kleopatra

kleopatra

lenka kohoutková

okres Benešov
sagittarius

6562 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
  • 25.5.2018  16:05

  Příběh o vrahovi Versaceho je vynikající psychologickou výpravou do duše nejen Andrewa Cunanana. Couvání v čase tu nemáme poprvé, ale v tomhle případě se ukázalo jako neskutečnou trefou do černého. Z brutálního vraha se tak od poloviny stávalo nevinné, krásné, nadané dítě a zprvu jasné věci se dostávaly do překvapivých kontextů. Zpočátku mi chybělo více hadříků a Heleny, Christy a Yasmeen, ale místo toho jsem dostala něco lepšího: atmosféru doby a jemně a pomalu odlupovaný vztah sourozenců Gianniho a Donatelly, často prostřednictvím zdánlivě bezvýznamných epizodek, čehož se ostatně dostalo i dalším postavám, velmi dobře přiblíženým. Ve vzduchu se vznášela tehdejší nálada kolem gayů obecně a averze, jak řekl jeden z nich na policejní stanici: "Dokud zabil pár bezvýznamných teploušů, bylo vám to jedno, začali jste se snažit až teď, když zabil celebritu". Za zmínku stojí perfektní herecké výkony i v těch nejmenších rolích, za všechny jmenuji Judith Light v roli Marylin Miglinové, vdově po jedné z obětí. A nakonec se mě dotkl pohřeb, kde bylo na vteřinu možno zahlédnout Dianu s Eltonem, který se za pár týdnů loučil i s ní, a kněz nepodal ruku Gianniho druhovi. V posledním díle se v jednu chvíli Donatella podívá do krásného zrcadla se symbolem Medůzy a její obraz je ošklivý, pokřivený. Krása sama o sobě povznášející může být v určitém úhlu, světle, okolnosti …odporná.

  • 5.12.2017  12:53
  Bába z ledu (2017)
  *****

  Bába z ledu by nebyla dokonalá, ale dík Zuzaně Krónerové je.

  • 5.12.2017  12:44
  Mindhunter (TV seriál) (2017)
  *****

  Retro s olivovým nádechem a zvoňáky z polyesteru nastíní, jak se zakládalo v FBI nové oddělení, kdy naši hrdinové vybaveni moudry hlav pomazaných v oboru psychologie a sebedůvěrou hodlali rozebrat duté palice vraždících mašin na kousky s pomocí neochvějné víry ve své manipulativní schopnosti. Dokonalé především v tom, jak jsou nejednoznačné údery do diváka jemné a nenápadné, o to efektnější... konzerva rybiček z osamělé ruky vstříc mňoukání ve tmě, kterou místo koťátka sežerou červy ... nemůžu se dočkat pokračování.

  • 4.11.2017  12:32

  Knihu jsem četla tak dávno, že mi z ní v hlavě utkvěl jen několikastránkový odchyt mečouna a moře, takže nesrovnávám. Film na mne velmi zapůsobil a na několika místech dojal k slzám, ačkoli není natočen tak, aby je z diváka doloval. Chápu touhu po svobodě a kvituju to prozření a otočku. Uchvátil mě George C. Scott a ti bezelstní kluci a Hammingsův kořala. "Tedˇuž vím, že neexistuje jen jedna opravdová věc. Všechno je opravdové".

  • 21.10.2017  17:47

  Šedivá Jane si k nelibosti svého syna zobne místo prášku na spaní obarveného Roberta. Následuje pohodička kalená vyčítáním i sebemrskem, kdo byl mizerný otec, ničemná matka a kdo odstrkánek. Na Our Souls at Night je nejzajímavější Robert Redford a Jane Fonda, oba fantasticky vyhlížející osmdesátníci hrají dvě osamělé zřejmě mnohem mladší duše a přesto, že si jich obou k tomu opět na jednom podnose obrovsky cením, příběh vyšumí jaksi do mělka.

