Botič

Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 1.12.2017  09:48
    120 BPM (2017)

120 BPM je jeden z nejlepších superhrdinských filmů minimálně za poslední rok!

• 18.11.2017  00:14

Na téhle chůvě je asi nejzábavnější Bella Thorne, která celý film řeší prostřelené prso.

• 26.10.2017  09:33

Thor: ragnarNOPE

• 21.10.2017  14:41
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Fincherova těžce analytická vivisekce temných koutů lidské mysli, která je sice první dvě epizody silně frustrující, ale těm co vydrží, pak nabídne neskutečně mrazivou jízdu zvráceným lunaparkem plným sériových vrahů. Atmosférou někde mezi Mlčením jehňátek, Zodiacem a SE7EN!

• 7.10.2017  23:12

Melancholická romance, která do slova a do písmene opisuje zápletku z Drive, jen jí zasazuje do deštěm a whiskey nasáklých kyberpunkových kulis, které jsou neskutečné archporno. S každou další scénou se člověk propadá do tohohle dokonale vybudovaného světa jak Alenka a ani po 160 minutách se mu z něho nechce zpátky do reality. Navíc ta pomalost a zadumanost v kontrastu s jinými současnými blockbustery paradoxně působí neskutečně osvěžujícím dojmem.

• 7.10.2017  23:02

Dokumentární detektivka, která je ale na můj vkus až zbytečně dlouhá vzhledem k tomu, že se divák nedočká žádného rozuzlení.

• 26.8.2017  20:08
    Mumie (2017)

Mumie lapená ve snaze o gotický horor, který ale místy působí spíš jako parodie na Noc oživlých mrtvol, než jako plnohodnotný restart monster universa. Chudokrevný blockbuster, kterému vedle silnějšího příběhu chybí hlavně výraznější ksicht.

• 19.8.2017  17:10
    Atypical (TV seriál) (2017)

Juno meets Modern family! Provokativní, odvážná a zatraceně feel good dramedy, kterou si pro sebe krade Brigette Lundy-Paine. ❤️

• 19.8.2017  14:18
    The Defenders (TV seriál) (2017)

The Defenders nebaví tolik jako Daredevil, ani aspoň částečně jako Jessica Jones. Krkolomně budovaný origin, jehož příběh by se dal vměstnat do dvouhodinového pilotu, je roztažený na osm epizod, kde se hodně strategicky diskutuje, málo bojuje a velké dechberoucí finále se odehraje někde uprostřed. Tahle banda z "Pekelný kuchyně" si zaslouží pořádný příběh, tak snad příště.

• 17.8.2017  10:53

Atomová blondýna je první polovinu fakt celkem blond a spíš než příběh servíruje videoklipy na 80's pecky, aby v druhé polovině přišla s pořádnou akční explozí. Místy překombinované až hrůza, ale něco na té fetišisticky zabírané Charlize Theron v ruinách Berlína prostě je.

• 5.7.2017  10:13
    GLOW (TV seriál) (2017)

Třpytivá, neonová show o několika zoufalkách z ringu a hlavně výborný origin s neskutečnou Alison Brie, která je sice první tři epizody za děsnou kozu, ale někde v polovině se z ní stane "statečné" srdce a hlavně tahoun celé show. Kdo by to byl na začátku léta řekl, že seriál z prostředí ženského wrestlingu bude taková šleha.

• 25.6.2017  21:08

Dialogově hodně úsporná artová dystopie, která je vizuálně i hudebně přesně střižená pro publikum, co žere VICE a ujíždí na úchylárnách z Dazed and Confused.

• 2.6.2017  09:55
    Wonder Woman (2017)

Asi by mě nejvíc bavil film Diana of Themyscira, který by se celý odehrával na ostrově amazonek, ale chápu, že by to asi moc lidí nezajímalo. Ale i takhle je to moc fajn origin s velkým srdcem, kde když dojde na vyjadřování emocí v bitevní vřavě, nezní to tak pateticky, jak by se dalo čekat. Za mě zatím nejlepší DCčko ze Snyderovi stáje.

• 17.5.2017  21:13

Film o androidovi, který nemůže stvořit život a stvoří život!

• 1.5.2017  18:08
    Kolos (2016)

Skvělý monster film o nestvůrách pro všední dny jako jsou alkoholismus, mezilidské vztahy nebo touha ovládat a kontrolovat druhé. Je radost sledovat projekt, kde měli tvůrci evidentně hodně volné ruce a mohli si tak dovolit zadrnkat na zatraceně temné struny.

• 8.4.2017  16:01
    Rozpolcený (2016)

Split má hodně blízko k tomu být označený za nejlepší film, jaký M. Night Shyamalan kdy natočil. Není to ani tak díky Jamesi McAvoyovi, i když ten na tom má taky svůj podíl, ale hlavně díky konci, který dokáže vyrazit dech a přehlušit předchozí události. Vypadá to, že kariéra kdysi nadějného Inda zase začíná pomalu nabírat ten správný směr a jsem upřímně hodně zvědavý na to, s čím příjde příště – jen těch jedenáct let plných zklamání prostě jeden zatraceně dobrý film vymazat nemůže.

