mzss1

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 16.4.2018  20:25
    Oni (2008)

(55%) ONI – obyčejný, průměrný avšak neškodný horůrek, který díky krátké stopáže nenudil a v rámci jednohubky vcelku zabavil. Opravdu nemá cenu zde něco dlouze rozebírat. Některé scény se vydařily. Chvílemi došlo i na napětí. Krvavých scén zde moc nebylo krom finále, které jsem ocenil. Pro hlavní hrdiny to nedopadlo moc dobře. Maskovaní ONI mě spíš pobavili. Zezačátku mi vůbec nesedlo hlavní herecké duo, ale po čase jsem si na ně zvykl a neřešil je. Toť vše.

• 16.4.2018  20:25

(49%) Jeden z nejrozporuplnějších filmů. V podstatě ani nevím, co nám tento počin chtěl říct. Celé je to takové nezáživné a dějem a ani ničím jiným se to nikam v průběhu sledování neposouvá. První hodina je ještě docela vydařená a to díky G.Butlerovi, který svojí roli sehrál bravurně. Jenže to byl asi tak jediný klad snímku. Neříkám, že se zde najde plno nelogických děr, ale jako krimi to působí dost průhledně. Víme vše, co se stane a ta poslední část filmu se zloději mi přišla tak nezáživná, nudná, až jsem málem usnul. Butler se najednou vytratí, pak se ke konci ukáže, nevím, celé to bylo dost divné. Hudba – té jsem si nevšiml. Rozhodně jsem se vyloženě nenudil, ale opravdu kromě Butlera zde není o co stát. Technicky je to natočeno výborně, i přestřelky jsou celkem dobře nasnímané, i když moc nezaujmou. Vidím to na průměr, takovou tu slabší jednohubku. 2/3* - po dlouhém zvážení dávám silnou 2*. Víckrát bych si to ale nepouštěl, takových filmů bylo už natočeno mraky. Tohle mě moc neoslovilo.

• 15.4.2018  12:29

(80%) Viděno v kině. Ale jo, proč ně? Palec nahoru! Režisérovi se to opět povedlo. SAN ANDREAS – to byla pro mě ještě větší pecka, ale to neznamená, že je tohle nějaká obyčejná digitrapárna. Tento počin si na nic nehraje a i je to snad pojaté jako komedie či je to záměrně nadlehčené. Nenudil jsem se ani minutu. Akce byla digitální, ale veškeré destruktivní scény byly perfektně natočeny. Scéna, kdy opičák, vlkodlak a ještěr začali ničit město, to nemělo chybu. Tak jsem se nezasmál , ani nepamatuju. Rock to zahrál obstojně, prostě sympaták jako vždy. O to víc mě potěšil herec Jeffey Dean Morgan pro kterého mám slabost ze seriálu The Walking Dead, kde v posledních řadách hraje skvělého a charismatického záporáka Negana (viz můj současný avatar). I zde měl skvělou sarkastickou postavu, kdy si každou chvílí svými hlášky střílel z lidí – byla radost ho sledovat. Hudba byla obstojná. Finále už bylo takové moc přehnané, tak mě ani moc nebralo, ale nepohoršilo mě. Opičák neměl chybu, jeho fakáče byli prostě TOP. Tohle se přeci nedá moc kritizovat ne? Je to taková blbůstka, ale v tom je přece účel aby to diváka pobavilo přece! A já se bavil přímo královsky. Dalo se sice vylepšovat toho dost, ale to by to bylo zase moc na oko vážné. Takže rovné a zasloužené 4* a někdy se k tomu ještě s chutí vrátím.

• 15.4.2018  12:29
    Operace Entebbe (2018)

(0%) Viděno v kině. Co to do pekla mělo znamenat ? Oh my god !!! Nejhorší film na který jsem kdy byl v kině ! Krucinál, tak to už je velký náznak konce tohoto světa, alespoň pro mě. Záměrně budu sprostý a nepříjemný v tomto komentu abych alespoň trochu vyjádřil své pocity k této neuvěřitelné sračce. Možná to trochu přeháním a tu jednu hvězdičku za námět atd bych asi dát mohl, ale já si nemůžu pomoci. Při sledování na velkém plátně jsem se u tohoto málem zesral. Ačkoliv hned od začátku se jde na věc, únosci přepadnou letadlo, s kterým odletí někam do zapadákova, kde budou cestující jako rukojmí držet. Jenže celé je to tak nudné, nezáživné, bez napětí, bez atmosféry, nikdo z herců nedokáže zaujmout, ani ta R.Pike, která zde působila jak fetka co se díky práškům udržuje bez spánku při vědomí. Ani D.Brühl to moc nevytrhl. Ostatní nevýrazní. Takže tu máme neuvěřitelnou nudu, mezitím v průběhu filmu a hlavně na konci tu máme nechutnou píseň Palestiňáků v obdobě nějakého místního tance či co. Scény, kdy se ta neschopná kráva každou chvílí vymázla na zem, to jsem opravdu nepobral. Vždy s sebou šlehla o zem, jak kdyby byla nafetovaná nebo byla prostě retardovaný lidský zmetek, nevím. Říkal jsem si, sakra snad bude aspoň finální akce za něco stát a ono hovno ! Párkrát se střílelo a to za doprovodu té zkurvené písně a s problikávaním scén toho debilního tance s onou krávou co furt padala na zem jak brambora. Hlavní únosci byli zastřeleni hned. No, do čerta ! To je opravdu síla, natočit takovou sračku ! To z toho mohli udělat 40 minutový dokument, ne? Nenacházím už dál slov. Odpad jak vyšitý!

