schizmo

schizmo

okres Brno

homepage

37 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
  • 20.3.2018  09:41

  Příliš civilní a politické zároveň. Bez spádu a tahu na branku.

  • 17.3.2018  21:43

  Příběhově o ničem, ale na vestern jsou to jatka neuvěřitelný!

  • 14.3.2018  09:16
  Annihilation (2018)
  ****

  Film sám o sobě asi nepředstavuje kdoví jakou pecku, však očití svědci tvrdí, že knižní předloha je zcela jiné kafe. Troufám si však říct, že je zcela unikátním pro svoje dílčí atributy, z nichž nejzásadnější je divákova imaginace a práce s fantazií, kterou podněcuje. Nejednoznačnost postoje, se kterým ke snímku můžete přistupovat přináší celou paletu možností, jak se s celým příběhem vyrovnat a jak naložit s potenciálem mimomezemské entity, které je kreativní i destruktivní zároveň. A vlastně asi záleží pouze na lidské optice, přes kterou je tenhle projev chápán. Trošku mě mrzí sterilní netflixovská produkce, která vytváří atmosféru filmu, jehož potenciálu se snad již předem nevěřilo. Přitom koncept díla a jeho interpretační možnosti jsou takřka nekonečné. A to ani nemluvím o reminiscencích na ostatní a zásadní díla, které vás nutně musí napadnout. Ať jde o biomechanickou preciznost Vetřelců, zhoubnou a makabrózní proměnlivost Věci, filozofickou přesahovost Prométhea či Příchozích, spirituální či alegorcký rozměr Fontány či mindfuckovou hrůzu ne nepodobnou komornímu Pod kůží. Pro čtenáře se tu pak nachází jedna neuvěřitelně cenná paralela a to s lovecraftovým majstrštykem Barva z vesmíru, které tenhle imaginační vizuál rozhodně nedělá ostudu. Ale teď jak se s celou látkou vypořádat? Jak vůbec k takovému kreativnímu mimozemskému ekosystému přistupovat? Člověk bude vždy člověkem, přednastaveným omezeným elementem v přírodě, jehož dominance a egoistické sklony vše si podrobovat, vždy budou zatemňovat úsudek. Vždy bude s jedním prstem na spoušti připraven bránit se, i když to není nutné či útočit, i když nikdo mír nenarušuje. Ostatně celé filmová historie nás v tom utvrzuje, že veškerý mimozemský potenciál je potřeba zničit. Takže když jednoho příjde na Zemi entita, které má schopnosti tvořit, budem i tak nadále slepí, že ji budem chtít zničit? Ona veškerá kreativní činnost mimozemského elementu není vždy oku lahodící, ale cožpak máme kapacitu na to, abychom byli schopni posoudit estetickou či evoluční hodnotu něčeho, co neznáme? Všechny ty novotvary, zmutovaná zvířata, květy, keře, křišťálové stromy - to vše je nádherná i děsuplná podíváná. Jen nevíte, jak se k ní postavit. A závěrečná část filmu s fraktálově kaleidoskopickým vírem barev, z toho člověk vychází v úžas. Osobně bych byl rád nezúčastněným pozorovatelem takové epochální kreativní síly a kochal tím, co může přinést. Jen bych se bál, že ve své čistotě bude pracovat se vším, co na zemi najde, tedy i s lidským destruktivním elementem a bude zobrazovat vše, co nechcem vidět, jen ještě pokroucenějším, děsivějším a hrůzostrašnějším způsobem.

  • 13.3.2018  12:30

  Přestože mě Batman vs. Superman vůbec neurazilo, na kompilaci superlidí alá Avengers jsem do kina nešel snad i záměrně. Trailer byl celkem neutrální, ani ryba, ani rak, tak jsem to necham vyšumět a pustil si to až s prvním bluray ripem. Co vás jako první praští přes oči, i když máte problémy se zrakem, je cgi animace. Je všude, je jí moc a není dobrá. Taková hodně levná hrůza. Navíc spousta pohybů je zbrkle nepřirozených, takže to na umělotině jen přidává. Charaktery postav mají málo prostoru pro vykreslení, takže Wonder Woman, která je v samostatném filmu milá a laskavá, tady působí jako nutný dámský doplněk. Nerdovský Flash je spíš k smíchu a totálně oničem, u robokluka jsem ani neudržel jméno, jen vím, že jeho biomechanika nápadně vykrádá suit Iron Mana. Batman byl sympatickej chvíli na začátku, než se oholil a jedinej jakože zábavnej týpek je Aquaman, který těží macho charismatu Jasona Momoa. Štěpánwolf nápadně připomíná Ultrona, jen bez charakteru a zombie Superman je zádumčivý, super kousky ho neuživí.

