Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 281)

Cruella (2021)

Aj keď ani zďaleka nejde o dokonalý film (má to dlhočizný voice-over v úvode, zišlo by sa to trochu prestrihať, soundtrack by mohol byť precíznejšie zameraný na rok, kedy sa film odohráva, a Emma Stone, hoc je skvelá, Cruellu nedáva až tak uveriteľne ako Estellu), ide ale o mimoriadne štýlovú žánrovku, ktorá unikátne mixuje motívy z pôvodného animovaného filmu (je tam fakt KVANTUM odkazov) do dospelo pôsobiaceho extrémne štýlového filmu. Zároveň prichádza so zaujímavým príbehom "vzniku" Cruelly so skvelou dynamikou s Barónkou (fantastická Emma Thompson). Pritom nejde o nejaké samúčelné temné spracovanie, film je stále vhodný aj pre deti, ale estetika nepodlieza najmenším divákom (podobne ako to platilo napr. pre detské filmy v 80tych rokoch), naopak hudba, kostýmy (motív módy Cruella využíva na 100% a z niektorých módnych kreácií nejde spustiť oči) a výprava sú geniálne nadizajnované a vytvárajú fantastickú atmosféru, pre ktorú sa diváci k filmu budú dozaista vracať aj o 30 rokov (čo si nemyslím, že platí pre verziu s Glenn Close). 9/10

101 dalmatinů (1961)

Príbehovo to síce až také zaujímavé nie je a Cruella je tu asi 10 minút, ale animácia je úplne dychberúca a atmosféra dobového Londýna neopakovateľná.

plakát

Až tam nezbyl žádný (2015) (TV seriál)

Mimoriadne originálne, predloha musí byť parádna (prvý slasher?), ale spracovanie je presne to, pre čo neznášam televízne seriály. Je to desne uťahané, po prestrihaní všetkých tých spomaľovačiek a vatoidných plkov by sa to luxusne dalo skresať na sympatických 110 minút.

Démoni 2 (1986)

Klasická talianska zbesilosť s výborným vizuálom a maskami, tupým scenárom a hereckými výkonmi, o ktorých sa je lepšie ani nezmieňovať.

Mortal Kombat (2021)

Ja teda veľmi nerozumiem tomu sklamaniu. Nový Mortal Kombat je parádnym béčkom s množstvom fan servicu, fatalistickou mytológiou, ukážkovo debilnými dialógmi a nadupanými krvavými akčnými scénami, ktoré sa v podstate nezastavia. Teda všetkým, čo sa od filmu dalo čakať. V podstate to isté, čo bol v deväťdesiatych rokoch Andersenov Mortal Kombat, len v modernom háve pre publikum roku 2021.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Prvotriedny generačný festival nostalgie, ktorý poskytuje akurátny mix dobrého pocitu z návratu starých známych a úľavu, že sa Priateľov nikto nesnaží reálne oživiť.

Skřet 2 (1990)

Nuž čakal som teda väčší extrém a ono je to vlastne celkom priemerné lacné béčko od netalentovaných tvorcov. Hej, herecké výkony i masky sú miestami viac mimo realitu než inde ale v triezvom stave a bez spoludivákov mi to žiadne výbuchy smiechu nespôsobilo.

Skřítek (1986)

Priemerné detské béčko s početnými a celkom dobrými maskami. Filmov ako troll sa ale v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch urodili desiatky a to aj v samotnom nich subžánri škriatkovských hororov.

Rodina na baterky (2021)

Hlavne vizuálne je to parádna nálož, ktorá síce využíva počítačovú grafiku ale renderuje ju s citom pre ručnú kresbu (podobne ako SpiderVerse). Čo sa týka obsahu, mám dojem, že bez celej tej sci-fi línie by to fungovalo lepšie. Postavy a ich vzájomná dynamika sú geniálne načrtnuté a sci-fi príbeh im uberá z hmatateľnej ľudskosti.

Vrahův polibek (1955)

Dobrá kamera, jazz, hutná atmosféra a klasické noirovské témy (špeciálne plus za box), ale malo to len niečo cez hodinu a aj tak som sa solídne nudil. Nesústredená pocitovka.