uprchlice

Skype: jitka933

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 1.5.2019  21:52
    Columbo (TV seriál) (1971)

Nejlepší detektivní seriál

• 1.4.2019  17:22
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Mně se to líbilo

• 3.1.2019  20:38
    Leatherface (2017)

Toto byl opravdu horror! Nekončící utrpení ve filmu i Mé osoby bylo něco nekonečného a šíleného. Brutalitu možná Leatherface má, ale postrádá to kouzlo originálu. Francouzští režiséři Alexandre Bustillo a Julien Maury spojili své síly a v roce 2017 natočili tuto nudnou šaškárnu, která je opravdu zralá na "léčení".

• 3.1.2019  18:17
    Vadí nevadí (2018)

Tady nic nefungovalo! Asi jsem už otrlá, nebo na tomto filmu nebylo nic zajímavého. A myslím si, že varianta číslo dvě je správná odpověď. Páč se mě tento flm opravdu nudila nic mi nedal. Mladí herci mě neuchvátili tak , jak jsem potřebovala. Napětí? Zde rozhodně nehledejte. Režisér Jeff Wadlow se netrefil do mého stylu. Nudila jsem se. Přesto jsem to nechala puštěné až do konce.

• 2.1.2019  21:09

Oddechová pohádka na dlouhé zimní večery. Animace byla přijatelná. Kouzelný příběh neztrácí dech a zabaví celou rodinu.

• 16.12.2018  22:43

Hororový klenot společně s Black Christmas. Tak takový byl rok 1974... Vánoční čas bolesti a utrpení. Tichá noc, krvavá noc je dnes už "mrtvy" horror, ale přesto si zaslouží velký obdiv. Pro některé je to jen odpad, pro mě klenot. Děj filmu je naprosto jedinečný. Maniak v domě, ponůrá a hrůhostrašná hudba a první jedinečná vražda milujícího se páru. Postavy jsou sice nesympatické, ale to jsem přetrpěla. Nesnesitelného právníka totiž kuchnou skoro na začátku (uf). Rozuzlení, tak nad ním jsem jen slintala štěstím. Naprosto mě tento film oslovil. Smůla jen, že nedostal kvalitnější obraz a zvuk. Nicméně Já si ho každé Vánoce vychutnávám s nadšením a klidem.

• 28.11.2018  18:03
    Sokyně (TV film) (2006)

Jeden z lepších thrillerů na který se dá v pohodě koukat více jak jednou. Děj je velice zajímavý a dobře natočený. I herci mi přišli sympatičtí.

• 28.11.2018  17:59
    Smrtelná pomsta (TV film) (2013)

Tady se to ještě dalo. Sice matka vypadá od pohledu zvrhle a nadrženě, ale narozdíl od jiných kravin to divák dokouká do konce. Bohužel tu je opět několik chyb. Jedná se bohužel zase o ten typ thrilleru, který je jasný hned od začátku. Zápletku a konec divák hned prokoukne. Napětí zde nehledejte. Je to nuda. Sice ne taková, ale i tak je divák rád, že je konec.

• 28.11.2018  17:53
    Zlo v srdci (2014)

Velice slabý a podprůměrný snímek. Několikrát omyvateln příběh, ale tady nic nefungovalo. Děj s kataatrofálními následky. Nudný. Bez energie a bez špetky naděje na lepší konec. Bohužel. Divák se nedočká ničeho a nikoho. Herci příliš nezaujmou. To leda by měli napsaný kvalitnější scénář a režisér by je musel trochu potrápit. Ztráta času.

• 21.11.2018  22:41
    Sloní muž (1980)

Sloní muž je bezesporu film na vysoké úrovni. Krutost a drama v jednom. Režisér David Lynch využil příležitosti a ujal se toho filmu a vytvořil mistrovské dílo. V hlavní roli se představil známý Anthony Hopkins a v roli sloního muže účinkoval John Hurt. Excelentní, neuvěřitelná podívaná v černobílé podobě. Za mě jeden z nejlepších filmů. Sloní - muž v nitru trpící bytost, jenž se narodila do tohoto světa jako zrůda, co pro nikoho neznamená. Dojemné a bravurní. Kruté.

• 21.11.2018  21:12

Daniel Radcliffe zazářil v roce 2012 v hororu Žena v černém. Tajuplná propast do opuštěného domu ve kterém číhá zlo - žena v černém. Režisér James Atkins natočil "spešl" horůrek pro trochu leknutí a křiku. Kniha Susan Hillové je bezpochyby nenahraditelná a i když film je na vysoké úrovni, nedosahuje dle mě takového "uspokojení" jako právě kniha. Film se rychle okouká a když je viděn vícekrát, tak ztrácí na té tajemné atmosféře, nicméně i přesto ho velice doporučuji. Knihu lze číst pořád dokola a je v ní stále to zlo, ta žena a stále stejně nelítostná a zákeřná. Žena v černém je úspěšný horror na vysoké úrovni, s kvalitními herci a nutnou dávkou zla, které se bohužel poněkolikátém shlédnutí vytrácí.

• 21.11.2018  20:49

Režisér Jonathan Demme natočil v eoce 1991 podle knihy Thomase Harrise skvělý psychothriler Mlčení jehňátek. Ve skvělé formě se představil vynikající Anthony Hopkins jako nelítostný kanibal Hanibal Lecter, který pomáhá FBI najít masového vraha Buffalo Billa. Skvěle se zapotila i Jodie Forster, jenž si zahrála studentku kriminologie a vyšetřující policistku, která musí s Lectrem spolupracovat. Jako dvojice fungují Hopkins i Forster na výbornou. Film sám o sobě je dodnes uznávaným klenotem. Psycho a zlo, které v sobě film ukrývá položí každého sebevíc silného diváka na kolena, protože je to opravdu psycho s velkým "P".

• 19.11.2018  20:35

Režisér Eric Red napsal kvalitní scénář k filmu Stopař z roku 1986. V roce 2008 se vrhl na režii a to k hororu 30 a půl metru. Kvalitou je to slušný kousek patřící spíše ke slabšímu odvaru, ale určitě se divák při něm alespoň pobaví. Mladá žena je odsouzena za vraždu svého manžela a to v domácím vězení ve švem domě, kde k vraždě došlo. Ovšem během pobytu ji začne terorizovat duch manžela, který s ní má ďábelské úmysly... Famke Janssen si zahrála nevinnou ženu uvězněnou ve švem vlastním domě a se zlým duchem svého manžela. Příběh je velice jednoduchý a je určen především pro slabší publikum a híří slušnou dávkou napětí.

• 5.11.2018  20:28
    Slimáci (1988)

Dobrá a výživná nechuťárna zvlášť pro milovníky hnusu a krve. Španělsko to dalo dohromady s Amerikou a natočilo horror Slimáci. Je to Teda hnus všech hnusu. Zmutovaní slimáci napadají obyvatele ospalého městečka a nikdo s tím nechce nic dělat. Mrtvol přibývá a je čas zjistit, jak oběti zemřeli a slimáky dojednoho zabít... Režisér Juan Piquer Simón je mistr nechuťáren a dokázal to v roce 1982 snímkem "Pieces". Poté v roce 1988 natočil další chuťovku a to tentokrát v podobě zmutovaných oslizlých slimáků. Je to masakr. Pro diváky, kteří si nepotrpí na hromadu ožraných těl, tu mám špatnou zprávu, jelikož Slimáci by jim mohli obrátit žaludek naruby a přivést do mdlob. Každopádně solidně natočený snímek dodnes drží úspěch.

• 3.11.2018  10:38
    Scooby-Doo a Scrappy-Doo (TV seriál) (1979)

Další díly známé party a pejska Scooby Doo. Příběhy jsou zajímavé, napínavé a pobaví i starší diváky.

