Thommie

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 22.7.2019  15:50
    Moneyball (2011)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Nebojím se to říct. Můžu vidět prakticky kdykoliv.

• 12.1.2019  11:26
    Robin Hood (2018)

Dokud si Eve Hewsonová nesundala tu roušku přes obličej, což se stalo asi 10 vteřin po začátku, tak byla celkem sympatická. Jinak je to totální balast, levičácko-ultraliberální bezpohlavní nesmysl, který neví co chce a vyhýbá se jakékoliv myšlence nebo čemukoliv kontroverznímu. Příště je na místě věnovat více času výběru, než člověk vleze do kina. Ne každý Robin Hood, je Robin Hood. Lidi, kteří píšou, že je to NESKUTEČNĚ bavilo, musí mít hodně nudné životy.

• 12.12.2018  20:33

...ale úplně špatný to nebylo. "Mám dojem, že chlap v určitým věku by měl dát do dveří dělo a když se u něj objeví ženská, vystřelit, protože jinak ho nečeká nic dobrýho." :D +1 pane Enšpígl.

• 11.11.2018  15:01
    La La Land (2016)

Ryan Gosling je skvělej, Ema moc ne. Příběh celkem o ničem. Jak říká Kamil Fila, je to jenom zkouška na něco.

• 25.10.2018  17:48
    Jason Bourne (2016)

Neuvěřitelné. Ale jasný návod všem, kteří nemají na vlastní scénář, nemají fantazii, ani důvod proč film točit. Vezměte předcházející díl, změňte jména postav, za blonďatou Joan Allen nasaďte tmavou Aliciu Vikander (toť vrchol imaginace) - no a je to! Příběh je navlas stejný. Reálie jsou stejné. Všechno je do puntíku stejné. Pokaždé jsem věděl, co přijde dalšího a nikdy jsem se nespletl. Jediné, co mi nevadilo, že Jason Bourne byl Jason Bourne. Motivace postav neexistující, atmosféra žádná. Jo a při rvačkách se vypíná hudba. To si režisér zapamatoval správně. OMG!

• 23.10.2018  20:05

Tak na rozdíl od prvního dílu tohle byl "jen" film o narkomafii z pohledu druhé strany a nemělo takový originální podklad, ale i tak to stojí za vidění.

• 19.10.2018  18:01
    Mamma Mia! (2008)

Říct o tomto, že je to jen absolutně šílené, by bylo hrubě eufemické. Nevím, co si Colin Firth, Pierce Brosnan a Stellan Skarsgård mysleli, že dělají.

• 2.10.2018  20:36

celkem rozumnej thriller, oddechovka, která neurazí

• 19.7.2018  13:43

Po přečtení knihy prakticky nekoukatelný film. Navíc tam není vůbec nic.

• 6.6.2018  08:59

Paul Bettany - skvělá volba. To by se ovšem dalo napsat ke každému filmu, kde hraje. Jinak to byl překvapivě dobrý film podle mě. Je to asi nejméně star wars film z poslední doby, možná to s tím má co dělat.

• 27.3.2018  09:16
    Tomb Raider (2018)

V dnešní záplavě tupé a "prostě jenom hluk" akce bez špetky emocí, působí Tomb Raider docela inteligentně. Nicméně je pravda, že se tady kombinuje chytrá akce s nesmrtelnou Larou mezi padajícími kameny. Trošku více vyprávění, trošku méně Avengerů.

• 18.12.2017  21:45

Jsem na vážkách. Za oživení Leiy jsem skoro pro 2*.

• 13.11.2017  11:27

V dabingu je to neskutečně vtipnej film :))

• 28.5.2017  18:29
    Rozum a cit (1995)

Je to první Austenové kniha, takže není tak komplexní jako třeba Pýcha a předsudek, ale ujde. Nelíbili se mi moc vybraní herci, ani způsob jejich hraní. Celkově průměr, na kterém nemá co nadchnout.

• 23.5.2017  21:28
    Ex Machina (2014)

Parádní, vypointované, znepokojující. Je tu jediný problém - jediný dílek jinak dokonalé skládačky nesedí a sice fakt, že se Caleb zamiluje do stroje. To je hodně přitažené za vlasy. Bohužel na tomto dějovém uzlu stojí smysl celé zápletky. Bylo by to pochopitelnější, kdybychom nahlédli do Calebovy psychologie trochu víc, což se ale neděje.

• 8.5.2017  19:36

Problém těchto filmů je, že jste předtím četli knihu. Scénář bleskurychle proletí několika tématy knihy a o všechny se jen lehce otře. Vznikne tak něco, co nepotřebujete vidět...

• 11.2.2017  22:30
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

"No to si snad děláš PRDEL?" Ondřej Vetchý = absolutní dokonalost :D

• 21.1.2017  16:58

To, že nastává problém, je zřejmé už z traileru při "Something's coming", což je hláška, kterou používají filmaři v momentě, kdy rozhodně "Nothing's coming". A taky že jo. Naprosto zbytečný díl vezoucí se na vrstvě šlehačky první a druhé řady a je to nuda jak cyp. Tohle je problém, kdy se začne stereotyp seriálu využívat moc brzo a nikomu z tvůrců nedochází, že kvůli tomuhle se na Sherlocka fakt nedíváme. Spoiler: Jedno pozitivum tenhle díl má a sice, že nás zbavil Mary. Aspoň doufám.

