Harry_

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 5.4.2020  21:59
    Teroristka (2019)

Pasáž v domě je taková česká tarantinovka ;) Skvělé obsazení i hudba.

• 29.3.2020  22:44

Náhodou super béčko!

• 22.3.2020  18:53
    Země medu (2019)

Naplánováno na Jeden svět 2020, ale vzhledem k přerušení festivalu viděno na dafilms.cz. Těžký lidský příběh, který vypadá jako by vypadl z 19. století a ne současné reality v Makedonii. Skutečný příběh o přírodě, včelách, medu, sobectví, lásky, upřímnosti, buranství, odhodlání a odvaze. Nějak nemám co bych dodal k pěkným komentářům tady okolo. Je to silný příběh, ale zahajovací film festivalu o lidských právech? Prestižní místo dostal kvůli výhře na Sundance festivalu, ne kvůli souvislosti s aktuálními tématy společnosti.

• 9.3.2020  20:55

Viděno na festivalu Jeden svět 2020. Dokumentů o KLDR pár již vzniklo a všechny se zaměřovaly na hrůzný diktátorský režim ať již očima uprchlíka či turisty. Tento film jde na to úplně jinak a snaží se stavět mosty prostřednictvím umění. I tentokrát však je hlavním tahounem filmu různorodost a nepochopení různých kultur. Je fakt, že nálepka "umění" se dává kdečemu a pokud to Korejci pochopili tak, že západní svět jede předvádět "to nejlepší, co může nabídnout", jen je to přesvědčí o naší bizarnosti a dekadenci. Zajímavé je, že Korejci nejsou svobodní ani v umění, v podstatě nechápou význam abstrakce, imaginace, experimentu. Umění je pro ně stále v podobě sociálního realismu, kdy překreslujou fotku vodovkama. Můžeme jen doufat, že někdo z korejských účinkujících nebyl jen prověřený kádr a že mu kulturní výměna něco přinesla k zamyšlení a rozvoji.

• 9.3.2020  20:44
    iHuman (2019)

Viděno na festivalu Jeden svět 2020. I od tohoto snímku jsem si sliboval více. Mluvící hlavy byly chytré, ale dokumentu chyběl systém, který by budoval znalost diváka nějakým přirozeným způsobem, například stručná historie AI, co je AI a co ne, jak jsme se posunuli. Viděli jsme souvislost AI s robotikou (bez levných, ale názorných ukázek Skynetu či Metrixu), hrátky s neuronovými sítěmi, sociální sítě a jejich vytěžování (včetně průšvihu jménem Cambridge Analytica), čínský scoring system, behaviour analysis (Minority Report). Prostě páté přes deváté. Kde chyběla struktura, tam se plácly dlouhé záběry na počítačovou grafiku s apokalyptickou hudbou. 99 minut je neoprávněných. Laika to asi mělo hlavně vyděsit. Kdo se vůbec neorientuje, zaznamená mnoho nového, ale pro hlubší pohled na AI budeme muset pátrat zase někde jinde.

• 9.3.2020  08:20
    Led v ohni (2019)

Viděno v rámci festivalu Jeden svět 2020. Profesionálně natočený dokument s působivými záběry, čísly, vědci a nálehavostí. Pozitivní je, že přináší i návrhy řešení, které jsou však ve stádiu pilotu a většímu rozšíření brání politická shoda a investiční pobídky, dejme tomu. Nebylo moc věrohodné tvrzení, že zelená ekonomika je výhodnější, než ta stávající. Časem doufám bude, ale nyní jsme ve fázi obrovských investic. Film klasicky neukazuje negativní pohled na věc - kolik energie stálo vyvtoření solárního panelu? Jak dlouho vydrží? Kolik z něj bude nerecyklovatelného nebezpečného odpadu? Stejně tak větrné elektrárny. Naopak výsadba stromů má jistě smysl. Film se nesnažil oslovit názorové oponenty. Zmínili však i methan a to v méně známé souvislosti s jeho únikem zpod ledovců. Líbilo se mi, že tne i do vlastních řad - vejdlejší účinky těžby břidlicových plynů. Samozřejmě to působí trochu pokrytecky, když si zvolili prezidenta, který odstoupil od Pařížské dohody a podporuje těžbu a spalování uhlí. Ale je to tam zmíněno a hledá se řešení. Bohužel z toho plyne, že ekologie a politika je a bude již navždy pevně spojena a zásadních změn v globálním rozměru lze dosáhnout jen politickou shodou. Tak nějak mi tam chybělo, co může udělat každý z nás, aby to dávalo měřitelný smysl.

