Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Čekal jsem dalšího vojína Ryana nebo Černý jestřáb, ale nedostal jsem to ani zdaleka. Všechny ty válečné scény mi přijdou divně natočené, je to takové moc světlé, umělé a nedůvěryhodné a stejně bych hodnotil celý film. Pár slušných momentů to mělo, ale moc mě to nenadchlo... Některé věci úplně mimo, kilometrová sjezdovka na bobech s kropením Japonců, komediální nábor v podání Vaughna v táboru, to tam nemůžeš dát, když chceš, aby to lidi brali vážně... Messi fotbalista s granátem, no ty vole

Podezření (1990)

Je to solidní film, zlatá americká filmařina 90.let, má to kvalitu, ale táhne se to jak smrad... nečekané rozuzlení? Kdo to udělal, je jasné po půl hodince filmu, tak spokojenou manželku se svým nevěrným manželem jsem fakt snad ještě neviděl :D :D

Doktor Strange (2016)

2 hvězdičky za výborný začátek a dobré herecké obsazení, bohužel asi po 40 minutách jsem totálně ztratil pozornost, protože se po super úvodu film změnil v totální, animovanou scifi sračku, kde si borec rukama vykouzlil vše, potřeboval

Život Warrena Buffetta (2017)

Řekl bych podprůměrný dokument, veden stylem óda na W. Buffetta. Čekal jsem mnohem víc. Hlavně z ekonomické a odborné stránky jsme se dozvěděli úplné hovno, snad jen to, že jako investor skupoval levné akcie malých podniků a sázel na to, že poroste hodnota a při své genialitě a píli ("čtu 6h denně") se z něj tímto způsobem stal nejbohatší člověk na světě. Hodně naivní pohádka, ani slovo o konexích (až na nějaký náznak vztahu s Gatesem), obchodování s interními informacemi atd, prostě nic... Motto celého dokumentu je, že Bufet nikdy v životě nikoho nepojebal a se všema to myslel jen dobře, nevím no, podle mě ta dnešní realita vypadá trošku jinak... Je to takové strojené, s touhle představou dnes vletět mezi ty dravce, tak to nedopadne moc dobře, podle mě se to úplně minulo účinkem, je to slabé

Spojenci (2016)

Moc povedený film. Romantický akční příběh zasazený do druhé světové, špiónský podtext. Vůbec jsem se nenudil, popravdě jsem od toho moc nečekal. Mělo to hlavu a patu, myšlenka s dvojitým agentem povedená. Samozřejmě to na některá veledíla filmové historie vůbec nemá, ale v tom marasu nesmyslů, které se dnes točí, příjemná prácička. Když už to člověk začne brát příliš vážně, tak mu tam samozřejmě některé scény nebudou moc sedět (samopal pod stolem v Casablance připravený na nacistického oficíra, vyobrazení rodinné oslavy během bombardování Londýna) - v kontextu povedeného filmu to vypadá fakt blbě a nesedí to tam, ale nad tím mávnu rukou. Něco to ve mně zanechalo a o to jde... Zemeckis potvrdil pověst režiséra, který umí překvapit a není 100% předvídatelný od první do poslední minuty...

Slzy slunce (2003)

Dobrý námět, dobré obsazení, dobře se na to dívá. Ten, kdo má rád filmy s jakoukoli válečnou tématikou, by si tohle určitě neměl nechat ujít. Problém je ovšem v tom, že některé fakt silné a dobré scény (Willisova jednotka vyčistí vesnici plnou lidí, na kterých afričtí rebelové páchají zvěrstva) bohužel střídají naprosto dementní a nesmyslné scény, při kterých člověk přestane brát film vážně, jak by měl. Nekonečné dohadování se ve stylu MB: 'jáá tu své lidi nenechám!!!' BW: 'na to ti seru, oni nejsou moje starost' je fakt otravné a ještě debilnější je rozhodnutí drsného bosse celý jednotky, že se teda vrací Black Hawkama zpátky a odvedou lidi do Kamerunu a pak to obhajování nadřízenýmu na letadlové lodi? Výsměch. Kravina. Vojenský soud, neuposlechnutí rozkazu... Celá záverečná scéna kdy to po sobě šije 8 členů jendotky odříznutých 300 rebely s kulometama a minometama je úplná sračka. Borec se plíží v metrový trávě a trefí ho sniper. A všichni sniper!!! sniper!!! 5 borců přiběhne k němu jak tam leží trefenej a ptá se jestli je oukej? WTF!! Sniper si zatím dává kávu... Po 2 minutách frajer naslepo vypálí granátometem směrem do džungle, aby snipera odlákal, 5 minut klid, všichni litujou člena nějaký Delty nebo Rangers, že má čistě prostřelený rameno. Najednou slyší nejaký šumění před sebou, tak se všichni z tý metrový trávy zvednou a jdou drsným krokem kupředu a smaží to před sebe stylem Arnold v Predátorovi... Pak zjistí, že tam je 300 rebelů s veškerým arsenálem tak zdrhají a rebely vykropí F16ky... Super scéna, díky moc, jdu si pustit toho Predátora, tomu jsem to víc věřil...

Assassin’s Creed (2016)

Počítačová hra byla opravdu skvělá, zejména dvojka, která se odehrávala ve významných italských městech a pak následný díl, který se odehrával úplně celý ve fantasticky propracovaném Římě. Bohužel, film je opravdu jeden velký chaos a slátanina, výborná po stránce obsazení a grafických efektů, ale tím to končí. Naprosto nevyužitý potenciál. Údajně se chystá další díl - no nevím, jak na to chtějí tvůrci navázat, aby to mělo nějaký význam, není totiž na co. Přesně, jak tady píše většina uživatelů, strašně málo času je věnováno tomu, co se děje v samotném Animu (španělská inkvizice), nějaký ty nesmysly kolem toho nikoho nezajímaj, to si můžu pustit jinej film.