Harry_

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 21.9.2018  22:53

Poctivých, i když trochu melancholických 70 %.

• 20.8.2018  23:20

Westerny mám rád, ale tenhle remake skvělé klasiky je hrůza. Multikulti osazenstvo má zaměnitelné ploché charaktery a slabé herecké výkony (jedině hlavní hrdina, ženská s koulema a trapper JH nebo HJ, už ani nevím, pozitivně vyčnívají), zápletka nepřináší nic moc nového nejen proti originálu, ale i v rámci žánru. Naopak vykrádá, co se dá, napadl mě třeba nespoutaný Django nebo Tenkrát na Západě. Hudba zcela nevýrazná a půjčená znělka z originálu zazněla až na konci. Nudné dialogy, absence humoru a slabý dabing tomu také nepřidal. Tohle se bohužel nepovedlo a svůj název si film nezaslouží. Hvězda za Denzela a druhá za pár pěkných míst a dlouhou přestřelku.

• 17.8.2018  22:52

70 %

• 1.8.2018  22:16

Kam se hrabe James Bond :)

• 14.6.2018  15:56

Čekal jsem průšvih, ale ten to nebyl. V rámci SF tvorby lehký nadprůměr (hlavně řemeslná zručnost jednotlivých profesí), v rámci SW filmů průměr (který velmi stáhla Episoda 7).

• 4.6.2018  11:00

Koukatelná asi jen poslední třetina. Triky slušný standard předchozích "dílů".

• 17.5.2018  15:26

Třetí propojení řady marvelovských komiksových hrdinů (zde dokonce dvě universa) je IMHO nejpodařenější. Opět vtipné, ale tentokrát vážnější. Charismatický záporák (Hel byla ovšem taky dost dobrá, ale její pohnutky byly ještě triviálnější). Scénáristi umí postavit příběh a rochním si v tom, když to hezky zapadá se staršími marvelovkami. Jsem docela zvědav, co bude dál, o tolik postav by bylo škoda přijít. Avengers!

• 22.4.2018  11:46

Nestává se mi to často, ale po opakovaném podívání (s mnohaletým odstupem) zvyšuji hodnocení. Podle mě nejlepší Belmonodova komedie, navíc s krásnou Jacqueline Bisset.

• 28.3.2018  13:15
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Skvěle obsazeno a zahráno. Výborná hudba. Originální nápad. Přesto to jde zabít scénářem, škoda nevyužitého potenciálu parádního (a typicky českého) tématu. Vtipných (a ne trapných) částí je příliš málo a seriál se pomalu přesunul ze sitcomu k dramatu. Proč ne, ale i to se snad dá udělat bez všudypřítomné vulgarity, nebo už ne?

• 16.3.2018  22:43

Tenhle akčňák mi nějak unikl, ale je z toho příjemné překvapení, z Van Damovek určitě lepší průměr.

• 15.3.2018  23:04

Velmi povedená série! 90 %

• 9.3.2018  22:45

Hvězda za stárnoucího Lundgrena a druhá za kanadské exteriéry. Jinak kamera na blití a přestože snesu v oblasti fantasy fakt hodně, tak scénář slabý a dialogy šílený a trapný.

• 2.3.2018  23:10

Nalákalo mě fantasy téma a dobré obsazení (rozuměj, pár obličejů jsem znal). Následovaly slušné triky, pěkný exteriér, profi kamera, dobrá výprava. A stejně to od začátku do konce vypadá jako levný plagiát Pána prstenů. Může za to unylý příběh a příšerné dialogy. Pak jsem v titulcích uviděl Bolla a docela to zapadlo. 50 %

• 20.2.2018  21:56

Řadu zfilmovaných knih jsem nečetl, ale tuto zrovna ano a musím říci, že je o 2* lepší, než film.

• 14.2.2018  09:26

Po přípravě v podobě zhlédnutí jedničky jsme vyrazili na dvojku s povedeným trailerem. Ani film samotný nezklamal, jde o volné pokračování, které se velmi dobře přizpůsobilo jinému století - Gumanji je teď počítačová hra. Došlo k posunu od thrilleru k akční komedii a to kvituji. Takže za mě 90 %, ale jsem trochu nerd ;) V kině byli ale i normální lidi ;)

• 2.1.2018  23:14
    Marie Terezie (TV film) (2017)

4* za první díl, druhý zítra. Škarohlídy nechápu, na historický film je to udělané moc pěkně v reálných kulisách a s uvěřitelnými dialogy. Film mě příjemně donutil otevřít Wikipedii a přečíst si to, co se atraktivně učitelkám dějepisu podat nikdy nepodařilo.

• 24.12.2017  16:56
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Asi jsem viděl jinou pohádku, než ostatní. Dobré obsazení, efekty i slušný scénář.

