Big Lebowski (1998)

Něco přidávám za bowlingové záběry a Julianne Moore. Po druhém zhlédnutí zvyšuji na 95%.

Sociální síť (2010)

Škoda, podle špatné předlohy asi nejde natočit výborný film. Ani Aaron na to nestačí. Celou dobu jsem měl dojem, že se dívám na nějaký prolog, žánrově dokumentární film, ale místo toho, aby se začalo něco dít, tak to skončilo. Ale dokument by aspoň měl mít blízko k pravdě, to o Mezrichově knize lze těžko říct.. A dámy, vám nevadilo, jak je ve filmu líčeno něžné pohlaví? Za pár světlých momentů dávám 60% (veslařský závod a dialog, na jehož konci je "asshole").

Rebelové (2001)

Nesnese srovnání s muzikálem, který se mi poslední dobou dost líbil (Stilyagi), ale dalo se na to koukat a některá hudební a taneční čísla byla dokonce výborná. Za to něco přidávám.

The Deep (2010) (seriál)

Souhlasím s ostatními, že začátek vypadal mnohem slibněji. První dvě episody jsou špičkové. Po zhlédnutí zbytku musím něco strhnout, ale pořád je to koukatelná mini-série s pěknou atmosférou a slušnými výkony většiny herců.

Stopky lásky (2009)

Ne, bohužel, idea toho totálního determinismu (osudu, chcete-li) mě tak rušila po celou dobu filmu, že ke mně případné další zajímavé (spíš "zajímavé") myšlenky vůbec neproniknuly. Copak může existovat něco jako "the one"? Spárování všech lidí na celém světě? Co když jich je lichý počet? Co když je víc ženských (pro jednoduchost nepočítám gaye, ale i s nima ten problém zůstává), co ty nadbytečné? A přitom stačilo premisu toho zařízení jenom maličko pozměnit, zajímavé situace a potenciál zápletky by zůstal, ale už by to nebylo tak stupidní. To vážně nikomu v ateistických Čechách nevadí myšlenka absolutně dané budoucnosti na mnoho desítek let dopředu? Zlatej Asimov a jeho "psychohistorie"..

Marley a já (2008)

Přestože nejsem pejskař, tento film mě dostal, dokonce v několika různých smyslech. Zaprvé, mám rád příběhy, které vypadají reálně a na nic velkého si nehrají. Zadruhé, při klipové sekvenci kolem 30. minuty jsem musel film zastavit a přesto jsem se málem udusil smíchy (už věřím, že můžete smíchy spadnou ze židle). No a ty závěrečné minuty, ty stály za to. I když podobné filmy obyčejně tak vysoko nehodnotím, zde dávám 90%. "You could take Lamby, but don't chew her other ear off."

Saturnin (1994)

Bohužel, moje námitky proti seriálu (že je scénář proti knize osekaný) se zde násobí. Já prostě znám knihu skoro nazpaměť. Smůla, tomuto filmu se musím vyhýbat.

Saturnin (1994) (seriál)

Opět je to pro mne případ, kdy znám knižní předlohu tak dobře, že mi prostě vadí jakákoli odchylka. Snažím se od toho oprostit, ale nejde to absolutně. Dávám proto jenom 80%, přestože mi casting vyhovuje a jinak proti tomuto seriálu nic nemám.

Rosemary má děťátko (1968)

Další horrorová klasika, atmosféra by se dala krájet a k tomu přispívají nejen výborné herecké výkony, ale i velmi vhodně zvolené interiéry natáčení. Na Dakota Building jsem se šel během své jediné návštěvy Manhattanu speciálně podívat, ze dvou důvodů: Lennon a tento film. Dávám plný počet a doporučuji všemi deseti. "What have you done to his eyes, you maniacs!? .. He has his father's eyes."

Šest dní, sedm nocí (1998)

Jednu hvězdičku přidávám za Anne, která fakt umí hrát tak dobře, že byste ji věřili, že je jenom na chlapy.. Jinak je to samozřejmě průměrná slaďárna.