• 6.4.2017  22:43
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Zoufalé manželky pro náročnější, které jsou skvěle natočené, citlivě zrežírované a neskutečně dobře zahrané od začátku do konce. Reese Witherspoon si pořad ukradla totálně pro sebe. Miluju je všechny.

• 2.4.2017  21:12
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

13 Reasons Why není další z řady bezduchých teenage serialů, ale upřímná, bolestivá skládačka o dospívání a o tom, co se může stát s těmi, které zklameme a necháme stát tam někde v koutě za sebou. Temnější variance na The Perks of Being a Wallflower okořeněná o atmosféru Life Is Strange. Absolutně #nofilter zážitek bez zbytečných klišé a zatím nejsilnější seriálový počin letošního roku.

• 31.3.2017  22:08

The Discovery je konvenční indie film tvářící se na první pohled jako něco extra, jenže za tím pečlivě vysaturovaným vizuálem se nakonec schovává pekelně frustrující drama bez emocí, které stojí na nedotaženém “co kdyby” nápadu, z kterého rozbolí akorát tak hlava.

• 26.3.2017  18:39
    Přihrávka (2016)

Intenzivní drama odehrávající se ve třech “neprodyšně uzavřených” pokojích, jakožto metafora pro neschopnost a neochotu ukázat pravou barvu a vylézt jednou pro vždy ze skříně. Výborný herecký koncert Russella Toveyho.

• 26.3.2017  18:29
    Sils Maria (2014)

Dvouhodinové analyzování příběhů a noření se do postav, kterého je místy tak strašně moc, až má divák chuť se prostě sebrat a beze slov odejít v průběhu libovolného dialogu.

• 25.3.2017  09:24

Intimní studie samoty a odcizení v jiné zemi, která je jako taková mnohem děsivější, než duchařský rámec do něhož je zasazená. Olivier Assayas se noří a lehce šťouchá do společnosti, která žije ve stínu a postupně nahrazuje/vytlačuje lidský kontakt SMS/Messenger zprávami, díky čemuž se tak sama stává duchem bez reálných obrysů a tvarů.

• 14.3.2017  00:31
    The OA (TV seriál) (2016)

The OA je něco jako skupinová terapie, jejímž cílem je vyrovnání se s vlastním zlomeným nitrem. Těch osm sezení pod vedením Brit Marling a Zal Batmanglije je něco, co z hlavy jen tak nedostanu.

• 10.3.2017  23:26
    Blue Jay (2016)

PURE HIPSTA CINEMA. Někdy se musí člověk vrátit po vlastních stopách a otevřít staré rány, aby našel sám sebe. Nebo alespoň malou polozapomenutou část. Hořkosladká rekonstrukce plná starých songů, kazet, CéDéček, VéHáeSek nebo brakové literatury, která je místy zbytečně naaranžovaná a divadelní, ale pořád silná a na komoru útočící.

• 23.2.2017  13:38

Pokračování během jehož sledování má člověk pocit, jakoby na něčem frčel, ale dojezd druhý den je docela přísnej.

• 18.2.2017  09:57

Upřímný coming-of-age snímek o životě žen, rodičovství a feminismu s tak uvěřitelnými a vícerozměrnými postavami až má člověk pocit, že nesleduje film ale je na návštěvě u starých známých, kde si může popovídat o výchově, hudbě nebo menstruaci. Přirozené a silné. Víc takových příběhů.

• 11.2.2017  23:42
    John Wick (2014)

Přímočará černobílá podívaná, v které jsou jasně rozdělené strany, a každé zlo a křivda jsou okamžitě po zásluze potrestány. Pořád mi to ale na ten slibovaný akční nášup přišlo proklatě málo.

• 11.2.2017  17:02
    Jackie (2016)

Krásně natočená nuda s několika hodně silnými momenty a výborným soundtrackem, ale zato s lehce nesympatickou hlavní postavou, což nemusí být nutně chyba Natalie Portman, ale samotné Jackie, která si tenhle charakter tak trochu vybudovala kolem sebe sama. Ale ty drobné nuance, jakými jsou třeba změna hlasu první dámy v soukromí a na veřejnosti nebo práce/ hra s médii jsou prostě fascinující.

• 4.2.2017  10:06
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Chcete se stravovat zdravě, jíst přirozenou stravu, která vám poskytne všechny důležité živiny, a přitom se v ničem příliš neomezovat? Zkuste tuhle trochu netradiční paleo dietu od Drew Barrymore. Ale pozor, ani tenhle životní styl nesedne úplně každému.

• 28.1.2017  10:43
    Moonlight (2016)

Jemný a intimní film od srdce s několika temnými podtóny, v kterém toho je hodně nevyřčeného, ale nic nezůstane skryto. Vůbec ne Oscarově prvoplánové. Škoda jen, že něco tak upřímného jako je Moonlight nevzniklo už mnohem dříve.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29