Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Poslední recenze (392)

plakát

Jsou všichni muži pedofilové? (2012) 

Na mě je téma pedofilie moc silné kafe, ale se zaťatými zuby jsem dokázal dokument dokoukat do konce. Pomohlo mi k tomu nejen to, že má dokument "pouhých" 70 min., ale také, že se jedná o poměrně dobře faktograficky zpracovaný dokument kladoucí důraz na fakta a snažící se o jakousi "objektivitu". S některými věcmi v dokumentu bych souhlasil, o jiných bych pochyboval, ale byl bych se schopný bavit, a o jiných ... no to by už na mě osobně bylo asi prostě moc vést o tom byť jen debatu (viz např. infantofilie). Na dokument jsem se díval v rámci svého filmového okénka o genderově nerovném přístupu k mužům. Vyjádřím se tedy pouze k tomuto tématu. .... Jsem rád, že zde věnovali pozornost i ženské pedofilii (avšak nepoměrně menší vůči mužům - viz už jen název dokumentu). Projevy pedofilie (i infantofilie) ve fyzické podobě (podle definic) se nejčastěji projevují osaháváním, hlazením, líbáním atp. A nyní se zkuste zeptat sami sebe, kolik jste viděli (cizích) mužů veřejně osahávat, hladit či líbat (cizí) děti....a kolik jste viděli takových (cizích) žen? Že je dnes ve společnosti tolerováno, nebo považováno za "normální", "přirozené" a běžné kde co, to je jedna věc. Druhá věc jsou ale definice a zákony (se kterými dokument namnoze pracuje). Z definic (a často i dle znění zákonů) pedofilního (a infantilního) chování je tedy jasné, že k němu mají sklon daleko více ženy, než muži....a pokud byste nad oním „větším sklonem“ pochybovali, je minimálně nad slunce jasné, že ženám to prochází takřka ve sto procentech případů (ta žena, která tam vypovídala nezmínila žádnou léčbu atp. ....bylo to pouze její svědectví). Zároveň při zmínce o léčbě pedofilie hovořili o kastraci spjaté s feminizací, tj. čistě mužské kastraci. Byly zmíněny učitelky na SŠ, které jsou ve skutečnosti hebofiličkami, ale kolik znáte případů (byť jen diskutovaných, nikoli odsouzených) učitelek ze ZŠ nebo MŠ, anebo dokonce z jeslí? A kolik znáte případů vysloveného honu (viz https://www.csfd.cz/film/311967-hon) na muže, kteří byli často i neviní? Opravdu bych nechtěl žít ve světě, kde by někdo obviňoval z pedofilie učitelky svých dětí, protože je pohladily, když jim bylo smutno nebo se jim něco nepovedlo atp. Žel ale již žiji ve světě, kde muž takovou možnost prostě nemá, protože by riskoval veřejný lynč, a musí si za všech okolností dávat velký pozor. Nevidím žádné jiné rozumné řešení současné situace, než poukazování na zásadní diskriminaci mužů v mnoha oblastech (tuto nevyjímaje), a na velmi pokřivený (když ne přímo zvrácený) obraz (a postavení) muže v současné společnosti. Snad někdo někdy v budoucnu vymyslí něco lepšího, co povede k narovnání "přirozených" vztahů mezi lidmi obecně (ať již muži, ženami nebo dětmi). Moc bych si to přál. Do té doby je ale nutné (obraz a roli) muže bránit těmito prostředky. 

plakát

Hitler, Stalin a já (2001) (TV film) 

Tento snímek jsem viděl již v době, kdy byl natočen. Komentář k němu ale píši až po dvaceti letech od shlédnutí. A píšu jej právě proto, že na něj, respektive na paní Hedu a její životní přístup, nedokážu zapomenout a neustále se mi v mysli opakuje její věta "Hitler je mrtvý, Stalin je mrtvý, ale já žiju".

plakát

Teorie tygra (2016) 

Takový alzheimer, který by naši společnost vrátil do stavu, kdy jí bylo dobře (v genderové oblasti), by asi nebyl od věci, pokud na ní nechceme spáchat kastraci.

Poslední hodnocení (2 184)

Spider-Man: Bez domova (2021)

15.01.2022

Duna (2021)

07.01.2022

Reggie Yates' Extreme UK (2015) (seriál)

07.01.2022

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

05.01.2022

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

03.01.2022

Jsou všichni muži pedofilové? (2012)

28.12.2021

Teorie tygra (2016)

27.12.2021

The Matrix Resurrections (2021)

26.12.2021

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

16.12.2021

Reklama

Poslední deníček (11)

?

Nechápu, co na tom nechápu...

?

Reklama

Reklama