Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (219)

Wonder Woman 1984 (2020)

Ve snímku se objevila také bývalá představitelka Wonder Woman – Lynda Carter. V tomto snímku ztvárnila slavnou Asterii v potitulkové scéně.

Wonder Woman 1984 (2020)

Ve snímku můžeme vidět mocný artefakt Materioptikon, běžněji nazývaný Dreamstone. Ten svému nositeli umožňuje vidět sny a touhy a uvést je do reality (společně s jejím samotným přetvářením). Poprvé se Dreamstone zjevil v komiksu „Justice League of America #19“ od Gardnera Foxe, nikdy však nebyl propojen s Maxwellem Lordem (Pedro Pascal).

The Mandalorian - Chapter 1: The Bounty (2019) (epizoda)

V pilotním díle vidíme Blurrga, jenž se poprvé objevil ve Star Wars: Klonové války (od r. 2008) – Liberty on Ryloth (2009), Supply Lines (2010), Slaves of the Republic (2011), ale také ve Star Wars: Povstalci (od r. 2014) – Hera's Heroes (2016). Toto ne moc inteligentní stvoření bylo před lety roztroušeno po galaxii, včetně Endoru a Rylothu. Dále se představilo v novelách „Thrawn: Alliances“, „Aftermath“, „Aftermath: Empire's End“ či „Galaxy's Edge: Black Spire“ anebo ve hře „Star Wars Battlefront II“.

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

V seriálu vidíme Johna Walkera (Wyatt Russell), kterého z komiksových stránek můžeme znát jako Super-Patriota z „Captain America #323“ (od Mark Gruenwald z roku 1986), dále pak jako dalšího Kapitána Ameriku v „Captain America #333“ (1987) a dále pak jako U.S. Agent od roku 1989, kdy pod tímto jménem poprvé vystupoval v „Captain America #354“. John Walker je upravený člověk s nadlidskou fyzickou zdatností, koordinací, výdrží a je také rychlý. Tyto schopnosti získal od Power Broker, když se spolu s kamarádem dobrovolně přihlásil do jeho programu. Své jméno dostal podle světoznámé whiskey a zápasil v Unlimited Class Wrestling Federation, kde zápasili také Thing, Ikaris, Cataphrax (jako Enigmo) či dokonce Beyonder.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tato filmová série se častokrát inspirovala v námořnickém folklóru, a to platí i pro námořnickou historku o Bludném Holanďanovi. Ta má prapůvod v roce 1641, kdy Hendrick van der Ecken převážel na své lodi koření a hedvábí z Indie do Amsterdamu. Kolem Mysu dobré naděje zastihla posádku silná bouře a Ecken byl podle všeho opilý a hnal svou loď do bouře, která ji stáhla ke dnu. Od té doby, když námořníci viděli světla na moři, která však nepatřila žádné lodi, domnívali se, že jde o Bludného Holanďana. Světovou popularitu tohoto mýtu však nastartovala stejnojmenná opera Richarda Wagnera a k šíření pomohl i anglický král Jiří V., jenž prý tuto loď také zahlédl při plavbě okolo Austrálie. Údajně kvůli ní zemřel jeden z členů jeho posádky, který záhadnou loď ohlašoval, a spadl ze stěžně.

WandaVision (2021) (TV seriál)

V tomto seriálu můžeme vidět návrat postavy z Captain Marvel (2019) – Monica Rambeau (v Captain Marvel ji hráli Azira Akbar a Akira Akbar, v tomto seriálu Teyonah Parris). Vytvořil ji Roger Stern spolu s umělcem John Romita právě jako následovnici Captain Marvel pro komiks „The Amazing Spider-Man Annual #16“ z roku 1982. Později však vystupovala pod jmény Photon („Avengers Unplugged #5“, 1996), Pulsar („New Thunderbolts #9“, 2005) a naposledy pak pod jménem Spectrum („Mighty Avengers #1“, 2013). Dokáže absorbovat, generovat a manipulovat s energií, kterou se dokonce sama může stát v jakékoliv formě v elektromagnetickém spektru. Tyto schopnosti jí umožňují rychle cestovat a dosáhnout tak až na rychlost světla. Zúčastnila se bitev proti Beyonder, Jean Grey, Attuma, Kang The Conqueror, Grandmaster či Egghead, díky bitvě s ním se stala plnohodnotnou členkou Avengers. Později nahradila Wasp a byla „leaderem“ Avengers ve velice těžkých chvílích, kdy jim velela v bitvách proti X-Men, olympským bohům a Super-Adaptoidům. Snažila se též vyřešit spor mezi Herkulem a Namorem. Dále čelila telepatovi Dr. Druid, který se jí snažil ovládnout a tím i celé Avengers a pomáhala také v boji s Drákulou Doctoru Strangeovi a Scarlet Witch. Působila i v týmech Nextwave (Elsa Bloodstone, Tabitha Smith, Aaron Stačil, The Captain a Dirk Anger) a Ultimates (spolu s Captain Marvel, Black Panther, Blue Marvel a Miss America).

Eternals (2021)

Ve filmu vidíme Danea Whitmana, který je znám pod jménem Black Knight. Zahrál si ho Kit Harington, jenž je již 13. hercem z Hra o Trůny (od r. 2011) v MCU. Původním „Černým rytířem“ byl Sir Percy of Scandia (jeden z rytířů Kulatého stolu), kterého vymyslel na základě legend o Králi Artušovi Stan Lee spolu s Joe Maneely v roce 1955 („Black Knight vol. 1 #1“). Dane Whitman měl však svůj debut až v roce 1967 v „The Avengers #47“, kdy zdědil magický meč po svém strýčkovi (Professor Nathan Garrett). Síla Black Knighta tví právě v tomto meči, avšak v některých komiksech měl Dane Whittman superschopnosti nezávislé na této zbrani. Dane se stal součástí původních Avengers, Heroes of Hire, Defenders, Ultraforce (Pre-Black September), MI-13 či Excalibur a konal dobro výhradně kvůli špatné pověsti jeho rodiny, která s mečem nezacházelo počestně a zodpovědně.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

V jedné z počátečních scén vidíme charitu May Parker (Marisa Tomei) pro oběti po událostech z Avengers: Endgame (2019). V komiksu se tato charita jmenuje „Food, Emergency Aid, Shelter and Training“ („Jídlo, pomoc při mimořádných událostech, přístřeší a výcvik“), zkráceně F.E.A.S.T.

Eternals (2021)

Ve filmu vidíme Celestiála se jménem Arishem. Jedná se o mužského příslušníka této božské rasy, který měří (v komiksu) 609,6 metrů a váží 9 979 024 kilogramů. Má tuhý kořínek, a proto je schopen odolat i nárazu o velikosti planety a umí používat kosmickou energii (absolutní limit v tomto ohledu není znám). Jeho první výskyt se odehrál v komiksu „Eternals #2“ (srpen 1976; Jack Kirby) a jeho vzhled připomíná obřího robota. Arishem je vůdce všech „čtyř nebeských hostitelů“ (Four Celestial Hosts) na Zemi, zároveň ale i působil na dvou jiných planetách – Pangoria a nepojmenovaná planeta ve vzdálené galaxii. Během Judgement War se setkal s X-Meny a v rámci tohoto komiksového „eventu“ byl jednou z klíčových postav a pomohl Avengers se vypořádat s hordou Dark Celestials, která napadla naší planetu.

Zaklínač (2019) (TV seriál)

Tento seriál se promítnul do herní série. Konkrétně do hry „Zaklínač 3: Divoký hon“, když kreativní hráč této hry s přezdívkou Adnan4444, vytvořil „skin“ z tohoto seriálu. Můžeme si tak díky jeho umu a nadšení zahrát za Geralta z Rivie s tváří Henryho Cavilla.

Avengers: Endgame (2019)

Dan Slott, jeden z předních autorů komiksů o Spider-Manovi, zkritizoval scénu z tohoto filmu, kdy Spider-Man (Tom Holland) aktivuje vražedný mód svého pavoučího obleku a pobije skupinu Thanosových outriderů. Dan Slott to prozradil na svémTwitteru, ale dočkal se pouze velké kritiky ze strany komiksových nadšenců, kteří mu hned připomněli, jak v jeho komiksech chtěl Spider-Man zabít Venoma. Dan Slott se hájil tím, že to bylo v tomto případě nezbytné a byla to Peterova zodpovědnost, protože Venoma přivedl na Zem. Dan Slott napsal celou řadu pavoučích sérií v rámci Worldwide, Big Time, Marvel Legacy (vše série ASM), Omnibus či Superior Spider-Man a zařadil se mezi autory, kteří nejvíce ovlivnili Spider-Mana a jeho charakter.

Black Widow (2021)

Ve filmu vidíme Alexeje Šostakova (David Harbour), který vystupoval pod jménem Red Guardian, sovětský ekvivalent Kapitána Ameriky. Ten debutoval roku 1967 v komiksu „The Avengers #43“ od Roy Thomas a John Buscema. Těchto Rudých strážců byla v komiksové historii celá řada a až na vyjímky (Tania Belinsky byla mutant) se jednalo o lidi bez super-schopností, ale výborně vycvičené od KGB. Vždy se jednalo o skvělé atlety na olympijské úrovni, piloty a znali bojová umění. Podobně jako u Kapitána Ameriky všichni používali štít, ale měli i zbraně. Alexej a Tania používali hurlingovou zbraň, disk s přezkou na opasek, který se při vržení vracel zpět kvůli magnetismu. Čtvrtý Red Guardian, Josef Petkus, používal meč a šestý v pořadí, Anton, zase využíval kybernetickou technologii, která zvyšovala fyzickou sílu. Nejnovější Red Guardian (sedmý), Nikolaj Krylenko, měl technologii, která ho chránila před elektromagnetickou a kinetickou energii a zároveň tyto síly mohl vést přes svůj štít z vibrania. Mezi další strážce patří Aleksey Lebedev, který byl představen až v roce 1991 v „Namor, The Sub-Mariner Annual #1“, ale v Marvel Universe byl úplně první (původní) Red Guardian. Pátým byl Krassno Granitsky, jehož jméno si Ed Brubaker výpůjčil z Bondovky „From Russia, with Love“ od Ian Fleming.

Eternals (2021)

Eternals jsou schopni provést rituál Uni-Mind. V komiksu „Eternals #12“ jsme tento jev mohli vidět poprvé. Využívá se při výběru Prime One (jako ve zmíněném komiksu, když vybrali Zuras na úkor A'lars) či ho může sám tento vůdce Eternals iniciovat. Uni-Mind je kolektivní bytí v jakémsi meditativním stavu, kdy se jednotlivci sloučí a stanou se součástí celku, jedné bytosti. Urychluje to vzájemný přenos informací a porozumění. Tato bytost je však extrémně silná. Je schopna vyprodukovat ohromné množství energie a způsobit tak velké fyzické poškození.

Eternals (2021)

Eternals, kteří tu s námi žili v průběhu času, vytvořili na naší planetě tři města. Menší města se jmenují Polaria (na Sibiři) a Oceana (Pacifik). Největším a zároveň i hlavní město je Olympia (poblíž hory Olymp), díky které vznikla řecká mytologie, kdy Thena přijala způsob, jakým se lidé chovali k ní a ostatním Eternals. Paradoxem však je, že poblíž tohoto místa se nachází interdimenzionální portál k místu zvaném – Olympus (podobně jako mezi Asgardem a Midgardem), kde žijí skuteční antičtí Bohové, Olympané.

Deadpool 2 (2018)

Deadpoolovy katany jsou vyrobené z fiktivního prvku carbonadium. Velice odolný radiaktivní kov (vyzařuje tzv. Omega Red) je levnější a tvárnější než adamantium a právě díky svému záření je účinný na mutanty. Proto zbraně či náboje vyrobené z tohoto kovu mohou zranit či dokonce zabít mutanty s regeneračním faktorem jako je sám Deadpool či Wolverine. Lehký odkaz na tuto skutečnost můžeme vidět ve filmu Logan: Wolverine (2017), kdy si Wolverine šetří kulku z tohoto kovu na spáchání sebevraždy.

Avengers: Infinity War (2018)

Ve filmu vidíme kovárnu trpaslíků na Nidavelliru, kde byl vyroben Ódinův Gungnir, Thorův Mjölnir a můžeme zde sledovat i vznik Stormbreakeru (původem zbraň Beta Rey Billa). Na Nidavelliru bylo ukováno nezpočetné množství zbraní. Ve výčtu najdeme i Dragonfang, zbraň Valkyrie (Tessa Thompson), Jarnbjorn a Needful, další zbraně Thora (Chris Hemsworth), či Heimdallův (Idris Elba) meč Hofund. Mezi nejsilnější zbraně pak patří také Sabre of Sorcery, Nightsword (meč Hely), Laevateinn, Fimbuldraugr, Hridgandr, Twilight Sword, Torunnin meč (dcera Thora), Stormcaster a Gram (Lokiho zbraně), Red Norvell's Hammer (kopie Mjölniru), Baldurův meč, Thunderstrike (Eric Masterton) či Bloodaxe (Jackie Lukus), po kterých se jednotlivý majitelé zbraní pojmenovali.

Spiderman (1994) (TV seriál)

V epizodách Enter the Punisher (1995), Duel of the Hunters (1995) a The Return of the Green Goblin (1997) můžeme vidět poslední fázi Spider-Manovy počáteční genetické mutace, kdy se změní na Man-Spidera. Man-Spider je víc pavoukem než člověkem a byl inspirován Doppelgangerem. Tento padouch se prvně objevil v komiksu „Infinity War #1“ z roku 1992 a pochází z jiné dimenze (Dimension of Manifestations). Často spolupracoval s jinými záporáky jako s Carnagem, Magusem, Demogoblinem, Carrionem či se Shriek. Má podobné schopnosti jako Peter Parker (nadlidská síla, obratnost, výdrž, reflexy a rychlost a schopnost přilnout k pevným povrchům), ale na rozdíl od něj je jeho tělo schopno produkovat organické pavučiny, má o 4 ruce navíc a má obří drápy.

Eternals (2021)

Film se natáčel v Pinewood Studios, které se nachází v britském městě Buckinghamshire v převážně obytné čtvrti Iver Heath.

Eternals (2021)

Snímek byl částečně natáčen na 16mm analogový film Ektachrome.

Reklama

Reklama

Reklama