Botič

Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 24.3.2018  23:33
    Annihilation (2018)

Mimozemská forma, která přeprogramovává veškerou hmotu na Zemi? Tahle myšlenka mi přijde mnohem děsivější, než všechny ty přímočaré sci-fi od Dne nezávislosti až třeba po Cloverfield. Garland chytře přepíná mezi minulostí a současností a nastavuje tak zrcadlo, v kterém ukazuje dva velmi podobné rozpady života hlavní postavy.

• 24.3.2018  14:08

Příběh o odmítnutí, marnivosti a hlavně homofobii, z které Ryan Murphy místy dělá mnohem větší zločin, než ze samotné vraždy Gianniho Versace. Darren Criss je Andrew Cunanan se vším všudy, sadista, patologický lhář a člověk, na kterém se zřejmě podepsali rodiče. Některé výjevy z jeho vraždícího řádění pak občas připomenou scény z Fincherova Se7en nebo Zodiaca. Ale čím víc se příběh blíží ke svému konci, tím víc je to postava, která vzbuzuje hlavně lítost. Nicméně nejvíc si pro sebe krade každou chvilku Penélope Cruz, s kterou se tedy neskutečně šetřilo. Asi proto, aby si Ryan proti sobě nepoštval skutečnou Donatellu.

• 23.2.2018  10:38

Takovej ten film, při jehož sledování si připomenete nebo možná i uvědomíte, jak super rodiče vlastně máte. Rodiče, co se snažili, abyste se měli dobře, a to i přes to, že jim nikdo nedal žádnou příručku ve stylu How to raise my kid for dummies...

• 18.2.2018  19:27

V době, kdy média čelí nepřebernému množství obvinění z šíření "fake news" je tenhle film o honbě za pravdou a otázce jejího zveřejňování hodně důležitej!

• 18.2.2018  19:15

Na Hráčích se smrtí je zábavné sledovat hlavně to, jak se Niels Arden Oplev snaží vytřískat horor z míst, kde nic takového není.

• 10.2.2018  21:27
    The Ritual (2017)

The Ritual se hodně spoléhá na zvukovou stopu. Momenty, kdy v lese něco jen tak praská nebo duní šponují nervy a není z nich zrovna dvakrát dobře po těle. Až to chvílemi působí jako pánská odpověď na Pád do tmy. Když se k tomu pak ještě přidá závěrečné odhalení vymáchané v troše té severské mytologie, tak tu je po dlouhé době slušně zapamatovatelný kousek.

• 7.2.2018  22:37

Nezvratný osud ve vesmíru s lepšími triky.

• 6.2.2018  07:17

Prezident Blaník je taková ta zábava pro horních 10 milionů. A film, který Čechy snad i zase trochu spojuje. 🇨🇿👌🏻

• 26.1.2018  16:26

Konečně už taky začínají vznikat queer filmy, které nejsou jenom o coming outu a dramatech, která z něj vyplývají nebo o promiskuitě, HIV či drogové závislosti. Univerzální love story z vřesovišť, která některými scénami řekne tolik, i přes to, že v nich nepadne ani jedno slovo.

• 20.1.2018  18:10
    Tvář vody (2017)

Takhle nějak by asi vypadala Amélie z Montmartru, kdyby se jí Jean-Pierre Jeunet rozhodl natočit jako monster movie.

• 14.1.2018  22:28
    Sněhulák (2017)

Sněhulák je vizuálně neskutečná podívaná plná neokoukaných a sněhem nacucaných lokací, ale někdo si tady neuvědomil, že jenom ty k tomu, aby v divákovi vyvolaly mrazivě nepříjemný pocit v zádech prostě nestačí.

• 14.1.2018  14:43

Neřekl bych, že to je to nejlepší, co přinesl loňskej rok, ale je to hodně silný a místy pěkně prorostlý černým humorem. Kdo by to byl řekl, co za emoce se dá vytřískat z kampaně o třech billboardech.

• 10.1.2018  20:24
    Thelma (2017)

Těžká vykrádačka Carrie, kde tvůrci vyměnili americké kulisy za norské a jednu křesťanskou matku za životem zkoušené rodiče. Celé to pak jen doplnili o hodně nezdravý lesbický vztah a zahalili do snových výjevů plných symbolů a metafor. Až na orgasmus, co rozhoupe celou operu se tady žádný zázrak nekoná.

• 27.12.2017  17:27
    Bright (2017)

Hodně mělká parafráze na současnou Ameriku. David Ayer by už taky mohl přestat točil jeden a ten samý film pořád dokola.

• 27.12.2017  00:51
    Přízrak (2017)

Tichý! Smutný! Krásný! Přízrak straší, ale trochu jinak, než se od něj asi původně očekávalo a zanechává po sobě hodně silnou stopu. Filozofické a velmi poetické.

• 26.12.2017  21:02
    Lady Bird (2017)

Lady Pták je takovej ten malej nesentimentální film, kterej perfektně zachycuje trapnosti dospívání a náročnější vztah s jednou matkou! V tom se najde snad úplně každý.

• 23.12.2017  00:55

Jackmanův kabinet kuriozit, který ale šlape na půl plynu a nedaří se mu po sobě zanechat výraznější emoce. Alespoň ty songy jsou celkem fajn.

• 20.12.2017  22:10

Silný příběh osvobozený od (dobových) předsudků, plný ryzích hereckých výkonů. Nic romantičtějšího jsem neviděl už hodně dlouho. Prvotřídní zážitek od úvodních titulků až po ty závěrečné a za mě jeden z nejlepších filmů letošního roku. Všechny ceny absolutně zasloužené! Timothée Chalamet na Oscara.

• 17.12.2017  11:34

Ještěže se téhle kapitoly nedožil Han Solo.

• 1.12.2017  09:48
    120 BPM (2017)

120 BPM je jeden z nejsilnějších superhrdinských filmů minimálně za poslední rok!

• 18.11.2017  00:14

Na téhle chůvě je asi nejzábavnější Bella Thorne, která celý film řeší prostřelené prso.

• 26.10.2017  09:33

Thor: ragnarNOPE

• 21.10.2017  14:41
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Fincherova těžce analytická vivisekce temných koutů lidské mysli, která je sice první dvě epizody silně frustrující, ale těm co vydrží, pak nabídne neskutečně mrazivou jízdu zvráceným lunaparkem plným sériových vrahů. Atmosférou někde mezi Mlčením jehňátek, Zodiacem a SE7EN!

• 7.10.2017  23:12

Melancholická romance, která do slova a do písmene opisuje zápletku z Drive, jen jí zasazuje do deštěm a whiskey nasáklých kyberpunkových kulis, které jsou neskutečné archporno. S každou další scénou se člověk propadá do tohohle dokonale vybudovaného světa jak Alenka a ani po 160 minutách se mu z něho nechce zpátky do reality. Navíc ta pomalost a zadumanost v kontrastu s jinými současnými blockbustery paradoxně působí neskutečně osvěžujícím dojmem.

• 7.10.2017  23:02

Dokumentární detektivka, která je ale na můj vkus až zbytečně dlouhá vzhledem k tomu, že se divák nedočká žádného rozuzlení.

• 26.8.2017  20:08
    Mumie (2017)

Mumie lapená ve snaze o gotický horor, který ale místy působí spíš jako parodie na Noc oživlých mrtvol, než jako plnohodnotný restart monster universa. Chudokrevný blockbuster, kterému vedle silnějšího příběhu chybí hlavně výraznější ksicht.

• 19.8.2017  17:10
    Atypical (TV seriál) (2017)

Juno meets Modern family! Provokativní, odvážná a zatraceně feel good dramedy, kterou si pro sebe krade Brigette Lundy-Paine. ❤️

• 19.8.2017  14:18
    The Defenders (TV seriál) (2017)

The Defenders nebaví tolik jako Daredevil, ani aspoň částečně jako Jessica Jones. Krkolomně budovaný origin, jehož příběh by se dal vměstnat do dvouhodinového pilotu, je roztažený na osm epizod, kde se hodně strategicky diskutuje, málo bojuje a velké dechberoucí finále se odehraje někde uprostřed. Tahle banda z "Pekelný kuchyně" si zaslouží pořádný příběh, tak snad příště.

• 17.8.2017  10:53

Atomová blondýna je první polovinu fakt celkem blond a spíš než příběh servíruje videoklipy na 80's pecky, aby v druhé polovině přišla s pořádnou akční explozí. Místy překombinované až hrůza, ale něco na té fetišisticky zabírané Charlize Theron v ruinách Berlína prostě je. Dostal jsem z toho chuť na vodku.

• 5.7.2017  10:13
    GLOW (TV seriál) (2017)

Třpytivá, neonová show o několika zoufalkách z ringu a hlavně výborný origin s neskutečnou Alison Brie, která je sice první tři epizody za děsnou kozu, ale někde v polovině se z ní stane "statečné" srdce a hlavně tahoun celé show. Kdo by to byl na začátku léta řekl, že seriál z prostředí ženského wrestlingu bude taková šleha.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30