Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Horor
  • Animovaný

Recenze (1 101)

plakát

Zločiny budoucnosti (2022) 

Cronenbergova posthumanistická performance. Změna je nevyhnutelná, tak proč proti ní bojovat. I přes to, že srdce a mozek tu explicitně zobrazeny nejsou, to má oba dva orgány na správných místech.

plakát

Queer as Folk (2022) (seriál) 

S hodně velkou nadsázkou Nejhorší člověk na světě po americku, zabalený v duhové vlajce. Chaotická podívaná, plná chaotických charakterů a chaotických zvratů. Není to dokonalý, ale má to srdce a Samanthu Jones.

plakát

Fire Island (2022) 

Co by asi na tuhle gay reimaginaci Pýchy a předsudku plnou sexu a drog řekla sama Austenová? Nečekané orgie od Disneye.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Doctor Strange v mnohovesmíru trapností. Chápu nadšení z toho, že MARVEL zkouší žánrově nové vody. I chvalozpěvy na to, že jde o poměrně autorský film, z kterého je ta Raimiho ruka cítit celou dobu. Ale co to líné vyprávění? Dialogy, u kterých mi bylo líto, že je pronáší tahle banda postav? A ta dějová linka s Wandou? To si po WandaVision nezasloužila. Udělat z ní jen naštvanou čarodějnici s kruhama pod očima, která chodí, lítá nebo mává rukama, aby za odměnu dostala dvě emotivní scény v závěru je celkem tristní. Zajímavá reakce na DC a jeho The Suicide Squad. Pro mě bohužel v podobně stupidní kvalitě.

plakát

Fresh (2022) 

Randění je v dnešní době fakt horor, takže když se rozhodnete dát sebe všanc na online seznamce, může vás to stát doslova a do písmene zadek.

plakát

Mladá modrá krev (2021) (seriál) 

Švédsky syrové drama, které působí jako zfilmovaný příběh, který se skutečně stal. Moc příjemná fika, která vedle LGBTQ+ story prodává moc hezky švédskost. Tack!

plakát

Srdcerváči (2022) (seriál) 

Srdcerváči jsou seriál, z kterého se to srdce občas zastaví. Každá epizoda má minimálně jeden takový moment. Moment, který vyvolává pocit, jakoby tvůrci svého diváka pevně obejmuli a říkali „všechno bude dřív nebo později v pohodě“. Úplný opak Euphorie, žádný sex, drogy, lidská temnota, ale roztomilá, pastelově barevná ukázka toho, jak může vypadat společně budovaný bezpečný prostor v lidských vztazích. "Tendenční kravina" to asi bude pro lidi, co svoje myšlenky zavřely do tunelu. Pro začátek by mohlo stačit načíst Isaacův reading list.

plakát

Parazit (2019) 

Jako jo a ne. Rozjezd super, tak trochu korejští Homolkovi, na cestě za lepším životem. Když se k němu ale přiblíží, začne se to podivně naklánět, kymácet a topit v žumpě.

plakát

Proměna (2022) 

Animák, z kterého vykašlávám chlupy ještě teď. Univerzální příběh o dospívání zabalený do roztomile plyšové mazlohaldy, který se v závěru zvrhne v souboj matky s dcerou.

plakát

Kauza Theranos (2022) (seriál) 

Seriálová verze příběhu o tom, že "fake it till you make it" je ta nejhorší možná strategie, když si člověk hraje s lidským zdravím. V hlavní roli Amanda Seyfried, která na začátku do role úplně nesedí, ale díl od dílu do psychopatické Lizzy pořádně dorůstá. Je tu snad úplně všechno: oči, které nemrkají, baryton, roláky, cringy taneční kreace, reklama na Patagonii, citát od Yody. Jen to finále je takové uspěchané. Věnovat dvě epizody tomu, co se dělo po zveřejnění článku od Johna Carreyrou mi připadá jako podcenění potenciálu materiálu.

Ovládací panel
138. nej uživatel Česko
149 bodů

Reklama

Reklama