danliofer

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 12.11.2017  22:36

Krásná road movie pojednávající o tom, jak chlapec dozraje v muže.

• 8.11.2017  01:47
    Výletnice (2013)

Velmi silný film, jehož hrdinové nejsou schematičtí ani černobílí. Příběh pomáhá skrze jednotlivé osudy hlouběji nahlédnout na dějinné události z vícera úhlů. I to je velká devíza tohoto snímku.

• 1.8.2017  03:27
    Fanaa (2006)

Za posledních pár let jsem zhlédla těch bollywoodských filmů už více a toto je pro mě zatím jeden z nejslabších. Hlavně co se scénáře týče. Jako by si scénáristi nevěděli rady, jaký styl zvolit. Již jsem u bollywoodu zvyklá na míchání žánrů, ale vždy to do sebe nějak zázračně zapadá. V případě Fanaa to ale v mnoha místech dost skřípe. A ani prolnutí komického a vážného v tomto případě není vyvážené. Vše je až na hranici zbytečného patosu, někdy zas až přihlouplého pitvoření. Aamira Khana už jsem viděla ve vícero filmech, leč zde ho režisér nevedl směrem, jak ho třeba znám v P. K., kde je místo pro chytrý humor a hercova humorná stránka tam vyniká mnohem lépe. Jinak vizuálně je film velmi dobrý. Taneční číslo z prezidentského paláce oku velmi lahodí. To však bohužel na tříhodinový snímek nestačí.

• 30.5.2017  03:13
    O čo ide Idě (TV film) (2016)

Pět hvězdiček už i za tu ohromnou energii a to ohromné úsilí Idy Kelarové vrátit Romům jejich důstojnost. A za to, že to někdo zachytil na kameru. Takových dokumentů s romskou problematikou více. Důležitý je celistvý náhled. Na to dobré, ale i na to špatné.

• 28.4.2017  01:13

Nádherný film. Krásná kostýmní podívaná, silný a uvěřitelný příběh i herectví. Snad jen by to chtělo více asijské hudby a méně "evropských" smyčců. Ale to už je detail. :-)

• 17.3.2017  22:38
    Moucha (1986)

Tak realisticky "nechutný" film, že si ho pamatuju stale i po pětadvaceti letech, jako bych ho viděla včera :-)

• 9.2.2017  21:29
    Norský dům (2016)

Takovou smršť hrátek s norskými stereotypy jsem vůbec nečekala. Nory moc neznám, ale pokud tyto stereotypy odrážejí konkrétní zemi více než z 50 %, asi bych si rozmyslela, zdali je pro mě osobně zrovna Norsko rájem na zemi a obrátila to radši někam víc na jih či na východ :-)

• 22.1.2017  00:57

Film vidím cca 8 let po jeho vzniku a dost by mě zajímalo, jak si teď ona rodinka stojí. Z ostatních komentářů mi tak nějak vyplývá, jako by jejich pisatelé neposlouchali samotné protagonisty filmu. Ani jeden z členů rodiny si nečinil právo na nejobjektivnější náhled na celou problematiku. Během celého filmu samotný autor zdůrazňoval, že je to jeho vlastní cesta. A proč ne. Každý si k této změně životního stylu může dojít skrze různé vlastní lapsy a kolapsy, a to, že o tom natočí film, proč ne... Každý člověk si v tom může najít to své. A kdybychom všichni udělali aspoň jednu věc z toho, co udělala ta rodinka, budou to aspoň malé krůčky k těm podstatnějším, které snad jednou dovedou celý systém k udržitelnosti. I to, že autor začal sám spíše z vlastních experimentálních důvodů bez hlubší motivace, nevidím na škodu, protože během celého filmu je čím dál tím jasnější, že se k oné hloubce nějak prokousává. A jeho žena též. Takže film lze spíše považovat za osobní sondu do života jedné rodiny, která se pokusila změnit své zažité životní stereotypy, a to s otevřeným koncem...

