Linka2

Linka2


19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Crash (2004)

  I think we miss that touch so much, that we crash into each other, just so we can feel something...Neuvěřitelně hluboce lidský film. Mé dojmy ze začátku: "So this is America?", zatímco ke konci mi víc a víc docházelo, že to je o všech lidech na světě. O naší lidské univerzálnosti, stejných citech, motivaci, chování a morálce. Možná to vyzní až kýčovitě, ale místy jsem cítila jak ve mně rezonuje pochopení a sounáležitost s ostatními lidmi. Některé scény byly tak silné až se mi tajil dech. Pořád mám ten ohromený pocit, kdy trochu otupěle sedím a koukám do prázdna... I když bych to sama nepředvídala, celkové vyznění podle mě nebylo pesimistické, ale naopak pozitivní, vyvolávající víru v lidi a zakořeněné dobro v nich. Kvůli filmům této úrovně stojí za to hledat mezi ostatními průměrnými prvoplánovými a často zbytečnými filmy.

 • poster

  Memento (2000)

  Všechno dává smysl. Nechápu jak někdo může vymyslet a tak komplikovaným způsobem natočit thriller a přitom pohlídat aby divák s hlavní postavou prožíval celou dobu její zmatenost a nejistotu a zároveň na konci najednou všechno tak jasně pochopil. Nemůžu si vzpomenout na žádný film, který by byl podobně chytrý.

 • poster

  500 dní se Summer (2009)

  - What happens if you fall in love? - You don't believe in that, do you? - Its love, not Santa Claus.

 • poster

  Juno (2007)

  Jeden z nejmilejších a nejroztomilejších filmů

 • poster

  Hra (1997)

 • poster

  Pan Nikdo (2009)

  Nejlepší filmový zážitek posledních několika let! Dokonalá forma, každý záběr stojí za to. Výborná kamera a střih... a ani nemůžu najít přívlastek, který by vystihoval ten soundtrack!

 • poster

  Králova řeč (2010)

  Pro mě favorit na Oscara za nejlepší scénář a herce v hlavní roli. Beethoven by si zasloužil Oscara za hudbu díky závěrečné scéně. Symfonie č. 7, druhá věta! Neumím si představit hudební doprovod, který by vyjadřoval tolik emocí a který by se tam hodil lépe... Krásný skutečný příběh o lidské vůli a schopnostech, stejně jako o přátelství. Film vyniká dialogy a určitým druhem (trochu hořkého) humoru. Závěr je takový emoční gejzír, že se vám podlomí kolena a hravě filmu odpustíte jeho mírnou rozvleklost.

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

  "Jsem jenom rozhozená holka hledající klid vlastní duše."

 • poster

  Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace