Stmívání (2008) odpad!

Takovéto filmy by měli zakázat. Co to je? Upír a je vegeteriánem? A to znamená to, že nepije lidskou krev, jen pouze zvířecí. K tomu ještě neskutečná love story mezi člověkem a upírem. Ještě znovu, co to sakra je? Upír má masakrovat lidi, ne s nima běhat po lesích. Navíc upír a svítí na slunci? To je nesmysl. Z upíra má být prach jestli nemá opalovací krém faktor 50. Upíři ve filmech a seriálech neskutečně upadají. Teď jsou z nich hodná stvoření a holky by se od nich nejradši nechali pokousat. Neskutečná blbost. Konec!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál je opravdu maso... První série je opravdu bezkonkurenční ve svém žánru. Druhá už je trošku nudnější, ale vyplatí se ji přejít, kvůli 3. sérii. Je zde mnoho zajímavých myšlenek. Poučení s tohoto seriálu: Ve skutečnosti nejsou nebezpeční zombie, ale spíš lidé sami sobě navzájem a takhle nějak by to i bylo, kdyby nákaza propukla. Čím vetší prevít člověk je, tím déle přežije.... Český dabing opět zkazili.

Dexter (2006) (seriál)

Můj nejoblíbenější seriál. Dexter! Velmi originální. Někomu to nemusí sednout, přeci je to o seriovém vrahovi, který pracuje na policii jako analytik krevních stříkánců a ve svém volném čase se baví se svým mrtvým pěstounem, zabíjí jiné zlé lidi, vrahy na které zákon nemůže (Je to jako v přírodě prédátor zabíjí škodnou , aby systém mohl fungovat ), ale je s ním sranda, stále se v jeho životě něco děje, takže se u obrazovky nebudete nudit. Tento seriál je opravdu skvěle udělaný, dobrá hudba, libí se mi, že děj je jiný než v knize, což je od tvůrců velmi chytré. Teď sleduji 8. sérii (prý poslední) a stále mě to baví. Jako u většiny novějších seriálů český dabing nic moc.

Faunův labyrint (2006)

Začíná to jako pohádka pro dětí a podstatě to i tak končí, ale v pohádkách neprobíhá občánská válka a nemůčí v nich lidi.... Dva světy mezi kterými je dívka. V obyčejném světě prožívá stěhovaní, těhotenství její matky a musí snést nového nevlastního otce, který je slizký, naprosto bez citu a svědomí. Ve druhém světě je princezna. Těžko říci jestli je to fantasy s prvky válečného dramatu či válečné drama s prvky fantasy. Posuďte sami, stojí za to se na to kouknout

Glee (2009) (seriál)

Scénář je jedna velká katastrofa. Jednu hvězdu jsem však dal hlavně proto, že ty aranže písní jsou opravdu skvělé, je to dobře nahráté, smíchané a zmasterované. Doporučuji ty písně si pustit na youtube.

Tři mušketýři (2011) odpad!

Tři mušketýři a nová ztvárnění. Už i to předešlé z roku 1993 na mě bylo moc. Toto zpracováni mi trochu připomnělo nové zpracování Sherlocka Holmese, nejen hudbou :) (to se dá přehlédnout, jelikož dříve si skladatelé normálně "kradli" svá díla mezi sebou a snažili se do toho něco vymyslet, napsat to líp, po svém a obohacovalo to hudbu) Myslím spíše vložit do staré předlohy, co nejvíce akce a velice nevyspělého humoru, aby to pobavilo mladež. Bohužel na rozdíl od Sherlocka, Tři mušketýři se prostě nepovedli a vzniká zde pár scén, kde se to hemží akcí, která má být zajímavá, ale zas tak neni. Humor v tomto filmu je na úrovni dětí s přeškolního až hodně raného školního věku. O tom, že tam létají vzducholodě už ani nechci mluvit. Na to jaké je obsazení bych čekal, že aspoň výkony herců budou dobré, ale nebyli nijak oslnivé. Když neni režisér, který umí s herců dostat maximum, neni dobrý film. Abych však neříkal jen samá mínus, to je přeci jednoduché, líbili se mi kostýmy, skvěle zpracované a hlavně mě okouzlila Paříž v 17. století, to však ale nestačí a ohodnotil jsem to jako odpad. A však s odpadem se dá vydělat, takže to aspoň splnilo účel tvůrců, který takový nepochybně byl.

Sherlock Holmes (2009)

Když se dělá nové zpracování nějákého filmu či seriálu, většinou se postupuje podle nesmyslného trendu vše, co nejvíc upravit a "vylepšit" akčními scény. U tohodle filmu tomu není jinak. Je pozoruhodné, že čím více zkazili Doyleovu předlohu, o to víc je to vlastně lepší. Sherlock Holmes je teď jako Dr. House a Jamese Bonda v jedné osobě. Arogantní génius (tak to většinou bývá), který se nebojí pustit se do šarvátky. Nebojí otestovat na psovi svého, asi nejlepšího a z velkou pravděpodobností jediného přítele, neznáme látky. Rebel Holmes se mi líbí. Film pozvedávala výborná hudba od Zimmera, skvělá kamera a výborné herecké výkon Roberta Downeyho a Judea Lawa.

Valkýra (2008)

Skvělý film, je to úderné, stále mě to bavilo a k tomu je to i historicky přesné, což nebývá vždy pravidlem. Napínavé je to hlavně díký skvěle propracované hudbě, která správně dobarvuje obraz, tak jak filmová hudba má. Navíc výborný herecký výkon Toma Cruise tento film vyzdvihl o stupeň výš. Upozorňuji však, že v originálním znění je to o mnoho lepší.