Qitek

Qitek

Okolo Boudy motal se On

Česko


16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Tak za prvé. Nejste žádný sněhový vločky, jste jen rozkládající se organická hmota... Za druhé : Kdybych opravdu musel říct jeden jediný film, který se na mě podepsal, který mi otevřel oči, ze kterého se mi ježili chlupy, který mě rozsekal a vyhodil ze sedačky hubou na chodník a já si to ještě užil a vrátil se tam snad stokrát... Který je ve všech ( VŠECH ) směrech originální, ve všech směrech precizní (Kamera, střih, hudba, scénář, pointa, herecké výkony, REŽIE), ve všech směrech... DOKONALÝ. Fight Club je dodnes vrcholem Davida Finchera ať si říká kdo chce co chce. Zde se prostě pan Režisér vyřádil tak, jak mu bylo dovoleno a jde vidět, že Fincher je vizionář dnešní doby. Navíc se jedná o jednu z mála knižních adaptací, kde troufám si říci trumfuje Fincherova vize tu Vaši. Co se hereckých výkonů týče... Má cenu abych to rozmazával? Luxus. A ta pointa!!! TA POINTA! Jasně. Prdelopichové jistě "inteligentně" namítnou, že to nebylo zas až tak nečekané. Už párkrát jsem to slyšel. Jenže milí zlatí, filmovým uměním nekojení barbaři... V 99 roce byli takové pointy pouze dvě. Fight Club a šestý smysl. Od té doby nabylo tolik schizofrenických závěrů ( Hra na schovávanou, Prokletý ostrov, mechanik a pod.) až to časem právě této perle vzalo na originálnosti této "no do pi*i pointě." Omlouvám se ale nemohu si odpustit nerýpnout si do těchto filmových "intelektuálu". Sečteno podtrženo... FIGHT CLUB je jedním z nejlepších filmů všech dob. FIGHT CLUB je pro mě na prvním místě. FILMOVÝ ORGASMUS.

 • poster

  Až na krev (2007)

  Nejodtažitější hlavní role (jeden z nejlepších hereckých koncertů všech dob), nejodtažitější režie (naprosto precizní P.T. Anderson, ostatně jako vždy), nepříjemná, nemainstreamová hudba (Johnnyho Greenwooda)... Pomalá a stejně jako režisér precizní kamera Roberta Elswita... Který se svými dlouhými záběry vyhnal pár lidí z kina. Nepustí si Vás k tělu. Nedozvíte se o něm z hola nic. Proč je takový...? Proč je Daniel Plainview takový...? Proč mi to nedá spát? Proč mě takový člověk fascinuje... Proč mám chuť se na tento film dívat stále dokola. Protože je jednoduše kus kinematografie. Proč asi...

 • poster

  Mandy - Kult pomsty (2018)

  Po dlouhé době film, který si zaslouží status kultovní. Zároveň film který určitě nedoporučíte každému. Pro filmové nadšence povinnost. Už od začátku filmu "tlačí" taková atmosféra (leckdo by řekl manýra) a láska k filmařině, že by jeden přestal dýchat. Film, jehož skoro každá scéna zasluhuje "pokec", byť se může na první dobrou jevit jako "vata". Chyba. Film jenž klame tělem svou jednoduchostí a přitom každou scénou udivuje svou propracovaností. Šíleně zvrácená a krvavá jízda, která bije srdcem a Nicolas Cage přehrává tak krásně, až je z toho nádhernej koncert magorství. Hlavní záporák, který krásně definuje směšnost narcismu. Už dlouho jsem neměl chuť po projekci dát okamžitý repete a užívat si maličkostí. Atmosférická lovestory, která sklouzne do revenge pekla. Pro mě nejen film roku, ale zcela zásadní věc, která je průkopnická především tím, jak si odvážně hraje, fascinuje, dojíma, bere dech a hlavně vzbuzuje v jistých momentech skutečné nadšení i emoce a to jen opravdu (ještě jednou) bijícím srdcem. Díky Cosmatosi. Díky Cageovi. Jeden z "nejkrásnějších" filmových zážitků a dobrodružství do nitra noční můry co jsem kdy viděl. Film, který se pravděpodobně mine se spoustou diváků, ale nemůže se minout s lidmi co k filmu cítí víc... Lásku.

 • poster

  Hříšné noci (1997)

  Tak s takovou grácií si dělat prdel z pornoprůmyslu a jeho postav a zároveň nás hodit do víru stylového, téměř tříhodinového filmu... To může pouze můj oblíbený Paul Thomas Anderson. Jeden z pěti nejlepších filmů, jaké mé oči v životě zpatřili. Herci a to všichni (!!!) zúčastnění, podávají maximální herecké koncerty, ať už v hlavních rolích, tak v těch vedlejších. Mistrné, komické, dechberoucí, magické, gradující drama, které nemá obdoby a už teď je pro mě nesmrtelnou klasikou... Dokonalé!

 • poster

  Sedm (1995)

  Jeden z pěti nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Kriminálka, o jaké se mi ani nesnilo! Nejkrásnější kamera i barvy jaké jsem do roku 95 mohl spatřit. Precizní a bezchybná režie Davida Finchera spolu se scénářem Andreuva Kevina Walkera dělá z tohoto filmu diamant. Závěrečná pointa bude i v roce 2159 dechberoucí. David Fincher vzkřísil kriminální žánr nevídaným způsobem. Paradoxně ho i pohřbil díky nekonečné vlně slabých odvarů, které se mu za každou cenu snažili zuby nehty přiblížit! Neúspěšně.

 • poster

  Wrestler (2008)

  I kdyby celý film stál za starou bačkoru, budou poslední 3 minuty tím nejsilnějším, co z Wrestlera udělají nezapomenutelný a silný film. Jenže on je výborný celý a funguje jako nenápadná sonda pro ty, kteří nenašli své místo na zemi. Formálně "jednoduchý" a přesto precizní, krásný, dojemný a neuvěřitelně ve své podstatě smutný film. Rozteklý Mickey Rourke mě svým výkonem rozdrtil. A Aronofsky dokazuje že je režisérem své doby. Jednou tohle bude klasika. Pro mě určitě.

 • poster

  Nelítostný souboj (1995)

  Absolutní špička. Kriminální epos. Michael Mann natočil to samé, co Sergio Leone v šedesátém osmém. Nadčasový souboj dvou mužů, který vydrží zkoušku času a za dvacet let bude ještě lepší než dnes... Nádhera.