mzss1

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 16.1.2018  13:07
    Bright (2017)

(50%) Časy, kdy D.Ayer točil pecky, jsou pryč. Alespoň prozatím. Doufám, že se na tyhle žánrové mixy sci-fi už vysere, prostě mu to nesedí. Sebevražedný oddíl byl ještě relativně v pohodě, ale tento BRIGHT mě už skoro vůbec nebavil. Technicky je to natočeno dobře, potěší pár drsnějších přestřelek, ale i tak se tu najde dost digitálních výbuchů a scén. Takže akce mě moc nebavila. W.Smith se to snažil utáhnout sám a rozhodně ho chválím, bavil mě, ostatní herci tu už byli jen z povinnosti. Děj nebyl špatný, ještě tak v ½ mě to celkem bavilo, ale pak už mi bylo ukradené, jak to dopadne. Hudba průměr. Někteří si tu pochvalují, že se Ayer víceméně vrátil, že to připomínalo ty jeho staré snímky s drsnými gangstery apod. No já si toho moc nevšiml. Tohle je takový nevýrazný žánrový mix, který se snad ani nemůže rozhodnout, jakým směrem se začne film vyvíjet. Sračka to rozhodně není, ale mě to nesedlo a z úcty k Ayerovi dávám nejslabší možnou 3* a slabounký průměr.

• 16.1.2018  13:07
    Acts of Violence (2018)

(2%) Naprosto zbytečné béčko. Co k tomu mám říct ? Dal bych 1*, žádnou velkou nelogickou díru to nemělo, ale bylo to tak nudné, nezáživné, že jsem nakonec udělil odpad. V obyčejné, nízkorozpočtové akci se taky nedá nic pochválit. I ty bitky jsou to tak neohrabaně a pomalu natočené. Willis zde má typickou vedlejší roli jako vždy. Co dodávat ? Je to lepší než prášek na spaní, i když jsem tedy u toho neusnul.

• 9.1.2018  19:27

(65%) Viděno v kině. Tak abych to tu trochu vysvětlil jak je to s touto sérií. Insidious (2010) a Insidious 2 (2013) jsou první dva díly této série. Insidious: Počátek (2015) jak už napovídá název je prequelem k prvnímu Insidiousu z r.2010. A tento Insidious: Poslední klíč (2018) je pokračováním prequelu Insidious: Počátek. V poslední scéně tohoto nového Insidiousu spatříme scénu z Ins. z r.2010. Takže je jasné, že další díl (pokud bude) už bude přímým pokračováním Insidiousu 2. Sakra, nějak jsem se rozvášnil, ale já si nemůžu pomoci, chci mít v tomto pořádek. No, nyní k filmu. Vloni jsem byl zklamný z nové Annabelle, ale zde si nijak výrazně stěžovat nemůžu. Rozhodně to nemá na první dva Ins., kterým jsem dal 5*. Ale zase je to lepší než nudný Počátek, který schytal jen 2 slabé hvězdičky. Takže příběh mě opravdu zaujal, má pár dobrých rozuzlení, zejména ve finále. Sice ½ snímku trochu vře, chvílemi jsem se mírně nudil, strašidelná atmosféra se režisérovi povedla tak na půl. Zase ale musím pochválit chvílemi vsunutou brutalitu. Nemyslím tím hektolitry cákanců krve nebo řezání končetin, ale kruté zacházení s dětmi apod. V 2/2 se to už víc rozjede, dojde i na pár lekaček a pár napínavých scén včetně slušného finále. Herci byli celkem obstojní. No, jsem fanoušek těchto novodobých duchařin, ale už je toho asi moc, je to takové moc omleté, ale kdyby se k tomuto vrátil Wan, myslím si, že by to dopadlo ještě lépe. Solidní nadprůměr a ještě jednou si to někdy pustím. Očekával jsem nudu, jako byl Insidious: Počátek nebo druhá Annabelle. To se naštěstí nestalo. Takže, aspon, že tak.

• 9.1.2018  19:27
    Zhan lang 2 (2017)

(78%) Ještě o stupínek lepší než první díl. Toto je zcela jiná liga. Příběh je jednoduchý, postavy také, ale to mi nepřekáželo. Líbila se mi akce, místy přepálená, ale to samé můžu tvrdit u Expendables, Bondovek apod. Byla výborně natočena a byla rozmanitá. Souboje mě bavili, ale i ty výbušnější akce a přestřelky taktéž. Bylo to zvláštně pojato, v některých scénách tu bylo cítit dost emocí, v dalších jsem necítil nic nebo se tu i objevila trochu humorná scéna. Přesto tu moc negativ nevidím. Finále už mě až tak nebavilo, ale natočeno bylo bravurně (myslím tím především po akční stránce). Jacky Wu se překonal, především ve své postavě v rámci akce. F.Grillo mě baví v podstatě v každém filmu, i když má často vedlejší role a účinkuje v slabších filmech třeba. Zde mi jeho role záporáka seděla, i tvrdý konečný fight s ním celkem stál za to. Mohlo to být ještě trochu lepší, ale já tu moc kverulantovat nebudu. Spokojenost.

• 29.12.2017  20:07

(50%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Originál jsem neviděl, toto jsem si pustil víceméně náhodně. Opravdu nevím, co k tomu mám sáhodlouhého napsat. Herci byli celkem v pohodě, trapní nebyli, příběh sice moc nezaujal, ale jednotlivé scény nebyli nejhůře napsány, nic překvapujícího bych v tom nehledal, ale ani nic záporného. Chvílemi to trochu dřelo, ale nuda zde rozhodně nehrozí, alespoň u mě to tak bylo. Hudba průměr. Závěr byl takový jednoduchý, ale co už. Zvažoval jsem, že dám lepší 2*, ale nakonec jsem zvolil nejslabší možnou 3* či čistý průměr. Na jednohubku to zabavilo.

