chevronman

Tomáš Fellinger

okres Šumperk

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.9.2019  07:03
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Mám ohledně tohoto seriálu velice rozporuplné pocity. Je totiž vidět, že se do něj nalilo dost peněz a zpracování má vysokou úroveň. Co mi ale vadí, je to, že se to naprosto míjí s románovou předlohou. A to ne ani tak příběhem, ale tou atmosférou. V seriálu Hlava 22 je všechno tak vážné, i ty momenty, které by měly být vtipné, vyznívají spíš vážně a celým seriálem se jako červená nit vine spíš tragika válečné mašinérie. Hellerů román poukazuje spíš na absurditu války a i ty nejtragičtější momenty znějí spíš zábavně a Heller je v románu vypráví s až cynicky vtipným nadhledem, který mi v seriálu chyběl asi nejvíc. Nicméně seriál vede k zamyšlení, nakolik je oprávněné srovnávat knižní předlohu a filmové či seriálové zpracování. Tento seriál je zkrátka svébytné umělecké dílo a jde si svou cestou, což může některé fanoušky románu poněkud rozladit.

• 11.7.2019  10:19

Ono to nebylo zase tak špatné. Když jsem přepnul na autopilota. Kdyby to ale nebylo k prasknutí nacpané popkulturními odkazy, užil bych si to mnohem méně, a postavit film právě na tom, pro mě osobně moc nefungovalo. Ano, rozplýval jsem se blažeností nad hudbou Alana Silvestriho, který hudebně odkazoval na Back to the Future, ale to bylo takřka všechno. Na mnoha místech bylo využito "filmových" berliček, které mi připadaly až moc šroubované, přičemž závěr mi nápadně připomínal Karlíka a továrnu na čokoládu.

• 20.1.2019  15:06
    Pán času - Série 11 (série) (2018)

Byť byl rozjezd v úvodním díle poněkud nemastný neslaný, nemám s touto sérií žádný problém. Naopak se mi vizuál série dost líbí, hlavní obyvatelé TARDIS mi přijdou sympatičtí a jednotlivé epizody mi nepřipadají o nic horší než epizody s předchozími Doctory. A že se tam tlačí na genderovou a multikulturní vyváženost já jedině vítám. A ocenění si zaslouží taky Segun Akinola za skvělou hudbu, která je mnohem atmosféričtější než hudba Murraye Golda.

• 6.1.2019  16:55

Nuže, atmosféra původních dílů se zcela vytratila a nejeden staromilec po zhlédnutí třetí řady Twin Peaks zakusí hořkou pachuť na jazyku. Dlouho jsem se s třetí řadou vyrovnával a říkal si, jestli se mi líbí, nebo ne. Pravdou ale je, že se mi třetí řada líbí. Je to na hony vzdálené původním epizodám, nicméně zamiloval jsem si bizarnost 3. řady, kde je evidentní, že měl Lynch zcela volnou ruku.

• 30.12.2018  16:42
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

K seriálu jsem se dostal až letos a naprosto jsem mu podlehl. Je sice pravda, že začátkem druhé řady, kdy se z vyšetřování vraždy Laury Palmer stal trochu nepřehledný guláš, jsem ztrácel dech, ale s novou zápletkou moje pozornost opět ožila. I když někteří herci v mnoha případech docela přehrávají, tak nějak mi to k bizarnosti Twin Peaksu ladí. Těším se na třetí řadu.

• 4.3.2018  13:45
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Star Trek: Discovery je nabubřelá scifárna, která ale dává znát, že televizní tvorba pokročila kupředu a že ani takové hrané Star Wars na televizních obrazovkách není jen zbožné přání. Zatímco první půlka seriálu prostě trpěla tím, že musela budovat příběh a nevyhnula se tím pádem zajetým kolejím klasického televizního Star Treku, druhá půlka si jde svou vlastní cestou a naplno rozjíždí dějovou linku zrcadlového vesmíru. Jednu hvězdičku ubírám snad jen za to, že seriál tak trochu potírá trekovský kánon a za jisté logické přešlapy.

• 19.2.2018  16:55

Tak tohle je hodně low cost. Na efektech, tedy aspoň na tom málu efektů při otevírání brány, si mohli tvůrci dát víc záležet. rekvizity rovněž vypadají dost levně, herci zrovna moc hereckého umu nepředvádějí, příběh je dost jednoduchý a všecko to spíš vypadá jako fanfilm. Nehledě na to, že to vlastně úplně přepisuje celý Stargate vesmír, takže film z roku 1994 a i seriál pak nedává žádný smysl. 3*** dávám jen z lásky ke značce.

