mzss1

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 26.5.2017  19:43
    Kill'em All (2017)

|50%| Na KILL’EM ALL jsem se velmi těšil. Rozhodně jsem zůstával při zemi, vím moc dobře, jak většina současných béček dopadá. Ve výsledku moc nadšený nejsem, ale nedá se ani mluvit o velkém zklamání. Režijně je to točeno dost amatérsky a pojato divným stylem. Takovým stylem, kdy posloucháme ženskou, co vypráví své zážitky z dramatických událostí, které prožila. K tomu je to ve finále okořeněno pointou, která mi přišla trochu pitomá, ale neřešil jsem ji. Co se týče amatérského díla režiséra, zatracovat ho rozhodně nehodlám. V tomto případě jsem ocenil snahu. Akce je rozložena po celém snímku, máme tu dost přestřelek a i soubojů. Přestřelky jsou průměrné, stejně tak jako bitky, ale aspon jsem viděl JCVD v akci, kdy se pere, to mě relativně uspokojilo. K tomu obstojná závěrečná bitka JCVD vs Bernhardt. Co se týče synáčka, musím ho strašně pochválit, že si zde střihl 2 menší, obyčejnější fighty, do konce šel i proti JCVD. xD Nejvíc mě ale blažilo u srdce, že mu změnili jméno na Kris Van Damme. xDDD To jsem vše o jeho synovi napsal ironicky. ;) Herecké obsazení bylo takové normální, akorát mi tu nehorázně vadil Perer Stomare. On jako agent FBI? Vypadal spíš jako ošklivej a hloupej gangster. No, takže čistě průměrná záležitost, která se dá vidět jen jednou, ale neurazilo to. Škoda, že neměl film jiný příběh a lepšího režiséra, mohlo to být lepší.

• 20.5.2017  17:41

|50%| Zombie filmy mám rád, ale ne vždy jsem spokojen. V tomto případě jde spíše o styl zpracování. Je to opravdu moc nezáživné a táhlé. Nejde mi samozřejmě jen o akci. Postavy jsem si trochu získal až spíš ke konci. Sem tam tu alespoň vidíme pár obstojných vyvraždovaček. Zombíky tu máme rychlé a rychle se měnící. Finále s vojáky bylo aspon už zajímavé, i když se nejednalo o nic výjimečného. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi vůbec ne. Na hraně mezi 2 a 3*. Nakonec to jako jednohubka nebylo až tak zlé, tak proč být zbytečně kritický? Slabý průměr, slabé 3*.

• 20.5.2017  17:41

|87%| Viděno v kině. Alien: Covenant je určitě mimořádný film. Od doby, kdy vyšli první dva trailery, jsem se nesmírně těšil. Prometheus je zcela jiná liga, nedá se to k němu srovnávat, ani snad k žádnému jinému filmu o Vetřelcích. Po skončení tohoto nového vetřeleckého počinu jsem měl v hlavě guláš. Rozhodně převládali pozitivní a nadšené pocity. Jen jsem nedokázal ten film nikam zařadit a asi to nezvládnu ani nyní. Plný počet hvězd nakonec nedávám, vysvětlím průběžně během tohoto komentu. Přesto jsem nadšený a těším se na další příběh. No, takže žádné srovnávání provádět nebudu, to by byl nesmysl. Je to úplně jiný styl. Něco mezi starými vetřelci a novými blockbustery nebo nevím. Film má především opravdu vysoké tempo a to ihned od začátku. Takže se upřímně divím některým uživatelům, kteří si lehce stěžovali na pomalý rozjezd, nechápu to. Úvod je skvělý, krásně postupné odkrývání názvu Alien: Covenant jako to bylo v původním Alienu. Úvodní scéna, kdy se trochu poškodí lod Covenant a hned první úmrtí způsobené onou poruchou – to hned byl rychlý a nekompromisní rozjezd. Následoval krásný vizuál ve vesmíru. Nemůžu si pomoct, ale takový začátek mi jasně připomněl první scénu z filmu LIFE, který měl také nedávno premiéru. Poté se film ubírá podobným směrem jako v prvním Vetřelci. Nuda tu rozhodně není. Posádka dorazí na neznámou planetu a začne peklo. Přece to netrvalo tak dlouho ne? Byl jsem rád, že nebylo příliš zbytečných dialogů. Jakmile se posádka dostane k havarované lodi tvůrců, nastane peklo, přesně jak slibují trailery. Máme tu nový druh vetřelců a je naprosto úžasný. Takže první scéna s monstry je podle mě tou nejlepší z celého filmu. Drsné, krvavé, napínavé a scénářem obohacené mnoha nápady. Např. jeden člen posádky zamíří zbraní na monstrum, následně uklouzne po krvi apod. Herecké obsazení je na tom tak průměrně, ale vůbec mě to netrápilo. Hlavním středem pozornosti byl jednoznačně skvělý Michael Fassbender, který si dvojroli androidů Waltera a Davida opravdu užil. Katherine Watherston rozhodně nebyla špatná, jen neměla moc prostoru se projevit, ale takto zvolená role bohatě postačila. Ostatní tu jsou převážně z povinnosti do počtu. Jen role kapitána mi absolutně neseděla, byl to prostě blbec, ale asi měl tak záměrně napsanou roli, kdo ví? No, tak Fassbender opravdu zabodoval, byl neskutečně zábavný, až jsem se místy smál. ½ snímku je opravdu našlapaná rychle se rozjíždějícím tempem, ta druhá už je vyloženě akční a to pořádně. Možná si budu protiřečit, ale asi to tempo bylo moc vysoké, nebo by bylo vhodné film prodloužit a to opravdu o takových 20-30 minut. Chápu některé fanoušky, které postihlo zklamání. Spoilerovat tu nechci, ale klasického vetřelce si tu užijeme až tak v posledních 30-40 minutách. Snad o těch časech nekecám, v kině jsem docela ztrácel přehled o čase, to tempo bylo opravdu až moc vysoké. Finále na lodi s klasickým vetřelcem bylo dobré, ale spíš to připomnělo čtvrtý díl, co se týče klasické akce a možná trochu trojku, kdy vidíme, jak Vetřelec pronásleduje své oběti a vidíme jeho pohledem. Ale jen vzdáleně to připomnělo ostatní filmy. Hororové prvky, atmosféra, napětí – to zde nebylo moc využito, ale překvapivě mi to ani nevadilo. Drsné vyvraždovačky a především temnou a vážnou ½ filmu mi to bohatě vynahradilo. Otázky na zrod nestvůr byly celkem rozumně zodpovězeny. Hudba od Jed Kurzela byla krásně vytvořena. Hodně čerpal ze základního hudebního motivu od Goldsmitha a rozhodně to nebylo na škodu. Tak co mám ještě k tomu napsat? Když jsem seděl v kině, tak jsem vnímal i některé diváky, které to moc neoslovilo, respektive jim asi nesedlo pár nadlehčených scén. Postava androida Davida byla zde dost fanatický a šílená a chvílemi se člověk musel smát, zejména při scéně, kdy se zrodil klasický Vetřelec. Měla to asi být spíš vážná scéna, ale to už by bylo moc ohrané, mě to jiné pojetí docela vyhovovalo. Takže co se týče monster, užijeme si nové a i klasické, i když pozor na to, sledovat film jen kvůli známému vetřelci je tak trochu risk. Závěrečná pointa byla dost předvídatelná, ale dobrá. At už jsem napsal tento dlouhý rozbor jakkoliv, jsem nesmírně spokojen. Sice to na první tři Vetřelce nemá, nebo je hned těsně za nimi, i tak jsem nadšen. Musel jsem si to v hlavě ale pár dní srovnat. Asi bych to zařadil od nejlepšího, co se týče vetřeleckého univerza takto. 1: Vetřelci (1986), 2: Vetřelec (1979) a Vetřelec 3 (1992), 3: Vetřelec: Covenant (2017), 4: Prometheus (2012) a za 5: Vetřelec: Vzkříšení (1997). Doufám, že další příběh bude opět kvalitní podívaná !

