mzss1

Martin Zbubna

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 18.8.2017  21:20

|87%| Viděno v kině. Poslední dobou se mi stává, že chodím do kina s velkým očekáváním a film mě ve finále neskutečně zklame. Ale tento The Hitman’s Bodyguard mě neuvěřitelně mile překvapil. Samuela L.Jacksona mám rád, ale občas mě jeho role v určitých filmech štve a vadí. Holt, on prostě leze do všeho možného. Zde mě ale dost bavil a naštěstí nepůsobil ani na vteřinu trapně. Reynolds mě taktéž překvapil, zahrál svou roli víc než uvěřitelně. Humor byl zvolen střední zlatou cestou. Divák tu určitě nebude bombasticky dostávat záchvat smíchu, ale ani naopak se nebude cítit trapně. Ještě větším plusem jsou akční scény. Doslova jsem byl nadšen. Výbuchy aut, naháněčky aut – toho zde bylo požehnaně. Dále, krásně krvavé přestřelky a bitky. Bitky už byly režijně takové moc rychlé, ale to je jedno z mála nepatrných negativ. Celkově na mě akční sekvence působili skvěle, úderně realisticky a HLAVĚ mě nenudili, jako třeba ve zkurveně přeceňovaném Wickovi. ½ snímku je taková postupně rozvíjející (ne, ale nudná). Ta druhá se už rozjíždí jak po humorné stránce tak po akční. Páč posledních cca 30 minut bylo tak skvěle akčně natočeno, že jsem ani nedýchal. Úplný závěr byl tak trošku happy end. K plnému počtu mi zbývalo tak máááááálo. Chtělo by to trošku zdramatizovat nebo přidat pár výrazných scén (jakýchkoliv). Přesto jsem plně spokojen a oceňuji to o to víc, že jsem čekal minimální spokojenost, dostalo se mi skvělý opak. A ještě za velkou pozornost stojí skvělý soundtrack a 2 písně ve filmu.

• 17.8.2017  21:53
    Armed Response (2017)

|0%| O takové sračce se nedá nijak rozepisovat. Nebylo to ani srandovně ubohé. Občas se tam něco dělo, někdo někoho nezřetelně sejmul, polekal atd. Akce tu skoro vůbec není, pár obyčejných a nezáživných přestřelek. Wesley Snipes je tu úplně zbytečný. Má jediný fight při kterém si nechá dát na prdel – jo, tohle je fakt vrchol. Celé je to tak neuvěřitelně amatérsky natočeno, že to prostě nemůže ani na chvilku zaujmout. ODPAD jak vyšitý!

• 13.8.2017  18:09

|35%| Viděno v kině. Na tuto novou Annabelle resp.prequel k filmu Annabelle z r.2014 jsem se nesmírně těšil. Tyto novodobé duchařské horory beru všema deseti. James Wan je pro mě otec těhle hororů. No, ve finále musím konstatovat, že jsem nesmírně zklamán. Určitě jsem nečekal pecku Conjuring 1,2 nebo Insidious 1,2, ale i tak jsem nevěřil, že to dopadne tak nezáživně, nudně a já nevím co všechno ještě. Annabelle z r.2014 se celkem povedla, udělil jsem slabší 4* (70%), ale i tak se to drželo toho, co Wan sestavil. Tohle mě prostě vůbec nebavilo. Dokonce bych to přirovnal k dalšímu nevydařenému hororu a sice: Insidious 3: Počátek (prequel k Ins.1,2). To mě také vůbec nebavilo. No nic, dost k srovnávání. Tato nová panenka postrádá jakékoliv napětí, atmosféru, nápady, scénář atd atd. Možná je to trochu i mnou, nesedlo mi to, fajn. Ale vzhledem k tomu, že mám tento subžánr ve velké oblibě, tak se divím, že mě toto minulo a to opravdu velkým obloukem. A červené hodnocení? Uf, to snad radši ani ne. Režisér Sandberg na to evidentně nemá. Už jeho loňský horor ZHASNI A ZEMŘEŠ se nepovedl. Úvod mě moc nezaujal. Do ½ filmu nás tu provází nuda, téměř nic se neděje a když už, tak je to nudné a hororové už vůbec ne. Lekaček tu pár je, ale bohužel jich moc není. Finále se dá už pochválit. Zhruba posledních cca 30 minut je už svižných a něco se aspoň už děje. Není to teda nic převratného. I mi nějaké scény přišli spíš trapné než děsivé. Trochu krvavé to je a scéna, kdy malé holčičce křupou kosti v těle je výborná + lámání prstů otce oné rodiny. Poslední scéna je scénka z předešlé Annabelle, takže nám to hezky propojí příběh. Hudba je obyčejná. No, po technické stránce to zlé není, kamera je ok, ale víc jak 2* z toho vyždímat nemůžu. Podprůměr ve všech ohledech. A to má vzniknout Conjuring 3, Insidious 4, možná další Annabelle a i jiné spin offy. Ach jo, snad budou ty další snímky lepší, jinak je to na prd, takto ničit pecky, které Wan započal. Mimochodem, zmiňuju furt to samé, pro srovnání: Conjuring, Annabelle je jedno odvětví z vesmíru těchto filmů. Insidious je zas jiné filmové dějství. No nic, film mě zklamal – kino mě zklamalo – tak snad příště.

• 4.8.2017  12:57

|33%| Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal, ale přeci jenom jsem ho zkusil. No, moc mě to teda nebavilo. Jako drama to působí dost nezáživně a hlavní psychopatka to také moc nevytrhla. Nebyla vyloženě špatná, ale spíš bych kritizoval scénář a příběh. Nebylo to dotažené do konce, i pár nelogičností tam bylo. K tomu nebylo moc vysvětleno, proč se tak ta bláznivá ženská chová. Motiv tu byl vyřčen, ale moc mi teda neseděl. Chtěl jsem dát lepší 1* z milosti, ale finále bylo trochu už napínavé a konečná scéna, kdy tu onu psychopatku Cage napálil, se mi líbila. Herci jsou relativně v pohodě, Cage tu hraje druhé housle, v podstatě je tu zbytečný, ale potěší ho vidět. Ve výsledku konstatuji, že se jedná o zbytečný film, který ani za to 1 shlédnutí nestojí. Ale já to přežil, na zabití jednoho večera to až tak zlé nebylo. Avšak podprůměr je to ve všech ohledech.

• 1.8.2017  15:11
    First Kill (2017)

|75%| Jsem absolutně překvapen. Miller rozhodně překvapil. I za to může odlišný děj, než ty předešlé srajdy co točil. Od Millera jsem viděl 3 skvosty. Nejdřív EXTRACTION, které mě celkem nudilo, ale ty slabší 2* jsem aspon udělil. Zato MARAUDERS a ARSENAL ? To byli ovšem braky. Tak nudné a postavami dementně nabité, že jsem myslel, že u toho sledování strávím celý den. Takže odpady. No, ale tento film nesoucí název FIRST KILL mě překvapil a i docela dost bavil. Zpočátku se zdá, že bude příběh jednoduchý, že se bude jednat o klasickou zápletku únosu, ale nakonec se z toho vyklubal zábavný a dost překombinovaný thriller, kde se střídalo dost zvratů ve scén, jedna věc se komplikovala za druhou a k tomu finální rozuzlení, které jsem teda tentokrát neuhodl. V poslední době snad ve většině filmů uhodnu či odhalím větší část point. Zde jsem byl vedle jak ta jedle. Ale až tak mě to nešokovalo, přeci to mohlo být lépe ve finále natočeno, ale v pohodě. Tento film na člověka nejvíc zapůsobí jedním shlédnutím, ale určitě do budoucna další zkouknutí dám. Herecké obsazení je na tom dobře. Hayden Christensen zahrál otce malého chlapce věrohodně. Bruce Willis tu nepůsobí až tak nudně a otravně jako v jeho posledních béček a ke konci mě docela i trochu jeho hlášky zabavil. Líbí se mi i to převedení z úhlu pohledu hlavního únosce onoho chlapce, kde se dají pochopit důvody, proč vykradl banku. Už i úvod mě začal bavit, kdy Otec začne syna učit střílet z pušky na jeleny. Akce tu nemá hlavní slovo, párkrát se tu zastřílí a tak. Přesto je tu vidět znatelný pokrok režiséra. Technická stránka byla překvapivě slušná. Takže se nakonec začínám těšit na pokračování Plánu útěku, do kterého sice nevkládám moc nadějí, ale když už Miller překvapil v tomto solidním thrillerovém béčku tak proč ne v Plánu útěku.

• 1.8.2017  15:10

|70%| Tohle béčko mi náhodou v rámci možností překvapivě sedlo. Natočit v dnešní době koukatelné béčko je často potíž. Neříkám, že se občas nějaké nepovede, ale už to není to co bývávalo. Rozpočet, technická stránka, kamera – to vše je samozřejmě slabší, ale ne tak, že by to bylo nějak extra strašné. Příběh to má samozřejmě primitivní, ale je funkční a má tu i nějakou tu pointu ke konci, kterou jsem teda od začátku předvídal, ale je trochu upravena, takže i jistá snaha v psaní příběhu a scénáři tu cítit byla. Akce je tu opravdu dost. Tvoří jí především přestřelky a i souboje. Přestřelky jsou sice průměrně natočené, ale větší problém jsem s nimi neměl. Souboje jsou také obyčejné, ale celkem potěší, hlavně když jde na scénu skvělý Michael Jai White. Má tři souboje. První je takový kontaktní v cele s hlavním hrdinou. Druhý je asi nejlepší, White má proti sobě hned několik protivníků. Ten třetí, finálový je už méně nápaditý a trochu odfláklý, ale budiž. V tomto béčku podle mě funguje snad téměř vše. Přesto tu určité nedostatky jsou. Najde se tu i pár nelogičnostní + ta atmosféra je taková až moc pohodová, ve finále už je vám jasné, že hlavní hrdinové přežijí i když tu bylo dost obětí. Ve filmu je jedna skvěle vtipná scéna, která mě totálně rosekala. Strážná u výjezdové budky co brokovnicí sejme nepřátelského zločince s poznámkou: „V mojí směně ne ty hajzle!“ Určitě by se to dalo zvládnout ještě lépe, ale já si nemůžu moc stěžovat. Ty slabší a zasloužené 4* prostě dát musím.

• 25.7.2017  19:43
    Dunkerk (2017)

|68%| Viděno v kině. Na Dunkirk jsem se samozřejmě spolu s většinou diváků těšil. Přesto jsem neměl žádná přehnaná očekávání. Nolan je u mě dobrý režisér, trilogie Batmana je naprosto bravurní. Interstellar je též solidní a mimořádný snímek, který mě sice až tak moc neuchvátil, ale ty 4hvězdice jsem mu dal. Jedině Počátek šel totálně mimo mě. Ostatní jeho filmy jsem neviděl. No nic, nyní k tématu. Celkové pocity nejsou nejhorší, určitě je to kvalitní snímek, ale že bych z toho dělal s ostatními až takovou slávu? To rozhodně ne. Nebudu se tu rozepisovat s nějakou dlouhou kritikou. Film v podstatě nemá žádné chyby. Jen nedostatky a to je dost možná i můj subjektivní pohled. Realisticky je to natočeno tak napůl. R-kový rating tu rozhodně chybí. Neříkám, že je to nejzásadnější problém, ale k válečném tématům to prostě musí být. Pořádný děj, viditelný náboj atd – to zde také docela chybí. Ale jak říkám, je to i tak trochu tím, že mi toto Nolanovské pojetí nijak extra zvlášt neoslnilo. Občas tu vidíme přehnané efekty, voják držící se za hlavu ve vodě atd – to mi přijde v rámci žánru zbytečné. Druhá půlka snímku mě už začala více bavit, zejména dlouhé finále. Škoda, že nebyl film delší. Mohlo se z toho vytřískat víc. Herecké obsazení je na tom tak optimálně. Režisér nedal postavám moc prostoru, asi to byl i jeho záměr. Hardy mě ale nadchnul, resp.jeho postava pilota. Scény ve vzduchu se stíhačky byly naprosto skvělé. Nicméně, Nolan zvolil jinou cestu, znám lepší novodobé válečné filmy. A abych nezapomněl. Zimmera rozhodně musím pochválit. Tu mírně depresivní atmosféru dokázal skvěle zamixovat do svého soundtracku, který se teda dal poslouchat pouze ve filmu. Samostatně bych to určitě neposlouchal. Takže nadprůměrná, vcelku pohodová záležitost na 1 – 2 shlédnutí. Víc v tom já osobně nevidím.

• 20.7.2017  18:49
    V utajení (2017)

|50%| Viděno v kině. Jak to shrnout ? Prostě mě to moc nebavilo, v tom to je. Váhal jsem zda-li na to jít, nakonec jsem do kina vyrazil, ale bylo to celkem zbytečné. Úplný brak to není, ale navíc jak na čistý průměr to fakt nemá. Největším kladem filmu je Noomi Rapace, která svou roli zvládla na výbornou. Za zmínku ještě stojí pár zručně natočených přestřelek. To je asi tak všechno. Další známí herci se tu jen tak mihnou a ani nás moc nezabaví. Orlando Bloom tu až tak velkou roli nemá, moc mě nebavil, i když v akci byl docela dobrý. John Malkovich tu má zbytečnou roli, hraje velkého šéfa v jedné místnosti a to po celý čas filmu. Michael Douglas na tom není o moc líp. Objeví se na začátku a pak na konci v „šokující pointě“, která ale mě nijak extra nešokovala, divné. No, vypadá to, že film kritizuji a posílám do pekel. Tak to není, jen se divím tak promrhaného potenciálu. Mimo slušné akční přestřelky a pár vydařených bitek a Noomi je to absolutní zbytečnost. I ten scénář je strašně divný, hudba nevýrazná. Všichni tu jásají jak je to super oldschoolový thriller. Na mě to ale tak bohužel nepůsobilo. Ale musím uznat skvělý a komický závěr, resp.poslední scénu filmu točenou v Praze. Tramvaj č.22 (ještě s hlášením stanice) opravdu neměla chybu. A ještě Malkovichova hláška: „Znám tu poblíž dobrý podnik v Praze, kde dělají skvělý štrúdl.“ xDDD Tímto vtipným závěrem jsem nakonec ty nejslabší 3* udělil.

• 7.7.2017  12:02

|56%| Viděno v kině (3D - CZ DABING). Co se týče trojrozměrné verze, v podstatě jsem jinou možnost neměl. 3D se poslední dobou vyhýbám, ale v jiný čas promítání bych se na Spider-mana asi před dovolenou už nedostal. Opět zastávám názor, že je 3D absolutně zbytečné – chvílemi se mi docela motala hlava a začali mě bolet oči. No nic, přesto mi 3D-éčko akční scény a efekty nepokazilo. Ve filmu Captain America: Civil War mě postava tohoto nového Spider-mana bavila. Byl vtipný, ujetý, puberť ácký– rozhodně mi nevadil. V této jeho sólovce dostal prostor hlavního hrdiny a ani nevím, jestli to bylo vyloženě dobře. Jako herec je to samozřejmě amatér, ale to mi nevadilo, párkrát jsem se zasmál a párkrát mi bylo trochu trapně. Ale vyloženě to nebyla jeho chyba. Vadilo mi, že zde Tony Stark (mimochodem má nejoblíbenější marvelácká postava) měl tak málo prostoru. Zde se opravdu objevil tak 4x po dvou minutkách. Kdyby to bylo jako v CA3, kdy měl vedle Captaina druhou hlavní roli a pomáhal zde v akci Spider-manovi, tak bych byl mnohem spokojenější. Ale samozřejmě, nejsem naivka, podle ukázek mi bylo jasné, že tu moc nebude, ale přesto to bylo chybou. Hlavní záporák Michael Keaton byl děsně nevýrazný a až zbytečný. Vlastně to snad ani nebyl záporák. Zaprvé: Nepůsobil tak, nevzbuzoval žádný respekt. Zadruhé, až tolik těžkých zločinů nenapáchal. Dále, postava tetičky May mi docela vadila. Ostatní bez problému. Ani ten Happy mě zde tolik nebavil jako kdysi. Sakra, takto to vypadá, že film skutečně kritizuju a zavrhuju do pekel, ale tak to zas není. Včera jsem si říkal, že je to takový slušný nadprůměr, dnes se mi myšlenky srovnali a vidím pouhopouhý průměr, ale koukatelný a neškodný. Jen oproti Avengers, Iron manech, Thorech, Captainech jsem měl o dost vyšší očekávání. Akce je relativně dost – rozložena po celém snímku, moc megalomanská není, finále s letadlem je slušné, ale také nic extra. Jednotlivé akční Spider-manovi kousky jsou ale dobré, nápadité, dobře natočené, Spider-man tu má pěkně moderně zkonstruovaný oblek, ale to je asi tak všechno. Celkově humor, vtipné scény a hlášky jsou moc teenegerské a až tak mě nebavili. Podruhé bych to asi nedal. Ale v dalších chystaných Avengers Hollanda uvítám, objeví se tam v pár scénách spolu s ostatními superhrdiny, takže tak to bude v pohodě, ale jednotlivou sólovku prostě Holland utáhnout nedokáže, ale jak už jsem psal – není chyba jen v něm. Celý děj byl moc jednoduchý. Michael Giacchino složil soundtrack obstojně. Takže koukatelný průměr, nic víc z toho nevykouzlím.

• 6.7.2017  14:15

|92%| Viděno v kině (CZ DABING). Já jsem si ty Transformery prostě zamiloval. Nemůžu si pomoct. Vždy se řídím vlastním úsudkem. Recenze a hodnocení jiných uživatelů mě absolutně nezajímá. U oblíbených si maximálně přečtu komentáře, ale jen tak po zajímavost. Nějaká objektivita? Co to sakra je? Mizerné hodnocení posledních částí této série mi poměrně dost vrtá hlavou. Docela se směju páč když čtu některé komenty, říkám si, že je tu každý druhý uživatel ovce. Proč všem krucipísek vadí Bayova velkolepá destrukční akce? Uznávám, že příběhem se to asi už nikam neposune, ale i tento primitivní děj funguje na plné obrátky. Takže už zbývá kritizovat akci? Že je digitální? Že je přeakčnělá? Bože, dyt několikrát do roka vznikají současné blockbustery, které jsou podobně nabité akcí, a to vám nevadí? Akce v těhle Transformerech je opravdu brilantní, lepší než současné marvelovky a i jiné blockbustery, které jsou víceméně tvořeny akcí. No, nic, nechám to být. Já si film prostě užil. Mark Wahlberg tu byl opět skvělý a zde i tak trochu víc šílenější, což mi vyhovovalo. Oproti předchozím dílům se tento nedá moc brát vážně. Je to celé bráno s nadhledem a skvělým humorem, vtipnými scénky a hlášky. V tomto byl podle mě Bayův záměr. Nejenže, akce je nasnímána do neuvěřitelných detailů, ale i vtipné scény a hlášky jsou neuvěřitelné. Fakt jsem zíral – v dobrém slova smyslu samozřejmě. Protože hláška typu: „Pozor, na tyhle hodinky, ty zabili Hitlera“ mě totálně rosekala až jsem se v kině málem posral smíchy. Podobných scén je zde opravdu dost. Hudba byla opět dobrá – sice nic nového, ale fungovala. Jedině bych trochu, ale opravdu jen trochu vytkl finále. Jednak už to bylo moc dlouhé, kdy jsem si říkal, že to asi skončí a už to nemělo na mě takový efekt. O nějakém napětí se tu ani nedalo mluvit. Ale zásadní chybou to není, tím si skvělý filmový požitek nezkazím. No, jsem zvědav, kam se tato série dál ubere. Ale minimálně ještě jeden podobný díl bych ještě rád viděl.

The Recall (2017)

|40%| The RECALL je celkem na poměry béček pěkně natočeno, námět je slušný, jen to mohlo být více bohatší na scénáři a mít lepší finále, které mi prostě přišlo divné. Ve výsledku to není žádný brak, to bych netvrdil, jen to má nevyužitý potenciál, takže se to pak celé zahazuje do podprůměru. Mladí herci nejsou pochopitelně žádní hvězdy, ale nevadili mi, sehráli to v rámci možnosti obstojně. Wesley Snipes se tu až tak často neobjevuje a v akci ho rozhodně nezažijeme, pokud nepočítáte sejmutí jednoho emzáka. Na pár kratičkých okamžiků nás Wesley trochu pobaví – působí zde trochu pološíleně, ale to je tak všechno. Téměř vůbec se tu nijak nepředvede, ale rád jsem ho aspon viděl. Finále už jde totálně mimo mísu. Ale neříkám, že je to nelogické. Na tak nízký rozpočet to rozhodně nevypadá špatně, ale mě to moc nebavilo.

Smrtihlav (2017)

|70%| Viděno v kině. Na SMRTIHLAVA jsem se samozřejmě těšil. Přesto jsem si nemyslel, že by se to vyrovnalo skvělému ANTHROPOIDOVI, který mě totálně nadchnul. V ANTHROPOIDOVI jsem nejvíc ocenil napětí mezi postavami, atmosféru a epické finále začínající atentátem na Heydricha spojené s konečnou a monstrózní přestřelkou v kostele. No, nyní k této verzi. Smrtihlav si jde trochu jiným směrem, to já rozhodně ocenit můžu. Od začátku tu máme velkou část se samotným Heydrichem a jeho počátcích krutovlády. Jason Clarke sehrál tuto roli opravdu bravurně. Jakmile ze scény téměř zmizel, začal mě film o dost méně bavit. Asi je to chybou rozložení a pojetím snímku. Mělo to být celé delší aspon tak o 30 min, aby měl divák čas si utvořit k postavám českým hrdinům nějaký ten vztah. Bylo to takové moc urychlené. Opravdu bych z toho bud za a) udělal dvou a půlhodinový film nebo za b) bych od začátku snímku dával střídavé prolínání scén, kdy cca 10 min vidíme Heydricha, pak další scéna s cca 9min kde přistávají s padákem čeští parašutisti atd. Takto to rozhodně úplně nefungovalo. Atentát a konečné střílení v kostele pro mě nebylo tak efektivní a emocionální jako v Anthropoidovi. Hudba byla ok. Po skončení kina jsem váhal, zda-li dát 3 nebo 4*. Bylo to opravdu na hraně. Celkově mě to ale bavilo, především ta část s Heydrichem, tak proč být zbytečně kritický. Užil jsem si to a někdy si to ještě raz pustím, už jen kvůli skvělému J.Clarkovi. Anthropoid je pro mě avšak nepřekonatelný.

• 19.6.2017  20:45

|30%| Power Rangers mě po shlédnutí traileru moc nezaujal. Podobně to dopadlo i po shlédnutí celého filmu. Mladí herci mě teda moc nebavily, nedokázal jsem si k žádnému utvořit nějaký vztah. Ale hlavním problémem nebyla tato mladá, nevýrazná sestava, celé to bylo dost nudné a nezáživné. Už ten příběh je takový retardovaný, dětský a já nevím co. Morfování? Ty vole, tenhle výraz jsem naposled slyšel na základce. Ještě tak prvních 40 minut mě celkem relativně bavilo, byl jsem zvědav, jak se to vyvine. Technická stránka byla dost amatérská, akční scény mě též moc nezaujali. Jenže pak to upadne do totální nudy a není z ní žádné východisko. Finále je aspon akční, ale už šlo totál mimo mě. Brian Tyler zvládá své soundtracky furt dobře, i když ani zde nebyla jeho filmová hudba žádným velkým zázrakem. Na hraně mezi 1 a 2 hvězdou. Ale znám mnohem horší filmy, takže budu tolerantní.

• 17.6.2017  21:20

|70%| Jsem nečekaně spokojen. Opět jsem předvídal, že to bude nudné a nekoukatelné béčko, to se naštěstí nestalo. Úplná bomba to není, v pokročilé druhé polovině filmu to začíná být tak trochu odfláklé, což je děsně škoda – potenciál to mělo na téměř bezchybnou nízkorozpočtovou záležitost. Úvod, který se pozvolně rozbíhá, je naprosto super. Životem otrávený polda Cage co je vdovec přišel dokonce i o partáka. Poté se seznámí s atraktivní ženou, kterou znásilní a brutálně zbijí málem k smrti hnusný gauneři a to před zraky její malé dcery. Cage tu vystupuje ve vedlejší roli, až ke konci se pěkně projeví – vezme si útok ženy k srdci a začne se mstít. Takže fáze kdy gauneři pěkně zřídí onu ženu a to jak psychicky, se mi dost líbí. Je to opravdu reálné, jako drama se to jeví víc než dokonale. Té ženy mi bylo opravdu líto – realisticky natočeno – nemůžu tomu nic vytknout. I scéna u soudu, kdy to vypadá, že hajzlové, co to způsobili, si snad ani nic neodsedí. Msta o kterou se Cage později postará mi přišla taková urychlená. Mělo filmu přidat tak půlhodiny navíc a víc to celé zdramatizovat a doladit, potom by to možná bylo na plný počet hvězd. Přesto jsem spokojen. Solidní nízkorozpočtové drama, které si ještě někdy pustím.

• 17.6.2017  21:20
    Kód Navajo (2002)

|80%| Za mě spokojenost. Nechápu tolik kritiky. Ale co, jsem na CSFD už opravdu dlouho na to, aby mě to nějak extra šokovalo. Co se týče akčních scén – jsou přímo perfektní. Přehledné, nápadité, intenzivní. Přemýšlel jsem, kde je nějaká chyba. Jedině možná v tom, že to asi čistokrevný válečný film není. Jasně, jsou tu typické aspekty zranění apod. Ale vše je to takové moc urychlené, tempo se ubírá příliš vysoko. A asi tak za půlkou filmu je pasáž cca 20minutových nudných konverzacích, ale to je asi tak vše co bych vytknul. Hudba je solidní, k tématu optimální. Emocionálně to není tak zle natočeno, jak tu někteří píší. Chemie mezi hlavními dvěma postavy se projeví až za půlkou snímku a rozhodně funguje. I se mi ve finále líbil konec, jak to celé dopadlo. Úplná pecka to tedy není, je tam cítit spíše akční nasazení než to válečné pojetí, které tu sice je, ale furt tam není nic zásadního a zapamatovatelného. Přesto si tento film můžu pustit kdykoliv znova a budu spokojen.

• 17.6.2017  21:19
    Ostrov (2005)

|75%| OSTROV je zábavná akční sci-fi podívaná, které se dá vidět i vícekrát. V podstatě si nemůžu nijak výrazně stěžovat. Akční sekvence jsou rozložené tak nějak přiměřeně po celém filmu. První cca 40 minutovka je taková pozvolná, rozjíždí se to, přesto mi to nevadilo. Spíš bych doladil ostatní prvky snímku. Vylepšit napětí a hlavně finále, které mi přišlo moc jednoduché a tak trochu odfláklé, čekal jsem mnohem větší melu, ale zážitek ze solidní podívané mi to nakonec nezkazilo. Děj je primitivná, ale funguje, žádnou slabinu nemá. Stejně tak jako postavy, hlavní McGregor a Johansson, kteří celý film utáhli přímo na výbornou. K tomu dobrý záporák Sean Bean. Hudba bez problému. Akční kousky natočil Bay parádně, zejména akční scénu na dálnici – to nemělo chybu. Takže, určitě by se dalo vylepšovat ještě dost, nějaké to napětí, víc se bát o hlavní hrdiny a přidat delší finále a možná by to byla ještě větší pecka. Tak jako tak je to nadprůměr – o tom žádná.

• 13.6.2017  13:04

|90%| Teprve nedávno jsem se pustil do této Transformerské série, která mi tak dlouho unikala. První dva filmy se opravdu povedly, solidní 4*, třetí mě teda už skoro vůbec nebavil – vše v něm bylo o dost slabší, ale furt to na ty 3*. Na tento čtvrtý díl jsem byl nesmírně zvědav. Zásadní věc je ta, že hlavního představitele Shiu Labeoufa vystřídal Mark Wahlberg. A bezva – povedlo se ! Proti LaBeoufovi nic nemám, v prvních dvou dílech mě celkem bavil, ale ve trojce mě už přímo otravoval. Wahlberg zde hraje svůj obvyklý standart, extra se neprojeví, ale přesto zabaví a proto se už na něj můžu těšit v pátém pokračování. Nejdříve bych se chtěl vyjádřit k extrémně nízkému hodnocení Transformers. Moc dobře to teda nechápu. Snad každý pochopí, že Bay tohle točí především kvůli skvělé, ačkoliv digitální, ale přesto skvělé AKCI ! V tomto 4.snímku vyhladil akci úplně k dokonalosti. Je tvořena několika nápady a vržena do těch nejmenších detailů. Já se tedy na Transformers nedívám pouze kvůli efektům těchto grandiózních akčních sekvencí. Mě totiž nesmírně baví postavy robotů, především Optimus Prime. Pojato je to mírně vážněji, i když se tu pár vtipných scének najde. Příběh je opět jednoduchý, i když zde má své vlastní kvality a hlavně nápady v akci. Hudba od Jablonskyho se víceméně podobá Zimmerově, a to především z Temného rytíře, ale to rozhodně není na škodu. 165 min je dlouhá stopáž, ale filmu určitě neuškodila. Nuda zde rozhodně nehrozí. Nedokážu téměř nic vytknout, pár vylepšení bych vybral, ale to by byli pouhopouhé detaily. Těším se na pátý film !

• 13.6.2017  12:49

|46%| Příběhem, žánrem, hereckém obsazením – tím vším mě toto dílko zaujalo na to, abych si to pustil. Ve finále mě to moc neoslnilo. Prý drsný krimi thriller ? No, asi tak z poloviny, víc opravdu ne. Podle mě je chyba spíše v režii a snad i tak trochu ve scénáři. Snímek mě ani od začátku moc nezaujal. Joaquin Phoenix sehrál obstojný herecký výkon. Wahlberg se tentokrát držel trochu umírněně, ale roli chladnějšího policisty zahrál výborně. Nejvíc mě ale bavil Duvall. Záporáci mi přišli moc nevýrazní. Od scény kdy byl Phoenix při přehlídce výroby drog prozrazen, jsem byl zklamaný, čekal jsem, že to nebude tak rychle utnuto. Pak už se to pomalu posouvalo ke konci do finále, které mě vůbec nebavilo. Ve filmu je řada nelogických věcí. Jak mohli z Phonixe udělat provizorního policistu když bral drogy proboha? No nic, původně jsem dal nejslabší možné 3* - přeci jenom to pár světlých chvil mělo, ale moc jich nebylo. Prostě divný, mírně podprůměrný film, který ani za to 1 shlédnutí nestojí.

• 11.6.2017  10:32
    Mine (2016)

|59%| Rozhodně to není špatný film, téměř po celý čas se dal úplně v pohodě sledovat. Jenže celkově mě až tak moc neoslnil. První cca půle snímku byla ale víc než vydařená. Úvod je zajímavý, pár přestřelek, díky nevydařeného zásahu a až v cca 20 minutě se šlápne na minu. Scéna, kdy parťák hlavního hrdiny šlápne na minu a přijde o obě nohy je drsná a realistická. No, po čase se film začne věnovat pouze onomu vojákovi, který uvízl na mině. Celé je to zajímavé, jenže po čase mě to přestane bavit. Ne, že bych se nudil, prostě je tu pár věcí, které mi neseděli. Třeba když si představuje nebo vidí ducha svého zemřelého parťáka, má vidiny jeho Jenny apod. K tomu takový divný závěr. Takže škoda té pokročilé druhé poloviny, jinak by mě to možná bavilo víc.

• 11.6.2017  10:31

|82%| ČTYŘI BRATŘI je pro mě nečekaně dobrý film. Myslel jsem, že mi sedne o něco méně. V první řadě tu máme zajímavý příběh, který se jen tak nevidí. Čtyři nevlastní sourozenci, které vychovávala adoptivní matka, se po dlouhých letech setkávají, aby pomstili její vraždu. Jsem spokojen se stylem, kterým byl snímek pojat. Rozhodně se nejedná o klasický motiv pomsty. Bratři v čele s výborným M.Wahlbergem jsou poměrně drsní. Jejich počínání, jednání, vztahy mezi sebou – to vše je výborně zahrané. Wahlberg je hlavním tahounem filmu, bez něj by to asi bylo o něco slabší. O akci tu vůbec najde, i když se tu pár solidně natočených přestřelek najde + jedna automobilová honička. Je tu mnoho scén, které mě zaujali, psát to sem ale nebudu. K plnému počtu hvězd mi něco chybí. Spíše bych ještě více naplnil potenciál, přidal pár zapamatovatelnějších scén a možná o jednu akční sekvenci navíc, těžko říct. Ale svým způsobem to lépe asi točeno být nemohlo. Wahlberg si tyhle role rozhodně užívá. Jsem rád, že jsem viděl něco netradičního a skvěle natočeno, toho si cením.

• 8.6.2017  16:20
    Mumie (2017)

|78%| Viděno v kině. Vida, po dlouhé době mi vyšla CSFD projekce. Většinou nemám na projekce čas (v té době mám noční, jsem unaven z práce nebo jiná aktivita). Takže k filmu. První trailer mě moc neoslovil, další už byly o dost lepší. Ve finále jsem poměrně dost spokojený. Odcházel jsem z kina s dobrou náladou. Jak bych toto dílko shrnul v kostce ? Rozhodně se moc nejedná o čistokrevný dobrodružný film. Navíc srovnávat to s Mumií s Fraserem nemá smysl. S Fraserem je Mumie typický dobrodružný film, kde téma mumie, ostatků, hrobů, egyptských pokladů apod má ve filmu hlavní slovo. Zato zde nikoliv. Takže, to jsem naprosto předvídal a ani mi to nevadilo. Film je pojat především akčně a s nadhledem – má docela dost vtipných hlášek a okamžiků, o které se především postará Tom Cruise. Ten byl zde skvělej, ostatně jako vždy. Neměl jsem problém ani s postavy. Příběh je totálně jednoduchý, takže v podstatě ani nestojí za pozornost. Mumie moc respektu nenahání, ale všemi různými efekty je v akci dobrá. Akce je tu téměř furt. Nuda rozhodně nehrozí. V rámci blockbusterů je akce natočena výborně, žádná rozklepaná kamera. Určitě by se dalo vytýkat, ale já nemám extra nic výrazného, na co bych si stěžoval. Absence dobrodružné atmosféry mi tu moc nevadí. Jedině scény s doktorem Jekylem mi docela vadili – to zde být nemuselo. Finále je takové jaké je, ale rovněž s ním nemám problém. Hudba od Briana Tylera je skvělá, po dlouhé době vytvořil solidní soundtrack. Já jsem spokojený. Akční fantasy blockbuster, který je krom skvělé akce doplněn vtipnými scény a hlášky a především výborným Cruisem. Vylepšovat by se dalo, ale co, hlavní je, že mě to bavilo a o dalším shlédnutím nepochybuji.

• 8.6.2017  16:19

|56%| První dva Transformeři mě teda bavili o dost víc. Za mě první film 80% (4*) a druhý mě bavil ještě víc – 85% (4*). Konverzace, neakční scény, vtipné hlášky či scénky, to vše okolo mimo destrukční megaakci mě právě v těch předchozích snímcích rovněž bavilo. Zatímco zde mě kromě akce toho moc nebavilo, dokonce překvapivě ani hlavní představitel Shia Labeouf, který mi zde už přišel tak trochu otravný. Do té doby mi nevadil, možná trochu nafoukaný trouba, ale bral jsem ho. Nevím, kde nastala chyba, patrně asi v režii. Příběh neřeším, ten je v této sérii přímočarý. Akční destrukce mě bavili, i když už neměli takovou intenzitu jako v jedničce a dvojce. Takže, nechci to celé samozřejmě zatracovat, jen už to prostě nebylo ono. Úvod mi přišel už divný, nezáživný a trochu ujetý si představit, že Transformeři byli ukryté na měsíci. Sakra, ten komentář vypadá opravdu kriticky. Odpad či hvězdu přeci nedávám, ale oproti nadšení z předešlých bijáků dávám slabší 3*. Shlédnout se to dá, akce je slušná, jen už to nebylo to pravé ořechové. Veškeré klady, které jsem prezentoval, jsou v tomto dílu snížené na miminum. Divím se, že je tak kritizovaná dvojka. Velkým negativem byla změna Shiovi přítelkyně – to tam raději neměli do scénáře dát žádnou, když se Fox rozhodla nehrát v tomto třetím filmu. LaBeoufa jsem si oblíbil, zde mě tedy spíše otravoval, opravdu divné. Podruhé už to vidět nemusím.

• 7.6.2017  00:10
    Wonder Woman (2017)

|96%| Viděno v kině (s český dabingem). Na Wonder Woman jsem se ani moc netěšil, o nějakém nadšení z trailerů se hovořit nedalo. Třeba takový Batman V Superman mě tedy bavil, ale až taková pecka to nebyla (přesto slušných 75% a 4* jsem dal). BvS bylo takové až moc tvářící se temné a chladné. A právě postava WW mi tam až tak moc neseděla, hlavní hrdinka mi přišla taková chladná. Po skončení této samostatné WW jsem byl totálně nadšen. 3 prvky snímku, které se fakt vydařili: 1. Charakter postavy Wonder Woman byl naprosto fantastický. Je vidět, že záleží také na režisérovi, jak napíše a stvoří filmové postavy. Ve výše zmiňovaném BvS měla WW chladnější postavu, zde úplný opak. Odvážná, bojovná, hodná, cílevědomá, měla prostě srdce. Asi jsem se celkově tím filmem moc pohltil, ale neva. Dokonce to mělo i jisté myšlenky. To jak se WW ptá, proč jsou lidé zlý apod. 2. Nadlehčenost. Další skvělá věc, co se tvůrcům vydařila. Některé scény bylo docela komediální, k tomu vydařené hlášky. Samozřejmě ve finále je to už trochu vážnější. 3. Perfektně natočená akce. Už úvod s Amazonkama byl skvělý. Akční scény jsou rozloženy po celém snímku. Je jich celkem dost. Ta finální je dlouhá, sice už dost přepálená, chybí nějaké napětí, ale něco takového očekávat v tomto filmu je zcela nesmyslné. No, nemůžu si akční sekvence jinak vynachválit. Jednak střih není tak zběsilý jako v BvS a jednak má akce grády a je nasnímána s mnoha detaily. Celkové pojetí této záležitosti je tak trochu i dobrodružné (zezačátku až pohádkové), ale rozhodně mi to nepřekáželo. Soundtrack je na tom rovněž skvěle. Herecké obsazení je dobré. Gal Gadot to zvládla dokonale, klobouk dolů. Chrise Pina moc nemusím, furt zastávám názor, že neumí hrát, v mnoha záběrech vypadá jak rozklepaný ratlík, ale v poslední dobou je to s ním už lepší nebo jsem si na něj zvykl. Už v posledním ST mi moc nevadil, stejně jako zde. Příběh není naštěstí tak přímočarý jak se zezačátku zdálo. Dostal jsem mnohem víc, než jsem čekal. Těším se na postavu WW v následujícím pokračování Liga spravedlnosti. Jen se bojím, že režisér udělá z ní opět chladnou postavu. Snad se budu mýlit. Každopádně Wonder Woman ještě uvidím s radostí mnohokrát.

• 5.6.2017  21:00

|85%| Druhý film Transformers mi osobně přijde ještě o něco lepší jak ten první. Velké rozdíly bych nedělal, ale prostě jsem už byl dost natěšený, jak to bude pokračovat. Samozřejmě je to dějově opět jednoduché, přímočaré a opět ničím nepřekvapující. Přesto mě tahle série začíná bavit. Opravdu nejde jen o nějaké efekty, akci apod. Postavy opět nezklamali, Shia je sympaták, stejně tak jo Megan Fox. Režisér Michael Bay zvládá do svých filmů vsunout více aspektů. V tomto případě jsou to především efekty akce – a to opravdu detailně, smysl pro humor, vysoké tempo, sympatické postavy apod. Prostě tu není nic zbytečně nudného. Přibývajícími díly Transformers tu stoupá délka snímku, což není vůbec na škodu. Mimo akci mě film baví stejně tak. Jablonsky zvládá filmovou hudbu bravurně. Zde jsem si opravdu už myslel, že dám plný počet *. Přesto mi tu ještě něco málo chybí, nějaké napětí, pocit bát se o hlavní postavy apod, ale i tak si tu nemůžu nijak výrazně stěžovat. Nedá se to popsat slovy, Transoformeři mají své kouzlo.

• 4.6.2017  14:23
    Strážce (2006)

|30%| STRÁŽCE je opravdu nezáživný a nudný film, který snad ničím ani nezaujme. Chtěl jsem dát jen tu 1*, bylo to zhruba na hraně mezi 1/2*, ale nakonec jsem tu nejslabší možnou druhou dal. Ve filmu je ale cítit jistá kvalita a dva výborní herci Michael Douglas a Kiefer Sutherland. To jsou asi tak jediné klady. O akci tu moc nejde. Od poloviny filmu tu započnou přestřelky, které jsou tak nějak průměrně natočeny – je to spíše takový nutný doplněk k filmu. Abych se pravdu přiznal, tak jsem se dost ztrácel v ději. Tvořilo ho dost postav a nějaká ta pointa či rozuzlení? Sotva jsem postřehl, že tam něco takového bylo. Určitě jsou horší filmy, zas tak kritický být nechci, ale i tak jsem čekal o něco lepší snímek.

• 4.6.2017  14:23
    Jezero smrti (2008)

|80%| Dostal jsem na tenhle filmový počin typ a rozhodně toho nelituji. Žánrově bych to rozhodně k hororu nepřiřadil. Je to prostě jednoduchý a nekompromisní thriller s možným nádechem drama. Úvod je sice pozvolný, ale rozhodně nenudí. Seznámíme se tu s postavami, hlavní hrdinka Kelly Reilly tu má nejvíce prostoru, k tomu jako její přítel Michael Fassbender rozhodně jako sympaťák potěší. I postavy zákeřných huberťáků jsou dobře napsané a i zahrané. Takže film se bude vyvíjet tak, že naschvály a znepříjemňování života mladého páru těmi výrostky se budou stupňovat. Pár drsnějších okamžiků tu rozhodně nemine. Vše je přiblížené celkem realisticky. Chápu i počínání hlavné hrdinky, která bez milosti zavraždí pár výrostků. Někteří uživatelé na csfd zde píší, že film nemá hlavu a patu. Proč hlavní herečka filmu zabíjí děti apod. Je to přece logické, ne? Je to přeci jen člověk, brutálně zavraždili jejího přítele, kterého před tím dost ošklivě mučili, prostě je to na psychiku strašně náročné. Chápal jsem i počínání vůdce těch mladistvích grázlů. Jeho otec je vožrala a surovec, tak je jasné, že z něj vyrůstá takový parchant. Takže jsem i pronikl do hloubky postav v tomto snímku a vše pochopil. Kdyby byl bohatší scénář a něco víc zapamatovatelnějšího, možná bych hodnotil ještě lépe. Ale tak jako tak jsem s touto záležitostí velmi spokojen.

• 29.5.2017  20:49

|50%| Kvalitně natočená akce, přestřelky, jedna solidní automobilová honička a především bitky to zachránili před totální nudou. Mě film v podstatě vůbec nebavil. 1/3 filmu – u toho jsem usínal, nedokázal jsem se vcucnout do děje, postavy včetně hlavního Foxxe, mi byli ukradené. 2/3 filmu byla už lepší, pár velmi slušných soubojů a poslední 3/3 se pořádně akčně rozjela. Velká škoda, že neměl film lepší scénář, postavy, tempo a já nevím co vše ještě. Kdyby tomu tak bylo, tak by to bylo perfektní novodobé béčko. Takto se to dá shlédnout vyloženě jen kvůli akci. 3* dávám z milosti.

• 29.5.2017  19:22
    The Visit (2015)

|65%| Tomuhle počinu jsem se vyhýbal a to s jednoho prostého důvodu. Nemám rád filmy točené ruční kamerou. Prostě to není můj styl, kamera se klepe (což je tedy logické), celé mi to přijde amatérské apod. No, ale tomuhle jsem nakonec šanci dal. Především kvůli režisérovi Shyamalanovi, který natočil dost zajímavých filmů. Co se týče žánru – nebudu tu psát jako ovce, že jsem poznal Shyamalanův styl, že je to jeho rukopis apod. Já bych nepoznal, kdo tohle točil. Přesto jsem relativně spokojený. V rámci možnosti je to natočeno víc než solidně. Už i ta slabší ½ snímku mě bavila. Zaujalo mě herecké duo dětí, kteří to sehráli dokonale. Stejně jako jejich prarodiče. Takže určité scénky mě tu bavili. V 2/2 se to už trochu přiostří + finále ve kterém je pointa. Nepřišla mi nějak šokující, ale povedla se. Rozhodně bych doladil a obohatil scénář, aby to bylo bud pojato drsnějším způsobem (zde bylo jen PG-13) nebo přidat širší pointu s více nápady ve scénáři. Jinak si nemůžu výrazněji stěžovat. Pecka to není, ani ty 4* dát nemůžu, přesto jsem ale spokojený. Nadprůměrná jednohubka, která potěší.

• 29.5.2017  19:21
    Úkryt (2002)

|74%| PANIC ROOM je určitě kvalitní snímek s kvalitní režií. Finecherovi se povedla skvělá kamera, dostačující scénář, výborné postavy, at už kladné Jodie Foster, její dcera nebo záporné role v čele s F.Whitakerem. Vzhledem k námětu je jasné, že je to takové přímočaré, jednoduché, ničím to extra nepřekvapí, ani koncem, ale přesto mě to bavilo a v rámci možnosti to asi nemohlo dopadnout lépe. Možná ano, možná ne. Určité napětí, nápady – to vše snímek nabízel. Nuda zde rozhodně nehrozí. K tomu solidní soundtrack od Howarda Shorea. Za mě spokojené 4*.

• 26.5.2017  19:43
    Kill'em All (2017)

|50%| Na KILL’EM ALL jsem se velmi těšil. Rozhodně jsem zůstával při zemi, vím moc dobře, jak většina současných béček dopadá. Ve výsledku moc nadšený nejsem, ale nedá se ani mluvit o velkém zklamání. Režijně je to točeno dost amatérsky a pojato divným stylem. Takovým stylem, kdy posloucháme ženskou, co vypráví své zážitky z dramatických událostí, které prožila. K tomu je to ve finále okořeněno pointou, která mi přišla trochu pitomá, ale neřešil jsem ji. Co se týče amatérského díla režiséra, zatracovat ho rozhodně nehodlám. V tomto případě jsem ocenil snahu. Akce je rozložena po celém snímku, máme tu dost přestřelek a i soubojů. Přestřelky jsou průměrné, stejně tak jako bitky, ale aspon jsem viděl JCVD v akci, kdy se pere, to mě relativně uspokojilo. K tomu obstojná závěrečná bitka JCVD vs Bernhardt. Co se týče synáčka, musím ho strašně pochválit, že si zde střihl 2 menší, obyčejnější fighty, do konce šel i proti JCVD. xD Nejvíc mě ale blažilo u srdce, že mu změnili jméno na Kris Van Damme. xDDD To jsem vše o jeho synovi napsal ironicky. ;) Herecké obsazení bylo takové normální, akorát mi tu nehorázně vadil Perer Stomare. On jako agent FBI? Vypadal spíš jako ošklivej a hloupej gangster. No, takže čistě průměrná záležitost, která se dá vidět jen jednou, ale neurazilo to. Škoda, že neměl film jiný příběh a lepšího režiséra, mohlo to být lepší.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54