  • 8.3.2018  19:18
  Tvář vody (2017)
  ***

  Čtyři Oskaři? Vážně??? A za co jako? Ještě že akademici si své chutě uměj zvůvodnit právě tou akademickou půdou, protože my plebs to vidíme trochu jinak. CSFD 66% je v případě čnásobného držitele zlatého paňáce podezřele málo, ale i tak mám pocit, že Del Toro předvedl lehký nadstandard v rámci své standardně rutinní cykličnosti. Osobně by mě zajímala spojistost či návaznost na stvoření z filmu či Creature from the Black Lagoon či rybího muže z Hellboye nebo důvod příběhového vytržení z konceptu a vysvětlení pointy filmu. Za největší plus považuji tradičně úžasný vizuál, výkon Sally Hawkins a neopodstatněný, ale hmatatelný erotický náboj.

  • 5.3.2018  20:46

  Když přicházela tahle hvězdně obsazená detektivka do kin, říkal jsem si, jakou kliku mám, protože tenhle příběh / rozuzlení neznám a tak si ho můžu bez spoilování užít. Pak jsem se ale zastavil a říkám si: jaktože ho neznám, dyť je to klasika? Žádnej velkej fana detektivek nejsem, to se přiznám bez mučení, ale důvod byl vlastně mnohem prozaičtější. Tenhle film je odnikud nikam plynoucí nuda. Herecký potenciál těžce nevyužitý, každý tám má vyloženě štěk, pozornost se upírá na kníratého elegána, který o sobě rozhlašuje, že je nejlepší detektiv na světě, ale srovnat tohle třeba s posledními adaptacemi Sherlocka, to bych se musel smát až do zítra. Film nemá spád, napětí, nemá důvod, proč pokračovat v koukání, když se jdete vychcát nebo přeházet uhlí do sklepa, protože i to má větší smysl. Kenneth Brannagh si to pěkně zrežíroval a obsadil sám sebe do hlavní role, takže kdybych na tohle šel do kina, pošlu mu fakturu na vrácení peněz za lístek.

  • 24.2.2018  02:23

  Ve své době jsem to miloval, ale dnes už to neobstojí...

  • 23.2.2018  11:55

  Jestli existuje nějaký film, který je ztělesněním podstaty osmdesátých let, tak je to právě Poslední skaut. V tom filmu je úplně všechno. A všechno dobře. I když byly 80. léta něčím neopakovatelným a pro mě svým způsobem zásadním a nenapodobitelným, a těch skvělých filmů tehdy vznikla tuna, žádnej z nich není tak svěle vyvážený mix všeho, na čem tehdejší doba stála. Výrazný a sympatický akční hrdina na vrcholu své kariéry, vyjímečná chemie mezi ním a jeho parťákem, doslova archetypální chování všech rolí (od policajtů, přes rodinu, až po padouchy) a přesto s určinou nadstavbou, autentická atmosféra, která ční nad celým filmem jako damoklův meč a díky ní sálá z tohoto díla něco velmi vyjímečného. Pokud je film ještě něčím vyjímečný, tak je to kadence hlášek, které sice tak nějak patří k Willisově podstatě hraní, ale tady toho je tolik, jako byste spojili tři různé filmy dokupy a tak se nemůžete přestat smát. Tohle je prostě ikonický majstrštyk, který už nikdy nebude a vlastně ani nemůže být překonaný.

