Botič

Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 11.12.2018  11:48
    Psí ostrov (2018)

Vymazlené do toho nejposlednějšího detailu, ale příběhově jsme se tentokrát s Wesem minuli.

• 9.12.2018  20:45

Cukrová vata, po jejíž konzumaci člověk chytá pekelnou bolest břicha.

• 7.12.2018  21:28

Omagad! To je tak šílený a dlouhý a dobrý! 🍚🍙🍣 Žeru to! 😂 Doufám, že už Jon M. Chu točí další díly!

• 2.12.2018  17:28
    Cam (2018)

Pohlcující techno thriller, který by mohl být klidně pod hlavičkou Black Mirror. Podobně jako Nosedive totiž Cam ukazuje touhu po lepším skóre, uznání a statutu, které ale drží v rukách, jako velkou cuketu, ti kdo se dívají a přihazují.

• 2.12.2018  13:38
    Halloween (2018)

Davidovi Gordon Greenovi se úplně nepodařilo vybalancovat vztah Laurie s dcerou a její vnučkou. Tahle dramatická linie místy působí odfláknutě a zkratkovitě, díky čemuž samotné finále nevyzní tak osudově, jak by mělo. Pořád je to ale poměrně důstojně natočená pocta a zakončení čtyřicet let starého příběhu.

• 2.12.2018  12:00

Jeden z nejhorších filmů letošního roku, který působím dojmem, jakoby ho vygeneroval predátoří pes po lobotomii.

• 30.11.2018  08:29

Výborný hudební film, ale mizerná biografie. Snad všechny aspekty týkající se orientace jsou tady vyobrazeny jak ten růžový slon v místnosti. Od coming outu přítelkyni přes metaforu s gay barem coby místem nákazy HIV, její zneužití do podoby hnacího motoru pro finální akt až po závěrečnou romanci. Přesně takto navazují gayové vztahy, chodí od dveří ke dveřím a po dvou hodinách strávených spolu se jdou představit svým rodičům. V roce 2018 by si tohle téma zasloužilo citlivější přístup. Takhle je výsledek filmem o tom, jak by se kapela vidět chtěla a né o tom, jaká vlastně byla, protože to by mainstreamový divák nerozdýchal.

• 9.11.2018  07:44
    L'Animale (2018)

Film, do kterého se tvůrci snažili nacpat snad úplně všechno, takže to ve výsledku připomíná libovolnou úvodní znělku Mezipater jen roztaženou na devadesát minut.

• 29.9.2018  19:49

Tohle není nový Vymýtač ďábla, ale svébytná vyjebávka s divákem, která podobný příměr vůbec nepotřebuje. Ve chvíli, kdy člověk čeká, že se na scéně objeví postavy podobné manželům Warrenů, přijde Ari Aster s absolutní rodinou destrukcí, na kterou se nehezky kouká.

• 28.9.2018  23:22

Zběsilá podívaná plná poměrně důmyslných nápadů a skvěle šlapajících emocionálně vypjatých scén. Pro mě osobně nejepší zombie horor od Snyderova Úsvitu mrtvých.

• 28.9.2018  11:51

Solo je pořád lepší podívanou, než Poslední Jedi. Jen tedy snad jediný, kdo si svojí roli vyloženě užívá je Childish Gambino, zbytek občas lehce prkený a ztracený v hodně drahých kulisách.

• 27.8.2018  23:32
    Jan Palach (2018)

Zatímco Agnieszka Holland mohla svůj Hořící keř opřít o poměrně kvalitní historické prameny, Robert Sedláček si takový luxus evidentně dovolit nemohl. Proto je výsledný portrét děravý a plochý. Nicméně i přesto, že o samotné postavě Jana Palacha Sedláček neřekne tolik, tím více toho dokáže sdělit o době, v které se film odehrává.

• 27.8.2018  22:24
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Silnej závěr plnej fyzického herectví, z kterého není dobře po těle. Nechápu, jak Camille po tom všem mohla vstát z postele a fungovat. Do detailu dotažená věc, která diváka celých osm dílů pomalu dusí, někdy celkem slušně i tráví, ale rozhodně nenechává v klidu. A ten brutální mezititulkový flashback na úplný konec?

• 27.7.2018  19:42
    Pose (TV seriál) (2018)

Pose má slušný náběh k tomu stát se klasikou podobně jako Angels in America nebo Rent. V "morem" zamořeném New Yorku hlavní postavy věří v lepší zítřky, jdou si za svými sny, vogujou a pomáhají si navzájem, protože rodina především. Tady si sedlo snad úplně všechno od soundtracku přes herecké výkony až po syrovou 80's atmosféru.

