Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (53)

plakát

Pomsta mravenců (2008) (TV film) 

Díky tomuto snímku jsem s údivem zjistil, že o mravencích toho moc nevím. Tak třeba dokáží běhat rychle jako člověk. Umí se zformovat do "molekulárních struktur". Když na to přijde, shluknou se do obrovského chapadla. Pískají. Ovládají binární kód. Ke komunikaci využívají elektřinu a díky tomu mohou odpovídat ano/ne.... Ale vrchol tohoto dokumentu byl, když mravenci POZVALI (skutečně - udělali totiž formaci pozvání!!!!) hrdiny k sobě domů, kde ze sebe sestrojili regulérní počítač a pomocí dalších dechberoucích formací vyjádřili, že chtějí ten ostrov pro sebe a rovnou si vzali i rukojmí... Vyvinuli totiž "hmyzoidní zpracování dat" a chtějí s námi komunikovat. Tak to je naprostá bomba!!! A když velitel bouchne do stolu: " S žádnými mravenci vyjednávat nebudeme!!!" bylo mi to líto. Docela bych se na takové vyjednávání mrknul... Bohužel se nic z toho českým mravencům stát nemůže, protože nemají "v nervovém systému cizí substanci". No to se mi ale vážně ulevilo. Ať si mě klidně přidají na FB do přátel rád jim občas něco laiknu, ale představa, že v lese potkám 10 metrové chapadlo z "až 500 000 000 mravenců" je příšerná. Jako tenhle film.

plakát

Zítra se bude tančit všude (1952) 

Já chci být taky komsomol a budovat vlast. V potu tváře mávat světlým zítřkům a nosit rudý prapor. Chci být taky v SČM, SSM, ASUT. A především tančit lidové tance. Hlavně ten vrták. Vždyť je taková nádhera. Ty naše písně lidové. Chci jet taky do těch hor dívat se na to, jak dědoušek s babičkou tančijou té tance a všechny si je zapisovat. Poslouchat dcérečku od kózé jak zpívá Hojaja. Hrdě vzdorovat nájezdu západních imperialistů. Družit se se soukmenovci socialistických republik a všech ras pod vlajkou našeho velkého bratra a ochranitele Sovětského svazu. Já to chci. A to vše nejlépe se soudružkou Pelikánovou. Ufff. Tak tohle je čiré zlo ve své krystalické podobě. Hrubozrná jízda zpět. Co scéna - to poklad. Co věta - to perla. Fantastický zatmívačky - takový jsem ještě neviděl. Tenhle film musí být v Guinnessove knize rekordů za film s největším počtem úsměvů za minutu. Nejlepší komedie. A Na brigádě dostalo nový rozměr.

plakát

Rambo: Poslední krev (2019) 

Kdepak Jeník Rambů - to je kult kultů. A jemu jedinému odpustím otázky: Proč jsem neochránil svoje chlapy a Proč ne raději já??? Takové provařené otázky může cedit svým nakřáplým basem jen tenhle mazlík DžejÁr. Nikdo asi nečeká, že bude Rambič doma žehlit, tančit s dětmi v parku Kolo kolo mlýnský, navlíkat svetřík čivavě, tančit polku na plese či snad zpívat v gerontoboybandu. My všichni hrozně potřebujeme, aby se Jeník naštval a byl zlej... Aby zase nabrousil svou rybičku a vydal se na svou krvavou pouť. Tentokrát si mexikánckej kartel smlsne na jeho neteři. Jeník pak klukům připraví moc hezké přivítání jako od Kevina Mekkanystra. Jen škoda, že ta poslední třetina utekla tak rychle... Ale svou poslední misi Rambič splnil. A teď už může se štěkátkem do parku.

plakát

Sowon (2013) 

To jsem zase dostal chuť na nějakou tu žluťárnu a Sowon jsem měl již delší dobu hledáčku. Já se vždycky musím dloouuuze připravovat na to jejich teatrální hérectví.. Mockrát se mi to už vyplatilo a jsou filmy, které z hlavy už nedostanu. A myslím si, že by je nikdy nikdo nenatočil lépe, než drazí šikmáčci. Tak nadešel onen večer. Já se hodil tématicky do kimona, uvařil Bai Mu Tan, zapálil santálové dřívko, okusoval Geishu. A film začal... A pak i skončil a já s ním celý v rozpacích.. Film má určitě silné téma a herci hráli vážně bezvadně. Ale bylo to takové moc...slunečné..? Podle mého názoru by si takový film zasloužil temnou atmosféru. Já měl celou dobu pocit, že sleduju korejské Bakaláře. Tak tam přeci hodím nějakej tmavej filtr a udělám k tomu depresáckou hudbu, no ne?? Ale ten doprovod zněl jako kdyby skladatel usnul na keyboardu po pár lahvích saké .. Film má vážně několik silných scén, které se však v takhle přepálené stopáži rozpliznou. Takže moje rada na závěr zní: přestříhat, zkrátit, ztmavit a probrat skladatele.

plakát

Akta X - Plus jedna (2018) (epizoda) 

"Tvůj zadek má furt říz, Scullyová". Výborně - Lišákovi došlo, co už víme od první série.... Jinak moc hezká epizoda.. Návrat k prvním seriím. Dojímací motelová scéna za kterou bych před 20 lety dýchal.. A úplně poslední scéna je vážně rozkošná. DyckyX :)

plakát

The Devil's Doorway (2018) 

To vám takhle jednou k biskupovo neposkvrněným dlaním dorazí anonymní list, že v jedné Magdalénské prádelně sama Panna Blahoslavená menstruuje z očí... Já bych tam poslal balíkem do ruky červené Visinky.. Ale církváci mají za ušima. Nu a tak na místo poslali takovou zbožnou verzi Zikmunda a Hanzelky, ať to tam kluci vyšetří a zrovinka i natočí. Super!!! Však religiozní FF ještě nikdo nenatočil.. Ale když přišlo na lámání hostií, tak horor fungoval na jedničku. Dokonce stokrát lépe než stokrát dražší a protlačovaná Sestruška. Noční scény byly vážně děsivé. BOHUžel musím umazat 2 hvězdy. Tu první za naprosto otřesný irský přízvuk Hanzelky. To se fakt nedalo!!! A druhou hvězdu za žárovku... Já nevím proč je ve většině hororů scéna, kdy někdo vchází do tmy a baterka začne najednou blikat.. Zikmundova žárovka na kameře tohle dělala neustále. Já už nevím.. Zda třeba nezaložit nějaký transparentní účet pro všechny budoucí do tmy jdoucí na kvalitní světelné vybavení..

plakát

První očista (2018) 

Já skutečně nechápu tu nenasytnost producentů... A je jedno jestli jde o tuhle sérii, nebo SAW apod. A je to pořád (furt) ten stejný princip. První díl je něčím novým, dvojka z toho těží. A pak to už jde do kopru zeleného... Ale nyní k filmu. Úvod celkem ušel. Následuje pak rychlopředstavovačka, abychom pochopili kdo je hodný a kdo zlý. A pak už jen nuda a nuda. Vzhledem k tomu, že postavy jsou jak přes kopírák z jiných filmů, nemám komu fandit... Asi možná Skeletonovi což je hlavní zaporák. Ale takhle by to asi být nemělo, nebo jo??

plakát

Zone Blanche (2017) (TV seriál) 

Mimořádně zdařilá krimi seriál s prvky mystéria. Ani jedno klišé. Postavy a zvraty které jste ještě neviděli. Hutná atmosféra. Dokonalý střih, kamera a hudba. Všechny postavy jsou uvěřitelné a bezvadně zahrané. Tohle se opravdu moc povedlo. 8 dokonalých dílů. 8 dokonalých večerů.

plakát

What Keeps You Alive (2018) 

To se vám takhle jednou dvě novomanželky, říkejme jim třeba Vlasta (ta s těmi krátkými vlasy - mj. mimořádně půvabná žena) a Péťa rozhodly, že si zpestří fádní městský život o nějakou tu akci v přírodě... Péťa připravila pro svou okroužkovanou polovičku skutečně víkend na který se nezapomíná. No uznejte sami, co všechno teambuildingovo-adrenalinový víkend zahrnoval: 1/ Na rozjezd moc hezkou písničku o vnitřních démonech. Kytara a zpěv: Péťa sama. 2/ Střelba na pohyblivý terč. 3/ Dračí lodě 4/ Hra na schovku 5/ Let volným pádem 6/ Lesbocaching s Beethovenem 7/ Veselé a hravé šplouchání ve vaně 8/ Noční bobřík odvahy v lese. Žel, Vlasta pro to moc pochopení neměla.... Ach jo... A to se s tím Péťa tolik nadřela. A jak se jí ta nevděčnice za tento víkend snů odvděčila??? To prozradit nemůžu....Páč byste se ihned dozvěděli What Keeps You Alive.

plakát

Numb (2015) 

Dost často mívám při spojení slov Kanada a thriller (potažmo jakýkoliv žánr:)) zimnici, třesavku, bílou tmu a neestické omrzliny. Můžou za to televizní zrůdnosti, kdysi v čarobedně hojně vysílané do našich pokojů. Ovšem zde se chlapci pochlapili. Numb má dva obrovské plusy: herce a masky. Navíc má příjemnou stopáž, takže film uteče jako tříšť. Na nic si nehraje, nikdo tu nemudruje a po krátkém prologu se jde rychle na V.Ě.C. Ale i tak - slečna Logika se zřejmě pěkně zcákala ledově vychlazenou Black Velvet, neb nápad jít 50 km ve sněhu bez žádného vybavení je vážně imbecilní nápad. Hodněkrát jsem si vzpomněl na pana Beara jak by ty javorovce z toho vysekal a ještě jim upekl voňavou pečínku a uložil je do vyhřátého iglů. Možná si příště dám i dalšího kanadského stakana, kdo ví...

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama