kleopatra

sagittarius

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 3.5.2021  16:49
    Here and Now (2018)

Bolestně krásný výkon Sarah J. Parker ve filmu, který by mohl být depresivní, ale je jenom přirozeně a klidně vypovídající o tom, že k životu patří i smrt a jde jen o to, čím ty mezníky vyplníme a jak s vizí konce na dohled naložíme. Jeden den, tolikrát nahoře a tolikrát dole, čas odtikává a nejde vrátit zpátky, písně, které to dopoví.

• 25.4.2021  18:19
    Nashville - Season 4 (série) (2015)

Zdá se, že po trojce malinké zlepšení, ale je možné i to, že už jsem lapená a nemám soudnost, stejně jako pravidelně ubrečení hrdinové, ne fakt, v některém díle se prakticky jenom brečí, taky hudba nějak ztrácí dech, pořád tam sice něco hraje, ale s country to už má pramálo společného. V prvním díle na pár minut sympatická účast Stevena Tylera v duetu s Kličkovou a v předposledním se mihne ctihodný Elton John. Celou sérií se line takový jakoby homo nádech a Nashville na to není připravený! :)

• 7.4.2021  14:39

Tady není o čem, když ho milujete. Jak se tak dívám, poslouchám a čtu, tak se jen utvrzuju v tom, co tak už dávno cítím. Zbožňuju ho a vůbec se Sharon nedivím. Zlé jazyky řeknou, že je to pro peníze, ale to je naprostá zhůvěřilost, ta ženská si ho narazila, když byl na dně a jednoduše v něj věřila a taky věřila v toho bezradnýho klučinu uvnitř. Proto ho zvedla a nechala si celý léta líbit jeho úlety a proto i on miluje jí a opakuje, že mu zachránila život a že JE jeho život. Tenhle dokument, ač v něm vidíme xkrát viděné, je dojemně vymyšlen tak, že před Ozzyho očima defilují významný kapitoly jeho kariéry. Je to šíleně dojemný a můžu si připomínat netopýry a holubice a slepice a já nevím, co všechno Ozzy povraždil a znesvětil, ale stejně to je originál, úžasný zpěvák s citem a hlasem, který si nelze s nikým jiným splést.

• 7.4.2021  14:24
    Nashville - Season 3 (série) (2014)

Zásadní, i když ne tak podstatná změna je, že Kličková je těhotná určitě v civilu, tudíž její hysterce musí být přízpůsoben balón na tělo. Její charakter se v tu chvíli změní z potvory na citlivku a to ale jen do té doby, než se jí vrátí ubrečený přítel, který se s ní rozešel, že se s někým líbala a "nic to neznamenalo". V serii se v pár dílech objeví Christina Aguilera a její nos vypadá ještě větší než normálně, ale zpívá senzačně. Budu koukat dál, protože potřebuju něco nenáročného k rotopedu a taky je fajn pohled na Connie Britton.

• 7.4.2021  14:17
    Nashville - Season 2 (série) (2013)

2. serie Nashville pokračuje v nastaveném modu, jen je víc křiku, hysterie, rozchodů a nějak mi to přijde v rychlejším sledu, asi aby se divák nenudil, ale díky tomu, když přijdete o dva díly, je kytarista opět v té samé kapele, odkud před tím za dramatických okolností vyletěl. Prostě umělý adrenalin se slušnou hudbou na uzívané odpoledne ke kafi a buchtě. Když chvíli klimbnete, vůbec nic se neděje.

• 7.4.2021  14:13
    Nashville - Season 1 (série) (2012)

Je jedno, jaký banální podnět způsobil, že jsem se na tohle začala dívat, ale pravda je, že mě to tak jako příjemně obestřelo jednak hudbou, která - ač nejsem fanatik do country - se hodně příjemně poslouchá, a taky potřebou si dát nějakou limonádu čiliže telenovelu. Běží to dle osvědčeného mustru, kdy v jedné branži je láska, kolegialita ale taky nenávist, konkurence a lidi se tu hodně milujou, hodně střídaj hudební tělesa a tělesná tělesa a taky na sebe hodně a bezdůvodně křičej. Tenze musí být.

• 25.2.2021  21:28

Steven Tyler si po létech s Aerosmith dovolil usebrat se směrem k country a to přímo do Nashvillu. Z jeho sólového projektu jsem byla nadšená, ale o dokumentu to říct nemůžu. Nosná část je tu koncert, ovšem stále a dlouze přerušovaný rozhovory a všelijakými zbytnostmi a mě to nudí, spoustu vsuvek se Stevenem jaksi ani ne příliš souvisí. Na pódiu je vidět, že mu nová muzikantská parta vlila čerstvou krev do žil, narozdíl od jeho kolegů z mateřské kapely jím nejsou zdaleka unaveni, naopak z tváří to září a přátelská objetí a podpora neberou konce, ale příště už radši spíš jen kvalitní poslech z cd. Je to pěkná decentní muzika a je moc příjemný slyšet, že se dá skoro v sedmdesáti udělat ještě taková otočka a dopadne to takhle lahůdkově.

• 14.10.2020  19:52
    Harrow (TV seriál) (2018)

Další zbytečný semletý hadry s myšma, ale jen pro charisma Ioana Gruffudda jsem se přemlouvala ke trojce, jenže charisma nerovná se herecký um, alespoň tady dělá obličeje jak v němym filmu a ke konci už to fakt byla nuda, navíc nemusím dcery, který na sebe strhávaj veškerou pozornost a furt něco rodičum vyčítaj, no nic, máš to za dvě a mazej, než si to rozmyslim.

• 14.10.2020  19:45
    Drsná Harry (TV seriál) (2011)

Zhruba takhle: "Jo, tak ty mě chceš chránit a za to mě ždímat z peněz, který jsem ještě nevydělala? Vem si tu kšiltovku, řetěz a vyfič a já budu tak hodná, že ti dám zadarmo radu, až budeš v průseru, a teď mě nech dělat právo a prodávat boty". Kathy Bates není třeba urážet, že je stará, malá a tlustá, protože ona se shazuje už od prvního dílu a baví jí tak připravit konkurenci o podpásovku. Prototyp vysněné kámošky do každého počasí - drsně hláškuje, většinou není sentimentální a když kňučí kolega, tak přesto, že zkraje řekla "s osobníma věcma mě nevotravuj", stejně pomůže. Prostě pohádka a ač závěrečné řeči u soudu hraniční s citovým vydíráním, stejně si užívám ten relax. Škoda, že Harry skončila druhou sérií.

• 25.8.2020  14:57
    Megadeth - Crush 'Em (hudební videoklip) (1999)

Klip prostý a jednoduchý, ale píseň tak našláplá a valí tolik energie, že nelze jinak než za 5*.

• 25.8.2020  14:30

Film o bláznech a magorech na obou stranách fronty, v hlavních rolích s těmi nejúžasnějšími britskými herci. David Thewlis a Sally Hawkins mají na zvláštní charaktery docela štěstí a hrají, jak kdyby nepředstírali:).

• 25.8.2020  14:18
    Whitney (2018)

Pro mne docela drsný procitnutí. Ne že by člověk tak nějak netušil, ale tady je vidět, že oč měla Whitney víc v hlase, o to míň ve zdravém úsudku a ve schopnosti poslat všechny ty náplavy a vtírky na výplatní listině do p....e, včetně ubožáka Bobbyho. Byla jak vlečná loď, táhla toho za sebou hrozně moc a na vůli se odpojit je potřeba víc síly než na lajnu, po který se to slastně rozplyne.

• 25.8.2020  14:06
    Whitney (TV film) (2015)

Angela Bassett kdysi zazářila herecky jako Tina Turner. Touhle limonádou ale dokázala, že režii neovládá, invence to totiž nemá za pětník.

• 21.7.2020  21:13
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

The Morning Show opravdu stojí za vidění. V době, kdy není možné se vyhnout zprávám nejbrutálnějšího kalibru si někdo jakože stěžuje na jakési, cože to ... obtěžování? A tady to teď máme rozebraný do nejmenších součástek, z kterých jsou naše splašený hormony, profesní ambice, morální kompasy, svědomí a kostlivci ve skříních složený a to všechno nahlíženo z mnoha stran. Občas jsem něco měla za přehnaný, i tak mi ale běhal mráz po zádech. Scénář je diamant ... jak si pohrává s možným zlehčováním, aby pak nastala prda v tom, kam se to všechno řítí jak sněhová koule a každý se snaží si zachránit prdel, ber kde ber. Herecké výkony absolutně na doraz, hlavně Jennifer svou postavu hraje tak, že jsem z ní měla skoro strach. Co nabídne druhá série - po tomhle ?

