JohnnyD

philosopher of time travel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 20.4.2018  18:42

Nikto nečaká nový film, nikto si ho neželá a aj tak vždy príde. Deviaty diel je klasickým príspevkom do ságy, kombinujúci fádnu zápletku, koncentrovanú nudu a remeselne podpriemerný vizuál, komplet v štýle druhého, tretieho, šiesteho a siedmeho dielu. Atmosféra je nulová, v auguste na Miletičke je viac kukurice než tu a vraždy sú smiešne a často spojené so snovými flash-forwardmi. Kým Genesis bol prekvapivo záživný diel, toto je vatová nuda. Prečo vlastne ešte nikto nenakrútil prequel? 3/10

• 20.4.2018  18:35

Atmosferickejšie než väčšina oficiálnych dielov, ale stále na tom vidieť, že ide o pomerne amatérsku záležitosť.

• 17.4.2018  21:56

Spielberg je stále majster, ale na túto latku je proste príliš starý. Film je o nostalgii za osemdesiatymi rokmi. On tú dekádu spolu-vytvoril. A to je rozdiel. Mal to dostať 30 ročný pankáč. Kľúčový problém je tón filmu. Napriek riadne ustrelenému námetu, je tu pomerne veľa relatívne vážne sa tváriacich scén a kameňom úrazu je nudný ultraseriózny záporák. Z môjho pohľadu boli len dve možnosti ako to nakrútiť: buď ako drsné dospelé punkové dystopické sci-fi (s najväčšou pravdepodobnosťou by film prepadol) alebo ako over-the-top prepálenú farebnú jazdu s preexponovanými postavami, ktoré ich predstavitelia maniakálne prehrávajú (presne ako v The Lego Movie). Ready Player One má bližšie k tomu druhému, no bohužiaľ sa nedokáže odpútať od hry na seriózny film smerom k totálnemu úletu. PS: Už som totálne znudený z hľadania easter eggov a odkazov vo filmoch. Bolo to cool pred 15 rokmi.

• 17.4.2018  21:35

Ukážkový popcorn s riadnou dávkou humoru a skvelým castingom. Pre mňa lepšia pocta videohrám a nostalgii za analógovým svetom než Ready Player One.

• 5.4.2018  22:46

Z času na čas príde na film, kde sa len ťažko hľadajú slová. Toto je ultimatívny wierd fest. Má to všetko, sú tu neskutočné 80s kulisy, campy efekty, new wave muzikálové čísla, blonďavý 25 ročný Jim Carrey, sexy Valley Girl Geena Davis, Jeff Goldblum goldbluming ako nikdy, Damon Wayans a jeho nadpozemská tanečná scéna a ďalšie desiatky úplne absurdných až dadaistických scén. Esencia 80tych rokov a pračudesnosť, ktorej ťažko nájsť obdoby. I want more!

• 2.4.2018  13:39

7/10 Solídna zábava, ktorá síce nemá na absurdnosť Batman: The Brave and the Bold, ale aj tak obsahuje množstvo dostatočné bizarných gagov. Približne na rovnakej úrovni ako prvý diel.

• 2.4.2018  11:53
    Fletch žije (1989)

Lepšie ako jednotka. Toto je už priamočiara uletená komédia, ktoré nekladie prekážky talentu Chevyho Chasea, ktorý sa tu vyžíva vo všetkých tých Fletchových prevlekoch. Len jedno mi je ľúto - že nikoho nenapadlo nakrútiť Fletch/Foley crossover.

• 2.4.2018  10:02
    Wind River (2017)

Skvelá žánrovka, ktorá neoplýva komplikovaným kriminálnym prípadom, ale ťaží z neskutočnej atmosféry zasneženej indiánskej rezervácie kdesi vo Wyomingu a skvelého castingu na čele s drsňákom Jeremym Rennerom. Stavím sa, že tento film bude o 30 rokov pre svoju unikátnu atmosféru vyhľadávanejší než väčšina filmov, ktoré boli v tomto roku nominované na Oscara.

• 1.4.2018  17:52
    Fletch (1985)

Priemerná komédia, ktorá zaujme len skvelou 80s atmosférou, sympatickým Chevym Chaseom, synťákmi Harolda Faltermeyera a solídnou naháňačkou na autách.

• 25.3.2018  16:17
    Manson (1973)

Toto by sa malo predávať rovno s Bugliosiho knihou. Ako samostatný dokument to bude zrejme pre nezasvätených trochu zmätočné, keďže film ráta so značnými znalosťami okolností (v tej dobe to bola najväčšia mediálna udalosť), no inak je to výdatne atmosferický (skvelá hudba!) náhľad do apokalyptickej hippie komunity okolo Charlesa Mansona s autentickými zábermi na ranč a jeho členov vrátane najfanatickejšieho krídla okolo Squeaky a Sandry Good, ktoré sú jeho oddané "veriace" dodnes. Čo tu chýba, sú jednoznačne ústredné trio Sadie, Leslie a Patricia, ktoré na rozdiel od Mansona nezaznejú ani z archívnych záberov.

• 25.3.2018  16:11
    Frances Ha (2012)

Indie as hell. Vyumelkovaná, no celkom príjemná indie rutina.

• 18.3.2018  22:06

Atmosferická pecka z viktoriánskeho Gothamu s prekvapivým skvelo napísaným rozuzlením. Len prečo v tých animovaných filmoch nikdy nepoužívajú klasické témy? Toto si úplne pýtalo o Elfmanov či Goldenthalov monumentálny motív.

• 4.3.2018  19:11
    Coco (2017)

Asi chcem mať deti. A psa. A bývať v Mexiku. A byť mariachi.

• 4.3.2018  00:24
    Na lovu (1980)

Prvá tretina je úžasná: mix exploatačnej over-the-top SM gay erotiky uvedenej do totálneho absurdna, krvavých strašidelných vrážd a až komického homofóbneho "podtónu". To všetky vytvára unikátnu špinavú znepokojivú atmosféru. Postupom času, ako viac a viac vidieť ruku strihača (40 minút skončilo na dlážke) a chaotický scenár, film upadne do pomerne fádnej rutiny. Fádnej ako nevýrazný Al Pacino. Škoda.

• 4.3.2018  00:17

Horúce talianske leto, kde sa nikto nepotí. Ak si človek odmyslí "provokatívnu" tému homosexuality a predstaví si v hlavných rolách muža a ženu, ostáva len priemerná nudná európska festivalovka s plochými postavami, ktoré sa miestami chovajú dosť absurdne a vyslovujú krkolomné až komické vety (otcov záverečný monológ!!!). Záverečná scéna je fajn, ale to je asi tak všetko.

• 2.3.2018  23:53
    Lady Bird (2017)

Osviežujúca a veľmi vtipná indie dramedy, ktorá sa prekvapivo poväčšine vyhýba tendenčnému klišé, či už vo forme zápletky alebo charakteristiky prostredia. Oceňujem najmä veľmi realistický opis života v lower middle class rodine, netendenčné vykreslenie katolíckej školy a mimoriadne realisticky napísané hlavné postavy. Laurie Metcalf úplne exceluje.

• 28.2.2018  22:49
    Kmotr III (1990)

Solídny námet o utrápenom Michaelovi, ktorý konečne má na dosah ruky očistenie rodinného mena, sa utápa najprv v generickej vojne rodín a neskôr v prekombinovanej vatikánskej zápletke, ktorá veľmi kostrbato premieta reálne udalosti do príbehu (podobný vzorec - ale oveľa úspešnejšie - použil Puzo i v knižnej predlohe). Výsledok je nuda na pozadí pompéznych ťažko sledovateľných konšpirácií a telenovelovej rodinnej drámy. Jediný svetlý okamih filmu je chémia medzi Al Pacinom a Diana Keaton. Podobne ako dvojka, aj trojka je o niekoľko tried horšie pokračovanie, ktoré pôsobí, akoby sa odohrávalo v úplne inom univerze než prvý film.

• 27.2.2018  22:46
    Kmotr II (1974)

Kult, ktorý ide úplne mimo mňa. Derivátne pokračovanie, ktoré si musí vypomáhať flashbackmi s mladým Vitom, zakrývajúcimi riedky dej. Herci s výnimkou Al Pacina nič moc (a i ten má ďaleko od strhujúceho Marlona Branda), vizuál o tri triedy horší, kultová scéna žiadna, naopak je tu zbytočný humor (najmä vo flashbackoch) a kľúčové momenty často stoja na replikovaní jednotky (predvídateľný záver). Tých 200 minút celkom zbehne, ale na majstrovskú jednotku to ani zďaleka nemá.

• 23.2.2018  19:41
    Tvář vody (2017)

Ani over-the-top pocta plná odkazov a monštier (ako Hellboy II), ani precízna dobová replika (aký bol napr. Crimson Peak), len pozliepaná koláž podivností, účelovosti a klišé. V dobe fetišizácie nostalgie a po všetkých filmoch, ktorými nás posledných 20 rokov del Toro zásoboval, je The Shape of the Water, so svojim predvídateľným scenárom a jednorozmernými postavami, strašne slabý odvar jeho predošlej tvorby. Povinná jazda, ktorú by nezachránilo, ani keby sa potvorák na konci predstavil ako Abe Sapien. Ale Michael Shannon je famózny.

• 16.2.2018  19:24

Vizuálne pôsobivá no pomerne nudná povinná jazda predvídateľných scén zabalených do fádneho hávu bez silnejšieho autorského rukopisu. Najväčšou devízou Black Panther je tak jeho predloha, ktorá poskytuje osviežujúci svet mixujúci africký folklór, modernú architektúru a sci-fi vychytávky a to celé v spleti žiarivých ostrých farieb. Naopak kameňom úrazu je mizerný scenár, ktorý sa do dvoch hodín snaží natrepať materiál, ktorý by stačil na tri filmy alebo aj osemdielny seriál. Tým pádom má napríklad úhlavný záporák v celom filme len pár súvislých viet a jeho charakter je formovaný dvoma flashbackmi, v ktorých viac menej ani nefiguruje. Zaujímavá línia s radikalizmom je udupaná do zeme, lebo sa nachádzame v uhladenom, korektnom, mládeži prístupnom MCU, kde nie je priestor na žiaden komplikovanejší presah, politiku či skutočne rozporuplné postavy. Keď začne byť (konečne) štandardom, že veľkorozpočtové filmy majú černošských hercov, scenáristov i režisérov a že nemusia riešiť len menšinové témy, bude Black Panther zabudnutým filmom.

• 14.2.2018  22:34
    Sing Street (2016)

Ultimatívna pecka pre všetkých milovníkov britských ostrovov, coming-of-age filmov, 80tych rokov a new wave.

• 14.2.2018  22:32

Nie každý deň sa vracia jeden z najlepších seriálov všetkých čias. Obzvlášť nie po takom dokonalom konci, aký mal Batman: The Brave and the Bold. A comeback je to fenomenálny! Je tu opäť kopec skvelých gagov, meta-meta vtipov, šialených postáv (Detective Chimp!!!) a pravdaže nikdy nikde nebol Batman väčší frajer ako v The Brave and the Bold! Navyše Scooby-Doo a jeho gang úplne zapadol do tohto šialeného farebného sveta.

• 10.2.2018  20:56
    The Deleted (TV seriál) (2016)

Približne desať rokov dozadu sa Bret Easton Ellis vrátil do rodného L.A. a odvtedy sa neúspešne pokúša preraziť ako scenárista a najnovšie ako režisér. Je vskutku udivujúce sledovať jedného z najvýznamnejších spisovateľov generácie, ktorý zanecháva jednu vec, ktorú vie robiť bravúrne, aby si ničil renomé paškvilmi, ako je The Canyons, či najnovšie The Deleted. Aj keď nemožno uprieť skvelú hudbu a kameru snímajúcu atmosferické Los Angeles, "seriál" je jeden veľký kŕč - zbierka ellisovských klišé s vyprahnutými afektovanými postavami, samoúčelným násilím a otrasnými ale fakt otrasnými hercami, ktorí sú 90% času nahí alebo polonahí. Ellis takto pred pár rokmi nakrútil skeč pre Funny or Die s názvom All that Glitters, kde parodoval vlastnú tvorbu v podobe fiktívneho seriálu pre CW. The Deleted je presne to, z čoho si vtedy sám robil žarty.

• 9.2.2018  18:34

Bohovsky napísaná a bravúrne zrežírovaná antidetektívka, ktorá napriek drsnej téme hýri humorom. Takto mala vyzerať druhá séria True Detective.

• 5.2.2018  21:10

Pomerne neukotvená, ťažko zaraditeľná, nežánrová, sterilná (to všetko myslím viac menej ako chválu) vzťahovka, ktorej po dve tretiny chýba konflikt a práve to vyčkávanie zápletky vytvára celkom solídne napätie. Nádherná hudba, výborná réžia, skvelí herci, len tá stopáž by sa zišla skresať o nejakých 20 minút.

• 4.2.2018  22:37
    Paddington (2014)

Staromódna rodinná zábava evokujúca mix Elfa, Wesa Andersona a Amelie so skvelou britskou atmosférou.

• 29.1.2018  22:50

Ani satira, ani komédia, ani thriller. Bezpohlavný indie miš maš s lacnými posolstvami o svete posadnutom sociálnymi médiami.

• 28.1.2018  11:42

Vizuálne neskutočne pôsobivé, no tie piesne sú väčšinou nudné a spomaľujú i tak riedky dej. 7/10

• 24.1.2018  22:23
    Uteč (2017)

Zaujímavá čudná atmosféra, trochu satiry, trochu mysteriózna, dobre vystupňované napätie, originálna zápletka, cheesy rozuzlenie, priemerná réžia a veľa potenciálu, ktorý nebol využitý.

• 6.1.2018  22:44

Druhotriedny The Royal Tenenbaums so skvelými hercami a priemernou réžiou.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84