salalala

salalala

Vratislav Šálek

okres Mělník
kultura21.cz, filmserver.cz

homepage

28 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Stanley Kubrick

  Naprostý génius, který dokázal natočit jakýkoliv žánr tak, že výsledek byl vždycky dokonalý. Režisérský Bůh.

 • foto

  Martin Scorsese

  Stará škola, která neomrzí. Jeho obrazové kompozice jsou fantastické, točí silná témata a jeho filmy nemají žádné zásadní chyby. Velká osobnost a navíc znalec filmové historie.

 • foto

  Christopher Nolan

  Současný režijní král. Obdivuju jeho schopnost natočit za velké peníze inteligentní a mnohovrstevnatý film, při jehož opakovaném sledování najdete něco nového.

 • foto

  David Fincher

  Mistr chladné deprese, která pomalu, ale intenzivně proniká pod kůži. Jeho filmy jsou vždy zážtikem a velkou událostí a fascinují mě svou rozsáhlostí a přitom hlubokou lidskostí.

 • foto

  Terry Gilliam

  Mistr imaginace, jehož filmy možná nejsou úplně dokonalé, vždy mě ale dostanou vizuální stránkou, netradiční režií i výpravou. Navíc působí jako strašný sympaťák a je to Montypython.

 • foto

  Francis Ford Coppola

  Další stará škola, proti níž nelze nic namítat. Tvůrce absolutních klenotů, který už točí jen prapodivné experimenty a komorní díla, může si to ale dovolit, protože nemusí nikomu nic dokazovat. Mistr nad mistry.

 • foto

  Quentin Tarantino

  Blázen, narcis a značný egoista mě skoro vždycky dostane tím, jak vycizelované filmy natáčí a je schopen do nich nacpat mnoho odkazů na filmy, které zná jen minimum fanoušků, přesto to většinu diváků baví a na ruku mu jdou i kritici. Člověk, který z pulpu a goreu udělal umění.

 • foto

  Clint Eastwood

  Moje velká režijní láska a jeden z mála tvůrců, u nichž mnohdy ztrácím objektivitu. Dostává mě důrazem na silné příběhy, poctivé řemeslo a minimum nějakého vizuálního pozlátka. Skoro vždy jde až na dřeň, z herců dostane maximum a ve svém věku vůbec nepolevuje.

 • foto

  Miloš Forman

  Velký vzor, který je inspirací i v momentě, když se úplně nedaří. Nenápadný chlapec z Česk(oslovensk)a to dotáhl na absolutní piedestal, má doma dva Oscary a zvládne natočit cokoliv. Škoda, že nového díla se nejspíš už nedočkáme.

 • foto

  John Woo

  Jeho asijské opusy jsou filmovými básněmi, které i absolutní násilí prodávají jako něco vznešeného a malebného. Na akční scény je radost se dívat, navíc dokáže vždy do svého filmu dostat i silný a morální příběh. Škoda, že v Hollywoodu se mu tak úplně nedařilo a musel podlehnout diktátu producentů.