  • 20.2.2018  19:41

  Jako správný komixový barbar jsem o nějakém Black Pantherovi neměl potuchy, dokud jsem ho nezahlíd v Captain America 3 a i tak jsem měl pocit, že je to trochu druhořadá postava, jež si o sólo filmu může nechat zdát. A pokud, bude to béčko jak noha. To jsem se zase jednou nechal napálit vlastním úsudkem a neznalostí popculture. Na holej pupek a s klidným svědomím můžu říct, že Black Panther je naprosto svébytnej, životaschopnej film s nebývalým přesahem nejen napříč marvelovským universem, ale jisté také se zajímavou společensko-etickou otázkou (či spíše otázkami). BP je zcela jiná marvelovka. Přírodní a přirozený, inspirativní koktejl s lokálně kulturní a etnickou barevností, který díky minimu velkoformátových super-hrdinů neomezených možností je jakýmsi současným návratem ke kontaktnímu akčnímu filmu. Aneb dej do rukou nezkaženého afrického kmene nástroj ke změně světa a doopravdy jej změní. Nebývlae pokorná hlavní postava (a skvělí vedlejší herci) je něco, co v marveloském macho podání super hrdinů pro geeky nemá obdoby a skvěle kontrastuje s charismatickým padouchem, který je vlastně jen produkt sociální a rasové nespravedlnosti. Nezvyklá a svěží problematika ve filmu takového druhu otvírá nový přístup k etickým aspektům ve společnosti, stejně jako vypořádání elitářskou vyzvou vůči světu. Vizuál který osciluje mezi domorodou autenticitou, krásou a moderním orgasmickým potenciálem futuristického designu vám nejednou veme dech. Humorem se kupodivu šetří, ale když, tak to stojí za to. Je to svěží a svým způsobem unikátní film.

  • 17.2.2018  12:26

  Tohle není vůbec veselej snímek, zvlášť když je natočen podle skutečného příběhu. Přesto vás celou dobu naplňuje zvláštním klidem a nadějí, že všechno dobře skončí. Co by to ale bylo za film o hasičích, ve kterém by všechno uhasili a nikomu se nic nestalo? Díky mimořádné chemii mezi herci (především Josh Brolin jako skvělý velitel a Miles Teller jako loser co našel smysl života) se velmi brzy ztotožníte s jejich příběhy i posláním a máte pocit, že stojíte u skutečného hrdinství. Aby také ne, když tohle byl jediný amatérský tým v celé americe, který se díky své práci zařadil mezi profesionální jednotky. Dál už nebudu spoilovat, ale připravte se na nejhorší...

  • 15.2.2018  12:34
  Home (2009)
  ***

  Největší předností tohoto dokumentu je bezesporu vizuální koncept. Pomalé a dlouhé, dechberoucí záběry na krásy přírody s doplňujícím komentářem autora vytvářejí základ pro apelující ekologickou agitaci. Ok, film je sice už 9 let starý, ale už tehdy se nemohlo jednat a také nejednalo o žádné nové informace, takže tu máme moc hezky zpracované, avšak velmi monotónní opáčko toho, co ve většině případů už dávno víme. Což je škoda, protože tenhle obecně velmi pozitivně přijímaný až glorifikovaný dokument mohl mít mnohem intenzivnější dopad na diváka. Takto se nemůžu zbavit dojmu, že je určen především té nejširší divácké obci, která se sice dojme krásou přírody, odkejve všechny hrůzy, kterých se na přírodě dopouštíme, ale po skončení filmu je klidně půjde páchat dál. Za mě velmi nevyužitý potenciál.

  • 13.2.2018  20:05

  Cloverfiel potřetí a zase jsem dostali něco jiného, než to, v co jsme všichni doufali. Těch paradoxů je ve filmu víc, ne jen ten teoreticko-fyzikální. Docela mě překvapuje, že taková druhořadá věc má nečekaně promakané efekty a celý koncept prostředí. Sice nedosahuje orgastického vizuálu např. Passengers, ale zase hravě strká do kapsy stylově příbuzný Life, což jsou body pro Netflixovskou produkci. Dalším paradoxem je, že tak mega atraktivní téma (tedy alespoň pro mne) nedostalo více prostoru a celý film se o něj jen tak barbarsky otírají. Tím tématem je zhroucení časoprostoru, prolnutí realit a otevření brány pro démony a nejrůznější entity. Kdo viděl první díl, je mu jasné, kam tím mířím. Bohužel pointa podobně odbytá na konci v posledních pěti vteřinách, asi jako v případě The Cloverfield Lane 10 a už teď se můžem domnívat, že ani v dalším pomyslném díle nedostanem to, po čem tolik toužíme...

  • 4.2.2018  11:54

  Příběh o protektorátní zlatokopce? :D

  • 4.2.2018  11:39
  Bright (2017)
  ***

  Naposled, když dostaly mýtické bytosti do rukou automatické zbraně, vznikl z toho Underworld a to jak víme, nebylo dobrý. Elfové a skřeti jsou na tom o trochu lépe, ale žádnej hajlajt to teda taky není. Už v Pánovi prstenů se odehrávaly bitvy o moc nad světem a tahle moderní odpověď je v podstatě to stejné. Na pozadí příběhu se samozřejmě zrcadlí boj dobra a zla, stejně tak i nejrůznější osobní dilema či rasová otázka. I když výsledek není úplná pecka, film vypadá docela nevšedně a poslouchání Cannibal Corpse v policejním autě je opravdu vtipný moment :D.

  • 31.1.2018  20:16
  To (2017)
  ****

  It jsem si i přes velmi slibný trailer nechal v kině utéct. Pičus, že? Ten potenciál byl už tenkrát zřejmej, ale nějak jsem se nedohrabal. Zpětně si můžu maximálně tak trhat zbytky vlasů, druhotně smeknout nad setsakramentsky povedeným filmem. Pokud jsem známej jako kritik a odpůrce současné hororové tvorby, tak It je jednozačně světlem na konci tunelu generických a bezpohlavních srágor. Kingova nesmrtelná klasika dostala nový kabát a nebudu vám lhát, znečistil jsem si textil blahem nad tím vizuálem. Marně, marně hledám v paměti takhle brilantně vyprodukovaný film, natož žánrovku tohoto druhu. Díky pečlivé rozvaze čemu dát ve filmu přednost je snímek neuvěřitelně vyvážený. Megalomanská kamera plná úžasné barevnosti, do toho velkorysé záběry, notoricky známý příběh, jemuž byl vdechnut nový život, sympatický i když předvídatelný výběr hlavních postav a především vize, jež dala filmu opravdovou velikost ve smyslu, že tohle nemůže urazit ani laika ani znalce. Všechny ty lekačky, efekty a hrůzy mají skvělou pointu, úhel pohledu a důmyslnost. Ten film prostě dýchá vlastní esencí zla a to je prostě něco, co dneska těžko najdeš. Hororový majstrštyk. Dám ještě jedno podívání a zvážím plnej počet!

  • 30.1.2018  15:26
  matka! (2017)
  ****

  Ty kráso, ty kráso! I když se člověk prodírá tunou balastu, musím spokojeně konstatovat, že poslední dobou narážím na samý přísný věci. Úplně jsem zapomněl, že tohle má být další film Darrena Aronofskyho, takže celou dobu jsem si lámal hlavu s tím, čí rukopis mi tenhle randál připomíná. No jasně, nikdo na současné filmařské scéně nepracuje s alegorickým přístupem k dílu tak, jako to dělá právě Darren, což už předvedl ve spirituálním eposu Fontána nebo biblickém dramatu Noe. Ona se vlastně dost komplikovaně hledají slova pro něco tak abstraktního a špatně uchopitelného, jako je práve matka!, takže v podstatě popíšu jen mé osobní pocity. Snad od první chvíle je jasné, že půjde o velmi znepokojivý snímek a co herec, to naprostý herecký koncert, především pak Jennifer Lawrence tady předvádí svůj prozatimní top, protože ta škála mimického rozsahu, který nám tu servíruje, jen něco naprosto neuvěřitelného. Kdo by řekl, že se toho dá tolik vyjádřit obličejovým výrazivem. V těsném závěsu je vysloužilá Michell Pfeiffer, která předvádí totéž akorát v o generaci starším podání. Tohle je samozřejmě adekvátně roubováno na všechny ty prazvláštní situace, které v nevysvětlitelném příčinném sledu přicházejí a vy se uvnitř cítíte ještě více znepokojení. Příběh eskaluje do neuchopitelného abstraktně alegorického čardáše, ve kterém si každý najde ty své metafory, které jsou platné právě pro jeho život. Za mne minimálně tyto: konflikt mezi mužem a ženou, mezi stářím a mládím, obětování se ve jménu lásky a naopak neschopnost lásku opětovat, rozpor mezi společenským konceptem štěstí a reálným životem, mezi uměním a obyčejností, slávou a zapomněním, láskou a nenávistí, nebo samotná láska coby věčná umělecká i duchovní inspirace, člověk versus příroda... a milion dalšího vzájemně na sebe působící v tomhle neuchopitelném kolotoči, ze kterého vám půjde hlava kolem. Za mne fakt síla!