• 19.5.2017  10:52
    Transformers (2007)

|80%| První Transformers se podle mého názoru vydařil. Nejedná se o pouhopouhou digitální blockbusterovou podívanou, ale má to i jiné klady. Tváří se to všemi možnými směry. Trochu dobrodružně, mírně fantasy, akčně a i trochu komediálně (tím nemyslím jen hlášky) ale i scény. Např. scénka kdy robotíci potichu našlapují na pozemku okolo domku hlavního hrdiny. Nejednalo se o trapné scény, ale o čistě neškodně komediální. Děj je absolutně přímočarý, takže zde nic zajímavého moc neuvidíme. Máme tu mnoho akčních a výbušných sekvencích, efekty jsou skvěle vytvořeny, finále sice už nebylo tak poutavé, ale mě bavilo. Hudba byla taková standartní, ale ušla. Herecké obsazení bylo dobré včetně sympatického Shia LaBeoufa. Ve výsledku vidím zábavný blockbuster se skvělými efekty, který při správné náladě rozhodně zabaví.

• 19.5.2017  10:52
    Vyjednavač (1998)

|75%| Rozhodně je to kvalitní kousek a příspěvek k devadesátkovým thrillerům. V mých očích se samozřejmě nejedná o nic extra světoborného. Přesto klady převyšují nad zápory, které tu snad ani nejsou. Vylepšit by se dalo ledacos, ale v rámci žánru vše podstatné šlape jak hodinky. Možná nějakou více překvapující scénu či lepší zvrat ke konci by to chtělo, ale nebudu tu zbytečně kritizovat. Celé to bylo celkem napínavé, hlavní hrdina Samuel L. Jackson to zahrál výborně včetně Kevina Spaceye – těžko říct, který z těch dvou mě bavil víc. Jackson si svou roli vyjednavače užil a sehrál skvěle. Ostatní vedlejší postavy zahráli rovněž věrohodně. Dějově a scénářem to není moc složité, k tomu ten pěkný a typický look z 90.let. Nemám proč si stěžovat, zábavná podívaná to byla.

• 12.5.2017  20:17

|30%| Uf, tak tohle mi teda moc nesedlo. Především závěr, který to totálně pohřbil. Byl jsem rozhodnut dát jen 1*, ale nakonec jsem se smiloval a dal nejslabší možné 2*. Vinnie Jones byl určitě jako řezník skvělý. Už jen tím jeho vizuálem. Krvavé to také bylo, ale ne tak, abych se bál či cítil nějakou brutalitu. Příběh není špatný, ale od té doby co V.Jones hlavního herce pořeže se mi role hlavního hrdiny přestala líbit. Začne tu být jedna nelogická scéna za druhou. Finále bylo celkem dobré, ale úplný závěr či pointa? Fakt jsem nepochopil počínání jisté osoby. No nic, to jedno shlédnutí mě nezabilo, jsou horší filmy tohoto žánru, takže tak.