• 25.10.2018  20:36
    Saw 5 (2008)

Opět je tu Jigsaw se svými nelítostnými pastmi a opět se zde setkává minulost s přítomností. Hoffman se podrobuje zkoušce, zatímco agent Strahm se snaží zjistit, kdo je Jigsawův pomocník. Ale sám se dostává do pasti. Propletenec událostí je tu již po páté, ale klesá mu napětí, ale stoupá brutalita. Nicméně celý pátý díl je trochu nudný. Více krve, méně akce. Celým dílem se také táhne zkouška 5-ti vybraných lidí, které na konci čeká něco neuvěřitelného. VŠE je zakončeno zlomyslnou vraždou a diváci co lpí na překvapení ať zavřou raději oči, bude to šok.

• 24.10.2018  19:24
    Saw 4 (2007)

Chystá se pitva skládačkového vraha. Na scéně se objevuje detektiv Mark Hoffman a je dalším "učněm". O život tentokrát bude bojovat další policista a do vyšetřování se pustí Peter Strahm a jeho kolegyně. Krev se prolévá tentokrát ještě rychleji a pasti jsou mnohem nebezpečnější, než v předchozích dílech. Ovšem příběh jako takový stále více pokulhává a brutalita to nezachrání. I tak se na Saw 4 dá ještě koukat. Pro milovníky stoupající brutality, vnitřností, potu a slz je Saw 4 to pravé ořechové. Dle mě je Saw: Hra o přežití nejlepší dílů z celé série a i když se tvůrci Saw 4 snažili a vrátili jsme se do minulosti Jigsawowi ztráty a nalezení rakoviny, tak Saw 4 hodnotíme jako méněcenný díl s přídavkem krve, vnitřností a obětí.

• 7.10.2018  13:17
    Ledová smrt (2006)

Norská chuťovka režiséra Roara Uthauga byla velice stresující a napínavá. Nelítostný obr v ledové peřině toužící po lidské krvi byl fascinující a děsivý. Partička mladých lidí, co má takovou smůlu a "ubytuje" se zrovna v chatě ledového obra. Jaká smůla! Ovšem to, co následuje při pobytu stojí za to. Nekonečná muka a boj o holý život a nejen to. Krev stékajíci po ostře mačetě, když jej obr vytahuje z ledové kořisti. Jak sladké a smutné zároveň! Chata se zalévá krvi a plní mrtvolami. Horror na odlehčení a zároveň na trochu toho napětí, to byl skvělý nápad. Norská specialita plněná hnilobou, zaschlou krví a mrtvolami to je skvělá chuťovka!

• 4.10.2018  21:02

Neskutečná mrd*ovina režiséra Kevina Tenneyho. Film neobsahuje nic, co by diváka mohlo pobavit. Loutka pinocchia byla k zblití a poslouchat se ten dřevěný deb*l taky nedal. Hrozná nuda. Herci šílený a hlavní "hrdinka", co si povídá s tou děsnou dřevěnou věcí, do filmu taky přidala jen lehký výsměch toho, že se nějaký naivka snaží dosáhnout úspěchu Dětské hry z roku 1988 a spíše došlo k tomu, že se natočila parodie s ksichtem dementního panďuláka, kterýmu se ani ten dřevěný čů*ák nepostaví. Nicméně tato děsná pí*ovina nesplnila ani procento z toho, co měla, což je vlastně dobře. Kdyby to byla alespoň kravina typu Chuckyho sémě. Nad tím se alespoň člověk pobavil (panenka ukazující k*zy, masturbující Chucky). Ale toto? Kde nic, tu nic. Zkrátka když se zábava hledá na špatném místě, je nejlepší to celé vypnout!

• 27.9.2018  19:35

Dramaticko - hororový thriller s jemnou "vůní" erotiky podle knihy Stephena Kinga. Starší manželský pár, Gerald a Jessie, si vyjede na odlehlou chatu daleko od civilizace. Aby si trochu okořenili manželství začnou provozovat erotické hrátky. Ovšem to, co vypadá jako nevinná hra, vyústí k tragické události... Krví naplněný thriller natočil v roce 2017 režisér Mike Flanagan. A povedl se! Dramatická situace hlavní hrdinky v poutech, obklopená démony, by se dala popsat jako nesnesitelně krutá a nespravedlivá. Se zapáchající mrtvolou na zemi je to jako noční můra. Thriller je natočen velice kvalitně a zajimavě. Prolínání z minulosti do přítomnosti bylo opravdu dechberoucí. Celkový závěr celého filmu je taktéž velice povedený. Shrnutí všeho, co se stalo teď a co se stalo hlavní hrdince jako dvanáctileté a její propojení s mrtvým manželem a otcem bylo skvěle "odhaleno". Do toho jakýsi démon z kterého vyjde najevo, že nebyl úplně démon. Carla Gugino a Bruce Greenwood jako manželský pár byli naprosto sladěni a presvedčivě rozehráli hru s démony, utrpením a slzy.

• 18.9.2018  16:44

Režisér Johannes Roberts zašel do útrob šílenství, brutality a totální beznaděje. Po 10-ti letech se vrací pokračování velice úspěšného hororu Oni. Bryan Bertino stál tentokrát v pozadí a podílel se pouze na scénáři. Ovšem Roberts zvládl režii na jedničku, i když druhý díl byl více na psychiku, než aby diváka kdovíjak vyděsil. Herci v čele Christiny Hendricks a Martina Hendersona, byli luxusně zavražděni a vůbec krev by se tam dala počítat na litry. Vrazi v maskách skvěle dostali diváka na dno svých psychických sil. Konec nebyl nijak originální, ale dalo se čekat, že ho tak scénárista "předepíše". Oni 2 jsou skvělou psychickou "oddechovkou". Nebudete se moc bát, ale do hlavy se vám to zaručeně dostane.

• 28.8.2018  21:35
    Saw 3 (2006)

Ve třetím dílečku se těšte na vrtání mozečku. Jigsawa dostihla nemoc. Nemůže se hýbat. Najme si pro svou operaci doktorku Lynn, která operaci provede v továrně "na hry". Opět tu také máme krvavé hry, ale tentokrát je chystá Jigsawůw pomocník. Proto jsou oběti brutálně zavražděni a nemají šanci se dostat ven. Poprvé se zde potkáváme s Jill - Jigsawowou manželkou. Brutalita stoupá a obětí přibývá. Jigsaw nalezne svou smrt třetí díl se uzavírá. Je to nebrutálnější díl z celé série. Dle mě i ten nejzajímavější, co se týká dokonalé operace Jigsawowa mozku. Tvůrci si na tomto díle nejspíš nejvíce "vyhráli". Operace mozku byla velice zajímavá a i přes vysokou brutalitu je Saw 3 dalším pokleslým dílem.

• 20.6.2018  12:21

Hodně slabé. ..

• 20.6.2018  12:18
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Matonoha mi občas leze na nervy, ale jinak proti tomuto kopíráku nic nenamítám. Je to horší než 5 proti pět, ale i tak slušný průměr. Občas sranda.

• 5.6.2018  21:17
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Nejlepší kriminální seriál.

• 5.6.2018  20:51

Koukat na nesnesitelný manželský pár, který se neustále hádá a vyčítá si všechno možné bylo opravdu pro mě peklo a trest, ale na druhou stranu válka v přírodě, kdy pár neustále trpí, bylo velice příjemné a mohla jsem alespoň naladit na lepší vlnu. Na vlnu potěšení, úžasu a úlevy. Nicméně Nekonečný víkend je film velice průměrný. Dva herci, krásná příroda a neskutečný boj, ale bohužel mne to tolik nenadchlo. James Caviezel - pohledný, mlady- ale ve filmu vůl, ubožák a trotl. Zahrál to přesvědčivě, ale bylo by lepší, kdyby tolik nemluvil. Jeho žena Claudia Karvan - šílená kráva - která si nikoho a ničeho nevážila. Dva skoro stejní lidé a manželé, ale spojení jejich dvou povah, to bylo nad moje síly. Nekonečný víkend zkrátka není to pravé ořechové pro můj skvělý víkend.

