Lockdown (2021)

Místy to zvoní celkem blízko domova a pár humorných scén to naservíruje. Jen hlavní dvojice, která hledá ztracenou jiskru během lockdownu, tu luxusní stopáž nedokáže utáhnout. Na "dobový kousek" odehrávající se v průběhu pandemie, je to zatraceně promarněná šance. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že by Steven Soderbergh tuhle kombinaci vztahovky a heistu zvládl o dvě třídy lépe.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (seriál)

Má to všechno, co by utáhlo kvalitní detektivní seriál, dva dobrácké detektivy, milující manželku, vyděračskou figurku z médií, a vraha, který dostává minimum prostoru až v samotném závěru na úkor jednotlivých příběhů jeho obětí. Netflix má tyhle dokumenty v malíku.

Střípky ženy (2020)

Provokativní pokus, který se snaží vyvolat diskusi. Chápu, že to má být v druhé polovině otupělé a roztříštěné, ale úplně mě to minulo. Už jenom kvůli Vanessa Kirby to ale za vidění stojí.

Telefon (2020)

Tenhle účet za telefon bych nechtěl platit.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Béčkovější pokus o český Hvězdný prach. Úplně to nebesky nezazvonilo, ale chladný z toho taky nejsem.

Amonit (2020)

Ammonite silně připomíná Leeho prvotinu God's Own Country. Vřesoviště vystřídalo hučící pobřeží. Dva herce nahradily dvě herečky. A opět sledujeme dva lidi, co si k sobě hledají cestu za dozoru podezřívavých rodičů. I tak je tenhle lov zkamenělin podobně uhrančivý jako předchozí prohánění ovcí po Yorkshirských pastvinách.

Wonder Woman 1984 (2020)

WW84 není klasické „větší a dražší“ pokračování. Patty Jenkyns ví, ke komu chce mluvit a k fanboyům to tentokrát úplně není. Akce jde do ústraní a na její místo se derou naopak témata, která jsou bližší něžnější části populace. Minerva a Diana se tak musí vypořádat s catcallingem, jedna s láskou k sobě samé a druhá ke svému ex, a hlavně najít víru v lepší zítřky. Jen teda chudák Steve Trevor, tyhle 80´s mu úplně neslušely. Nota, na kterou WW84 končí, celkem perfektně zapadá na závěr roku 2020. I mně se po tomhle chce věřit, že zase bude lépe.

Duše (2020)

Existenciální drama a nejdospělejší PIXAR. Trochu jsem se obával, že se tu bude recyklovat Inside Out, ale Pete Docter nakonec celou dobu příjemně překvapuje.

Letuška (2020) (seriál)

Chápu, že Letuška má být temná, lehce zvrácená a zábavná podívaná pro odreagování, ale na druhou stranu se ve mně totálně vzpříčila hlavní postava, která má problémy s alkoholem, romantický vztah rozehrává s mrtvolou uvnitř svojí hlavy a do toho dělá tak neskutečné logické přešlapy, že být FBI, tak jí zavřu hned po prvním díle.