FireTight

FireTight

student

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 17.1.2016  09:49

DiCaprio se podle mého názoru dokázal přiblížit Redfordovi, nicméně film jako celek svému předchůdci nikoliv. Moderní hudba na mě působila jako pěst na oko, zelené plátno bylo snad všude (a dost často to bylo až moc poznat) a navíc jsem měl z Daisy skoro celý film pocit, jako kdyby byla spíše obětí jednoho špatného rozhodnutí (zatímco v knížce a ve verzi z roku 1974 na mě působila jako marnivá zlatokopka, co je jí vlastně všechno jedno).

• 11.1.2015  18:43

Upřímně, když jsem se včera opět podíval na první díl mé oblíbené série, uvědomil jsem si, že u mého původního hodnocení možná až moc zapracovala nostalgie. Neboť ruku na srdce, vzhledem k dílům, co budou následovat, to na plný počet hvězdiček není ani omylem, spíš na ty tři. Ale díky bohu za tenhle film, či přesněji za to, co díky němu vzniklo.

• 16.6.2014  10:02

Dumas by byl spokojen. Já určitě.

• 10.4.2014  17:25
    Válka skladů Texas (TV pořad) (2011)

Samotný koncept Storage Wars se mi vcelku líbí, byť uznávám, že některým lidem může vadit, jak je s věcmi nakládáno. Přeci jenom dříve někomu patřily, dotyčný k nim měl nějaký vztah a nakupující teď řeší jenom kolik za ně mohou dostat. Co se týká účinkujících: nejsympatičtější jsou mi Jenny a Mary s Docem, Ricky a Bubba už tolik ne (byť musím uznat, že co se týká samotných nákupů mi přijdou jako nejlepší) a na úplném spodku mám Victora. U něj mi přijde, že někam přijel, vykládal, co potřebuje, co koupí a pak nakonec neměl skoro vždycky nic. :D

• 9.4.2014  14:28
    Štvanice (TV pořad) (2014)

Manhunt se mi líbí. Má zajímavý koncept, sympatického "hlavního hrdinu" a skvěle různorodé prostředí. Dávám mu však čtyři hvězdičky a to hlavně z toho důvodu, že mi prostě příliš nesedí ten koncept, že za Joelem neustále běhá kameraman a dokonce i producent. Zkrátka si myslím, že nepřátelské síly díky tomu mají docela velkou výhodu (více stop, snadněji si jich všimnou,...). Daleko lépe to bylo podle mého názoru zpracováno ve Speciálních operacích.

• 6.4.2014  18:34

Jsem na vážkách, ale nakonec ty čtyři hvězdičky asi přeci jenom dám. Jen tedy ten mediální magnát coby hlavní záporák... ten se moc nepředvedl.

• 3.4.2014  20:28
    Zlaté oko (1995)

Pierce Brosnan je podle mého názoru druhým nejlepším představitelem Bonda (po Connerym) a jeho éra začala vskutku skvěle. Zlaté oko je dobrá Bondovka, byť ta jízda tankem nebo vypouštění jezera mi už tenkrát přišly trošičku moc. :D Nesmím zapomenout ani na skvělou úvodní skladbu a tu divnou Rusku.

• 23.3.2014  18:19

Druhou Daltonovou Bondovkou jsem docela zklamán. Námět je poměrně zajímavý, ovšem zcela nudný a "plochý" záporák Sanchez jej bohužel zcela zničil. Tomu člověku jsem nevěřil ani nos mezi očima a celá ta cesta za pomstou se mi tak vlastně slila do sice povedené, nicméně suché akce. Dech života byl o třídu lepší.

• 17.3.2014  10:57
    Dech života (1987)

V první třetině je tahle Bondovka nejsilnější. Možná je to tím, že se odehrává v Československu a tudíž jsem to daleko více prožíval, ale opravdu, začátek se mi líbil nejvíc. Pak už kvalita šla o něco dolů, přesto si film mé tři hvězdičky plně zaslouží.

• 15.3.2014  11:09
    Protektor (2009)

Mám radost. Protektora jsem úplnou náhodou včera večer objevil na ČT2 a po více než devadesáti minutách jsem od obrazovky odcházel více než spokojen. Zajímavý a zamotaný příběh, zajímavé postavy... Popravdě řečeno, nedokáži si představit, že bych se ocitl v jejich kůži, ať už Emila nebo Hany. Jedinou chybičkou z mého pohledu byl mírný nedostatek emocí, které se v plné kráse dostaví až na úplném konci, což je podle mého možná pozdě. Ale jinak palec nahoru!

• 2.3.2014  12:51
    Chobotnička (1983)

Podle mého názoru jedna z nejlepších bondovek s Moorem. Akční, zamotaná, zajímavá, zábavná.

• 19.1.2014  09:12
    Moonraker (1979)

Francouzi prodali Vaux le Vicomte, parodie (nebo co to vlastně bylo) na Sedm statečných, návrat Jawse, vesmír,... Uf, to byl tedy guláš, ovšem líbil se mi a vlastně jsem jím byl docela příjemně překvapen. Až tedy na tu přestřelku ve vesmíru, ta už působila až směšně. Pro mě zatím asi ten nejlepší Bond s Moorem.

• 18.1.2014  19:39
    Sexmise (1983)

K tomuhle filmu jsem se přitočil spíše náhodou a odcházím vcelku spokojen. A doufám, že se tohohle nikdy nedožiju... :D

• 18.1.2014  11:45
    První republika (TV seriál) (2014)

Na První republiku jsem se těšil, především kvůli samotné První republice. Z prvního dílu však mám vcelku rozpačité pocity. Třeba než jsem se zorientoval kdo je kdo, uběhla dobrá polovina epizody. Nebo ten úvodní rozhovor služek, přišlo mi, jako kdyby byl psaný ve stylu "popíšeme divákovi, jak to tenkrát zhruba vypadalo". A koneckonců, ani ty zpětné flashbacky mi zatím příliš nesedly. Uvidíme příště. Po 2. dílu: Určitě o kus lepší než pilotní epizoda, snad to půjde nahoru i nadále! Po 3. dílu: Když tam začal v jednu chvíli Vladimír (ten, co se vrátil z války) sypat výrazy jako "prachy, ušil boudu, zinkasoval Goldberga", říkal jsem si, jestli to není na tu dobu až moc moderní jazyk. Ale co, dorazila Španělská chřipka, začíná mě to bavit. Po 5. dílu: Ten duch, ten fakt ne. Po 6. dílu: Teda jestli autoři hodlají celé vyšetřování zazdít rozpravou s duchem, tak to potěš koště. Po 1. sérii: Když už jsem si myslel, že se autoři těch duchů konečně zbavili, vrátili se a v tu nejhorší možnou chvíli. Navíc ten konec! Mno, řekněme, že od půlky jsem začal fandit Jaroslavovi a Magdaléně (Vladimír a Klára? Meh...). Nicméně vyšetřování vraždy se mi líbilo, tudíž vcelku spokojenost. Docela se těším na další pokračování.

• 12.1.2014  10:32

Konečně Moorovská Bondovka, která mě skutečně bavila. Nevím, jestli to bylo kvůli Kielovi (tohle je monstrum jak se patří, v tom vlaku jsem se vážně lekl) nebo něčemu jinému, ale bavila a právem jí udílím čtyři hvězdičky. Mimochodem, docela mě pobavila pasáž na lodi, kdy námořníci hrdinně vyčlenili tým, který se probojuje na můstek lodi (včetně klasického: "Nebojte, já nás tam dostanu!!"), aby o několik vteřin všichni padli... To jsem nečekal! :D

• 6.1.2014  20:09

Moc hezký dokument o této havárii se šťastným koncem, který se skládá především ze vzpomínek přímých účastníků.

• 5.1.2014  09:07

Nemůžu si pomoct, ale Moore mi jako Bond nesedí a trochu víc jsem očekával i od samotné zápletky. Třeba ten finální souboj, který měl být podle mého trochu delší (určitě aspoň tak jako ten úvodní). A navíc, J. W.? Zase? Ten chlápek se musel vrátit? :( Nicméně musím uznat, že hlavní záporák měl tentokrát šmrnc.

• 27.12.2013  10:00

Řeknu jenom jednu větu k tomuto geniálnímu filmu: "Nikdo není dokonalý..."

• 21.12.2013  19:15

Díky Davidu Suchetovi, díky Hugh Fraserovi, všem ostatním hercům a lidem ve štábu za všechny ty Poiroty, které za těch přibližně pětadvacet let natočili. Každý z nich byl skvělý a to stejné platí i pro poslední díl, tedy pro Oponu. A hned na úvod musím říct, že se jedná o skvělý příběh. Svým způsobem velice smutný a plný nostalgie, ale skvělý. Navíc, mnou zmiňovaný smutek tam není nijak vyumnělkovaný, žádné násilné vnucování, což je jedině plus. A vzhledem k tomu, že jsem zatím nečetl knižní předlohu, závěrečné rozuzlení mne absolutně dostalo. Dokonce bych jej označil za takový "poslední majstrštyk" Poirota. Dovolím si tvrdit, že by byla spokojena dokonce i Agatha.

• 15.12.2013  17:09

Od téhle Bondovky jsem nic moc neočekával a vida, jaké to překvapení! Jasně, Lazenby není Connery, celá ta svatební příběhová linka mi absolutně neseděla a i vykreslení Blofelda mi v Žiješ jenom dvakrát sedlo víc než tahle "akční" podoba, ale což. Jinak se mi to líbilo a to je hádám to hlavní.

• 8.12.2013  11:55

Ale jo, tahle Bondovka se povedla. Někdy to sice bylo docela zvláštní (třeba ta proměna na Japonce, která podle mého pak nějakou záhadou "zmizela"), ale jinak nemám co vytknout. Japonské prostředí zkrátka sedlo jako prdel na hrnec (včetně ninjů).

• 6.12.2013  13:32

Dobrá detektivka, nicméně se nemohu zbavit pocitu, že to závěrečné vysvětlení je docela přitažené za vlasy. Zkrátka se mi nechce věřit, že by ji nikdo nepoznal. Třeba vážně ne, ale nezdá se mi to.

• 2.12.2013  13:43
    Goldfinger (1964)

Jedna z nejlepších bondovek, jaké jsem kdy viděl. Skvělý Connery, skvělý Goldfinger, skvělý Oddjob, nezapomenutelné hlášky, moc se mi líbila i zápletka (až na tu skoro zázračně rychlou proměnu Pussy). Tomuhle filmu bych zkrátka padesát let nehádal (krom očividných znaků jako kvalita obrazu, atd), kam se na to hrabou novodobé díly s Craigem.

• 14.9.2013  21:05
    Bídníci (TV film) (1982)

Nejsou to špatní Bídníci, Ventura hraje Jeana Valjeana skvěle, ovšem trochu mi vadilo, jak se příběh s přibývající dobou zjednodušoval, osekával a nakonec z něj zbyla jen původní kostra. Možná mi to vadilo kvůli tomu, že jsem chvíli před tím četl knižní předlohu. Nicméně mi nemohlo uniknout, jak na začátku všechno jakžtakž sedělo, ovšem pak najednou začala spousta vynechávek - pasáž s příchodem do kláštera, rakev, přepadení v brlohu a tak dále a tak dále až k samotnému závěru, který... byl tedy surovější a krutější než "originál", ale nějak mi nesedl.

• 8.9.2013  11:24
    Vězněm v cizině (TV seriál) (2007)

U většiny těch příběhů mě naprosto fascinuje začátek: "A tak jsem začal krást auta.", "A tak nás napadlo, že začneme obchodovat s trávou." Co si jako ti lidi mysleli? :D Jinak se však jedná o skvělý dokumentární seriál a je tím lepší, pokud daný jedinec z vězení utekl.

• 8.9.2013  10:46
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Po první díle hodnotit nehodlám, nicméně si neodpustím jeden poznatek: mladý Jandera dělal rok v Londýně u sanitky a přesto se hned při první bouračce sesype. Co tam teda ten rok dělal? Papíry?

• 8.9.2013  10:26

Jsem lehce na rozpacích, ale nakonec dám filmovému zpracování přeci jenom čtyři hvězdičky, hlavně kvůli vzpomínce na seriál. Protože i když má film hodně skvělých míst a pár naprosto super hlášek ("Co bys dělal, kdyby ti někdo nepřišel na zápas?", "Hřiště... Míč... Nevím... Slávia,... ne, Sigma Olomouc!!"), na seriál zkrátka nemá. Zvlášť s tím podle mého lehce useknutým koncem.

• 1.9.2013  20:42
    Záchrana Titanicu (TV film) (2012)

Velice zajímavý hraný dokument, který nabízí tak trochu jiný pohled na celou katastrofu - zevnitř. Z pohledu topičů, elektrikářů a vlastně všech těch lidí, kteří i během potápění lodi zůstali tam dole a snažili se ji udržet na hladině co nejdéle...

• 25.8.2013  09:16

"Za války mi na letadlo střílet Nemec. Vy víc nebezpečnej."

• 25.8.2013  09:14

Mé druhé setkání s filmovou Alžbětou a rád uznám, že bylo daleko lepší než to před necelými třemi lety. Chudák Alžběta, obklopená tolika divnými a po moci chtivými lidmi, až mi z toho bylo špatně. Až jsem si říkal, že se z celé té motanice nezbláznila nebo dokonce nespáchala sebevraždu. Skvělé výkony všech přítomných, především Cate Blanchett.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18