JohnnyD

philosopher of time travel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 20.11.2018  21:24
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Skvelý cringe sitcom, ktorý strieda neskutočne vtipné a riadne nepríjemné scény, odohrávajúci sa v gondryovskom svete obskúrnych bábok a s bohovským Jimom Carreym, ktorému je táto rola zjavne písaná úplne na telo, až sa zdá, že niekedy hrá sám seba. Len škoda, že posledná scéna prvej sezóny je pomerne prvoplánová. 9/10

• 11.11.2018  16:25

5/10 Atmosferický film s dobrým nasvietením ale pomerne nezaujímavým príbehom - a to aj odhliadnuc od toho, že ho vykradol jeden veľmi úspešný film z 90tych rokov.

• 11.11.2018  16:24

7/10 Jedno z najslávnejších a najcitovanejších sci-fi so skvelou čiernobielou kamerou, rozkošnými bublajúcimi spórami a uchádzajúcou paranoidnou atmosférou. Nechýbajú ani patetické dialógy a dobová naivita. Napriek tomu film, aj pre množstvo vykrádačiek, pomerne zostarol.

• 10.11.2018  19:05

Ani horor, ani noir, také nežánrové spracovanie žánrovej témy. Pomerne nezaujímavé a napriek krátkej minutáži aj celkom nudné, no kamera a nasvietenie sú skvelé.

• 10.11.2018  17:16

Rodina sa na leto nasťahuje do podozrivo lacného domu a postupne začne prepadať paranoji a šialenstvu. Skvelý atmosferický mysteriózny horor s až podozrivou podobou s neskorším The Shinning.

• 10.11.2018  14:35

5/10 Kým The Wolf Man bol jedným z hlavných monštier universaloviek, v Hammeri sa nikdy neujal. Dôvodom je určite aj tento nemastný-neslaný film. Na rozdiel od väčšiny hammeroviek nemá priamočiary dej, ak človek nič o filme nevie, je do polovice totálne nepredvídateľný a bohužiaľ aj nudný, lebo zachytáva dlhočizný časový úsek - bez vlkodlaka. Ten sa totiž objaví až v úplne samotnom závere. Okrem toho atmosféra Španielska mi až tak k téme nesadla.

• 10.11.2018  14:32

Na svoju dobu neskutočné triky, nekonečná akcia a skvelý patetický voice-over a over-the-top filozofický koniec.

• 8.11.2018  20:21

Zaujímavá atmosféra, skvelá kamera a výborná Kirsten Stewart. A to je všetko. Zvyšok je typický artový priemer, podenkový film, kde entuziazmus tvorcov, zdá sa, vyprchal ešte v polovici písania scenára.

• 8.11.2018  17:42
    Sinister 2 (2015)

Kukuričné pole, kosáky a drevený kostol sú fajn, zvyšok je ako typický generický videosequel spred 15 rokov ako napr. Candyman 3, či Hellraiser 5-8: nesympatické postavy, neobjavný dej, žiadne prehĺbenie mytológie a opakovanie postupov predošlého filmu no v prevedení netalentovaných remeselne priemerných tvorcov. Jednotka bola napriek svojej prvoplánovosti aspoň remeselne kvalitne nakrútená a postavy mali svoju hĺbku, toto je len stroj na peniaze.

• 8.11.2018  14:58

3/10 Fajn masky ale to je asi tak všetko. Atmosféra cirkusu na vyprahnutom americkom stredozápade mi nesadla, vizuál je televízny a príbeh nestojí za zmienku. Ale určite je to lepšie ako trojka a štvorka.

• 8.11.2018  14:54
    Mama (2013)

Nádejný námet sa utápa v otrasnom storytellingu (pôvod zla sa hlavnej hrdinke DOSLOVA prisnije!) a mizernom CGI. Ústredná "mama" je pritom geniálne obsadená a jej civilný zovnajšok s trochou mejkapu je určite desivejší než tá jej CGI videoherná podoba. Strašná škoda.

• 7.11.2018  21:51
    The Canal (2014)

Ďalšia z rady neobjavných ducharín plných klišé, samoúčelných halucinogénnych výjavov a s tou najpredvídateľnejšou pointou v rámci žánru. Už dajte prosím duchom pokoj. Aspoň na dvadsať rokov.

• 7.11.2018  19:46

Úvodný masaker na moste a vražda gymnastky sú super, ale zvyšok je ten najhorší generický autopitol. Strašne nesympatický casting, totálne odfláknuté postavy, mdlý vizuál, otrasný akčný záver, no najmä úplne vyčerpaný námet. Final Destination 5 nijako zásadne neposúva ságu vpred. Je to len štvrtý remake jednotky a nečudo, že týmto dielom sága (nateraz) skončila. Ja by som si do ďalšieho dielu poprosil mytológiu o tom, ako môže niekto vyviaznuť z náruče smrti a do sedmičky stelesnenú smrť v čiernej kapucni a s kosou.

