Vivian

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.1.2019  20:07
    Věc (1982)

Klasická americká blbina s mimozemskými chapadly, spoustou marmelády, eeh, krve a mlaskajícího slizu. Nuda.

• 18.5.2018  16:31

Jen o fous výš než romanťárny od Pilcherové...

• 18.5.2018  16:10
    Prach (2015)

Podobný film jsem ještě neviděla, vedle běžných filmů je to velký nezvyk, to volné, velmi volné tempo, ta úspornost, to vyprávění obrazy, to, že se dobrá polovina všeho vlastně odehraje v divákově hlavě... Mysl se nemůže opřít o standardní filmařské prostředky, musí používat vlastní, fungovat sama, sahat ke vzpomínkám, dokreslovat si načtrnuté... Nemusí to být příjemné, ale není to zbytečné.

• 17.5.2018  10:24

Kostýmy a masky - nádhera, jako oživlé obrazy. Ale jakkoliv si nelibuju ve filmových tricích, nějak jsem nedokázala skousnout, že slavnou velkou bitvu na Bílé hoře, střet desetitisíců vojáků, natočili tvůrci s 28 lidmi (a mračny mlhy, která to měla zamaskovat). Vypadalo to jako ráno po mejdanu. Přitom to byl monstrózní masakr. Nějaký trik by se hodil. _ Obsah filmu? Zaujala mě až jedna z posledních scén - čekání odsouzených na popravu. Scéna beze slov, a přece člověk jako by cítil, jak jim bylo. Jenže to byla jediná scéna s nějakým jasným obsahem. Jinak to bylo jako polévka bez chuti. Vizuálně zajímavé, ale obsahově jaksi chatrné. Kontext a zařazení některých scén mi vyloženě nedávaly smysl, stejně jako chaotické čtení z dopisů (?) paní z Thurnu, která si ve filmu snad dopisovala se svým manželem plus s králem Ferdinandem, a tak člověk neví, ke komu ta osoba právě promlouvá - a o čem vůbec mluví. Nebo to nebyly dopisy, ale jen její myšlenky? To bylo pořád - já jsem vám věřila, věřila jsem vám... já vás varuji, varuji vás před sebou samým... Ne, tuto osobu jsem bohužel naprosto nepochopila. Stála za svým mužem, nebo ne? Jaká vůbec byla její úloha v celém tom příběhu, ať už ve filmu nebo ve skutečnosti?

• 29.12.2017  23:59

Další z mnoha filmů tohoto typu, kde mě prakticky od začátku rozčiluje nesmyslné až uhozené chování protagonistů, kteří si ve své bezbřehé blbosti sami ochotně nabíhají na vidle psychopata. Člověk jim ani nemůže fandit, bát se o ně, protože se chovají jako praštěná malá děcka, kterým by dal nejradši na prdel, aby se vzpamatovali a vzali rozum do hrsti. Kromě toho mě trošku iritoval český dabing. Hlavní hrdina se jmenuje Cooper a ostatní ho oslovují "Kupře." Zní to libově :)

• 27.12.2017  20:14

Geislerová (*1976) jako matka Issové (*1979)? Divné. Naštěstí to byla jen nepatrná rolička. Jinak je to dobrá pohádka, která určitě stojí za vidění (a zamyšlení) každé Vánoce.

• 27.12.2017  20:08
    Posedlá (2009)

Další film, jehož děj stojí na nesmyslném chování postav. (Kdyby se chovaly normálně, nemohl by se děj vůbec odvíjet.)

• 27.12.2017  19:16
    Burácení (2015)

Přesně, jak píše zette: Zase jeden z tech filmu, ktery chce rict strasne hodne a nerekne temer nic. Po tydnu nebude vetsina divaku vedet o cem to vlastne bylo. Slabý scénář, málem jsem to nedokoukala. Dlouho je to nuda o ničem, děj se neodvíjí. Chlápek propuštěný z basy obchází staré známé a tyto postavy nezáživně deklamují, jak to tenkrát bylo. (Naprosto nechápu to obsazení. Např. proč dostává tolik prostoru Chantal Poullain, která vůbec neumí hrát - všechny její postavy jsou jako přes kopírák. Proč zkušený herec jako Zindulka se mihne před kamerou jen okamžik a v němé roli. Jaký smysl má obsazení fotografa Vana, který taktéž hraje jako kus dřeva.) A ještě k tomu je to celé tak zajímavě ozvučené, že postavám často není rozumět. (Na tom však má patrně svůj podíl i mizerná výslovnost mnohých z nich.) No prostě - autor to asi myslel dobře, ale...