• 22.7.2018  14:18
    matka! (2017)

Mix bad tripu, dojezdu a panic attacku.

• 22.7.2018  12:29
    Tully (2018)

Jason Reitman tentokrát na téma "děkujeme, že rodíte". Fest přísnej a syrovej film o mateřství a další role Charlize Theron, za kterou nejspíš nebude nominovaná na Oscara, ale zatraceně by být měla!

• 7.7.2018  08:23
    Tina a Vore (2018)

Poetický film o objevování svojí vaginy.

• 7.7.2018  08:23
    King Skate (2018)

Dokument, na kterej prostě chceš vzít svýho tátu!

• 21.6.2018  22:50
    Já, Simon (2018)

Víc těchhle naivních gay romantických komedií se šťastným koncem! Klidně i s obroušenými hranami. Filmů s těmi ostrými už bylo až příliš!

• 21.6.2018  22:39
    Set It Up (2018)

You're not hard to get, you're hard to earn.

• 24.3.2018  23:33
    Annihilation (2018)

Mimozemská forma, která přeprogramovává veškerou hmotu na Zemi? Tahle myšlenka mi přijde mnohem děsivější, než všechny ty přímočaré sci-fi od Dne nezávislosti až třeba po Cloverfield. Garland chytře přepíná mezi minulostí a současností a nastavuje tak zrcadlo, v kterém ukazuje dva velmi podobné rozpady života hlavní postavy.

• 24.3.2018  14:08

Příběh o odmítnutí, marnivosti a hlavně homofobii, z které Ryan Murphy místy dělá mnohem větší zločin, než ze samotné vraždy Gianniho Versace. Darren Criss je Andrew Cunanan se vším všudy, sadista, patologický lhář a člověk, na kterém se zřejmě podepsali rodiče. Některé výjevy z jeho vraždícího řádění pak občas připomenou scény z Fincherova Se7en nebo Zodiaca. Ale čím víc se příběh blíží ke svému konci, tím víc je to postava, která vzbuzuje hlavně lítost. Nicméně nejvíc si pro sebe krade každou chvilku Penélope Cruz, s kterou se tedy neskutečně šetřilo. Asi proto, aby si Ryan proti sobě nepoštval skutečnou Donatellu.

• 23.2.2018  10:38

Takovej ten film, při jehož sledování si připomenete nebo možná i uvědomíte, jak super rodiče vlastně máte. Rodiče, co se snažili, abyste se měli dobře, a to i přes to, že jim nikdo nedal žádnou příručku ve stylu How to raise my kid for dummies...

• 18.2.2018  19:27

V době, kdy média čelí nepřebernému množství obvinění z šíření "fake news" je tenhle film o honbě za pravdou a otázce jejího zveřejňování hodně důležitej!

• 18.2.2018  19:15

Na Hráčích se smrtí je zábavné sledovat hlavně to, jak se Niels Arden Oplev snaží vytřískat horor z míst, kde nic takového není.

• 10.2.2018  21:27
    The Ritual (2017)

The Ritual se hodně spoléhá na zvukovou stopu. Momenty, kdy v lese něco jen tak praská nebo duní šponují nervy a není z nich zrovna dvakrát dobře po těle. Až to chvílemi působí jako pánská odpověď na Pád do tmy. Když se k tomu pak ještě přidá závěrečné odhalení vymáchané v troše té severské mytologie, tak tu je po dlouhé době slušně zapamatovatelný kousek.

• 7.2.2018  22:37

Nezvratný osud ve vesmíru s lepšími triky.

• 6.2.2018  07:17

Prezident Blaník je taková ta zábava pro horních 10 milionů. A film, který Čechy snad i zase trochu spojuje. 🇨🇿👌🏻

• 26.1.2018  16:26

Konečně už taky začínají vznikat queer filmy, které nejsou jenom o coming outu a dramatech, která z něj vyplývají nebo o promiskuitě, HIV či drogové závislosti. Univerzální love story z vřesovišť, která některými scénami řekne tolik, i přes to, že v nich nepadne ani jedno slovo.

• 20.1.2018  18:10
    Tvář vody (2017)

Takhle nějak by asi vypadala Amélie z Montmartru, kdyby se jí Jean-Pierre Jeunet rozhodl natočit jako monster movie.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30