• 7.11.2018  15:36

Nie je to prvý a dokonca ani druhý slasher, ktorý používa premisu Groundhog Day (námatkovo Camp Daze a The Final Girls), dokonca tento námet ani nejako extra inteligentne nevyužíva (žiadna žánrová hra, i keď emancipáciu obetí vidieť aj tu), no je to dokonalý oddychový horor, akých sa v osemdesiatych rokoch točili desiatky ročne a dnes ich je ako šafranu (z poslednej doby napr. The Babysitter). Je to krátke, svižne nakrútené, skvelo obsadené (Jessica Rothe!), má to solídny koniec s odhalením vraha a niekoľko vtipných scén. Len tá vrahova maska je na palicu. Každopádne dúfam, že z toho bude desaťdielna sága s rozvetvenou mytológiou, kde sa v šiestom filme dozvieme, že za opakovaním dňa môže stará keltská kliatba. Slasher žije!

• 7.11.2018  10:52
    Sestra (2018)

Ide to na autopilota, je tu prebytok ľakačiek a snových scén a konanie démonov nedáva logický zmysel a je maximálne podriadené účelu v danom momente vyľakať diváka. No má to uchádzajúcu gotickú atmosféru (kamenný hrad, cintorín, hmlisté lesy, svetlo presakujúce cez červenú vitráž), Taissa Farmiga je sympatická ako vždy (i keď rola jej nedáva veľmi priestor ukázať, že je aj skvelou herečkou) a aj keď je celá táto štylizácia klišé (ústredný démon vyzerá úplne ako Marilyn Manson), je to rovnako funkčné ako priemerné dobové hammerovky či 80s neónové horory. Žiadna diera do sveta ale solídne remeslo, ktoré je záživnejšie a zábavnejšie než čokoľvek iné, čo vzniklo v rámci The Conjuring či Insidious univerza.

• 6.11.2018  21:54
    Smrt ve tmě (2016)

Thriller formálne nakrútený ako horor. Po krátkom asi desaťminútovom úvode je to nonstop adrenalínová akcia až do konca. Na to ako minimalisticky je to poňaté (80% filmu sa odohráva v jednom dome) je to do maximálnej miery vierohodné a nie sú tu v podstate žiadne deus ex machina zvraty. A v neposlednom rade má to ledva hodinu dvadsať, no postavy to má lepšie načrtnuté ako niektoré dvojhodinové filmy. Masterpiece!

• 6.11.2018  20:07

5/10 Po väčšinu času je to generický horor, kde je už na rámcovaní obrazu a polohe kamery zrejmé, čo sa stane o desať sekúnd. Ukazuje sa tak, že čaro Lights Out nebolo ani tak v režisérskych schopnostiach Sandberga ako skôr v geniálnom nápade, ktorý mal. Annabelle: Creation má ale na rozdiel od predošlých dielov franchisu Conjuring dva fakt skvelé momenty a to flashback o vzniku démonickej bábky a úplný záver filmu.

• 6.11.2018  18:01

S viac ako dvojhodinovou stopážou, rozvetveným dejom s množstvom rôznych démonov a s maskou "skutočných udalostí" je The Conjuring 2 dokonalý príklad toho, keď tvorcovia vo vidine nakrútenia zásadného príspevku do žánru precenenia vlastné schopnosti. Jeden by si aj pomyslel, že dnes proste nemožno nakrútiť seriózny horor o posadnutí démonmi či duchmi, no letmá spomienka na The Pact, Lights Out, či božský Hereditary odhalí priemernosť série The Conjuring. Áno, je to určite lepšie než hociktorý diel Insidious (menej ľakačiek a lepší vizuál), no The Conjuring 2 nie je ani tak monumentálnym epickým hororom, na ktorý sa hrá, ako skôr tisíckrát videnou nudou a klišé, kde ultimatívnou zbraňou na démona je (SPOILER) jeho vlastné meno, ktoré predtým dobrovoľne povie. Ha ha ha! (/SPOILER)

• 6.11.2018  14:07

V žiadnom prípade horor, skôr nevydarená snaha priživiť sa na v tej dobe populárnych šteklivých komédiách o roztlieskavačkách. Každopádne nejde ani o horor, nie je to skoro nič šteklivé (odhalí sa asi len jedna - najmenej obdarená - roztlieskavačka) a vtipné to nie je už vôbec. Ale plagát je pekný.