• 23.12.2017  09:15

(25%) Předchozí SKYLINE mě dost bavil. Na slabý rozpočet to režisérské duo zvládlo perfektně. Zato tohle ? Chybí zde jedna podstatná a důležitá věc. Uhádne to někdo ? No, tak fajn, vyzradím to. Představte si, že zkurvené slovo ATMOSFÉRA. Ta zde absolutně není. V předešlém filmu jsem měl husí kůži, vžíval jsem se do lidí uvězněných v mrakodrapu, ale tohle ? Fajn, atmosféra chybí. Akce? Ale jo, je ji zde relativně moc, ale extra mě teda nezaujme. Tak teda je to aspoň zábavné ? Bohužel ani to ne. Spíš mi to chvílema přišlo komické až trapné. Narážím tím hlavně na scény v té jejich vesmírné kraksně. Jsem fakt vytočený, až tak moc aby to odflákli ? Přece se mohli tvůrci trochu víc snažit, ne? Krom toho mi strašně vadili ty překrývající se dějové linie skrz střídání lokací. Jednotlivý scénář byl dost nezáživný. Ani hlavní herec, kterého mám poslední dobou rád, to nevytrhl. Vizuál také nic moc. Takže je to tak na tu 1*. Nedá se nic dělat, ani mi to moc nesedlo, no.

• 23.12.2017  09:14

(1%) Zabití posvátného jelena ? To jako vážně ? Mě to spíš připadalo jako zabití volného a vzácného času, který jsem v tu dobu při tomto bezcenném sledování měl. Rozhodně si uvědomuji, že je to trochu specifický film, nějaké prvky snímku si musí člověk domyslet nebo pojmout dle svého, ale stejnak mi to přišlo neuvěřitelně pošahané. Chválím ten nápad s oním chlapcem, ale to je tak všechno. V jednotlivých scénách jsem moc moudrý nebyl a v konečném tažení filmu už vůbec ne. Nechci tu pro případné fanoušky snímku nic vyzrazovat, ale základní otázku PROČ SE TO VŠE DĚJE ve filmu, tak na tu jsem teda nepřišel. A to tu nechci být za přehnaného Kverulanta či neznalého idiota. Hlavní duo herců Farrell a Kidman to také zrovna moc nevytrhli. A chlapec Barry Keoghan byl opravdu odpudivý. Nedá se to srovnávat, ale třeba takový nedávno mnou viděný specifický film matka! – to byla jiná liga – ten jsem alespoň ocenil. Tohle byla bída a utrpení. A ještě ten soundtrack ? Neskutečně rušivé tóny až jsem musel ztišovat zvuk. Uf, mám dost, píčovina jak vyšitá.

• 19.12.2017  15:32

(65%) Ale jo, mě to docela bavilo. Po skončení jsem zvažoval i tu slabší 4*, ale nakonec jsem se rozhodl pro silnou trojku. Přeci jenom tu mohl být bohatší scénář a přidat trochu víc drsnějších scén o přežití. Je to víceméně pojato romantickým/drama žánrem. No a v tomto ohledu se to opravdu povedlo. Duo hlavních herců Elba a Winslet se povedlo. Každý má svůj charakter a pár společných okolností a povah co je v životě spojuje. V podstatě se tu nic výrazného neděje, i když mě pár scén zaujalo, prostě jak říkám, romantické drama. Kdyby to bylo trochu víc překombinované o 1 žánr navíc, o klasický survival, mohlo to dopadnou ještě lépe. I tak je to slušný nadprůměr a na to 1 shlédnutí to nenudilo a neurazilo, dobrý film.

• 19.12.2017  15:26

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ dabingem. Tak a máme tu nový Star Wars ! Podle trailerů jsem tušil velkou pecku a to se naštěstí víceméně stalo. Předchozí SW z r. 2015 mě až tak nepohltilo, ale furt mě to bavilo a těch 75% s 4* jsem udělil. Po skončení této hvězdné novinky jsem přemýšlel, co bylo na filmu špatně? Téměř nic. Režijně to bylo zvládnuté prvotřídně, hlavně co se týče postav – každá měla svůj dostatečný prostor. Samozřejmě vyjma Luka, který se tu sice po chvílích často vyskytoval, ale prostoru nijak extra moc neměl. Rozhodně to nevadí. Ke konci filmu jsem si uvědomil, že holt mladí přebírají v této sérii iniciativu. Takže se může stát, že se dost diváků paličatě naštve, že tu Luke nemá hlavní postavu, nehledě jakým způsobem dopadne finále. Nebylo až tak velkolepé a přeakčnělé, mělo to zcela odlišný styl, i když akčních scén zde bylo dost, víc než v předchozím filmu. Když se do hloubky zamyslím, možná je to trochu chladnější a odtažitější, není tu moc emocí, ale to neznamená, že je snímek pojat lhostejně. Stopáž je dlouhá, ale mě to uteklo rychle. Co se má také furt okolo této tématiky natáčet? Jsem rád, že to furt pokračuje, jen teda nevím jak to udělají v dalším pokračování bez C.Fisher. Takže co se týče herců, bavil mě snad každý, i jsem si víc získal pozornost Kylo Rena, který mi v předešlém SW moc neseděl. Hudba od Williamse se moc nezměnila, což je dobře, stejný hudební motiv k SW prostě patří. Nevím, co k tomu mám přesně dodávat ? Bylo tu i dost vtipných scén, zajímavých stvoření, lokací apod. Celkově nebyl tak složitý příběh, bylo to takové samoúčelné, asi to trochu místy postrádalo napětí, ale to bych tu byl za kverulanta, já jsem spokojen. Těším se na další shlédnutí a tu 5* nakonec s klidným svědomím dávám.

