kleopatra

okres Benešov
sagittarius

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 17.11.2018  12:03

Bohemian Rhapsody je krása s nesmírnou duší. Já ji dík zde získané deformaci hodnotila jako film a děkuji za příležitost si na podruhé uvědomit, že přátele a lásky, co formují váš život a dostanou vás z depek do výšin, je takhle vnímat hambárna. Kdo nezná a chce dál plout na vlně, ať si dá Tribute … jedinečné rockové díkuvzdání Freddiemu do nebe.

• 17.11.2018  00:25

Jak souboj o autorství písně rozsekla bowlingová koule.

• 5.11.2018  14:09

Kniha Julie, demoverze se mi líbila skoro tak moc jako onehdy Všechny moje lásky a co se filmu týče jsem opět nadšená, ale ne tak jako hlasitě a freneticky, spíš zasněně s nostalgií v duši, s myšlenkou na všechny blázny posedlé modlou, jejíž pomyslný život se pitvá skrz naskrz a dolují se infa, kde si jejich idol právě prdnul a přestože idolu je to úplně putna, nám posedlým to život osladí. Ethan Hawke a Chris O´Dowd nemohli být ve větší pohodě.

• 30.10.2018  19:29

A zrazenému Willovi bouchly saze: "Naše protivníky roztrháme na cucky, žádné hlasování, rozhodne se a jde se a už to nebude zdvořilé, komukoli v cestě nakopeme prdel, vyhodíme ho nebo ho koupíme, dokážeš se s tím smířit? Tak vítej na palubě".

• 30.10.2018  19:21

Alicia vystrčila růžky a rozčísla to, bez ohledu na starou lásku, co nerezaví, bez ohledu na loajalitu. Co to je? Já chci jet na svý triko, protože … protože bagr. A adrenalin jako hrom.

• 25.10.2018  21:02

Kdo smí rozhodnout o nenarozeném díděti? Matka nosnice nebo rodiče obsahu jejího těla a kdo má právo celou tu srandu ukončit, když je dítě kazové? Laskavý čtenář promine, ale uvozovky by musely být skoro na každém slově. Etika, logika, právo? … Šílený!

• 25.10.2018  20:54

Mrtvý muž přichází a snaha o jeho záchranu probíhá už skoro s křížkem po funuse. Alicia zatím kuje pikle, že se z firmy trhne, s Willem pod jednou střechou je to horká půda a tenký led současně, jenže …

• 22.10.2018  19:55

Čtvrtá série krapet ztratila dech nebo spíše směr. Po pár prvních dílech, kdy dík Kalindě a jejímu britskému Podfukáři Marcu Warrenovi sledujeme thriller, nás to odveze k auditu, bankrotu, kandidatuře, volbám … na teploměru nudy přesně v tomto pořadí, bohudík zůstává právničina stále ostrá jak břitva, i když někdy pochybuju, co je možné, ale co já vím o právu v USA a koláčích sledovanosti. Tu a tam se objevující Mamie Gummer je živoucím důkazem, že podoba ani okoukaná gesta nejsou nic a mámě Streepový nemůže čuchnout k ponožkám. No a Alicia je jako manželka na dvě věci, zato právnička je fakt Dobrá :).

• 12.10.2018  13:51

Čendler jako politický rival Dobrého manžela je na zabití pomalým způsobem. Stejně ale, když to tak člověk sleduje, i ten "dobrý" má zvláštní pojetí morálního kodexu.

• 12.10.2018  13:41

Ovšem, tomu rozumím. Kdo by čekal pod pláštíkem dědečka hříbečka chladnou bestii. Od chlebodárce - drogového bosse vskutku chytrý manévr, jak i z lochu dosáhnout svého.

• 12.10.2018  13:35

Díl, kde se vyšpulí Kyle MacLachlan a i přes tu interesantní prošedivělou patku …. nemusím ho, ani jeho rádoby charismatickou postavu likvidující důkazy z moci úřední.

• 7.10.2018  16:01

Dvě holky za okrajem nervového zhroucení a přesto napěchované životem s kyvadlem tu v citovém strádání, tu v přívalu lásky na rozdávání. Jestli něco v tomhle úžasném filmu trčí nad vším, tak jsou to Valeria Bruni Tedeschi, kterou už znám a která mi zvlášť tady tolik připomíná temperament Monicy Vitti, a Micaela Ramazzotti, v níž vězí křehkost i síla, smutek i naděje, ani nemusí promluvit. Od Krásného úniku se vezu na vlně Paola Virziho a Šíleně šťastná se do mě opět přesně trefila.