• 7.4.2018  13:58

(80%) Viděno v kině (3D – český dabing). Ačkoliv jsem opravdu hodně velký kinomaniak, tak na tohle jsem vyrazil neplánovaně. Abych to bez nějakých keců shrnul v kostce, tak to byl asi nejzábavnější Spielbergův film za dlouhou dobu. V podstatě od posledního Indiana Jonese z r.2008. Sice v r.2015 nám Spielberg naservíroval nečekaně obstojný Most Špionů s T.Hanksem, tak přesto mě jeho novodobé filmy co zrežíroval jednoduše nebavily. Lincoln a Akta Pentagon – dobrá volba na spaní (lepší než prášky). No, už se zase rozkecávám, jinak to asi neumím. Úplnou bombu bych z toho ale nedělal, přeci jenom v té druhé půlce a především v poslední cca třetině snímku už je to typický digitální blockbuster, kde toho moc k vidění už není. Finále mi trochu připomnělo poslední Transformers, který mě náhodou paradoxně bavil. No, úvod to má opravdu zajímavý, vtáhne do děje a hlavně nám tu Spielberg nabízí neskutečné množství zajímavých nápadů. Scény jsou do šroubku dotažené do konce. Samotná akce je už digitální a slouží jako takový doplněk. Přesto jsem jak s technickou stránkou, tak i tou vizuální spokojen, dokonce i to 3D bylo přijatelné. Herecká sestava je sympatická. Hudba od Silvestriho kvalitní jako vždy. Ještě musím zmínit, že je to pojato rádoby dětsky, ale ne tak, aby to otravovalo. Takže, trochu mě mrzí, že ta poslední třetina nebyla už tak dobrá, prostě to bylo trochu odbyté, ale opravdu v malém měřítku, film jako takový to určitě nekazí. Takže dost keců, to se prostě musí vidět, 140 minutovka, která mi utekla neuvěřitelně rychle. Dobrá práce.

• 31.3.2018  11:24
    Death Race 4 (2018)

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného.

• 31.3.2018  11:24

(45%) Očekával jsem téměř maximum, ale ukázalo se, že je realita jiná. Mám Denzela opravdu hodně v oblibě, jeho ukecané filmy jako je FLIGHT nebo nedávný FENCES –tomu se nedá snad nic vytknout. Abych u tohoto začal klady, tak po herecké stránce tu Denzel rozhodně nezklamal. Zahrál na výbornou jako vždy. Jenže, to je asi tak vše. Ještě z úvodu mě to celkem bavilo, ale pak už jsem si začal uvědomovat, že aspekty snímku jako je děj, scénář, nápady a logika – to všechno šlo hezky stranou. Absolutně jsem nepochopil, kam měl jako film směřovat. Jako kdyby se to režisérovi vymklo z rukou. Vedle Washingtona tu hrál C.Farrell, ale ten se zde moc nepředvedl, i když byla jeho postava celkem uvěřitelná. Najde se tu i pár dobrých scén, o kterých se Denzel postaral, ale tentokrát nemůžu být jen spokojený kvůli němu. No, nepovedlo se to. Nevadí, každý den není posvícení, snad příště. PS: Howardův soundtrack mi asi tak 2-3x trochu připomněl Vyvoleného. To je jen tak pro zajímavost. ;)

• 25.3.2018  15:02
    47 metrů (2016)

(90%) Vím, že to s hodnocením asi přestřeluju, ale já si nemůžu pomoci. Čelisti, Mělčiny a podobné záležitosti se žraloky se můžou jít zahrabat. Tohle mi sedlo dokonale. Ta vodní atmosféra, beznaděj a hlavně NAPĚTÍ. Snímek má neuvěřitelné tempo. Ke konci jsem si už myslel, že vidím pár přehnaných aspektů, ale pak přijde závěrečný zvrat a já čumím, jak nevím co. Nebudu nic vykecávat, to bych spoileroval. Navíc tohle není takový ten klasický hloupý žraločí film, kdy hrdinové nakonec žraloka nebo žraloky přemůžou a je tu happy end, tohle je něco úplně jiného. No o plném počtu hvězd nakonec nepochybuji. Těžko se to dá slovy popsat. Prostě, Napětí, atmosféra, beznaděj, reálně napsané postavy dvou nešťastnic co uvíznou v kleci 47 metrů pod vodou, solidní soundtrack ze studia tomandandy, překvapivý konec s nečekanou pointou. Co víc si přát? Tohle přece zkritizovat ani nemůžu. Velký palec nahoru !