• 1.12.2017  11:51

Dvě hvězdičky, víc nemůžu. A souhlasím s tím, že to hodně zachraňují herci, ačkoliv např. Vetchý se svou úlohou zjevně trochu bojoval. Jakkoli je skvělý herec, ten jeho úředník byl tak podivně napsaný, že se vlastně ani nedivím, že měl problém se s ním sžít. Geislerová nepřekvapila, ta hraje všechny svoje postavy stejně, takže byla prostě... Geislerová. Škoda je, že dobří herci (Polívková, Vlach) nedostali víc prostoru. Největším problémem filmu je ale scénář plný nesmyslů, logických děr, křeče. Bylo snad pro tvůrce nepřekonatelným problémem dát např. řeč s někým z OSPODu a zjistit alespoň rámcově, jak u nás funguje péče o děti? Příběh je totiž našroubovaný na naprosto nesmyslné reálie-nereálie. Nedá se mu věřit.

• 19.11.2017  19:35
    Kruh (2002)

Není to blbý film... Nicméně jestli to má být horror, hodnotím ho jako nepovedený. U horroru se chci bát. Nebo aby mi aspoň občas přeběhl mráz po zádech. Kruh jsem vnímala jen jako docela zajímavé pátrání po původu jedné divné videokazety. Po skončení filmu nezůstalo nic. Podruhé to vidět nemusím.

• 18.11.2017  22:20

Občas jsem narazila na zmínku o tomto filmu, tak jsem si řekla, že se na něj podívám, že to asi bude něco (a kromě toho dovedu ocenit dobrý horror)... Ale nezažila jsem nic zvláštního. První půlka filmu se vlekla v podivně sestříhaných scénách, jejichž smysl člověk pochopil až na konci filmu, případně vůbec, druhá půlka byl standardní béčkový horror s démonicky namaskovanou holčičkou, která zvrací červenou barvu nebo zelený sliz a neustále vrčí nebo řve... no prostě všechny ty bububu propriety, bez nichž se neobejde žádný horror. Některé scény jakoby ustřižené před koncem, řada věcí nedovyprávěných, nedotažených... A tady zírám - 82 %. Tak nevím, asi jsem se koukala na něco úplně jiného... (Plus je možná rozdíl v originální a české verzi. Např. v originále holčička Regan přijde mezi hosty na večírek a řekne jednomu z hostů: "You are gonna die up there" (je to astronaut), jenže v českém překladu zní: "Já tam nahoře umřu.")

• 20.7.2017  09:31
    Dunkerk (2017)

Důstojný způsob, jak si připomenout tuto kapitolu dějin 2. světové války. Drama dovede plně vtáhnout do děje, trikové záběry neruší. Z dějepisu víme, jak operace Dynamo dopadla, takže v tomto filmu nejde o to, jak to celé skončí, ale spíše o to, jak skončí či neskončí jednotliví protagonisté, jejichž úsilí o návrat domů sledujeme. Strhující (a přitom děj nepřehlušující, nýbrž harmonicky podtrhující) hudba tradičně skvělého Hanse Zimmera, dobrá práce se zvukem (plus sound system v kině, jenž samozřejmě dělá své), herci vesměs neokoukaných tváří (Fionn Whitehead) podávají solidní, civilní, jednoduše dobré výkony, a brilantní jsou samozřejmě i tváře okoukané - kupříkladu Kenneth Brannagh, jenž svým výrazem (např. když pohlédne na válečné nebe) dovede sdělit vše. Oceňuji i dílčí příběh civilistů (dokonalý Mark Rylance), tak nesmírně civilních, anglicky klidných a přitom tak statečných. Navíc oceňuji, že ač jde o masakr, obešel se film bez potoků krve, utrhaných končetin, vyhřezlých střev a podobných laciných rekvizit.

