mzss1

Martin Zbubna

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 11.10.2018  18:55

(15%) Bože, to byla ale píčovina. Já od toho teda nic extra neočekával, ale aby mě to po celý čas tak nehorázně sralo a otravovalo? Foster zde hrála naoko totální starou krávu a Goldblum byl tak nevýraznej, že jsem si ho málem nevšiml. Jedině Bautista mě zde alespoň trochu bavil, i když to taky moc zrovna nevytrhl. Děj je takovej divnej, celé je to strašně nudné. Konverzace nehorázně uspávají. Skoro nic mě na tomto snímku nebavilo. Až 3/3 byla víc akčnější, ale i tak mi to bylo dosti ukradený, když jsem si nedokázal oblíbit postavy a vžít se do nudného děje. Odpad nedám, ale i tak to byla absolutní ztráta času.

• 11.10.2018  18:54
    Temné síly (2018)

(56%) The Darknest Minds je takový mix všelijakých novodobých filmů, což mi vůbec nevadí, ale tentokrát se mé hodnocení celkem shoduje s CSFD, což nebývá pokaždé. Mě jsou recenze a všelijaké hodnocení vždy ukradené. No, tak co můžeme pochválit ? Rozhodně si to na nic extra nehraje. Postavy mě bavily, především ty kladné. Hlavní hrdinka je nanejvýš sympatická, skoro po celý čas snímku se tu stále něco děje. Děj je docela jednoduchý, jen mě mrzí, že se ve výsledku nikam dál neubere, prostě to celé ve finále moc nevygraduje. A tím nemyslím, aby to bylo nějaké přeakčnělé, na to si tento snímek nehraje, jen bych si to představoval trochu lepší. Po druhé půlce filmu to jde s dějem z kopce, takže už tu nemáme žádné napětí apod. Ale i tak si nemůžu nijak výrazně stěžovat. Hudba celkem ok. Jako jednohubka to zlé nebylo, nebyla to žádná typická trapárna s mladými herci. Koukatelný průměr na zabití jednoho večera.

• 9.10.2018  16:37
    Attrition (2018)

(65%) Konečně tu máme po dlouhé době alespoň solidně koukatelnou Seagalovku. Poslední dobou se S.Seagal objevoval v totálních sračkách, kde hrál dohromady tak 10 minut a to byl jako hlavní hrdina na plakátku. Takže bez nějakých keců krátce shrnu toto dílko. Příběh je dost jednoduchý, scénář také, ale nenašel jsem tu nic, co by mi výrazně vadilo či pohoršilo. Akce je solidní. Bitky jsou slušné, hezky krvavé, Seagal tu má pár dobrých, úderných chvatů – po delším čase jsem si ho víc užil. Najde se tu i pár dobrých přestřelek. Samozřejmě, je tu i pár divných krvavých efektů, ale to bych moc nekritizoval, holt vada v režii. Technicky je to zrežírováno docela zajímavě, ani ta psychologická stránka filmu, to povídání o životu, zlu apod, mi nevadilo. První hodka filmu byla taková pozvolná, ale já se nenudil, sem tam se něco dělo furt. Konec mi přišel ale takovej moc fantastickej, vše dobře dopadlo. Takže celé to finále bych trochu víc zdramatizoval + vylepšil charisma záporáků, kteří nebyli nejhorší, ale dalo se z toho vytěžit ještě víc. Tak jako tak jsem docela spokojen. Konečně tu máme videobéčko, kde tu máme Stevena v hlavní roli. Kéž by něco podobného ještě natočil, uvidíme.

• 29.9.2018  16:19

(49%) Viděno v kině. Strašně divný film, že jsem dlouhou dobu neměl ani chut ho okomentovat. Prvně jsem dal nejslabší možné 3 hvězdy, ale nyní to srazím na lepší 2*. Tak nějak slabý průměr to je, ale i tak jsem zklamaný. Nechápu, proč lidi remcali na PREDATORS nebo na AVP. Predators byl jasný kopírák, takže bych si klidně myslel, že ho režíroval Black. Ale byla to tak věrná napodobenina, že jsem tomu nemohl vytknout nic. AVP bylo takové moderní a hrálo to převážně na úžasných efektech, takže opět v mých očích pecka. Ale tohle? Tohle je z universa Predátorů a klidně i Vetřelců zatím to nejhorší co jsem viděl. Můžu skromně na tomto slabém snímku pochválit relativně dobrou akci, která je svižná, nenudí, má pár nápadů – tady není co kritizovat. Dále mě občas rozesmála stupidita a vtípky těch rádoby gangsterů. Sice mi to k filmu moc nepasovalo, ale párkrát jsem se zasmál. K tomu patří i pár komediálních scén. Některé mi přišli ale trapné. Třeba ty predátorské čoklové – to bylo fakt ubohé, ještě měli dredy jako predátoři. WTF kurva ? Hlavně ten jeden vesmírnej čokl, ze kterého se nakonec stal poslušněj pejsek ňafíček. Klasický Predátor byl celkem fajn, jen ty 3 wtf scény mě teda opravdu rosekaly. Nemám ani chut je jmenovat. A ten ultimátní lovec jako kráva mě též moc nenadchnul, konec je už takový divný, nebavil mě. Hlavně mě mrzí, že nebylo moc vidět pohled Predátorů. Ten ultimátní jich pár měl, ale nic moc. Hlavně ten můj klasický trojúhelník, kdy lovec zamíří na obět a vystřelí, to tu nebylo. Hudba se moc nezměnila, i když ji skládal opět jiný hudební skladatel. Strašně divné pocity z toho mám. Už si to nikdy ale nepustím.

