Botič

Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 27.8.2018  23:32
    Jan Palach (2018)

Zatímco Agnieszka Holland mohla svůj Hořící keř opřít o poměrně kvalitní historické prameny, Robert Sedláček si takový luxus evidentně dovolit nemohl. Proto je výsledný portrét děravý a plochý. Nicméně i přesto, že o samotné postavě Jana Palacha Sedláček neřekne tolik, tím více toho dokáže sdělit o době, v které se film odehrává.

• 27.8.2018  22:24
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Silnej závěr plnej fyzického herectví, z kterého není dobře po těle. Nechápu, jak Camille po tom všem mohla vstát z postele a fungovat. Do detailu dotažená věc, která diváka celých osm dílů pomalu dusí, někdy celkem slušně i tráví, ale rozhodně nenechává v klidu. A ten brutální mezititulkový flashback na úplný konec?

• 27.7.2018  19:42
    Pose (TV seriál) (2018)

Pose má slušný náběh k tomu stát se klasikou podobně jako Angels in America nebo Rent. V "morem" zamořeném New Yorku hlavní postavy věří v lepší zítřky, jdou si za svými sny, vogujou a pomáhají si navzájem, protože rodina především. Tady si sedlo snad úplně všechno od soundtracku přes herecké výkony až po syrovou 80's atmosféru.

• 22.7.2018  14:18
    matka! (2017)

Mix bad tripu, dojezdu a panic attacku.

• 22.7.2018  12:29
    Tully (2018)

Jason Reitman tentokrát na téma "děkujeme, že rodíte". Fest přísnej a syrovej film o mateřství a další role Charlize Theron, za kterou nejspíš nebude nominovaná na Oscara, ale zatraceně by být měla!

• 7.7.2018  08:23
    Tina a Vore (2018)

Poetický film o objevování svojí vaginy.

• 7.7.2018  08:23
    King Skate (2018)

Dokument, na kterej prostě chceš vzít svýho tátu!

• 21.6.2018  22:50
    Já, Simon (2018)

Víc těchhle naivních gay romantických komedií se šťastným koncem! Klidně i s obroušenými hranami. Filmů s těmi ostrými už bylo až příliš!

• 21.6.2018  22:39
    Set It Up (2018)

You're not hard to get, you're hard to earn.

• 24.3.2018  23:33
    Annihilation (2018)

Mimozemská forma, která přeprogramovává veškerou hmotu na Zemi? Tahle myšlenka mi přijde mnohem děsivější, než všechny ty přímočaré sci-fi od Dne nezávislosti až třeba po Cloverfield. Garland chytře přepíná mezi minulostí a současností a nastavuje tak zrcadlo, v kterém ukazuje dva velmi podobné rozpady života hlavní postavy.

• 24.3.2018  14:08

Příběh o odmítnutí, marnivosti a hlavně homofobii, z které Ryan Murphy místy dělá mnohem větší zločin, než ze samotné vraždy Gianniho Versace. Darren Criss je Andrew Cunanan se vším všudy, sadista, patologický lhář a člověk, na kterém se zřejmě podepsali rodiče. Některé výjevy z jeho vraždícího řádění pak občas připomenou scény z Fincherova Se7en nebo Zodiaca. Ale čím víc se příběh blíží ke svému konci, tím víc je to postava, která vzbuzuje hlavně lítost. Nicméně nejvíc si pro sebe krade každou chvilku Penélope Cruz, s kterou se tedy neskutečně šetřilo. Asi proto, aby si Ryan proti sobě nepoštval skutečnou Donatellu.

• 23.2.2018  10:38

Takovej ten film, při jehož sledování si připomenete nebo možná i uvědomíte, jak super rodiče vlastně máte. Rodiče, co se snažili, abyste se měli dobře, a to i přes to, že jim nikdo nedal žádnou příručku ve stylu How to raise my kid for dummies...

• 18.2.2018  19:27

V době, kdy média čelí nepřebernému množství obvinění z šíření "fake news" je tenhle film o honbě za pravdou a otázce jejího zveřejňování hodně důležitej!

• 18.2.2018  19:15

Na Hráčích se smrtí je zábavné sledovat hlavně to, jak se Niels Arden Oplev snaží vytřískat horor z míst, kde nic takového není.