• 17.12.2017  10:43
    matka! (2017)

(75%) matka! je dost nevšední film, záleží také dost na tom, jak se k tomu divák postaví. Kdo má tyhle specifické až rádoby umělecké filmy rád, bude pravděpodobně nadšen. Všední divák to může shledat za ujetou kravinu či to zavrhne, neboť tomu nebude moct rozumět. Po skončení snímku jsem měl také spousty otázek a na většinu z nich jsem získal po vyhledání informací odpovědi. Takže jsem ve výsledku relativně spokojen. Jsem rád, že jsem to nadprůměrným hodnocením a 4* ocenil. ½ filmu mi přijde opravdu skvělá, ty pocity hlavní hrdinky, přelidněnost v domě atd. Až ta 2/2 filmu začíná zacházet do hlubokých extrémů, až jsem se musel smát, ale ne vyloženě ve špatném slova smyslu. Úplné finále bylo zajímavé. Herecká sestava je na tom dobře. Lawrence sehrála svůj typický standart, hodila se do role, Bardem potěší, stejně jako tak Ed Harris a ostatní. Nicméně, navzdory tomu, že byla ta 2/2 snímku poněkud odlišná, tak i tak jsem vcelku spokojen.

• 8.12.2017  15:40
    Kickboxer Retaliation (2017)

(3%) Druhý díl remaku Kickboxera, tentokrát nesoucí název Retaliation. Už jen předchozí Kickboxer: Vengeance byla děsná slabota, až blbost, ale tohle? Absolutní dno co se týče arénovek. Následující věty budou záměrně urážlivé neboť až takovou sračku jsem tedy nečekal. Je ostuda, že si to vykrádá název původní Kickboxerské série. Také mě zaráží, proč jsou filmy Kickboxer 2: Cesta Zpátky, Kickboxer 3: Umění války a Kickboxer 4: Agresor tak slabě hodnoceny. Já tyhle snímky v dětství hltal. Zato tahle sračka ? Příběh a děj – to je opět napsáno nějakými kriply či jinými lidskými zmetky. Postavy ? To se také kurevsky nepovedlo. Alain Moussi je zde dost nesympatický, nedává najevo žádné emoce, v obličeji je jak vyřezaný ze dřeva. Christopher Lambert je zde dost škaredý (stáří mu zřejmě nesvědčí) a ani nezahrál moc dobrý herecký výkon. Mike Tyson mi zda vadil nejméně, dokonce jediná scéna, která mi nepřišla nejhorší, byla, když se zčuchnul s Moussim, rozdal pár pěkně tvrdých ran. JCVD mi zde přišel opět trapný až otravný, tentokrát byl slepý - jeden z těch šíleně nebezpečných záporáků ho prý oslepil, údajně. Moc se zde nepředvede, takže ani on neuchvátí. No a nyní to hlavní. AKCE. Jaká byla ? Stála alespoň za zmínku ? Ne, stála za vyližprdel! Pochválit by se jedině dalo velké množství soubojů, opravdu jich bylo mraky. Jenomže, k čemu mi to je, když každý souboj byl debilně zpomalen. Vyskytovali se tu ty nejhorší druhy zpomalovaček. Střih byl moc rychlý, ani jednu bitku jsem si neužil. A ta finální ? Dát tam velkýho hajzla jak tři pytle sraček je umění ? Byl to dlouhý, nudný a úplně blbý zápas, nic víc. Tvl, já jsem úplně v hajzlu z toho. Ještě tak poměrně dlouhá stopáž. Hudba? Nevšiml jsem si jí. Mám dost, další díl povinně vynechám! 1% dávám za jednu lepší bitku s M.Tysonem, 2% za skutečnost, že je tu hodně bitek (i když debilních) a 3% za úvodní titulky, kde vidíme záběry z původního a NEPŘEKONATELNÉHO Kickboxera z r.1989! Snad z toho nebudu mít noční můry. Konec hlášení!

• 8.12.2017  12:55

(65%) Na tento počin jsem se docela dlouhou dobu těšil. Přesto jsem se snažil nemít zbytečně velká očekávání. Martin Campbell je pro mě velmi dobrý režisér. Jeho Bondovky Zlaté oko a Casino Royale jsou k nezaplacení. Přesně tak i výborně natočený thriller Na hraně temnoty. No a nyní k tomuto snímku. Rozhodně jsem mírně zklamaný. Čekal jsem o něco víc. Snímek nemá žádné hlubší chyby, spíš mi něco k tomu chybělo. Mohlo být víc akce a to především více soubojů. Jackie Chan je ale borec, furt na to má, jen mu režisér nedal moc prostoru se předvést. Má zhruba 3 větší soubojové sekvence, kde má proti sobě Chan několik protivníků. Ta první je taková neohrabaná, i když dobře natočená. Ta druhá už moc zajímavá není, ale ta třetí akční sekvence je už perfektní. Chan v jedné místnosti zneškodní všechny protivníky, kteří se podíleli na smrti jeho dcery, která na začátku zemřela při bombovém, teroristickém útoku. Krom toho co se týče akce, tak nám film nabídne ještě pár dobře natočených výbuchů. Akce není hlavním bodem filmu, je to celkově takový spíš politický thriller. Emoce, lítost – to vše co k pomstě patří, zde bylo utlumeno, ale ty Chanovi pohledy za to stáli. Dokázal to poddat lépe než A.Banderas v nedávném Acts of Vengeance. Když se nad tím zamyslím, je to vcelku netypický film a hádám, že to nesedne všem, někteří diváci budou asi zklamaní víc a ohodnotí o hůře než já. Já se s tím jak to bylo točeno, smířil. Hlavní postavou, která má nejvíce prostoru je Pierce Brosnan a docela mě po delší době bavil. I ta tahanice okolo jeho postavy, to vše si mou pozornost udrželo, než abych si dával během sledování pauzy. Hudba je taková nevýrazná, ale postačila. Nicméně, přes všechny nedostatky jsem relativně spokojen, podruhé už to ale asi neuvidím, ale to 1 shlédnutí nelituji. Na jednohubku to zlé nebylo. Nadprůměr to je.