  • 19.1.2018  14:32

  Ufff, jen co jsem si pomyslel, že poslední dobou v kinech nic extra není, filmaři do nás solí jeden mastrštyk za druhým. Dlouho jsem neviděl kombinaci několika žánrů tak mistrně poskládaných, že v podstatě jeden stojí proti druhému. Komediální prvky nasazené do šokujícího příběhu pleného násilí vytváří dojem, že jste na houpačce. Celá řada nečekaných zvratů, wtf momentů a bolestných překvapení si vás motaj kolem prstu a vy nevíte, jaký z množství pocitů si máte zvolit. Mistrně vybraný casting jen podtrhuje vytříbené charaktery postav, přičemž Sam Rockwell opět exceluje v celé palbě. Rozstřel!

  • 15.1.2018  13:24
  Blok 99 (2017)
  ****

  Ty vole, to je rychta! Tenhle film by určitě vyhrál kategorii "nejrozvážnější vězeňský snímek", protože to pomalé tempo vás drží pěkně v šachu, že si celou dobu říkáte: "tohle není jen tak, každou chvíli musí přijít nějakej náklad". A i kdyby ne, přece budetě zvědaví, co autor sledoval takovýmhle přístupem k filmařině. Vince Vaughn konečně setřásl nálepku komediálního herce i klíště Owena Willsona :D a konečně začal hrát jako velkej chlap. Po hereckém koncertu v minisérii True Detective 2 ještě potvrdil své vážné kvality v Hackswa Ridge a to, co předvádí tady ho staví do zcela nového hereckého konceptu. Tomu říkám přerod jako kráva. Už od začátku tenhle golem ukazuje, že ho nerozhodí ani vyhazov z práce, ani nevěrná manželka, takže sympatie si získá hned ze startu a spanilá jízda pokračuje celým filmem. Dobře, už vás nebudu napínat. Na to jak je film rozvážný, se dočkáte věcí, které byste asi nečekali. Vězeňský rozjeb, který hravě strká do kapsy vychvalovaného Shot Callera, vás posadí na prdel jak rákoska zlobivý parchanty do lavic. Na konci tě to vyplivne jak drtička odpadu zvědavou ručku šmátralku!

  • 11.1.2018  14:21
  Nedej se!: Oko tygra (TV film) (2017)
  ****

  Neznám větší rváče za přírodu, než Milana Jeglíka a Zuzku Kolouškovou, kteří symbolizují pomyslný vzor skutečné akce na záchranu zvířat i planety. Nejsou to jen plané řeči v hospodě nebo z bezpečného prostředí zpoza počítače, ty lidi se sebrali, odjeli tisíce kilometrů chránit přírodu na vlastní pěst. Z těch x let udělali kus práce, o osvětě ani nemluvě. A tenhle fanouškovskej dokument vpodstatě letem světem přibližuje o čem vlastně ten Green Life je. Troufám si tvrdit, že dokument bude přínosem především těm, kdo práci GL nesledují extra pečlivě, protože nic moc nového se v něm nedozvíte, což ale není negativum. Mě osobně tam trochu chybí hloubka a především bych uvíta intenzivní Milanovy proslovy a apely, u kterých se nejednomu sevře hruď: "Vysvětlovat něco lidem nemá už smysl, v dnešní době už všechny informáce máme, děcka. Všechno víme z internetu, v dokumentárních seriálech, filmech - všichni ti falmaři a dokumentátoři už všechno natočili stokrát. A lidi to nevidí. Dobrá, tak si tu planetu necháme rozbít úplně na hadry, budeme se chovat sluníčkově, budeme na sebe hodní, nepadne žádné sprosté slovo až do úplného ujebání světa. Na to já nehraju, já nedokážu být slušnej ve sprostým světě. Fakt ne. A my žijeme v jednom z nejsprostějších světů, v nejpokrytečtější společnosti jakou kdy svět spatřil...". Ach jak tohle bolí, když to člověk slyší a ví, že má Milan pravdu.

  • 9.1.2018  12:52

  Do háje březovýho, tohle bylo náročný! Už od první chvíle bylo jasné, že tohle nebude žádnej med. Dlouhý pomalý záběry, statická atmosféra, odemočněné dialogy soustředěné na dráždivě základní informace a nad tím vším se vznáší zlověstný soumrak. Interakce mezi herci je velice zvláštní a ještě jakoby umocňuje už tak nahlodanou divákovu mysl. Do toho pěkně nemocnej neoklasickej soundtrack, takže znalci si hned dosadí stejně jetého staršího bratříčka Enemy, který je podobně hvězdně obsazen. A skutečně, minimalistické a úsporné herecké výkony soustředěné na hlavní hrdiny, scénář plný wtf prvků, takže je jasný, že tenhle film hned tak nevypnete a budete se trýznit dál. Pro milovníky Lynchovy školy povinnost, i když tohle ještě docela pohoda. Nicméně i tak komorní a obskurní podívaná.

