jiricek86

jiricek86

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 19.6.2017  06:32

Normalizační film u nás má v dnešní době velkou oblibu pro autentické dobové výpravné scény, kterých můžeme v současné produkci českého filmu vidět jen málo.

• 19.6.2017  06:27
    Dny zrady I. (1973)

Filmy Dny zrady, Sokolovo a Osvobození Prahy patří k největšímu dílu národního umělce Otakara Vávry. Tato studijní látka autenticky mapuje průběh druhé světové války u nás a na východní frontě. Dílo je výpravné a patřičně popisné. Snímky by měl vidět každý student střední školy v České republice.

• 25.1.2014  18:03

Film Hobit: I. vzbuzoval velká očekávání po známé trilogii Pán Prstenů. Výsledkem se ale stala plytká neslaná nemastná filmová mazanice bez příběhu, bez gradace, bez pořádné zápletky. Tento film nese pochybení ze strany autorů/filmového štábu hlavně po stránce: charakterů postav, dějové linie, pochybných filmových triků, které by se dalo očekávat, že filmové studio už dokonale zná, opak je pravdou. Postavy jsou slabé, nezajímavé, příběh nelogický až nesmyslný. Tak krušné chvíle jsem v kině už hodně dlouho nezažil. Gandalf, postava kterou každý naprosto dokonale zná; kam se vytratil ten charakter, kouzelnictví, šprýmy, lyšáctví, mágova skrytá síla..nic. Elrond, no budiž, ale jakoby stratil na vznešenosti..nezdá se vám? no a Bilbo-(mladší)..jedna katastrofa za druhou..takováhle postava přece nemůže utáhnout celej příběh, ani náhodou..A konec? Jakoby zlo vítězilo nad dobrem bez větší námahy..jakoby se příběh dostal do rukou vedlejších postav a strany zla. O tajemství není vůbec řeč, ani další vznešenější filmařské nástroje a postupy zde nemáme šanci najít. Film je špatný. Film je špatný už od svého začátku, kdy si možná myslíte, že se snad bude opakovat zápletka ze Společenstva Prstenu, což je naprosto skandální! ..

• 2.1.2014  12:00

Čekal jsem víc z tradic švédského filmu..jako jsou propracované charaktery, poutavý příběh, vypracované mezilidské vztahy. Lepší svět nabízí zajímavou kameru, někdy roztřesené záběry ovšem ruší, titulkové sekvence= pěkné záběry, pohledy ze sila, příroda kolem srubu Eliasova otce, scéna koupání v jezeře...ovšem vadí mi střih, vadí mi rychlé přechody mezi sekvencemi z Afriky a ze Švédska, nevyváženosti v jednání postav, nevydařená scéna s výbuchem auta, kdy film přechází do amatérismu , když si všimneme nepřirozeného naaranžování herce po výbuchu. Scéna v nemocnici je nevydařená. Scéna vyznívá nevěrohodně. Pochybuji o výkonu herců- respektive špatná režie..režie by mohla/měla být v mnoha ohledech přesnější, lepší. Scény z Afriky také střihově nic moc. Rychlé střídání akce a a klidu. **

• 15.12.2013  00:44
    Duel (TV film) (1971)

Profesionální práce! Húúú! výborný scénář a režie. a kamera! senzace. Dobrý film se pozná podle toho, že nevíš, jak se příběh bude vyvíjet a že tě nepřekvapí žádný filmový klišé. Tady mě potěšilo hodně neočekávaných zvratů v ději a parádní udržování napětí po celou dobu 90 minutovýho filmu..no to se jen tak nevidí. a ta montáž a tajemství kamionu. Veliká pochvala směrem k panu Spielbergovi a Richardu Mathesonovi..