• 20.9.2018  20:43
    Reprisal (2018)

(50%) Klasické akční béčko nové doby. Sice nic světoborného, ale taky nic extra strašného. Grillo jako hlavní hrdina mi ze začátku trochu vadil, ale pak jsem si na něj zvykl. Willis zde byl strašně nevýrazný až zbytečný, ale aspoň si ke konci trochu zastřílel. Děj je jednoduchý, atmosféra je ale docela solidní. Vcelku je to napínavé, postupem času snímek nabírá obrátky. Najde se tu pár dobrých přestřelek. Přesto se zde objeví nějaká ta hloupost. Celkově je to tak půl na půl – čistý průměr. Jako jednohubka to zlé nebylo. Víckrát si to ale nepustím.

• 12.9.2018  20:29
    The Titan (2018)

(65%) Zas tak zlé mi to nepřišlo. Bylo to takové temné, komorné. Tempo to mělo pomalé, ale dobře se na to dívalo. Působí to jako jednohubka, ale větší kritiku bych tomu nedával. Worthington mi zde neskutečně seděl, stejně jako zbylé postavy. Nevím jak to celkově popsat. Možná, že se nic výrazného nedělo. Postupně se skupinka dobrovolníků měnila a mělo to na ně negativní účinky, jen hlavní hrdina vše hravě překonal. Scénář mohl být zajímavější a závěr byl moc urychlený, jinač jsem si nestěžoval. Nemám co dodávat, zajímavá jednohubka. Už se na to asi nikdy nepodívám, ale neurazilo mě to.

• 12.9.2018  20:29
    Time Trap (2017)

(64%) Na doporučení kámoše jsem se na to bezmyšlenkovitě vrhl. Vzhledem k malé stopáži mi to uteklo docela rychle, takže jsem se svým způsobem i zabavil. Ale velkou pecku bych z toho nedělal. Jako jednohubka na zabití večera je to suprová volba, nic víc v tom ale není. Také se teda nedá tento malý sci-fi počin moc kritizovat. Hlavním kladem mi teda přišly postavy. Ani jedna z nich na mě nepůsobila trapně a postupně jsem si je začal oblibovat. Příběh jednoduchý, nápad perfektní. Nebylo to nějaké přeakčnělé a plné zvratů. Jen to mohlo být tak o 30 min delší a nemít tak ukvapený závěr. Posledních 10 min mě teda už moc nebavilo. Což je velká škoda, že to film tak utopilo. Ale nebudu tak kritický. Škoda to je, ale furt je z toho lepší nadprůměr.

• 1.9.2018  15:47

(60%) Dost rozporuplné pocity. Jako horor to není špatné, je zde cítit úplně jiná kvalita než ty dnešní V zajetí démonů, Insidious apod. Má to Rko, je to takové tíživé, postavy jsou zde nesmírně nešťastní a i to umí skvěle zahrát. Jenže v tomhle je asi paradox, protože někdy ty jejich herecké výjevy působí trochu úsměvně a hlavně moc přehnaně. Ale jak píši, tak to prostě působí. V reálu věřím, že to jejich chování by bylo normální. Snímek obsahuje spoustu nezodpovězených otázek. Ne na všechny dostaneme odpověď, ale to mi v tomto případě moc nevadí. Celé to má takové pozvolné tempo, ale furt je na co se dívat. Chvílemi mě to bavilo víc, chvílemi zase méně. Bohužel, finále mě už vůbec nebavilo a úplný závěr mi přišel naprosto debilní, což film trochu shazuje. Nedá se to moc popsat slovy. Je to netypický, až psychologický horor, který nemusí sednout každému. Podruhé už bych si to nepustil. Přeci jen to mohlo být v tomto případě stopáží trochu kratší a o lepším závěru už nemluvě. Takže ve výsledku menší nadprůměr, nic víc. Jistou kvalitu to ale rozhodně má.

• 27.8.2018  17:40

(25%) Moc jsem od toho neočekával, ani se mi do toho nechtělo, ale rozhodně jsem netušil, že to bude GHOST STORIES až taková sračka, která místy prostě nemůže ani dávat smysl. Ne, že jsem to celé nepochopil, ale jisté mezery mám, hlavně v poslední cca 20 minutách. To šlo už opravdu mimo mě. První případ o nočním hlídačovi je celkem dobrý. Najde se tu pár dobrých scén, ale tím to končí. Přesně jak psal uživatel CSFD sniper18, pak už opravdu není o co stát. Druhý případ je už nudný a mladíkovo ječení jak kráva mi hrozně vadilo. Ten třetí případ je tak nezáživný, že jsem málem usnul. Pak začne sekvence o tom hlavním vědcovi a to už je úplným pohřbem filmu. Takže to nebudu dál rozpitvávat. Celkově mě to absolutně nebavilo, hororových prvků zde moc není, možná něco málo u toho hlídače. Nikomu toto nedoporučuji, je to ztráta drahocenného času.

• 27.8.2018  17:39
    Calibre (2018)

(95%) CALIBRE je teda opravdu pro mě nečekaným a velmi příjemným překvapením. Zpočátku to působí jako jednoduchý, obyčejný thriller, ale jak se snímek hrne kupředu, tak si ho začínám vážit víc a víc. Krom toho vše pak dává nějaký ten psychologický smysl. Úvod nám krátce a jednoduše předvede dva hlavní herce. Pak nastane děsivá a vyloženě hrozná situace, ve které bych opravdu osobně nechtěl být. Nechtěné zabití chlapce bylo hrozné, ale instinktivní odstřelní jeho otce, to jsem nečekal. V tu chvíli jsem měl v hlavě guláš a byl jsem na jednoho z dvou postav opravdu naštvaný. Postupem času jsem začal ať už částečně nebo tak vnímat rozhodnutí, která člověk občas ani nechce udělat. Ale v té chvíli je to opravdu rozhodující a jde opravdu o nanosekundy. Napětí je asi v tomto případě pro mě nejlepším kladem filmu. Navíc scénář není nijak moc přeplácaný, vše je jednoduché, což rozhodně není na škodu. Závěr jak někteří píší, že je debilní, mě naopak přišel prvotřídní. Už i po té psychologické stránce. Mladíci udělali fatální chybu, především jeden z nich. Rozhodnutí, které musel, jeden z nich na konci filmu učinit nebylo vůbec lehké. Sledoval jsem to se zatajeným dechem. Nevím co k tomu dodávat ? To se musí vidět, než abych tady vše vyzradil. Možná ještě bych přidal trochu víc té brutality, ale to už by bylo asi moc. Už tak ta situace bylo dost zlá. Já jsem naprosto spokojený. Jednoduchý koncept, těžká situace, skvěle zahrané a s velmi silným závěrem. Jeden z nejlepších thrillerů poslední doby.

• 27.8.2018  17:39
    How It Ends (2018)

(65%) Pro tyhle postapo filmy mám prostě slabost. A ani mi kolikrát nevadí, že jsou dost nízkorozpočtové. Co se týče tohoto snímku, tak v podstatě nemám ani co výrazného vytknout. Sice se nedá hovořit o nějakém velkém nadšení, ale i tak mi to vcelku sedlo. Je to tedy jednohubka, ale na zabití večera výborná. 1/3 je solidní, seznámení s hlavními herci, slušný rozjezd, zajímavý soundtrack, jehož hudební motiv se v průběhu celého filmu několikrát opakuje atd. 2/3 je už slabší, ale furt se tu něco děje, trochu bych přidal brutalitu a nějaké ty více zapamatovatelné scény. Přesto mě potěšilo pár zručně natočených automobilových bouraček. Poslední cca 3/3 je už viditelně slabší, už mě ani nezajímalo, jak to dopadne a konec je takový, jaký je. Herecká sestava je na tom dobře, duo Whitaker a James – super volba. Oddychovka jak vyšitá, lepší nadprůměr.

Extinction (2018)

(70%) EXTINCTION je další zajímavý sci-fi, který rozhodně nepovažuju za nudnou nízkorozpočtovou podívanou jak tu někteří na CSFD píší. Od začátku do konce se něco děje a mě to bavilo. Poslední třetina filmu byla už dost předvídatelná a už to nemělo takový náboj. Akce byla slušná, ale mohla obsahovat víc nápadů. Ale i ty emoce celkem fungovali. Má to 1 zásadní dějový zvrat, který je ve filmu rozumně vysvětlen, i když asi ne tak do podrobna jak bych si přál. Hlavní hrdina je sympaťák, ostatní herci též bez problému. Působí to sice takovým jednorázovým způsobem, ale já ty slabší a vydřené 4* prostě dám. Klidně se k tomu ještě někdy jednou při dobré náladě vrátím. Palec nahoru.

Upgrade (2018)

(80%) UPGRADE je nečekaně solidní snímek, který mě bavil od začátku do konce. Po akční stránce to nebylo špatné, i když scény, kdy hlavního hrdinu ovlivňoval tajemný STEM, který ovládal jeho tělo, byly tak docela vtipné. Ale přesto, film má velké tempo, docela i napětí, celé je to zábavné, ke konci slušná pointa. Jen ty emoce zde byly takové suché, ale velký problém jsem s tím neměl. I celý ten vizuál blízké budoucnosti byl perfektně zvládnutý. Kdyby bylo od každého něco víc vylepšeno, zejména akce a aby byl film delší a pestřejší, tak by z toho mohla být ještě větší pecka. I tak jsem ale plně spokojen. Je to o dost lepší než některá současná silně přeceňovaná akční áčka viz MI6 nebo Equalizer 2.