  • 14.10.2017  11:43
  The Hero (2017)
  *****

  Jedou závěrečné titulky a já si fascinovaně řikám: ty vole, to byla nádhera, kdo tohle natočil? A koukám, že to má na svědomí stejná hlava jako I´ll see you in my dreams naladivší mě onehdy tak, že jsem ho doporučila na profilu, bohužel, moc efektu to tehdy nemělo, nicméně trvám na tom, že Sam Elliot v obou filmech potvrdil, že zraje jako víno, nejen po čertech uhrančivou vizáží, ale hlavně jako herec a konečně dostal obrovskou příležitost a tu neutopil. Jeho Hrdina zašlé herecké slávy, životní kovboj, je postavený před otázku, zda se s novinkou - nemocí poprat nebo to nějak doklepat s chechtacíma práškama a sklenkou whisky, odhodlání se mu střídá s rezignací a to, i když ho klofne krásná mladá baba, mimochodem Laura Prepon taky zraje. Ona se s ním totiž moc nemazlí, teda mazlí, ale nesere. Co se dojetí týče - jednu chvíli se Sam připravuje na roli a zkouší text, který zní sice dost stupidně, ale mluví se v něm o otci a dceři a on jakoby mluvil k té vlastní, s níž je vztah na bodu mrazu a tlačí nás čas. Když to pak jede přímo na konkurzu, už nemám slov, jen rozumím. Hero asi víc nadchne fosilie, ale kéž se pletu. I přes to téma jde o jemný pohodový filmík, z kterého je tak nějak nadějně na duchu. "Existuje jeden zákrok ... ale možná mi to vynese jen pár chvil navíc" ... "A o to přesně jde. O tu chvíli navíc". 

  • 3.10.2017  12:43

  Před lety byla tahle kniha má první od spisovatele, z kterého byli všichni na větvi. Dala jsem ji jedním dechem a logicky se na filmové zpracování velmi těšila. Člověk si z poznaného bere především to, s čím rezonuje, přesto mě při čtení víc bavily pasáže, kde hrdinka řeší technicky pokusy o své vysvobození než nimrání se ve starých ranách. Ve filmu naopak vata na vyplnění postelového ježka v kleci převládala a z želízek zůstala jen rekvizita. Škoda. Skvělá Carla Gugino mi to zachránila na bídné 3*.

  • 18.9.2017  00:21
  Ma Ma (2015)
  ****

  Medem je magnet a Ma Ma je v mnoha místech velmi vratká, kousek a spadne do kýče, ale nedokážu tentokrát mít odstup, téma se mě dotýká, jen mi přišlo, že léčba byla velmi rychlá nebo mají ve Španělsku hodně dlouhé letní prázdniny a taky neuvěřitelně empatické gynekology se spoustou volného času, to je ale ve stínu nádherné a dobré Penélope Cruz fuk. 

  • 10.9.2017  12:42
  To (2017)
  ****

  Zfilmovat tak tlustýho Kinga s milionem odnoží a vedlejších příběhů s hustými myšlenkovými a pocitovými zastávkami je odvaha největší a už za to si tvůrců cením. Dopadlo to líp, než jsem čekala, jen bych příběh neporcovala na děti a dospělé, protože sílu IT vidím právě v prolínání strachu dítěte a dospělého s dítětem uvnitř. 

  • 24.7.2017  23:59
  Dunkerk (2017)
  *****

  Připojuji se k superlativům zdejších pětihvězdičkujících pánů kolegů a přiznávám, že už někde v půlce jsem byla beznadějně na kolenou. Okouzlení ze střihu scén obíhajících po svých vlastních spirálách, aby jejich bod protnutí uváděl v další úžas, přebila ještě víc hudba, co hudba, zvuky přimrazující k sedadlu, které pod vámi přestává existovat. Všechno přesné, i s bolestí krásné. Děkuji.

  • 24.7.2017  23:55
  The Promise (2016)
  ***

  Pokud se o tohle téma zajímáte, doporučuji se raději podívat na Ararat Atoma Egoyana. Už je to sice pár let, co jsem jeho film o likvidaci Arménců viděla, ale nepamatuji se, že by v něm bylo tolik limonády, co v Promise. Dala jsem na doporučení Chrise Cornella, který složil závěrečnou píseň a v rozhovoru zmínil osud předků své manželky, ale tím jsem se při vší úctě k tématu nemohla nechat ovlivnit. Film o tragédii, nespravedlnosti, brutalitě a hrůze je natočen vyloženě bojácně a ještě s ústřední romantickou linií, s kterou jde celé poselství jaksi do kopru.

  • 26.6.2017  15:49
  Sound City (2013)
  ****

  O tom jak značku Sound City rozparádili Fleetwood Mac, resuscitovala Nirvana a jak si odtud nakonec srdcař Dave Grohl odtáhl slavný mixážní pult Neve, aby tu uhrančivou magii zachránil pro ostatní hudební zenové mistry, co hrají pro pocit z hraní nikoli pro placku na zdi.  Zítra mi bude potěšením, Dave a spol.

  • 5.6.2017  12:05
  Miliardy (TV seriál) (2016)
  *****

  Střet světa podnikání a práva v podobě střetu dvou mužských eg, dějový zvraty, charakterový zvratky. Na Giamattiho post to chtělo charismatičtější tlamu, takhle musim nutně tíhnout k zrzavci i proto, že prvně jmenovaný se vytrvale zapomíná v Shakespearovi. Ne všechno Billions žeru, ale spokojenost graduje skrze druhou sérii až do 5*,  i díky nové postavě Tyler  - mazel a mazec v jednom gender non-binary balení.