• 24.11.2013  16:10
    Speed Racer (2008)

Zajímavé možnosti moderních filmových triků, jako futuristická auta, nezvyklé pojetí týmů a procesu závodů...ALE! Cílová skupina filmu Speed Racer jsou děti..ale já silně pochybuju o tom, že tohle zblafne jediný dítě, který se alespoň jednou dívalo na televizi. A proč proboha se tvůrci rozhodli pro naivní pojetí triků, že v roce 2008, kdy už dávno známe filmové triky z filmů jako Matrix, Karlík a továrna na čokoládu, Pán prstenů... tady to prostě nefunguje. Je možný, že některý záběry jsou špatně vyrenderovaný...prostě jsou tam vidět kostičkovaný linie..no animátorská hrůza! Samotná akce bez děje je neslanej nemastnej odvar. Chybí mi hloubka obrazu, struktura děje, jednání postav. Fakt nevim, jestli se triky na takhle nízký úrovni ujmou u mladších diváků..myslim že ne. Scéna závodů je fakt plytká a v takovém množství vedlejších postav se člověk snadno ztratí. Chybí gradace, napětí, překážky, záběrování, charaktery postav, dramatická linie. Kamera je ve výsledku vlastně taky hrozná, protože z těch přepálených barevných ploch bolí oči, není k tomu protiváha. Hodnotím záporně.

• 24.11.2013  00:26

Nejhorší Miyazakiho film..

• 24.11.2013  00:20
    Tygr a drak (2000)

Po 10-ti letech jakoby se vytratilo kouzlo snímku spočívající v malebné kameře, čínské kultuře, kostýmech..vše ladně spojené do jednoho filmového celku společně s hudbou. použití nového filmového prostředku- kung-fu s létáním, přírodní scenérie, přesný střih..a silná atmosféra...dnes už to tak nevidím. Pravda; český dabing a televize hodně ovlivní výsledný pocit..ale stejně mám pocit, že když jsem to tenkrát viděl v kině, že to bylo o dost lepší, výpravnější, mysterióznější..kulturnější, meč měl svůj dlouhý příběh, čaj měl svoje opodstatnění, liška byla neviditelná, hbitá a neřekla ani slovo..všechno mělo svůj čas a klid..jakoby to teď byl slabej odvar..jakoby jen kopie filmu v kulisách, kdysy dávno slavných časů...

• 23.11.2013  23:55
    Nezastavitelný (2010)

Na to jak brilantní je ve filmu kamera..(snímání akčního průjezdu vlaku) ..je scénář hodně mizerný! Jak se může stát , že v akčním dramatu, kde jde především o to, jak se týmu záchranářů podaří zastavit rozjetý kolos vlaku, se vlak v polovině filmu zastaví sám od sebe.. že si strojvedoucí v půlce filmu najednou uvědomí, že vlak prostě zastaví brzdnou pákou..!! Co to je za blbost?! Divák v napětí očekávající, co se bude dít, jaké rozuzlení nám scénárista přichystal, jaké překážky ještě musí hlavní hrdinové překovat, než se jim podaří vlak zastavit.. Nic! Vlak prostě zastaví. Shit! Kdo psal scénář? Mark Bomback? aha," jak jste mohl vymyslet takovou chybu?" A pak..vnímám i velké rozdíly ve filmových tricích..některé povedené v tradicích klasického Hollywoodu a některé tak okatě fádní, že je mi z toho blbě; vysvětlete: jak se dva proti sobě jedoucí nákladní vlaky sobě vyhnou v rychlosti, kdy vlak nutně musí vykolejit, když odbočuje na vedlejší kolej tak, že prostě nevykolejí..projede dál, ten pocit prostě nelze pochopit.Noa do posledního vagonu narazí protijedoucí lokomotiva tak, že prostě nelze odmyslet, že poslední vagon je prostě nějaká papírová krabice..Nelze jinak než orazítkovat film: Odpad! vyhodit do kontejneru..

• 3.9.2012  23:21
    Kvaska (2007)

Tohle vůbec nebylo špatný. Zajímavý pohledy skrze... paralelní prostřihy divadla a vězení ...+ pár hodně podařenejch ,kamerově zajímavě nasvícenejch scén..ta jedna milostná scéna a choreografie na pódiu..Tak napůl...půlka scén dobrý, půlka průměr. Hudba na českou scénu výrazná, pěkná..

• 3.9.2012  23:15

Výtečná kamera..černý mercedesy v poušti, udajův palác, noční kluby..post kolorovaný barvený záběry..oka, tim pak výčet kladů tohohle snímku končí. Scénář je slabej, nemá žádnou hlavní dějovou linku. jediný co se dá sledovat je vývoj hlavní postavy. jinak celkem nesourodá hmota, která má hodně slibnej úvod, hodně očekávání, pak ale nepřichází zápletka..dokumentární záběry z irácký války mi tam vůbec neseděj..nemá to tam skoro vůbec smysl kromě ilustrace prostředí. +celkem shit momenty..nelogičnosti v jednání udaje..atd..

• 9.8.2012  09:49
    Fantom ráje (1974)

Intenzivní prožitek s působivým a originálním příběhem. Supr, skvělá hudba , propracované hlavní postavy..Winslow..paráda

• 5.8.2012  15:53
    Prázdniny (2006)

Tomuhle filmu vytýkám naprostou nevěrohodnost hlavních postav, motivace postav, charaktery postav, postrádám příběh, nějaký smyslupný vývoj děje tu zcela chybí, a co ve filmu fakt nesnášim jsou nelogičnosti v jednání postav ( i v rámci jedný scény! ) že si hl. hrdinka protiřečí skoro ve všem, co jí z pusy vypadne během jednoho monologu. O nějakém filmovém nápadu nemůže být ani řeč. Viděl jsem akorát přemíru filmových klišé a nesmyslných hudbou podbarvených emocí. Tenhle film není potřeba vůbec vidět. Nic mi to nedalo, jen čas přemejšlením, jak ty nesmysly asi do sebe maj zapadat?

• 2.7.2012  14:43

příjemná podívaná, supr režie, ...

• 2.7.2012  14:40

Kubrickův nejslabší film se spoustou nelogičností v monolozích postav. Ostrá kritika!

• 25.9.2011  22:31

• 11.7.2011  23:51
    Kmotr (1972)

don corleone..

• 10.7.2011  19:58

výborná režie, herecký výkony, příběh, akce...

• 10.7.2011  19:57
    Gattaca (1997)

sci-fi z budoucnosti o dokonalosti člověka zrozeného z dna, o výměně identity a o odletu na jinou planetu

• 21.6.2011  18:54
    Warholka (2006)

občas docela šokující, art, zajímavý..

• 21.6.2011  18:48
    Rafťáci (2006)

dobrá česká jízda..člověk se nenudí

• 21.6.2011  18:46
    Psycho (1960)

výborná hudba, která udržuje napětí. dnes už sice překonané filmové postupy..přesvícené ateliéry, málo akce během dialogů, rozvleklé vyprávěcí tempo, pomalý střih, špatné ruchy a zvukové atmosféry. nesmrtelná zůstává jen hudba, pár opravdu dobrých scén--na konci v domě, když pátráme po Batesově matce..a scénář.

• 21.6.2011  18:34
    Metropie (2009)

sice trochu cejtit severská atmosféra/nádech, ale nápaditej snímek z budoucnosti, kde metro propojuje celou evropu. temná atmosféra denního života, jakoby bez slunce. hl.postava- obyčejnej chlápek najde záhadnou blondýnku, zjistí, že ho provází neznámý hlas, pak zjistí, komu hlas patří a tak dál..

• 21.6.2011  18:23
    Sunshine (2007)

koukatelný sci-fi, spousta efektů a napínavý příběh. dobrý..

• 21.6.2011  18:20

zvláštní poetika. přitažlivý snímek..Marta Vančurová a Viktor Preiss jako režisér

• 21.6.2011  18:19

z prostředí ocelárny, komunistický režim se projevuje tím, jak se z intelektuálů stanou dělníci. nádherná, nápaditá kamera. brilantní režie-romantické momenty-něžné prvky. celá řada českých hereckých osobností. originální nápady.

• 21.6.2011  18:14
    Gandahar (1988)

vize budoucnosti s hrdinou,co musí zachránit svět. hezká animace. dívat se ve dvou..

• 21.6.2011  18:11

nenadchne, neurazí. obraz americkýho venkova a jednoduchý scénář. dojemné scény nepůsobí na emoce kvůli průměrným hereckým výkonům a vyprávěnkovému pojetí. spíš by se to mělo jmenovat Tak plyne čas ve vesničce Endora. průměrný film.

• 17.2.2011  16:26
    Moon (2009)

povedený scífko, zajímavá futuristická vize..těžba na měsíci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7