• 13.12.2017  22:13

75 %

• 26.11.2017  03:10

Originální nezastavitelná brutální akce za zvuku super hudby. Ruský akční kus jsem tedy ještě neviděl. Zajímavá spolupráce USA-Rusko. Takhle nějak má vypadat FPS gamesa převedená do filmu.

• 8.11.2017  09:20

Rozjívená povrchní bolywoodská komedie s řadou klišé. Vizuálně atraktivní, ale "hloubkou" příběhu to má blíž k holywoodu než cokoliv jiného co jsem viděl z indické výroby. Bez Anushky by to do výběru vůbec neprošlo a škoda nevyužitého potenciálu.

• 1.11.2017  17:01

Milé překvapení. Dobrý příběh zapadající do Marvel-universa, oblíbené postavy i herci (Tessa Thomspon je pro mě příjemná novinka, nejdřív jsem si ji spletl s Michelle Rodriguez). Snad jedině ten humor tlačí až moc na pilu a trochu bych ubral, protože v některých chvílích se ani nehodí, přestože jinak schopnost dělat si legrace sama ze sebe oceňuji (srovnej s DC). Hudba není příliš fantasy, jako celý film, mně se třeba docela líbila, ale názory se budou různit.

• 26.10.2017  23:17

Velké vypravěčské zklamání v podání nejslavnější bolywoodské dvojice - Khan a Sharma. Hvězda za oblíbenou dvojici a druhá za evropské destinace v čele s Prahou.

• 11.10.2017  09:14
    Blade Runner (1982)

V rámci přípravy na nový díl (2049) jsem se cca po 20 letech podíval na tuto osmdesátkovou klasiku, tentokráte 117 minutový Final Cut, který koukám vznikl až v roce 2007 (doporučuji). Hudba od Vangelis a futuristicko-noir kulisy vybudovaly skvělou atmosféru pro pomalý, ale dramatický snímek z možné budoucnosti roku 2019. Nerozumím, proč to některým vadí u Scotta a obdivují S. Leoneho nebo Tarantina. Je zajímavé, že ani po těch 35 letech nepůsobí vizuál trapně. Na SF filmech je zajímavé s odstupem času sledovat, jak některé technologie jsou úplně jinde (mobil) a některé se moc nehnuly (lítací auta stále nejsou v běžném provozu a ke hvězdám se jen tak nevydáme). Ale to by se dalo napsat o každém SF. Tento snímek vyniká atmosférou a předkládá otázky práva na život umělé inteligence, tohoto dilematu se dříve nebo později nevyhneme. 89 %; 11.10.2017

• 6.10.2017  21:48

73 %; nápad se Statesmany (a jejich odlišnému přístupu) je dobrý, ale film je zbytečně dlouhý a vytratilo se z něj příliš to anglické gentlemanství, kterým tak okouzlila jednička.

• 23.9.2017  23:30

Pro mě lepší, zajímavější a chytlavější než jednička. A burčákem to nebude. 75 %

• 23.8.2017  22:26
    Jason Bourne (2016)

Něco tomu bohužel chybí. A není to jen nastavovanou kaší a šílenou kamerou.

• 20.8.2017  22:37

Enšpígl to napsal, jak film vnímám i já. Řemeslně film bez chyby, obsazení známými a oblíbenými herci, kteří nejen nezklamali, ale i překvapili (Voříšková). Melancholický film, který si Svěráci natočili asi hlavně pro sebe. Je to pěkné, klidné, milé vyprávění, které občas brnkne na strunu emocí jako je strach nebo lítost. Ale příběh prostě poněkud chybí a film je tak na jedno poklidné shlédnutí.

• 21.4.2017  18:05

Celou dobu jsem měl dojem, že už jsem to někde viděl a že tomu filmu něco chybí. V době filmů, kdy je akční scéna minimálně desetiminutová je zde minuta překvapivě málo, něco mezi tím by bylo fajn. Dost souhlasím s cervenakem. Scarlett jsem to moc nevěřil. Ale koukat se na to dá a hudba je výborná. 7/10

• 22.3.2017  20:54
    One Man Show (TV pořad) (2008)

První roky jeho show jsem neviděl, jen pár dílů a jde jen o víceméně trapná interview. Viděl jsem až ty jeho větší kusy 2016 a dál a přestože je to z větší částo fake, je prostě dobrej. Když fake, tak ve velkém stylu. Takovej českej "Hustle" (ne Hustler).. viz http://www.csfd.cz/film/165808

• 21.3.2017  09:07

Po druhém shlédnutí 90 %. Bohužel s postupujícími dějinami to není zas taková fantasmagorie a měli bychom si to různými způsoby připomínat. Povedený je i dabing.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8