• 2.12.2017  18:10

(100%) Viděno v kině. Huráááá! I zázraky se dějí. A já už si myslel, že se v současné době solidní komedie nenajdou. Trapné postavy, divný humor, nudné rádoby komediální scény – to vše v moderních komediích nalezneme, a že se jich spoustu točí. No nic, takže přejdeme k tomuto nečekaně zábavnému a bezchybnému dílku. První film mě určitě taktéž mile překvapil, sice se to od úvodu trochu vleklo, ale pak se to rozjelo v poklidnou rodinnou komedii, která si na nic nehrála, takže ty slabší 4* jsem nakonec s klidnou duší udělil. Takže mě to vcelku nalákalo jít do kina na pokračování, přeci jenom jsem se dost těšil i na Mela Gibsona. Ve výsledku jsem bohovsky nadšen a i překvapen. A není to jen můj subjektivní názor, většina lidí v kině se smála se mnou. Ferrell, Gibson a Lithgow hláškovali jako o život, stačili i jejich pohledy a už jsem se smál na celé kolo. Oproti prvnímu dílu zde přibylo i více vtipných scének, třeba rozmíšky v Betlému, zničení vánočních ozdob atd atd. Mark Wahlberg se zde trochu upozadil, ale rozhodně svůj prostor dostal. Nespatříme zde ani náznaky trapného humoru, ovšem koho moc nezaujal Ferrell v jedničce, tak zde asi moc nadšen nebude, mě ten chlapík zabavil až až. Nevzpomínám si, že bych od dob filmů SÁM DOMA viděl lepší vánoční, rodinnou komedii. Mel Gibson se teda ukázal i ve skvělé komediální stránce. Lithgow s Farrellem si zahráli správně trhlé cvoky. Už se těším na další shlédnutím kterých bude hned několik. Naprostá paráda!

• 30.11.2017  16:10

(70%) ÚSVIT MRTVÝCH mi dlouho unikal, avšak nedávno při úsvitu jsem si ho doplnil. ;) Sice mě to nechytlo až tolik, jak jsem zpočátku doufal, ale nakonec ty 4* nejslabší možné dávám. Začnu klady a je jich nejspíš většina. Máme tu plno mrtváků, efektní vyvraždování, jednoduchou zápletku – nic složitého, vhodné postavy a pár dobrých scén. Zápory: Přišlo mi, že to nebylo až tak pro potřeby snímku brutální a chybělo mi to pravé napětí, které jsem tu nenašel, nějaká zapamatovatelná scéna navíc atd – to jsou ale ovšem nejspíš jen detaily z mé subjektivity. Jinak se tu mu snad nedá vytknout nic. Já se bavil od začátku do konce, příště vypustím veškeré mé kritické aspekty. Prostě mě to až tak nepohltilo, takže toto jako klenot žánru o mrtvácích brát nebudu, ale jako mezi lepší kousky tohoto žánru, tak to určitě. Dobrý film.

• 30.11.2017  16:09
    Konzultant (2013)

(22%) KONZULTANT je opravdu brak jak vyšitý. Jako uznávám, asi se to snaží vypadat inteligentně a Scottova režie vizuálně nevypadá nejhůř, v akci se tu najde pár zajímavých úmrtí, ale to je tak vše. První hodinu se tu nic neděje, jen se tu mísí jedna konverzace za druhou, v ději se divák ztratí hned. Nepřetáčel jsem to, vydržel jsem to až do konce, tak jako tak je to ale velká ztráta času. Herecké obsazení je opravdu pestré, ale nikdo mě zvlášť nezaujal. Možná v jedné scéně Javier Bardem. Pak možná brad Pitt nebyl špatný, ostatní jsou tu jen doplněním jmen na plakátku včetně hlavního herce M.Fassbendera, kterého mám rád, ale zde měl úplně zbytečnou a nezajímavou roli. Hudba? Té jsem si ani nevšiml. Takže, jak už jsem říkal, pár drsných a zajímavých úmrtí mě tu zaujme, jinak je to opravdu ztráta času. Dost diváků film nepochopí. To i já jsem měl co dělat abych to alespoň z 80% pobral.

• 28.11.2017  19:23

(70%) Moc jsem neočekával, komedie mi poslední dobou přijdou buď, trapné nebo nudné. Tohle naštěstí není ten horší případ. Ještě tak zpočátku mě to moc nebavilo, Ferrella jsem si moc nezískával, ale jakmile se objevil skvělý Mark Wahlberg, tak už to pomalu začínalo stát za to. I ten Ferrell si mě po půli snímku začínal neskutečně získávat. S Wahlbergem se skvěle doplňovali. V této pohodové komedii šlo především o hlášky a souboj výše zmiňovaných hlavních dvou postav. Našlo se zde i pár vtipných scén jako např. Vjezd motorky do baráku nebo odhalení nahoty v proskleném baráku. Na to, že mě úvod vůbec nebavil, se z toho vyvrbila slušná komedie, která si na nic nehraje, není sice nijak zvlášť nápaditá, ale na nic si nehraje a humor není trapný a to je přeci to hlavní. Vztahy mezi postavami jsou tak nějak průměrně pojaty, ale pro potřeby snímku to bohatě stačilo, dětské postavy rozhodně pobavili.Těším se na dvojku, na kterou rozhodně vyrazím do kina, přeci jenom nám tam přibyde Mel Gibson !