• 21.6.2020  17:07

Spike Lee. Čím víc toho od něj znáte, tim spíš vezmete momenty, které byste od jiného považovali za lapsus, za poctivou značku. Jako jeden z mála režisérů má moji důvěru, že mu o něco jde, a proto jsem na jeho filmy vždycky za prvé zvědavá a za druhé ho nesoudím. On netočí nestydatě protežujíc barvu, naopak si zaryje i do vlastních řad. Miluju jeho Jednej správně a tady jsme hooodně daleko, jenže právě ta jeho tendence kašlat na popkorn pro znuděné stádo a naopak snaha nakopávat k zamyšlení se musí ocenit.

• 2.6.2020  15:14
    Evil (TV seriál) (2019)

Hororový večerníček na dobré spaní z pera mých oblíbenců - Roberta a Michelle Kingových - a dle zdejšího hodnocení (63%) to vypadá, že hodně nadržuju a asi to tak bude, ale já se skutečně na každou další věc těchto úžasných tvůrců děsně těším. Děsně! Tentokrát si vzali do prádla církev a normální jevy, které mohou i nemusí být para, záleží na úhlu pohledu, víry či nadhledu a možnosti, že vše, co vypadá zprvu jako práce satana, jsou třeba jen rezavé trubky ve zdi. Nebo ne? A právě to žonglování a ironie kolem je ďábelsky přitažlivé, stejně jako boží obsazení.

• 15.2.2020  10:25
    Zlatokopky (2019)

Zlatokopky si hrají na něco, na co nemají, takové jakože Casino v ženském vydání, ovšem bez invence a iq s Lopez zatvrzele přesvědčenou, že je několik levlů ve všem nad vším. Holky mě nijak nepřipoutaly, jejich ňuňání s dětmi a babičkami, stesky, vzestupy k činčilám a pády do háemka ze dne na den nedojaly. Prostě plytká záležitost, která by snad chtěla být něčím přelomovým.

• 24.1.2020  21:54
    Roadies (TV seriál) (2016)

Nechce se mi věřit, že je na celé databázi jen 89 muzikantů, rockových uplakánků a pábitelů, koncertních romantiků, fanoušků do bubnů, kytar, do model a do všeho, co smrdí/voní muzikantskou krví, potem a slzami, cestou čímkoli, kamkoli, kde zazní kytarový riff, který slyšet a zemřít? Hudební srdcaři od beden Roadies mají jen 89 hodnocení a 65% !!!

• 14.1.2020  23:17

Taková jemnější cesta samuraje, kterýžto v tomto případě není holubář ale včelař, v minimalistickém podání báječného Petera Fondy v roli introvertního válečného veterána Uleeho. Mělo to takový nenápadný fajn drápek, zub času se podepsal jen na kabátku.

• 15.11.2019  12:30

Kdo ve vztahu něco podobného nezažil nebo to neviděl aspoň u sousedů, ať hodí cokoli kam chce, tohle je ale život. Lidi, zvlášť ti spokojení a usazení, to začnou škrábat, protože klid a pohoda hrozně svědí, a dělají to tak dlouho, dokud všechno není nadranc. Ačkoli se předem vykolíkuje prostor a stanoví jízdní řád, utrženej vagón si pak jede, jak chce. Fajn herci a fajn druhá - homosexuální - dvojka a jejich dospělejší dilema, fajn film.

• 27.9.2019  11:41
    Ad Astra (2019)

Někdy je potřeba se hodně, ale fakt hodně vzdálit od toho, co nehne tepem, aby seismograf duše rozpohyboval k cestě k prozření a hned pak domů. Krásný film, zvlášť jeho poslední třetina.

• 22.8.2019  11:22

Pestrobarevný výlet do minulosti s dvěma úžasnými frajery, kde si Tarantino krom jiného pohraje s trpělivostí mnohého fandy rychlé akce a kolem dějin - pokud bych já byla režisérem té, co má děťátko, vnímala bych závěr jako dárek. Za tu drzost, fantazii a hold v jediném paklíku, kde co by bylo-nebylo a navíc za zvuku super hudby, mockrát děkuji.