• 25.7.2017  14:32

Ale jo, ono mě to vlastně bavilo. Bylo to svižné, vtipné, akční. Ale nic to ve mně nezanechalo (a asi bych od Marvelovek čekal mnoho, kdybych chtěl, aby to něco zanechalo). Každopádně jde po Raimiho jedničce a dvojce o nejzdařilejšího Spider-Mana, který má však s komiksovou předlouhou jen pramálo společného. Což je věc, která mě docela mrzí. Komiksové zrání Petera Parkera bylo především o hledání jeho místa ve světě, což se nutně odráželo v jeho vztazích. V tomto filmu však vztahy Petera s ostatními byly upozaděny na úkor Peterova sebehledání coby hrdiny, který poměrně čerstvě nabyl své pavoučí schopnosti. Snaha tvůrců vyhýbat se vážné notě příběhu se jeví poněkud křečovitá a jako primární snahu filmu vidím zavděčit se divákům po nevydařeném Amazing Spider-Manovi, který však byl o kousek blíž komiksové předloze. Co mám ještě potřebu filmu vytknout, je ta zatracená multikulturalita. A MJ! Doufám, že v dalším díle MJ zázračně zkrásní.

• 14.1.2017  12:01
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Pobuřující, nonkonformní, neotřelé? Možná. Rozhodně však nádherné, vtipné, místy groteskní, občas tragické a smutné. Mladý papež je seriál o dospívání člověka v nové funkci, o hledání cesty papeže/sirotka, a nejen jeho, k Bohu i k sobě samému, nabitý briskními dialogy papeže se svými protivníky, během nichž divákovy sympatie k hlavní postavě absolvují cestu na horské dráze, která je zakončena emotivním závěrem, který považuji za jeden z nejlepších seriálových závěrů vůbec.

• 15.12.2016  22:49

Jednou to přijít muselo (jen jsem netušil, že to bude takhle brzy), Star Wars začínají s přibývajícími filmy sračkovatět (i když horší než Epizoda II. to nebylo) a já stále nejsem schopný říct, jestli se mi Rogue One líbilo, protože to byl dobrý film, nebo proto, že to bylo prostě Star Wars. Každopádně musím přiznat, že jsem se u první orzpačité třetiny filmu zoufale nudil a hledal jakýkoli záchytný bod, během něhož bych si mohl říct: Jo, to je opravdu dobrý Star Wars film. O postavách a jejich motivech jsem věděl pramálo, proto jsem si k nim nevytvořil žádný vztah, a tudíž jsem jim nemohl ani fandit a bylo mi tak nějak jedno, jak to s nimi nakonec dopadne. To se zlomilo zhruba ve druhé polovině filmu, což je podle mě špatně. Film tohoto formátu by měl zaháčkovat diváka od začátku. Když jsem odcházel před rokem ze sálu po Epizodě VII., bylo to s pocitem, že ten film musím vidět v kině znovu. Když jsem opouštěl kinosál po Rogue One, říkal jsem si, že si počkám, až to vyjde na kulaté placce, protože za kino se mi platit pro tento film nechce. Chrochtat blahem jsem začal až při závěrečné bitvě a na samotném konci filmu, kdy se vesmír Rogue One začal propojovat s Epizodou IV. Mé chrochtání došlo svého vrcholu při nástupu Vadera na plátno v plné polní, což byla na celém filmu opravdu jediná nezapomenutelná věc, která čpěla osudovostí. A v době, kdy dopisuju tyto řádky, si vlastně uvědomuju, že Rogue One je úplně zbytečná jednohubka, bez níž by se filmový průmysl i divák v pohodě obešel.

• 4.12.2016  10:50
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Herci špičkoví, lokace luxusní, scénář geniální a režie skvělá. Chvíli jsem váhal, jestli dát čtyři nebo pět hvězd, nakonec zvítězil rozum nad opojením z čerstvě dokoukaného líbivého seriálu. Přeci jen všechno to načančané prostředí a škrobeně pohlední lidé mi vadili. Možná luxus do tohoto prostředí patří, ale chyběla mi jistá syrovost. Navíc, ačkoli mám Toma Hiddlestona docela rád, mi Tomův perfektní úsměv, který byl reakcí na jakkoli špatný vtip Hugh Laurieho, trochu vadil. Některé postavy pro mě také byly málo uvěřitelné, nehledě na to, že Hiddleston v roli Pinea měl prostě z prdele kliku na správný lidi, kteří mu chtěli pomáhat. I přes to všechno ale seriál šlapal jako po másle, všechno do sebe skvěle zapadalo a gradovalo a těch šest hodin krásně uteklo.

