VUCAKO

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 31.7.2019  00:33

Podle mne slušná adaptace knihy Gail Carson Levine (https://en.wikipedia.org/wiki/Ella_Enchanted). Ne klasické popelky z lidových pohádek (sepsaných autory jako Giambattista Basil, Charles Perrault nebo bratři Grimmové). Pokud jdete na tento příběh do kina, připravte se spíš na žánr fantasy, humor a hudební čísla.

• 30.3.2017  02:53
    Monkey House (TV seriál) (1991)

Fortitude, Epicac a The Foster Portfolio jsou docela dobré, doporučuji. Obzvlášť ta poslední (moje oblíbená) byla docela vtipně obohacena postavou asistentky..

• 28.7.2016  05:46

Divadelní kus je skvělej (A studio Rubín, Malostranské náměstí), doporučuji, nebudete litovat. Přepis do filmového scénáře se jaksi nezdařill, trochu jsem přidal při vzpomínce na představení. Pokud plánujete jít do divadla, nečtěte si zde hodnocení (spoilery), v divadelním baru je totiž pointa krásně hýčkaná až do úplného konce..

• 23.7.2016  21:47

Já nevím, jak vy, ale já jsem na to šel jako na parodii a nebyl jsem zklamán, dostal jsem přesně, co jsem čekal. Vizuálně je film samozřejmě dokonalejší, 20 let vývoje je znát. Pokud nemáte vysoká očekávání nebo pokud se chcete zasmát (kde to tvůrci filmu ani neměli v úmyslu .. nebo možná ano?), je to film pro vás. A pro studenty filmové tvorby: ano, jsou tam použita snad všechna klišé daného žánru. :-)

• 21.8.2014  00:37
    Chlapectví (2014)

Linklater zase zazářil: natočil film o životě.

• 8.11.2013  00:12
    Enderova hra (2013)

Jedna z nejlepších adaptací sci-fi románu, na kterou si vzpomínám. Vše důležité tam je a divák (znalý knižní předlohy) se i zamyslí. Jediná otázka zbývá: jestliže by film byl třeba o 45min delší, podařilo by se do něj vtěsnat trochu zajímavých detailů tak, abychom to vnímali jako zlepšení? Každopádně já odcházel z kina velmi spokojen!

• 20.3.2013  00:07

Asi většina diváků nechápe, že je to parodie. Pokud to pochopíte, budete se královsky bavit..

• 30.3.2012  20:53

Když filmaři točí o filmařích, bývá to paráda, Hugo to jen potvrdil. Scorsese ještě umí! Máte-li rádi poetiku a hezký vizuál, tenhle film musíte vidět.

• 25.3.2012  22:16
    Mlha (2007)

Bravo Stephene a Franku! To se opravdu povedlo, tak dobrý horror jsem už dlouho neviděl. A konečně zakončení, po kterém se neodchází z kina příjemně.. Vřele doporučuji všem fanouškům Stephena Kinga.

• 24.3.2012  16:21
    Pozemšťan (2007)

Klasická sci-fi, která nepotřebuje žádné rekvizity, paráda. Pokud nepožadujete od SF filmu velkou akci, tak je to pro vás jako stvořené. Jenom těch posledních 30 sekund si mohli amíci odpustit.

• 20.3.2012  22:05

Není to špatný film, ale smysl mu dává až poslední minuta dvě.. Občas mě tam rušily neuvěřitelné momenty a situace, ale dalo se to vydržet.

• 31.1.2012  22:58

Mně se teda Keira líbila, obzvlášť v úvodních partiích filmu. Vizuálně pěkný flick, pár trikových scén si teda mohli odpustit, je to na nich bohužel vidět. Příběh je příliš prvoplánový, pro znalce psychoanalýzy a psychiatrie banální (a la transference), "message" je minimální, tolikrát už opakovaná.. Asi by se to víc líbilo v divadle, s více angažovanými herci. Jedině kvůli Keiře dávám čtyři *.

• 17.3.2011  19:50

Docela prijemne zpestreni zanru, za spoustu filmarskych napadu a zpestreni davam hvezdicku navic. ..commit suicide and you're too dead to get pleasure from it!

• 5.2.2011  22:39
    Big Lebowski (1998)

Něco přidávám za bowlingové záběry a Julianne Moore. Po druhém zhlédnutí zvyšuji na 95%.

• 17.11.2010  00:38

Škoda, podle špatné předlohy asi nejde natočit výborný film. Ani Aaron na to nestačí. Celou dobu jsem měl dojem, že se dívám na nějaký prolog, žánrově dokumentární film, ale místo toho, aby se začalo něco dít, tak to skončilo. Ale dokument by aspoň měl mít blízko k pravdě, to o Mezrichově knize lze těžko říct.. A dámy, vám nevadilo, jak je ve filmu líčeno něžné pohlaví? Za pár světlých momentů dávám 60% (veslařský závod a dialog, na jehož konci je "asshole").

• 22.9.2010  20:52
    Rebelové (2001)

Nesnese srovnání s muzikálem, který se mi poslední dobou dost líbil (Stilyagi), ale dalo se na to koukat a některá hudební a taneční čísla byla dokonce výborná. Za to něco přidávám.

• 10.9.2010  16:17
    The Deep (TV seriál) (2010)

Souhlasím s ostatními, že začátek vypadal mnohem slibněji. První dvě episody jsou špičkové. Po zhlédnutí zbytku musím něco strhnout, ale pořád je to koukatelná mini-série s pěknou atmosférou a slušnými výkony většiny herců.

• 4.9.2010  05:01

Ne, bohužel, idea toho totálního determinismu (osudu, chcete-li) mě tak rušila po celou dobu filmu, že ke mně případné další zajímavé (spíš "zajímavé") myšlenky vůbec neproniknuly. Copak může existovat něco jako "the one"? Spárování všech lidí na celém světě? Co když jich je lichý počet? Co když je víc ženských (pro jednoduchost nepočítám gaye, ale i s nima ten problém zůstává), co ty nadbytečné? A přitom stačilo premisu toho zařízení jenom maličko pozměnit, zajímavé situace a potenciál zápletky by zůstal, ale už by to nebylo tak stupidní. To vážně nikomu v ateistických Čechách nevadí myšlenka absolutně dané budoucnosti na mnoho desítek let dopředu? Zlatej Asimov a jeho "psychohistorie"..

• 2.9.2010  18:11
    Marley a já (2008)

Přestože nejsem pejskař, tento film mě dostal, dokonce v několika různých smyslech. Zaprvé, mám rád příběhy, které vypadají reálně a na nic velkého si nehrají. Zadruhé, při klipové sekvenci kolem 30. minuty jsem musel film zastavit a přesto jsem se málem udusil smíchy (už věřím, že můžete smíchy spadnou ze židle). No a ty závěrečné minuty, ty stály za to. I když podobné filmy obyčejně tak vysoko nehodnotím, zde dávám 90%. "You could take Lamby, but don't chew her other ear off."

• 31.8.2010  21:13
    Saturnin (1994)

Bohužel, moje námitky proti seriálu (že je scénář proti knize osekaný) se zde násobí. Já prostě znám knihu skoro nazpaměť. Smůla, tomuto filmu se musím vyhýbat.

• 31.8.2010  21:10
    Saturnin (TV seriál) (1994)

Opět je to pro mne případ, kdy znám knižní předlohu tak dobře, že mi prostě vadí jakákoli odchylka. Snažím se od toho oprostit, ale nejde to absolutně. Dávám proto jenom 80%, přestože mi casting vyhovuje a jinak proti tomuto seriálu nic nemám.

• 31.8.2010  00:16

Další horrorová klasika, atmosféra by se dala krájet a k tomu přispívají nejen výborné herecké výkony, ale i velmi vhodně zvolené interiéry natáčení. Na Dakota Building jsem se šel během své jediné návštěvy Manhattanu speciálně podívat, ze dvou důvodů: Lennon a tento film. Dávám plný počet a doporučuji všemi deseti. "What have you done to his eyes, you maniacs!? .. He has his father's eyes."

• 30.8.2010  23:57

Jednu hvězdičku přidávám za Anne, která fakt umí hrát tak dobře, že byste ji věřili, že je jenom na chlapy.. Jinak je to samozřejmě průměrná slaďárna.

• 28.8.2010  14:40
    Evita (1996)

Viděno v 90. létech: na tomto muzikálu nejvíce oceňuji hudební stránku. Madonna i Banderas mi v tomto ohledu 100% vyhovovali. I ostatní složky díla jsou nadprůměrné, tak dávám 80%.

• 28.8.2010  14:21

Tu jednu hvězdu přidávám pouze z nostalgie, dneska by se mi to už asi nelíbilo. Film opravdu jenom pro děti.

• 28.8.2010  14:04
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Musím to vysvětlit: viděl jsem to jako dítě, rodiče mi nevysvětlovali, že tam jsou lži jako prase a dneska bychom to pravým jménem nazvali "politicky nekorektní". Jasně, že to byla místama bolševická propaganda. Ale za filmařinu a místy výborně postihnutou atmosféru dávám 3*.

• 28.8.2010  03:52

Perfektní film pro fanoušky sci-fi (pokud si pod tím žánrem nepředstavujete střílečky z budoucnosti). Dobrý nápad, minimalistický scénář, dobré herecké výkony. Levnější produkce tu není na škodu. Doporučuji a dávám 90%.

• 27.8.2010  22:15

Komentář dopisuji dodatečně. Mé dvě oblíbené vojenské knížky, Černí baroni a Tankový prapor, byly obě zfilmovány. Obě předlohy mám rád, i když jsou jiného žánru. Tankový prapor jako film se mi líbil o kus líp, hlavně se více držel předlohy a i atmosféru (dneska už naštěstí jen legendární) vystihl dobře. V podstatě všechny hlavní postavy byly obsazeny výborně, to se fakt povedlo. Hlavně za to dávám 90%.

• 27.8.2010  22:09

Škoda, další film, který je opravdu jenom pro malé děti. Efekty, pěkné vizuály, ale nějaký rozumný obsah, to moc ne.. Zlatý Pixar. Nebo Tim Burton.

• 27.8.2010  20:25

Tenhle styl mi teda moc nesedí. TV produkce z toho úplně sálá, ty zpívánky jsou mi skoro protivné, oba hlavní hrdinové se na ty role vyloženě nehodili. Přidávám jednu * z patriotismu.. (poslední dobou jsem s dětma viděl Toy Story 3, Stardust a Charlie and the Chocolate Factory, tenhle kousek je fakt jiná váhová skupina, pardon)

<< předchozí 1 2 3 4 5