• 12.5.2017  20:07

|55%| Cage: „Sakra, zařiď ať je to mimino zticha! Jak se jmenuje ta věc, co se miminům strká do huby?“ Dafoe: „Čůrák?“ Cage: „Ale né.“ Tahle hláška od Dafoe mě totálně rosekala! Takhle jsem se dlouho nezasmál! Celkově jsem to viděl tak na hraně mezi 2 a 3 hvězdou, ale Dafoe mě opravdu zabavil. Nejen touto hláškou, ale i tak zahrál slušně zfetovaného hlupáka. Cage tu měl celkem mírnou a upozaděnou roli, ale nebyl špatný. Ono, toto béčko je vlastně o ničem, nepřinese to nic nového a ani zajímavého, ale já se prostě bavil. Je tu pár přestřelek – to také nestojí za řeč. Námětem mi to trochu připomnělo POT A KREV. I když na to se to samozřejmě nechytalo, to je pro mě 100% pecka. Takže tak, koukatelný průměr se skvělým Dafoem.

• 9.5.2017  21:33

|45%| Sakra, určitá Scottova kvalita tu cítit byla. Di Caprio byl dobrý, nešlo mi zde o akci. Akční film to nebyl i když zpočátku tu pár slušných výbuchů a přestřelek bylo, ale přesto mě to do děje nevtáhlo ani náhodou. ½ filmu je opravdu slušná, ale ta druhá už je strašně utahaná a nevýrazná. A to mám podobné filmy rád, zejména Bourneovky. Nedá se to tedy s ničím nějak srovnávat. Nesedlo mi to a tím to prostě hasne.

• 9.5.2017  21:33

|29%| V MYSLI VRAHA, hm spíš v mysli cvoka, kdo mohl tohle vymyslet. Celkově to byla slabá kriminálka, což ale o to – průměr bych z toho v pohodě udělal, ale tak přehnaný a fantastický doktor, který uhodně veškerý krok vraha?? Těch ujetých a přehnaných scén bylo opravdu moc. Zejména to, že Hopkins uhodl číslo taxíku, kde se vezl prchající zločinec. Hopkins tu zahrál svůj standart, stejně jako Farrell. Spíš mě zde bavil Jeffrey Dean Morgan, který zde sehrál sympatáka. Víc mě na filmu moc nebavilo. Celé to bylo nudné a hlavně pokryté tou debilní postavou Hopkinse, který na vše přijde. To mi přišlo vyloženě úsměvné. Jak se dotýkal mrtvol či jiných předmětů, které byli v blízkosti případu – to mi přišlo úplně komediální. Jinak by to byl solidní průměr. Takto ani tu 2* dát nemůžu, je mi líto.

Uteč (2017)

|29%| GET OUT je film na který jsem se celkem těšil. Ve finále jsem ale dost zklamaný. Samozřejmě, neměl jsem velká očekávání, takže jsem to nakonec přežil bez větší újmy na zdraví. Přesto nechápu, jak se tohle mohlo dostat do kin. První půle snímku vypadá solidně. Sice hlavní hrdina Daniel Kuluuya není žádný extra herec, chvílemi hrál dost prkeně, ale moc bych ho neodsuzoval, sehrál to přirozeně, tak proč ne. Líbí se mi scéna, kdy ho matka jeho přítelkyně zhypnotizuje, i následné podivné chování osob v jeho okolí. Jenže, začne to být po čase dost natahované, některé scény mi přijdou opravdu divné a poslední cca 20 minutovka spojená s finální pointou mi absolutně nesedla. Nelíbila se mi takovým způsobem, že film, který jsem v průběhu viděl mírně nadprůměrně, musím ohodnotit pouze 1 hvězdou. Dal bych objektivně za 2*, ale to finále se mi doslova příčilo. Nechci tvrdit, že jsem spatřil nelogické díry, ale přesto, ne a ne.

• 9.5.2017  19:14

|86%| SHUTTER ISLAND je kvalitní snímek – o tom žádná. Tento počin mi dlouhou dobu unikal a tak jsem rád, že jsem ho dohnal a sedl mi jako ulitý. Dost mi připomíná nedávný novinkový Lék na život, akorát s tím rozdílem, že je zcela odlišné finále. Nedá se to tedy úplně srovnávat, ale velkou podobnost tam vidím. Leonardo Di Caprio to sehrál solidně, stejně jako herci Mark Ruffalo nebo Ben Kingsley. Na snímku nejvíc ocenuji to pravé napětí, podivná komunita lidí, prostředí apod. Závěrečná pointa pro mě až tak šokující nebyla, ale podána byla fantasticky. Pár drsnějších scén se tu také najde. Optimální hudba byla krásně sladěná s temnější atmosférou. Dvě hodinky mi utekli jak nic a ani na chvíli jsem se nenudil. Plný počet * nedávám – neříkám, že mi zde chybělo něco zásadního, ale asi nejsem přímo dělaný na tento žánr, nebo ten pravý zážitek si divák užije spíše prvním shlédnutím. Přesto se k tomuto ještě s radostí vrátím.

