Pustina (2016) (seriál)

Vydene komplet

Zlodějka knih (2013)

Smrt ako rozpravac pribehu? Preco nie....Dalsi dojimavy pribeh z jedneho z najtemnejsich obdobi ludstva ( 2.svetova vojna) .Viac ako vojne sa ale pribeh venuje teme nacizmu,priatelstva, lasky ku kniham......Predstavitelka Liesel vyborne vybrata,rovnako aj predstavitelia jej kamaratov Rudy a Max...a samozrejme zaver silno vhanal slzy do oci.SPOILER:Len skoda toho odflaknuteho zaveru ked sa Liesel na konci vojny stretne s Maxom.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Stiller zavalal......proste jedna velka nadhera....nemam slov.Scenka so Space Oddity v Gronskom bare bude patrit medzi tie nezabudnutelne( aspon premna urcite).Plus soundtrack ako celok(Jose Gonzales silno potesil).Nadherny Island a moj oblubeny cerveny Daewoo Matiz ako darcek naviac:-)

Muži v naději (2011)

Keď som dal plný počet podobne ladeným Ženám v Pokušení nemôžem odolať a dať ho aj Mužom v Nadeji.Veď sa jedná vlastne o tú istú zápletku len z pohladu mužov.Vicu Kerekeš síce moc nemusím ale tu bola fakt k nakusnutiu.A celkovo nechápem ako je možné v susedných čechách sa takýchto vydarených kúskov,ktoré dokážu dokonale zabaviť rodí ročne najmenej tucet...a unás nič.

Hokejový zázrak (2004)

Už dávnejšie som si povedal že film ,ktorý ma nevtieravo privedie až k slzám má umna plný počet:))

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Ludia čo je to s vami v tých hodnoteniach???U ktorej dalšej reality show ste sa naposledy tak zabavili...a zároveň kedy ste naposledy vydeli pokope tolko exotov(myslím dokopy farmárov a aj ich bojujúce potenciálne polovičky).

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Lepší štart snad táto séria ani mať nemohla.Nyqvista zbožnujem už od čias Together.Je to herec s tvárou sympaťáka,ktorému proste musíte držať palce a ohúrila aj jeho parťáčka,výstredná Noomi Rapace.Takáto nesúroda dvojica sa len tak často na plátne nevydí a preto sa nanich tak dobre pozerá.Možno mi trochu nedochádzali súvislosti(pravdepodobne preto že som nečítal knihu) ale aj tak film samotný je ukážkou vrcholovej europskej kinematografie a mal by slúžiť americkej popcornovej kultúre ako štúdijný material ako sa točia dobré a napínavé detektívky.Dúfam že aj dalšie dve pokračovania na ktoré sa už teším dopadnú rovnako dobre:)

Kajínek (2010)

Ďalší výrazný pokrok súčastnej českej kinematografie,ktorý sa nebojí konkurovať ktorejkolvek inej svetovej a vyspelejšej kinematografii.Čo ma ale na tomto "prekvapení" zarazilo najviac je asi to množstvo chýb a nelogičnosti,ktorých je tu bohužial tolko že sa nedá si ich nevšimnúť.Zato musím strhnúť bohužial * ale inak prevláda takmer absolutná spokojnosť umna!Jákl sa naozaj snažil a veru hanbu si neurobil.Lavronenko ako Kájinek skvelý a jeho postave budete držať palce takmer odzačiatku aj keď neverím že jeho útek z Mírova bol skutočne tak dramatický a akčný ako je popisovaný vo filme rovnako ako niektoré súvislosti,ktoré pôsobili skôr okato a na efekt ako skutočne a dôveryhodne.(Dopísaný dodatok:Dlho sa mi nestalo aby som nad filmom rozmýšlal ešte týžden po vzhliadnutí a tak zvyšujem aj napriek už spomínanému hodnotenie na plný počet).

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Vydím že napísať objektívnu kritiku na (po dlhej dobe) zasa Slovenského filmu sa velmi nikomu nechce!Tak to urobím sám....A začnem od hlavnej postavy:Marko Igonda dal postave Cypriána tú správnu charizmu a začial čo Vondráček(Jánošík) alebo Frielová(Bathory) považovali svoje úlohy len ako šancu posunúť sa v kariere, Igonda prepožičal svojej postave akoby dušu a úplné ponorenie do postavy je vydieť nielen v prvej polke,keď je prezentovaný ako zbojník a pytliak ale aj v tej druhej keď príjme v kláštore meno Cyprián a zloží slub mlčania,takže sa spolieha už len na svoju mimiku.A dej možno príde niekomu nudný a scénaristický nevyužitý ale to nieje pravda.Len režisérka Solčanská si nenechala kecať od producentov a nesnažila sa silou mocou natočiť smiešnu historickú frašku s jednou - dvoma trápnymi bitkami(Bathory/Jánošík) ale sústredila sa na vykreslenie postavy,jej vnútorných démonov,doby a hlavne prostredia v ktorom Cyprian žil.Príbeh sa nikam neponáhla a pôsobí viac komornejšie než výpravnejšie čo možno mainstreamový priemerný Slovák asi len ťažko dokáže stráviť.Vďaka kamere sa jej podarilo zachytiť nádhernú atmosféru Červeného Kláštora nasnímaného vo všetkých ročných obdobiach,ktorý akoby zaspal v čase(rovnako ako hlavný hrdina v ňom).A pri nádherných záberoch prírody a kláštora to nekončí...Dej doplná skvele zvolená hudba Vladimíra Martinku,ktorý sa spoliehal vzhladom na atmosféru hlavne na chorály čo do príbehu zapasovalo znamenite.Pri Legende som nemal ani ten pocit ako napr.pri Nedodržanom Sľube,že aj keď sa natočil dobrý film ako celok v niektorých momentoch nefunguje a pôsobí dosť roztrieštene.Legenda o lietajúcom Cypriánovi ako celok naopak funguje znamenite,a je vydieť že tvorcovia filmu(hlavne režisérka Solčanská) sa obklopili dobrým tímom a na Slovenské pomery natočili výnimočný a dosť citlivý film,ktorý ale ako som už spomínal hlavne kvôli svojej komornosti nebude chutiť každému a je určený hlavne divákovi,ktorý nehladá len prostoduchú zábavu bez myšlienky ale dokáže ten dej prežívať a ponoriť sa doneho.A to je hlavne kúzlo tohto výnimočného počinu v novodobej Slovenskej kinematografie.

Ženy v pokušení (2010)

Prevláda umna po vzhliadnutí absolutná spokojnosť že aj napriek absencii v Slovenskej filmovej tvorbe nám to naši niekdajší bratia Česi bohato vynahradzujú.Ženy v pokušení sú vtipnou,nevtieravou a súčasnou komediou ktorá milo pobaví a neurazí a ktorá pritom dokáže nekonfliktne do deja vtisknúť aj dramatickejšiu rovinu.Herecké výkony sú úžasné (hlavne podla mna životná úloha pre Elišku Balzerovú),vždy skvelá Lenka Vlasáková alebo celkom civilný Vojtech Dyk a všetko perfektne zrežírované Jiřím Vejdělkem,ktorý svojou čoraz zaujímavejšou tvorbou začína celkom isto šliapať na paty môjmu oblúbencovi Hřebejkovi.