  • 29.12.2017  11:24
  Kiwi! (studentský film) (2006)
  ****

  Dojemný krátký animák, který obsahuje velké věci. Malý nelétavý kiwi by nám všem mohl být příkladem, protože se rozhodl realizovat svůj velký sen - umět létat. Příběh nám říká, že bychom si měli jít za svými sny, ať to stojí cokoli, protože život bez naplňování snů je jen přežívání. Malý kiwi tomu obětoval úplně všechno, i cenu nejvyšší.

  • 25.12.2017  21:55

  Sterilní příběh odnikud nikam. Tak to dopadá, když se točí podle hry...

  • 19.12.2017  12:06
  7 životů (2017)
  ****

  Tak tohle je po všech stránkách hodně přísná věc. Představte si ekologicko-společenskou krizi na pozadí post-apo světa budoucnosti, kdy díky kolapsu neudržitelnosti množení člověka, je vytvořen program na eliminaci potomků. Jenže každý systém má své skuliny a sedmerčata v hlavní roli (úctyhodný výkon Noomi Rapace) musí důmyslným způsobem bojovat o své přežití ve hře na jednu jedinou dívku. Jednoho dne se Monday nevrátí domů z práce a začíná nelítostný souboj na život na smrt našlapaný krutými a šokujícími scénami plných násilí a krve. Jenže tenhle akční thriller rozkrývá šokující odhalení nenej uvnitř sesterské svorky, ale také uvnitř eliminačního aktu. Krom nesporných filmařských hodnot nám film přináší prorokující varování, kam by svět mohl posunout, pokud se my, jakožto živočišný druh, který vytváří exponenciálně rostoucí zatěž, nezačne bleskově krotit. Každý uvědomělý divák je tedy postaven před osobní dilema, jestli v rámci zachování života a biodiverzity na planetě, není takovýhle program nezbytný a tedy zcela nesobecky si říct, na kterou stranu barikády se postaví, kdyby došlo na lámání chleba - jestli na tu egocentricky sobeckou nebo na tu ekocentricky udržitelnou... A není to první film, který nás před takovou otázku staví.

  • 11.12.2017  20:14

  Docela netradiční a kultivovanej revenge thriller zasazenej do prostředí teroristické organizace IRA. Jenže teroristi kápli na nesprávnýho koně, když zabili dceru Jackieho Chana. Ten se na vlastní pěst vydává najít spravedlnost v naškrobené Británii, přičemž rozkrývá šokující pavučinu propleteností mezi teroristy a vysokou politikou. Složitě vystavěný příběh plný nečekaných souvislostí ukazuje, že Jackie rozhodně nepatří do starého železa, i když jeho ztrápený výraz člověku na náladě nepřidá...

  • 8.12.2017  12:43
  Zátoka (2009)
  *****

  Stejně jako v případě dokumentu Racing Extinction od stejného autora, je oskarová Zátoka plná bolestných výpovědí zúčastněných protagonistů, které by se jako okřídlené cítáty mohly vznášet nad epitafem lidské humanity. Zůstavají vám v hlavě ještě dlouho po tom, co film uvidíte, řežou tam jako malé ostré žiletky a nutí vás neustále přemítat nad tím, co se ve vesmírné jednotě muselo stát špatně, že se člověk takhle vymknul kontole. Pokud to byla v dokumentu Vymírání druhů věta: "Na tomto záznamu zpívá sameček Moha zpěvavého, je poslední svého druhu. Zpívá samičce, která nikdy nepříjde. Je úplně sám. A nyní utichl i jeho hlas", co mi zlomilo srdce a dodnes ji nemohu z té proklaté hlavy dostat, v Zátoce je to "Velryby a delfíni nedýchají automaticky bez přemýšlení, každý nádech je řízen vědomím. Kdykoli se jejich život stane neúnosným, mohou ho ukončit tak, že už se nenadechnou. V této souvislosti používám slovo sebevražda, a ona to tak udělala. Doplavala do mého náručí, podívala se mi přímo do očí, nadechla se a už se nenadechla podruhé. Nechal jsem ji zemřít". Takhle strašně bolestný je tento dokument. Ale to není nic v porovnání s tím, co se děje delfínům v Taiji, kolik jich je ročně zmasakrováno z důvodu exportu do vodních světů a pro maso. Elitní filmařský tým se vydává na toto nebezpečné místo, aby podal svědectví o nehorázném prohřešku proti delfínům. Sedm let od natočení a delfíni se v Japonsku stále vraždí ve velkém. Jestli si myslíte, že jste jako vegani viděli všechno utrpení zvířat, pak vás možná nářek delfínů při jejich vraždení vrátí zpátky na zem...

