JohnnyD

philosopher of time travel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 6.1.2018  22:44

Druhotriedny The Royal Tenenbaums so skvelými hercami a priemernou réžiou.

• 1.1.2018  12:28

3/10 Hrozná ale hrozná nuda. Napriek tomu, že Sondheimov štýl môžem, nie je tu ani jedna zapamätateľná pieseň, melódie i rytmy sú fádne a splývajú a texty sú nezaujímavé. Navyše ten príbeh s pekárom je strašne kostrbatý a nedôveryhodne spája jednotlivé rozprávky. Jediná skutočne skvelá vec na filme je ten úžasný temný rozprávkový vizuál.

• 30.12.2017  13:06

Mohol to byť Mad Max: Fury Road roku 2017. Miesto toho je to jeden z najväčších prepadákov dekády. King Arthur je ultimatívna rokenrolová jazda s množstvom vynikajúcou kamerou snímaných eye-candy záberov, skvelou akciou, osviežujúcou štruktúrou rozprávania, množstvom nápadov a hlavne s plejádou monštier a iných fantastických bytostí (morské panny!!!). Strašná škoda toho kolosálne spackaného marketingu (tie trailery boli stelesnená nuda) a tej rozkročenosti smerom k univerzu (čo tak to robiť po starom a najprv urobiť poriadny film a potom myslieť na pokračovania?). Napr. keby z čarodejníčky Maggie spravili regulerného Merlina, mali by silnú ženskú postavu v hlavnej role a získali by si veľký segment diváčok. Ukážkový blockbuster pochovaný ukážkovo zlým marketingom.

• 30.12.2017  09:33

Žiaden mysteriózny film, žiadna čierna komédia, ale číre 70s soft porno s absurdným dejom, kde sa ženské postavy doslova hádžu pred mužov, aby ich sexuálne uspokojili. Zaujímavý relikt doby ale to Tarantinovo zaradenie medzi Top10 filmov je dozaista len ďalší z jeho vtipov.

• 29.12.2017  12:55

Spokojnosť. Áno, marketing bol hrozný, Dane DeHaan je síce fajn, ale viem si predstaviť aj lepší casting a chcelo by to zostrihať aspoň o 15-20 minút, no skvelo sa na to pozerá. Vizuál je úžasný, efekty vrátane rôznych detailov, dizajnu planét a svetov sú vynikajúce a Cara Delevingne konečne poriadne hrá a berie si na seba celú pozornosť. S príbehom na rozdiel od väčšiny problém nemám, má to stále originálnejšiu zápletku než 3/4 marveloviek. Ja by som sa potešil, keby z toho vznikol franchise, ale pri tom box office prepadáku je to asi márne prianie.

• 29.12.2017  09:57

Aj keď je film plný príznakov nekvalitných béčok a artoviek (mdlý dej, mizerné afektované herecké výkony, krkolomný strih, či zlé nazvučenie), nasvietenie, hra s farbami, či kompozícia scén sú také úžasné, že vizuál dokáže hravo konkurovať najlepším talianskym kúskom z tej istej dekády. A tá krásne zrniaca analógová kamera!

• 27.12.2017  10:17

Príbeh starý ako ľudstvo samo: on je mladý, šikanovaný nerd, ona je jeho cool, sexy opatrovateľka, ktorá vykonáva obety diablovi a potrebuje na to jeho nevinnú krv. Nízkorozpočtová pecka nadupaná skvelými nápadmi a s bohovským castingom. Strašná škoda, že to skončilo len na Netflixe. Chcelo to pár mega a minút navyše, rozvinúť mytológiu a charaktery postáv a bola by to ultimatívna šupa. Silných 80%.

• 26.12.2017  09:59

Čo to malo byť? Mix vykrádačky Christmas Vacation a 80s béčka v áčkovom uhladenom háve. Taká vec, ktorá by za desatinový rozpočet bola nakrútená v 80tych rokoch a po nociach by strašila desaťročné deti, ktoré utiekli z postele pozerať horory. Nemá to skoro nič pre dospelého diváka. Postavy sú mizerne napisané, zápletka je nedotiahnutá, réžia priemerná a humor tu nefunguje skoro vôbec, naopak skôr ubližuje atmosfére.