• 8.3.2020  14:34
    Ahoj, robote (2019)

Viděno v rámci festivalu Jeden svět 2020. Je to dokument (ne hrané), na realizaci strávili 3 roky, protože nemohli sehnat lidi, kteří by chtěli tak citlivou věc, jako je soužití s robotem, veřejně sdílet. Film zachycuje útržky ze života s humanoidními samostatnými roboty. Je vidět, že AI má ještě rezervy, ale ukazuje, jakým směrem se může vydat. Pokud čekáte fakta o vývoji AI, nějaká čísla, teorie, analýzu výhod a nevýhod, ukázky stavu AI v různých oborech, příspěvky vědců, tak na to zapomeňte. Jedná se o natahovaný spíše pocitový film, intimní pohled do dvou "rodin" a řadu útržkovitých ukázek jiných humanoidních robotů v různé fázi vývoje AI. Tak snad příště.

• 7.2.2020  11:48
    Vlastníci (2019)

První dvě třetiny excelentní jízda, pak to trochu ztrácí náboj, jak se snaží příběh uzavřít. Skvělé herecké obsazení. Členové výboru si hvězdičku přidají a nevlastníci uberou.

• 2.2.2020  21:10

Taková teen sci-fi s inspirací v Avataru.

• 31.1.2020  10:27

Mizerové se vrací po dlouhých 17 letech a hrají tak na retrovlnu různých pokračování (Terminátor, Rambo). No a my veteráni to nostalgicky rádi vidíme. Autohoničky, akce, technologické hračky, vtip, dobré to bylo. Osobně úplně nemusím dlouhou stopáž "bro" momentů, ale nakonec to uteklo. Některé věci byli rádobyvtipné (dialog v sajdkáře) a příliš nerealistické, tak to ale v akčních filmech chodí. Škoda nesmyslů jako je přechod ze dne do temné noci během pár minut. Kloubouček smekám před Willem Smithem (51), který je v super formě, narozdíl od Martina Lawrence (53). 84 %

• 25.1.2020  17:16
    Stín (TV film) (1998)

Mou nechuť k Andersenovi ani tato pohádka nezměnila, ba naopak.

• 19.1.2020  22:47

O existenci her vím, ale neprocházel jsem je. Přišlo mi to zbytečně chaotické, i když nápad není zlý, je to kombinace SF a fantasy s vymyšleným konfliktem mezi asasíny a templáři. Bohužel závěr filmu přinesl nesmysly i v kontextu toho, jaké prostředí a technologie byly představeny. Je tam vidět námět na druhý díl, ale pochybuji, že bude. Milovníci ptačích záběrů a fanoušci hry si mohou jednu hvězdu přidat.

• 3.1.2020  12:45

Oproti E7 a E8 povedený snímek s hromadou akce, oblíbených postav a nějakými těmi překvapeními. Konečně vidíme maximální použití Síly, až je to místy za hranou. Z fyzikou si moc starostí ale SW nikdy nedělaly. Chyby by se určitě našly, ale důstojné uzavření honosné ságy (i když přiznejme si, že tato trilogie je čistě komerční a poplatná době) si nezaslouží zdejší přísné hodnocení. 90 %

• 1.1.2020  13:04
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Znám všechny knihy, české komixy, většinu her, polský film i seriál, takže toto byla nezbytnost. Netflix do výpravy investoval, exteriéry, hodně postav, triky vypadají dobře, není to polská levná produkce. Jenže i ti Poláci vybrali lepší a vhodnější herce. Nejlepší je asi Ciri. Děj v pohodě může sledovat fanoušek Zaklínače, ale pro nováčka to bude zmatené, různé časové linie, mnoho postav, duchaplné kecy. Obávám se, že toto nové fanoušky Sapkowského světa nezíská. Proč aspoň první dva díly neudělali jednodušší, s vysvětlením pár postav? Vždyť u Netflixu nejsou ani vázáni potřebou mít super akční pilot, který by rozhodoval o (ne)bytí seriálu. Vytvořili temnou dětem nepřístupnou podívanou, protože to dneska frčí. Poslední epizoda první série slušná, konečně magie na úrovni. Obecně nějaké novinky tu jsou, co nebyly v knihách, koukat se na to dá, ale vidím tam ušlou příležitost a propírané nilfgaardské uniformy to myslím nejsou.

• 29.12.2019  15:07
    Perkův dalekohled (studentský film) (2019)

Tak tohle vypadalo naprosto profesionálně. Navíc představil úspěšného vědce a přiblížil Ondřejovskou hvězdárnu širšímu publiku.

• 27.12.2019  14:56

K pohádkám bývám nekritický, ale tohle byla bohužel koncentrovaná nuda.

• 27.12.2019  14:52

Je to obecně oblíbená novější pohádka, zasazená do krásných jižních Čech, slušně obsazená, ale mně už přijde prostě moc uječená a pomalá, a to jsem k pohádkám hodně nekritický.