Máš ji! (2018)

(60%) Poslední dobou mě novodobé komedie moc neberou. Prostě se nedokážu pořádně zasmát. Téhle jsem teda nakonec šanci dal. A výsledek ? Ani pecka, ani katastrofa. Nápad to mělo opravdu výborný, to se musí ocenit. Jen to bylo celé takové nevyrovnané a v poslední třetině to ztrácelo dech a finále bylo takové zvláštní, jinak s tím větší problém nemám. Párkrát jsem se zasmál, bylo to zajímavě natočeno. Sice samé zpomalovačky, ale to mi v tomto žánru nepřekáželo. J.Renner byl skvělý i v téhle úloze. Ostatní herci se chovali sem tam trochu trapně, a to zejména ženské obsazení. Abych dal lepší hodnocení, muselo by to být vtipnější, možná ztřeštěnější a s ještě větší dějovou hloubku. Jinak celkem obstojná, lehce nadprůměrná novodobá komedie, která neurazí.

• 21.8.2018  17:45
    Equalizer 2 (2018)

(54%) Viděno v kině. Nejdřív bych chtěl napsat něco málo o prvním Equalizeru. První shlédnutí mě až tak nechytlo, ale po čase se z toho stala má srdcovka, kterou si pouštím opakovaně. Ze 70% jsem navýšil na 90% - 5*. Na toto pokračování jsem se nesmírně těšil. Samozřejmě jsem se držel radši při zemi, nedávný šestý MI mě docela zklamal a ve finále jsem i lehce zklamaný z tohoto snímku. U první Equalizera oceňuji silný příběh, který se netočil jen okolo postavy D.Washingtona, ale měl kvalitní, nezapomenutelnou akci, epické finále, skvělou hudbu, záporáky atd – zde je máme vlastně vše, ale tak o 70% v menším měřítku. A to je docela problém. Film nechci moc kritizovat, je to točeno tak neškodným způsobem, že nemůžu být nějak víc naštvaný. Denzel je skvělý jako vždy, jeho role McCalla je opět skvělá, ale to nevytrhne celý film. Akce je zde o dost méně a ani moc neoslní. Úvod ve vlaku je dost krátký, potěší, ale ani se v té rychlé vyvraždovačce nemohu orientovat. Druhá vyvraždovačka v hotelu je dost povedená. Nechybí ani slušná akce v autě, ale to je celé. Finále je krátké, pár zneškodní a podání hlavního záporáka, které bylo slušně krvavé, ale dost přehranné a násilně vhozené do soundtracku, který mapoval finále předchozího filmu. Celkově zabití Denzelovi bývalé kolegyně bylo smutné, ale debilně nasnímané ve dvou scénách, což nakonec smysl dává, ale i tak. Nějaké dějové posuny zde nečekejte, vše je tak jednoduché, přímočaré a Washington je tu zcela nesmrtelný. Čím víc píšu tento koment, tím víc jsem zklamanější, ani na nadprůměr to nemůžu zařadit. Na tohle se už nikdy nepodívám. Jako jednohubka je to fakt neškodné, ale nevěřím tomu, že to točil Fuqua. Jak to mám sakra tedy shrnout ? Pár slušných akčních scén se tu najde, ale nezaujaly mě moc. Příběh je slabý, Washington je ale skvělý, stejně jako jeho postava. Kamera je nasnímána dobře i v obyčejných záběrech, to jako jo. No, takže pouhopouhý průměr, víc NE.

• 18.8.2018  14:39

(82%) Viděno v kině. První trailer mě teda skoro vůbec nezaujmul. I to vypadalo, že tam bude Stathama málo a že bude nudnej. No, opak se naštěstí stal pravdou. Jen je docela škoda, že film nebyl Rko a neměl dramatičtější finále, jinak bych asi šel do plného počtu hvězd. Čekat od toho čelisti je samozřejmě nesmysl. Snímek má zpočátku pomalejší tempo, ale to mi nepřekáželo, ještě krátký úvod se Stathamem mohl být delší a srozumitelnější, ale pak už mě to začalo víc a víc bavit. Nečekaně mě chytla atmosféra, bylo tu i dost napínavých a nepředvídatelných scén. Statham hláškoval jako o život, do jeho role se opravdu vžil bravurně. Překvapila mě i příjemná sestava herců. Vedle skvělého Stathama mi sedl i Cliff Curtis. Hudba byla taková normální. Scény se žraloky byly dobré a hlavně mě potěšilo, že nebyli v každém záběru pořádně vidět. Finále na pláže bylo takové spíš už vtipné. A zabití žraloka ke konci už totálně přestřelené. Přesto si tu nemůžu nijak výrazně stěžovat. Žádná nudná chvíle tu ani snad nenastala. Bylo to zábavné, přiměřeným způsobem vtipné, hezky natočené scény. Čekal jsem opravdu o dost méně. Palec nahoru!

