3T

Česko

homepage

<< předchozí 1 2
    • 14.11.2019  00:07

Pilot je opravdu zajímavý, zvláště jeho konec a já říkám konečně! Favreau je geeků král!

• 8.7.2019  14:16

Za mě o dost lepší než první díl. Marvel Studios opět potvrdilo, že umí udělat fůzi několika žánrů a tak se jedná o superhrdinskou road-movie s prvky romantické komedie (stejně jako byl Ant-man And Wasp rodinný snímek. Uvidíme, jak to bude u Shang-Chi.). Mysterio nepřekvapil (až na jeden moment) a dostál svého charakteru v komiksu. Gyllenhaal ho zahrál velice dobře a jsem zvědavý, jak budou vypadat budoucí filmy MCU. Očekával jsem více odkazů směrem k Sinister Six, ale tvůrci to asi nechtěli zbytečně překombinovat a dát prostor hlavně Beckovi. Nejvíc potěšil návrat Daily Bugle a jejich šéfredaktora ;)

• 24.6.2019  13:54
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Dnes již kultovní seriál, co změnil pohled na televizní tvorbu. Průkopník žluté kinematografie (odvozeno od žluté žurnalistiky), který boří tabu ve společnosti a to se v rámci filmařiny dělat má. Samozřejmě mám radši knižní předlohu od Martina. Knihy mají povětšinou navrch oproti filmům. Obraz si fantazie namaluje sama. Navíc hodně věcí je jinak a z knihy se člověk dozví víc zajímavostí. Avšak je to super tah od tvůrců seriálu, kteří zvolili podobnou taktiku jako u seriálu Dexter. Umírají jiné postavy.

• 23.12.2018  15:59
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Tento seriál hodnotím po delší době. Dal jsem si pouze pět řád v době prezidentských voleb 2018 (u nás), což bylo docela tématické a velice jsem se bavil. Kevin Spacey je za mě skvělý herec a Underwooda v americkém remakeu můžu doporučit. Docela mi vadí, že vůbec někdo uvažuje nad tím vystřihnout někoho hereckou prácia odstranit ho z filmů a seriálů, co v nich hrál. Přijde mi to jako úkaz neúcty a i když možná není skvělým člověkem, za mě je to skvělý herec a velmi věrohodně ukázal jednání politika, který je hodně ďábelský. Celkově je seriál citlivě zasazen do politické reality.

• 8.12.2018  18:57

Jelikož se jedná o německý film, tak se snaží tvůrci bořit tabu v německé společnosti. Snaží se ukázat, jak můžou být nacistické vize nebezpečné i v 21.století. Je toho důkazem sociální experiment středoškolského učitele Jona Ronesona, který nejspíš nechtěně zfanatizoval své studenty. Na druhou stranu mi film trošku vadí v tom, že spoustu lidí se teď může v Hitlerovi vidět a to dokazují i reálně natočení kolemjdoucí, neherci ve filmu. Proto je to pro mě rozporuplné, ale i takové filmy mám rád. Taky si myslím, že tabu ve společnosti vytváří zlo a nepochopení a o některých věcech by se mělo mluvit. Lidí by měli znát svinstvo, co se v minulostistalo.Původní námět je drama v pravém slova smyslu, tedy divadelní hra. Přiznám se, že by mohlo být zajímavé. Film dokazuje rozložení naší společnosti, proto takové hodnocení,. Taky musím říct, že Hitler byl zločinec, ale byl to rozený rétor, co dokázal sthrnout dav. Podtrženo sečteno 4*, ve filmu a ve svobodně uvažující společnosti by něměla evistovat tabu.

• 1.12.2018  12:03

Životopisné filmy mají něco navíc oproti jiným žánrům. Přidaná hodnota, že se určité skutečnosti z filmu skutečně staly, je lákadlem pro diváky a pro filmová studia k nezaplacení (resp. K zaplacení). Tento film má hlavně Ramiho Maleka, který podle Maye zmátl jeho i členy kapely a dokonce už si ho s Freddiem pletou. Bohužel, film hraje jenom na jednu notu a tou je přehrávání písniček od Queenů. Chybí tomu více o nahrávání jednotlivých songů, nejen hlavních hitů. A o drobátko víc z kapelního cestování. No, zkrátka ty historky z natáčení. Chápu, že jsou důležité otázky Mercuryho sexuality a nemoci, protože on byl jeden z prvních, kdo se veřejně k obojímu přiznal. Dnes jsou tyto otázky v módě. Hlavně popularitou duhového hnutí a tak se nedivím, že Fox s tímto filmem přišel teď. FM je legenda a nikdo ho plně nenahradí, i když Adam Lambert je taky skvělý zpěvák. Celkově bych to nebral jako úplně úžasný film, ale 3* u mě znamenají dobrý film a tím Bohemian Rhapsody je.

