Aurorka

Aurorka

Česko
okres Praha

• 20.4.2017  11:45
    Vláda - Volby (S03E10) (epizoda) (2013)

Tento seriál mi bude hodně chybět!

• 4.7.2015  02:18

Ari Gold is back ! A opět září a všechny válcuje ve velkém stylu. Neuvěřitelně nadupaný film, ve kterém se sešlo tolik hvězd, ještě více trefných hlášek a při jehož sledování má člověk chuť se okamžitě do L.A. rozjet. Fucking tragic Johny Drama zase nezklamal !

• 5.6.2015  21:50

Hodně marný film. Kdyby nebylo hereckého ensemblu z Dejvic, žádný pes by po tomto filmu neštěkl. Bezdějový výsledek postrádající kapku humoru, jen spousta trapnosti, nereálnosti a pro mě bez předestřené nečekané události. Když se dá film využít jako kulisa k žehlení, tak to jako vypovídací hodnota o něm stačí...

• 26.5.2015  19:01
    Reportérka (TV seriál) (2015)

Jedním slovem - zklamání. Nebýt charismatického neustále pokuřujícího Bartošky, vypla bych to hned u prvního dílu. Žádnou velkou investigaci tam nevidím, spíše hru na investigativní novinařinu, Voříšková pro mě ve své roli sprosté drsňačky moc věrohodná není a většina herců narozdíl od těch dvou nemá ani příliš prostoru a epizodní role si mohl střihnout kdejaký herec z Horní dolní a ne divadelní herci. Příběhy nezajímavé, náměty už stokrát a líp zpracované a pointa bez kdovíjakého překvapení, při kterém by člověk jen lapal po dechu. Hvězda za Bartošku.

• 4.5.2015  21:30
    Don Jon (2013)

Dokola se opakující momenty, nemožní kámoši co mají plnou hubu keců, ujetá rodina a nesympatický Jon - macho a domácí hospodyňka v jednom věnující se všemu možnému jen ne opravdové práci a sexy, neustále žvýkající Scarlett co se chová jako protivná pipina. Co víc si přát?!

• 19.4.2015  20:22
    What a Man (2011)

Jedna hvězdička za sympaťáka Matthiase a druhá za písničku Big Jet Plane od australského dua Angus & Julia Stone.

• 16.4.2015  01:19

Tak to byla parádní maďarská jízda s filmem, jež se dá jen těžko zařadit do nějaké škatulky. Smích na rtech se mi vykouzlil od prvních minut filmu a milovníci černého humoru si přijdou na své. Hlavní hrdina mi byl sympatický hned nejen pro své vykulené oči, ale také pro svoje podivínství, pro svou snahu něco ve svém životě změnit a třeba i zaujmout nějakou dívku. Ať žije důraz na slově dobrovolnická a Pocahontas! :-)

• 14.4.2015  04:23

Nejde o klasickou romantickou komedii, ve které je už na začátku jasné, jak to všechno dopadne. Sledujeme pomalé sblížení dvou úplně rozdílných lidí, jak intelektuálně, tak povahově. Možná právě díky své vzájemné rozdílnosti je to k sobě tak táhne. Postava Jennifer byla celou dobu jasně čitelná, člověk si ji hned oblíbil a její beprostřednost a radost ze života byla až nakažlivá. Oproti ní Clément působil místy chladně, necitlivě, lhostejně a stále jako by si nebyl jistý svými city. Jejich společné chvíle, při kterých jí často předčítal nějakého klasika, působily kouzelně. Jak dlouho jsou schopny se dva protiklady přitahovat? Co když jeden miluje víc než ten druhý? A co když se člověk někdy ani v sám sobě a ve svých citech nevyzná? Life is life.

• 14.4.2015  01:56
    Infiltrátor (2014)

Myslím, že někteří lidé by si mohli ušetřit čas a energii a na Dny evropského filmu už raději ani nechodit. Letošní ročník nabízí žánrovou a tematickou všehochuť, ze které si vybere snad každý a jelikož jde o filmy v evropsky střiženém hávu, nesnažme se je porovnávat s hollywoodskou produkcí, to prostě nejde. Filmů o infiltraci do prostředí drog či jakéhokoli jiného prostředí už tu bylo nespočet, ale tento se snaží o trochu jiný směr. Nabízí něco víc než jen střílečky, honičky aut, vyhrožování, lámání prstů a nechutně dementního poskoka jednoho kápa. Nabízí pohled na člověka a jeho vnitřní rozpolcenost, ve kterém se mísí dvojí krev, který vlastně neví, kam patří či kam by patřit chtěl, s kým by měl sounáležet a koho ve finále zradit.