• 7.10.2018  15:39

Dobré manželky mají často za matku čarodějnici, hipísačku nebo kudlanku. Stockard Channing nezůstavá nic dlužná své jiskře v oku a je vším dohromady. Aliciina domácnost už trochu toho koření potřebovala jak drbání.

• 3.10.2018  19:12

In Memory of TONY SCOTT

• 27.9.2018  09:58

Ve třetí sérii si Kalinda koupí velké kladivo. Mezi řádky tušíme, že se za ní skrývá mnohem víc, než jen inteligence a sexy outfity, ale že je to pěkně prohnaná a manipulativní mrška. Taky Willík - spolušéf firmy - se trochu odkope, respektive kdosi odkope jeho starou špínu. Diane - spolušéfka firmy - je snad nejsympatičtější postava, perfektně napsaná, řeže zatím rovně. Překvapení nastane, když se objeví Čendlerovo zlé dvojče a škodí kudy chodí bez uzardění. Dobrá manželka Alicia mě, kupodivu, baví nejmíň, možná i dík nemastné neslané Margulies. No a samozřejmě opět politika, intriky, padouch nebo hrdina …. znáte to. Takže vzhůru do čtvrté série.

• 22.9.2018  18:22

Zajímavá kauza. Je bitcoin komodita nebo měna? Jason Biggs jako možný Mr. Bitcoin?

• 18.9.2018  19:33

Kauza vykopnuté učitelky. Je to harašení, není to harašení? V hlavní roli Dexterova sestra Jennifer Carpenter.

• 18.9.2018  17:20

Díl, kde na sebe výrazněji upozorní postava jménem Elsbeth Tascioni v podání Carrie Preston a silně se tak dotahuje na mou favoritku Kalindu. Bohužel, mix alternativní logiky, mimózního humoru a okouzlujícího herectví si užijeme jen ve 14 dílech. Velká škoda. Nicméně nezoufejme, vytěží z ní ještě Dobrý boj.

• 15.9.2018  18:42

Druhá serie Dobré manželky lehce ztratila na kadenci, ale propracovanost kauz tu stále je a nuda se rozhodně nedostavuje. Větší soustředěnost je na Kalindu, její soukromí je zahaleno tlustou dekou, ale cosi se prolákne a nateče až do lodiček kámošky Alicie - Dobré to manželky. Úsměvné je, jak soudní řížení probíhají v jedněch montérkách všech zúčastněných, což vzbuzuje dojem, že se soudy táhnou jen u nás, zatímco u nich je to v kufru za den. Policie tu taktéž skoro nefiguruje, Kalinda to všechno vypátrá a hodí právníkům na podnos mezi dvěma zívnutími.

• 3.9.2018  22:05
    Alfa (2018)

Keda a Alfa. Nesmírně okouzlující a podmanivý příběh, cesta za rodinou, kořeny a hvězdami. Byla jsem napřed pohlcená a pak vděčná, se slzou v oku, že se ještě taky dokážu ztratit.

• 12.7.2018  12:24

Škatulata s kandidáty na transplantaci srdce, s potencionálními dárci srdce a srdci během jediného dne. Nevěřím, ale zatím mě to neuráží a bavím se dobře:).

• 12.7.2018  10:41

Poprvé se objevuje Michael J. Fox a nabízí se otázka, do jaké míry se jeho postižení v roli kryje s tím skutečným. Každopádně nadhledem a sebeironií to tímto dílem nekončí. Obdiv scénáristům a Michaelově statečnosti a síle.

• 9.7.2018  18:54

První série rozjíždí kariéru svaté Alicii, jak je zvána v mediích pro svou neskonalou oddanost panu Božskému, t.č. ve vězení. Poznáme zástup silných postav - kolegy, klienty, kriminálníky … někdy současně. Je to skvěle napsané. Břitce, kousavě, se smyslem pro cosi mezi řádky. Nakoukneme pod upjatá kvádra a hle, jsou tam emoce a pochybnosti, třeba o tom, kde jsou hranice. Užívám si to znovu, možná tim víc, že nejsem právnička, ale scénky od soudu jsou prostě perly a některé z postav už teď velmi vyčnívají a přirůstají k srdci, takže za všechny Kalinda, nedoceněná vyšetřovatelka firmy, poker face s brilantním mozkem a obdivuhodnou morálkou. Executive producent Ridley Scott & a Tony Scott, tak aby ne.