• 19.12.2017  16:39

Vskutku se jedná o jeden z nejlepších SW filmů od původní trilogie a po recyklaci v podobě VII.epizody působí tento díl svěže. Je to svěží závan do nejnovější trilogie, ale jsou v něm cítit prdy Jabba Hutta. Bohužel. V první řadě bych zmínil hudbu Johna Williamse. Co to s ním je? Žádný nový motiv, co by byl silný. Připadá mi, že se už vykrádá sám a neví kudykam. OST SW VIII je takový ubohý mix soundtracků Harryho Pottera + hlavní téma SW. Vývoj příběhu je povětšinou nečekaný, ale jsou tu zvraty na úkor kvality celé trilogie. U některých scén mi šla brada dolů, u některých jsem byl zklamán. Pozor, SPOILERY! Třeba let Leii působí velmi tragikomicky a trapně. Také mě překvapilo, že Luke vypadá jakoby absolvoval trénink s Uzumaki Narutem a zvládá vytvořit svůj "stínový klon" neboli světelný hologram, chcete-li. Jedná se však o nemilé překvapení a kazí to tu atmosféru SW. Vím, že dle výkladu z V.epizody jsme tvoření ze světla, ale mám dojem jakoby tuto myšlenku vzal Johnson moc doslova.... Dále tu je absolutní ignorace Světa Hvězdných válek, který známe ze seriálů. Od VII.epizody jsem doufal, že si to Disney lépe propojí. Třeba tím, že Rey bude dcerou Ezry Bridgera či se tam objeví nějáká postava či předmět (např.Darksaber) z Rebelů. Pozitivní věci převládájí a tak dávám 4*. Těším se na sólový projekt Hana Sola a jeho cinklé kostky. Na viděnou v květnu :)

• 14.7.2016  01:13

Zvedá to jen Spidey s Ant-Manem... jinak 2 hvězdy dolů

• 8.6.2016  00:29
    Deadpool (2016)

Po druhém shlédnutí jsem se ujistil v tom, že tvůrci plně nevyužili Deadpoolův potencionál. Na tenhle film jsem se hodně těšil už od doby, co ho oznámili. Hvězda chybí možná proto, že jsem měl přehnaná očekávání. Jsem zvědav na odpověď DC. Mají totiž hrdinu, který si to šel vyřídít se Santa Clausem :)

• 7.6.2016  23:48

Jediné, co se mi na tom filmu nelíbí, je český název filmu (naštěstí jsem se na to koukal v angličtině). Zootopie je mnohem výstižnější než Zootropolis, kde na to přišli. Pobavili mě zde citace filmů a seriálů viz. Kmotr, Breaking Bad.. či super obaly DVD typu Pig Hero 6, The Floatzen anebo Wreck-it rhino a Wrangled, což jsou přeZOOvaný názvy filmů režisérů Byron Howarda a Rice Moorea. Je vidět, že si tito režiséři umějí udělat srandu z okolí, ale i sami ze sebe. Nejspíš nejlepší animák roku 2016

• 7.6.2016  23:33

Velký potencionál značky Angry birds nenaplněn :(

• 16.3.2016  02:12

Myslím, že to je velmi nedoceněný film. Je v něm spousta narážek na život, mnoha symbolů, metafor. Promítájí se zde scény z filmů, co už dnešní děti asi neznají a když už, tak znají značku. Třeba jako Jurský park .. Někdo se zde zmiňoval o dlouhém chození. V ten moment, během protahování konce, který byl už tak moc zdlouhavý, zazní téma podobné tématu z Pána prstenů, který byl taky jen chození s zdlouhavým koncem. Mám pocit, že to bylo schválně, minimálně podobný koncept. Však to znáte, každý má jiný vkus. Každá osoba v tom hledá něco jiného. Někdo v tom třeba chce vidět něco více či naopak méně. Dále se mi líbila scéna s lidmi, kteří jsou zde brány jako zvířata (což samozřejmě jsou) a lidské vlastnosti přebírají dinosauři. Symbolika střídání pravěkých vládců planety za dnešní obyvatele Modré planety. Ano, patřím do skupiny, co hledá na každém filmu něco, co si vzít a snaží se mu dát šanci, porozumět. Dále bych chtěl upozornit, že je to v podstatě prvotina Petera Sohna. Předtím má na svědomí Polojasno, krátkometrážní snímek. Je trochu vidět, že je to vícero krátkometrážních filmů v jednom, ale to mi nevadilo. O propracování zde nemusí být ani řeč. Je to bomba.. Vidět něco takového před pěti deseti lety, tak se s toho.. ehm.. Přeci jenom je to recenze na rodinný film... tak si s toho za blátím textil.

• 19.2.2016  16:52
    Marťan (2015)

Gaffa udrží vše

• 22.12.2015  21:35

Než jsem na to šel do kina, snažil jsem se nic o tom nezjistit. Žádné informace, žádné předsudky. A dobře jsem udělal.... je to vlastně taková óda na Star Wars od fanouška J.J.Abramse, mix všech dílů dohromady. Bylo vidět, že se hodně snažil, aby to nepokazil. Docela se mu to povedlo (to nepokazit). Dodržel slovo, že se chce vydat cestou původní trilogie a je tam z ní cítit takový lehký nádech. Super scény, hudba od Williamse , pár vtipných okamžiků. Nelze sice srovnávat staré SW s těmito vycucanými z prstu, jelikož jsou vycucány z prstu. Také je jiná doba, jiné publikum, jiné očekávání, jiné možnosti. Proto bychom to neměli odsuzovat. Jedna věc mi ale kazí dojem z celé epizody: masochystický fanoušek Dartha Vadera, Kylo Ren, co vypadá jako Severus Snape a umí I podobné fígle. Měl dobrý rozjezd, ale pak neobstál. Ještě mě trochu zarazilo, že zanevřeli na všechnu literaturu dějově jdoucí po VI.epizodě, zejména na Yuuzhan vongskou válku, která je úplně něco jiného než o boji mezi Světlou a Temnou stranou síly. Navíc je o něčem, co je nám momentálně bližší. Možná to není aktuálně dobré téma. Ale i tak byla VII.epizoda velmi solidním otevřením nově nové trilogie a těším se na další filmy ze světa Hvězdných válek. Tak za rok.... nikdy by mě nenapadlo, že to někdy řeknu ;) (Díky Marvelovský vesmíre)

• 17.10.2015  23:47
    Narcos (TV seriál) (2015)

Upozornění: Tento seriál může způsobit závislost. První sérii jsem zvládl za jediný den.. chci to vidět znovu a znovu. Navíc je to podle skutečných událostí. To je vždy obrovské plus. Nemohu se dočkat druhé série. Pablo Discobar forever!

• 19.9.2015  20:07
    Whiplash (2014)

Nechápu, proč ty paličky ten bembeník držel tak prasácky a ještě se divil, že mu teče krev z rukou, ale je to pěkný film, který snad prozradí lidem, že hudba stojí mnoho času. Co se týče míry přisnosti kapelníka, tady v Čechách mu je roven jen Václav Hybš. Aranže písní jsou opravdu moc dobré. Doporučuji i slabším pováhám, té krve tam tolik zas není.

• 19.9.2015  19:37

Bylo nebylo, pro mě, to bylo špatné.

• 19.9.2015  19:27
    Chappie (2015)

Fúze RoboCopa, Číslo pět žije a Klonových válék si odemne vysloužila 3*, jak můžete vidět výše. Koukatelný snímek, který osvěží Váš večer, ať už jste fanoušci Robocajta, Živé pětky anebo Hvězdných válék.

• 19.9.2015  19:08

Tento film si dělá srandu ze všeho a nemá, dámy a pánové, hranic. Může si dělat srandu i z vás nebo z vašich známých. Neváhejte a kupujte si DVD! Anebo víte vy co, stáhněte si to zcela zadarmo a koukněte se, jak je to nemorální, úchylný a skvěle obsazený film až vám rozum zůstane stát. Stahujte ihned!

• 19.9.2015  17:13
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Aby tento seriál skončil je potřeba nákazy moru

• 19.9.2015  17:08
    Truman Show (1998)

Soukromí je osobní oblast jednotlivce nebo skupiny (například rodiny). V češtině zahrnuje schopnost či právo zadržovat informace o sobě, ale také hmotný a myšlenkový prostor subjektu. Wikipedie

• 19.9.2015  17:02
    John Wick (2014)

Pes je nejlepší přítel člověka.

• 19.9.2015  16:59
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Netřeba slov. Pátá série bezkonkurenční.

• 19.9.2015  13:19

Pro mě jako muzikanta povinnost :)

• 19.9.2015  13:15

Vaginální hlen! Zachraňuje to jen vizuální stránka. Všechno bylo moc předvídatelné.

• 19.9.2015  13:09

Disneyho animáky v poslední době nemají konkurenci... tak to je vše, co jsem chtěl říct.

• 19.9.2015  13:07

Velké překvapení! Dlouho jsem se na to nechtěl kouknout, ale je to parádně vyřešené. Zábava, které si dělá srandu sama ze sebe. Skvělá hudba, zábavné animace, super dabing, jak český, tak samozŕejmě i originální. Bohužel Everything is Awesome není v češtině tak Boží... nevadí, jdu si postavit dvoupatrový gauč. Báj.

• 19.9.2015  10:46

Čistokrevný akční film, co vás kousne...

• 19.9.2015  10:44

Žoviální

• 19.9.2015  10:39
    San Andreas (2015)

Mám z toho spíše smíšené pocity. Něco bylo dobré, něco mě ale zarazilo. Třeba to, že dcera hlavního hrdiny je uvězněná v garážích a rodiče jsou úplně v klidu. Tak co? Jedno dítě už jsme ztratili... jediné vysvětlení je, že jsou psychicky silní a věří své dceři, že se od papánka lecčemu naučila. Celý film totiž, díky znalostem hlavního hrdiny, je vlastně takovým dokumentem, co dělat při zemětřesení. To nám samozřejmě nehrozí a v Kalifornii moc také ne. Avšak v roce 2014 bylo zemětřesení po 25 letech a o síle 6,1. Hrozba díky gigantickému tektonickému zlomu San Andreas Fault prý skutečně hrozí a může se, podle vědců, stát úplně cokoliv, tak uvidíme.

<< předchozí 1 2