danliofer

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 17.11.2018  16:12

Moc hezká thajská sonda do světa tamějšího vzdělávacího systému.

• 17.11.2018  16:08

Dobrý animovaný horor s přesahem :-)

• 3.11.2018  22:25
    Žiť (2010)

Od Jurije Bykova již třetí film a nestačím žasnout nad tím filmovým (režisérským, scénáristickým, jakož i skladatelským) talentem a jasnou koncepcí všech tří filmů, které jsem měla možnost zhlédnout (Durak, Major a teď Žiť). Řadím ho po bok svého favorita Zvjaginceva. Takže teď mám ze současné ruské kinematografie favority dva a vřele doporučuju. Určitě je ale třeba být naladěn na přemýšlivou a značně melancholickou notu. Rozhodně jejich díla nejsou žádnou oddechovkou.

• 22.9.2018  22:40
    Major (2013)

Druhý Bykovův film, který jsem zhltla během týdne jako malinu, a stejně jako Zvjagincevovy filmy mě nenechávají tyto dva Bykovovy klidnou. Není to jen krimi pro krimi, je to výpověď o stavu ruské duše. Je jasné, že jako podobeství je to dovedeno opět do extrémního napětí a gradující závěr je tu hlavně k zamyšlení nad věcmi všehomíra, kam až jsou lidé schopní zajít (ať už donucení okolnostmi či z vlastní vůle). Jeden by řekl obyčejná autonehoda a kolika lidských osudů se to dotkne. Ruská kinematografie vždy byla dobrá, a pokud Bykovovy filmy, stejně jako Zvjagincevovy, Michalkovovy, Bodrovovy, Rogožkinovy aj., odrážejí její současný stav, tak si stále stojí velmi dobře. Chtělo by to pomalu festival ruské kinematografie vedle úspěšných festivalů íránské, německé, japonské apod. provenience. Myslím, že by mezi nimi současný ruský film určitě nezapadl.

• 16.9.2018  01:40
    Durak (2014)

Jedním slovem SÍLA! Níže tu padla zmínka o přespekulovanosti. Jenže v podobenstvích většinou proti sobě takto stojí vyhraněné zlo a vyhraněné dobro. Trochu mi to připomnělo Michálkovo Je třeba zabít Sekala. Člověka to prostě dostane, i když ví, že svět není černobílý...

• 2.9.2018  00:49
    Western (2017)

Jen ten závěr si snad budu muset pustit ještě několikrát, protože mi to to nedává moc smysl... Ach ty otevřené konce filmů. Jinak silný film, ač s minimem prostředků.

• 1.9.2018  17:16

Zajímalo by mě, jak by se děj filmu odvíjel, kdyby hlavní dva hrdinové nebyli prohozeni nemocniční porodní sestrou. Při jejich povahových odlišnostech i predispozicích by to bylo opravdu velmi zajímavé srovnání. Celkově mě film donutil ještě chvíli potom přemýšlet. Filmy Deepy Mehty nejsou totiž nikdy úplnou pohodovkou...

• 12.5.2018  15:51
    Poezie (2010)

Napsat báseň není tak těžké jako mít to srdce ji napsat...I tento film je takovou filmovou básní na radost i smutek, na spravedlnost i bezpráví. To vše velmi decentním způsobem.

• 10.5.2018  16:45
    Únik (2010)

Mírně nebollywodské sociální a psychologické drama. Taneční vsuvky zde nečekejte, není tu pro ně ani moc prostor. Film je velmi kompaktní, hudbu má decentní a hlavně je v něm spousta nádherné poezie.

• 8.5.2018  17:23
    Stopy (2013)

Krásný a dojemný příběh. Každý máme svou cestu, kterou si musíme projít... Kromě nádherných záběrů přírody a velmi civilních hereckých výkonů podbarvuje celý snímek naprosto podmanivá hudba, která jednoho strhne a do konce filmu už ho nepustí. Není dominantní, a přesto si ji jeden nějak tak vnitřně stále uvědomuje. O to silnější dojem z celého filmu.

• 8.4.2018  20:11
    Zer (2017)

Nádherný film krásně lavírující na hranici dramatu a vizuální podívané. Přála bych si v české distribuci takových filmů více namísto toho filmového odpadu, který tvoří zhruba 80% veškerých promítaných filmů.

• 19.3.2018  00:52

Vždy mě napadne, proč artové filmy zhlédnou někteří lidé i přesto, že si přečtou nějakou anotaci předem, která jim napoví, do čeho jdou. Aby se přesvědčili o opaku svých pocitů? Nebo o ne/pravdivosti recenze? Nebo o tom, jak dlouho jsou takový film schopni ne/vystát? Stačí se podívat na trailer a udělat rozhodnutí. Ale ne, i přesto je třeba to vidět a zhodnotit. A přitom by stačilo to na sebe nechat působit a prožít si vnitřně do hloubky i ty nepříjemné pocity, které tento film v člověku vyvolává. Ten neklid, tu nudu a prázdnotu, ale i pocit zmařené naděje, tmu a finální ticho a nicotu. To je, oč tu běží... Vize apokalypsy nebyla nikdy veselá.

• 9.3.2018  23:13
    Básnířka (2017)

Dokument, který svou silou dojme, a to hlavně v momentech, kdy hlavní protagonistka čte své básně, přičemž kamera současně pozoruje reakce v mužském i ženském odděleném publiku. Zase o krůček blíže k pochopení arabské problematiky, mentality. I si říkám, že je něco na tom, že se v arabském světě místo pěvecké superstar hraje o superbásníka/řku... Jak ještě moc může poezie zasáhnout a posunout lidi a možná i samu společnost dál...

• 17.2.2018  23:59

Ač drsný, přesto nádherný film.

• 11.2.2018  22:16

Z některých dosavadních komentářů mám pocit, jako by se už lidé báli přímých poselství, nebo naopak jako by komplikovanější scénář plný metafor měl být automaticky známkou vyšší filmařiny... A přesto v tomto Kurosawově filmu na mě dýchlo obojí. Jak přímá poselství, tak i skryté významy. Vše prolínající se v tom správném poměru. Nebát se vyjádřit něco tajemně symbolického, co jde až do jakéhosi nevědomí, stejně jako se nebát uhodit hřebíček jasně na hlavičku. To dává tomuto filmu dynamiku a přidává na tajemné kráse.

• 3.2.2018  00:21

Asi jsem viděla jiný film, než ostatní hodnotící. Snímek, během kterého se chce člověku smát i plakat zároveň, a to stejně absurdně, jako bylo vše absurdní a zároveň kruté v oné době. I proto hodnotím film vysoko a vřele doporučuji. Je dobré si to pak srovnat s obdobnou situací u nás a s našimi filmy, které byly v 90. letech natočeny na dobu tvrdých 50. let.

• 12.11.2017  22:36

Krásná road movie pojednávající o tom, jak chlapec dozraje v muže.

• 8.11.2017  01:47
    Výletnice (2013)

Velmi silný film, jehož hrdinové nejsou schematičtí ani černobílí. Příběh pomáhá skrze jednotlivé osudy hlouběji nahlédnout na dějinné události z vícera úhlů. I to je velká devíza tohoto snímku.

• 1.8.2017  03:27
    Fanaa (2006)

Za posledních pár let jsem zhlédla těch bollywoodských filmů už více a toto je pro mě zatím jeden z nejslabších. Hlavně co se scénáře týče. Jako by si scénáristi nevěděli rady, jaký styl zvolit. Již jsem u bollywoodu zvyklá na míchání žánrů, ale vždy to do sebe nějak zázračně zapadá. V případě Fanaa to ale v mnoha místech dost skřípe. A ani prolnutí komického a vážného v tomto případě není vyvážené. Vše je až na hranici zbytečného patosu, někdy zas až přihlouplého pitvoření. Aamira Khana už jsem viděla ve vícero filmech, leč zde ho režisér nevedl směrem, jak ho třeba znám v P. K., kde je místo pro chytrý humor a hercova humorná stránka tam vyniká mnohem lépe. Jinak vizuálně je film velmi dobrý. Taneční číslo z prezidentského paláce oku velmi lahodí. To však bohužel na tříhodinový snímek nestačí.

• 30.5.2017  03:13
    O čo ide Idě (TV film) (2016)

Pět hvězdiček už i za tu ohromnou energii a to ohromné úsilí Idy Kelarové vrátit Romům jejich důstojnost. A za to, že to někdo zachytil na kameru. Takových dokumentů s romskou problematikou více. Důležitý je celistvý náhled. Na to dobré, ale i na to špatné.