• 24.12.2019  00:44

Jako televizní dokument na pozadí nějaké smysluplné činnosti (např. domácí práce) je to na hraně, ale jít na toto do kina, tak mě asi jebne a smíchem to nebude.

• 17.12.2019  17:45

Terminátor už také naskočil na současnou feministickou vlnu, protože hlavní hrdinky jsou tu hned 3. Linda má pořád co hrát a asi bavila nejvíc, na Natalii se dobře kouká, Mackenzie nic moc, ale svoje si odehraje. Arnold je klasika a proto by film měl každý fanoušek Terminátorů vidět. Příběh není úplně mimo, ale je to samozřejmě už mnohokrát nastavovaná kaše. A také si myslím, že nevěrohodnou a nepřehlednou (navíc drahou) scénu v letadle si mohli odpustit.

• 8.12.2019  13:27
    Přestřelka (1971)

Jednoduchý a obvykle pomalý děj s klasickou "hrdinskou" volbou mezi penězmi, rodinou, rizikem a stagnací. Já to beru jako doplnění vzdělání v oboru klasických amerických westernů. 70 %.

• 1.12.2019  14:49

Znovuobjevený trezorový film je absurdním dramatam jasně odkazující na totalitní zřízení. Je nakonec docela jedno, zda si představíte ČSSR nebo orwellovskou Anglii, obě jsou zřetelně přítomné. Ostrovní země dodala samotnou inspiraci příběhu postaveném na Swiftově antiutopii Gulliverovy cesty, jež je už z první poloviny 18. století. Skvělé herecké obsazení, výrazná výtvarná stránka, exteriéry i kulisy dávají chvílemi zapomenout, že se díváte na černobílý sled absurdních až nihilistických scén. Na film si najděte rozjímavou chvíli, není to zrovna odpočinový "biják".

• 13.9.2019  08:15

Není to tak špatné, jak se tu říká, naopak. Film trpí žánrovými klišé, ale efekty a akce ostudu nedělají. Obsazení 47 je výborné, Katja horší. Hvězdička navíc za herní reference.

• 9.8.2019  12:31

Tato nastavovaná kaše bohužel trpí neduhy řady druhých dílů: opakování vtipů, více ztřeštěnosti, řevu, grimas, ale žádný další originální nápad. Film táhnou hlavní dvě postavy a mně se líbil hlavně kontrast středověkého a soudobého jazyka, na čemž má jistě lví podíl dobrý překlad a dabing. Jinak jednou asi stačilo.

• 5.8.2019  21:54

Přijde mi, že trochu navazuje na "Mezi supy", ale děj je plošší s řadou hluchých míst a nudnými doplňkovými figurkami. Old Surehand je dobrý střelec, ale jeho povýšenost se k hrdinům Karla Maye nehodí. Recyklace herců pokračuje.

• 2.7.2019  22:14

Rock4ever to napsal za mě.

• 14.5.2019  03:52
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Prvoplánový humor nabaluje další, vážnější prvky (což je super), situace se tak pro Luďana komplikuje a pradoxně mění život všech zúčastněných k lepšímu. Aspoň zatím.

• 14.5.2019  02:22
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

Líbí se mi stylová devadesátková hudba ;)

• 26.4.2019  08:55
    Skvrna (TV seriál) (2019)

Na internetový seriál velmi slušné, hlavně kulisy a atmosféra. Opravdu chcete do 12 minutocé epizody nacpat ibsenovské drama a kafkovské popisy, abyste pochopili povahu charakterů? Horliví odpadáři, běžte vítekam.

• 31.3.2019  18:30

Popis filmu je tak dobrý, že není moc co dodat. Aktivistickou skupinu Bellingcat, která se zaměřuje na potírání dezinformací a investigaci, jsem neznal a o to byl dokument pro mě přínosnější. Jejich práce mi přijde jako jeden z mnoha bojů s větrnými mlýny (několik skupin potvrdilo, že letoun letu MH-17 sestřelili na Ukrajině proruští separatisté nebo dokonce vojáci běžné armády "na dovolené" ruským systémem Buk z nedaleké ruské základny - no a co? změnilo se něco? Rusko vinu pochopitelně stále odmítá.), ale tento boj má smysl, jinak propadneme totální propagandě, cynismu a fatalismu, což vede jen k horšímu.

• 29.3.2019  13:59

Chápu, že se chtěli věnovat charakteristice postav, to filmu dost pomohlo, protože lépe pochopíte motivaci lidí, ale buď pořádně (pak mi chybí zázemí a motivace hlavních padouchů) nebo snesitelně (pak bych sestříhal na dvě hodiny). Každopádně nadprůměr, který asi ale stačí vidět jednou. Viděno v rámci Febiofestu, díky Fero.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10