Rambo: Poslední krev (2019)

Kdepak Jeník Rambů - to je kult kultů. A jemu jedinému odpustím otázky: Proč jsem neochránil svoje chlapy a Proč ne raději já??? Takové provařené otázky může cedit svým nakřáplým basem jen tenhle mazlík DžejÁr. Nikdo asi nečeká, že bude Rambič doma žehlit, tančit s dětmi v parku Kolo kolo mlýnský, navlíkat svetřík čivavě, tančit polku na plese či snad zpívat v gerontoboybandu. My všichni hrozně potřebujeme, aby se Jeník naštval a byl zlej... Aby zase nabrousil svou rybičku a vydal se na svou krvavou pouť. Tentokrát si mexikánckej kartel smlsne na jeho neteři. Jeník pak klukům připraví moc hezké přivítání jako od Kevina Mekkanystra. Jen škoda, že ta poslední třetina utekla tak rychle... Ale svou poslední misi Rambič splnil. A teď už může se štěkátkem do parku.

Sowon (2013)

To jsem zase dostal chuť na nějakou tu žluťárnu a Sowon jsem měl již delší dobu hledáčku. Já se vždycky musím dloouuuze připravovat na to jejich teatrální hérectví.. Mockrát se mi to už vyplatilo a jsou filmy, které z hlavy už nedostanu. A myslím si, že by je nikdy nikdo nenatočil lépe, než drazí šikmáčci. Tak nadešel onen večer. Já se hodil tématicky do kimona, uvařil Bai Mu Tan, zapálil santálové dřívko, okusoval Geishu. A film začal... A pak i skončil a já s ním celý v rozpacích.. Film má určitě silné téma a herci hráli vážně bezvadně. Ale bylo to takové moc...slunečné..? Podle mého názoru by si takový film zasloužil temnou atmosféru. Já měl celou dobu pocit, že sleduju korejské Bakaláře. Tak tam přeci hodím nějakej tmavej filtr a udělám k tomu depresáckou hudbu, no ne?? Ale ten doprovod zněl jako kdyby skladatel usnul na keyboardu po pár lahvích saké .. Film má vážně několik silných scén, které se však v takhle přepálené stopáži rozpliznou. Takže moje rada na závěr zní: přestříhat, zkrátit, ztmavit a probrat skladatele.

Akta X - Plus jedna (2018) (epizoda)

"Tvůj zadek má furt říz, Scullyová". Výborně - Lišákovi došlo, co už víme od první série.... Jinak moc hezká epizoda.. Návrat k prvním seriím. Dojímací motelová scéna za kterou bych před 20 lety dýchal.. A úplně poslední scéna je vážně rozkošná. DyckyX :)

The Devil's Doorway (2018)

To vám takhle jednou k biskupovo neposkvrněným dlaním dorazí anonymní list, že v jedné Magdalénské prádelně sama Panna Blahoslavená menstruuje z očí... Já bych tam poslal balíkem do ruky červené Visinky.. Ale církváci mají za ušima. Nu a tak na místo poslali takovou zbožnou verzi Zikmunda a Hanzelky, ať to tam kluci vyšetří a zrovinka i natočí. Super!!! Však religiozní FF ještě nikdo nenatočil.. Ale když přišlo na lámání hostií, tak horor fungoval na jedničku. Dokonce stokrát lépe než stokrát dražší a protlačovaná Sestruška. Noční scény byly vážně děsivé. BOHUžel musím umazat 2 hvězdy. Tu první za naprosto otřesný irský přízvuk Hanzelky. To se fakt nedalo!!! A druhou hvězdu za žárovku... Já nevím proč je ve většině hororů scéna, kdy někdo vchází do tmy a baterka začne najednou blikat.. Zikmundova žárovka na kameře tohle dělala neustále. Já už nevím.. Zda třeba nezaložit nějaký transparentní účet pro všechny budoucí do tmy jdoucí na kvalitní světelné vybavení..

První očista (2018)

Já skutečně nechápu tu nenasytnost producentů... A je jedno jestli jde o tuhle sérii, nebo SAW apod. A je to pořád (furt) ten stejný princip. První díl je něčím novým, dvojka z toho těží. A pak to už jde do kopru zeleného... Ale nyní k filmu. Úvod celkem ušel. Následuje pak rychlopředstavovačka, abychom pochopili kdo je hodný a kdo zlý. A pak už jen nuda a nuda. Vzhledem k tomu, že postavy jsou jak přes kopírák z jiných filmů, nemám komu fandit... Asi možná Skeletonovi což je hlavní zaporák. Ale takhle by to asi být nemělo, nebo jo??