• 5.5.2017  20:58
    The Circle (2017)

|83%| Viděno v kině. THE CIRCLE nebyl film, který jsem chtěl vidět na velkém plátně, přesto jsem se na něj nakonec váhavě rozhodl zajít. Kinomaniak jsem velký a Hankse s Watson mám rád, tak jsem si řekl, že by z toho mohl být aspon koukatelný průměr. No, vzešlo z toho mnohem víc a za to jsem rád. Začátek snímku možná moc nezaujme, já se ale nenudil. Zpočátku jsem měl trochu problém s E.Watson. Žádná extraherečka to není, ale po čase sledování filmu jsem si uvědomil, že hraje přirozeně a do role, kterou jí tvůrci svěřili, se vžila skvěle. Čím víc se blížil film ke konci, tím jsem byl nadšen jednak z Emmy, Hankse, tak i z celého filmu. Mnoho aspektů mě zaujalo. Především myšlenka moderního světa, ve kterém žijeme a žít budeme. Vše online, vše propojené a bude hůř! Zde to bylo trochu přehnané a snad i brané s nadhledem, ale přesto to byl velmi naučný film o této tématice. Finále mě docela odrovnalo. Watson to pěkně Hanksovi natřela. Myslel si, že je jen naivní holka, kterou bude využívat nástroj k šíření jeho The Circle. Zaujala mě fanatická komunita ve které Watson pracovala, to vše bylo hezky natočené. Těžko budu tento film dále rozebírat, to se musí vidět. Hit bych z toho samozřejmě nedělal, trochu vylepšit scénář, prostě celkově dát více zapamatovatelnějších scén a určitě bych šel do plného počtu hvězd. Rozhodně jsem spokojen a těším se na další shlédnutí.

• 28.4.2017  18:35

|65%| Původně jsem dal slabší 4*, ale do druhého jsem si to v hlavě promyslel a dávám silné a obstojné 3* (nadprůměrná záležitost). Film mě bavil od začátku do konce, nenudil mě, ale od začátku mohl být snímek lépe pojat. Bylo to od úvodu takové moc urychlené a ani ne emotivní. Ale co, přenesl jsem se přes to a film si dál užíval. Je třeba vypnout mozek, ke konci tu pár nelogických děr je – ale moc jich není. Russell Crowe zvládl svojí roli výborně, stejně tak jako jeho filmová manželka. Liam Neeson tu má takové cameo – rozhodně potěší, ale je tu naprosto zbytečný. Tempo je pomalejší, ale já se přesto nenudil. Osvobození Russellovi ženy bylo dobré, dokonce i dost napínavé (prožíval jsem to poměrně dost), jen to, že jim to tak procházelo přes všechny ty kontroly, mi přišlo trochu úsměvné, zejména ta poslední na letišti. Hudba byla v cajku. Celkově to bylo pojato i trochu romanticky. Netradiční snímek, pro mě něco nového, tak fajn.

• 28.4.2017  18:34

|20%| Wow, to byla ale bejkárna ! xD Rozhodně jsem to tak trochu předpokládal. V té době jsem byl trochu vyčerpán z práce, tak mi to na jednu stránku sedlo, nechat si vygumovat mozek od takové píčoviny. Některé scény z filmu pobavili. Toto se klidně může stát, nebo se stalo. Vzorný manžílek se neudrží a užije se dvěma mladýma pipkami. Ty mu ale začnou dělat ze života peklo. Nevím, jestli to mohlo být zpracované lépe, ale asi bych to viděl na krátký film cca20 min. Sledovat to hodku a půl bylo trochu moc.

Déjà Vu (2006)

|85%| DEJA VU je film, který mi nějakou dobu unikal a to mám Washingtona opravdu moc rád. Po shlédnutí jsem téměř nadšený. Snímek šlape jako hodinky a rozhodně tu nemůžeme mluvit o nějaké chybějící nesouvislosti či nelogice. První půle je sice taková rozbíhací, ale mě tempo přišlo poměrně vysoké. Sledovací zařízení, cestování do minulosti, jednotlivé a netypické scény, které byly tvořeny velkým množstvím nápadů. Denzel Washington tu sehrál skvělý herecký výkon, ostatně jako vždy. Do role se opět ponořil – fandil jsem mu v jednom kuse. Ostatní herci ok. I hudba mi sedla – krásně ladila s tématem. Dal bych plný počet hvězd, kdyby tu bylo ještě hutnější finále, bohatší scénář apod – přesto nebyl potenciál až tak plně využit. Čekal jsem dobrý film, dostal jsem mnohem více.

Kostka 0 (2004)

|60%| Třetí KOSTKA je dost netypická oproti předchozím dvěma filmům. Máme tu trochu upravený příběh – obětem byl vymyt mozek a vloženy sny. To mi přišlo jako super nápad. Trochu mě mrzelo, že to bylo tak přímočaré a ke konci odfláklé, myslel jsem, že to překoná dvojku. No, rozhodně ale zklamaný nejsem. Oproti druhému filmu tu přibylo více pastí, které byli celkem vydařené a krvavé. Ve výsledku zábavná jednohubka, která neurazí.

• 28.4.2017  18:33

|60%| Původní film je určitě lepší i když zas taková pecka to přeci jen není. Ale je to zábavné, nenudí to, tak proč být kritický? Tento rádoby druhý díl je už dost béčkovitý, mě to však nevadilo. Pouze bych vytkl trochu retardovanou myšlenkou paralelních postav, přišlo mi to už trochu přehnané. Zejména konec mě už moc nebavil. Jinak to byla celkem obstojná záležitost. Pastí zde moc nebylo, ale co se týče postav – zábavné to bylo až až. Furt se tu něco dělo, mělo to spád, takže na zabití večera ideální záležitost.