• 6.11.2018  11:38

Celkom uchádzajúce béčkové spracovanie mýtu o Báthoryčke. Ingrid Pitt je skvelá, masky jej starnúcej tváre sú bravúrne a aj scenár je prekvapivo solídny (nie žeby postavy mali bohvieakú hĺbku, ale udalosti na seba celkom umne nadväzujú), ale atmosféra je strašne slabá. I keď poteší cimbal a uhorské kostýmy, skôr to pripomína historický film ako gotický horor. A na vyslovené kúpanie v krvi tiež nedôjde.

• 5.11.2018  22:11
    Like Father (2018)

Nenáročná oddychovka na sobotné popoludnie s pár vtipnými momentami (hlavne kvíz súťaž pre páry) a sympatickým castingom.

• 5.11.2018  22:09

5/10 Dosť atypický upírí Hammer - svalovec lovec upírov, upíri chodia po slnku a nezabije ich kôl do srdca a upíri nesajú krv ale mladosť. Každopádne vždy lepšie ako presun Draculu do roku 1972 v inom hammerovskom horore. Nie je to žiadna sláva, ale zachraňuje to príjemná dobová atmosféra a najmä nádherné ženy na čele s očarujúcou Caroline Munro.

• 5.11.2018  18:22
    Annabelle (2014)

Zlatý Chucky... Annabelle je jednoducho podpriemerný generický horor od netalentovaných tvorcov. Nemá žiaden výnimočný moment (i keď úvod s kultom bol uchádzajúci). Na rozdiel od Insidious série nie je výhradne postavený na ľakačkách, no budovanie "napätia" tu ani zďaleka nefunguje, lebo tie jednotlivé "pomalé" scény sú iba spleťou nudných konverzačiek a keď dôjde na akciu, často je na hranici komédie (popcorn!). Vyslovene ma to neirituje, no zo všetkého najviac mi to pripomínalo direct-to-dvd, či TV horory z deväťdesiatych rokov ako Omen IV alebo iksté diely Amityville Horror. Obohraná vata medzi televízne reklamy.

• 5.11.2018  16:08

Artová mysteriózna variácia na tému Báthoryčku. Príbeh je trochu pomalý a ani záver nie je nejako extra dramatický, no hlavnou devízou je úžasný vizuál: precízne vybrané lokácie, nádherná kamera, jemné erotické dusno, skvelý casting a v neposlednom rade štýlové kostýmy. 7/10

• 5.11.2018  15:50

Úvod je pomerne atmosferický a celé je to menej hysterické ako predošlé dve časti, no aj tak je to stále strašná nuda a všetky scény v hmlou oparenom alternatívnom svete s hláškujúcou Elise sú smiešne.

• 5.11.2018  09:44

Cigáni, trpaslík, cimbal, krivé zrkadlá, upíri, gróf, veľké tesáky, trochu erotiky, krucifixy, prežehnávanie sa, dedinčania s fakľami, gotický zámok, ruiny, hrobka, vstávanie z truhly... Ide síce o relatívne menej známy no vynikajúci gotický Hammer, kde človek dostane všetko, čo čaká od filmu s názvom "Vampire Circus".

• 4.11.2018  22:32

Klasický gotický Hammer s upírmi. Nič svetoborné, ale inak solídne remeslo v nádherných kulisách zámku, s hustými hmlou oparenými lesmi, veľkými upírskymi tesákmi a skvelou záverečnou scénou s netopiermi.

• 4.11.2018  21:32

Fantastický ale fakt fantastický námet. Že ešte nikomu nenapadlo variovať základnú tému hororov - zlo útočí "len" po tme. Ľakačky sú bravúrne, hra so svetlom a tmou nádherná a aj tá backstory je viac než zaujímavá. Problematické je všetko ostatné, čo to má spájať. Totižto film je pomerne krkolomne vyrozprávaný. Napríklad tajomstvo je antiklimaticky vyrozprávané uprostred filmu a postavy a ich vzťahy sú síce zaujímavo načrtnuté, no chýba im hlbšie rozvinutie.

• 4.11.2018  17:47

Skvelý mysteriózny úvod, priemerný set-up, neskutočne nudná nekonečná vandrovačka polopúšťou a naturalistické až exploatačné finále. Strašne nevyrovnané. 5/10

• 4.11.2018  12:25

Séria Insidious bude za 30 rokov vnímaná tak, ako je dnes séria Amityville Horror z osemdesiatych rokov, pri ktorej sa dnes možno len čudovať, prečo si niečo také nudné a smiešne vyslúžilo toľko pokračovaní a pozornosť publika. Insidious je ľakačkovová lunaparková atrakcia, ktorá spojením šokov a hlasitých zvukových efektov dokáže v prítmí kina dodať adrenalín do krvi, no inak je to banálna klišé báchorka. A ja - fanúšik fenoménu hororových sérii - budem podobne ako pri Amityville Horror pozerať každý diel a vedome pri tom trpieť viac ako hlavní hrdinovia posadnutí démonmi.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87