• 29.11.2016  07:35
    Semestr (TV seriál) (2016)

Pilotní díl mi sice připadal slabší, ale postupem času se seriál rozjíždí a nabírá grády. Ano, v tomto formátu nejde moc dobře vyprávět nějaký velký příběh, ale i vztah dvou lidí, vysokoškolských studentů, může mít silný náboj, což dva hlavní protagonisté mezi sebou mají. Ať nad seriálem přemýšlím, jak chci, zdá se mi v rámci tohoto formátu skvěle zvolený věk hlavních hrdinů a v podstatě i všechny problémy, které k této životní etapě patří. Co však považuji za zásadní, je to, že prostřednictvím záběrů na monitory počítačů či displeje telefonů tvůrci umějí zdatně vyprávět emotivní příběh vztahu na dálku. Někomu možná téma seriálu připadá banální, ale seriál si evidentně nehraje na monstrózní psychologické drama, které by mělo udělat díru do světa. Plus mám rád Holešovice a Berlín.

• 26.11.2016  11:24

Neviděl jsem verzi, která běžela v kině, protože nevěřím filmovému DC vesmíru natolik, abych za něj utrácel peníze v kině, pustil jsem si proto rovnou verzi rozšířenou. Bohužel rozšířená verze zhruba o čtvrt hodiny protáhne vaše muka při sledování této sebevražedné nudy. Suicide Squad prostě není dobrý film a sledování, jak dochází k pomalému zabíjení značky, docela bojí. Před tím, než jsem si film pustil, jsem měl špatná očekávání a ta byla naplněna. Mizerný soundtrack, nudná akce, pitomý dialogy. Jediná dobrá věc na celém filmu je Harley Quinn, protože se na ni dobře dívá. Zbytek filmu je unylá blbůstka bez šmrncu a vtipu, i když potenciál nabízí. Warneři si mohou udělat další zářez, pokud jde o zabitý potenciál. Za sebe 40 %.

• 17.7.2016  12:00

Kdybych měl čerstvě po lobotomii, dal bych tomu samozřejmě čtyři nebo pět hvězd. Žel bohu lobotomie mě minula a tudíž i možná pečlivě skryté, možná jen nepovšimnuté kvality filmu. Příběh byl vskutku dost jednoduchý a přímočarý, avšak od prvních minut předvídatelný, postavy se chovaly tupě a nelogicky (ale kdo dokáže pochopit chování lidí ve světě tak bizarním, že populace schvaluje jednou ročně vraždění bez zábran), až občas bolelo jejich chování sledovat. Vlastně jedinou pozitivní věcí na celém filmu zůstává vskutku zajímavá premisa, s kterou se tu nakládá příliš fádně a tuctově pro zaujetí širokého spektra publika (i toho po lobotomii).

• 17.7.2016  11:49
    Room (2015)

Vlastně docela jednoduchý, avšak skvělý, dojemný a silný příběh vyprávěný z perspektivy malého chlapce, který vlastně ani netuší, že uvězněním v jednom "pokoji" je na něm a jeho matce pácháno nějaké zlo, protože nic jiného než "pokoj" ani nezná. A o čem chlapec nic neví, to doplní jeho bezbřehá fantazie. Po shlédnutí filmu nelze než obdivovat nezměrnou dětskou fantazii a konzistentní způsob, jakým je příběh vyprávěn. Možná nehodnotím zcela objektivně, neboť mi úsudek zakalily emoce, ale tento film si rozhodně zaslouží plný počet.

• 29.2.2016  07:56
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Z milosti a z lásky k tomuto kultovnímu seriálu dávám tři hvězdičky. Čekal jsem, že 10. série se bude nést v trochu velkolepějším duchu a že děj této šestidílné minisérie se zaměří na jedno téma, které nám zůstalo nakousnuto v posledním díle deváté řady. Místo toho se k nám dostala prostě jen obyčejná série s průměrnými díly, na které by nikdo nekoukal, kdyby věděl, že jich bude ještě dvaadvacet. Ano, plnohodnotnou sérii, která se nese v tomto duchu, by už asi málokdo překousl. 10. řada je prostě velkým krokem zpět do devadesátých let, která nemíří k případným novým divákům, ale naopak se snaží zaujmout ty, pro něž jsou Akta X kultovní záležitostí, tedy ty, kteří poctivě sledovali předchozích devět řad. Čekal jsem velkolepé vyřešení a rozpletení celého seriálu á la film z roku 1998, místo toho jsem dostal průměrný epizodický seriál, který dnes už nikoho nezaujme.

