TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Zajímavý dokument, který krom poodhalení toho, jak může fungovat torrentový kolos Pirate Bay, také ukazuje brutální propast mezi chápáním vlastnických práv mladší a starší generace, a konflikt z toho vyplývající. Čarodějnický proces současnosti, při kterém sice nepadají lidské životy, ale šokující zůstavá podobně...

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

K novodobým seriálům jsem značně skeptický - nejen, že si nenesou ani ň z poetické atmosféry většiny jejich kultovních předchůdců, ale především mě dohání k nepříčetnosti jejich všudypřítomná glorifikace. Po LOST a Prison Break jsem se tedy nechal zlákat mnohými doporučeními ke sledování Game Of Thrones, ale jak se bohužel ukázalo, jednalo se pouze o historický fantasy Dallas a navíc bez Džeára. Další šanci dostal American Horror Story, který bych měl okoštovat už z podstaty hororového maniaka, ale reakce fans jsou bohužel opět značně nadsazené, ostatně jak už se dalo čekat. Trošku mi příjde, že takovéto ovace musí pocházet snad od civilistů, kteří pořádně nemapují světovou kinematografii, protože proč sledovat něco na 10 a více dílech, když se to dá obsáhnout ve dvou nařachaných hodinách. Druhým vysvětlením budiš fixace na gauč a ovladač, takže pokud sorvnáme Ulici / Ordinaci v růžové zahradě s některým z novodobývh seriálů, vychází nám takový fanoušek ještě jako znalec s výbroným vkusem. Ale nechme těchto úvah. Před stažením celé první řady jsem se raději několikrát optal, jestli do toho má smysl jít vzhledem k mému postoji k podobným výtvorům a bylo mi odpovězeno, že určitě, že vypnout se to dá kdykoli. Ale to není úplně tak pravda - první díly vás nahryžou, že prostě musíte vědět jak to dopadne a jestli se dá vymyslet něco více vyhrocenějšího, než v díle předchozím. Celý seriál značně připomíná Kočičku a pejska jak vařili dort, akorát že tentokrát si pozvali na pomoc zlého psa, který to ještě více rozhrábnul. Během asi druhého dílu jsem si položil otázku, jestli jde seriál ještě více překombinovat než beznadějně zmršený LOST, ale odpověď byla více něž šokující - dá. No posuďte sami, nacpat do 12ti dílů po 40-50 minutách všechno tohle (pozor, bude se spoilerizovat): rodina, co se přestěhuje do štrašidelného domu, kde během půl století působil šílený zubař a jeho nevděčná žena, přestárlá pornohvězda s dvěmi postiženými dětmi a jedním normálním, které vystřílelo 18 dalších dětí na místní škole, dvě zavražděné zdravotní sestřičky, šílený chirurg, popálený žhář, zhrzená milenka zahrabaná pod altánkem, zvrhlá pokojská ve dvojím podání, zavražděná dvojčata, frajer v latexu, dvě buzny a zřejmě mnoho dalších, na které jsem si nevzpomněl. Nezdá se vám to moc? Ano, a to i v případě rozuzlení, že všichni jsou vázaní na tento dům a jak se ukáže, všichni v tom domě zařvali a to rukou někoho z výše zmíněných. Wtf rozpaky pak nezmírní ani povedený všudypřítomný erotický odér, místy zajímavá zápletka, i když hodně často se dá očekávat její rozuzlení, nebo povedené masakry. Naopak tomu trochu škodí zbytečně seriálová dikce, oparová produkce nebo místy vyhrocené kde co. Nejlépe tak ve výsledku působí značně ujetá znělka, která uvádí každý díl. Jako seriál od kterého nic nečekáte - ok, pěkný průměr. Seriál, ze kterého každý skáče do zdi - čo ti jebe, bracho?

Miluj svůj život (2007)

Film, který by vám měl změnit život, jste-li ochotni se změnit. Velmi zajímavý dokument stroze mapující životopis a práci převratné spisovatelky a duchovní léčitelky Louise L. Hay, která svými jedinečnými teoriemi o způsobu myšlení pomohla změnit životy mnoha lidem. Film, který poodkrývá tajemství pozitivního myšlení, síly lečit sebe samotné, podstatě odpouštění či teorie o tom, že druhé můžete milovat až tehdy, pokud dostatečně milujete sebe...

Přichází Satan! (1976)

Totální hororová klasika, která budí úctu i po tolika letech! K tomu jeden z nejkrutějších soundtracků filmové historie vůbec!!!

Ozvěny mrtvých (1999)

Zajímavý mysteriózní thriller o tom, že tajemství, skrývající se u sousedů, musí vyjít napovrch i kdyby spravedlnost měli sjednat nadpřirozené jevy :).

Lovec démonů (2001)

Když jsem tenhle film viděl v době jeho premiéry, byl jsem nadšen a mráz mi běhal po zádech, protože vyšinutej samozvanej lovec démonů v sobě skrývá hodně krutosti a hrůzy. Po dvanácti letech to ale vypadá, že v záplavě konkurence už jen tak neobstojí a zpětně se usmívám nad zvláštní redneck produkcí a celkovým lehce najivním zpracováním. Hlavním vítězem tak je hodně povedenej a emotivní soundtrack.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Ponurý a trochu emočně laděný thriller o tom, že při cestě za pomstnou, při které nemáte co ztratit, můžete znovu nalézt smysl života. Nevím, kde na tom Colin byl, ale jeho ztrápený výraz a ty neuvěřitelně smutné oči jsou na oskara!

Oni (2008)

Napínavý násilnický thriller se zoufalou atmosférou a bezvýchodně se ubírajícím dějem. Pár uvězněný v domě, který obklopuje parta v maskách a dělají so co chtěj. Nutno poznamenat, že v této terorizující hře mají notně navrch! Mě se líbílo!

Croodsovi (2013)

I přes pomalejší rozjezd se z toho nakonec vyklubal velice zábavný animák, který přinesl spoustu svěžího humoru v nápaditém vizuálním zpracování. Smíchejte si Flinstouny se Shreckem, zasaďte je do prostředí Doby ledové 3 namíchané s Avatarem, přidejte spoustu nového a výsledkem jsou Croodsovi. Příjemné překvápko na poli animovaných filmů.

jOBS (2013)

Oproti jiným životopisným filmům z řady nikterak vybočující snímek, který je nicméně příběhem o velkém člověku, který svým vizionářským přístupem a vizemi zcela změnil počítačový průmysl, celková chápání výpočetní techniky a život miliónům z nás. Od dob Butterfly Effect se Ashton Kutcher nepředvedl tak jako zde, a i když dílo a život Steva Jobse lze jen sotva vměstnat do jednoho filmu a tudíž i tenhle snímek působí značně nekomplexně, celou dobu jsem ho hltal se zatajeným dechem, úsměvem na rtech, i s lehkou nostalgií kombinovanou s pocitem nesmírné vděčnosti.