• 29.12.2016  00:34
    Eega (2012)

Chytlo mě to hned na začátku a až do konce mě to nepustilo. Už jsem se dlouho tak u ničeho nenasmála, jako u tohohle filmečku. Má to vtip, jiskru a skvělou animaci :-)

• 27.12.2016  22:26

Pokud mám tuto pohádku porovnat s tím, co se točí v současnosti u nás, tak se jí naše současná pohádková produkce nemůže vůbec rovnat. V Dračím princi je prakticky vše, co má v kvalitní filmové pohádce být: 1/ silný příběh se silným poselstvím 2/ silné archetypy s jasným určením 3/ momenty překvapení 4/ momenty kouzla 5/ hloubka a neprvoplánovost 6/ krásná hudba 7/ krásná kamera 8/ uvěřitelné herecké výkony a v první a neposlední řadě jiskření mezi hlavními hrdiny :-) Takže příště místo tří současných českých pohádek na Vánoce postačí jedna ruská :-)

• 14.11.2016  00:33
    Mohenjo Daro (2016)

Tak tento film aspiruje na titul nejsuperhrdinnější" indický film roku. Filmařsky velmi dobře zpracován jako taková moc pěkná indická pohádka pro dospělé. Víc od něj ale moc nečekat. rozhodně ne to, co jste se kdy dočetli o harrapské kultuře, tedy pokud je vůbec nějaká jasná představa této. Ale příběhů o lásce a potrestání zla dobrem není nikdy dost. I proto doporučuji pro dlouhé zimní večery.

• 31.10.2016  01:10
    Albánec (2010)

Film tvrdý stejně jako realita, kterou většinová společnost hostitelské země nikdy nenahlédne do hloubky problému.

• 24.10.2016  00:54
    Papusza (2013)

Krásná hluboká cikánská epopej. Co obraz, to perla. Neskutečná kameramanská práce. To vše podbarveno krásnou hudbou.

• 17.7.2016  21:28
    Mandarinky (2013)

Opět nádherný a hluboký film z Tárakovy kolekce. Tentokrát o naprosté zbytečnosti válek a spoustě promarněných životů jako dani za hloupou politickou propagandu. Make love no war. Film je v estonsko-rusko-gruzínském znění s českými titulky. http://www.tarak.cz/mandarinky/

• 17.7.2016  00:01

Přesně, jak se píše v úvodu, režisér to nedává divákovi zadarmo. Tak jako ve všech svých filmech. Šest hvězdiček.

• 7.7.2016  21:43

Na co Radu Mihaileanu sáhne, to je vždy skvěle zpracovaná látka. A ve všech jeho filmech hraje velkou roli lidskost, která se jimi vine jako zlatá nit. Navíc jim nechybí nikdy špetka humoru, která je štítem proti bezradnosti. Pro mě je tento film opět šestihvězdičkovou záležitostí.

• 6.7.2016  21:43

Kruh není kruh, jak několikrát ve filmu padne, a přesto se vše v tomto filmu točí v kruhu, aby se to kruhem uzavřelo.

• 5.7.2016  23:18

Tak bizarní, až krásný.

• 3.7.2016  23:31
    Mua len trau (2004)

Krásný filmeček o tom, jak tělo zetlí, ale duše zůstává... Nad Mekongem... a stády buvolů...

• 2.7.2016  18:12
    Dharm (2007)

Film, který dává nahlédnout do nitra oproštěného od ega. Cesta je to ale dlouhá a často bolestná. Odhodí-li kdokoliv své ego navzdory tradici, povýší tradici na lidskost. A myslím, že toto je pravé poselství tohoto hlubokého filmu.

