018  21:22

Zbožňuju tu kresbu! Tu poetiku, ten klid, který z toho všeho čiší, a přesto příběh upoutá, ale konec mě teda nas.al.

• 30.12.2017  22:54
    Wind River (2017)

"Nezbylo tady nic než sníh a ticho." A právě tiché scény jsou na filmu asi to nejsilnější. Ať už to je projevená síla herců v takových chvílích, kdy jedním dlouhým pohledem sobě tváří v tvář si sdělí víc, než by dokázaly dvě strany textu, anebo chvíle napětí, které znamenitě gradují díky hudbě. V tomhle mi to připomnělo spolupráci Nolana se Zimmerem, ti jsou v práci s napětím scény pověstnými mistry. Díky za tehnle film!

• 3.9.2017  22:23

Ale jo, příjemná podívaná. Pohádka ztvárněná v klasickém stylu starých Disneyovek a já jsem po jejím shlédnutí příjemně naladěn :) Zvíře umí být i zvýře, ale víc než co jiného je to sympaťák, který už se poučil z chyb minulosti. A Emma Watson je krásná Bella, byla radost se na ni dívat. Takže jo, nelituju času :)

• 26.8.2017  18:00

Tak teď je to ten správný bizár!

• 24.8.2017  19:54

Vizuální orgie, ale jinak nic. Závěrečná hra s Černobogem přidala jednu hvězdu.

• 22.8.2017  15:00
    Skyfall (2012)

Cením si toho nádechu osudovosti, lavírování nad propastí a soumraku celého projektu 00. Agent 007 je donucen podrobit svou identitu a své místo na světě důkladné introspekci, bojovat se svou zosobněnou temnou stránkou a dokázat, že tehle svět JE pro starý.

• 11.8.2017  08:43

Wow! Krásný příběh plný zvratů, kdy jsem trnul, aby vše dobře dopadlo. Úplně mě vtáhl a já to žil s postavami. A k tomu krásná poetická animace. Tohle byl zážitek!

• 5.4.2017  21:30

Nejsilnější momenty dokumentu jsou pro mě ty, ve kterých spolu komunikují Saar a rodina. To jsou emoční granáty.

• 23.1.2017  19:22

Španělé se s tím nepárají. Žádné cavyky, žádné umělé natahování. Bez okolků to rozjedou hned na začátku. To je plus. Nadšení po první polovině trochu opadlo, když jsem si uvědomil, že tohle všechno už jsem někde viděl, takže konecbyl předvídatelný ale stejně, moc příjemná podívaná!

• 30.5.2013  18:36

Vše, co jste chtěli v Narutovi vidět, ale báli jste se o tom říct.

• 21.2.2013  18:39
    Fullmetal Panic! (TV seriál) (2002)

Až na strhující závěr dosti nevyrovnané a vlastně i nudné.

• 3.3.2012  14:57
    Iluzionista (2010)

Mlčeti zlato. A tady se rozhodně slovy neplýtvá. S klasickými dialogy, byť podkreslenými jímavou hudbou, by tolik nevyzněla melancholie a poetika filmu, ale za vůbec nejsilnější považuji samotný závěr.

• 26.2.2012  20:30

Moc se mi líbí práce s kamerou - místo zběsilých střihů vás čeká hromada efektních průletů. Je znát záměr uvést snímek ve 3D, ale až na solidní animaci a pár trefných vtipů je to samá šeď.

• 21.2.2012  16:02

Tohle téma je čímdál aktuálnější a Spurlock to ve svém dokumentu zdůrazňuje tak vehementně, že jsem si ihned po jeho shlédnutí udělal ovocný salát. Nicméně celovečerní stopáž je příliš a film tak postupně ztrácí dech stejně, jako jeho hlavní aktér.

• 20.2.2012  23:26

Líbí se mi, že film netlačí na pilu a nezabředává do patosu, jak je to u snímků podobného ražení téměř pravidlem, i když nevím proč. Život nikdy nekončí dokazuje že takové téma lze pojmout i jemněji, s dávkou romantiky a s tím, že vysvobození z osobních pout nemusí mít nutně podobu tragického konce. Nicméně si připadám trochu neukojený. Dějové linky, které "gradují" v posledních patnácti minutách by si zasloužily více pozornosti, aby se mohly patřičně rozvinout a dovyprávět. Je mi líto, že se tak nestalo. Za půlhodinu stopáže navíc by režisérovi nikdo hlavu neutrhl a příběh by přitom nabyl celistvosti a byl by konzistentnější. Tahle to vypadá, jakoby to chtěl mít režisér co nejdříve za sebou Po řemeslné stránce je tedy závěr jednoznačně nejslabší - kdyby se mu věnovalo tolik pozornosti, jako zbytku filmu, vypadalo by mé hodnocení docela jinak.