  • 3.6.2017  08:52
  Blue Jay (2016)
  ***

  Amanda a Jim se po letech náhodou potkají v městečku, kde prožívali studentskou lásku, ujistí se, že se jim daří úúúžasně a zatímco odkopávání svrchních úúúžasných vrstev prokládají stopadesátým "i donť know" a "you know", taje v autě zmrzlina. Chvílemi je to nuda, chvílemi ufňukané, občas velmi trefné a napadlo mne, že v tomhle filmu nejde ani tak o to, zda ti dva měli tehdy zůstat spolu nebo jestli by teď mohli mít šanci, ale o životní konstelaci, za které si tyhle otázky pokládáme taky, zvlášť když po letech potkáme někoho ztraceného, pustíme se do pitvy a zatím ... nám taje v autě zmrzlina.

  • 13.5.2017  10:43

  Králi Artuši nemůže nikdo vytknout přehnaný respekt k legendě, naopak je to zase rocková jízda, které v kině ve 3D oči navrch hlavy odpustí, že pro samou akci a řežbu jsou motivace postav někde za horizontem událostí a dojemné pasáže nedojímají. Guy Ritchie si opět dělá radost po svém a tak bude minimálně jeden člověk absolutně spokojený - on. Za mne dnes 4* s tím, že opakování v telce se z obavy o hvězdičkový sešup vyhnu.

  • 3.5.2017  12:14

  Není tragédie, když se ve filmu o dobrých a zlých necháme okouzlit těmi zlými, ale průšvih nastane, když jsme neteční ke všem. Jane got a gun je utahaný western, kde chybí náznak psychologie postav, scénář jen rozdá cedulky na panáky ze slámy a bezkrevná Natálie tomu nepřidá, tak ničemnou herečku aby pohledal. Svižnější finále to zvedá ze 2 na velmi vratké 3*.

  • 26.4.2017  10:39

  Tak zářivá a vymazlená opulence, že se před kreativcema, co to měli na svědomí, nedá než smeknout. V kině ve 3D.

  • 7.4.2017  12:38
  5 Flights Up (2014)
  ****

  Takový malý milý nenápadný filmík s půvabně stárnoucí dvojkou v hlavních rolích, kde opět víc než na čemkoli jiném záleží, jak jste nastaveni a co máte odžito, protože pak předestřené dilema černého muže - umělce, co v jejich milovaném bytě na plátno tvořil svou bílou ženu, které nebylo dáno mít děti a o to víc srostla se svým manželem, snáze pochopíte a oceníte.

  • 22.3.2017  23:36
  Cardinal (TV seriál) (2017)
  ****

  Cardinal je po dlouhé době seriál, který neváhám vřele doporučit přesto, že jsme mnoho podobného už viděli, nicméně způsob jak decentně překládá drsnou realitu mi je sympatický do té míry, že poslední dvě porce zasněženého vyšetřování hodnotím 5*. Za zmínku mi stojí autentické podání policajtky Karine Vanasse, budu si jí hlídat, naopak Billy Campbell, ač herecky bez kazu, je další chlápek s protivnou "bronchitidou". 4-5*.

  • 22.2.2017  12:51
  Spojenci (2016)
  ****

  Film, na který můžete pozvat drahou polovičku, když si chcete udělat hezký večer a naladit se kultivovaným filmovým zážitkem s poutavým příběhem, napětím, romantikou, dojemnými okamžiky, s oku lahodícím Bradem pro ženské publikum a Marion pro to mužské. Jen si nedovedu představit za války mejdlo s plnou chalupou lidí a připalujícím se stroganoffem v troubě na prahu náletu. Každopádně určitě doporučuji, Spojenci jsou film působivý, natočený vkusně a decentně do samotného konce.

  • 17.1.2017  12:55
  Milovat Lizu (2002)
  ****

  Takhle sešrotovaného chlapa dokázal vystřihnout jenom Philip Seymour Hoffman. Skrze něj se pod kůži zažírá fyzická bolest z toho, co na vás svým talentem odžít postavu až na dřeň, přenese. Ve své až odpudivosti je tak křehký a zároveň je v něm ohromné charisma. Moc mi chybí.

  • 17.1.2017  12:45

  Tady není moc co rozkládat, buď Solondze zbožňujete nebo respektujete a jste na něj zvědaví, pak jste buď nadšení nebo méně, ale pořád vás to k němu táhne, nebo to jde v lepším případě mimo, v horším jste znechucení a už se mu vyhýbáte. Já na něj budu zvědavá vždycky, už od Štěstí. Tady mi časově trochu ujel vlak, ale dohonila jsem ho a na konci jsem byla na cimpr campr. Nádherný Solondz.

  • 17.1.2017  12:35

  I´ll see you in my dreams je o starších a pokročilých, kteří jsou v tomto případě dobře situovaní, přesto osamělí, osamělost konto nezohledňuje. Elegantní Blythe Danner a stáleještěsexy Sam Elliot se potkají jen nakrátko zato osudově, jejich herectví je ostřílené a přirozené, věřila jsem jim. Decentní filmeček na čété dvojku, pro nespavce, kolem půlnoci, proč ne.

  • 17.1.2017  12:20
  Experimenter (2015)
  ****

  Z téhle podívané zamrazí. Nechce se věřit, ale po bližším ohledání formou dodatečného slídění jsem došla k smutnému zjištění, že snad je to fakt pravda. Ne že by si člověk dělal o zlé půlce (?) v nás iluze. Podle Experimentera jsme hlavně manipulovatelné ovce, tupé ovce na povel schopné všeho, no mrkněte na to.

  • 17.1.2017  12:10
  Roald Dahl's Esio Trot (TV film) (2015)
  ****

  Jsem překvapená, jak málo si tenhle klenůtek zatím objevilo lidí (73). Nesmírně roztomilá a dojemná mezilidská pohádka je natočena tak, jak běží fantazie v hlavě, když povídky Roalda Dahla čtete, a přes výše zmiňovaná adjektiva nezvedá cukr. Dustin a Judi jsou trochu jako malé děti, v obstarožním kabátku, taky ... nesmírně ... roztomilí :).

  • 14.1.2017  13:26
  Annie Lennox - Nostalgia (koncert) (2015)
  *****

  Annie Lennox, jedna z nejosobitějších zpěvaček, pro kterou mám léta slabost, se představuje trochu jinak, než jak jsme zvyklí z dob "Sweet Dreams" nebo "Why". Její interpretace - tentokrát jazzu a blues - a emotivnost zraje jako víno. V decentním osvětlení scény se špičkovým orchestrem za zády je to opět zážitek. Ještě ji tak vidět naživo.

  • 14.1.2017  13:13

  "Naše jiskřička, co vnášela aspoň trochu světla do temného Ceasescova režimu". Jako dítě jsem jí zbožňovala, vlastně jí uctívám dodnes, talentovanou plachou Nadiu s nejsmutnějšíma očima. Dnes už si o sobě rozhoduje sama, už se směje. Přeju jí to.

  • 14.1.2017  12:57

  Story o ženě, která ve svém  životě učinila několik zásadních rozhodnutí a ono ji to dohonilo skrze četbu plynoucí před očima jako film. Noční zvířata nejsou dva příběhy v jednom, ale naopak jeden ve dvou provedeních, kdy se neexistencí jednoho či druhého zbortí celá úžasná pointa - to píšu pro ty, co viděli a obloukem je tohle obešlo. Kdo miluje katarze Kieslowského, bude se v Nočních zvířatech cítit jako v přátelském objetí. Jestlipak ho zná i Tom Ford, ikona módního designu, co stejně tak, jak elegantně a přitažlivě vypadá a tvoří módu, přistupuje i k filmovému řemeslu? Pro mne výjimečný zážitek ... absolutních, super hereckými výkony umocněných a krásnou hudbou podbarvených 5*.

  • 6.1.2017  19:17

  Film to je prostinkej, ale svěží a dojemnej, nicméně tohle by si měl člověk občas pustit, když například klesá na mysli. Jednak je to nádherná hudba a druhak prostě nic není nemožný, když si čistá duše jde za svým snem. Paulovi už bylo skoro čtyřicet a už nevěřil, ale přišlo mu to nakonec naproti. Byl s manželkou v dluzích, šel z jedný šlamastyky do druhý a v podstatě neměl co ztratit, takže dojel v kvádru jak od armády spásy, medvídek s příšernýma zubama, dal Nessun Dorma tak, že se všichni posadili na zadek a zrodila se hvězda. Za touhu Paula Pottse zpívat ... 4*.

  • 25.12.2016  21:24

  Šla jsem do toho s přesvědčením, že s hereckou sestavou, předešlou verzí s Delonem a s nízkým hodnocením to nemůže být špatné, že si to pro sebe objevím a zachráním. Bilance je taková, že se tu všichni nějak minuli "povoláním" a většinu času jsem si nalhávala, že Fiennes není vůbec trapný, Dakota je sexy, Tilda ženský Bowie a že mazec, když budu trpělivá, nakonec přijde. Nepřišel.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace