Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Stiller zavalal......proste jedna velka nadhera....nemam slov.Scenka so Space Oddity v Gronskom bare bude patrit medzi tie nezabudnutelne( aspon premna urcite).Plus soundtrack ako celok(Jose Gonzales silno potesil).Nadherny Island a moj oblubeny cerveny Daewoo Matiz ako darcek naviac:-)

Hanna (2011)

Tak takúto kravinu som od režiséra mojej srdcovky Pokánia veru nečakal!Bezdejový chaos,kde nič neni poriadne vysvetlené,kdo je kdo a za čo môže a čo kdo komu čo spôsobil.Je tu len jeden pošahaný Eric Bana,ktorý je možno a možno aj neni otec superpošahanej Saoirse Ronan a jedného dňa si povedia že husté fínske lesy vymenia za Berlín a trochu poňaháňajú tiež pošahanú agentku kdovieakej inštitúcie Cate Blanchett.Zúfalejší a otravnejší príbeh som veru už dlho nevydel.A tý Chemický Bratia sa s tou svojou sračkovou hudbou môžu tiež spláchnuť do hajzla....rovnako ako celý tento shit menom Hanna!!!

Mládí v hajzlu (2009)

Slintal som blahom....konečne poriadny nezávislý americký úlet:)

Zrození Planety opic (2011)

Opice to rozbalili ako už dlho nie...a hlavne beriem tú záverečnú pointu(už v titulkách) ako sa to vlastne tie opice dostali k moci:)

Muži v naději (2011)

Keď som dal plný počet podobne ladeným Ženám v Pokušení nemôžem odolať a dať ho aj Mužom v Nadeji.Veď sa jedná vlastne o tú istú zápletku len z pohladu mužov.Vicu Kerekeš síce moc nemusím ale tu bola fakt k nakusnutiu.A celkovo nechápem ako je možné v susedných čechách sa takýchto vydarených kúskov,ktoré dokážu dokonale zabaviť rodí ročne najmenej tucet...a unás nič.

Země kůlů (2010)

Presne tak robené ako to mám rád(The Road,Carriers..) síce s trochu slabším rozpočtom(ten je vydieť hlavne v scéne automobilovej naháňačky s upírkou) ale inak s uveritelnými postavami,skvelou pochmúrnou atmosférou a dobre spastačenými upírmi:)

Cizinec (2010)

Jednorázová somarina,ktorá ťahá len na mená Depp/Jolie...ale inak je absolutne oničom,nedokáže sa žánrovo zaradiť(niekde medzi nesmiešnou komediou a neakčným thrillerom),a divák si tak možno užije len tú kulisu nádherných Benátoch.Inak Angelina ako úplne otrasná...aspon že som sa nestihol nudiť..

Hokejový zázrak (2004)

Už dávnejšie som si povedal že film ,ktorý ma nevtieravo privedie až k slzám má umna plný počet:))

Světová invaze (2011)

Totálna bezdejová sračka od ktorej sa nedá očakávať ani nič originálne (District 9) a ani nič velkolepé až pompézne(Deň Nezávislosti).Emzáci tiež niesu nejako prevratne urobený ale najviac mi asi liezla nanervy ta (skoro) vo všetkých záberoch roztrasená kamera a nulový scénar čítajúci len presúvanie sa postáv z bodu A do bodu B a z bodu B do bodu C....atd...atd....ale najviac ma asi nasral ten všadeprítomný americký patriotizmus....tu ho bolo tolko že by to nedokázali uniesť pomaly ani tri filmy....čakal som solídnú akciu a nie čistokrvnú nudu:))

Všemocný (2011)

Tak toto bola pecka ako sa patrí:)) Malý nenápadný thriller s jedným hviezdným menom v pozadí z ktorého sa nakoniec vyliahne riadna adrenalínová jazda,ktorá ani cez takmer dve hodky ani na sekundu nenudí a ponúka celkom neokukaný námet s originálnou zápletkoua pointou.Vizuál je tu úchvatný(kameraman sa tu ale poriadne odbavil) doplnený modernou(hlavne elektronickou) hudbou.Bradley Cooper hraje slušne ale De Nirová postava magnáta je tu akoby dopísaná navyše v scenári s cielom napísať ju na telo nejakej velkej hviezde a dotiahnuť ju do projektu.Nejako mi totiž nedáva zmysel a pôsobí dosť navyše,rovnako ako postava ruského búchača a jeho počínanie.A vlastne celkovo scenár a diery v nom predstavujú jediné slabé miesto v inak nadupanej jazde,kde poteší aj účasť našej Bátoričky(Anna Friel) zamaskovanej na nepoznanie:))