• 29.5.2017  12:12
    Želary (2003)

Příběh dokonale dokresluje mistrovská hudba Petra Ostrouchova. Ale na druhou stranu ho trošku kazí univerzální herectví Anny Geislerové.

• 17.5.2017  23:58
    Klenoty naší krajiny (TV seriál) (2015)

V díle o Křivoklátsku byla použita nádherná hudba Petra Ostrouchova z filmu Želary. (V titulkách ovšem nebyla o hudebním doprovodu zmínka.)

• 9.5.2017  02:42
    Mordparta (TV seriál) (2016)

U posledního dílu (Teambuilding) jsem nechápala, proč si nevzali nějaké odborné poradce... Snad i laik ví, že psycholog nepoužívá farmakoterapii, čili nemá standardně přístup k látkám typu skopolamin, a není to lékař, čili rozhodně není odpovědný za léčbu psychopatů... A postava soudního lékaře se vyjadřuje v odborných termínech, takže by je měla používat správně (např. se neříká rezídium, nýbrž reziduum) a jako zkušený praktik také náležitě sebejistě (takže ani při vyslovování obtížnějšího výrazu typu parasympatolytikum by se neměla tvářit jako školáček, který se strašně snaží, aby si o to dlouhé a těžké slovíčko nezlomil jazyk). Jinak to není úplně blbej seriál, ráda se na to dívám, byť je fakt, že na laťku nasazenou Případy 1. oddělení vyskakuje Mordparta docela marně. Já chci vidět seriál, kde zapomenu, že to je jenom seriál a herci, ale podlehnu dojmu, že jsou to fakt kriminalisti a vopravdický vyšetřování. U Mordparty je znát ta odborná nedostatečnost (kterou se tvůrci snaží nahradit dávkou emocí a všelijakýma vztahovýma peripetiema, což je prostě jejich parketa, na který primáci jedou všechny svoje seriály).

• 9.5.2017  02:04

Čekala jsem to horší (podle recenzí). Ale je to slušnej film, zasloužený tři hvězdy. Nenáročná letní pohoda, sem tam jsem se i zasmála (byť jinde než zbytek kina). Chlapi hrají výborně, vlastně ten film hodně táhnou, všichni tři jsou perfektní castingová volba. Skvělá je i Polívková. V první polovině filmu mě dost iritovalo přehrávání, zejména až nenormálně hysterických holek a holčiček (hlavně mi neseděla představitelka Elišky, která vypadá minimálně na pětadvacet, pročež nepříliš uvěřitelně hraje čtrnáctiletou holku - která v první půlce filmu s až patologickou agresivitou vyjíždí po svém fotříkovi, kterého strašlivě nenávidí, ale s nímž přesto bůhvíproč vyrazila na vodu), ale pak se to nějak uklidnilo nebo jsem si zvykla... (Po celou dobu mě ale nepřestal tlouct do očí dementní product placement. Ten zatím nějak neumíme, když už to teda bez něj nejde.) Občas je to trochu křeč, šroubovačka, ale celkově to fakt není blbý film, dostala jsem u toho chuť jet na vodu. Určitě to bude fajn podívaná i za rok. Nebo za třicet let. (Na filmu jsme byli s devítiletou dcerou a její osmiletou kamarádkou, obě se dobře bavily, ale pokud vaše dítě v tomhle věku ještě neví, co znamená slovo sex, pokud žije v iluzi, že maminky se nikdy neopijou, nebo pokud nechcete, aby slyšelo slovo prdel, tak je do kina neberte.)

• 9.6.2016  22:49

Typická pilcherovská šablona. Výchozím bodem je vždy to, že někdo se vrací do Anglie. Tam se ubytuje v nějakém starobylém venkovském sídle. A zamiluje se. (Jeden z nich je potomek šlechtického rodu, případně patří do nějaké slavné přebohaté rodiny). Milostné dialogy i následné peripetie se z poloviny odehrávají na útesech (odkud občas někdo spadne, aby se mohl ocitnout v tělesné blízkosti zachránce) a z druhé poloviny ve sterilně útulných interiérech. Nuda k uzoufání, ploché postavy, papírové dialogy, předvídatelná zápletka (lásce samozřejmě někdo nepřeje) i happy end. Hezké exteriéry na hvězdičku nestačí.

• 16.5.2016  12:50
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Hana Vagnerová nezvládá herecky jinou polohu než rádobydrsnou policajtku. Elišku Přemyslovnu naprosto shodila.

• 14.5.2016  18:31
    Funny Games USA (2007)

Film postavený na naprosto nereálném chování hlavních postav. A teď nemyslím ty dva psychopaty v bílém, ale jejich oběti. Jejich nesmyslné reakce mě po několika minutách tak rozčilovaly, že jsem jim to utrpení prostě přála. (Rozčilená žena prosí manžela, aby vyhodil z domu dva cizí chlápky, a on se vetřelcům začne sladce omlouvat a ještě si vymyslí, že ženě není dobře? Jako fakt? Tak takový si tu ránu holí plně zaslouží. Ovšem kdyby se zachoval normálně, nemohl by se začít odvíjet děj, že... A na podobných situacích to celé stojí. Kdyby ti lidé měli nějaký pud sebezáchovy a nenabíhali si svou prostotou dobrovolně na kudlu, nebylo by co hrát. ) Napětí 0, jen kroutím hlavou, jak může být někdo tak blbý. Nuda, o ničem a k ničemu.

• 28.12.2015  19:36

Co naplat, je to film pro skalní fandy SW (ale tipuju, že jestli budou případné další filmy takhle odbyté, kult zhyne na úbytě). Člověku mimo fanbase (jako jsem já) nemá tenhle spektákl naprosto co nabídnout. V kině (kam jsem přišla jako doprovod fandy) jsem asi po dvaceti minutách vytuhla, z dřímoty mě občas vytrhl nějaký ten výbuch a asi deset minut před koncem jsem se probudila (a na plátně viděla první sníh letošní zimy). Takže co se hodnocení týče, mohu zodpovědně konstatovat leda to, že sedačky hostivařského kina Premiere Cinemas jsou na spaní nepohodlné.

• 14.11.2015  13:05
    Polski film (2012)

Třeba v Somálsku teď umírá hodně dětí na hlad a mně je to jedno. Ale není mi jedno, že je mi to jedno. Tak bych byl rád, kdybyste se za mě modlili, aby mi jich jako bylo líto, těch negrů... teda černoušků.

• 9.11.2015  19:16

Film sám o sobě není nic moc a trestuhodně odbytý překlad a dabing jej sráží ještě hlouběji.

• 9.11.2015  19:03
    Andílek na nervy (2015)

A já myslela, že hlouběji než Kameňák už nic není...

• 9.11.2015  18:53
    Ghoul (2015)

Slušný film, ale téměř k nekoukání - kamera tak brutálně trhá za oči, až se mi z toho dělalo fyzicky nevolno. Tohle bylo nadbytečné. Ti filmaři přece nebyli úplní začátečníci, takže ta kamera sebou určitě nemusela házet tak příšerně. Jasně, pro dojem autenticity je určitý třes nezbytný. Ale taky je třeba myslet na diváka a na jeho vizuální prožitek.