• 26.12.2017  09:46

Čo by bolo z Kevina McCallistera, keby vyrástol? Takto malo vyzerať Sám Doma 2. Skvelá čierna komédia s prekvapivými zvratmi a riadne uleteným námetom.

• 17.12.2017  23:16

Mizerný rip-off Amelie, ktorý nemá ani zaujímavé postavy, ani príbeh a všetko zachraňuje hudba, ktorá ale bez ostychu vykráda Tiersena a Devotchku.

• 14.12.2017  21:43

Aj keď na rozdiel od E7 to nie je žiadne sklamanie, predsa len mi ostala v ústach zmiešaná pachuť. Je to vizuálne pôsobivejšie, konečne je tu aj nejaká zaujímavejšia planétka (hoci len jedna - tá posledná), príbeh je až kacírsky prekvapivý, dobre variuje motív demýtizácie hrdinstva, je tu veľa epických momentov a recyklovanie motívov tu síce je, no je ho podstatne menej než v predošlom filme. The Last Jedi je ale ešte zásadnejší odklon od základnej logiky sveta a štruktúry rozprávania príbehov Star Wars než predošlý film a nech sa akokoľvek snažím, nedokážem sa zbaviť dojmu, že mi to dosť vadí. Sila tu funguje úplne inak než v hociktorom inom filme, že midichloriany sú oproti tomu šuviks. Z ničoho nič sa tu prepisuje tisícky rokov dlhá história a nie je žiadne vysvetlenie pre takúto zásadnú zmenu vo "fyzike" sveta Star Wars. Rovnaký problém je pri štruktúre príbehu. Pôvodná sága má pomerne priamočiary lineárny koncept a nespomínam si na žiaden flashback (boli tam asi 3-4 snové vízie). To sa narušilo v epizóde 7 a v osmičke je to už nadobro pochované. Ak je flashback príznak niečoho, tak je to neschopnosť vyrozprávať príbeh, čo úplne vidieť na tom, že ani v druhom filme sequel ságy nie je dôveryhodný svet, kde sa nachádzame. V epizóde 4 bolo jasné, že sme v Impériu, ktoré všetkému vládne. V epizóde 1 bolo jasné, že sme v Republike, nad ktorou sa zmráka. Tu? Akýsi Odboj a akýsi Rád sa doťahujú na vyľudnených okrajových častiach galaxie. Úvodný titulok píše o tom, že First Order prevzal moc (pričom sa to odohráva odhadom pár hodín po sedmičke!), ale veci nebudú dôveryhodné len preto, že sú napísané, prípadne povedané alebo ukázané vo flashbacku. A to je vlastne problém väčšiny týchto zásadných zmien. PO DRUHEJ PROJEKCII: OK, všetko vyššie napísané mi stále vadí, ale ako film je to strašná pecka. Geniálne koncipovaný, skvelo ale fakt skvelo pracuje s motívom hrdinstva, má to niekoľko epic momentov, z ktorých mi aj po druhý krát zovrelo hrdlo. Force Awakens oproti tomu pôsobí ako chudobný príbuzný. Zvyšujem na 100%.

• 10.12.2017  12:32

Kopec smiechu, troška slzičiek a pramálo klišé. Po The Edge of Seventeen ďalší bohovský coming-of-age so skvelo napísanými postavami, ktoré sa vyhýbajú klasickým tínedžerským škatuľkám.

• 20.11.2017  23:27

Trochu hype. Mix Guardians of the Galaxy a Thora, v niektorých momentoch bravúrne (úvod v pekle, či spomalené scény v štýle epických fresiek), často vtipné, s množstvom originálnych nápadov, no zároveň hrozne rozhárané a nesúrodé. A toho humoru je tu niekedy príliš, hlavne Hulk je už too much of a good thing. Na rozdiel od Taika Waititi, James Gunn dokáže epickú campovosť, infantliný humor, over-the-top akciu a emócie plynulo spájať do jedného celku. Tu mal citlivo zasiahnuť strihač - a vystrihnúť napríklad celého Dr. Strangea.