• 24.4.2017  21:34
    Savage Dog (2017)

|78%| SAVAGE DOG, nenáročný béčkový akčňák, který musí snad každému akčnímu fanouškovi, alespoň trochu zdvihnout náladu. Ne pro každého to může být solidní záležitost, ale minimálně na to jedno shlédnutí, to zabavit prostě musí. Po nedávném nejnovějším Boykovi jsem byl na Adkinse opět natěšený. Rozhodně byl nový film s Boykou lepší, ale přesto jsem příjemně překvapen, že i toto béčko mě nezklamalo. Vzhledem k tomu, že mě současná béčka neustále zklamávají, tak je toto na dnešní poměry velmi slušná záležitost. Začnu zápory. Ale opravdu malými. Adkinsovo bojové umění zde naplno využito nebylo, zde tu Adkins pracuje především rukama, ale přesto tu pár výkopů má, především na konci filmu. Vyloženě mě zklamal souboj Adkins vs Cung Le – tam si náš hrdina Scott musel pomoct zbraní, aby Le dostal, ale přenesl jsem se přesto, vynahradilo nám to celkem slušný finálový fight. Takže soubojů je ve filmu poměrně dost. Jak už tu píši, Scott bojuje převážně rukama. Natočeno je to ale velmi slušně (ne tak jako v novém Boykovi), ale přesto bych si tu nijak výrazně nestěžoval. Co se týče přestřelek a i jiných vyvraždovaček, jsem plně spokojen. Scott si tu i dost zastřílí (sejme velké množství protivníků – no sakra huráááááá, konečně akcí nabité béčko kurva) a i použije nože a docela krvavě zlikviduje své protivníky. Nechybí ani pár zpomalovaček, které mi ani tolik nevadí jako v Hard Target 2. Příběh? Také velké pozitivum. Od začátku mě vtáhne do děje a baví. Sice se nejedná o nic světoborného, ale vše funguje tak jak má. K tomu dobré postavy, většina mě bavila. Hudba tu moc výrazná nebyla, ale bez ní se tu dá obejít. Takže celkově se určitě jedná o jedno z těch lepších současných videofilmů. Trochu bohatší scénář, plně využité Scottovo bojové umění a tak dále – a možná by ch dal 5*. Ale i tak jsem dost spokojený. Jen tak dále.

• 23.4.2017  16:47
    Altitude (2017)

|5%| ALTITUDE, další akční pecka k novodobým a úžasným béčkům které mám tak rád. Teror v letadle, takže se jedná o velmi napínavý film ! Hm, no nic, chtěl jsem napsat dlouhý a zesměšňující koment, abych tento brak shodil jako vztek k tomu jak dnešní béčka upadají. Ale dochází mi síla. Lundgrena mám rád, ale v poslední době se moc v těchto sračkoidních filmech nepředvede. Zde má totálně zbytečnou roli. Po celý čas filmu ho tu máme, ale v záběrech je pouze po chvílích. Nepředvede nic důležitého, ani respekt nevzbuzuje, dokonce ani na vteřinu nepobaví a to už je teprv zlo. Ke konci tu má obyčejnou pranici, takže co se týče Dolpha, není o co stát. Zbytek filmu je totální nuda. Veškeré menší akční šarvátky, příběh, scénář – to vše je zde tak uhozené a nudné, že i já sám bych to natočil snad o chlup lepší. Chápu, nízký rozpočet, nulové herce, ale u z toho se dá vytřískat více ne? Pozor, pár bitek tu máme a převážně jsou v hlavní roli fightů ženy. I s tímto bych se smířil, ale tak debilně natočeny, sesnímány a klepajíc kamerou nasnímané bitky mi to totálně znechutili. Kdyby se film netvářil tak vážně, tak bych ho víc toleroval, ale některé scény mi vážně přišli trapné. Šaškující stewart ještě ušel, ale scéna, kdy omámený chlap (kladná postava) při turbulenci letadla vtiskne polibek ženské záporačce, to už bylo vážně moc. xD Před chvílí jsem dal 1*, ale nyní tomu dávám odpad. A to trailer vypadal celkem slibně. Neměl jsem přehnaná očekávání, říkal jsem si, že na ty 3* (lepší průměr) to utáhne úplně bez problémů a ono nic.

Kostka (1997)

|73%| KOSTKA je film, který mi unikal a tak jsem si ho nedávno náhodně vybral. Už ten námět mi připomíná mojí oblíbenou sérii SAW. Zde to bylo hezky propracované, nešlo jen o krvavé pasti, ale mělo to i jiné klady. Samozřejmě na druhou stranu to není žádný hit, na který bych dlouho vzpomínal. Chtělo to přidat nějaké více zapamatovatelnější scény, obohatit scénář, ale víc bych to nekritizoval. Bavila mě nepředvídatelnost postav. Párkrát jsem se opravdu zarazil, kdy jsem pozoroval přerod postav z hodných do zlých nebo naopak. Finále bylo obstojné, nečekal jsem, že zemře můj favorit/ka. Slabší, ale zasloužené 4* dávám.

• 23.4.2017  16:05

|35%| Tato takzvaná výplň k SW filmům mi absolutně nesedla. Přitom akce, efekty, funkční příběh – to vše šlapalo dostatečně. Velkým problémem pro mě byli postavy, které mi absolutně neseděli – nezískal jsem si je, včetně hlavní hrdinky. Hudba byla jeden z mála dobrých kladů, skladatel se snažil navázat na úspěch Williemse a téměř se mu to podařilo + finále s Vaderem potěšilo. To je ale bohužel celé. Usínal jsem u toho.

