Ticho před bouří (2019)

Bez potreby zdôvodňovať poviem len toľko, že mne sa to páčilo. Zvrat, ktorý podľa mňa ani nemal byť zvrat, iba súčasť pointy a ktorý tu vytáral v komentári každý druhý chuj, mi k celkovému dojmu zapasoval. Metafory mám skrátka rada. Jo, a krásny Maurícius. 4*

American Horror Story - Apocalypse (2018) (série)

Aj napriek predchádzajúcim dvom sériám, ktoré skončili debaklom, som ostala AHS verná. Apokalypsa však nepochovala len celé ľudstvo, ale aj moju nádej, že tento seriál ešte niekedy vystrelí ku hviezdam. Apokalypsa, to je mnoho otázok, málo odpovedí, zbytočné epizódy a spackaný narýchlo vyvarený záver. Čo ma ale nesmierne potešilo, bol návrat do Murder house, milovaná Jessica Lange a štandardne výborné herecké výkony. Ale to je naozaj veľmi málo. AHS Apocalypse 3*.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Na mňa to fungovalo. A nebudeme sa baviť o tom, že zo Stathama slintám jak bernardín. A vôbec mi nevadilo, že išiel do pol pása až niekde v 40.minúte. Film je obrovské béčko, ale béčko, ktoré o sebe vie, že je béčko a nepredstiera nič viac. Aj som sa zasmiala, aj lačne stisla nohy k sebe, aj ma to pobavilo a ani chvíľu som sa nenudila. 4*

Escobar (2017)

Škoda preškoda spracovania ktoré spočívalo v poskladaní scénok bez nejakej náväznosti. Minimálma hĺbka vykreslenia vzťahov a celej podstaty Escobaroveho biznisu. Nato, že Pablo bol prasa, sviňa a zločinec celému filmu chýbala temnota a zlovestnosť a chudák Pablo pôsobil ako looser. Ale!!! Vidieť Bardema a Bardemovú v tejto exhibícii vynahradil aj slabotu samotného príbehu. Bardem je BOH. A Penelope za ním vobec nezaostávala. Po hereckej stránke úžasné. 4*

Ghostland (2018)

Krindapána, jak ja len neznášam bábiky... 4*

Lesní rituál (2017)

Dialóg medzi mnou a tým mojím minulé leto: Ja:"Kam pôjdeme na dovolenku?", on:"Poďme na Ibizu", ja:"Nie sme na to už starí?" ... To fakt že true story! Chvalabohu, skončili sme ozaj na Ibize a nie niekde pod stanom v severskej pustine :) Obyčajní, sympatickí herci, na posratie les, aj ten čáry máry bazmek vydal. Na mňa tieto horory alá Blair witch skrátka fungujú. 4*

The Open House (2018)

Reálne za tri, ale vzhľadom na nepochopiteľné nízke hodnotenie, prečo nie.. Nerozumiem, prečo musí mať film za každú cenu twist jak oči.. Pointa bola v tom v čom bola.. A atmosféra skvelá, po celý čas. 4*

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Fenomenálna prehliadka hereckých výkonov. Nedivím sa, že to zvalcovalo Glóbusy, ani nomináciám na Oscara. Sam Rockwell je exceletný a rovnako ako on, čakám, kedy už konečne príde jeho životná rola. Príbeh jednoduchý, no veľmi hlboký a precítene zrežírovaný. A za otvorený koniec tlieskam. Čokoľvek iné by film posunulo do klišé. 5*

Největší showman (2017)

Tak toto ma nebavilo ale že vôbec. Emocionálne plytké, nedotiahnuté, nerozvinuté. Nedá sa neporovnávať s AHS Freak show, ktoré ma ako prehliadka monštier ustrelilo do neznáma. A Hugh Jackman vo svojich 80tich rokoch mi tam i napriek masívnej vrtsve makeupu a photofiltrov vobec nepasoval.. 2*