• 5.11.2015  09:09

Nemohu bohužel hodnotit tento film jako samostatný celek, neboť jsem si nejprve přečetla románovou předlohu, a na film jsem se tedy už dívala jako na realizaci románu, takže se zkrátka nemohu ubránit srovnávání. A žel, jak byla kniha působivá a do hloubky propracovaná - přečetla jsem ji takřka jedním dechem za dva dny - byl pro mě film velikým zklamáním. Z knihy zbylo jen na kost obrané torzo, citelně chybí mnoho důležitého, co by mi jako divákovi umožnilo např. náležitě pochopit Štěpinu duši (např. to vše, co ji utvářelo jako dítě a dívku, její dětství a dospívání, které mj. prožila s Pavlem, jehož znala od dětství, a jehož život potom tolik změnil - a divák neví proč a jak a nevidí do hlubin jejich složitého vztahu) - je to, jako když si pustíte film až od půlky a nejste v obraze, kdo a proč jaký je a co proč dělá - a mnohde rovněž unikají motivace dalších postav, jež Havlíček ve svém románu tak dokonale vystínoval a s citem pro zdánlivě nevýznamné detaily prokreslil jejich mysl. Malinova diagnóza je z mého pohledu jen střípek do ohromné mozaiky, zde však málem dominuje celé druhé polovině filmu. A Iva Janžurová, jakkoliv velká herečka, bohužel typově vůbec nevystihuje Havlíčkovu Štěpu (což jistě není její vina, nehrála podle románu, nýbrž podle scénáře; nicméně románová Štěpa Kiliánová je žena mohutná, nehezká a bez vkusu, takže šarmantní a štíhlá Janžurová ji prostě nemůže vystihnout, kdyby se strhala) a na rozdíl od knihy zde není vůbec vidět, jak během těch let "vyrostla," jak ji všechny ty události ovlivnily, jaká byla na začátku a v jakou ženu dospěla nakonec, jak se postavila svému tragickému osudu... Píšu dvě hvězdičky, na tři už to pro mě není (na psychologické drama je to scenáristicky příliš odbyté) a na druhou stranu to nemohu úplně shodit, protože jakkoliv je slabý scénář, tak např. herecké výkony jsou (v rámci možností, vymezených scénářem) skvělé, Janžurová i Čepek samozřejmě excelují... i když další postavy nemají mnoho co hrát (opět srovnávám s románem) a spíš jen sekundují, byť v románu je jejich role rovněž důležitá. Číst román, to je, jako kdyby s těmi lidmi člověk žil. Ale dívat se na film, to je, jako kdyby o nich jen něco slyšel. Komentář gjjm píše o filmu jako o "příběhu o duševním rozkladu syfilitika." Přitom ta kniha o tomhle vůbec není. Gjjm se navíc domnívá, že Pavel se nechce léčit, aby ho nepomluvili lidi. Jenže skutečnost (románová) je taková, že Štěpa nejprve netušila, že Pavel umírá na syfilis (domnívala se, že je to něco, co se dá léčit), a tak ho přesvědčovala, aby se léčil. Jenže Malina dobře věděl, že jeho nemoc (nadto v tomto stadiu) je neléčitelná - proto se nechtěl léčit. Ale protože nechtěl nikomu prozradit, že je na tom tak zle, souhlasil nakonec, že se bude jezdit léčit do jiného města, aby ho lidi nepomluvili. (A ve skutečnosti pak samozřejmě nikam nejezdil.)

• 21.9.2015  16:05
    Milenec (1992)

Hezké pokoukání, ale o čem to bylo?

• 16.9.2015  12:32

Tož není to úplně blbý film, čekala jsem to horší. Pokud od toho člověk nečeká komedii, resp. přímou návaznost na jedničku, dá se na to koukat. Problémem je holt ta jednička, na kterou se tu prostě navázat nepodařilo. Sice tu hrají staří známí a z jedničky se formálně vychází, ale v podstatě je tenhle film někde úplně jinde. Na rozdíl od kruté komedie Kurvahošigutntag je toto spíš takové hořkosladké koukání. Občas to drhne (snaha o vtip, product placement, mizerné herecké výkony v mnohých vedlejších rolích - nehercům velkoryse promíjím, ale člověka až zaskočí, jak špatná je např. Dagmar Veškrnová, která byla v jedničce úplně v pohodě), ale pokud se člověku povede nemyslet na jedničku, dá se to vidět i dvakrát. Ale napotřetí to asi zase bude chtít pár let zrát.

• 19.7.2015  19:22

Film dobrý, ale nemůžu si pomoct, musím napsat to, co tu přede mnou napsalo už x jiných - překlad názvu značí naprosté nepochopení, ve filmu nejde o žádné dějiny násilí, nýbrž o násilnou minulost, která dohnala jednoho člověka. Víc dobrých překladatelů do filmu!

• 7.7.2015  20:26

Tož není to úplně blbé. Ale mě tenhle typ filmů úplně míjí.

• 7.7.2015  20:16
    Síla lásky (2009)

Nejsem sice oddaný darwinista, ale bylo zajímavé podívat se, jak ta slavná teorie přicházela na svět. (Proč ten film dostal v české distribuci tak banální název? Plete se s tisícem jiných filmů, ten název navíc film moc nevystihuje.) Ale uměla bych si to představit na x záživnějších způsobů...

<< předchozí 1 2 3 4