• 25.3.2018  15:01

(70%) NEJVĚTŠÍ SHOWMAN mě opravdu zabavil, na volný večer ideální volba. Jedná se o nenáročný snímek braný jako částečně muzikál. Výběr písní se celkem povedl, hlavně ta úvodní, která se opakovala vícekrát. Je to celkově pěkně zahrané, takže to nemůžu nijak kritizovat. Ale ? To velké ALE zmíním, že to mělo o dost vyšší potenciál. Bylo to z filmového hlediska takové nedodělané. Nicméně, je to jen můj názor. Kdyby byla delší stopáž, možná by bylo víc času na prohloubení emocí a jednotlivých postav. Takhle mi to přišlo moc urychlené. I úvod byl jak z rychlíku. Dětství, trvalo to pár minut a hned tu máme dospělého chlapa. Navíc to měl hlavní herec, showman takové moc jednoduché. Ale to jsou detaily, já se bavil, sice to nebudu sledovat opakovaně, někdy si to možná ještě pustím, ale jako jednohubka to bodlo. V podstatě nic mě na tomto bijáku nepohoršilo, jen se z toho dalo vyždímat mnohem víc. Přesto ty nejslabší možné 4* dávám zaslouženě. Hugh Jackman chvílemi opravdu zářil.

• 25.3.2018  15:01
    Velká hra (2017)

(83%) MOLLY’S GAME, životopisný snímek dle skutečné události. Ale jo, mě to nečekaně sedlo jako ulité. Uvědomuji si, že čas od času mi kvalitní životopisné dílko sedne. Asi se na tento žánr víc zaměřím. Ale budu počítat s tím, že ne každý výtvor z tohoto žánrového odvětví mi sedne. Nyní k věci. Hlavní hrdinka, herečka Jessica Chastain mě baví, viděl jsem s ní dost na to, abych posoudil, že herectví má v sobě. Snad každou roli zvládne zahrát bravurně a vžije se do ní. Stejně jako postava Molly, kterou hraje v této filmové novince. Film má víc dějových linek, flashbacky, přítomnost, nedávnou minulost atd. Orientovat se v tom člověk dá bez problému. Mě se do toho moc nechtělo, bál jsem se tématiky po pokeru, předpokládal jsem nudu, to se však nestalo. Osobnost, kterou Chastain ztvárnila, byla opravdu zajímavá a především silná. Měla chladný přístup k životu, což bylo také zapříčiněné přísnou výchovou v dětství ze strany otce jako psychologa. Dlouhá stopáž snímku mi utekla jak voda. Herecké obsazení bylo výborné. Vedle Chastain mě nečekaně bavil i Elba jako právník, který v některých dialozích opravdu exceloval. Costner v menší roli také potěšil. Jen konec už není tak zajímavý, samotné finále je takové trochu odbyté, ale neměl jsem s tím větší problém. Přidat nějaké zapamatovatelné scény navíc a zdramatizovat finále a hned bych šel do plného počtu. Občas mě takové táhlé, životopisné bijáky nečekaně chytnou. Toto se musí vidět v té správné náladě, takže někdy za čas se k tomu s chutí vrátím.

• 18.3.2018  16:16
    Annihilation (2018)

(30%) Bohužel, nesedlo mi to, nebavilo mě to. Ex Machina se tomuto režisérovi povedl o dost víc, i když to taky nebyla žádná pecka. Někteří tu píší, že jim to námětem trochu připomíná PŘÍCHOZÍ. No, to nevím, ale budiž. Tento snímek ANNIHILATION má téměř dvě hodiny, nic se tu zásadního neděje, v podstatě nic mě tu nevtáhne do děje. Nejde mi o akci, tu jsem zde ani nechtěl, ale já doufal, že to bude mít nějaké napětí, atmosféru a závěrečné rozuzlení, které mě buď překvapí nebo se mi prostě bude líbit. N.Portman to určitě zahrála dobře, její role jí padla, ta herečka zahraje obstojně snad cokoliv, ostatní herci ok. Dá se pochválit pěkný vizuál, na slabší rozpočet fajn. Nějaké ty nápady, ale i ten závěr mi přišel dost nudný a nezáživný. Je mi to líto, těšil jsem se na to a právě proto zavřu všechny oči a dám tu nejslabší možnou druhou hvězdu. Byl jsem odhodlán dát jen jednu. ZKLAMÁNÍ.

• 18.3.2018  16:16
    Tomb Raider (2018)

(50%) Viděno v kině. ANI DOBRÉ, ANI ŠPATNÉ. Předem upozorňuji na 2 skutečnosti. Ta první, co se týče dvou filmů Tomb Raider s A.Jolie, tak ty už si moc nepamatuju, v té době jsem tu herečku měl rád, ale nebyl jsem nijak z těch filmů uchvácen, dal jsem tuším 3*. Druhou skutečností je, že herní sérii Tomb Raider mám rád, ale nehrál jsem úplně všechny díly, takže až tak zarytý fanoušek do téhle ságy nejsem. Na tento filmový počin, resp.remake jsem šel do kina z čistou hlavou a zcela nezaujat. Očekával jsem ledacos, ale tak nějak jsem netušil, že mě to víceméně nebude vůbec bavit. Rozhodně jsem nechtěl, aby to byl pouhopouhý akční a nesmyslný výplach. To se sice nestalo, přesto jsem se místy relativně nudil. Po cestě domů z kina jsem si v hlavě uvědomil pár věcí. Mělo to jeden klad a dva zápory. Kladem bylo, že to nebylo přehnané, přeakčnělé, hlavní hrdinka zakopla, spadla, párkrát nezvládla souboj, nestřílela tu kuší celý film a její dvě klasické pistolky si v obchodě koupila až v posledních pár vteřinách. Takže, toto se dá chválit, ale není to vše. No a nyní ty dva zásadní (alespoň pro mě) zápory. A sice: Lara Croft zde není nijak superhrdinská fajn, ale co se týče jejích vědomostí o bádání pokladů či různých dobrodružstvích co se týče hrobek atd. Tak tohle jsem fakt nepobral, ta holka přece nepůsobí nijak moc chytře, je to dcera génia, ale i tak mi přišlo, že v něčem tápala atd. No a za druhé. Nějaká ta dobrodružná sekvence, dobrodružné prvky filmu, to zde skoro vůbec není. Celá ta sekvence uvnitř hrobky mi přišla dost nudná a nezáživná. Někdo tu píše, že je to kopie Indiana Jonese. To jako vážně? Ani náhodou, není to vykrádačka, přece to žádné dobrodružné aspekty neobsahuje. Hudba byla celkem ok. Jako opravdu nevím, jak mám film popsat, je to celé takové nevyvážené, jak už píši úvodem, Ani dobré, ani špatné. Akce je tedy natočena dobře. Nejvíc se mi líbily dvě scény. Ta, kdy ztroskotali s lodí a ta s útěkem, kde skončila v ztroskotaném letadle, které se postupně řítilo do řeky. Ostatní akční sekvence mě už tolik nechytli, ale celé to bylo po akční stránce natočeno solidně. Herecká sestava byla taková normální. Alicia Vikander to sehrála obstojně, ostatní – bez připomínek. Takže čistý až slabý průměr a hranice 2 a 3*. No znám horší filmy, přeci je toto áčkové provedení, nic zásadního a nelogického jsem tu nespatřil, ale čekal jsem o něco lepší snímek.

• 14.3.2018  20:23

(75%) Viděno v kině. Po dlouhý době solidní Willisův film. Nepřišlo mi to ani trochu trapné. Vcelku normální příběh o pomstě. Samozřejmě, něco tomu chybělo, ale já byl spokojen. Ty přestřelky byli fakt luxusní. Perfektně ozvučené, vyvraždovačky do detailu vykreslené. Nuda tu rozhodně nenastane. Hudba celkem normální. Herci ok. Willis sice už nezahrál tak přesvědčivě jako kdysi, ale roli zvládl obstojně. Není to sice nic, co bych si pouštěl furt do kola, ale určitě se k tomu ještě někdy vrátím.

• 14.3.2018  20:22
    Tvář vody (2017)

(90%) Poměrně slabé hodnocení mě ani tak moc nezaráží. Já na tomto snímku nejvíce ocenil skromnost, intenzivní lásku mezi netvorem a postiženou dívkou, která ani tak hezká nebyla. A to si myslím, že mluví za vše a dál to nemusím moc rozebírat. Prostě scény s netvorem byli skvělé, měli hloubku, cit a já nevím co ještě všechno. Ostatním divákům to možná přišlo nevhodné, nudné atd. Samotný závěr už nebyl tak dramatický, ale mě se líbil. Mě to sedlo jako ulité, nic víc k tomu dodat nemůžu. Nečekal jsem to.

• 10.3.2018  14:58

(50%) Viděno v kině. Hmm, už to prostě není ono. Těch duchařských filmů bylo prostě dost. A to jsem zarytý nadšenec do této parkety. Otec novodobých horůrků James Wan je prostě nepřekonatelný. Co se týče tohoto, spíš je to tak na 2*, ale s úcty a toho, že mám tento žánr v oblibě, dávám nejslabší možnou 3*. Začnu pozitivy. Děj se odehrává na začátku 20.století, což je vítaná změna, technická stránka je solidní a herecké duo Mirren a Clarke je dobré (i když se také moc nepředvedli). Zbytek aspektů je na tom už hůř. Sice se tu najde pár solidních lekaček, ale už to není to, co bývalo. Atmosféra je téměř nulová, krom toho se ½ docela dost vleče. Finále není špatné, ale už mě vůbec nebavilo. Logické díry film nemá, ale já se prostě tentokrát nemohu zbavit pocitu zbytečnosti. Hudba taková normální. No, do kina už na podobné horory pokud to nebude něco od Wana chodit nebudu a v hodnocení budu pro příště už přísnější.

• 1.3.2018  13:17

(55%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Nebyl to teda žádný zázrak, ale znám horší sračky, které točí Cage v poslední době. Už od začátku to moji pozornost udrželo. ½ Snímku je solidní, nic se tu teda extra neděje, ale to neznamená, že by mě to nudilo. Jakmile se film dere víc a víc konci, je to už slabší. I se tu najde pár ujetých a divných scén. Chvílemi jsem si říkal, že je Cage úchylek jak pozoruje dění za zrcadlem. Výrok co prohlásila jeho žena: „Víš o tom, že sledování těch lidí v soukromí může být trestné? Co jsi to za člověka?“ Tak toto mě smíchy uzemnilo. Hudba byla docela dobrá. Samotné finále je slabé, ale vcelku logické. Chápu, že to někteří diváci totálně odpálili, ale z režijního hlediska to od začátku vypadalo slibně, nic nelogického jsem tam nespatřil. Takže ve finále koukatelný průměr a film, na který sice hned zapomenu, ale jako jednohubka postačí.

• 26.2.2018  20:44

CARL je prostě doposud největší hrdina z celého TWD ! A konečná scéna, kde se nečekaně objeví Negan, to je prostě SUPER! Rosekalo mě to !

• 24.2.2018  08:40

(56%) Viděno v kině. Byl jsem na verzi 3D s dabingem. Trojrozměrný prostor v posledních letech nevyhledávám, ale z časových důvodů jsem neměl jinou možnost. Nicméně 3D jsem přežil a docela to šlo, i když efektů moc nebylo. Nyní k filmu. Marvelovky beru všema deseti, i když se sem tam objeví nějaká ta slabší, nevýrazná apod. Iron Mana, Thora, Hulka, Captaina Ameriku, Avengers – to já můžu. No nic, takže zpátky k tématu. Postava Blacka Pantehra mě v marvelovce Captain America: Občanská válka docela bavila. Zde v jeho samostatné sólovce to už bylo těžší. Celkově není vůbec snímek špatný, jen mi to moc nesedlo. O akci mi nijak nejde, nebylo jí to moc, zpočátku mi vadili tmavé a ne moc přehledné akční kousky, ale pak už to bylo lepší, zejména finále, které mě po akční stránce moc nebavilo, ale technicky se to o dost vylepšilo. Pochválit můžu ale vizuál, to se režisérovi povedlo. Jako režisér je velmi nadějný, třeba takového CREEDA natočil fantasticky. Zde se také snažil zahrát na dramatickou notu, docela mu to šlo, ale nějak mi ten jeho styl k marvelovkám nesedí. Hlavně tak cca 1/3 snímku mě moc nebrala. Africké rituály, to vše bylo pěkně nastíněné, já se ale u toho chvílemi dost nudil. Michael B. Jordan mě ale bavil, i když se spíš těším na jeho roli v druhém CREEDOVI. Ostatní postavy včetně hl.hrdiny jsou bez problému. Soundtrack je takový optimální. Takže režisér to v podstatě po technické stránce zvládl, ale film jako celek mě moc nechytl. Asi za to může opravdu absence nedostatku akce, ale taky spíš mi to přišlo celé natahované. Jediná akční scéna co mě bavila, byla ta prostřední při automobilové naháněčce. Nebylo to tak zábavné jako předchozí marvelovky. Chápu, je to změna, není to jen o akci, procenta hodnocení jsou tu obdobná jako předešlé komixovky, ale já si nemůžu pomoct, podruhé už bych tak dlouhý film nezvládl a to mi podobné marvelovky s dlouhou stopáží utečou jak voda. U tohoto jsem se už v kině dost kroutil, ale víc kritizovat film nehodlám, dobrý je, ale stylem mě to moc nepřesvědčilo.

• 24.2.2018  08:40
    The Ritual (2017)

(30%) Je mi líto, ale toto mě téměř vůbec nebavilo. Potenciál a spoustu prostředků to mělo, aby z toho vylezl solidní film, jenže já se skoro po celý čas sledování tohoto filmu strašně nudil. Ještě tak ta první půle filmu je nadějná, krásné záběry přírody, zručná kamera apod. I herecké výkony jsou vcelku přijatelné a uvěřitelné. Jenže problém je s nápady, scénářem a dějem – nic z toho nemělo žádnou šťávu. Samotné finále šlo už úplně mimo mě. Připomnělo mi to finále Čarodějnici z r.2015. I když vzdáleně, ale přesto. Zvažoval jsem dokonce, že tomuto udělím jen 1*, ale díky zručné technické stránce a nadějné ½ polovině snímku udílím velmi slabou 2* z milosti.

• 18.2.2018  17:39

(54%) Zmenšování. Snímek, který mě v první polovině tak strašně bavil, že jsem byl po skončení tak zklamaný, že se ta druhá půle snímku tak debilně vymkla kontrole. Jako kdyby tento počin režírovali dva režiséři. Nápad to má perfektní, ta atmosféra, odhodlání se nechat zmenšit, to vše mě strašně bavilo. Jenže druhá část už je strašně nudná. Navíc mě vadili dvě věci. Za prvé, ta dějová linie s vietnamkou mě vůbec nebavila, byla otravná a celé to bylo takové rušivé a k danému tématu se to absolutně nehodilo. Ta druhá věc je, že jsem se těšil na bizarní a věcné problémy zmenšených lidí. Jenže to bylo celé odfláklé. Lahve vína, sklenky, to vše bylo pro malé pidilidi jak šité na míru. No, velká nelogická blbost to asi není, ale já si to představoval propracovanější. M.Damon zahrál svůj standart, stejně jako Ch.Waltz, který mě zde dost seděl, zbytek v pohodě. Hudba přijatelná. Takže nakonec hodnotím jen průměrem. Velká škoda, mohlo to být lepší, rozjezd byl víc než slibný. Víc to kritizovat nehodlám. Jako jednohubka to není nejhorší záležitost, ale podruhé si to už nepustím.

• 18.2.2018  17:38

(55%) Tvrzení o tomto filmu, které má více diváků, že je to celé takové divné, tak s tím souhlasím. Po skončení jsem ale naštěstí tak nějak pochopil, co tím chtěl režisér říct. I když si stále myslím, že se mu to trochu vymklo z rukou a byla to taková žánrová patlanina. Do cca 40 minuty jsem se celkem bavil, řekl jsem si, že to má takový trochu ujetý, dobrodružný styl. Jenže po té cca čtyřicetiminutovce nastane dějový zlom, který není moc zřetelný, ale snad každý myslící divák si vše nahrubo uvědomí, co se asi bude dít dál. Byl jsem na rozpacích a nevěděl jsem, co si o tom mám myslet. Ale jakmile se snímek blížil ke konci, víc a víc to začínalo být praštěné a dokonce se našlo i pár dobrých scén, které mě zabavili. No, přesto je to rozporuplné snad ve všech ohledech. Sice jsem se nenudil ani na chvíli, ale i tak jsem z toho byl celý paf. Matt Damon mě zpočátku trochu vadil, ale pak jsem si na jeho postavu zvykl. Ostatní herce vcelku bez problému. Soundtrack obstojný. Těžko se to hodnotí, ale koukatelný průměr mi z toho nakonec vylezl.

• 17.2.2018  16:04

(13%) Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ne, Ne a ještě jednou NE! Obdobná nuda jako při Lincolnovi, který mě taktéž vůbec nebavil, ale přesto byl minimálně o třídu lepší. Zde mě nebavilo snad vůbec nic. Nějaké to zvýšené tempo snímku jsem pocítil někdy v poslední půlhodince. Téma mě absolutně nezajímalo, jenže což o to, bylo to tak nudné a nezáživné, že jsem málem usnul. Třeba když hodně odbočím, tak takový MOST ŠPIONŮ, to byl kvalitní film. Téma mě rovněž nechalo zcela chladným, ale bylo to podané zábavně a udrželo si to mou pozornost. Mám rád dialogové filmy, ale toto šlo naprosto nejen mimo mě, ale i mimo mísu. Ani nevím, proč jsem tu 1* dal. Nejspíš za jména Hanks, Spileberg, Williams atd. Mimochodem Meryl Streep mi zde vůbec neseděla. Ze začátku se chovala jak nějaká pipka. V takovém muzikálu Mamma Mia (má srdcovka) se hodí mnohem víc. No, dál to už shazovat nebudu. Musel jsem si po skončení dát panáka. Málem mě to nudou odrovnalo. Konec hlášení.

• 15.2.2018  17:25
    Braven (2018)

(65%) Navzdory tomu, že je to strašně laciný a snad po všech aspektech obyčejné, tak jsem se vcelku dost bavil. Jason Momoa zde hraje dobráckého drsňáka. Svoji roli sehrál tak nějak normálně, předvedl pár tvrdých, solidních, ale neohrabaných bitek. Film nabídl dost přestřelek, obyčejně natočeny, ale potěšili. Děj, scénář apod – to vše je primitivní, ale díky bohu vše dostatečně funguje. Chvílemi je to opravdu zábavné. Najde se tu pár krvavých a drsných kousků. Rád bych tomu dal vyšší ohodnocení, ale přesto to bylo takové moc jednoduché a scény s manželkou, která v pohodě střílela kuší, tak ty už mě vůbec nebavily. Chtělo by o tak o cca 20 min natáhnout stopáž, zdramatizovat nějaké scény atd. Podruhé už to asi neuvidím, ale jako jednohubka to funguje dobře, hlubší zápory bych nehledal.

• 11.2.2018  20:58

(85%) Uf, to bylo teda dílo. Od začátku mě to nesmírně zaujalo. To se ani nedá popsat slovy. Hlavní hrdinka filmu naprosto excelovala. Avšak nebyla jediná. Snad každá postava mě pohltila, takto skvěle napsané postavy s ještě tak dobrými scénami jsem dlouho neviděl. Na tomto filmu se dá pochválit snad většina aspektů. Nekompromisní matka, policejní stanice a jeho dění, sousedi a jejich vztahy, skvělý nápad s 3 billboardama a je nevím co dál ještě. Bohužel, menším negativem, který nemůžu jen tak přejít byla asi tak poslední 30 až 40 minutovka. Scénář začal být takový moc překombinovaný. Ale víc mě dostalo finále, které mi moc nesedlo, až jsem byl naštvaný, že jsem dal původně jen 3*. Pak jsem se vzchopil, uvědomil jsem si, že jednak kvůli horšímu finále nebudu posílat snímek do pekel a jednak to bylo vcelku logický závěr. Ve výsledku spatřuji netypický film, který ani nedokážu do žánru zařadit. Kvalita je tu nesmírně velká. Za zmínku stojí i skvělé dialogy. V konverzacích je samé fuck, motherfuckers apod. K tomu bezva hlášky, vtípky apod. Hlavně ta matka byla taková svérázná, nekompromisní až bych ji udělil oscara. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc se mi snímek líbí. Ale do plného počtu hvězd zatím nepůjdu. Furt bych si představoval lepší rozuzlení, přidat tak 30-40min stopáže navíc a neunáhlit to celé. Ale i tak se těším na další shlédnutí.

• 11.2.2018  20:58
    Darkland (2017)

(60%) Darkland je určitě zajímavý thriller. Vzhledem k Dánské produkci jsem byl zvědav, jakým pojetím to bude točeno. Ve výsledku nejsem ani trochu zklamaný. Určitě by se toho dalo dost vylepšovat, ale upřímně? Tento revenge motiv k filmům je už děsně využitý. Samozřejmě záleží, jak bude tato tématika zpracovaná apod. Co se týče příběhu v tomto snímku, jedná se o klasickou přímočarost, nic nenáročného. Tempo to má pozvolné, ale že bych se nudil, to se říci nedá. Hlavní hrdina mi připomínal Vina Diesela. Sehrál solidní herecký výkon. Líbilo se mi, že to nebylo přehnané, že se záhy z doktora stane profesionální zabiják. Vcelku to bylo i realistické pokud nepočítám nějaké ty drobné nelogičnosti. Našlu se tu pár tvrdých bitek, byli sice takové neohrabané, ale chvíli se nějaká to slušnější a tvrdší našla. Finální fight byl takový moc naoko dramatický, za moc nestál, ale o to ani tak nešlo. Samotné finále bylo takové chladné, studené jak psí čumák, ale mě se celkem líbilo. Celý film byl takový ponurý, ale proč ne? Jsem relativně spokojen. Určitě se nejedná o nic světoborného, lehce se na to zapomene, ale jako jednohubka to bylo slušné.

• 11.2.2018  20:57
    Accident Man (2018)

(90%) Accident man mě teda pořádně překvapil. Nečekal jsem, že to bude až taková pecka. A ani mi nevadilo to odlišné, nadlehčené pojetí se spoustu vtipných hlášek a scén. Děj je dost přímočarý a ničím nepřekvapí, ale to mi absolutně nevadilo. Soubojů zde máme dost, Adkins se skvěle předvede. Vše je krásně natočeno, žádný zbytečný zpomalovačky a další moderní zbytečnosti. Dojde tu i na pár přestřelek apod. Adkins zde má roli zabijáka a i si jí užívá. Po herecké stránce je na tom lépe než před tím. K tomu nám vévodí pěkná hudba, jak vystřižená ze starší doby než je tato. Nemůžu si pomoct, ale po Boykovi a Ninjech je tohle Scottův nejlepší film. Jen tak dál!

• 8.2.2018  18:06

(65%) Odpočinkový, nenáročný životopisný film, který neurazí, ale ani nenadchne. Největším kladem byl jednoznačně skvělý Tom Cruise, který si kradl snímek jen a jen pro sebe. Neznám lepšího herce, který by to sehrál lépe. Rád bych dal lepší hodnocení jak ty 3*, ale nemůžu. Působí to moc samoúčelně, moc jednoduše. Chtělo by to víc zapracovat na scénáři, přidat pár zapamatovatelných scén, hlášek apod. Ale asi stejně plácám nesmysly. Lépe se to natočit asi nedalo. Co k tomu dodávat? Podruhé už bych si to nepustil, ale jako jednohubka mě to bavilo od začátku do konce, takže pár hluchých míst jsem přešel. Ještě to finále mohlo být trochu rozvinutější, ale co už. Za mě spokojenost.

• 8.2.2018  18:06

(30%) Hergot, to byla ale pěkná bejkárna. Kdyby to bylo víc ujetější a tím myslím scény do toho nejšílenějšího detailu, tak by to bylo možná lepší, ale nevím nevím. Nechci tu ze sebe dělat kverulanta a odpůrce ujetých filmů, občas mi totiž přijdou vhod, ale toto ani náhodou. Do odpadových pekel to posílat nebudu, ty nejslabší možné 2* jsem nakonec udělil. Nápad není nejhorší, ale celkové zpracování je dost odfláklé a nedotažené do konce, včetně urychleného finále. Navíc mi toto pojetí ani moc nesedlo. Je tu pár úsměvných chvil, aspon to. Třeba dychtící rodiče co zírají přes sklo na jejich novorozené mimča. To už jsem si říkal, sakra, to snad přijde scéna, kdy ty nebohé uzlíčky ty krvežízniví rodičové sejmou? :D To se ale nestalo. Rko tu je, ale nějak extra moc využité nebylo, nevím. Nicolas Cage se tu předvede ve svém relativním, hereckém normálu. Henriksen na závěr potěší. I pár dobrých songů co ve filmu zazní. Víc bych v tom nehledal. Podprůměrná záležitost, kterou jsem ani vidět nemusel, ale přežil jsem to.

• 4.2.2018  15:10

(30%) Tyhle krátké filmy moc nevyhledávám, i když se občas vyrojí nějaká ta výjimka. Harryho Pottera zbožnuji, tak jsem byl na toto zvědav. Vizuální, technická stránka, práce s kamerou – to vše mi přišlo velice zdatné, i postava mladého Voldemorta, nějaké ty efekty atd, ale to je asi tak všechno, jinak mě to teda moc nebavilo. Takže slabá 2* je pouze za snahu.

• 4.2.2018  15:10

(72%) Námětem mi to trochu připomnělo mou srdcovku Okrsek 49. I když tohle bylo točeno zcela odlišným režijním stylem. Tohle rádoby hasičské drama bylo takové celkově moc chladné a zaměřovalo se to na životy hasičů, jejich způsoby života atd. Samotné sekvence zdolávání ohně byly výborně natočené, vizuál byl perfektní, i když těch scén nebylo tolik kolik bych jich asi mělo být, aby si to divák dosyta užil. Stopáž byla dlouhá, ale vůbec jsem se nenudil, jen bych si to představoval trochu pestřejší, jak na scénky s ohněm, tak i upravit a přidat pár zajímavých scén do scénáře. Těžko se mi to popisuje, vlastně si nemůžu na nic stěžovat, jen na tak dlouhý film se toho ani tak moc neudálo, možná to byl účel nevím. Přesto jsem relativně dost spokojen. I musím pochválit herecké obsazení a jejich výkony. Brolin a Teller mě bavili asi nejvíc. Hudba byla obstojná. Finále mě překvapilo, tušil jsem zcela jiný závěr, ale neměl jsem s tím problém, jen to bylo moc urychlené, ke konci teda pěkně chladné, ale zas to bylo celkem realistické. No, určitě to není film, který bych si pouštěl opakovaně, ale ještě se k němu někdy vrátím, kvalitní podívaná to rozhodně byla.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58