• 10.2.2018  21:27
    The Ritual (2017)

The Ritual se hodně spoléhá na zvukovou stopu. Momenty, kdy v lese něco jen tak praská nebo duní šponují nervy a není z nich zrovna dvakrát dobře po těle. Až to chvílemi působí jako pánská odpověď na Pád do tmy. Když se k tomu pak ještě přidá závěrečné odhalení vymáchané v troše té severské mytologie, tak tu je po dlouhé době slušně zapamatovatelný kousek.

• 7.2.2018  22:37

Nezvratný osud ve vesmíru s lepšími triky.

• 6.2.2018  07:17

Prezident Blaník je taková ta zábava pro horních 10 milionů. A film, který Čechy snad i zase trochu spojuje. 🇨🇿👌🏻

• 26.1.2018  16:26

Konečně už taky začínají vznikat queer filmy, které nejsou jenom o coming outu a dramatech, která z něj vyplývají nebo o promiskuitě, HIV či drogové závislosti. Univerzální love story z vřesovišť, která některými scénami řekne tolik, i přes to, že v nich nepadne ani jedno slovo.

• 20.1.2018  18:10
    Tvář vody (2017)

Takhle nějak by asi vypadala Amélie z Montmartru, kdyby se jí Jean-Pierre Jeunet rozhodl natočit jako monster movie.

• 14.1.2018  22:28
    Sněhulák (2017)

Sněhulák je vizuálně neskutečná podívaná plná neokoukaných a sněhem nacucaných lokací, ale někdo si tady neuvědomil, že jenom ty k tomu, aby v divákovi vyvolaly mrazivě nepříjemný pocit v zádech prostě nestačí.

• 14.1.2018  14:43

Neřekl bych, že to je to nejlepší, co přinesl loňskej rok, ale je to hodně silný a místy pěkně prorostlý černým humorem. Kdo by to byl řekl, co za emoce se dá vytřískat z kampaně o třech billboardech.

• 10.1.2018  20:24
    Thelma (2017)

Těžká vykrádačka Carrie, kde tvůrci vyměnili americké kulisy za norské a jednu křesťanskou matku za životem zkoušené rodiče. Celé to pak jen doplnili o hodně nezdravý lesbický vztah a zahalili do snových výjevů plných symbolů a metafor. Až na orgasmus, co rozhoupe celou operu se tady žádný zázrak nekoná.

• 27.12.2017  17:27
    Bright (2017)

Hodně mělká parafráze na současnou Ameriku. David Ayer by už taky mohl přestat točil jeden a ten samý film pořád dokola.

• 27.12.2017  00:51
    Přízrak (2017)

Tichý! Smutný! Krásný! Přízrak straší, ale trochu jinak, než se od něj asi původně očekávalo a zanechává po sobě hodně silnou stopu. Filozofické a velmi poetické.

• 26.12.2017  21:02
    Lady Bird (2017)

Lady Pták je takovej ten malej nesentimentální film, kterej perfektně zachycuje trapnosti dospívání a náročnější vztah s jednou matkou! V tom se najde snad úplně každý.

• 23.12.2017  00:55

Jackmanův kabinet kuriozit, který ale šlape na půl plynu a nedaří se mu po sobě zanechat výraznější emoce. Alespoň ty songy jsou celkem fajn.

• 20.12.2017  22:10

Silný příběh osvobozený od (dobových) předsudků, plný ryzích hereckých výkonů. Nic romantičtějšího jsem neviděl už hodně dlouho. Prvotřídní zážitek od úvodních titulků až po ty závěrečné a za mě jeden z nejlepších filmů letošního roku. Všechny ceny absolutně zasloužené! Timothée Chalamet na Oscara.

• 17.12.2017  11:34

Ještěže se téhle kapitoly nedožil Han Solo.

• 1.12.2017  09:48
    120 BPM (2017)

120 BPM je jeden z nejsilnějších superhrdinských filmů minimálně za poslední rok!

• 18.11.2017  00:14

Na téhle chůvě je asi nejzábavnější Bella Thorne, která celý film řeší prostřelené prso.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30