• 17.8.2018  15:41

(50%) Viděno v kině. Říkejte si, co chcete, ale bez většího sáhodlouhého románu musím s lítostí konstatovat, že je tohle zatím nejslabší díl ze série. Nechci být moc kritický, ale mě to moc nesedlo. Čekal jsem téměř maximum a ono se tak bohužel nestalo. Příběh je snad nejnudnější, nevýrazný, sotva funguje, ale to bych moc nekritizoval. Horší byly zvraty, které jsem asi tak do první půle filmu akceptoval – smysl dávali, ale pak už jich bylo moc + mám 2 nezodpovězené otázky. Celkově mě snímek docela nudil. Mělo to sice podobný styl jako předchozí pátý díl, ale ten mě bavil o dost víc a to byl dějem specifičtější a složitější. Tohle je prostě jak lidí říkají: Vaření z vody. Nikam se to neposouvá, no fajn, tohle je asi ten nejmenší problém. Ani ta akce mě moc nezabavila. Přestřelky jsou dobře natočené, i když jedna scéna ve tmě mi přišla dost nečitelná a zmatená. Velkolepější akce tu moc nejsou, akci tvoří pár menších. Některé zaujmou víc, některé méně. Finále s vrtulníkem už mě tolik nechytla. Mě se líbila úvodní scéna s padákem a bitka na wc – to nemělo chybu. Jinak bohužel nic, na co bych vzpomínal. Ještě stojí za kladnou zmínku Cruisův skok z okna a pronásledování Cavila, které bylo dlouhé a kamerou pěkně nasnímané. Jako jistá kvalita tu je, ale abych ohodnotil čistě průměrně, to mě teda dost mrzí. Herecké obsazení na tom taky nebylo nějak nejrůžověji. Nejvíc mě teda logicky bavil hlavní Tom Cruise, který pořád umí hrát, je to borec, čím je starší, tím svěžejší, fandím mu! Ale tenhle film sám opravdu utáhnout nemohl. Ostatní herci ani moc nestojí za zmínku, prostě doplnění do počtu. Třeba ještě takový Henry Cavil mě zde bavil, měl kamenej, hustej výraz – nepřehrával, hrál přirozeně. Zamrzelo mě, že takový vtipkař jako Simon Pegg zde byl svojí zábavnou postavou upozaděn. Hudba je furt stejná, tentokrát ji skládal Lorne Balfe – povedla se. Sice ne tak, abych ji v uších poslouchal samostatně, ale k filmu byla adekvátní. Takže co? Zklamání roku. Ty 3* automaticky dávám, jak už píši, kvalitu to má, ale já ji nedokážu ocenit. Nebýt Cruise, dám 2*. Příběh, akce – tyhle dvě hlavní prvky snímku mě nedokázali uspokojit a to je špatně. Takže komentář vypadá opravdu kriticky. Určitě to za to shlédnutí asi stojí, někomu to sedne pravděpodobně víc. Není tam nic, co by bylo vyloženě špatného, pětka měla podobný styl a líbila se o dost víc. No, jsem zvědav na sedmičku. Snad si dá McQuarrie víc záležet nebo nejlépe ať ji natočí jiný režisér.

• 9.8.2018  10:03

(80%) Vadí nevadí ? Tenhle film mi určitě nevadil ! Každopádně se opět chytám za hlavu proč čeští distributoři nezvolili název Pravda nebo úkol ? No, to je vlastně fuk. Každopádně moc jsem od toho nečekal a dostal jsem hodně. Tak trochu chápu, že to asi moc lidí neoslnilo, trochu to připomíná Nezvratný osud a to já rozhodně ocením. Škoda, že to nemá Rko a že některé úmrtí nebyli zajímavější + ve finále se to začalo dějem a zvraty už trochu motat, ale velký problém jsem s tím neměl. Poslední vteřiny snímku k úplnému finále – to jsem celkem přijal. Ze začátku mě to moc nechytlo a pak mě to začalo dost bavit. Především jsem se obával mladých herců a nad mým velkým překvapením jsem jim i fandil – zahráli to dobře. Především hlavní ženské duo. Našlo se tu i dost slušné napětí + některé úkoly byly i vtipné. A k tomu pár slušných odhalení pravd. No, sedlo mi to, moc to kritizovat nemůžu. Ještě se k tomu někdy s radostí vrátím.

• 28.7.2018  19:47

(100%) Viděno v kině a to 2x !!!! A JE TO TAM!!! Nechci moc srovnávat, jedničku miluju, ale tohle nejen, že se jí vyrovnalo, ale já bych řekl, že i svým způsobem překonalo! První film byl takový střeštěný, komediální, zato tahle záležitost mi přišla dost serióznější, vyspělejší a také dost romantičtější. Dějové linie krásně do sebe zapadli, sledovat mladou Donnu v podání Lily James – to byl kurevsky dobrý nápad. Nejen proto, že je Lily krásná ženská, tak i proto, že se do roli mladé Donny vžila opravdu bravurně. Ke konci dojde i na nějaké ty dojemné scény. Amanda Seyfried mě zde opět bavila, byla už rozumnější a zpívat nezapomněla. No, takže po příběhové stránce je to velmi silná záležitost. Dále, písně – naprostá BOMBA. Těžko říct, která mě bavila víc. K tomu skvělá CHER na konci. Běžně dokážu filmy rozebírat v komentářích do nekonečna, ale u tohohle to popsat slovy nemohu.

