• Thriller

Válka zítřka (2021)

Téměř výborná jednohubka (nebýt klasických, rodinných, ubrečených pasáží). Vetřelci tu vypadají fakt děsivě, takhle nějak bych si je představoval v reálu, kdyby tu něco takového nastalo, ale bůhví co se skrývá pod ledem, možná že časem u nás taky něco vyleze, v Grónsku už to prý dost taje :o) Akce suprová, dechberoucí a sympaťák Chris, který to všechno zvládl na jedničku. 140 minut uteklo celkem jako voda, doporučuji, dobrý film.

Klasický horor (2021)

Klasický Horor si osobně představuji trochu jinak, ale sice jako jo, dobrý. Občas jsem v tom viděl jiný Horor - Evil Dead (sirény, červené světlo), Wrong Turn (Les, vrakovistě), Midsommar (komunita, chata, atmosféra), ale nemám to za zlé. Byl jsem celou dobu v napětí, atmosféra výborná, obsazení bylo v pohodě (blondýnka byla hodně fájn) a krásnou Matyldu z krvavé Rape and Revenge pecky Pomsta (2017) bych ani nepoznal !! Podle komentářů, jsem neměl očekávat Gore a krev, ale nakonec mi bohatě stačilo to, co jsem viděl, v podstatě všechny ty smrti jsou tu nepříjemné a zlé. Finále sice trošku padlé na hlavu (film), ale jinak jsem celkem spokojený, mně se to líbilo, někdy dám opáčko.

Animales Humanos (2021)

Lex Ortega, se mi vryl pod kůži před 2 lety, kdy jsem narazil na jeho prvotinu Atroz (2015), kterou sám napsal a režíroval a dodnes patří u mě mezi nejvíce brutální filmy, které jsem kdy viděl a jen těžko ho lze doporučovat - jen pro otrlé. Od té doby mám Ortegu v hledáčku a po dvou povídkách v México Bárbaro (2014) + México Bárbaro II (2017) se pustil do Hororu s vyšším rozpočtem, ale pustil se do hororového subžánru, který osobně moc nevyhledávám a tim je Home Invasion. Každopádně, co se mi nejvíce líbilo, byla depresivní atmosféra od samého začátku. Na Gore dojde až v úplném závěru, ale rozmlácená hlava golfovou holí, bylo povedené a nechutné. Finále silně zlé. Určitě ve svém žánru nadprůměrný Horor, ale upřímně, čekal jsem o maličko více. Ke zhlédnutí ale samozřejmě doporučuji.  (123. hodnocení, Full HD)

Poslední žoldák (2021)

Poslední Žoldák, či poslední dívatelný akčňák s Van Dammem ? Osobně si myslím, že tohle bude zřejmě tečka, za jeho bohatou kariérou, na které jsem vyrůstal, ale budu rád, pokud se mýlím a uvidím ho ještě v některým dobrým filmu. Natočil ještě Frenchy (2021), kde si zahrála téměř celá Žánovo rodina, ale moc od toho neočekávám. Každopádně, tahle Netflixovská zábava, se celkem povedla, několikrát jsem se upřímně zasmál, dost odkazů na JCVD filmy, souboje dobré, nenudilo, obsazení už klasické mullti kulti alá Francie, naštěstí mi zde nikdo vyloženě nevadil. Top scény  - jízda v autoškole a bitka na záchodě. Čtvrtá hvězda ze srdce Van Dammovi.

