JohnnyD

homepage
LinkedIn: johnnyd

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
    • 2.6.2020  22:04

Skvelo nadávkované detské dobrodružstvo, sympatické postavy, výborné dialógy, parádne vybratí herci (Hey Nicooooole!), chytľavá hudba a pravdaže fantastické akčné scény na BMXách. Úplná špička v rámci svojho žánru.

• 2.6.2020  13:34

Fantastický dokument, ktorý poskytuje veľmi vtipný a pomerne nenostalgický náhľad na Cannon, ktorý vyrástol na exploatačných sexy komédiách a zenit dosiahol pri reaganovských akčných filmoch. Je tu plejáda tých najbližších spolupracovníkov dua Golan/Globus a nedávajú si žiadnu servítku pred ústa (Laurene Landon dokonca podpáli svoju jedinú kópiu America 3000!). Silne ironický tón trochu zmazáva komerčný úspech viacerých filmov (a ich kultúrny dopad), ale je to určite osviežujúcejšie, ako keby to bola nekritická nostalgická óda (ako je čiastočne Corman's World).

• 1.6.2020  11:11

Zenit kariéry Jacka Hilla, podivného exploatačného emancipátora žien, ktorý ich na jednej strane "zneužíva" a producíruje nahé čisto pre slasť mužského publika, na strane druhej úplne regulérne spustil revolúciu vo vnímaní žien v akčných filmoch. Po tom, čo z Pam Grier urobil prvú ženskú akčnú star v dejinách, prichádza s filmom o ženskom gangu, ktorý nakopáva zadky priposratým mužom. Switchblade Sisters je nádherná exploatačná zábava plná nekorektného násilia a úplne prestrelených hysterických hereckých výkonov (kulminujúcich v šialenom závere filmu, kedy jednotlivé herečky hrajú pomaly súťaž o to, kto sa dokáže tváriť zlovestnejšie).

• 1.6.2020  11:06
    Raw Force (1982)

7/10 V rámci ligy bláznivých bizarností je to určite silný kaliber. Ako už spomenuli spolukomentujúci, je to fakt riadna kanonáda absurdných dejových vložiek a šialenej akcie. Chvalabohu nie je to úplne otvorená komédia (i keď pravdaže nejako extra vážne sa Raw Force neberie). Osobitne oceňujem asi najabsurdnejšiu akčnú hrdinku v dejinách Jillian Kesner, ktorá ledva ovláda zo tri kung fu triky, ale je hlavnou hviezdou a masakruje gangstra za gangstrom.

• 1.6.2020  11:03

5/10 Austrálske post-apo, ktoré sa v druhej polovici zvrhne na variáciu na The Most Dangerous Game. Občas to prekvapí šialeným nápadom, je to hlavne ku koncu dosť akčné a vybuchuje tam kadečo, ale inak nič čo by to vytrhlo z priemeru.

• 31.5.2020  09:48
    Letní kino (1986)

Remeselne celkom zručne nakrútené austrálske post-apo béčko s námetom ako z nočnej mory, ktorý bohužiaľ úplne nestačí na celovečerný film.

• 30.5.2020  12:19
    Vysvobození (1972)

Základný kameň hixploitation síce nie je archetypálnou žánrovkou, lebo tu sa iba tvorili kontúry žánru, je to ale surový thriller o strete nafúkaných mešťanov a divokých horalov, bez sympatický postáv, s výdatnou atmosférou Apalačov a úsporným minimalistickým prístupom (takmer žiadna hudba, minimum postáv). Len tie nočné scény sú úplne na palicu.

• 30.5.2020  12:13

3/10 Cormanovské WIP béčka mám veľmi rád, lebo napriek nízkemu rozpočtu a exploatačnej trashovosti majú určitý štýl. Toto je len lacné prešminkované sebaparodické soft porno recyklujúce klasické témy WIP (vrátane mačaťa z Caged). A Sybil Danning je tu asi 20 minút čistého času.

• 29.5.2020  23:41

Surový exploatačný thriller, ktorý výborne pracuje s obmedzeným rozpočtom. Zásadne nesúhlasím s kritikou, že ide o nejakú amatérinu, práve naopak ten minimalizmus a absencia hudby dodávajú filmu svojskú intenzívnu atmosféru (technicky je to o niekoľko líg vyššie ako podobne nízkorozpočtový The Last House on the Left). Pravdou je, že jednotlivé pomsty sú dosť vykonštruované (neskorší Savage Streets určite plynie lepšie), ale až tak mi to nevadilo. A Camille Keaton je úplne fantastická!

• 29.5.2020  23:34

3/10 Craven prestriháva scény násilia s rodinnou oslavou a do toho hrá hipisácky folk. Strašne slabá amatérska zlátanina, ktorá sa snaží tváriť experimentálne (a ešte tie kecy o tom, že to mala byť akože kritika otupenia spoločnosti počas vietnamskej vojny...), a pritom je to len obyčajný exploatačný výplach, akých sa na prelome 60tych a 70tych rokov natočilo habadej.

• 29.5.2020  23:23
    Warriors (1979)

Očakával som exploatačnú nálož násilia v podobe boja gangov a výsledok je pomaly až lyrický nočný útek naprieč New Yorkom. Pritom úvod so stretnutím gangov a absurdným prejavom jedného z ich vodcov je úplne podmanivý. Bohužiaľ film má počas svoje stopáže konštantné tempo úpadku a dnom je smiešny záverečný dialóg.

• 29.5.2020  11:52
    Sheena (1984)

Dobrodružná romantika so Sheenou, ženským Tarzanom, kráľovnou džungle (ale po väčšinu času savany) ťaží hlavne z nádhernej africkej výpravy a krásnej Tanye Roberts v hlavnej role, ktorá je najlepšia, keď sa nesnaží hrať a len je.

• 29.5.2020  09:49
    Sheba, Baby (1975)

7/10 Nerozumiem veľmi tunajším hodnoteniam. Áno, príbeh je skoro totožný ako v prípade Coffy a Foxy Brown a áno, nie je to žiadne Rko a násilie, sex a ostré dialógy idú do úzadia, faktom ale je, že je to veľmi zábavné akčné krimi so stále neodolateľnou badass Pam Grier, asi prvou ženskou akčnou hrdinkou v dejinách kinematografie. Sheba, Baby je príjemný mainstream, určite záživnejší ako exploatačná Foxy Brown.

• 28.5.2020  22:56
    Holá pěst (1981)

Remake TNT Jackson, ktorý zaujme najmä trashovým synťákovým motívom, vtipnou variáciou na nahé kung fu z TNT Jackson a prekvapivo dosť dobrou erotickou scénou.

• 28.5.2020  21:21

Áčkový rozpočet a casting tomu dodávajú určitý cveng, ale tie "meta" línie i vykreslenia charakterov sú strašne povrchné. Výsledok je priemerná 2000s rutina, z ktorej jej jemné feministické podtóny urobili malý kult. Tento status by si ale zaslúžil skôr Ginger Snaps.

• 28.5.2020  18:51

Neviem, kto prišiel s nápadom miesto antológie nakrútiť jeden celovečerný film, ale výsledok je strašná slabota. Celý ten energický drive prvého Heavy Metalu je preč, je to len jedno nudné, fádne sci-fi, ktoré prekoná aj treťotriedne japonské anime a ktorého (občas hnusne digitálna) animácia je niekoľko líg za prvým Heavy Metalom, ktorý geniálne preniesol estetiku brakových komiksov na plátno.

• 28.5.2020  17:06

Starcrash patrí do kategórie klasických spatlanín, ktoré sú dielom netalentovaného režiséra bez vkusu a ich jediným cieľom je komerčne sa prisať na originál, ktorý bezbreho vykrádajú (už prvý záver kopíruje Star Wars a dôjde aj na svetelný meč!). Pozitívom je množstvo efektov, masiek a kulís, ale o nejakej ich kvalite sa hovoriť nedá. Caroline Munro je krásna, David Hasselhoff je tu asi pol hodinu a Marjoe Gortner je neskutočné drevo.

• 28.5.2020  11:02
    Herkules (1983)

5/10 Súboj titanov + Star Wars + kokaín = talianska tupota s množstvom fantastických kostýmov a kulís. Sybil Danning asi nikdy nebola viac sexy.

• 28.5.2020  09:14

7/10 Veľkou výhodou tejto filipínskej akcie je minutáž, ktorá ledva dosahuje hodinu desať a z ktorej viac ako polovicu zaberá akcia plná bitiek a krásnych žien. Vrcholnou scénou je určite nočné kung fu nahej Jeannie Bell. Príjemný exploatačný trash.

• 27.5.2020  23:16

Rovnaký tím a téma ako Coffy a predsa násobne menej zábavný výsledok. Problémom je, že kým Coffy sa mstí od prvej scény do konca filmu, Foxy Brown to trvá aj vyše hodiny a aj tak nepríde k tak intenzívnej akcii. Pravdaže Pam Grier je spektakulárna a má to výborné momenty, ale ako celok je to dosť priemer.

• 26.5.2020  22:07

Výborný náhľad do bizarnej etudy, kedy sa Hollywood presunul na Filipíny a dobrých desať rokov tam točil superlacné exploatačné fláky (viaceré z nich sú regulérne pecky). Spomenie sa tam azda každý jeden film, sú tam zastúpení skoro všetci tvorcovia danej éry a prehľad je chronologický, zrozumiteľný a plný šialených príbehov, ktoré to celé sprevádzali. Jednoznačne najlepší je John Landis, ktorý vtipne zhadzuje celý mýtus okolo "presahu" exploatačných filmov.