  • 23.11.2017  18:13
  Setkání po letech (2016)
  odpad!

  Jsem to ale klikař! Už podruhé během týdne jsem se dopředu nepodíval na hodnocení filmu (34%), čímž jsem si vysloužil nevšední filmové překvapení. Člověk už po pár minutách ví, že s filmem není něco v pořádku, ale vrozené sebemrskačství ho nutí tu hrůzu dokoukat, což se u tohodle pekla docela vyplatilo! Tady je špatně snad úplně všechno, ale za zmínku stojí hlavně velmi nepodařené (ne)herecké výkony, produkce jak z peruánské telenovely a především nesmírně blbej scénař, kterej je děravěj jak řešeto. Nejlepší je samozřejmě pointa celého filmu, kterou je ženský kolektiv :D. Prej kamarádky! By mě zajímalo, kolik tzv. dívčích přátelství by se v tomhle našlo. Člověk je divnej tvor, ale když se vyskytne seskupení více, než jedné ženy na malém prostoru, začínají se dít věci. Pak je jasný, že se sahá po nejrůznějších metodách, jak dosáhnout svého. Nebudu vás napínat, výsledkem celého příběhu je, že se slepice z bohatých rodin poklobou, protože si navzájem záviděj prachy, borce, prestiž. Je to tedy docela vymazlená kombinace lidských vlastností výběrových kvalit, finální tyjátr už je vyloženě k popukání. Jen nevím, jestli mě víc uráží zpracování filmu nebo to, co dámy předváděj...

  • 19.11.2017  03:06
  Oklamaný (2017)
  ***

  Colin si chtěl vrznout a dostal přes píču.

  • 16.11.2017  12:04
  Ochránci (2017)
  *

  Tak tohle bude hodně někde! Jsem se zapomněl podívat na CSFD hodnocení, jen jsem kdysi viděl trailer a ten mi sice přišel přehnanej, ale zvědavej jsem byl. Po pár minutách bylo jasný, že soudruzi z ruska někde udělali chybu. Víc chyb. Plný vodojem chyb. Aha, tak 35%, to jsem měl vědět dřív :D. Vlastně ani nevím, kde začít. Celý to je úplně brutální pohádka, jako byste křížili Mrazíka a Avengers a celý to namíchali v Černobylu. Kde nebyla invence, tam to zatřeli CGI masakrem a narovinu vám říkám, že invence nebyla nikde! Krom pohádkového příběhu a pohádkově vystajlovaného a přeprodukovaného vizuálu se dál už jedná jen o kompilát wtf momemtů - nesympatické a nefunkční obsazení, strohý děj a plochá příběh, že kdyby film upadl na Everestu, tak se zastaví až v Mariánském příkopu, jakej by to byl fičák. A to stejné se týká scénáře, kde můžete na nějakou práci s napětím, gradací děje, budování scén nebo uměním kamery, kurevsky rychle zapomenout. Tohle je fakt totální filmové diletantsví. Jestli nemáte rádi americký heroismus, tak tady se budete plácat rukou po stehně, protože ruskej je mnohem krutější, akorát že blbější. Pokud něco stojí za zmínku, tak mimořádně debilní hlášky a dialogy, u kterých se šťouráte v uších, zda-li jste dobře slyšeli. A pak samotný koncept hrdinů je taky docela bizarní úlet - vše je plus mínus bukvicovej odvar amerických komiksových postav, ale jako medvěd s rotačním kulometem na zádech? Tady už chybí fakt jen Putin. Kdo by to byl čekal, že se dá potenciál tak snadno zahodit do kanálu, tohle je "thrash" jak víno a ve zhulenosti to musí být skvost!

  • 12.11.2017  21:15

  Solidně vybrakokovaná Brigit Johnesová....

  • 12.11.2017  21:12

  Téma s obrvským potenciálem nepřekvapivě zabito malým rozpočtem a neinvenčním scénářem.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace