Qitek

Okolo Boudy motal se On

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 16.1.2020  08:48
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Hodnotim po dvou dilech. Chtel jsem odpad a dostal odpad. Takze vlastne spokojenost

• 6.1.2020  10:38

"Příjemný" a až moc přeceňovaný film o tom, že v krizových situacích by měli lidé uvažovat a smysluplně mluvit jako hlavní postavy tohoto snímku. Až moc akademické, uvědomělé, v některých scénách přímo geniální (scéna s kapesním nožíkem) a v jiných scénách naprosto příšerné (Adam Driver a jeho brake down před Scarlett Johanssonovou kdy vpálí pěstí do zdi je přímo nesnesitelný). Z cyklu - Hype, který filmu škodí.

• 3.1.2020  22:07
    Maják (2019)

Kdyby se tak moc neonanovalo... Teď nemyslím těch nokolik honících scén a lepkavých spermokapanců... Myslím kdyby pan Eggers tolik sám nad sebou neonanoval, bylo by to dokonalé. Těch několik naprosto mistrných momentů, bohužel ničí těch několik mnoho urputně chtěných momentů. Ano Eggersi, my víme že sledujeme atmosférický silnou věc, kdy dva lidé přicházejí o zdravej rozum. Ale proč to mám vědět po téměř celou stopáž snímku, kdy do mě někdo hučí (ať už zvukař, nebo hudba - whaaaaaaaam) "TEĎ SLEDUJETE TEMNOTU? PŘIPRAVTE SE... TEĎ SLEDUJE DEEP AS FUCK FILM... PŘIPRAVTE SE....(byť někdo jen tlačí vozejk)... TEĎ SE DĚJE... Ano... my víme. Přijde děsná temnota. Jako dobrý. Místama skvělý. Příště trochu calm down ale.

• 3.1.2020  15:49
    Le Mans '66 (2019)

Hodnotit globálně tak za čtyři. Hodnotit jako divácký film, tak za šest ze tří. Naprosto čistá, příjemná, až s hodinářskou precizností příjemná podívaná u které jsem nejednou přestal dýchat.

• 20.12.2019  11:55

Eddie... Eddie, mě nevosereš chlapče. Dámo, dívko. Whatever.

• 14.12.2019  22:05

Ale tak dementní, až rozum stojí, že to tvůrce nevidí. Michael Bay je naprostá píča. Pardon my French ale akci umí

• 23.11.2019  00:53

Pro teenagery asi v oukeju béčko. Samara Weaving hraje a baví moc. Za ní dávám dvě.

• 23.11.2019  00:52

Průměrnej odvar jedničky. Opatrnej až běda. Zív

• 18.10.2019  10:08
    Lví král (2019)

Dovolím si úplně nesmyslně tento film srovnat v jisté věci s něčím nesrovnatelným. A to s filmem z roku 2018. Natočil ho Panos Cosmatos a v hlavní roli zazářil Nicolas Cage. Proč srovnávám mega vysokorozpočtovou hudební pohádku pro malé i velké s mega nízkorozpočtovým, LSD ultrakrvavým a násilným, fantasmagorickým odpalem ()? Protože Mandy i přes svůj žánr a rozpočet bila srdcem. Život a láska k tématu tekla z plátna. Radost a nadšení doslova zářila skrz temnotu a laciné filtry v každém filmovém políčku. Toto? Toto prolezlé sluncem a radostí či písněmi mrtvolné monstrum je tak prázdné, že i přes všechnu tu technickou dokonalost říkate od prvních minut “Počkat, co se to tady děje. Co je tady špatně”. Za pár minut je vše jasné. Tenhle film nejenže nemá srdce, ale především vyrvalo srdce původní předloze, strčilo ho do tohoto Frankensteina a tváří se že je jeho. Tfuj. Při sledování jakékoli postavy v této adaptaci vidíte herce. Herce co stojí s papírem v dabingovém studiu se sluchátkama na hlavě, divadelně a uměle se snad ani nesnaží, vdechnout postavám život. Možná si uvědomili, jak moc jsou zbyteční, když předělávaj jak přes kopírák to samé. Nebo... možná je jen zaskočili ty bezduché a bezemocí dokonale vytvořené zvířecí tváře. Bezkrevnej film desetiletí

• 14.10.2019  16:20
    Eternal (2015)

Nekonečná nálož zpomalovaček, megakýčovitých obrazů a příšerně nesnesitelná smršť rádoby hlubokých monologů, které vzbuzují pouze úsměv na tváři. Ne, tohle není posouvání levelu vejš, jak se Vrbovský (všechna čest jeho kariéře) chlubil, tohle je jen rozprcaná, špatně ochucená, bez špetky citu a lásky připálená vaječná omeletka, která se tváří a především kříčí "Já jsem šťavnatej steak". Nejsi. Nevím co je ocenení "Best short Award of Merit 2016", ale asi jedou jiný "bomby". Jedna hvězda za tu snahu asi.