• 26.11.2017  21:02

(67%) Až tak moc jsem nečekal a kino jsem nakonec vynechal. Přesto to bylo ve výsledku o něco lepší, než jsem doufal, dokonce jsem zvažoval o 4*, ale nakonec dávám lepší a zasloužené 3*. Něco tomu prostě chybělo. I tak jsem rád za kvalitně natočenou akci, kdy protivník dokázal v jednom záběru prokázat spoustu chvatů a jiných protiútoků. Bitky jsou dobré, ostatní akční kousky také a především perfektní finále s jaderným výbuchem, kdy vidíme vlnu po výbuchu bomby ve vodě, která lehce vrazí do flotil lodí – to prostě nemělo chybu. Především ty zmiňované souboje. Mrzí mě ale, že zde dali Adkinse. Má jen jeden souboj a ten prohraje a poté debilně zhebne – no nic, to radši řešit nebudu. Hlavní hrdina sice nevypadá moc důvěryhodně s ohledem na to, že je to hlavní hrdina a „Americký zabiják“. ;) Přesto mi moc nevadil, herecky nesehrál skoro nic, prostě byl dutej jak kámen, což bylo asi lepší, než aby přehrával a hrál si na drsnáka jako je třeba Liam Hemsworth, proti kterému sice nic zásadního nemám, ale to přehrávání je moc okaté. Začáteční scéna na pláži byla dobrá, krvavá a kupodivu jsem prožíval i emoce. Pár vteřin jsem sledoval mladý, zamilovaný pár a hned mi ho bylo líto, což byl velký plus. Hudba byla obstojná. Ostatní herci v poho včetně Keatona, který mě poslední dobou začíná víc a víc bavit. Film jako takový je pojat docela vážně, sežral jsem to pojetí i s navijákem. Ale přesto, scénář by mohl být bohatší, děj by se mohl doladit, záporáci byli strašně nudní, žádné napětí a překvapení, je to škoda, potenciál to mělo o dost větší. Přesto jsem relativně spokojen, ale je to jen jednohubka, max to druhé shlédnutí bych ještě riskl.

• 26.11.2017  21:02
    Wheelman (2017)

(60%) WHEELMAN je takový jednorázový, ale pohodový film, který neurazí a i přijde tak trochu s něčím novým. Většinu scén je nasnímáno z různých pohledů v autě. Děj a zápletka – to vše je jednoduché, ale přesto mě určité scény bavily – některé více, některé méně. Honičky – to vše bylo reálné a mělo to ten správný drive. Spokojen jsem i s technickou stránkou filmu, kamerou apod. Frank Grillo zahrál svojí roli výborně a přesvědčivě. Od filmu se nemůže čekat nic převratného a nečekaného. Ale jako jednohubka mě to zabavilo. Slušný nadprůměr.

• 22.11.2017  13:52

(75%) Viděno v kině ve 2D s CZ dabingem. Na Justice League jsem se určitě těšil. Sice jsem měl obavy, že se to bude ubírat divným směrem, ale to se naštěstí nestalo. Není to tedy vyloženě žádná pecka, ale já jsem v rámci možností spokojen. Když začnu od začátku, tak Man of steel pro mě představuje naprostou pecku, která asi v těchto novodobých DC filmů nebude překonána. Následující snímek nesoucí název Batman vs Superman byl už o něco slabší, ale furt jsem ty slabší 4*(75%) dal. Nesedlo mi rádoby temné pojetí filmu, které moc temné nebylo, hlavně mě moc nepřesvědčil Affleck, který zahrál výborně, ale na roli Batmana byl prostě nejlepší Christian Bale. Co se týče tohoto Justice Leaguje tak dávám stejné hodnocení jako u BvS. Zasloužené 4* (75%). Příběh je primitivní, ale to mi nepřekáží, v současných marvelovkách je to obdobné. To samé s úhlavním nepřítelem, ničitelem všech světů, záporák byl trochu úsměvný, ale pobavil a svůj účel k filmu splnil. Začátek má trochu pomalejší tempo, ale to mi nevadilo, nenudil jsem se, jen tomu trochu chyběla atmosféra, která už ani nebyla v BvS. Ale mile mě překvapili veškeré postavy týmu Ligy spravedlnosti. Každý mě bavil, každý měl svůj charakter, o největší hlášky a vtípky se postaral Flash. Takže co se týče humoru, hlášek a vtipných scén, tak to bylo super. Celkově to bylo takové nadlehčené, takže nemůžu dát horší hodnocení jak slabší, ale obstojné 4*. Akce byla monstrózní, ke konci trochu přepálená, ale to mi nevadilo. Hudba od Elfmana byla dobrá, sice byl Zimmer lepší, ale neva. !!!!! POZOR NÁSLEDUJE MOŽNÝ SPOILER. Mohli lépe a dramatičtěji zahrát scénu s oživením Supermana. Bylo to provedeno dost primitivně, ale budiž. Ke konci to bylo trochu přehnané, Superman se objevil na pomoc a hravě ničitele všech světů dostali. !!!!!! KONEC MOŽNÉHO SPOILERU!!!!!! Ale dost k záporům. Není to tak velkolepé jako Man of Steel, dokonce ani ne tak jako BvS, ale přesto se tento film podle mě moc neztratí. Těším se na další související se počiny, především na Aquamana, který mi dokonale seděl – správný dsnák. Takže nadprůměrná, pohodová podívaná to je, velká pecka ale bohužel ne. Přesto jsem odcházel z kina spokojen.

