Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný

Recenze (1 026)

V úskalí (2020)

Does It Get Easier? Not yet. Well kind of, but... Milá i smutná momentka z všedního života o nejistotách, které v nás s přibývajícími roky víc a víc bují jako rakovina. Přesné dialogy, elegantní Bill Murray a New York jako kulisa pro tuhle malou screwball komedii. Těch 63% se mi zdá celkem nezasloužených a zbytečně přísných. Jasně Phoenix už do světa vypustili lepší songy, ale Sofia tu střelbu na komoru stále ještě zvládá.

Figurína (1987)

Komedie z ranku Žbluňk nebo Velký s kouzelnou Kim Cattrall a správně slizkým Jamesem Spaderem.

plakát

Příběh Beastie Boys (2020)

A co jste v šestnácti dělali vy? Kdybych si dělal top 10 filmů za rok 2020, tak tohle tam určitě patří. Nejsem fanda Beastie Boys, pár kousků znám, ale rozhodně se nemůžu pyšnit nějakou hlubokou znalostí všech hitů. Dvě hodiny ve společnosti těchhle řízků ale dokážou zvednout pořádně náladu, doručit i nějaké to životní moudro a hlavní průvodci u toho ani chvíli nepůsobí jako životem unavení taťkové. Perfektně zvolená forma, Spiku Jonze!

High Rise (2015)

Rozklad konzumní společnosti, kde jediná věc, co nikdy nedojde jsou cigarety. Wheatley ale nedokázal pořádně prodat zlom, kdy dojde k tomu, že lidé přestanou chodit do práce a začnou si budovat vlastní ekosystém uvnitř věžáku. Takže to působí v první chvíli značně nepochopitelně a zmatečně. Nicméně High Rise po roce 2020 dostává možná ještě naléhavější rozměr, než tomu bylo v 2015. Slušná hudba úzkosti.

plakát

Nechte je všechny mluvit (2020)

Nesnesitelná lehkost bytí na zaoceánské plavbě a facka divákům, kteří sobecky baží jenom po pokračování svých oblíbených kousků. Tak, kde je Stevene pokračování Nákazy? Šup, šup, už tu dávno mělo být.

plakát

Shadow in the Cloud (2020)

Popravdě jsem čekal prequel k devadesátkovým Gremlinům a Gizmův origin. Takže ve chvíli, kdy byl odhalen obsah brašny mě to ztratilo.

Lockdown (2021)

Místy to zvoní celkem blízko domova a pár humorných scén to naservíruje. Jen hlavní dvojice, která hledá ztracenou jiskru během lockdownu, tu luxusní stopáž nedokáže utáhnout. Na "dobový kousek" odehrávající se v průběhu pandemie, je to zatraceně promarněná šance. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že by Steven Soderbergh tuhle kombinaci vztahovky a heistu zvládl o dvě třídy lépe.

plakát

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (TV seriál)

Má to všechno, co by utáhlo kvalitní detektivní seriál, dva dobrácké detektivy, milující manželku, vyděračskou figurku z médií, a vraha, který dostává minimum prostoru až v samotném závěru na úkor jednotlivých příběhů jeho obětí. Netflix má tyhle dokumenty v malíku.

Střípky ženy (2020)

Provokativní pokus, který se snaží vyvolat diskusi. Chápu, že to má být v druhé polovině otupělé a roztříštěné, ale úplně mě to minulo. Už jenom kvůli Vanessa Kirby to ale za vidění stojí.

Telefon (2020)

Tenhle účet za telefon bych nechtěl platit.