Zone Blanche (2017) (seriál)

Mimořádně zdařilá krimi seriál s prvky mystéria. Ani jedno klišé. Postavy a zvraty které jste ještě neviděli. Hutná atmosféra. Dokonalý střih, kamera a hudba. Všechny postavy jsou uvěřitelné a bezvadně zahrané. Tohle se opravdu moc povedlo. 8 dokonalých dílů. 8 dokonalých večerů.

What Keeps You Alive (2018)

To se vám takhle jednou dvě novomanželky, říkejme jim třeba Vlasta (ta s těmi krátkými vlasy - mj. mimořádně půvabná žena) a Péťa rozhodly, že si zpestří fádní městský život o nějakou tu akci v přírodě... Péťa připravila pro svou okroužkovanou polovičku skutečně víkend na který se nezapomíná. No uznejte sami, co všechno teambuildingovo-adrenalinový víkend zahrnoval: 1/ Na rozjezd moc hezkou písničku o vnitřních démonech. Kytara a zpěv: Péťa sama. 2/ Střelba na pohyblivý terč. 3/ Dračí lodě 4/ Hra na schovku 5/ Let volným pádem 6/ Lesbocaching s Beethovenem 7/ Veselé a hravé šplouchání ve vaně 8/ Noční bobřík odvahy v lese. Žel, Vlasta pro to moc pochopení neměla.... Ach jo... A to se s tím Péťa tolik nadřela. A jak se jí ta nevděčnice za tento víkend snů odvděčila??? To prozradit nemůžu....Páč byste se ihned dozvěděli What Keeps You Alive.

Numb (2015)

Dost často mívám při spojení slov Kanada a thriller (potažmo jakýkoliv žánr:)) zimnici, třesavku, bílou tmu a neestické omrzliny. Můžou za to televizní zrůdnosti, kdysi v čarobedně hojně vysílané do našich pokojů. Ovšem zde se chlapci pochlapili. Numb má dva obrovské plusy: herce a masky. Navíc má příjemnou stopáž, takže film uteče jako tříšť. Na nic si nehraje, nikdo tu nemudruje a po krátkém prologu se jde rychle na V.Ě.C. Ale i tak - slečna Logika se zřejmě pěkně zcákala ledově vychlazenou Black Velvet, neb nápad jít 50 km ve sněhu bez žádného vybavení je vážně imbecilní nápad. Hodněkrát jsem si vzpomněl na pana Beara jak by ty javorovce z toho vysekal a ještě jim upekl voňavou pečínku a uložil je do vyhřátého iglů. Možná si příště dám i dalšího kanadského stakana, kdo ví...

Dismissed (2017)

Horor rozhodně ne, thriller taky. Spíše psychologické drama. Ale o nálepky nejde. Námět mi přijde super- jen to zpracování je takový mdlý. Bez napětí. V druhé půli bych očekával nějakou gradaci a hutné finále...Nemohl jsem se ubránit srovnání s filmem Nadaný žák, ten je ale úplně na jinde... Takže na jedno zhlédnutí a pak dismiss :)

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

To vám je tedy seriál. Mě napadá teda víc než 13 důvodů, proč to nedokoukat. Namísto mysteriozního a psychologického dramatu se z toho vyklubala ufňukaná a uhekaná školní banalitka. Pilot skutečně navnadil a já byl napnutý co pak se té Hannah vlastně stalo. Docela se mi líbil i nápad s kazetami. Dýchlo na mě lehké retro a já zase přetáčel kazety propiskou:). Ovšem Clayova postava a to, jak byla zahraná to byla tragedie antických rozměrů... To jeho věčné: "uhhh, ehhh, aaaa, hmmmm" ty jeho tragický rodiče - to se nedalo. Ve všech dílech si chce každej "o něčem promluvit" nejčastěji o tom "čím si museli projít". A tak se tlachá a prochází a objímá a dojímá..Všichni dospěláci jsou tak chápaví a obětaví... A já myslel, že Jima a Cindy Volšových už nikdo netrumfne.. Omyl..A teď k samotným kazetám..Pro Kristova drahá muka - to by se museli zabít snad všichni studenti na celém světe. Vždyť ta pipka tam řeší naprosto obyčejné, běžné, lidské věci..Ale poslední kapkou po níž jsem přestal seriál sledovat byla asi 7 kazeta věnovaná tomu, že spolužák Hannah zahodil na zem její Valentýnku!!! No představte si to!! Normálně na zem!!! A tady má pověstná trpělivost vzala za své a dál už ani díl. Páč všechny předchozí epizody byly v podstatě o tom stejném.. Nechce mě - chce mě moc, nejka už není moje nejka...Druhá serie? Jako o čem? To bude 13 CD?