JohnnyD

philosopher of time travel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 15.6.2018  10:36

Strih je vyslovene otrasný a scenár nijako nevybočuje z klasickej revenge linky, no inak je to parádne exploitation o idealistickom učiteľovi, ktorému prerastie cez hlavu banda pankáčov. Záverečný masaker je parádny, Michael J. Fox poteší a ústredná pieseň "I Am the Future" od Alice Coopera je úplne famózna. Škoda, že nedošlo na crossover s Death Wish.

• 28.5.2018  21:12

Solo by bol priemerný, aj keby vyšiel ako obskúrny komiks v expanded universe. Mizerný scenár bolestivo inscenuje odpovede na otázky, ktoré sa nikto nepýta. Kocky, stretnutie s Chewiem, jeho prezývka, kessel run, stretnutie s Landom, gambling o Millenium Falcon a dokonca i priezvisko Hana Sola - toto je kostra príbehu, tomu je podriadený primárny dej. Úmorná nekonečná nuda a rutina najhoršieho razenia. A k tomu ešte big screen cameo postavy, ktorej oživenie bolo jedným z najstupídnejších nápadov "expanded universe". Jediným svetlým okamihom je Emilia Clarke, čoby jediná osoba na plátne s charizmou a s niečim čomu sa hovorí herecký výkon.

• 25.5.2018  16:38
    Deadpool 2 (2018)

Humor je stále pubertálny a hlavná cieľovka je 8-14 rokov, no na rozdiel od jednotky má Deadpool 2 celkom solídny a prekvapivý príbeh. A Domino je bohovská postava! 7/10

• 20.5.2018  19:08

Postráda to autentickú atmosféru Moskvy 50tych rokov, adekvátny budget a skúsenejšiu réžiu, ale aj tak je to nepretržitá kanonáda nekorektného čierneho humoru s bohovským castingom. Prečo vlastne Michael Palin posledných dvadsať rokov v ničom nehral?

• 11.5.2018  09:08
    Psí ostrov (2018)

"Dogu, notu petu!" Neskutočná animácia a vizuálna stránka, z ktorej by sa dalo vyprintscreenovať aj 100 wallpaperov, geniálny dabing (aj keď mi chýbal Owen Wilson!), japončina up to 11, tradične čarovný Desplatov soundtrack, bohovský timing gagov a všadeprítomná andersonovská absurdita - Isle of Dogs sa bez problémov môže zaradiť medzi najlepšie filmy Wesa Andersona.

• 8.5.2018  19:57

Oukej, takže DC testuje Rkový Suicide Squad? Zopár fajn hlášok, nudná akcia a nezaujímavý príbeh o čarovnej vizitke. Zoom, Killer Frost i Banshee potešia, ale je to tak hektické a prepostavované, že si ich človek ani neužije.

• 7.5.2018  13:28

Melodramatická pocta starým epickým flákom, ktorá si dáva za úlohu v podstate nesplniteľný cieľ: dôveryhodne zreplikovať niečo čo fungovalo v úplne inej dobe a je v kontraste so súčasnými diváckymi očakávaniami. Díva sa na to pomerne dobre, ale nemožno sa ubrániť dojmu, že ako ručne animovaná Disneyovka by War Horse fungoval oveľa lepšie.

• 4.5.2018  18:17

V rámci možností to dopadlo nad očakávania. Napriek pretlaku postáv Infinity War nepôsobí umelo ako Civil War a nie sú tu ani samoúčelné skupinovky, ako bola letisková scéna v CW. Príbeh je celkom koherentný a humor vynikajúci. Oproti CW má film skvelý vizuál (najmä scény vo vesmíre), ktorý si požičiava z estetiky Guardians of the Galaxy. Akcia a CGI sú prvotriedne, ale je to pomerne too much of a good thing. Ku konci sú niektoré akčné sekvencie (najmä digibordelová masová bitka vo Wakande) celkom ubíjajúce a zručný strihač by film dokázal skrátiť aj o viac ako desať minút a nikto by si to nevšimol. Vyslovene problematická je réžia bratov Russoovcov. Väčšina zvratov je ako z treťotriednych komiksov, kedy sa hrdina rozhoduje, či obetuje iného hrdinu alebo zachráni ľudstvo. Guess what happens. Russoovci z toho nedokážu vydolovať nosný motív, ako trebárs Johnson spracoval motív hrdinstva v The Last Jedi, a len intuitívne lepia scénu za scénou. Infinity War je prvotriedna lunaparková zábava ale nič viac. Mali to dať Jamesovi Gunnovi.

• 30.4.2018  16:27

Priemerná dráma nehodná mena Stevena Spielberga. Miesto pôsobivej staromódnej atmosféry (fetišistické zábery na tlačiarenské stroje) skôr upúta staromódny storytelling postavený na klišé a melodramatických scénach. Tá posledná je pomaly ako z nejakého komiksového filmu.

• 30.4.2018  14:05
    The Ritual (2017)

Má to skvelo nasnímané lesy, drevené oltáre, runy, idoly a úžasné monštrum, ale postavy sú mizerne napísané, tie akože hlboké motivácie (a snové pasáže) sú smiešne a hrdinovia sa správajú ako banda retardov, že prvá polhodina je pre ich nelogické správanie až neznesiteľná. Ale na druhej strane okultných pohanských hororov nikdy nie je dosť a The Ritual je solídny zástupca žánru.

• 30.4.2018  13:59
    Annihilation (2018)

Ambiciózna weird tale s námetom na opulentné vizuálne orgie, ktoré sú využité tak na polovicu. Škoda, že sa Garland a spol. nevydali priamočiarejšou a hororovejšou cestou. Mohol to byť novodobý Votrelec. Takto je to solídna žánrovka s niekoľkými skvelými nápadmi, solídnym vizuálom, ale aj s nezaujímavými background stories a nelogickým klišé záverom.

• 20.4.2018  18:42

Nikto nečaká nový film, nikto si ho neželá a aj tak vždy príde. Deviaty diel je klasickým príspevkom do ságy, kombinujúci fádnu zápletku, koncentrovanú nudu a remeselne podpriemerný vizuál, komplet v štýle druhého, tretieho, šiesteho a siedmeho dielu. Atmosféra je nulová, v auguste na Miletičke je viac kukurice než tu a vraždy sú smiešne a často spojené s nezmyselnými snovými flash-forwardmi. Kým Genesis bol prekvapivo záživný diel, toto je vatová nuda. Prečo vlastne ešte nikto nenakrútil prequel? 3/10

• 20.4.2018  18:35

Atmosferickejšie než väčšina oficiálnych dielov, ale stále na tom vidieť, že ide o pomerne amatérsku záležitosť.

• 17.4.2018  21:56

Spielberg je stále majster, ale na túto latku je proste príliš starý. Film je o nostalgii za osemdesiatymi rokmi. On tú dekádu spolu-vytvoril. A to je rozdiel. Mal to dostať 30 ročný pankáč. Kľúčový problém je tón filmu. Napriek riadne ustrelenému námetu, je tu pomerne veľa relatívne vážne sa tváriacich scén a kameňom úrazu je nudný ultraseriózny záporák. Z môjho pohľadu boli len dve možnosti ako to nakrútiť: buď ako drsné dospelé punkové dystopické sci-fi (s najväčšou pravdepodobnosťou by film prepadol) alebo ako over-the-top prepálenú farebnú jazdu s preexponovanými postavami, ktoré ich predstavitelia maniakálne prehrávajú (presne ako v The Lego Movie). Ready Player One má bližšie k tomu druhému, no bohužiaľ sa nedokáže odpútať od hry na seriózny film smerom k totálnemu úletu. PS: Už som totálne znudený z hľadania easter eggov a odkazov vo filmoch. Bolo to cool pred 15 rokmi.

• 17.4.2018  21:35

Ukážkový popcorn s riadnou dávkou humoru a skvelým castingom. Pre mňa lepšia pocta videohrám a nostalgii za analógovým svetom než Ready Player One.

• 5.4.2018  22:46

Z času na čas príde na film, kde sa len ťažko hľadajú slová. Toto je ultimatívny wierd fest. Má to všetko, sú tu neskutočné 80s kulisy, campy efekty, new wave muzikálové čísla, blonďavý 25 ročný Jim Carrey, sexy Valley Girl Geena Davis, Jeff Goldblum goldbluming ako nikdy, Damon Wayans a jeho nadpozemská tanečná scéna a ďalšie desiatky úplne absurdných až dadaistických scén. Esencia 80tych rokov a pračudesnosť, ktorej ťažko nájsť obdoby. I want more!

• 2.4.2018  13:39

7/10 Solídna zábava, ktorá síce nemá na absurdnosť Batman: The Brave and the Bold, ale aj tak obsahuje množstvo dostatočné bizarných gagov. Približne na rovnakej úrovni ako prvý diel.

• 2.4.2018  11:53
    Fletch žije (1989)

Lepšie ako jednotka. Toto je už priamočiara uletená komédia, ktoré nekladie prekážky talentu Chevyho Chasea, ktorý sa tu vyžíva vo všetkých tých Fletchových prevlekoch. Len jedno mi je ľúto - že nikoho nenapadlo nakrútiť Fletch/Foley crossover.

• 2.4.2018  10:02
    Wind River (2017)

Skvelá žánrovka, ktorá neoplýva komplikovaným kriminálnym prípadom, ale ťaží z neskutočnej atmosféry zasneženej indiánskej rezervácie kdesi vo Wyomingu a skvelého castingu na čele s drsňákom Jeremym Rennerom. Stavím sa, že tento film bude o 30 rokov pre svoju unikátnu atmosféru vyhľadávanejší než väčšina filmov, ktoré boli v tomto roku nominované na Oscara.

• 1.4.2018  17:52
    Fletch (1985)

Priemerná komédia, ktorá zaujme len skvelou 80s atmosférou, sympatickým Chevym Chaseom, synťákmi Harolda Faltermeyera a solídnou naháňačkou na autách.