• 28.4.2017  01:13

Nádherný film. Krásná kostýmní podívaná, silný a uvěřitelný příběh i herectví. Snad jen by to chtělo více asijské hudby a méně "evropských" smyčců. Ale to už je detail. :-)

• 17.3.2017  22:38
    Moucha (1986)

Tak realisticky "nechutný" film, že si ho pamatuju stale i po pětadvaceti letech, jako bych ho viděla včera :-)

• 9.2.2017  21:29
    Norský dům (2016)

Takovou smršť hrátek s norskými stereotypy jsem vůbec nečekala. Nory moc neznám, ale pokud tyto stereotypy odrážejí konkrétní zemi více než z 50 %, asi bych si rozmyslela, zdali je pro mě osobně zrovna Norsko rájem na zemi a obrátila to radši někam víc na jih či na východ :-)

• 22.1.2017  00:57

Film vidím cca 8 let po jeho vzniku a dost by mě zajímalo, jak si teď ona rodinka stojí. Z ostatních komentářů mi tak nějak vyplývá, jako by jejich pisatelé neposlouchali samotné protagonisty filmu. Ani jeden z členů rodiny si nečinil právo na nejobjektivnější náhled na celou problematiku. Během celého filmu samotný autor zdůrazňoval, že je to jeho vlastní cesta. A proč ne. Každý si k této změně životního stylu může dojít skrze různé vlastní lapsy a kolapsy, a to, že o tom natočí film, proč ne... Každý člověk si v tom může najít to své. A kdybychom všichni udělali aspoň jednu věc z toho, co udělala ta rodinka, budou to aspoň malé krůčky k těm podstatnějším, které snad jednou dovedou celý systém k udržitelnosti. I to, že autor začal sám spíše z vlastních experimentálních důvodů bez hlubší motivace, nevidím na škodu, protože během celého filmu je čím dál tím jasnější, že se k oné hloubce nějak prokousává. A jeho žena též. Takže film lze spíše považovat za osobní sondu do života jedné rodiny, která se pokusila změnit své zažité životní stereotypy, a to s otevřeným koncem...

• 29.12.2016  00:34
    Eega (2012)

Chytlo mě to hned na začátku a až do konce mě to nepustilo. Už jsem se dlouho tak u ničeho nenasmála, jako u tohohle filmečku. Má to vtip, jiskru a skvělou animaci :-)

• 27.12.2016  22:26

Pokud mám tuto pohádku porovnat s tím, co se točí v současnosti u nás, tak se jí naše současná pohádková produkce nemůže vůbec rovnat. V Dračím princi je prakticky vše, co má v kvalitní filmové pohádce být: 1/ silný příběh se silným poselstvím 2/ silné archetypy s jasným určením 3/ momenty překvapení 4/ momenty kouzla 5/ hloubka a neprvoplánovost 6/ krásná hudba 7/ krásná kamera 8/ uvěřitelné herecké výkony a v první a neposlední řadě jiskření mezi hlavními hrdiny :-) Takže příště místo tří současných českých pohádek na Vánoce postačí jedna ruská :-)

• 14.11.2016  00:33
    Mohenjo Daro (2016)

Tak tento film aspiruje na titul nejsuperhrdinnější" indický film roku. Filmařsky velmi dobře zpracován jako taková moc pěkná indická pohádka pro dospělé. Víc od něj ale moc nečekat. rozhodně ne to, co jste se kdy dočetli o harrapské kultuře, tedy pokud je vůbec nějaká jasná představa této. Ale příběhů o lásce a potrestání zla dobrem není nikdy dost. I proto doporučuji pro dlouhé zimní večery.

• 31.10.2016  01:10
    Albánec (2010)

Film tvrdý stejně jako realita, kterou většinová společnost hostitelské země nikdy nenahlédne do hloubky problému.

• 24.10.2016  00:54
    Papusza (2013)

Krásná hluboká cikánská epopej. Co obraz, to perla. Neskutečná kameramanská práce. To vše podbarveno krásnou hudbou.

• 17.7.2016  21:28
    Mandarinky (2013)

Opět nádherný a hluboký film z Tárakovy kolekce. Tentokrát o naprosté zbytečnosti válek a spoustě promarněných životů jako dani za hloupou politickou propagandu. Make love no war. Film je v estonsko-rusko-gruzínském znění s českými titulky. http://www.tarak.cz/mandarinky/

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19