Fakjů pane učiteli (2013)

Velmi vtipné a uvěřitelné. Kdysi jsem zažila ve Švédsku exkurzi do státní školy. Psal se rok 1988 a studenti na tamějším gymnáziu se ve třídě (dokonce za naší přítomnosti) chovali obdobně jako v této 10B. Koukali jsme na to onehdy s otevřenou pusou. U nás tenkrát něco absolutně nemožného... Sama jako kantorka vím, jak je to náročné povolání. A když to pak někdo aspoň takto natočí s nadsázkou a pěkným "hepiendem", tak proč si neuronit slzu, že? :-)

Monach i běs (2016)

Miluju ruský smysl pro filmovou nadsázku. Skvělý scénář se skvělou pointou na závěr! Film, na který se nezapomíná.

Amerika (1994)

V tomto filmu na mě udělal neskutečný herecký dojem Josef Lábus. Poprvé jsem ho tehdy viděla v "nekomické roli" a zhostil se jí opravdu skvěle. Navíc se mi líbil film i vizuálně.

Szép csendben (2019)

Miniaturní filmový bonbonek na velmi závažné téma, které ve výsledku zasáhne všechny zúčastněné. Jako by už pak nikdy nic nebylo tak jako předtím. Jako by se spálily všechny dosavadní jistoty a veškerá důvěra. Film končí v momentě, kdy v reálném životě lidé musí jít dál a musí tuto situaci v sobě nějak zpracovat. Je to vlastně šance k pochopení některých osobních pohnutek, přehmatů, nedokonalostí, a to nejen u sebe, ale i u těch ostatních. Jedině takto z toho mohou všichni vyjít nějakým způsobem očištěni, posíleni... Memento pro všechny zúčastněné... Krásný minimalistický film! A opět si tu postesknu jako už tolikrát, proč v současné české kinematografii na něco podobného člověk narazí zřídka kdy... a pokud, vždy je to podáno způsobem, který se bojí jít na dřeň, který shodí závažnost problému nějakou karikaturou, nějakým "úsměvným nadhledem"... Bohužel nadhled a prozření může nastat jen skrze katarzi a pochopení závažnosti problému. Aspoň že máme dokument V síti, který tuto problematiku aspoň trochu mapuje napřímo, i když na trochu jiném případu...

Lajna - Série 2 (2019) (série)

Normálně mě hokej vůbec nezajímá. Ani "namakaný" řeči. Co mě vlastně u toho dostalo a donutilo to sjet obojí (jak první, tak druhou sérii) skoro na jeden zátah, je to, jak absurdně je to všechno namíchané. Vím, že je tím Petr Kolečko už pověstný, ale u mě osobně to prostě funguje na výbornou a je nakonec úplně jedno, který režisér mu to režíruje (ať Lajnu či Most). Ten mix je prostě tak výživný, že nemůžu odolat. I to, jak se trefuje do různých klišé, bourá je a zase pře(s)tavuje, kdy jeden vůbec neví, kam se to všechno vyvine, že by si i bál vsadit na to, čím to skončí. Navíc jsem si u toho uvědomila, jak je to v současné seriálové produkci všech těch Růžových zahrad, Ulic či Slunečných super závan svěžího proudícího vzduchu, i proto už se moc těším na něco dalšího z dílny Kolečka a režisérů, kteří ty jeho gejzíry nápadů převedou do "reálu". Třeba teď naposledy spolupráce Vladimíra Skórky a Petra Kolečka na sKORO NA mizině mě přivedla právě k Lajně, přičemž po loňském Mostu pro mě osobně prostě zase trefa do seriálového černého :-) P. S. Jiří Langmajer v roli trenéra absolutní špica, jak dokáže ustát to lavírování mezi přehnanou tvrdostí a přehnanou změkčilostí, aniž by z toho vyšel jako totální idiot :D

sKORO NA mizině - Došly prachy (2020) (epizoda)

Když se spojí síly herecké/ scénaristické/ česko-moravsko-slezské, je se konečně na co v (ko)mediálním prostoru dívat! Jen tak dál! Po loňském Mostu! pro mě další skvělá komediální minisérie, která si myslím, že u mě osobně aspiruje na sérii roku 2020!

sKORO NA mizině - Tresť (2020) (epizoda)

Kosmos (2010)

Pro mě osobně film stejné hloubky jako vesmír sám...

Léto s gentlemanem (2019)

Myslím, že až tak kritičtí být k tomu filmu nemusíme. Dle mého soudu docela dost zachytil z toho současného českého občas dost zapšklého rybníčku. Samozřejmě bych panu Hanzlíkovi ubrala na patetičnosti projevu, ale jinak jako letní oddechovka dobré :-)

Dvojníci (2016)

Blbost na entou, ale dost jsem se u ní nasmála :D