Skyfall (2012)

Hodně dřevem obložených stěn a dostatek vyzrálé skotské, přesně jak to mám rád... staromódní Bond vnesl trochu kultury do tohoto ponurého blikajícího světa, jenž byl v dostatečné šíři zastoupen vulgárním panoramatem neonového šangového háje... tentokrát v důstojném, suchém, velmi anglickém pojetí takřka bez bondgirl...

Den před krizí (2011)

Relativně prázdné drama, na druhou stranu to mrazení, které provází celý film, ho vynáší aspoň na 3*.

96 hodin (2008)

Nejtvrdší chlap na světě je Liam Neeson a Maggie Grace by měla jít k doktorovi, to její běhání se mi zdá podezřelý...

Napříč vesmírem (2007)

Junk story s beatles, takže hudba skvělá, ale jinak jsou to jenom další Vlasy o lidech, co hulej - fakt hloubka. Příběh je samozřejmě prvoplánovej, ale nevim, co za těžkou psychologii jste chtěli vytvořit z písní... navíc na chudejch textech beatles, u kterých minimálně polovina písní stojí na slově love. Horší čtyři

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Výborná atmosféra, skvělý Ritchieho rukopis, který zvolna, leč rázně postupuje na žebříčku mezi nejoblíbenější režiséry. Sherlock 2 možná nedosahuje kvalit prvního dílu, ale rozhodně neztrácí nic ze svého tempa, úžasných exteriérů, vtipu a šílenosti. Robert Downey Jr. je jeden z nejlepších herců současnosti. A on to tentokrát s updatem několika týdnů dotahuje na 5*. Nejvíc se mi líbí ten nádech Mozarta, který prostupuje celým filmem už od prvních minut.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

K tomu mohu říct jen jediné: Kdyby měla sestru a psa, vyberu si toho psa... btw. chybělo tam snad všechno, co dělalo piráty pirátama... no nic, akorár Depp hlásil...

Správci osudu (2011)

Zajímavé, zajímavé, zajímavé, dokonce poučné, dobrý scénář, dobré idee, nejhezčí byly asi interiéry newyorských budov :)

Královna Viktorie (2009)

Pokud to beru jen jako drama, tak je to dechberoucí. S tou historičností a životopisností (faktografie mě nezajímá, jde o to, že jí tam bylo zoufale málo) bych přibrzdil. Tedy jako drama je to úchvatnost sama. Skvělá monarchistická atmosféra, pro kterou mám slabost. Jednu chvíli se mi chtělo křičet, "ať žije král", takže za skvěle odvedenou práci jak režijní, tak kostýmní patří tvůrcům jen chvála. Já se na tyhle monarchistický filmy nemůžu dívat, protože jednou přijde den, kdy budu ochotnej dát za monarchii všechno :)))) A Paul Bettany je skvělej herec!

Všemocný (2011)

Tak tohle je úžasný... brilantní film... škoda, že takový "pils" nejsou... i když někteří se bez nich obejdou :P Precizní filmařina a Bradley Cooper s nepřirozenou barvou duhovky hrál více než skvěle. Možná měl tentokrát NZT.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale Gérard Depardieu dodává těmto minisériím takovou dávku atmosféry, že to prostě musíte milovat nebo nenávidět. A další věc - božská hudba!