• 19.11.2017  15:07

(29%) Potenciál to mělo více než slušný, ale nakonec to bylo díky nezvládnuté režii pěkně pohřebné. Jak mám tedy v tomto případě definovat nezvládnutou režii? Rozhodně tím nebudu kritizovat nízký rozpočet, na to jsem si už zvykl. Prostě se režisérovi nepovedlo pracovat s herci a jejich postavami. Emoce tu prostě nefungují, ani si pořádně nemůžeme získat hlavního hrdinu Nicolase Cagea, který zde hraje jako vždy celkem zvládnutý standart, ale to mu bohužel nestačí. Ještě tak prvních 30 min mě celkem baví. Cítil jsem tu tu sklíčenost blízké a nelehké budoucnosti, jenže pak se to utopí v natahované nudě, která nebere konce, scénář začíná být nejen nudný, ale taky pěkně debilní. Zejména v divném a pitomém konci. Co se týče akce, není zde o co stát. Rozhodně mi o ní zde nešlo, byla tu jako takový rádoby doplněk, párkrát se tu zastřílí, převrhne se auto a nějaká ta pranice? Kamera se tak klepala při jedné bitce, až to nebylo hezký. Námět a nástřel filmu byl fakt solidní, ale chtělo by to lepšího režiséra. Bohužel, ani tu 2* dát nemohu. Takto lepší 1* za jistou šanci, kterou snímek dostal, ale nevyužil ji.

• 19.11.2017  15:07

(55%) Ani nevím, jak to mám popsat. Rozhodně to není úplná blbost, v žádné scéně jsem se necítil trapně. Výrazné zápory to nemá, ale přesto mě to až tak moc nezaujalo. Podle mě je problém v tom, že se režisérovi nepovedlo snímek ucelit. A to zde rozhodně nebudu porovnávat k filmům Avatar, Pátý element atd. Ani přesně nevíme kam snímek zařadit. Vizuál je dobrý, akce je už jen jako přepálený doplněk (především v 2/2filmu), hlavní představitelé jsou celkem nudní, určité nápady co se týče ras, stvoření apod jsou skvělé, ani to moc nenudí, přesto je tu dost věcí snad i nedotažených, já nevím. Nemastné, neslané – tak by se to dalo asi vystihnout. ½ je ještě celkem dobrá, pak už to začne trochu nudit, takže nás ani nezaujme finále. Určitě bych to moc dále nekritizoval, ale na víc jak na průměr to fakt nemá. Hudba je obstojná, všichni herci jsou celkem ok, i když ti hlavní dva mě moc nebavili, ale nebyli vyloženě otravní, jak jsem si zpočátku myslel. Jako jednohubka je to docela dobrý, ale víckrát to už vidět nechci.

• 17.11.2017  18:01

(80%) Viděno v kině. Na velké plátno jsem se k tomuto filmu nechystal, avšak díky náhodě jsem nakonec zašel. Trailer mě teda moc nepřesvědčil, tak jsem z toho měl dost obavy, ukázky působily dost parodicky. Výsledek je naštěstí zcela jiný. Klasického Poirota mám celkem rád, ani si už pořádně nepamatuju tento případ v onom vlaku, holt jsem to viděl kdysi dávno. Co se týče tohoto nového Poirota, tak jsem relativně spokojen. Branagh se do postavy vžil bravurně. Bavil mě od začátku do konce. Ostatní herci byli rovněž bez problému. Depp tu až tak moc prostoru nemá, ale pro potřeby snímku je to dostačující. Režijně to Branagh zvládl také velmi dobře. Vše bylo pěkně nasnímané, i ta atmosféra, která e především projevila až na konci. Líbí e mi detektivní linie, vyslýchání všech pasažérů apod. Část pointy jsem uhodl, ale úplný konec mě tak trochu ohromil, naštěstí vše do sebe nakonec zapadlo, takže nelogické díry opravdu nehrozí. I soundtrack se vcelku vydařil. Tak co mi chybí, abych dal plný počet hvězd? Snímek měl téměř dvouhodinovou stopáž, ale já bych nejradši přidal takových 20-30 min navíc. Mohlo by být více zapamatovatelných scén apod. Tak jako tak se tomu nic extra nedá vytknout. Rád bych, aby se natočilo ještě něco s tímto Poirotem pod taktovkou Brangha.

• 14.11.2017  19:04
    The Babysitter (2017)

Absolutně nic mě na této sračce nezaujalo. Náhodně jsem si to vybral a následně jsem trpce litoval. Ty vole takovej velkej smrad, který musí mít chůvu, jo? Napřed jsem myslel, že se na ní učí souložit, ale co následovalo poté, to jsem se málem posral smíchy. Prý horor? Hmmm, hlavně, že se furt nadává na duchařiny typu Insidious apod.

• 11.11.2017  14:05

(50%) Dosti rozporuplné béčko. Poslední dobou často na akční béčka nadávám, zde je dostatek akce, je pěkně natočena a stejně tu nejspíš budu za kverulanta. 1/3 snímku, resp. rozjezd mě teda moc nebavil. Absolutně mě to nevtáhlo do děje, který začínal být dost překombinovaný. Naštěstí poté se už děj přenesl do absolutní jednoduchosti, takže jsem už neměl pocit ho nijak řešit. Akce je natočena opravdu prvotřídně, po technické stránce apod je brilantní. Jenže je tu problém, možná je to mým subjektivním pocitem, ale nedokázal jsem v akci nic cítit. Žádná dynamičnost, efektivita – to se režisérovi nějak vymklo z rukou. Záleží také, jak to bude určitý divák vnímat, jenže mě akce ke konci začala už nudit. Dost kritiky. Kvůli akci se to oplatit dát, herecké obsazení je na tom tak normálně, především nám tu klasicky exceluje výborný Ethan Hawke. No, to jo celé, ve výsledku spatřuji kostrbatý průměr, kterému ty slabé 3* dávám kvůli dostatku akce, která byla taková samoúčelová, ale aspoň se na ní dalo dívat i když jak už jsem psal, to není taky vše.