• 29.7.2015  13:59
    Kmeny (TV seriál) (2015)

Tak tento cyklus mě hluboce zklamal. Čekal jsem, že mi pořad některé subkultury přiblíží a že je lépe pochopím, ale ono nic. Když jeden díl trvá 25 minut, tak vidět na ploše 5 minut to, jak někdo sprejuje na zeď, nepotřebuji. Já vím, že sprejeři sprejují na zeď. Co by mě ale zajímalo, je to, co je k tomu vede. Čekal jsem, že celý cyklus půjde do hloubky a ozřejmí mi věci jako třeba, co ty lidi vede k tomu, aby se prezentovali, jak se prezentují, jak se k určité subkultuře dostali atd. Místo toho pořad ukazuje pouze to, že tady ty subkultury jsou a nic víc... Celé mi to připadá jako zmatený sestřih nějakých nesmyslných záběrů.

• 15.2.2015  09:48
    Cizinka (2010)

Primitivní zvyky, které dokáží zničit život nejednomu člověku, aneb film o tom, že ateismus je vlastně fajn.

• 7.2.2015  10:20
    Hon (2012)

Opravdu silný příběh o tom jak jedna lež může jednomu člověku zničit život v malém městě, kde jsou všichni (i učitelé!) skálopevně přesvědčeni o tom, že děti ve školce nelžou, ačkoli by takový učitel v MŠ měl vědět, že tyto děti lžou nejvíce, ačkoli nevědomky. Už dlouho mě žádný film nepřikoval k pohovce tak jako tento.

• 5.12.2014  19:12

Náš profesor na literaturu říkal, že nejhorší jsou knihy, které ve vás nic nezanechají. To samé bych vztáhl i na filmovou tvorbu. Tento film ve mně zanechal mnoho a tudíž já hodnotím pěti.

• 18.11.2014  05:53
    Interstellar (2014)

No, zdaleka ne nejlepší Nolanův film, zato však nejemotivnější.

• 13.10.2014  21:14

Kde tohle vzalo 73 %?

• 20.7.2014  07:47
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jako buďme k sobě upřímní: Live Another Day není ničím výjimečný. Prostě dalších 24 hodin, který funguje podle zajetého a osvědčeného schématu. Moc mě to nenadchlo, takže průměr.

• 18.5.2014  09:01
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Nějak jsem nepřišel na to, co na tom kdo vidí. Prostě obyčejná kriminálka, kterých je teď v televizí k zeblití moc. Nevidím v tom nic originálního ani zajímavého. Každá epizoda je natočena v prakticky stejném schématu, a proto je vždy předem jasné, co očekávat. 60%.

• 30.4.2014  16:31
    Robocop (2014)

Tak tento film se vůbec nepovedl. Je to tak sterilní remake původní verze, že jsem u toho zíval nudou. Co víc k tomu dodat.

• 17.2.2014  07:55
    Zločin (TV seriál) (2011)

Pokud mám seriál hodnotit jako celek, tzn. všechny tři řady, rozhodně tomuto seriálu musím jednu hvězdičku ubrat kvůli třetí řadě, která byla hodně slabá. Mé doporučení pro všechny, kteří se na tento seriál chtějí podívat, je takové, že klidně můžete po druhé řadě skončit. Koneckonců po druhé řadě to všecko taky končí a není třeba pokračovat. Třetí řada zazdívá původní koncept seriálu a ani se ho nesnaží kopírovat nebo nahradit konceptem zajímavějším, proto je třetí řada jenom další nudnou a utahanou detektivkou, která se potácí od ničeho k ničemu. Seriál samotný je dobré vidět hlavně kvůli dvěma prvním řadám, které jsou prakticky dechberoucí a jakmile se do nich zakoukáte, neodtrhnete se od nich.

• 1.1.2014  10:46

Ano, tento speciál mě vzal za srdce a nepřipadal mi tak "omáčkovitý" jako ostatní Moffatovy epizody.

• 1.1.2014  10:45

Abych pravdu řekl, naprosto souhlasím s komentářem Djkoma. Ještě 5. řada s Mattem byla dobrá, ale šestá a sedmá...už to nebylo fajn. Sice jsem fanouškem Doctora, ale myslím si, že poslední dvě řady byly takové...ehm...slabší. Rozhodně 7. řada byla hodně slabá, což zase na druhou stranu vykompenzoval Tennant/Smith speciál. Tento vánoční speciál na druhou stranu je nekonzistentní slátaninou, která se potácí ode zdi ke zdi, jen aby dospěla k nějaké jakés takés Doktorově regeneraci. Skoro bych řekl, že svými střihy a skoky v čase je tento vánoční speciál dobrý tak akorát pro lidi s ADHD. Doctor je fajn, ale spíš vnímám sestupnou tendenci příběhů.

• 21.8.2013  15:51

Prodchnuto odkazy na klasické Star Treky. PS: Viděli jste tam ten model NX-01 Enterprise? :)

• 23.7.2013  07:59
    The Politician's Husband (TV seriál) (2013)

Aneb jak zkažení lidé sedí v křeslech politiků.

<< předchozí 1 2 3 4