• 26.6.2016  02:48
    Vodka Lemon (2003)

Úžasně zvláštní filmeček z kavkazské produkce. Smutný a veselý zároveň. A ještě jeden motiv mě v něm zaujal... Dosud jsem nezaregistrovala žádný film, který by si tak pohrával s tématem židle či posedávání :-)

• 25.6.2016  22:30
    Masaan (2015)

Opět jeden z indických "nebollywoodských" filmů, kde není ani jedno taneční číslo, ani uměle naroubovaná hudební vložka, délka je přijatelná, příběh je hluboký. Vřele doporučuji. Kapesníky si ale připravte. To je tak jediné, co má tento film společného s bollywoodskou produkcí...

• 25.6.2016  15:40

Hodně indických filmů mi časem splývá, ale tento v paměti nezapadne...

• 10.4.2016  00:11
    Cesta ohněm (2012)

Ač násilí ani pomstu neschvaluju, tento film je dokázal mistrně využít jako určité odstrašující archetypy lidského činění. V pohádkách a mýtech často čteme, že dobro zvítězí a zlo bude po zásluze potrestáno. Tento film je novodobou pohádkou odrážející toto mytické moto doslovně. Herecké výkony nadmíru přesvědčivé a práce kameramana skvělá. Jen bych si přála více filmů plných lásky bez násilí. Zlo dovedené do důsledku musí být vždy vyváženo neskutečnou měrou dobra, aby svět byl v rovnováze. I proto raději více filmů bez násilí. Stačí, kolik si ho lidé dokáží sami vyrobit v běžném světě.

• 28.3.2016  00:40
    Devdas (2002)

Zpočátku mě film dost iritoval svou stylizovaností. V roli hlavního hrdiny bych si také uměla představit někoho jiného než Shahrukha Khana, který má skoro ve všech filmech, které jsem s ním zatím měla možnost vidět, stále ten samý výraz, jako by hrál ve všech filmech jen sám sebe. Zato herecký koncert představitelky Paro a taktéž představitelky Chandramukhi stál opravdu za podívanou včetně tanečních palácových scén ve "skvostném bordelu" vypracovaných do nejmenšího detailu. Celkově výprava a kamera celého filmu jsou opravdu velmi zdařilé. Horší už je to trochu s nazvučením filmu. Asi nejlepší scénou pro mě je tanec dvou žen milujících stejného muže a jejich vzájemná blízkost navzdory kastovním předsudkům...

• 27.3.2016  23:06
    P.K. (2014)

Nejen skvělá pointa, ale i bezvadně zpracovaná, aniž by film jakkoliv rezignoval na běžné bollywoodské standardy, které ovšem ve vícerých bodech převyšuje :-) U filmu jsem se bavila, leč v některých okamžicích jednoho až zamrazilo, když se hlouběji zamyslel, jak to tne do některých choulostivých míst. I by mě zajímalo, jak byl film přijat v samotné Indii.

• 23.3.2016  13:36
    600 mil (2015)

Tim Roth je stále fe formě. A rozhodně se vyplatí si počkat na závěrečnou pointu filmu :-)

• 27.2.2016  18:56
    Zozo (2005)

Krásný lidský příběh protkaný velmi pěknými snovými reflexemi a nádhernou hudbou.

• 26.2.2016  21:16
    Mládí (2015)

Přiznám se, že ze začátku mě film nudil až iritoval takovým svým způsobem tlacháním snobů o ničem... Později jsem mu přicházela čím dál tím víc na chuť, a to jak formálně, tak obsahově, až mě položil na lopatky posledními deseti minutami. P. S. Nejfamóznější na tom je ovšem "kraví koncert" uprostřed horské divočiny :-)

• 24.2.2016  22:15

Syrový, velmi realisticky ztvárněný snímek, který pokládá nejednu otázku, hlavně však, zda je národní zájem nad humánnost a lidskou etiku, zdali může jedinec své nekalé zájmy skrýt za národní zájmy, v jejichž jménu pak nechává "poskoky" páchat zlo za něj, jen aby měli sami na obživu a záchranu svých dětí...

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19