• 12.2.2012  15:10
    Warrior (2011)

Už dlouho jsem nenarazil na film, který by mě dokázal tak vtáhnout a který bych tak prožíval. Ve vypjatých momentech mi srdce bušilo jako závodnímu koni a na závěr, chtě nechtě, i slza ukápla. Tenhle film není jen o bojí v ringu, ale i o tom vnitřním, který musí svádět hlavní postavy sami se sebou. Obě složky jsou ve filmu vyvážené a tak provázané, že jedna bez druhé nemůže existovat. Díky tvůrcům za konečně zase pořádný filmový zážitek!

• 6.2.2012  15:28

Nejsem velkým fanouškem filmů, kde se všem tak okázale plní jejich sny, ale tady jsem nemohl jinak, než tiše povzbuzovat "Tak už ji/ho konečně polib!" a potěšeně jsem sledoval, že se tak opravdu děje. Je příjemné si odpočinout u něčeho takového, jako jsem šťastné konce. Tenhle destilát stereotypů všech romantických filmů navíc nabídne plejádu hereckých hvězd i slušnou dávku inteligentního vtipu. No, a nakonec možná i slza ukápla.

• 5.2.2012  16:57

Od filmu jsem očekával hodně, protože knihu považuji za skvělou. A nezklamal. Netrpí neduhem mnohých jiných adaptací tj. nechybí v něm z předlohy nic podstatného, ani není vycpán zbytečnostmi. Režie je citlivá, postavy mají charisma a navíc jsem rád, že je tu konečně film, který má co říct.

• 29.1.2012  18:44
    Ženy na cestách (TV pořad) (2010)

Nevím, jestli to má být seriózní odpověď na cestopisné pořady jiných televizí, nebo má Prima své publikum prostě jen za pitomce...Krom jiného pořad degradují dvě průvodkyně, jejichž projev je neprofesionální, ba přímo buranský, ale především je zbytečný. Mluvený komentář mi připomíná spíš katalog cestovní kanceláře - nezajímá se o zemi samotnou, jako spíš o to, jak můžete co nejrychleji utratit vaše peníze.

• 25.12.2011  18:29
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Původní Naruto se mi moc líbil, zároveň mě ale do jisté míry rozčilovaly jeho pubertální kousky. Tady ale Naruto konečně zmoudřel a to je podle mého pro seriál jednoznačné plus. Od začátku nešetří akcí a napětím, které podkresluje výborný soundtrack.

• 21.10.2011  16:42

Mísí se ve mně rozporuplné pocity. Na jedné straně mám moc rád a ctím Werichovu moudrost a vtip, které propůjčil i svým pohádkám, na straně druhé se při sledování nemohu ubránit dojmu, že se tvůrci spoléhali právě a jen na kouzlo Werichovy osobnosti. Animace mi přijde zbytečně jednoduchá, v některých místech až odfláknutá.

• 18.10.2011  20:54
    Odcházení (2011)

Je to vlastně pořád více divadelní hra v ekteriérech, než film jako takový. Nevím, jestli je to záměr, tak či tak mi to vadí. Herci jsou prkenní a jejich výkony, až na světlé momenty Jiřího Abrháma a Oldřicha Kaisera, jsou těžko uvěřitelné.

• 20.9.2011  15:53

Pro mě bez problémů koukatelné. Odsejpá to, má vtip a je to vcelku osvěžující. Mezi současnými českými filmy je to příjemné překvapení.

• 15.9.2011  00:07

Titulky k tomuhle filmu byly tak špatné, že jsem se musel prakticky celou dobu spoléhat jen na svou angličtinu. Možná i to nakonec přispělo k pěknému zážitku.

• 12.9.2011  22:05
    Memento (2000)

Originální nápad. Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientoval v kompozici, pak už jsem si jen užíval výbornou podívanou.

• 11.9.2011  19:12

Tak tohle byla...okamžitá srdcovka! Pokaždé, když přišlo na pěvecké a taneční číslo, bylo mi blaze + výborný scénář a jímavý přípěh...jestli to zní sentimentálně, tak ať, ale tenhle kus mě prostě vzal.

• 6.9.2011  10:46
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Tohle se docela povedlo. Časnačaj je psychopat k pohledání a Smrť je ve své neznalosti lidských poměrů opravdu kouzelný. Nechybí i nějaký ten hluboký moment, který jsem u dalších filmů podle Pratchetta postrádal.

• 27.8.2011  20:14

Spolupráce, ať už vynucená či dobrovolná, a bezprostřední hrozba konečného zotročení lidstva dodávají filmu aspoň trochu hloubky v té plytké prezentaci digitálních efektů. Vůbec si myslím, že sekvene, kdy Deceptikoni obsazují město je nejlepší chvíle filmu. Dialogy jsou zoufale předvídatelné a skoro to svádí vypnout zvuk a parodovat dabing. Bay zbořil to, co po dvou předešlých nájezdů jeho hračekzůstalo stát a myslím, že už by stačilo.

• 27.8.2011  14:18

Miyazaki do každého ze svých filmů vkládá duši. A sledovat ji, to je úžasný zážitek...

<< předchozí 1 2