Očista navždy (2021)

!! VIVA MEXICO !! Po otřesný, černošský, odpadní čtyrce, jsem ani nedoufal, že by se tahle série mohla opět přiblížit k vrcholu - druhý díl pětihvězda a stále nejlepší. Jsem rád, že to po černochovi převzal mexikánec, který nedělal takový rozdíly a nevznikl z toho natolik protibělošský, rasistický, amatérský díl, jako byla právě čtyrka. Jsem mile překvapený, z tohoto asi posledního dílu, ale za případnou šestku se zlobit nebudu, pokud to dostane na starost, někdo schopný. Škoda jen toho závěru - útěk do Mexika, kde už to ztrácelo dech i skvělou atmosféru z první poloviny, která byla vyborná, ale i přes to, slušná podívaná a druhý nejlepší díl.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Já zklamaný nejsem, jelikož po trailerech, plakátech a obsazení v tomto 9. pokračování jsem katastrofu vyloženě očekával. Navíc F&F pro mě tak nějak skončilo předchozím 5* dílem (+ Hobbs a Shaw), kde mi Statham splnil sen a tím bych to asi u sebe uzavřel (finální díl snad bude ten nejvíce epic). Docela náhoda, kdy se mi z celé série moc nelíbila pouze Tokijská jízda a po tolika letech, kdy se znovu objeví herci z tohoto dílu (Lucas Black ...) je to opět nudný díl. Nezáživný a nejhorší úvod, příběh o otci a o ztraceném bratrovi, mě vůbec nezaujal, nezaznamenal jsem žádný parádní soundtrack a k tomu všemu ten nesympatický Cena, kterého prostě nemusím a dost mi zde, podle očekávání vadil. Akce též nepřináší nic nového, celé je to takové nemastné, neslané. Nejhorší díl, z celé série. Ono i to hodnocení mluví za vše. Žádný F&F nešel nikdy tak výrazně pod 60% (druhý a třetí díl). Za mě, hodně slabé tři hvězdy.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Po skončení první části, následovala menší ochutnávka toho, na co se těšít v části druhé. A já věřím, že tohle byl jen rozjezd a to nejlepší teprve přijde (sex, kozy, více Gore, více krve). Každopádně, ani jsem nečekal, že mě tahle novinka natolik pohltí. Slušný mišmaš všeho, chvilku jsem měl pocit, že sleduju parodii, pak jsem si říkal, že snad sleduju Disney Channel, pak to naopak bylo chvílemi tak solidně brutální, že říkám Wtf ? Nechyběl tomu ani humor, občas jsem se fakt nasmál (černoušek válel nejvíc), příběh byl parádní, výborná atmosféra, za mě slušná podívaná. (87. hodnocení, 6. komentář)

For the Sake of Vicious (2020)

V Kanadě určitě nadprůměrná podívaná, u mě doma v křesle ale nudná, neoriginální se strašně přihlouplým jednáním všech postav blbost, kde to zachraňují pouze celkem povedené krvavé fighty (kladivo v oku asi top scéna). Navíc všechny postavy jsou nesympatické a bylo mi úplně jedno, kdo za co může a kdo dřív zdechne.

Valentine (2001)

Klasická, na svou dobu průměrná vyvražďovačka. Naštěstí tu nejsou smrti mimo kameru, ale že by byla některá z nich zapamatovatelná se říct nedá. Plusem je celkem svižné tempo a pohledný herečky, hlavně Denise Richards, na kterou byla radost se dívat (navždy v paměti ze Starship Troopers  v její životní roli). Bohužel, ale nedošlo k odvážnějsím scénkám - kozy žádný. Každopádně, na jedno zhlédnutí, je to fajn.

Meandr (2020)

Francouzská, modernější, ale za to dost odlehčenější variace na Kostku. Film je pouze o jedné postavě (tedy o dvou, dobře), takže je jasné, že nemůže hned umřít při kontaktu s první, druhou či třetí nástrahou (navíc nástrahy teda nic moc, za mě dost obyčejné a bez nápadu) takže v tomhle ohledu se napětí úplně vytrácí. Klaustrofobické je to ale fakt fest, některé scény výborné - tělo v rozkladu a nahánějící spálená mrtvola, byla fakt děsivě k posrání. Ale jako celek to na mě úplně dobře nezapůsobilo, do toho ještě ty vzpomínkové pasáže a finále, jakože vyber si podle sebe, jak to chceš celé pochopit (stejně jsem už dávno dead). (14. hodnocení, 7. komentář)