• 3.11.2017  16:38

(15%) Ach jo, proč? PROČ? Proč něco takové natočil právě můj oblíbenec Isaac Florentine ? V tomto případě jsem rozhodně nečekal, že to bude akcí nabité. Příběhy o pomstě mám rád, i ty ukecané, tvořeny spousty dialogy, ale toto prostě vůbec nefungovalo. Po akční stránce to nebylo až tak zlé, ale i tak jsem zklamán. Máme tu pár soubojových sekvencí, obyčejnější natočeny, ale furt to mělo patřičnou úroven. Ale už to není to, co to bývalo. Ostatní aspekty filmu – o tom snad radši nebudu mluvit (psát). Hmm a nebo jooo. Tohle mělo být o pomstě? Ahaa, nějak jsem si toho nevšiml. Po tragickém úmrtí Banderasovi rodiny se to vůbec netvářilo jako film o pomstě. Chápu, že Banderas hrál netypického hrdinu, ale i tak. Místy se choval jako vůl. Řval jak kráva u arény a když do ní vstoupil, tak v ruce držel panáka a nechal si nařezat? Je tohle vůbec možné? :D Pak tu máme menší scénu, kdy vidíme, jak se Banderas učí bojovému umění. To pak dává logický rozum, že se umí prát. Jenže ten filozofický doplněk absolutně nefunguje. Banderas si usmyslel, že bude mlčet a jen kýve hlavou. Scénář a děj? To nemá absolutně žádný. Ani finále mě nějak nechytlo. To jak se Banderas dopracoval k pravdě, to mě taky celkem vytočilo – absolutní nesmysl. Je mi líto, ale toto se absolutně nepovedlo, ani ta slabá akce za moc nestojí. Pokud bude Florentine takto pokračovat, tak by bylo lepší, aby se na ty filmy vysral.

• 3.11.2017  16:37

(60%) Nic jsem od tohoto nečekal. Trailer mě moc nezaujal, přesto jsem si to pustil, jen tak z plezíru. Ve výsledku jsem relativně spokojen, jako jednohubka mě to zabavilo až až. Moderní typ hororu? Ani to bych takto nedefinoval. K hororu to má blízko asi tak jako já stát se prezidentem. Občas to připomene Vřískot, ale opravdu jen vzdáleně – nic děsivého zde nenalezneme, dokonce ani to napětí. Nicméně, tyhle mezery jsem s klidnou duší vypustil. Celé to bylo pojaté dost s nadhledem, místy se to tvářilo jak teenegerská komedie, ale v dobrém slova smyslu. Když to vezmu od začátku, tak asi prvních 12 minut mě totálně nebavilo, nemohl jsem přijít na chut hlavní hrdince (pipce). Postupem času si mě získala, uvědomil jsem si, že umí celkem slušně hrát. Neustále vracející se scény mě bavili, závěr nebyl nijak šokující, jedna důležitá otázka mi chyběla, ale žádnou velkou nelogickou díru jsem nenašel. No, takže ve finále jsem spokojen, úplná blbost jak jsem si zezačátku myslel, to nebyla. Pár pronásledovaček a rádoby hororových aspektů zde bylo, i když dost nevýrazných, přesto mě to spíš bavilo jako teenegerská komedie s dobrou mladou herečkou.

• 31.10.2017  20:29

|92%| Viděno v kině ve 2D s českým dabingem. Nebudu psát sáhodlouhý komentář. Iron Man, Thor, Captain America, Hulk – to všechno jsou mojí nejoblíbenější marvelácké postavičky. No a zde byl Thor a Hulk! A k tomu skvělý Loki, který zde opět hláškoval jako o život. Prostě trojice Thor, Hulk a Loki – takové hlášky jsem dlouho u marvelu nezažil. Akce je zde jako doplněk – je klasická, výbušná, potěší, ale o tom ten film rozhodně není. Soundtrack je netypický, trochu snad i do stylu retro a krásně to sedělo. Je to netypická marvelovky. ½ je taková klasická a ta druhá už moderní, kdy uvidíme Thora s kratším sestřihem. Příběh je jednoduchý a ne moc zajímavý, ale o to už nejde. Objeví se tu i Dr. Strange – je tu naštěstí tak 3 až 4 minutky. Ta postava mě absolutně nebaví. Jak už jsem jmenoval výše zmíněné postavičky – ty jsou pro mě nej. Takže já jsem bohovsky spokojen! Hlášky, akce, hudba, postavy – to vše jsou obrovské klady. Co víc si přát? ;)

• 31.10.2017  20:11

|75%| Rozhodně o dost lepší než uživateli zmiňovaný Shot Caller. Zde bylo alespoň vše uvěřitelné. Vince Vaughn zahrál svojí roli drsňáka perfektně. ½ se dost táhne, ale i tak mě to docela bavilo, mělo to prostě svůj styl. Druhá 2/2 už byla svižnější. Scény, kdy Vaughn nekompromisně likvidoval své protivníky, byly úchvatné. Reálně natočeny a to do hlubokých detailů viz vyražené čelisti nebo ukopaná hlava. Určitě by se dalo vylepšovat. Bylo to takové moc přímočaré bez nějakého napětí či pointy. Hlavně bych to tak o 20 minut zkrátil. Jinak si ale nemůžu stěžovat. Byla to hustá řežba. Obdobný snímek Shot Caller mi přišel takový moc umělý a nereálný. Takže tak, solidní 4*.

