Trpaslík (2017) (seriál)

Já teda tady moc ten hype nechápu. Možná jsem si opětovně na sebe ušil bitch, když jsem do tohohle seroše po Mostu a Dobré Ráno brno šel s přehnanýma očekáváníma...! Trpaslík (pardon čert) vem to, že o humoru se v tomhle případě nedá mluvit ani náznakem. Co mi vadilo nejvíc a vysloveně drásalo bylo tak neuvěřitelně "zahrané" dialogy, které působily tak uměle, že by i ta Barbie mezi nima ožila!!! To už jsem opravdu dlouho neviděl! A ne, opravdu nevěřim tvůrcům, že to bylo přehrávaný schválně. k tomu si přičtěme nesympatické herce (krom teda Suchoše a klasicky fenoménálního Hofmanna, kterej to jedinej jakžtakž drží nad vodou) a dostáváme (pod)průměrněj seriál z dílny Kolečkovic..🤷‍♂️. Škoda, páč námět i myšlenka byl poměrně originální/zaujímací🤷‍♂️

Wicked Little Letters (2023)

Tohle bylo hodně zábavný. Na plnou palbu ne ale určitě milej film, dobře zrežírovanej a převážně zahranej. Prostě dobře odvedený řemeslo a to se v dnešní době počítá! Chtěl bych si pár těch nadávek pamatovat, ale asi je neudržim..🙈:D

Anatomie pádu (2023)

Plně se podepisuju pod recenzi EvilPhoEniX. Na co se rozepisovat nad něčim, co si to absolutně nezaslouží a navíc to velmi trefně popsal už někdo jinej..!

Hrozba smrti (2024)

Jaku Jaku, čemu ses to zas zaprodal..?!? 🤔 (ikdyž jsem si teď schválně vyjel seznam tvejch posledních bijáků a upřímně bych neměl bejt zas tak překvapenej..🤔). Mno vysekanej seš dobře, to se musí nechat!👏A hlavní problém neni ani v tobě (ty se tuhle chujovinu snažíš udržet nad vodou) jako v absolutně dementním scénáři, ale především defraudantským zpracováním!!! Jako horší digital effekts jsem neviděl ani v céčkovejch gamesách z 90tek! (vlak rozstřelí káru, motorovej člun vyletí až na barák (pardon The Road House)...jakože WHAT THE EXTRA FUCK!!). Takovouhle prdel z diváka si nedovolili dělat snad ani v pariódiích. To ani nemluvim o tisících ránách do xichtu, bodání do všemožných částí těla a to všechno přežít bez sebevětších šrámů a s úsměvem ve tváři. To jsem naposled viděl ve Wickovi (tam teda bez toho úsměvu, ale level nesmrtelnosti byl taky slušně na 1000). Mno takže jedna hvězda za miláčka McGregora, kterej si to evidentně užil a jako neherec si tam všechny ostatní povodil!!👏

Mladá dáma (2024)

Je teda s překvapením, že cca do 80% filmu mě to i celkem bavilo. Na to, že to byla pohádka, to bylo příjemně temný a mělo to sympatickej kabátek a i celkem akceptovatelnej příběh. To co, však tvůrci předvedli v závěru, to se přecijen tak nevidí!!! Takhle doprznit film v samotným závěru jsem už dlouho nezažil!! Tohle hraničilo až s kretenismem! Druhá teorie je, že pán režisér diváka celou dobu vodil za nos, aby mu na konci vychlístal do xichtu! A nebo ten konec zpracoval někdo jinej, někdo úplně retardovanej..🤔

Duna: Část druhá (2024)