• 7.10.2019  17:54
    Joker (2019)

Říká se o tom, že jde o nejrealističtější komiksovou adaptaci ever. Souhlasím. Zároveň bych ale dodal, že paradoxně nejvíce komiksovej film ever. Scéna Arthura s mladým Bruce Waynem u brány sídla Waynů, považuju za (herecky, osudově, scénaristicky, režijně) nejbrilantnější setkaní dvou nejvýraznějších postav DC universa, Marvel shitu a vůbec dvou největších soupeřů ever. Husina na prdeli i zevnitř prdele. Taneček na schodech by si to klidně mohl rozdat v síni slávy s jakýmkoli ikonickým tancem z libovolného filmu. Mráz po zádech mi z J.P. přeběhl nesčetněkrát. A díky němu je film místama naprostej horor, citlivě zabodnutej nůž do srdce, nervydrásající drama a Jokera v jeho podání a smích už nikdy nevymažu z hlavy. Ano. Na tom filmu se najdou mouchy a hledat se budou za každou cenu, samozřejmě, když má něco takovej rating, vybízí to k tomu. Slyšel jsem osobně od lidí, co mají bezesporu vytříbený vkus na filmy, říct naprosto otráveně, že ten film protrpěli a že je to neskutečná sračka. Nechápou jak ceny, tak nadšené ohlasy a každej další zmrd s pěti hvězdama co za nimi přijde, je naprosto nepochopitelně a až hloubavě nucen k označení "masové zblbnutí". Za mě naprosto krystalicky dokonálá nádhera. Porno v té nejlepší podobě. Tolik “nej” jsem nenapsal už dlouho. A stejně to mrdá pes. Ale ještě jednou - NEJkrásnější zlej film, co jsem kdy viděl. Tečka.

• 30.9.2019  08:40

Napodruhé slabší, přesto stále démonicky atmosférické. Pointa, bohužel, byla již v době zvyku jedenáct let vyždímaná na stotřicet způsobů a variant, přesto jí Scorsese ustál. Co ale stále rozmrdává je Teddyho Danielse rodinná tragédie (přímo horor), která dává zapomenout, že vaše tělo umí bez vašeho vědomí dýchat. I na to, že Caprio tady občas přehrává.

• 28.9.2019  11:58

Napodruhé lepší než prvně (dal jsem za tři). "Rozuzlení filmu" přímo zdrcující ve své chladné realitě, stejně jako zdánlivě o ničem politická hra, která ukazuje prostředníček všem těm vysokooktanovým spy movies. Pokaždé, když vidím Hoffmana, uvědomuji si, jak tento velikán schází.

• 27.9.2019  11:47
    Lady Bird (2017)

Feel good indie záležitost. Hezky se na to kouká, hezky se u toho šlověk cítí... Dvě bohužel... Ten kritiky do astronomických výšin velebený opar kolem tohoto kousku, dodnes shazuje jeho existenci. Další a mnohem větší "bohužel" - Před druhým shlédnutím jsem si uvědomil, že je to jeden z mála filmů, na který jsem si nemohl za boha vzpomenout. Na jedinou scénu. Jsou to tři dny po druhém shlédnutí a já si nepamatuju z toho filmu skoro nic. Ale je to fajn. Zvláštní, že? Vy buzeranti.

• 27.9.2019  10:11

Na Fatih Akina si po tomhle filmu dávám šnaps majzla. Film jsem viděl včera a ještě teď mám v puse pachuť tak výraznou, že mi kafe nechutná, párek byl vždycky pro mě pouze v nouzi nezbytně nutné, ale teď i v takové situaci budu mít problém. Smrad se dere každým filmovým políčkem, šnaps jde cítít až za roh, taky jsem si nalil panáka, ale zůstal mi ležet až do půlky filmu... Jop. Tak výrazný to U zlaté rukavice je. Herecky neskutečný. Docela by mě zajímalo, jak se na tohle dá připravit - omfg. Někdy za půlkou filmu jsem si už začal říkat - "O.k. Už té špíny, nechutných lidí a smradu co leze z plátna bylo a je nějak moc. Chápu. Chceme bejt dirty... Budeme". No jenže pak přijdou závěrečný titulky s reálnejma fotkama a já se nemohl nic víc, než spokojeně usmívat a sypat si popel na hlavu. Druhé shlédnutí v nejbližší době neplánuju, jako můj kámoš Twat. Nejdřív se musím zbavit té pachuti na jazyku a smradu co pořád jakoby cejtím. Pecka

• 26.9.2019  09:28
    Velký dar (2017)

Vděčnej film na zlepšení nálady. Příjemně se na nic netlačí, nehrotí. Hezký. Zdar.

• 26.9.2019  09:26
    Free Solo (2018)

Jako dokument nenabízí Free Solo nic zásadního po formální, informativní či dramaturgické stránce. Pokud bych jej měl hodnotit jako sportovní výkon, pak je to bez pochyb za čistých pět a při jakémkoli výstupu jsem měl stáhnutou prdel, to bez debat. Ale taky jsem se pekelně nudil místama. Poslechnul jsem si co máma na to. Poslechnul jsem si co "stará" na to. No a říkali si to samé co já no. Just saying.

• 24.9.2019  19:18

V podstatě to samé jako The Road. Namísto otec/syn je zde model otec/dcera. S mnohem menším rozpočtem a rozmachem, zato více intimní a citlivý film, kde jak za kamerou tak před ní exceluje Casey na výbornou. Zavěr potěšil.

• 18.9.2019  23:12
    Mládí (2015)

Moc chtěné v mnoha momentech. V tolika, že to přebíjí tu občasnou nádheru v málo momentech... V celku stejně příjemná lázeň.

• 9.9.2019  11:28

Silná atmosféra pomrkávající na kloubouček Hollywoodu a noiru v plné kráse. Úmyslný (ne)děj mě ale v Mitchellově filmu nedokázal nijak zaujmout. Rádoby mindfuckové scény už vůbec ne. Nerdi budou u odkazů jistě honit a v mnoha ohledech může bejt novou modlou. Pro mě Under the silver lake velmi milou, přesto poněkud bohužel jen "zamilovanou kulisou" u které když vám něco unikne, vůbec, ale vůbec nic se nestane. Je úplně jedno, kdy do ní nastoupíte a kdy vystoupíte. Můžete jej pustit na párty, jen tak do pozadí, klidně u toho malujte, želhlete, vychovávejte... Příjemně zhulenej Garfield tomu dává sympatický punc. Ale tak nějak... Jé kozy! Tak snad docením při druhém a zhuleném sledování. Někdy, možná. Pro mě o chlup lepší Brick od Riana Johnsona. Update: na podruhé very good ))

• 8.9.2019  19:27
    Parazit (2019)

Na ten povyk kolem, hlásných titulků o dokonalém filmu, je Parazit překvapivě velmi umírněný a velmi velmi velmi, divácký film... na Korejce. Čistá zábava a krásná filmařina se tomu nedá vůbec upřít a narozeninová oslava bere diváka z humoru na úplně opačnou stranu žánru (přesto si zachovává humor), ale... Ale.

• 7.9.2019  15:25

Dávám dvě, jelikož jsem tuhle trapnost nedokoukal. Jedna je za Murraye. Druhá za to, že jsem to nedokoukal (kdyby tam náhodou něco fungovalo-tak to nevím).

• 4.9.2019  12:36

Nejkrásnější Tarantinovka ever a sám mistr v nejlepší formě. U koho jiného můžete říct, že se nahlas směje celé kino, když probíhá na plátně naprosto brutální násilí? Tohle mu prostě nikdo neodpáře a nikdo to neumí tak jako on. Once upon a time in Hollywood musí nadchnout všechny ty, kteří milují film. A když říkám milují, myslím tím doslova milují. Ptž tady je autorská láska ke všemu a všem z té doby, plus něco extra navrch. Mluvit o novém počinu Tarantina je stejně ošemetné, asi jako jít na něj s očekáváním, že vám naservíruje to, co jste od něj zvyklí dostat. Ano i ne. Jen tentokrát onanování nad svou jedinečností a genialitou ustoupilo do pozadí a zůstala čistá láska. Až do posledního finále, kde si pan mistr opět plní svůj i náš mokrý sen. Nádherné postavy všech zůčastněných včetně psa, který zde není jen pro finální pobavení, ale i plnohodnotná osobnost ve filmu. Těším se na druhé, třetí, čtvrté... shlídnutí, kdy si budu užívat maličkostí a už teď vím, že se budu usmívat dopředu. Je to víc jak dvanáct hodin, co jsem film viděl a stále hezky doznívá a stále mám ten přiblbe spokojenej výraz na držce. Pět z pěti buzny

• 26.8.2019  11:44

Slabší tři. Komedie je zde redukována na tvrdé pády (z okna, ze schodů... dál nevím) a pár klasických joků jako je honění péra, kdy se všichni dívaj, ale osoba honící to netuší a sem tam nějakej fórek okolo sexu a při sexu... Dál nic. Opravdu jen hodně čistě americká romantika, pošilhávající po záchraně světa. Nudil jsem se. Třetí hvezdu dávám za Charlize a její "naplácej mi a chyť mě pod krkem".

• 26.8.2019  11:28
    Polar (2019)

Blbina která sedne, pokud máte náladu na... Vlastně na nic. Pustit a nečekat od toho pranic. Nečekat od ničeho nic. Úmyslně přiblblá blbina, kterou táhne dolů skoro až odpornej vizuál. Bez Mads Mikkelsena by to byla regulérní sračka, to víme všichni, ano. Ale bavil jsem se víc než u libovolného Wicka. Ale vidět to už nikdy nechci

• 23.8.2019  16:44
    Přes prsty (2019)

Absolutní utrpení. Kolečko dobře píše. Měl by zůstat jen u toho. Už dlouho mi nebylo při "vtipných scénách" tak trapně. Za všechny. Za režiséra, za herce, za všechny. Začne to scénou v restauraci se snubním prstenem, kdy místo smíchu si člověk dá ruku před pusu a říká si "bože kurva proč?" a pak to nepoleví, až do samotného konce. Pro koho se proboha tyhle hnoje točí? Pro koho? Herecky je to tragické a nezachrání to ani charisma Langmajera. Vojtěch Dyk by se z fleku měl vysrat na (ne)herectví, ptž to málo, co tady předvádí, je učebnicovej příklad iritujícího přehrávání. "Kameraman" se ani nesnaží ( a vůbec mu to nemáte za zlé, proč by taky měl) z toho udělat filmovější "look". Střihače nejde vinit z toho, že některé scény na sebe nedávají smysl, nebo z toho bolí oči, nebo v opačném případě vám jen projede hlavou "wtf?". Jistě měl materiálu pomálu, to uvidí i lehce náročnější oko dívaka, na to nemusíte bejt náročnej gurmán. Komedie by to ráda byla. Romantika už vůbec ne a nějaký to drama? Sport - pokud se bavíme o těch pár plácnutí do balónu a záběru na ženský prdele... Jestli to někomu stačí, pak se nedivím, že se říká, jak jde tuzemská kinematografie do prdele. Ona by nešla, kdyby tyhle sračky vytáhnutý prstama ze štětky od hajzlu nekupovali lidi davem a nechodili se vypnoput na takový hovna. Tenhle film je stejná ztráta mého drahoceného času psaním o něm, jako ta vaše, pokud se rozhodnete na tohle DNO vyjít do kina. Už dlouho jsem nebyl z filmu tak znechucenej. Vesmírná píčovina. Pokud si ale libujete v hovnech, s chutí do toho. Zážitkovej průjem je z toho libovej.

• 16.7.2019  14:51
    Kafarnaum (2018)

Tady ty komentáře, "proč točej takový film a pro koho... Co s tím mám jako dělat? Vydírání...", z těch mi stojí rozum. Někdo natočí brilatně autenticky a krásně zároveň film o tom, jak to maj děcka z rodin, kde fotr prostě pouští spermoše hlava nehlava do chudáka ženský, aniž by mohl uživit sotva jedno a hned je to film, co "citově vydírá, moc tlačí na pilu s mizérií, sprostě zneužívá utrpení druhých ve svůj prospěch"... Tak si pojďme pustit novýho Spidyho, Avengery, nějakýho toho Macháčka v situační komedii, či drama s komunistické éry, nebo si dejme pičo horor s popcornem. Přece nebudeme čumět na příběh, kde jsou děti postaveny do "nepřívětivého světa" Juch. Banda čuráků koukám už není jen na facebooku s podobnýma názorama. Sem se nasral fujky. Krása to je. Tenhle Cafarnaúm. Takhle zrežírovat děti a roční mimino? Už jen za to musí člověk smeknout. Ano, je to emotivní. Ne,

• 30.6.2019  01:57
    Too Old to Die Young (TV seriál) (2019)

Neskutečně nudné, zároveň fascinující a uspokojivé v momentech. Ať vyhrává v mnoha či vícerověcech forma. Refn a jeho nejcyničtější, nejpochmurnější neo-noir western pro 21 století nejenže nikam nespěchá, ale vyloženě vás svým tempem dusí, aby vás v mnoha momentech profackoval takovým způsobem, že ať budete s celkovým výsledkem spokojeni nebo ne, budete se k němu v hlavě vracet. Čím víc to ve mě zraje, tím víc jsem spokojenej. Vcucne a i kdyby jste přetáčeli, tak zasáhne. Moc. A můžete na něj nadávat jak chcete. Minimalisticky bombastické.

• 28.6.2019  14:27

Good old Refn.

• 28.6.2019  12:13

Takhle prosím pěkně pokračovat.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24