• 28.7.2018  19:41
    Mrakodrap (2018)

(55%) Viděno v kině. Tak já nevím, nedá se mi to moc dobře hodnotit. Je to opravdu divný film. Akce tu je, je natočena dobře, Rock je skvělý jako vždy, moc záporů bych tu neviděl, přesto mi to přišlo takové celé jednorázové až průměrné. Děj byl samozřejmě primitivní, ale byl i děravý a snadno odhalitelný – neobsahoval žádnou pointu na konci. Záporáci byli teda opravdu nevýrazní a slabí. Vizuál a celkově provedení mrakodrapu bylo ale skvostné – to se musí nechat. Takže asi tak, nedokážu k tomu víc napsat. Podruhé už to nedám. Neobsahovalo to nic, na co bych si vzpomněl, ale zas mě to vůbec neurazilo.

• 11.7.2018  19:38

(72%) Viděno v kině. Čtvrtý, natočený film Očisty, tentokrát jako prequel, proč ne ? Celá tahle série mě baví. Sice to nevyniká nijak světoborně, abych si to každý den pouštěl, ale je to oddychovka, která se nedá nijak hluboce kritizovat. To samé platí i o tomto novém přírůstku. Dal jsem opět 4*, sice trochu slabší, ale co už. Ta tématika už je samozřejmě trochu ohraná, nápadů moc nepřibylo, ale i tak dobrý. Akce je slušná, začíná to dost pozvolně, sem tam nějaké podřezávání, pak započnou přestřelky a ke konci i nějaký ten výbuch. Celé to bylo takové realistické. Sice se už trochu vytratila ta pravá atmosféra očisty, ale to bylo možná způsobené tím, že tohle byla první. Někteří lidé ani nevěřili, že to bude taková mela. Hereckou sestavu tvoří sympatičtí a mnohdy i hustí černoši. Hlavně ten maniak Skeletor byl k nezaplacení (škoda, že neměl víc prostoru). Takže já se vůbec nenudil a ani mi nepřišlo, že by se začátek tak táhl. Mohlo tu být více nápadů a pro příště bych třeba zvolil ještě ujetější a šílenější přístup. No uvidíme, zda-li tu v budoucnu budeme mít ještě nějaké pokračování.

• 11.7.2018  19:38

(58%) Od tohoto režiséra mě filmy The Package, Savage dogs bavily a Accident Man mě dokonce totálně nadchnul. Jenže tento The Debt Collector byl už o dost slabší. Moc mě to ale nezarmoutilo, každý den není posvícení, krom toho to až taková tragédie nebyla. Souboje jsou velmi dobré, sice ne tak jako v nedávném Accident man, ale přesto to mělo svoje. Problém byl s filmem jako celek. Žánrově to moc v ničem nefiguruje. Ústřední dvojice parťáků Adkins a Mandylor – to byl tedy krom dobrých bitek druhý a poslední, velký klad filmu. Jistá chemie mezi nimi tu byla, Mandylor svoji roli sehrál bravurně, stejně jako Adkins, který se spíše držel svého hereckého normálu. Jenže snímku postupně docházel dech. Příběh, děj, zápletka atd – to vše je zde nulové. V té cca 1/3 to nevadilo, tam jsem se dost pobavil a i zasmál, jak to bylo místy ujeté (v dobrém slova smyslu samozřejmě), v 2/3 už to dost upadalo a v poslední části už mě to skoro vůbec nebavilo + divné finále, které to dost pohřbívá. Chtěl jsem dát dokonce 2*, ale vzhledem k dobrým fightům a skvělému hereckému duu dávám pohodový průměr. Víckrát to ale už nedám.

• 1.7.2018  17:00

(40%) Viděno v kině. Oběsím se ! A můžu si za to sám. První film, který je oslavován jako pecka režiséra Villeneuvea mi moc nesedl. Prostě režijní styl toho režiséra moc nemusím až na nového Blade Runnera, který mi nečekaně sedl. Tohle pokračování mi přišlo téměř identické. Mělo to jiného režiséra, jiného hudebního skladatele a přesto mi to přišlo naprosto stejné. Podle trailerů jsem čekal akčnější styl, nekompromisního Benicia atd. Bohužel skutek utek. Úvod se rozjíždí opravdu slibně, jenže pak se to po pár vcelku slušných akčních scénách trochu zadrhne a máme tu druhou půlku filmu a ta je až do konce nesmírně utahaná. Takže popořadě. Akční scény jsou slušně natočeny, sice ne nějak profesionálně, ale nic proti nim nemám. Finální akce už je o dost méně, ale budiž. Pochválit ještě můžu herce Brolina, který mi do role pěkně seděl. Benicio, no těšil jsem se na něj. Nezahrál to špatně, ale mohl se předvést víc. A tím myslím hlavně po akční stránce. I mi nepřišel tak nekompromisní jako v jedničce. No a hlavním kamenem úrazu byl scénář a příběh. Příběh, nikam se neposouval a scénář ? Škoda slov. Netušil jsem, že se to začne ubírat někam do prdele. Prostě celý nástřel filmu tu je a pak to celé ve finále vyzní do ztracena. Podobný pocit jsem měl v jedničce, ale ted si říkám, že jsem byl v hodnocení původního filmu moc krutý, i když hodnocení stejně nezměním. Benicio tu ve finále má dobrou sekvenci, kdy vypadá fakt nesmrtelně (víc neřeknu). Ale přesto jsem zklamán, jakou patlaninu ve výsledku natočili. Třetí Sicario už fakt nesmím vidět. Takový promarněný potenciál. Blbě se mi to rozepisuje, nešlo mi jen o akci, ale aby to mělo nějaký funkční děj, pointu, zajímavé scény a ono to celé vyznělo tak nedodělaně. No nic, takže opět slabý podprůměr.