• 30.12.2016  23:33

Tomuhle filmu vůbec nerozumím. Ze začátku kýčovitý příběh zasazený do dokonale vyumělkovaného prostředí. Anglický venkov, kavárna, zřícenina hradu, žluto-černé punčochy, šílené barevné kombinace, šterkem vysypaná příjezdová cesta ke gotickému domu bohatých lidí. Modré nebe bez mráčků, zelená tráva u dokonalé zříceniny, jen tam v rohu je malý černý mráček. Mladý ochrnutý člověk neví, co se životem a chce ho ukončit. Dokonalý, do nejmenších detailů vypočítaný filmový gradient - jako duha mířící shora dolů. Takhle prefabrikovanou, vysoustřuženou a dokonale vyhlazenou filmařinu jsem ještě neviděl. Vlastně viděl - ve Stážistovi, další film pro novou ztracenou generaci. Když na konci ve Francii padal ze stromu na zem ten list, tak už jsem si jen říkal: "To si snad dělají pr*el."

• 18.12.2016  19:03

Všichni píšou, že to tak vtipný nebylo, mě to přišlo vtipný hodně, ale klasicky se asi směju na jiných místech než zbytek populace.

• 12.12.2016  00:17

Neuvěřitelně utahaný film + ještě navíc country...

• 21.11.2016  16:58

Jsem docela překvapený, protože to celkem ušlo. Kdo chce hledat logičnost v příbězích ze světa HP, je to jeho věc. Proč nepoužil hůlku teď a potom jo, když mohl... no protože proto prostě. Vizuálně super, Redmayne fantazie a parťačka pro Eddieho v podání Katherine Waterston paráda. Jen ty vtipy z 99% drhly kromě výstředností, za kterými stál Dan Fogler.

• 15.11.2016  13:34

Že začátku to bylo vysvětlováno jak pro debily, ale na konci to bylo dokonce i dramatický, takže nakonec palec nahoru. Herci perfektní. Jen to téma je trochu dinosaur už. Samozřejmě téma je to důležitý, ale zajímavá je jedna věc, že celý film provází kritika manipulace a hlouposti, ale když čtete komentáře na csfd, tak pochopíte, že ten film udělal vlastně to samý. Ale to asi není problém tvůrců. Co už film neřeší je to, že napřed se musí stát zločin, abychom se ho mohli v budoucnu vyvarovat. Takže osvícené morální soudy o tom, jaký jsou ty nahoře morální prasata, jsou přinejmenším trapné. Jediný problém, který tuhle krizi provázel je následný vládní bailout, na který všichni spoléhali. Kvůli tomu si šéfové bank mohli dovolit obchodovat na dřeň a nikdo to neřešil. Protože když máte padák, tak se nebojíte skočit. Nenažranost je věc, která klidně může být součástí byznysu, pokud je zde zodpovědnost. Ale ne trestní zodpovědnost, ale zodpovědnost, která sebou nese i možný krach mojí banky. Protože pak se budu asi chovat jinak. Zákaz dělat deriváty z derivátů je cesta, která nás dovede do ještě horších konců, než jakej byl ten roce 2008.

• 22.10.2016  23:58

Stejně na hlavu postavené jako v knize. Liší se to jen několika málo detaily. V podstatě u žádné postavy nechápete proč v daný okamžik dělá to, co dělá. Charaktery jsou vystavěné naprosto chaoticky. Mikael tady působí o něco méně jako srabík než v knize, ale stejně byl nesnesitelný od začátku do konce. Lisbeth je jedna z nejhůř napsaných postav, co jsem kdy četl. Můžete napsat cvoka, můžete napsat hajzla, ale být pochopitelné, proč dělá to, co dělá. Dialogy ve stylu ty seš blbej a já jsem chytrá, je docela klišé, které bych od Finchera nečekal. Naprosto zbytečný film. Jelikož vám nesejde na postavách, tak je vám úplně jedno rozuzlení. Ale tohle je chyba předlohy. Když je něco špatné napsaný, tak se podle toho nedá natočit dobrý film, to dá rozum. Působí to, jako kdyby vystříhali 80% scén a potom to slepili dohromady, ale jak jsem říkal, takhle působí i kniha.

• 21.9.2016  21:17

Kromě princezny Elizabeth to bylo celkem o ničem. Ono se s tím vlastně nedalo nic moc dělat. Téma bylo zvláštní, takže co z toho nakonec vzešlo, nebylo tak úplně příšerný. Kdybych neměl slabost pro cokoliv britského, asi by to na tři * nebylo.

• 1.9.2016  22:22
    Stážista (2015)

Absolutně zbytečný film, který je naprosto o ničem. Jediný motiv není doražený do konce, všechno se plácá na hypsterské mělčině industriálních kanceláří a macbooků. Ždímačka nejlacinějších emocí, feministická pohádka o nejúspěšnější ženě na světě, pro kterou se chlap vzdal své příslušnosti k mužské části populace. Na druhou stranu je to podprahově pravdivá výpověď o naší generaci, které stačí opájet se vlastní hodnotou a kvůli ní třeba i říkat eshopu s hadrama startup. No prostě katastrofa. Jedna hvězdička za De Nira, který tady působil jako zlaté klepátko na kadibudce.

• 24.4.2016  23:04

"Za tohle půjdeme sedět." - "Nashle v lochu..." Geoffrey Rush zcela oprávněně dostal oskara :))))

• 19.4.2016  22:32

Minimálně hodně nápaditej vizuál a skvělá akce.

• 10.1.2016  18:24

Naprosto sterilní a prázdná, výpravně fantastická záležitost.

• 5.1.2016  23:30

Takhle ne, chlapci. Sherlock v roce 1895? Perfektní "nápad", ale kdyby se to udělalo jako regulérní díl, tak by to bylo stokrát lepší. Tohle je překombinovaný.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10