Expendables: Postradatelní (2010)

Stallone by si mal uvedomiť že už dávno nemá 20-30 rokov a že to jeho vyvádzanie v jeho veku vyzerá už dosť trápne a nanom samom je vidieť že už nevládze.Ale aj tak sa dotoho vrhá po hlave a berie zosebou podobne ladenú bandu vyslúžilcov(Li,Statham,Lungren).Ktomu ešte stupidný scénar,ktorý by nedržal pokope aj keby ho s izolepou zlepili.Jedine v prvej polke bola slušne urobená akcia na ktorú sa dalo celkom dobre pozerať...no ale to finále tak to bolo naozaj stupidné fiasko(banda dôchodcov proti celej armáde vycvičených vojakov a hádajte kdo komu nakope zadok).A celé je to ladené ako riadna zábava(teda ako prekoho).Poriadnu akciu by už teda Sly mal prenechať mladším ročníkom a on by sa mal už konečne pobrať do zaslúženého dôchodku(vek už nato má)!!!

Pouta (2009)

Perfektne zahraná česká partia na psychologickú nôtu.Ondřej Malý ako Antonín Rusnák dokonale presvedčivý( jeho face mi príde podobný tomu čo vo filmoch nosí Karel Roden).Dej sa síce derie dopredu trochu pomalším tempom(beriem to ako zámer) ale určité momenty v príbehu sa mi dostali zaručene pod kožu(vyhadzov manželky, napadnutie vedúcej z fabriky...).Zatial čo sa naša Slovenská kinematografia (bohužial) topí v sračkách,tak naši (niekdajší) bratia Česi sa neboja natočiť poriadne hustý psycho/thriller s viac než pozitívnym výsledkom.Trochu ma u Pout aj zamrzelo že nebol Českou Republikou vybraný ako zástupca na Oscaroch(šancu by podla mna mal výraznejšiu než Kawasakiho Rúže) 4,5*

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Výmena režiséra tejto(inak perfektne načatej) série uškodila!!!Pôsobilo to namna ako by som sledoval niekolko filmov naraz a ani jeden nedával zmysel.Nič tu nebolo ku koncu poriadne objasnené a ja len dúfam že to bol len akýsi úvod k poslednej (vrcholnej) časti série.Ale aj napriek mnohým nedostatkom som stále sledoval napriemernú europsku detektívku,teda aspon som celé dve hoďky mal ten pocit:))

Kuky se vrací (2010)

Svěráka Jr.mám velmi rád , teda jeho filmy,ktoré považujem za súčasť toho najlepšieho čo v súčastnosti v Čechách vzniká(Obecná škola,Vratné Láhve,Jízda..).Lenže s Kukym to trochu prestrelil.Vizuálne naozaj pekne spravený film(pekne vypiplaný..je sa načo pozerať),lenže po obsahovej stránke to nieje velká sláva.Nedokázal som sa nejako citovo naviazať na postavu Kukyho alebo starého múdreho Fon Hergota a to považujem u tak nádejného filmu za velké mínus.Chýbali mi tu totiž výraznejšie emocie.....aj keď sa to nakonci snažil Svěrák zachrániť tou narýchlo vsunutou pointou:))

Černá smrt (2010)

Na jednej strane originálni film s hustou atmosferou morového stredoveku,hravou kamerou,dokonalou hudbou a skvelými hercami(hlavne Sean Bean a Carice van Houten zapôsobili).Ale na strane druhej aspon v mojom prípade s rozporuplným finále.Toho morového Beana som ešte bral ale ten hon na čarodejnice nakonci som už nejako nemohol prekusnúť.Od tak našliapnutého filmu som čakal velkolepejšie finále a originálnejšie rozuzlenie(pointu okolo Vládkyňe som tušil niekedy od polky filmu).Mrzí ma to ale hlavne preto lebo tak dobrý film si to lepšie finále jednoznačne zaslúžil.Nakoniec dávam niekde medzi 3/4 *.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Ludia čo je to s vami v tých hodnoteniach???U ktorej dalšej reality show ste sa naposledy tak zabavili...a zároveň kedy ste naposledy vydeli pokope tolko exotov(myslím dokopy farmárov a aj ich bojujúce potenciálne polovičky).

Bludičky (2010) (TV film)

Po prvom diely hodnotím viac ako pozitívne...aj keď ten záver mi prišiel dosť úbohý(radosť z tehotenstva ich najmladšej sestry,aj keď obaja jej dobrodružnú/promiskuitnú povahu zatracovali)!!!

Román pro muže (2010)

Na rozdiel od tunajších (hlavných) recenzentov a ich zdrvujúcej kritiky na Román pre mužov,mne sa film celkom páčil.Poctivo odvedená práca všetkých zúčastnených a další sympatický zárez do kvitnúcej českej kinematografie.

Miluji tě, Beth Cooperová (2009)

Poznáte ten pocit,keď ste na nejaký film strašne zvedavý a niekde v polke zistíte akú kravinu to vlastne sledujete.Ale kedže chceťe byť fér tak aj napriek svojemu rozčarovaniu nad tým na akú kravinu to vlastne pozeráte, film predsa len dopozeráte lebo chcete vedieť aspoň ako to dopadne.To bol práve môj problém u Beth Cooper.Film som chcel vidieť hlavne preto,lebo som čakal že sa budem baviť aspoň tak dobre ako u podobne ladenéj Na túto nemám.Lenže to čo nakoniec prišlo bola tá najhoršia nočná mora otrasným,trápnym a nelogickým scenárom začínajúc až po otrasné herecké výkony nesympatických hercov končiac a všetko to zaklicovalo meno režisére,ktoré som si všimol až v záverečných titulkách!!!Chris Columbus,režisér Prvých dvoch Potterov a Otca v sukni už musí asi poriadne senilniet,keď natočil takúto somarinu!!!

Bez soucitu (2010)

Strašná strata času...stupidný scenár,amatérsky vyzerajúca akcia,množstvo hluchých miest v deji a nepresvedčivý Jonathan Rhys Meyers.Jediné plus pre tento film tak nakoniec zostáva hláškujúci fešák Travolta , ale aj on by si už mal uvedomiť že keď točil Horúčku sobotnajšej noci...bol podstatne mladší.Zabožrútom tento pokus o dalšiu poriadnu akčnú nakladačku absolutne nevyšiel!