• 1.7.2018  16:59

(76%) Viděno v kině ve 3D s CZ dabingem. Trojrozměrná verze mi jako obvykle přišla naprosto zbytečná. Ale snímek mi hrál ve vyhovujícím čase, tak jsem brýle bez újmy na zdraví přežil. Nyní k filmu. K těmto Jurským záležitostem se stavím vcelku nezaujatě. Tuhle sérii mám rád až na trojku, která mi přišla ze všech příběhů o dinosaurech nejslabší. Srovnávat můžu maximálně s předchozím Jurským světem, který byl pro mě minimálně o třídu lepší, ale přesto jsem z kina odcházel dost spokojen. Tento nejnovější Jurský počin si na nic nehraje, příběhem je teda dost přímočarý, ale to nevadí. Asi tak ta první část snímku, která se soustředí na ostrově a následném jeho zničení, byla nejlepší. Je tu dost zajímavých a i napínavých scén, dokonce i jedna mírně emotivní. Poté tempo trochu ustoupí, ale vůbec mi to nepřekáželo. Scénář je opravdu nápaditý. Režisér si vyhrál s různými scény dinosaurů atd. Jakmile se film dere kupředu, chybí už nějaká ta atmosféra, napětí, nápady apod, ale přesto tu není nic, co by mi vyloženě vadilo. Herecká sestava je výborná. Chris a Bryce jsou oba úžasní. Záporné postavy jsou už slabší, nevýrazné, ale co, znám horší. Cameo Goldbluma, které máme asi tak dvě minutky na úvodu a v závěru mi přišlo úplně zbytečné, ale zaryté fanoušky jistě potěší. Hudba podobná jako v předchozích částech, i když už méně nápaditá. No, co k tomu dodávat ? Já jsem spokojen, sice to není nic, co bych chtěl vidět opakovaně, ale ještě se k tomu vrátím. Konec nám jasně našeptává, že bude další film, i když už mi tato tématika přijde dost využitá. Uvidíme.

• 25.6.2018  15:43

(25%) Co k tomu mám asi dodávat ? S většinou komentářů na CSFD souhlasím. Je to narychlo zpatlaná sračka, která ani za to 1 shlédnutí nestojí. Až tak mi nevadilo, že se z tohoto pokračování stalo levné béčko. Ale aby zde nebyla absolutně žádná snaha vytvořit pár dobrých prvků filmu, to už mě opravdu irituje. Režisér Miller natočil pár sraček, ale také i nedávno obstojný thriller First Kill, který mi dal naději, že by tento počin nemusel dopadnout až tak zle. No, mýlil jsem se. Akce tvoří většinou souboje a sem tam nějaké ty přestřelky. Nechybí ani nějaký výbuch, ale to je už bezcenný doplněk v rámci akce. Souboje mě absolutně nebavili, jednak byli debilně sestříhané a k tomu neobsahovali nic, co by mě zaujalo. Přestřelky byly natočeny relativně normálně, ale opět mě moc neoslnili. Hlavní hrdinové mě teda vůbec nechytli. Stallone tu má vedlejší roli. Rozhodně ho potěší vidět, Stallone se snažil, jeho roli jsem mu uvěřil, ale v akci se bohužel moc nepředvedl. Pouze v jedné akční scéně v baru, která mi jako jediná přišla ještě tak slušně průměrná, pak už měl Sly jen menší finální souboj, který byl dost krátký. Sly se do vězení Hades dostane až po hodině filmu ! Bautista se také moc nepředvedl, párkrát si tu zastřílel. Co se týče příběhu, tak to byla snad nejhorší chyba snímku. At už jsem se snažil ho pochopit sebevíc, neustále jsem tam měl mezery. Bylo to tak chaoticky a nudně podané, že jsem si musel dát asi 4 pauzy. Celé to vězení Hades bylo takové divné, rozhodně ne zajímavé. Názvy Zoo apod. – to jsem se fakt musel šklebit. Finále je rychlé a akcí to vůbec nezachrání. A k tomu takový divně zvolený soundtrack. Za další negativní věc bych zmínil nechutně vytvořené elektrizující efekty při výbojích el.proudu – to bylo něco strašného. Zasloužilo by si to spíš 1*, ale já znám o něco horší braky, tohle jako celek bylo spíš neuvěřitelně nudné. Děsím se trojky a očekávám podobnou sračku. Mrzí mě, že původní Plán útěku, který je mou 100% srdcovkou takhle pojebali. Ale co, beru to sportovně, každý den není posvícení, těším se na druhého Creeda a na pátého Ramba – snad nebudu zklamán. PS: Po rozložení v hlavě snižuji na 1* a 25% ! Tohle Sly fakt zapotřebí neměl! Kurvit skvělý první film, který mám v TOPCE. :(

• 19.6.2018  11:07
    Renegáti (2017)

(30%) RENEGADES je nudný, divný a překombinovaný film, který jsem si vybral ke shlédnutí čistě jen náhodou. Začátek vypadá slibně. Zručně natočená akce, která určitě potěší. Jenže pak se začne snímek ubírat směrem, který jsem opravdu nečekal. Kombinoval se žánr, nuda rostla až do úplného konce a ani vcelku obstojní herci to nezachránili. V úvodu to vypadá na dobrý válečný akčnák a poté se z toho vyvrbí nesmyslná bádačka po zlatých cihlách. Takže ve výsledku ztráta času.