• 23.4.2017  16:05

|75%| Síla se probouzí, Star Wars se po letech rovněž probouzí. Nebudu se tu dlouze rozepisovat. Film mě rozhodně bavil, takže ho hrdě můžu považovat jako součást série. Velkou pecku bych z toho ale nedělal. Sice mě zde bavili téměř všechny postavy, zejména ty hlavní, ale záporák nebyl nic moc. Bavíc mi to trochu přišlo, jako by se snažil navázat na úspěch Vadera. Krom toho mi tu ke konci vadilo úmrtí jednoho z hlavních hrdinů. Ale přenesl jsem se přes to. Tento SW nabízí skvěle natočenou akci, výbornou Williemsovu hudbu a vše ostatní co si k SW můžeme přát. Konec, kdy uvidíme stárnoucího Luka, neskutečně navnadil na další příběh.

• 18.4.2017  15:25

|75%| MLČENÍ JEHŇÁTEK je záležitost, která mi dlouhou dobu unikala. Když trochu tento filmový počin srovnám s obdobným snímkem SEDM, docházím k závěru, že mi Jehňátka sedla víc, než SEDM (dal jsem mu lepší 3* - 65%). Sice se zde v mých očí nejedná o kasovní trhák, ale přesto to má výraznější atmosféru, spojenou s vydařenou hudbou. Hlavní hrdinka Jodie Foster mě zde dost bavila, zahrála svojí klasickou přirozenou a uvěřitelnou roli. K tomu skvěle zahraná postava Hannibala Lecktera o kterou se postaral Anthony Hopkins. Takže asi tak 1/3 snímku mě nesmírně zaujala. Už jen sledování konverzace nebo dialogy Hannibala. Pak to trochu upadne, naštěstí tu máme v průběhu filmu zajímavou scénu, kdy Hannibal uprchne velice rafinovaným způsobem. Vyříznutí obličeje policisty, to fakt nemělo chybu. Brutální to moc není, ale já chápu, proč se z toho stala taková pecka. V této době podobných filmů moc nebylo, tak to na tu dobu bylo něco nového a lidi to jednak zaujalo a jednak zamrazilo. Finále mě rovněž bavilo. Buffalo byl cvok, který mě bavil. Jen to mohlo být trochu více dramatičtější a napínavější. Spíš bych si představoval, aby to ke konci pořádně rozpálil Hannibal. A ne jen to, že uprchl. Přesto si nemůžu nijak hlouběji stěžovat. Bavilo mě to od začátku do konce, takže o 4* nepochybuji.

• 18.4.2017  15:25

|90%| !!!!! K O M E N T Á Ř O B S A H U J E S P O I L E R Y !!!!! Viděno v kině. Na tento osmý díl zběsilé série nesoucí název The Fate of the Furious jsem se opravdu těšil. Je sice pravda, že po prvním traileru jsem byl mírně skeptický, ale nakonec mě to přešlo a po skončení filmu jsem si oddychl a byl plně spokojen. Oproti 5,6 a 7 filmu tu je pouze minimální pokles, v mých očí, zcela nezřetelný. Čím mám začít? Začnu zápory. Tedy, zápory to asi doslova nebudou, pouze malé drobnosti. Přeakčnělost a nelogiku opravdu u této série neřeším, je třeba vypnout mozek a užít si rychle a zběsilou jízdu. Akční scény jsou natočeny perfektně, mohlo být tedy více soubojů. Samozřejmě, Statham a Rock se o souboje postarali, ale mělo jich být více i u ostatních herců. U akce mi vadili 2 věci. Naprosto zbytečné zpomalovačky (nebylo jich moc), ale přesto. Dále, probíhala akční scéna (záhy se přepla na jinou scénu a pak znova) – bylo to moc zřetelné. Dále bych trochu upravil konec. Vážně, jsem čekal, že se aspon Statham omluví za to, že způsobil Hanovu smrt. No ale co, přes tohle se nějak prokoušu. Dost k záporům. Úvod obsahuje výtečnou pouliční závodní honičku, takže mi to hezky připomnělo první dva filmy. Akční scény tu jsou krásně rozloženy po celém filmu. Celkově si ale myslím, že 6 a 7.díl byl trochu akčnější a měl větší tempo. Zde mi to ale absolutně nevadilo, naopak. Propracovaností mi to trochu připomnělo pátý díl, zejména finální pointou, která byla sice předvídatelná a jasná jak facka, ale přesto. První polovina snímku je hezky propracovaná, furt se něco řeší, děje. Na první pohled mi film nepřipadal jako blbost, kterou tvůrci točili záměrně. Číst komentáře ostatních uživatelů, který opakují jeden druhého je smrtelné, opravdu na ránu. Komediálně to pojato trochu je, to uznávám, ale není to absurdní hovadina, která byla plánovaně natočena. Komediální je na začátku Rock s dětmi na hřišti – to opravdu nemá chybu. Nebo jeho herkulesácké scény, kdy ve věznici řeže těžkooděnce nebo ve finále tahá raketu po zemi. To vše je vtipné. Zejména je film správně ujetý na neskutečné množství hlášek. Rock se Stathamem se špičkují v jednom kuse. Scéna, kdy Rock vyhrožuje Stathamovi, že ho obzvlášt pikantním způsobem seřeže, poté se záhy oba rozesmějí – to nemělo chybu – byla tam cítit ta pravá chemie, podobně jako Rock s Dieselem v pátém filmu. Tyrese Gibson byl skvěle vtipný jako vždycky – jeho postava tu může být dalších 10 filmů a nikdy mě neomrzí. Stejně jako sympatický Ludacris. Michelle Rodriguez – sympatická jak u ní bývá zvykem. Vin Diesel – nechápu jak tu spousta uživatelů píše, že je nudný a otravný. Hraje přirozeně, prostě hlavní hrdina. Kurt Russell tu je spíš jako pátý kolo u vozu, ale jeho role je dostačující. Jason Statham mě zde bavil spolu s Rockem nejvíc. Charlize Theron sehrála opravdu skvělou záporačku. Ostatní herci – neměl jsem s nimi problém. Cameo Luka Evanse mě opravdu potěšilo. Takže ještě k akci. Akce, kdy Dom napadne Rockův vůz je dobrá, sice krátká, ale potěší. Mě se nejvíc líbila soubojová sekvence ve věznici. Asi prostřední scéna, kdy hlavní záporačka ovládá auta – to vše bylo perfektně natočené, ale mě nejvíc zaujalo tažení lany Domův vůz. Závěrečná akční sekvence byla nesmírně dlouhá. Výbuch střídal výbuch, spousta přestřelek, Stathamovu akci v letadle, která byla komediálně laděná s miminem. Jsem rád, že je se Diesel nakonec nestal záporákem. Hned od začátku víme, že ho Theron vydírá. Mohlo to být ale pojato takovým způsobem, aby to ani divák zezačátku nevěděl, ale nevadí. Překvapilo mě, že Elena s Domem otěhotněla a že nakonec zemřela. Ta scéna, kdy Elen zabijí přímo před Domem, byla drsná. Hudba od Briana Tylera neměla chybu. Finále bylo zajímavé, vidět Stathama sedět u stolu u Domovi „rodiny“. Asi se stal její součástí. Že by na Hana tak zapomněli? No, nevadí. Přenesl jsem se přes to. V příštím devátém díle bych si představoval, aby měl i více prostoru Luke Evans. Takže nakonec jsem ohromně spokojený. Kdyby nebylo tolik vtipných hlášek, asi bych dal lepší 4*, nakonec jsem přeci jen dal s klidnou duší plný počet hvězd. I ten příběh nebyl nijak hloupý. Těším se na originální dvd až vyjde !!!

• 13.4.2017  20:39
    Mlha (2007)

|77%| Tato MLHA mi vcelku sedla. Netradiční mix žánru sci-fi/horor. Mnozí diváci film označují jako typický příklad oldschool hororů. Možná to tak je. Každopádně mě tato záležitost bavila od začátku do konce. Samozřejmě o úplném nadšení tu mluvit nemůžu, ale na druhou stranu si tu nemohu nijak výrazně stěžovat. Tempo to má pomalejší, scénář je docela obyčejný, ale přesto je na co se dívat. Potěší skvělé napětí, suchá atmosféra, kdy je větší skupinka lidí zahnaná v obchodě a nevědí jak z pasti ven. Velcí pavouci a ostatní všelijací tvorové jsou úžasně vymyšleni. Rko bylo optimálně využito. Chvílemi mi vadilo hloupé počínání postav, ale poté jsem si uvědomil, že to bylo asi záměrně provedeno. Působilo to tak realisticky, než aby celá skupina spolupracovala a vše přežila – to by bylo moc jednoduché. Úplné finále mě dostalo a hlavního hrdinu jsem docela litoval. Takže ve výsledku zajímavý film, ke kterému se ještě někdy s radostí vrátím.

• 13.4.2017  20:39

|20%| Zdržím se podrobnému rozboru. Absolutně to šlo mimo mě. Přišlo mi to umělé, hloupé a špatně zahranné. Filmová témata o pomstě beru všema deseti. To, že se ze zničeného člověka, který o někoho přišel, stane nelítostný zabiják, to ještě také chápu. Ale v takovém to pojetí mi to teda vůbec nesedělo. Postava hlavní hrdiny a i detektiva – oba hráli tak nepřesvědčivě až to bylo průhledné. Dokonce ani žádné emoce ve filmu nejsou. Chtěl jsem dát slabší 2*, ale trapné finále mi to úplně znemožnilo. Je to v červených číslech, ale co se dá dělat, můj názor je nezvratný.

• 8.4.2017  21:53

|95%| BOYKA IS BAAAAAACK! Kurňa, na tenhle počin jsem se opravdu těšil. Adkinsova nejlepší role a asi nikdy nebude překonaná. Už ať vznikne pátý film (věřím, že do tří let tu je). Možná je třetí Undisputed kvalitnější na příběhu, ale myslím, že velké rozdíly tu nejsou. Příběh je jak už snad předvídal každý děsně přímočarý. Prostě nastavený tak, aby se Boyka vyřádil. Žádné hluché dějové místo však nevidím. Takže i ten banální děj mě zaujal a bavil. Co se týče choreografie, kamery a celkové nasnímání bitek – jsem královsky spokojen a i trochu překvapen. Je vidět, že se na tomto projektu podílel i Florentine. Režii přenechal Chapkanovi, ale stejně si myslím, že mu radil jak fighty natočit. Což je dobře, protože výsledek je opravdu úchvatný. Bylo to drsné, realistické, mělo to náboj! Boyka tu má 6 arénových zápasů. První dva jsou legální, ten druhý je právě ten nešťastný, kdy v zápase zabije svého protivníka. 3 – 6 zápas je už ilegální. Boyka zápasí, aby splatil dluhy ženy protivníka, kterého Boyka zabil. Těžko říci, který zápas mě bavil víc. Fight, kdy Boyka má proti sobě dva protivníky byl naprosto skvělý. Tuhla mi krev v žilách, kdy Boykovi poranili záda. Předposlední arénovka byla rovněž skvělá. Finální bitva s vězeňským monstrem byla samozřejmě skvělá. K tomu netřeba nic dodávat. Dále mě moc potěšilo, že tu náš hrdina měl pár bitek i mimo ring. Scéna, kdy jednoduše zlikviduje 5 bodygardů před clubem byla skvělá. Nebo jedním kopem zneškodnění hlídače u komplexu oné manželky mrtvého protivníka Boyky – to mě pobavilo, jak ho kopl a hlídač se sesul na židli. Poté se Boyka z objektu vracel a opět strážného skolil zpět na jeho židli. :D Po finálním zápase Boyka vyřídil ještě pár svými chvaty hrstku protivníků a i se tu trochu zastřílelo. Úplné finále mě trochu překvapilo, poněvadž !!! POZOR MENŠÍ S P O I L E R !!! Boyka se vrátil zpět do vězení (takže pětka je opravdu jistá? ). Ale rozum to dává, takže v pohodě. !!! KONEC MENŠÍHO S P O I L E R U !!! No, ještě raz. Jsem totálně nadšený. Boyka tu má skvělou postavu, at už v minulosti udělal cokoliv, ukazuje zde své dobré já. Konečně pořádné artové béčko! Skvělé zápasy, solidní děj, slušná hudba, není co dodávat.

• 8.4.2017  16:44
    Aftermath (2017)

|80%| AFTERMATH is here! Arnold is back again !!! Na tento Arnoldův počin jsem se těšil. Neměl jsem velká očekávání, ale ve finále jsem nadmíru spokojený. Všem idiotům, kteří budou v komentářích psát sračky typu: „Jéé Arnold je v důchodu, akční filmy už netočí“ atd.. můžu vzkázat, at jdou do píči! Pecka to určitě není, tento počin asi nesedne hned každému. Komu se líbila Maggie, tak bude pravděpodobně i nadšen z tohoto. Já bych hned dal plný počet hvězd, ale pár scén mi zde přišlo trochu nelogických, at už jsou čerpány ze skutečné události nebo ne. Naštěstí další následující nelogičnosti byli malé a pozitivnější aspekty filmu mi ty horší zastínili, takže až si film pustím podruhé, užiju si ho více. Arnold sehrál solidní herecký výkon. Je tu pár dojemných scén – netušil jsem, že budou tak silné. Zaujalo mě, jakým způsobem byl snímek natočen. Kontrolor, který částečně zavinil nebo nezavinil (každý divák si to přebere po svém) letištní neštěstí mě rovněž nečekaně zaujal. Sledujeme tu dvě linie odlišných postav, které prožívají peklo. Závěr mě trochu překvapil, tak mrazivé jsem to nečekal. Takže jak to shrnout? Je to moderní a dobře zahrané realistické drama, které je logicky tvořeno dialogy a scény se neposouváme někam dál. Pro někoho to může být natahované, mě to vyhovovalo. Najde se tu i pár zpomalených scén, kdy např.Arnold pomalu chodí venku apod. – to mi nevadilo. Jsem rád, že jsem o této skutečné tragédii nic nečetl, aspon jsem netušil, jak to dějově dopadne. I hudba nebyla špatná, i když moc výrazná nebyla – ale pro potřeby filmu stačila. Za mě velká spokojenost, až na ty zásadní nelogické scény mě to bavilo a těším se, až si to někdy při správné náladě pustím znova.

• 8.4.2017  16:43

|85%| Jeden z nejlepších SW. Vyvrcholení této trilogie jak se sluší a patří. Temné, akční, emocionální (zejména ve finále), perfektně zahrané a skvěle vyplněné tak, že to dává smysl. Abych dal plný počet, chtělo by to přidat pár scén navíc a trochu víc prohloubit a doladit důvody, proč se Anakin rozhodl poznat temnou stranu. Vysvětlené to tu je, ale mohlo to být ještě lepší. Nevadí, tak jako tak je to skvělá záležitost, která snad každého fandu SW potěší.

• 7.4.2017  15:32

|20%|Jaj, toto mi ale opravdu nesedlo. A i kdybych si to pustil už dávno, tak i tak si myslím, že by to vyšlo nastejno. Režiséra Andersona mám moc rád. Jeho novější filmy Vetřelec vs Predator, Residenty evily, Rallye smrti – to jsou pro mě pecky. No nic, tak co mám napsat k tomuto Horizontu? Hm, tak nenapíšu asi nic. Prostě mě to absolutně nebavilo, nudilo mě to od začátku do konce. Takhle nezáživný sci-fi horor jsem už dlouho neviděl. Režijně to bylo natočeno dobře, to ano, ale zápletka, příběh – celkové pojetí nemělo absolutně žádnou štávu, takže je mi líto. Objektivně bych měl dát aspon tu druhou hvězdu, ale já na to seru, jinak než slabá 1* to mít nemůže.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53