Snowboarďáci (2005) (seriál) odpad!

Hm, český pokus o teenagerskou komedii rozsekaný do seriálu? Ultra-hustu-kruťácký, ne?! V podstatě bych sem mohl překopírovat svůj komentář k samotnému filmu, ale raději to pro svoje osobní zdraví (a pro zdraví i ostatních uživatelů) dělat nebudu.

Hory mají oči (2006) odpad!

Zdejší nadšení mezi uživateli rozhodně nesdílím, protože nechápu, co si na tom filmu zaslouží oněch 66 procent. Tohle je totiž dle mého názoru naprostá sračka, krásně reprezentující dnešní představu filmařů o hororu. Žádný strach, žádné napětí, jenom co nejvíc krve, létajících končetin, digitálních příšer a hlavně co nejvíc "wow" efektu. Upřímně, tenhle horor mě neděsil, spíš jsem se celou dobu smál sám sobě, že se na to vůbec dívám. Takže odpad, omlouvám se! :p

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Upřímně, první série nebyla zase tak špatná (samostatně bych hodnotil jednou až dvěma hvězdičkami), jenže to všemi milované TV Nova nestačilo a tak postupně nabídla sérii druhou, třetí, čtvrtou,... a já už ani nevím jakou, takže veškerý potenciál nebo dokonce zajímavost seriálu rozdupala. A stejně skončilo i mé hodnocení, z jedné až dvou hvězdiček se nám narodil odpad.

Nepodceňuj blondýnky (2009) (pořad) odpad!

Další přehmat ze strany TV Prima... Co k tomu víc dodat? Já myslím, že nic. Šimůnek se u mě zařadil na místo nejodpornějšího moderátora v republice.

Vím, cos dělal v pátek (2009) (pořad) odpad!

Teda nechat se zhypnotizovat a pak zkoušet hádat, co jsem to vlastně dělal, by nemuselo být špatný, kdyby to bylo v okruhu přátel. Ale udělat z toho televizní pořad a nechat se takhle ztrapňovat veřejně, to už je hodně blbý. A že jsem vydržel jeden celý díl je ještě blbější...

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Legendární dokument o dnes již legendárním hokejovém turnaji... Co chtít víc?! :) Teda já osobně si na Nagano už moc nepamatuju, bylo mi tehdy skoro osm let, ale z vyprávění vím, jakej to byl po celé republice hukot. Škoda, mohli bychom si to někdy zopakovat!

Návštěvníci (1993)

Hm, k bláznivým a ztřeštěným komediím mám odjakživa určitý odpor, ovšem francouzští Návštěvníci jsou výjimkou potvrzující pravidlo. Protože takhle dobře jsem se nezasmál už dobrých pár týdnů! :D Někomu by sice mohlo vadit poněkud idiotská postava Christiana Claviera, ovšem podle mého názoru tam zapadá skvěle, zvláště při porovnání "starého" Jacquouillena a "nového" Jacquarta.

Slečna Marplová - Vražda na faře (2004) (epizoda)

Podle mého názoru o hvězdičku horší než "Mrtvola v knihovně" z minulého týdne. Příběh sice není špatný, ovšem už od začátku jsem měl s tohle vraždou jednoduchý problém - nevadila mi. Aby to neznělo nějak hloupě, plukovník Protheroe byl totiž tak neskutečně nesnesitelný (k čemuž přispěl i kvalitní dabing), že jsem se nakonec při pohledu na jeho mrtvolu snad i zaradoval. Podobný problém jsem měl i ve vztahu k vrahovi této vraždy (nebojte, žádné spojlery), taky mi přišel nesympatický, zkrátka mi na něm něco vidělo. Každopádně se těším na příští týden a doufám, že budu hodnotit o jednu (nebo snad i dvě?) hvězdičky lépe! :)

Okno do dvora (1954)

Teda, když jsem si teď "Okno do dvora" pusti vůbec poprvé a zrovna běžely titulky, říkal jsem si, co může být zajímavého na filmu, který je z 95 procent natočený v jediné místnosti. A upřímně, po nějakých dvaceti minutách, přesněji od toho prvního zoufalého výkřiku "Néééé!" jsem to pochopil. Hitchcock to totiž po Psychu dokázal znovu a opět jsem se při jeho snímku náramně bavil. Vlastně ani ne tak bavil, jako spíš napjatě sledoval několik oken onoho bytu a zoufale se snažil přijít na to, jaká je teda vlastně pravda. Jasných pět hvězdiček, i když sice při srovnání s dnešními uřezanými končetinami a hektolitry krve může působit docela směšně, ale co... Já dám stokrát raději přednost něčemu podobnému!

Magical Mystery Tour (1967) (TV film)

Skupinu Beatles mám moc a moc rád, tenhle film ale považuji za jeden z největších úletů, co je kdy v životě napadl. Beru, myšlenka propojit hudební klipy a udělat z toho film určitě na papíře vypadal nesmírně zajímavě, jenže tohle se fakt nepovedlo... Ono to totiž vůbec jako film nefunguje a člověk tak při pohledu na jedoucí autobus, čtyři "kouzelníky", scénu se špagetami, se striptýzem (a obrovském "CENSORED" :D) a na Ringa hádajícího se se svojí tetou jenom čeká, kdy na něj vybafne další známá a hlavně skvělá skladba. Takže nakonec musím hodnotit tak, jak hodnotím, protože za hudbu je to na pět hvězdiček, příběh a to ostatní tak na jednu, takže průměr! :)