• 12.6.2018  15:09

(55%) Až taková nuda jak jsem zpočátku předvídal, to nebyla. Pravda, film je nehorázně dlouhý, ale přesto jsem se místy vcelku bavil. Je to pojaté s nadhledem, takže tu je pár scén, které zabaví. Samotný děj je docela nezajímavý, tématika únosu zde vyzní docela do ztracena, ale o to zde ani tak nejde. Je to točeno takovým stylem jakým to asi Scott točit chtěl. Úplně z toho odvařený nejsem, stavím se k tomu nezaujatě. Bavili mě herci Plummer, Wahlberg, M.Williams a i únosci. Je to takový pohodový jednorázový film, který v něčem zaujal a v něčem zase vůbec. Nevím, co k tomu mám dodávat. Připravoval jsem se na všechnu nudu světa, ale dopadlo to tak nějak rozumným průměrem.

• 12.6.2018  15:09

(77%) Já si nemohu pomoci, ale mě toto nové béčko dost bavilo. Nízké hodnocení na CSFD mě až tak už moc neirituje. Přestřelky byly natočeny výborně, ani jedna akční scéna mě nepohoršila. I nějaký ten solidní výbuch včetně poutavého úvodu. Snímek měl ale i více kvalit. Třeba herecké obsazení bylo nanejvýš slušné. Nicolas Cage tu není tak znuděný jako v jeho předchozích filmech, zahraje uvěřitelně. Navíc tu dost fungují emoce. Do toho napětí a já nevím co ještě. Děj je sice dost přímočarý, ale zvládnutý. Mapuje běžnou denní situaci policistů atd. Líbilo se mi jak cca 1/3 filmu byla seznamovací, kdy jsme viděli samostatné postavy, které později spojila situace únosců. Hudba byla taková normální. Škoda, že nebyl film delší a nápaditější, určitě se z toho dalo vyždímat ještě víc, přesto jsem velmi spokojený a ještě se k tomu někdy vrátím.

Delirium (2018)

(30%) Takže, z tohoto filmu jsem měl DELIRIUM akorát tak já. Zpočátku mě to vůbec nebavilo, přišlo mi to jako nehorázná píčovina. Chlapík, co ho propustí z blázince, kterého šoupnou do jeho rodinného sídla, který má jistou krvavou minulost a k tomu ho poučuje debilní agentka FBI či co a peskuje ho jak malého školáčka. No, jakmile tyto debilní aspekty filmu pominuly, nějak jsem si na tento film zvykal. Občas tu byly zajímavé scény, ale jakmile se ukázal na scéně bratr hlavního herce, už mě to moc nebavilo. Nebylo to už moc napínavé a ani mě nezajímal závěr, který měl jednu hloupou pointu. Dal bych i 1*, ale znám horší sračky, určitý (bohužel promarněný) potenciál tu byl. Tak jako tak je to slabota a hluboký podprůměr. Ani to nestojí za to 1 shlédnutí.

• 31.5.2018  18:37

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ Dabingem. No páni! To byla ale pecka! Mě to neskutečně bavilo. Samozřejmě tu bylo dost věcí, které bych upravil nebo přidal, ale v rozhodování mezi 4 a 5* jsem měl po chvíli jasno. Režisérovi se vydařila spousta věcí. Třeba AKCE, ta bylo přímo perfektní. Nejen, že jí bylo hodně, ale byla propracovaná do největších detailů. Postavy – hlavní hrdina mě zaujal hned od začátku. Nedá se tedy moc srovnávat s H.Fordem, ale ani jsem ho nemohl nijak kritizovat. Chewbacca – to je můj velký oblíbenec – měl zde moře prostoru, jeho role mě vždy potěší. Ostatní herci též bez problému až na E.Clarke, která mě zde moc nebavila. Vyloženě jsem s ní neměl problém, ale i jako postava mi sem moc nepasovala. Chemie mezi ní a mladým Hanem absolutně nefungovala, alespoň tak jsem to cítil já, takže tohle je jen z těch menších záporů. Jenže snímek mě bavil natolik, abych byl z tohoto pohoršen. Co se týče příběhu, scénáře a nějaké té menší pointy na konci – to vše bylo dobré. Hudba byla skvělá, skladatel Powell jel podle své noty, soudtrack mě bavil a i se tam objevilo pár upravených známých hudeb.motivů od Williemse. Takže co k tomu dál dodávat ? Žádné hlubší chyby jsem tam nenašel. Těším se na další shlédnutí.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59