• 31.7.2019  10:23
    Miliardy - Série 4 (série) (2019)

Možná je na škodu expresní pozření, ale i v patřičném rozestupu by splynutí dvou stran do jednoho septiku bilo do smyslů a mně tenhle způsob - čim déle, tím houšť a větší kapky - už nebaví a co mě ještě krajně nebaví, jsou ty otravné pohotové příměry, chudáci Kid Rock, Ježíš Kristus, Václav Havel a … a špinaví prohnilí lumpové jsou vždy v obraze a chápou! Ok, miláček Taylor, jedna z mála postav se specifickou psychologií, morálkou a výrazem, kvůli čemuž se ještě budu obtěžovat, jinak jsou už teď všichni jak přes kopírák.

• 21.7.2019  10:38
    Dobrý boj - Série 3 (série) (2019)

Dobrý boj se ve třetí sérii trochu rozpletl na více ocasů, za kterými se, pravda, nijak infarktově honí. Diane si zadala pro lásku k Trumpovi s jakousi podzemní frakcí šílených žen, Lucca pohubla a to i na prostoru ve scénáři, Maia nebyla nikdy můj šálek a Michael Sheen tu měl být jistě za resuscitační třesk, ale spíš přihazoval lopaty hlíny na hrobeček, stejně jako kreslené hudební vsuvky, použité už v BrainDead, kde sedly jak prdel na hrnec. Tady to nefungovalo, naopak. U čeho se ale vyloženě tetelím, jsou Kingovic antipatie k Trumpovi a to, jak si ho ve všem, co napíšou, nemilosrdně podávají.

• 23.5.2019  13:18
    John Wick 3 (2019)

Dvakrát prý nelze vstoupit do téže řeky, tak jak to, že jsem se po třetí propadla do stejnýho sajratu plnýho násilí a tupých blábolů. Do prdele, Keanu, jsi herec, ne furt umaštěná mlátička na klíček!

• 5.3.2019  10:21
    Jackie (2016)

Muž, kterému Jackie držela v autě právě ustřelenou lebku, byl prezident. A taky to byl její manžel. Tenhle film nechává nakouknout do její mysli a srdce krátce po vraždě a pak i prostřednictvím rozhovoru s pisálkem a je to pohled, jaký není v žádném dokumentu o Jackie. Jede pod povrch ikony s perlami a typickým účesem, která zažívá naprostou beznaděj a současně se snaží udržet dekorum. Film zajímavě natočený a smutný a nejspíš si ho už nikdy nedám.

• 24.2.2019  11:55

Vynikající film z inteligentního a bystrého pera Nicole Holofcener, kde Melissa McCarthy přes kontejnerový look i kočičince pod postelí září jako kometa. Je dobře, že si Can you ever forgive me? našlo cestičku alespoň k úpatí Olympu a někdo si ho tak všimne. Z papíru u soudu Lee čte, o čem to je. A o tom to je!

• 20.1.2019  18:24
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Končím třetím dílem, ani kvůli sympatické šikmoočce už se nehodlám dál sebepoškozovat koukáním na "tááák úžasnou" vraždící fajnšmekérku a jakože humor.

• 17.1.2019  13:09
    Dobrá manželka (TV seriál) (2009)

Bylo mi ctí, právnická chásko, Alicio, Diane, Kalindo, Wille, Eli, Cary, Elsbeth, Lucco, Jasone … a děkuji též rodině Kingových, že vás udělali takovými, jací jste tu byli ... morálně osvícení i pokleslí, uvěřitelní a podobní, a že na vás Ridley Scott dohlédl. To, že jsem si už dlouho před koncem začla jistit, v čem vás zase uvidím, mluví za vše. Vzhůru do Dobrého boje.

• 17.1.2019  13:01

Sedmá série už malinko trpí syndromem vyvařeného pytlíku čaje, opětovná personální škatulata, změny statutů a kandidatury na to či ono začínají krapítek nudit, ale bolestným za to budiž příchod Jeffrey Dean Morgana a jeho postavy přezíravého tajemného vyšetřovatele, taková trochu Kalinda v kalhotách. Závěr a dojemné "zmrtvýchvstání" jedné z nej postav je pak opravdovou lahůdkou a facka v posledních vteřinách zcela zasloužená.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48