• 20.11.2017  23:22

Film z inej doby. Akoby nejaký stratený relikt z roku 1997. Vo všetkých ohľadoch priemerná báchorka s trochou romantiky, trochou sentimentu a trochou humoru. Tak ako sa to točilo v 90tych rokoch. Inak, Harrison Ford tu hrá sám seba?

• 17.11.2017  23:18

Najzaujímavejšia okolo Fantastic Four z 2015 je tá psychológia v pozadí. To si fakt niekto z 20th Century Fox myslel, nech už bol pôvodný zostrih (údajne) hocijako zlý, že naliať do toho ďalšie milióny, hodiť do koša 2/3 filmu a nakrútiť triviálne tretie dejstvo prinesie nejaký úspech? Nebolo múdrejšie vysrať sa na dotáčky a strata by bola stále nižšia? Tie dotáčky sú odfláknuté (parochňa!), napriek tomu zjavne stáli dosť veľa (komplet CGI finálny súboj), ale každému musí byť jasné, že tu niečo nehrá, keď má komiksový veľkofilm za 150 mega ledva hodinu a pol.

• 17.11.2017  19:18

Je udivujúce, ako celistvý je film, keďže ho podľa všetkého (viď vystrihnuté scény, ktoré sa objavili v traileroch a rumours o pôvodnom zostrihu 180 minút) postihlo pretáčanie/prepisovanie, ktoré ťažko nájde obdoby. Výsledok je ale produkt - solídny, priamočiary a zábavný - ale stále produkt bez autorského rukopisu. Vždy budem mať radšej odvážnejšie filmy ako Batman v Superman, ktorý ma síce väčšie chyby no aj jasný podpis a víziu autora.

• 4.11.2017  17:03
    Baby Driver (2017)

Premárnený ultimatívny teenage koncept o mladíkovi, ktorý zbožňuje hudbu, všetko okolo neho je cool, vrátane neho samotného, jeho krásnej ženskej a drsného jobu, ktorý má. Bohužiaľ vidieť že Wright má už po štyridsiatke. Ak by sa toho ujal niekto mladší, kto by trochu rozpracoval hlavnú postavu a nevyužíval ju len ako benzín do auta, bol by to punk dekády.

• 4.11.2017  16:58

90%. Neskutočná Charlize, špina západného a šeď východného Berlínu, padajúca železná opona, new wave, modroružový neónový fetiš a nadupaný over-the-top špionážny príbeh. Len ten prekombinovaný záver je trochu zbytočný. A chcelo to viac neue deutsche welle! Každopádne mám vybratý svoj obľúbený spôsob smrti: byť zabitý Charlize Theron!

• 1.11.2017  22:42
    My Fair Lady (1964)

Skvelé ale George Cukor sa s tým teda nemaznal a bez akýchkoľvek kompromisov servíruje trojhodinovú divadelnú hru vrátane intermezza. Napriek úžasnej Audrey, skvelej hudbe, dialógom i kostýmom je to miestami predsa len trochu úmorné.

• 31.10.2017  21:38

Mockumentary o upíroch, že to ešte nikoho nenapadlo. Vtipné, pracuje to s mytológiou okolo jednotlivých bytostí, dobre to využíva koncept dokumentu a konfliktu upírov s realitou a prekvapivo to nemá veľmi hluché miesta. Stu! Stu! Stu!

• 28.10.2017  15:49
    matka! (2017)

Najväčšou devízou je hutná atmosféra nočnej mory, kde je človek len bezmocným až kafkovským pozorovateľom a všetko sa na neho valí bez toho, aby s tým niečo mohol urobiť. Je to asi najvernejšie prenesený zlý sen, čo som videl na plátne. To a niekoľko skvelých scén (hlavne v tretej tretine, ktorá je už naplno utrhnutá z reťazí akože "reality") je fajn, zvyšok je priemerná až miestami iritujúca šeď. Tá "intímna" kamera lepiaca sa na krky postáv sa nehodí na veľké plátno, no najmä všetká tá alegória je úplne prvoplánová. Tak priemerný film, že si ani nezaslúži tú kontroverznosť, ktorej sa mu dostáva.

