Botič

Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 19.4.2020  21:47
    Catfight (2016)

Film o tom, že člověk nemůže brát nic jako samozřejmost. Aktuálnější, než v 2017. Přísná satira.

• 8.4.2020  23:53
    Pod vodou (2020)

Tohle mohl být klidně další přírůstek do série Cloverfield.

• 8.4.2020  23:52
    Neortodoxní (TV seriál) (2020)

Neortodoxní místy působí jako dokument, který staví na kontrastu konzervativnosti a diversity. Projekt, který po sobě zanechává hodně výrazný "statement", u kterého mám ale jeden otazník. Příběh ukazuje ženám v podobné situaci určitou cestu a inspiraci, ale do jaké míry tyto ženy budou mít přístup k Netflixu, když nemají pomalu přístup ani k internetu?

• 7.4.2020  22:31

Nevím. Na jednu stranu Smithův nejlepší film od Zack a Miri točí porno (12 let), ale na druhou stranu jsem měl pocit, jakobych se octl na srazu spolužáků ze střední. Místy trapné ticho, místy ukazování si fotek svých dětí. Pro mě navíc i zbytečný přívěsek k Mallrats, Chasing Amy, Clerks a Dogmě.

• 4.4.2020  22:40

Není úplně nejlepší nápad si tenhle animák pustit těsně po tom, co si člověk znovu připomněl dva bezchybné devadesátkové kousky. Sem tam má tahle Addamsova rodina celkem sympatické nápady, ale je jich ve výsledku zoufale málo. V druhé polovině to je čistá scénáristická zoufalost.

• 29.3.2020  23:10
    Mumie (1999)

Jeden z těch filmů, který trikově stráne, ale pořád to má Rachel Weisz v té nejroztomilejší roli, jakou si kdy střihla.

• 25.3.2020  19:23

Birds of Prey je do slova a do písmene čekání na velkou. Neuvěřitelný.

• 20.3.2020  23:29
    Lov (2020)

Podobné zjevení jako osm let stará Chata v horách. Velmi dobrá práce s tempem a diváckým očekáváním.

• 14.3.2020  14:20
    Nenávist (2020)

Zajímalo by mě, jak by Nenávist dopadla, kdyby jí natáčel Mike Flanagan. Struktura o několika časových rovinách je fajn, ale ani jeden příběh není nijak strhující nebo děsivý.

• 4.3.2020  00:46
    V síti (2020)

Dokumentární blockbuster pro mojí generaci, pro kterou jsou nudes jednou z měn na síti.

• 2.2.2020  21:30
    Malé ženy (2019)

Malé ženy mají v sobě neskutečnou energii a rytmus. Chvíli se divák směje, chvíli se dojímá, chvíli zuří a nakonec z kina odchází vlastně s celkem dobrou náladou. Doufám, že v Gretině třetím kousku to už ta Saoirse s Timym dá fakt dohromady, protože mi z toho začíná cukat oko.

• 17.1.2020  18:31

Jasně, že si to Netflix trochu ohnul tak, aby z toho internetoví nerdi vyšli jako hrdinové. Co je ale na "...koťátkách" fascinující a děsivý, je ta precizní zmapovanost. Digitální stopa poslepovaná a doplněná o záznamy z pouličních kamer. Snad v životě jsem neviděl dokument, který by diváka provedl celou časovou osou od začátku až po konec a neztratil ho nikde po cestě.

• 17.1.2020  18:17

Ten pitch musel na papíře působit dost slibně, ale ani jedna z nových postav mi to prodat nedokázala. Alespoň prvních pět minut si mě tvůrci hezky povodili. A LEGION? Guys you are better than this! To už vážně smrdí parodií sebe sama.

• 11.1.2020  17:42
    Bombshell (2019)

Místy dost silný (piruetu už nechci nikdy vidět), ale zároveň i většinu času hodně zábavný film. Což jsem od snímku, který se dotýká #meetoo úplně nečekal. Každopádně z Charlize jako Megyn totální 🤯. Nechápu!

• 3.1.2020  15:50
    Cats (2019)

I kočky chtějí být vidět. Nadržená podívaná, u které bude ale vrnět málokdo.

• 28.12.2019  22:07

Děti si dohrály s odkazem jejich předků. Disney schrábl pořádný balík peněz a značka SW může na nějaký ten pátek zase hezky spát.

• 24.12.2019  18:04
    Zlatokopky (2019)

Celej svět je takovej strip club, někdo peníze po někom hází a někdo pro ně/j zas tancuje a to, že tady ty peníze vzduchem hodně létají. Něco takového jsem čekal od Sandry a jejích parťaček, ale naštěstí to zvládly doručit aspoň Jennifer a její Zlatokopky.

• 24.11.2019  23:35
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Bez vědomí je překombinovaná a místy celkem za vlasy přitažená podívaná, u které jsem si nejednou vzpomněl na Neznámého s Liamem Neesonem. Nicméně na druhou stranu mě takhle do děje nevtáhla ani nová sezóna The Crown. Hodně intenzivních 6 hodin a rozhodně silný zážitek. Takhle nepříjemné pocity jsem naposledy měl při sledování první řady The Handmaid's Tale.

• 24.11.2019  23:24
    Vlastníci (2019)

Divadelní hra od VOSTO5 je intenzivnější, už proto, že je divák svým způsobem součástí jedné takové schůze a vzduch v místnosti během představení pořádně zhoustne. Nicméně i u filmové verze se nakonec ten svíravý pocit objeví na prezenčce spolu s tím, že šlo o nejlépe utracených 130 korun v rámci tohoto měsíce.

• 15.11.2019  18:02

Bouřlivák Dolan, který většinou prostřednictvím svých postav dští na diváky bouře vyhrocených a afektovaných dialogů, najednou přichází s poměrně umírněným filmem, jakoby se i on sám začal před třicítkou pomalu uklidňovat. Děj Matthiase a Maxima v podstatě shrnuje první sloka Song For Zula a stejně jako tenhle song, dokáže po sobě i tenhle film zanechat podobnou škálu emocí. Celé to pak působí jako jedno velké Dolanovo loučení se s touhle dekádou, s osmi zářezy, které v ní zanechal, s matkou Anne Dorval, vnitřní naštvaností, přáteli a nakonec i divákem. Jen doufám, že tohle Dolanovo „goodbye“ nebude moc na dlouho, i když ho chápu.

• 19.10.2019  23:49
    Hellboy (2019)

Řekněme, že příběhová linka je celkem ok, ale každá scéna, každý záběr nutí přemýšlet o tom, že Guillermo del Toro by to natočil mnohem zajímavějším způsobem, design a masky by byly na jiné úrovni a pravděpodobně by nedošlo na tolik podivných CGI kusů.

• 13.10.2019  22:42

Zábavná podívaná, která vlastně tak trochu kopíruje Cabin in the woods, Kostku nebo Saw. A i přes to mě to bavilo hodně moc.

• 6.10.2019  21:15

Mrzí mě, že nikdy nevzniklo pokračování s Willem Smithem a Lindou Fiorentino. Místo toho dostává člověk po 22 letech reboot, kde si tvůrci poměrně dost pomáhají ingrediencemi z jedničky, ale v jejich podání to nechutná vůbec dobře.

• 9.8.2019  19:02

Na to, jaký mediální pokrytí měl samotnej případ je zajímavý, že tenhle dvoudílný dokument tak nějak projel on-linem bez povšimnutí. První díl je o tom, co pravděpodobně většina zachytila někde na zdi na Facebooku: chladnokrevná "mrcha" donutila svýho kluka, aby se zabil, po SMSkách. Auru, kterou kolem ní vytvořila média. Druhej díl jde ale víc do hloubky, mapuje dost detailně vztah postavený jen na komunikaci po zprávách a mimo jiné ukazuje vliv, který můžou mít média, která člověk konzumuje, na psychiku. Nakonec je to příběh o dvou mladých lidí, který úplně nezvládli navigaci ani v realitě, ani v on-linu a oba za to zaplatili. Díky přepisům zpráv ze všech sítí poměrně dost komplexní a vybalancovaná záležitost, která nenadržuje ani jedné straně. Slušná paralíza.

• 6.8.2019  12:28
    Euforie (TV seriál) (2019)

Křehká zvířata v třpytkách, která si hlavně užívají a sem tam kvůli tomu i trpí. Euphoria místy až brutálně zachycuje to, jaké to je vyrůstat v dnešní (digitální) době, kde jsou nahá selfiečka tou nejsilnější měnou a každý může mít všechno, co si zamane třeba hned ve 3 hodiny ráno. Ale ani jedno z toho nepřináší žádnou úlevu. Místy účinější, než jakákoliv hodina občanské výchovy. Celkově však revoluční minimálně co se make-upu a sebevyjádření týče. Jo a přestaňme sexuálně aktivní lidi nazývat děvkami nebo krávami, tvůrci tímhle mířili na úplně jiný místa.

• 24.7.2019  22:31
    Slunovrat (2019)

Docela zákeřná a škodolibá podívaná. Alergici budou mít radost a lidi, co se právě rozchází nebo se čerstvě rozešli, to budou milovat.

• 9.7.2019  10:42
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Hodně černé zrcadlo nastavené společnosti. Až z toho můžou slabší jedinci chytat úzkosti.

• 4.7.2019  10:35

Kdyby byli The Dead Don't Die poskládání daleko víc z fórků, které se odehrávají v závěru, tak to mohla být velká pecka, takhle je to jen bejkárna s prvotřídním obsazením, jejíž největší zombie sedí ale za kamerou.

• 16.6.2019  12:26

Místy celkem fest otravná bejkárna, která působí dojmem, jakoby tu všichni hráli hlavně kvůli možnosti strávit dva měsíce v Itálii.

• 4.6.2019  13:23

Na týhle komedii mě nejvíc baví to, jak se Ali Wong snaží tlumit svojí divokou náturu a moc jí to nejde.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32