• 7.7.2018  21:42

Rockerův rozvod, svatba, dědictví a opět mě medí, jak jim to vyšetřovatelka Indira Kalinda všechno naservíruje až pod nos. Bez ní by ta právnická čeládka včetně Svaté Alicii neměla co obhajovat. Ale furt dobrý.

• 7.7.2018  00:16

Alicia si vykoleduje kauzu sousedů - Indů, ale to není podstatné jako to, že na scéně se tentokrát objevuje postava jménem Elsbeth Tascioni, což je právnička malinko stříklá Aspergerem, tady ještě decentní, rozbalí to postupně a z Dobré manželky se s neuvěřitelnými dedukcemi a barevnými taškami prosměje až do Dobrého boje. Jedna z mých nejoblíbenějších postav. Hned po řízkovi Kalindě.

• 6.7.2018  12:00

Velmi silný díl. Dvanáct rozhněvaných soudců z lidu, jedna mladá holka v blbou dobu na blbym místě a prazvláštní způsob spravedlnosti. Na scénu se dostává Gary Cole jakožto expert přes zbraně a v pozadí je v tv vidět rozhorlená Sarah Palin.

• 6.7.2018  10:35

Ten právnický tenký led mě neskutečně bavil a čím byl absurdnější, tím víc. Je to až směšné, jak skutek sám přestává být podstatný, když nastoupí bitka, kde jde především o zdiskreditování klíčových svědků a hra na rasismus, s nímž je to na hraně i ve vlastních řadách. Co se obsazení týče, Cuba a Travolta mě vyloženě iritovali, jak se na to nehodí, zato Sarah Paulson a jejího partáka jsem si vychutnávala, jejich prezentace u soudu a především atmosféra v soukromí jim u mne vynesla 5.

• 8.6.2018  23:12

Naprosto pohodová letní výplachovka, která se může směle podívat Dannyho parťákům do ksichtu, nicméně … i tady tisíckrát a jednou napadne, co a jak být nemohlo či nešlo, ale stejně tak tisíckrát a jednou se nad tím vzápětí mávne rukou, protože nejen Sandra a Cate jsou baby, kterým se nějak daří jít proti proudu času a nevzbuzovat přitom žárlivost, naopak - sympatie, taky pomsta chutná nejvíc za studena a vždycky tu bude sen, na který je třeba mít nějaké ty drobné. A luxusní hadry to nejsou.

• 25.5.2018  16:05

Příběh o vrahovi Versaceho je vynikající psychologickou výpravou do duše nejen Andrewa Cunanana. Couvání v čase tu nemáme poprvé, ale v tomhle případě se ukázalo jako neskutečnou trefou do černého. Z brutálního vraha se tak od poloviny stávalo nevinné, krásné, nadané dítě a zprvu jasné věci se dostávaly do překvapivých kontextů. Zpočátku mi chybělo více hadříků a Heleny, Christy a Yasmeen, ale místo toho jsem dostala něco lepšího: atmosféru doby a jemně a pomalu odlupovaný vztah sourozenců Gianniho a Donatelly, často prostřednictvím zdánlivě bezvýznamných epizodek, čehož se ostatně dostalo i dalším postavám, velmi dobře přiblíženým. Ve vzduchu se vznášela tehdejší nálada kolem gayů obecně a averze, jak řekl jeden z nich na policejní stanici: "Dokud zabil pár bezvýznamných teploušů, bylo vám to jedno, začali jste se snažit až teď, když zabil celebritu". Za zmínku stojí perfektní herecké výkony i v těch nejmenších rolích, za všechny jmenuji Judith Light v roli Marylin Miglinové, vdově po jedné z obětí. A nakonec se mě dotkl pohřeb, kde bylo na vteřinu možno zahlédnout Dianu s Eltonem, který se za pár týdnů loučil i s ní, a kde kněz nepodal ruku Gianniho druhovi. V posledním díle se v jednu chvíli Donatella podívá do krásného zrcadla se symbolem Medůzy a její obraz je ošklivý, pokřivený. Krása sama o sobě povznášející může být v určitém úhlu, světle, okolnosti …odporná.

• 5.12.2017  12:53
    Bába z ledu (2017)

Bába z ledu by nebyla dokonalá, ale dík Zuzaně Krónerové je.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46