• 13.4.2015  01:40

Spíše komorně laděný snímek, ve kterém hrají prim dvě ústřední postavy nacházející si k sobě postupně cestu. On je charismatický, je na něj spoleh a k ženám má úctu. Ona je krásná, křehká, ale zároveň potížistka. Oba jsou obklopeni lidmi a přitom osamoceni. Podaří se jim nalézt společný směr na cestě životem?

• 10.4.2015  21:54
    Zraněná (2013)

Sonda do jedné pošramocené ženské duše. Ačkoli hlavní hrdinka nemusí řešit žádné materiální a existenční problémy, snaží se vypořádat se svou nemocnou psychikou, se svými výbuchy a o to je nalezení jakékoli rovnováhy či klidu těžší. Příčiny jejich problémů nejsou nikterak naznačeny, což je škoda, na druhou stranu se dá vytušit, že prapůvod je v rodinném (ne)zázemí, rodiče jsou rozvedení, matka má přítele, k dceři se chová odměřeně a před jejími problémy raději zavírá oči. Práce jí na psychice taky nepřidává, potkává se s nemocnými, kteří pomalu umírají a milostný život je na bodu mrazu. Mladá žena se uzavírá do sebe a jediná osoba, se kterou je schopna mluvit o svých trápeních, je virtuální kamarád na síti potýkající se rovněž se svými problémy. Smutná realita dnešních dnů, kdy k sobě mají lidé tak blízko, jedním klikem myší se člověk může propojit s celým světem, ale bezprostřední komunikace v reálném světě a opravdový zájem o druhého člověka se už z našich životů pomalu vytrácí...

• 6.4.2015  01:35

Ze začátku měl u mě film velmi dobře našlápnuto. Děj plynul ve svižném tempu a já se neustále pochichtávala a s chutí pozorovala místní figurky žijící na jednom malém chorvatském ostrůvku. Avšak druhá část se docela vlekla, scény byly překombinované a komické situace líčené s příjemnou dávkou sarkasmu pomalu mizely a rojilo se až příliš tragických událostí...

• 25.3.2015  01:36

Ačkoli film nenabízí žádné složité zápletky, ani spousty postav, ani velká rozuzlení, ani hlubokomyslné dialogy, ani nečekaný závěr, přesto jsem se u něho bavila, byla zcela vtažena do minimalistického děje a prožívala spíše smutné letní dny s hlavní hrdinkou, která mně svou podobou připomínala Lenku Dusilovou. Snímek se nese v melancholické náladě s hořko-sladkou příchutí a místy nabízí i hodně vtipné momenty.

• 22.3.2015  23:20
    Samba (2014)

Smutný osud sympatického Samby je líčen nejen jako každodenní boj o místo ve francouzské společnosti, ale zároveň se příběh vine v rytmu příjemné hudby a člověk se může některým situacím i pousmát, takže se s z něj nestává "jen" další sociální drama, ale příběh člověka, který se snaží žít svůj francouzský život a na kterého se možná pousměje i trocha štěstí...

• 27.2.2015  18:09
    Fénix (2014)

Snímek odehrávající se v tíživé atmosféře poválečného Německa si plyne svým vlastním tempem a ukazuje především nezlomnou vůli hlavní hrdinky v nalezení nejen svého muže, ale hlavně jeho lásky k ní a gradující finální scénou, která nemá chybu... Můj první a jistě ne poslední smínek od Christiana Petzolda.

• 17.1.2010  23:30

Myslím, že je příliš jednoduché porovnávat filmy režiséra podle jednoho jeho "filmu, jimž už asi nepřekročí svůj stín" a jemuž se už asi žádný další jeho snímek nevyrovná. Je důležité se zaměřit také na obsah filmu, herecké výkony atd a každý film hodnotit zvlášť nezávisle na ostatních speciálně proto, že jeden režisér dokáže natočit pokaždé úplně jiný snímek na odlišné téma a navíc docela úspěšně. Plusem tohoto snímku jsou neokoukaní herci, kteří hrají příjemně civilně a nenuceně a kterým sekunduje mírně ulítlá rodina a přátelé, kteří dodávají filmu šťávu. Same, tleskám za tento povedený kousek. Jen tak dál!!