Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Já nevím, jak vy, ale já jsem na to šel jako na parodii a nebyl jsem zklamán, dostal jsem přesně, co jsem čekal. Vizuálně je film samozřejmě dokonalejší, 20 let vývoje je znát. Pokud nemáte vysoká očekávání nebo pokud se chcete zasmát (kde to tvůrci filmu ani neměli v úmyslu .. nebo možná ano?), je to film pro vás. A pro studenty filmové tvorby: ano, jsou tam použita snad všechna klišé daného žánru. :-)

Chlapectví (2014)

Linklater zase zazářil: natočil film o životě.

Enderova hra (2013)

Jedna z nejlepších adaptací sci-fi románu, na kterou si vzpomínám. Vše důležité tam je a divák (znalý knižní předlohy) se i zamyslí. Jediná otázka zbývá: jestliže by film byl třeba o 45min delší, podařilo by se do něj vtěsnat trochu zajímavých detailů tak, abychom to vnímali jako zlepšení? Každopádně já odcházel z kina velmi spokojen! EDIT: po poslechu audioknihy Ender's Shadow jsem se dozvěděl, že Scott Card od začátku věděl o nemožnosti zfilmovat tu první knihu (Ender's Game). Se zfilmováním souhlasil až poté, co vymysleli, že tam použijí výběr z obou knih (volná parafráze: "Ender's Game je příběh o vnitřním světě hlavního hrdiny, to zfilmovat nelze, naopak, Ender's Shadow je kniha o kamarádství, to se naopak do filmu hodí..")

Hugo a jeho velký objev (2011)

Když filmaři točí o filmařích, bývá to paráda, Hugo to jen potvrdil. Scorsese ještě umí! Máte-li rádi poetiku a hezký vizuál, tenhle film musíte vidět.

Mlha (2007)

Bravo Stephene a Franku! To se opravdu povedlo, tak dobrý horror jsem už dlouho neviděl. A konečně zakončení, po kterém se neodchází z kina příjemně.. Vřele doporučuji všem fanouškům Stephena Kinga.

Pozemšťan (2007)

Klasická sci-fi, která nepotřebuje žádné rekvizity, paráda. Pokud nepožadujete od SF filmu velkou akci, tak je to pro vás jako stvořené. Jenom těch posledních 30 sekund si mohli amíci odpustit.

Meruňkový ostrov (2011)

Není to špatný film, ale smysl mu dává až poslední minuta dvě.. Občas mě tam rušily neuvěřitelné momenty a situace, ale dalo se to vydržet.

Nebezpečná metoda (2011)

Mně se teda Keira líbila, obzvlášť v úvodních partiích filmu. Vizuálně pěkný flick, pár trikových scén si teda mohli odpustit, je to na nich bohužel vidět. Příběh je příliš prvoplánový, pro znalce psychoanalýzy a psychiatrie banální (a la transference), "message" je minimální, tolikrát už opakovaná.. Asi by se to víc líbilo v divadle, s více angažovanými herci. Jedině kvůli Keiře dávám čtyři *.

5 posledních lásek (2009)

Docela prijemne zpestreni zanru, za spoustu filmarskych napadu a zpestreni davam hvezdicku navic. ..commit suicide and you're too dead to get pleasure from it!