• 1.6.2018  20:21
    Strašáci (2011)

Thriller při němž se vám zastaví dech, zrychlí pulz, rozostří zorničky, čelo se vám ponoří do potu a oči zalijí slzami. Šokující a zároveň perfektní psycho sexy thriller s Kate Bosworth v hlavní roli. Strašáci jsou natočení podle knihy Gordona Williamse, známé jako Obléhaní Trencherské farmy a remakem Strašáků z roku 1971. Krvavý horůrek z prostředí odlehlé farmy a malého nenápadného městečka a jejich obyvatel s kterými musí hlavní dvojice udržovat skvělý vztah, jinak bude zle, je skvělou podívanou na suchý a horký letní večer. Nekončící peklo začínající oběšením nevinné kočky je pouze začátek hrůzy. Parta nepřátelských mužů opravující střechu začnou hlavní dvojici šikanovat a dojde to až k pohromě ve které zemře dost lidí i sám šerif. Strašáci jsou perfektně natočeni společně s hudbou Larryho Groupého pod dohledem režiséra Roda Lurieho a zaručeně vás nenechají spát dlouhé a dlouhé noci.

• 25.5.2018  20:17
    Ruiny (2008)

Ruiny jsou pro mě velice kvalitním snímkem. Nejde zde jen o brutalitu, krev, vnitřnosti a obrácený žaludek, ale tvůrci se snažili taky o trochu té dramatičnosti, což bylo velkým plusem. Knihu jsem bohužel nečetla ač bych velice chtěla, jenomže není k dostání. Když se vrátím k filmu. Nejvíce se mi líbily ty nádherné vykopávky sloučené s trpícími oběťmi, které zjišťují, že jsou opravdu v pr*eli. Jonathan Tucker, který si zahrál v remaku Texaský masakr motorovou pilou z roku 2003, zde předvedl opět skvělý výkon jako student medicíny a stejně jako v masakru mu scénárista napsal smrt. Ruiny jsou skvělým příkladem toho jak natočit poutavý příběh spojený se smutkem, hladem, žízní a smrtí a vůbec není potřeba 5 litrů krve, ale stačí jen trocha šetrnosti a fantazie.

• 23.5.2018  21:12

Každý fanda hororu jistě zná dnes již klasiku všech klasik. Pátek třináctého se řadí mezi nejlepší slasher vyvražďovačky a to i přes to, že brzy oslaví kulatiny. Skoro 40 let starý klenot, který nestárne a mnoho generací s ním vyrůstalo. Zaschlá krev zavražděných teenagerů v táboře Křišťálového jezera je dodnes cítit a nesmrtelná krása tohoto snímku je až neskutečná. Napětí a hrůza je na prvním místě a buďte si jisti, že vás Pátek třináctého nezklame, protože klasika neklame.

• 23.5.2018  20:51

Hřích, který spáchá skupina teenagerů se po roce odkrývá jako ohavné tajemství loňského léta... Nespoutaná letní vyvražďovačka, která je již trochu retro a tak v bližší budoucnosti očekávám remake, ale originál je dodnes koukatelným snímkem plný krve, honiček a brutálního a nelítostného vraha s hákem ostrým jako břitva. Herecké výkony jsou velice nadprůměrné. Oslní mladičká Jennifer Love Hewitt, která měla to štěstí (nebo spíše smůlu) zahrát si ve druhém díle. Tajemství loňského léta je nesmrtelný s laser horror, který je dodnes mezi fanoušky velice oblíbený.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15