Pearl Harbor (2001)

Ja som vyrástol na TORA,TORA, TORA. Tento film je o niečom inom. Netvrdím, že je zlý, to ani náhodou, alebo že sú tu slabé akčné zábery , ale je to akási zmes všetkého.... 65%.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Dobrodružný film je rozprávka pre dospelých. Film je natočený preto aby nás zaujal ale aj aby zarobil. Dnes je doba, že film musí zarobiť!!! Tomuto sa podriaďuje všetko, niekedy aj kvalita. Ale keď to porovnám s podobnými filmami tak Zorro je celkom dobrý film. 80%.

Ples upírů (1967)

Klasická komédia na ktorú sa chodilo do filmového klubu. Vždy bolo vypredané. Ja som to v tedy moc nebral ako komédiu. V tom období mal som asi 14 rokov sa mi to nezdalo moc smiešne. Dnes sa na tomto filme schuti zabávam. Pamiatka na S.Tate - ktorá tak smutne skončila. 80%.

Pianista (2002)

Musím povedať, že tento film na mňa mohutne zapôsobil. Z tohto obdobia som videl už dosť filmov, ale tento radím veľmi vysoko. Roman Polanski natočil niečo na čo sa nedá zabudnúť. Je len dobre, že konečne už aj v Európe sa zas točia veľké filmy. Je to jeden z filmov, ktorý by sa mal premietať na hodinách dejepisu. 90%.

Funny Girl (1968)

Barbra Streisandová je výborná speváčka a dobrá herečka. Ako niekto napísal je tak škaredá , že je až krásna. Tento film je celkom dobrý muzikál 75%.

Zamilován (1984)

Zamilovaný film mojej manželky a tým pádom aj ja sa zveziem....... Ale naozaj je to dobrí film.....80%.

Ptáci (1963)

Vtáci je klasické filmové dielo. Drží ťa v napätí, viem si predstaviť čo to urobilo v rokoch vzniku filmu. Dnes je to nostalgia. 90%.

Good bye, Lenin! (2003)

Nemcom sa podarilo natočiť výbornú komédiu o "smútku za socializmom". Veľmi dobrý námet. Dávam 75%.