• 17.10.2017  23:09

3/10 Tak trápne som sa v kine necítil už dlho. Mix recyklátu z jednotky, priemerných CGI a úbohosti (celí Statesmen sú jeden veľký cringe) v over the top háve, ktorý ničí všetko funkčné na predošlom filme. Golden Circle je hektická (a pritom ubíjajúco dlhá) priemerne zrežírovaná a po kreatívnej stránke úplne vyčerpaná estráda. Všetko je tak preexponované, že tu nefunguje ani zápletka (akú úlohu v tom evil masterplan malo zabitie Kingsman?), nieto postavy, zvraty, či emócie. A humor je na úrovni bratov Wayansovcov.

• 11.10.2017  18:38

Ponurý, slow-burn, audiovizuálny zážitok a po obsahovej stránke skvelé pokračovanie, ktoré nie je remakom jednotky, ale rozvíja jej motívy a pridáva ďalšie (vzťah medzi K a Joi je najlepšia romantická línia za dlhú dobu!). Od dokonalosti prvého Blade Runnera to má ale stále ďaleko; dystopický svet jednotky bol po vizuálnej stránke ešte prepracovanejší a najmä záhadnejší, no najmä scenár má viacero slabých pasáží. BR2049 totižto úplne zbytočne a niekedy aj krkolomne skoro všetko vysvetľuje (to expozičné rozpamätávanie sa na detstvo bolo úplne zjavne nakrútené v dotáčkach). Napriek tomu je to stále unikátny kino zážitok a dôstojné pokračovanie. Spokojnosť a veľmi silné štyri hviezdičky.

• 8.10.2017  17:55

Tento klasický indie príbeh o podivných ľuďoch v reálnom svete vyniká najmä skvelo napísanými postavami tak, že nespadajú do indie karikatúry, ale sú pomerne uveriteľné. K tomu je to ešte parádne zrežírované!

• 8.10.2017  17:44
    Pustina (TV seriál) (2016)

9/10 Atmosferické a dusné. Brutálny vizuál, neskutočná kamera, esteticky naštylizovaná špina zakapajúceho severu Čiech a precízne vystavaný príbeh z prízrakov, ktoré tieto oblasti strašia. Aj keď je koniec trochu deus ex machina, skvelo spája všetky línie príbehu. Vyslovene ma iritovali len samoúčelné cliffhangery, ktoré sa hneď v ďalšej časti ukázali slepou stopou.

• 8.10.2017  17:41

Príjemná light variácia na klasickú Animated Series, ktorej vadou je vlastne len trápna prdiaca scéna a následná pasáž v bare. Inak je to priamočiara atmosférická jednohubka ako z čias pred refreshom so Superman: Doomsday. Vizuál je krásny, dabing presný, hlášky skvelé a príbeh je príjemne over-the top. Určite lepšie ako väčšina ultra-vážne sa tváriach akčných DCUAO filmov z posledných rokov.

• 1.10.2017  22:53

Strašná škoda, že Mancini nemá k dispozícii väčší budget a film sa preto skoro celý odohráva v sterilnom prostredí blázinca. Príbeh nie je síce žiadna sláva a až príliš variuje už otrepanú tému, že všetci okrem hlavnej hrdinky si myslia, že Chucky je len bábka. No tá Manciniho obsesia s tesným previazaním celej ságy, vrcholiaca opäť raz v potitulkovej scéne, musí nadchnúť každého fanúšika naratívu pokračovaní.

• 13.9.2017  08:45

Na rozdiel od fenomenálneho All that Glitters ma toto veľmi nezobralo. Áno, estetika Breta Eastona Ellisa tam je, ale viac menej len v minimalistickom opisnom voice-overi hlavného hrdinu, inak je to pomerne jednorozmerné a nie veľmi vtipné. A kamera je otrasná. PS: Ako tam Ross dostal všetkých tých hercov?

• 13.9.2017  08:21

Pomerne nevyrovnané a nie veľmi vtipné, i keď originalitu viacerým scénam ubrať nemožno (najmä záverečná poviedka o ejakulácii).

• 13.9.2017  08:17

Vynikajúca skvelo obsadená konverzačka, ktorá, aj keď ju režíroval Rob Reiner, dýcha atmosférou klasických ephronoviek.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83