• 29.10.2017  18:35
    Jigsaw (2017)

|85%| Viděno v kině. Po 7 letech se nám vrací smrtelně nebezpečné hry. Žít nebo zemřít, vyber si. Celá tahle sága je mou naprostou srdcovkou. Saw 1-6 – každý díl má svoje. Pouze finální, sedmý film nesoucí název Saw 3D mi přišel nejslabší, ale furt to tu nadprůměrnou kvalitu mělo, tudíž slabší 4*. Od tohoto pokračování, pokřtěném názvem Jigsaw jsem očekával minimum. Především za to mohl trailer, který působil, že to bude ještě slabší než Saw 3D. Bál jsem se pastí, myslel jsem, že to bude takové zbytečně naoko brutální bez pořádné zápletky. No, mýlil jsem se. Samotný snímek je naprosto jiný než má slabá očekávání. Jsem opravdu spokojen. Film má zajímavou a novou hereckou sestavu. Nechyběl ani Tobin Bell, který si tu krátce zahrál a propůjčil kazetám ve hrách opět svůj hlas. Rozhodně zde nebudu kritizovat skutečnost, že se tu neobjevili herci, které ztvárnili postavy detektiva Hoffmana nebo Dr.Gordona. V dalších dílech už možná budou, minimálně zmínky – v to věřím. Takže, hereckou sestavu jsem pochválil. Dále, zajímavě natočené pasti – mohli být ještě o něco lepší, ale vydařili se. Dokonce i v jedné scéně bylo pořádné napětí. Myslím v té, kdy je řetězy stahovali ke stropu. Brutalita se tentokrát držela trochu při zdi. Trošku mě to zklamalo, ale ne moc! Od Saw vždy očekávám pořádnou brutalitu, abych přivíral oči. No, snad se to napraví příště. Jinak má film spád a i po detektivní linii to není špatné, i když je to v tomto případě scénářem postavené dost průměrně, ale pro potřeby snímku to funguje bez nějakých děr. Na co jsem se nejvíc těšil, bylo finální rozuzlení. A ono to kurva dopadlo fantasticky. Má to 2 šokující pointa. Ta první mi přišla naprosto neuvěřitelná, ale fantastická. Málem jsem spadl ze sedačky, tak mi bušilo srdce, ale nebudu spoilerovat !!! Ta druhá už byla méně šokující (rovněž skvělá), která tu první dostatečně vysvětlila, takže logika stranou naštěstí najde. Trochu si člověk ke konci musel namáhat mozeček, ale po odchodu z kina jsem si vše dával dohromady a rozumného výsledku jsem se dopracoval na 100%. Hudba od Ch.Clousera je perfektní. Máme tu známé soundtracky z předchozích filmů, i pár nových a finální hudba ke konečnému rozuzlení ve mně vyvolala ohromnou nostalgii. Dyt já na této sérii vyrůstal, posílal jsem tátu do videopůjčovny, aby mu vydali, tuším tehdy DVD Saw 2 a 3. ;) Jsem rád, že si režiséři pohráli i se střihem scén. V jedné chvíli tu máme průběh děsivé hry, poté se to přepne do jiných scén a pak se to opět vrátí. Tím si hezky pohráli s napětím. No, nedá se to moc kritizovat, plný počet zatím nedám, ale je možné, že to časem po více shlédnutí změním. Ale jak říkám, ta brutalita mohla být větší, ale to není samozřejmě nejpodstatnější. Těším se na další díly! Snad budou vznikat co nejčastěji. PS: Tobin Bell je i po letech v 75 naprosto skvělý, prostě, on byl, je a vždy bude JIGSAW !!!

• 21.10.2017  20:01

|47%| Viděno v kině. Totálně mě to minulo obloukem. Což je tak trochu paradox s ohledem na to, že obdobné bijáky beru všema deseti, viz 2012, San Andreas, Indeperence Day apod … Možná je to i tím, že už jsem těmi destrukcemi a zkázy pohlcený. První hodina snímku je taková pozvolná, moc destrukcí to nemáme – což mi teda vůbec nepřekáží. Jen mě to absolutně nebavilo. Herci, atmosféra, nápady – to vše nic extra. Jediný skvělým tahounem filmu byl jednoznačně Gerald Butler. Poslední dobou ho mám víc a víc rád. Do role se vžil skvěle, hláškoval – prostě neohrožený hrdina ze staré školy. Jenže celý snímek utáhnout sám nemohl. Nebudu si hrát na filmového odborníka a rozebírat tu nějaké velké chyby, moc jich nebylo, ale přesto jsem v kině téměř usínal (a to se mi nestává!). Úvod je dobrý, krátký, nenáročný a pak už se to bude vléct. A ani ta destrukční akce mě moc nezaujala. Ještě tak ta v Hong Kongu byla dobrá, pak už moc ne. Strašná byla pronásledovací scéna autem, kdy zachraňovali prezidenta. Do toho ty retardované blesky. Jinak žádný zásadní technický problém s akcí nemám. To, že bylo finále akcí přepálené je v pořádku, u ostatních filmů to hltám, ale zde teda ne. Asi mi i nesedl režijní styl. Hudba se celkem vydařila, Balfe ukázal už svůj hudební talent v Terminator Genisys pod dohledem jeho učitele H.Zimmera. Co se týče dalších herců, moc mě teda nebavili. Především Jim Sturges – ten mi přímo lezl na nervy. A Ed Harris byl tak nudnej, že jsem si ho málem nevšiml. Celá ta finální zápletka se mi moc nelíbila. Neříkám, že byla špatná – divák dostane něco jiného, ale nebyla dotažena do konce nebo byla točena dost nesmyslně. Takže ve finále nudný film, který moc nezaujme, hlavním středobodem je Butler, takže aspoň nějaká ta světlá chvíle se ukáže. Je mi to líto, čekal jsem téměř pecku, přeci jenom ty výše jmenované filmy miluju.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57