• 25.3.2018  16:17
    Manson (1973)

Toto by sa malo predávať rovno s Bugliosiho knihou. Ako samostatný dokument to bude zrejme pre nezasvätených trochu zmätočné, keďže film ráta so značnými znalosťami okolností (v tej dobe to bola najväčšia mediálna udalosť), no inak je to výdatne atmosferický (skvelá hudba!) náhľad do apokalyptickej hippie komunity okolo Charlesa Mansona s autentickými zábermi na ranč a jeho členov vrátane najfanatickejšieho krídla okolo Squeaky a Sandry Good, ktoré sú jeho oddané "veriace" dodnes. Čo tu chýba, sú jednoznačne ústredné trio Sadie, Leslie a Patricia, ktoré na rozdiel od Mansona nezaznejú ani z archívnych záberov.

• 25.3.2018  16:11
    Frances Ha (2012)

Indie as hell. Vyumelkovaná, no celkom príjemná indie rutina.

• 18.3.2018  22:06

Atmosferická pecka z viktoriánskeho Gothamu s prekvapivým skvelo napísaným rozuzlením. Len prečo v tých animovaných filmoch nikdy nepoužívajú klasické témy? Toto si úplne pýtalo o Elfmanov či Goldenthalov monumentálny motív.

• 4.3.2018  19:11
    Coco (2017)

Asi chcem mať deti. A psa. A bývať v Mexiku. A byť mariachi.

• 4.3.2018  00:24
    Na lovu (1980)

Prvá tretina je úžasná: mix exploatačnej over-the-top SM gay erotiky uvedenej do totálneho absurdna, krvavých strašidelných vrážd a až komického homofóbneho "podtónu". To všetky vytvára unikátnu špinavú znepokojivú atmosféru. Postupom času, ako viac a viac vidieť ruku strihača (40 minút skončilo na dlážke) a chaotický scenár, film upadne do pomerne fádnej rutiny. Fádnej ako nevýrazný Al Pacino. Škoda.

• 4.3.2018  00:17

Horúce talianske leto, kde sa nikto nepotí. Ak si človek odmyslí "provokatívnu" tému homosexuality a predstaví si v hlavných rolách muža a ženu, ostáva len priemerná nudná európska festivalovka s plochými postavami, ktoré sa miestami chovajú dosť absurdne a vyslovujú krkolomné až komické vety (otcov záverečný monológ!!!). Záverečná scéna je fajn, ale to je asi tak všetko.

• 2.3.2018  23:53
    Lady Bird (2017)

Osviežujúca a veľmi vtipná indie dramedy, ktorá sa prekvapivo poväčšine vyhýba tendenčnému klišé, či už vo forme zápletky alebo charakteristiky prostredia. Oceňujem najmä veľmi realistický opis života v lower middle class rodine, netendenčné vykreslenie katolíckej školy a mimoriadne realisticky napísané hlavné postavy. Laurie Metcalf úplne exceluje.

• 28.2.2018  22:49
    Kmotr III (1990)

Solídny námet o utrápenom Michaelovi, ktorý konečne má na dosah ruky očistenie rodinného mena, sa utápa najprv v generickej vojne rodín a neskôr v prekombinovanej vatikánskej zápletke, ktorá veľmi kostrbato premieta reálne udalosti do príbehu (podobný vzorec - ale oveľa úspešnejšie - použil Puzo i v knižnej predlohe). Výsledok je nuda na pozadí pompéznych ťažko sledovateľných konšpirácií a telenovelovej rodinnej drámy. Jediný svetlý okamih filmu je chémia medzi Al Pacinom a Diana Keaton. Podobne ako dvojka, aj trojka je o niekoľko tried horšie pokračovanie, ktoré pôsobí, akoby sa odohrávalo v úplne inom univerze než prvý film.

• 27.2.2018  22:46
    Kmotr II (1974)

Kult, ktorý ide úplne mimo mňa. Derivátne pokračovanie, ktoré si musí vypomáhať flashbackmi s mladým Vitom, zakrývajúcimi riedky dej. Herci s výnimkou Al Pacina nič moc (a i ten má ďaleko od strhujúceho Marlona Branda), vizuál o tri triedy horší, kultová scéna žiadna, naopak je tu zbytočný humor (najmä vo flashbackoch) a kľúčové momenty často stoja na replikovaní jednotky (predvídateľný záver). Tých 200 minút celkom zbehne, ale na majstrovskú jednotku to ani zďaleka nemá.

• 23.2.2018  19:41
    Tvář vody (2017)

Ani over-the-top pocta plná odkazov a monštier (ako Hellboy II), ani precízna dobová replika (aký bol napr. Crimson Peak), len pozliepaná koláž podivností, účelovosti a klišé. V dobe fetišizácie nostalgie a po všetkých filmoch, ktorými nás posledných 20 rokov del Toro zásoboval, je The Shape of the Water, so svojim predvídateľným scenárom a jednorozmernými postavami, strašne slabý odvar jeho predošlej tvorby. Povinná jazda, ktorú by nezachránilo, ani keby sa potvorák na konci predstavil ako Abe Sapien. Ale Michael Shannon je famózny.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84