Tak já nevim. To teď hodnotíme filmy jenom podle vizuálu a zvuku??🤔V tom případě bych tahle přepálená hodnocení pochopil. Byl to vlastně důvod, proč jsem po dloooouhý době vyrazil na spektákl do kina a nespokojil se s pirátinou.. A v tomhle směru jsem udělal určitě dobře, páč na tom velkým plátně s Dolby 7 to rozhodně dokáže člověka ohromit! Ale já se bohužel jenom s hejbajícíma obrázkama a hrou na efekt jen tak nespokojim! A nic navíc mi nabídnuto nebylo. Plitkej příběh, vývoj postav bez invence, herecký výkony? (krom snad jedinýho Austina, kterej si toho psycho-pošuka vysloveně užívá), vykreslená atmoška....to už i v tomhle směru byla jinak núúúúdná jednička přínosnější..🤷‍♂️.Ideální by bylo asi spojit oba díly do jednoho...ale 1) Prachy až na prvním místě, 2) kdo, krom masochistů, by na to těch 6 hodin vydržel čučet v kuse že?Long story short = bez zážitku z kina za mě průměrná sci-fi, která by vám ani neutkvěla, takže upřímně moc nechápu "all that fuzz" a pasování na jeden z top filmů ever!!🙅‍♂️

Chudáčci (2023)

Originalita se nedá upřít. Zpracování taky splní přísné hodnocení. A herecky je to taky na výbornou (nejvíc mě teda bavil Ruffalo :D). Tak co tomu kua na tu plnou palbu chybí...?🤔🤔. Asi mi jen vadila Emmička, kterou tady půlka lidí vynáší do nebes, ale mně prostě nesedí..Jako nezahrála to špatně a v konkurenci letošních Oscarů si tu sošku nejspíš zasloužila odnýst, ale občas mi přišlo, že dost přehrává (zvlášť v pozdějších fázích "dětství" = je mi jasný, že děcka nechodí jako dospělí, ale v té Paříži, když už tak "mistrně" ovládala distinguovaná slovíčka a zároveň při chůzi poskakovala jako loutka, tak to vypadalo hodně neuvěřitelně)..Mno a ruku na srdce, kdo by si v těch nahých scénách radši nevychutnal Aličku Vikander nebo Anničku Armasů..!!😍

Argylle: Tajný agent (2024) odpad!

Jakože what the extra fuck?!!?🤔Tahle parodie na parodie fungovala asi tak do konce úvodní honičky..Pak jsem hodně rychle pochopil, že se to rejžovi rozpadlo pod rukama hned od samotnýho začátku a že to bude dost průser... a taky že jo!! Takže vůbec nelituju, že jsem to cca od 20.minuty prochrápal..🙏. Casting sliboval nabušenej biják (krom teda hlavní "hrdinky" a DP..🙄🙄 = už to mě vlastně mělo varovat, když teď nad tim zpětně přemejšlim..🤔). Nejvíc mě ve výsledku mrzí spojení svýho jména s takovou sračkou pro Sama a Bryana..😔🤷‍♂️

Gentlemani (2024) (seriál)

Pravda. V závěru trochu dochází dech.. Ale pořád je to nálož, která tu dlouho nebyla! Přesně v Guyově stylu, tak jak to máme všichni rádi - drsně a zároveň s břitkým humorem, sarkasmus, macho-style, britsky chladný ale zároveň legantní... = prostě pro opravdové GENTLEMANY!!👌Obecně nejsem zastánce pokračování sérií, ale tady bych udělal výjimku a na dvojku bych se určitě těšil!👍

Bob Marley: One Love (2024)

Bohužel hodně průměrný...Na to, co by si král raegge zasloužil až podprůměrný. Film nikde nejde do hloubky, snaží se tak nějak poslepovat střípky, přičemž nic pořádně nedotáhne do konce. Jak se v poslední době nadává na úmornou stopáž, tak tady výjmečně dochází k opačnýmu paradoxu. Pokud by se jednalo o životopis nevim třeba Taylor Swift tak asi dobrý, tady mi to přijde ale málo. Jedno pozitivum jsem ale našel - bavil mě jamajskej "žargón", ten jsem si vychutnal!👍(zase ale, k tomu si můžu pustit nějakej dokument z Jamajky a ne "so called" ódu na Boba!)