• 26.5.2020  08:55
    Coffy (1973)

"You want me to crawl, white motherfucker?" Opus magnum Pam Grier a Jacka Hilla a majstrovský kúsok blaxpoitation, ktorý je síce neotesaný a nedokonalý, no tá kanonáda násilia, sexu a politickej nekorektnosti je šokujúca (a hlavne zábavná) i dnes. Coffy súbežne odvážne kritizuje sociálne neduhy života černošských komunít a zároveň sa v nich exploatačne vyžíva a zneužíva ich na povrchnú zábavu - a prekvapivo funguje jedno i druhé. A Pam Grier je v životnej role ultimate baaadaaasss broad, ktorá krágľuje jedného gangstra za druhým a využíva na to tak brokovnice ako aj sexy telo (škoda že nikoho neumlátila svojimi majestátnymi kozami).

• 24.5.2020  16:06
    Prime Day Concert 2019 (koncert) (2019)

Taylor je ukecaná ako vždy, ale tu sa to ešte dá zniesť (i keď strašne to vytrháva z tempa). Celkom fajn koncert s najväčšími hitmi (najlepšia pasáž je určite akustická Delicate), pravdaže značne obmedzený malým stejdžom a krátkym formátom.

• 24.5.2020  14:49

Pasáže zo samotného koncertu z turné k asi najlepšiemu popovému albumu posledných desiatich rokov je fantastický a za plnú paľbu (najlepším momentom je rocková verzia We Are Never Ever Getting Back Together). Bohužiaľ tieto segmenty tvoria asi tak polovicu stopáže a zvyšok je poprestrihávaný nudnými rozhovormi s Taylor Swift, ktoré sa poväčšinou venujú tomu, koho všetkého zlákala na to, aby sa s ňou ukázal na pódiu počas uplynulého turné.

• 24.5.2020  14:23

Začiatok je uchádzajúci, dobre nastolené tajomstvo, sexy fotenie pri azúrovo modrom bazéne a následne surreálna vražda hrajúca farbami ako u Argenta. Bohužiaľ neskôr je Bava viac zahľadený do ohromného poprsia Sereny Grandi, než do budovania napätia a rozvíjania tajomstva. Nespasí to ani klimax, ktorý trpko pripomína Bavov starší kúsok Blade in the Dark.

• 24.5.2020  12:01

Dlho som nevidel giallo, takže mi to veľmi dobre sadlo. Kto nie je fanúšik žánru, nech si odráta jednu až dve hviezdičky podľa toho, do akej miery dokáže prekusnúť dementné chovanie postáv a ešte debilnejšie dialógy. Odhliadnuc od toho je to dobre vybudované giallo s napínavým mysterióznym príbehom, skvelou jednoduchou hudbou, dobrou kamerou, psychotickým vrahom, obstojnými mordami a krásnymi ženami (Lara Lamberti!). 7/10

• 24.5.2020  10:55
    Aenigma (1987)

5/10 Na Fulciho prekvapivo koherentný príbeh je bohužiaľ až príliš jednoduchý a ide po priamej línii bez akýchkoľvek prekvapení. Veľmi štandardný taliansky horor, ktorý dávkuje dobové žánrové atribúty bez akejkoľvek invencie. Fanúšikov to nijako neurazí, ale ani nenadchne. Ostatným Aenigma nemá čo ponúknuť. PS: Sabrinu Siani som si ani nevšimol.

• 23.5.2020  23:05
    Arena, The (1974)

Trochu nevyužitý inak skvelý trashový námet o tom, ako Rimania lovia ženy pre prostitúciu a potom ich napadne poslať ich do ringu. A to s Pam Grier a Margaret Markov v hlavných rolách. Problémom je, že na rozdiel od Filipínskych kolaborácií dua Corman/Grier, Aréne chýba nadhľad a záverečná akcia, ktorá bývala vrcholom absurdna, je tu podaná so všetkou vážnosťou. Ako inak, keď akciu údajne točil samotný Joe D'Amato.

• 23.5.2020  21:19

Aj keď síce preferujem pôvodný koniec z knihy (ktorý knihu rámcuje ako satirický coming-of-age) a väčšina zmien bola k horšiemu, pravdou je, že ide o veľmi verné prevedenie, ktoré dýcha atmosférou surovej dystopickej predlohy a bravúrne ju dopĺňa o podmanivý vizuál: tie kulisy, masky, kamera, jedna radosť sa na to pozerať!

• 23.5.2020  21:15

Tento koncert asi najtalentovanejšej súčasnej pop star je zmesou skvelo prevedených piesní, gigantickej štadiónovej show a cringe momentov, kedy sa Taylor Swift prihovára publiku a snaží sa byť "ľudská".

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99