mzss1

Martin Zbubna

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 21.10.2017  20:01

|47%| Viděno v kině. Totálně mě to minulo obloukem. Což je tak trochu paradox s ohledem na to, že obdobné bijáky beru všema deseti, viz 2012, San Andreas, Indeperence Day apod … Možná je to i tím, že už jsem těmi destrukcemi a zkázy pohlcený. První hodina snímku je taková pozvolná, moc destrukcí to nemáme – což mi teda vůbec nepřekáží. Jen mě to absolutně nebavilo. Herci, atmosféra, nápady – to vše nic extra. Jediný skvělým tahounem filmu byl jednoznačně Gerald Butler. Poslední dobou ho mám víc a víc rád. Do role se vžil skvěle, hláškoval – prostě neohrožený hrdina ze staré školy. Jenže celý snímek utáhnout sám nemohl. Nebudu si hrát na filmového odborníka a rozebírat tu nějaké velké chyby, moc jich nebylo, ale přesto jsem v kině téměř usínal (a to se mi nestává!). Úvod je dobrý, krátký, nenáročný a pak už se to bude vléct. A ani ta destrukční akce mě moc nezaujala. Ještě tak ta v Hong Kongu byla dobrá, pak už moc ne. Strašná byla pronásledovací scéna autem, kdy zachraňovali prezidenta. Do toho ty retardované blesky. Jinak žádný zásadní technický problém s akcí nemám. To, že bylo finále akcí přepálené je v pořádku, u ostatních filmů to hltám, ale zde teda ne. Asi mi i nesedl režijní styl. Hudba se celkem vydařila, Balfe ukázal už svůj hudební talent v Terminator Genisys pod dohledem jeho učitele H.Zimmera. Co se týče dalších herců, moc mě teda nebavili. Především Jim Sturges – ten mi přímo lezl na nervy. A Ed Harris byl tak nudnej, že jsem si ho málem nevšiml. Celá ta finální zápletka se mi moc nelíbila. Neříkám, že byla špatná – divák dostane něco jiného, ale nebyla dotažena do konce nebo byla točena dost nesmyslně. Takže ve finále nudný film, který moc nezaujme, hlavním středobodem je Butler, takže aspoň nějaká ta světlá chvíle se ukáže. Je mi to líto, čekal jsem téměř pecku, přeci jenom ty výše jmenované filmy miluju.

• 16.10.2017  15:23

|83%| Sakra mě to ale bavilo. Určitě by se dalo ještě něco vylepšovat + trochu pozměnit úplný závěr, kdy přeživší až moc jednoduše zlikvidoval strůjce onoho experimentu. Děj je jednoduchý, ale pro potřeby tématu dostačující. Herci byli zvoleni dobře, každý mě bavil. Nuda zde nehrozí. Je tu spoustu zajímavých vyvraždovaček, včetně dobrých headschootů a scény, kdy lidem vybuchovala hlava čipem, byly bravurní. Abych dal plný počet hvězd tak bych přidal ještě více nápadů, hlavně bych film prodloužil tak aspoň o půl hodiny. Přesto jsem spokojený. Ocenil bych, aby se z tohoto stala série. Mírně mi to připomnělo hororovou sérii Saw.

• 16.10.2017  15:23

|45%| Obdobné novodobé, duchařské záležitosti mám rád. Občas se ale nepovedou, jako je tento případ. Vyloženě zlé té není, nejprve jsem dal nejslabší možnou 3*, ale nakonec jsem se rozhodl, že si ani tu tento slabý snímek nezaslouží. Veškeré hororové prvky jsou zde dost utlumené, občas tu máme alespoň nějakou tu lekačku. Nic výrazného se tu ale neděje. Přesto mě to moc nenudilo. Máme tu pár zajímavých prvků. Celkem dobře zahrané postavy, docela mě zaujala postava nemocného bratra hlavní hrdinky, závěr nebyl špatný, i když byl takový jednoduchý. Žádnou hlubší chybu to nemá, jen to prostě nemůže moc ničím upoutat pozornost. Tak jako tak je to podprůměr.

• 15.10.2017  15:49

|59%| Už 7.díl této celkem zdařilé série. A jak to tak vypadá, co jsem zjišťoval, tak režisér Don Mancini na r.2019 připravuje osmičku. Já jsem pro. I když na první dva filmy to asi už mít nebude. No nic, nebudu srovnávat k žádnému dílu at z toho není guláš. Tento snímek CULT OF CHUCKY je určitě obstojnou částí, sérii ostudu dělat nebude. Přesto to má pár much. Hororová atmosféra tu moc není, ale zase tu máme Chuckyho, který hláškoval o něco víc než v předchozím snímku CHUCKYHO KLETBA. Příběh je už takový vycucaný z prstu. Ale budiž. Jen mi moc nesedla skutečnost, že se Chucky může rozmnožit do více schránek. Pochopil bych do panenek, ale i do lidí? No, uvidíme, co přinese osmička. Rozhodně zde bylo krom dobrých hlášek i pár zajímavých krvavých úmrtí. Máme tu i postavu Andyho z prvních 2 dílů. Hraje ho stejný herec, i když už je logicky dospělý. Celkově mě to bavilo, ale děje jsou v novějších a novějších pokračování už dost slabé. Víc to ale kritizovat nebudu, i hudba stojí za kladnou zmínku. Chucky pobavil a jsem zvědav na další část.

• 15.10.2017  15:49

|63%| OD ATMOIC BLONDE jsem teda čekal extra málo. Asi budu za kverulanta či jiného lidského zmetka, ale trailer k tomuto mi jasně připomněl sračky typu John Wick. První film ještě ušel, na průměr jsem to vytáhl, ale dvojka už byla totální blbost. Akce kvalitní, ale ta nezastíní retardovaný příběh a ještě jsem se cítil neuvěřitelně trapně i při těch akčních sekvencích. Wick protivníka kosí hlava nehlava až se člověk musí minimálně trochu pousmát. Prostě moderní typ akčního žánru, který teda fakt nemusím. No, dost k Wickovi. Trailer působil opravdu jak kopie Wicka, ale výsledek byl úplně odlišný. Velká bomba to není, ale že by to byl vyloženě průser, to také ne. Prostě na 1 shlédnutí obstojná záležitost, která neurazí. Problémem je příběh, který je silně nezáživný a chaoticky podanný. Takže dějové linie a vše okolo – nic mě nezaujme a to je docela problém. Co se týče akce, tak to už budu hodně chválit. Je rozložena po celém filmu, takže je jí relativně dostatek. V ½ filmu si akci užijeme, pár zajímavých nápadů to má, ale pořádně se naše blond hrdinka rozjede až v 2/2 filmu, kde se opravdu nadře, je zakrvácená, různé přestřelky a souboje v zatuchlých, špinavých bytech – to vše je přímo perfektní. Úplné finále ale už ztratí dech a jde to totálně mimo mě. Jinak je to pojato tak, že hrdinka sedí za stolem a její nadřízení jí vyslýchají a chtějí vědět podrobnosti o její misi v Berlíně. Takže je to tvořeno flashbacky. Zpočátku mi to trochu vadilo, ale pak jsem si na to zvykl. Herecké obsazení je v hlavních rolích na tom dobře. Charlize Theron je chladná jako vždy – zde jí role padla jako ulitá. Jsem rád, že její akční sekvence nebyly tak retardovaníé jako v J.Wickovi. Z herců mě bavil ještě James McAvoy. Ostatní už nic moc. Ta 2/2 snímku je akčně opravdu výborná. Takže škoda, že není lépe podaný příběh. To mě opravdu mrzí. Za kladnou zmínku ještě stojí skutečnost, že tu máme během filmu velké množství známých songů z 80.let. Mě toto rádoby muzikálové pojetí sedlo, i když se to v některých scénách nehodilo, písně jsem si užil. No, jak už jsem psal, ještě tak to finále (15min cca?) bylo takové už strašně nudné a zbytečné, dialogové. Ve výsledku, solidní a koukatelný nadprůměr s výbornou Theron a její akcí + atmosféra o kterou se víceméně zasloužili ty písně. Uvítal bych dvojku, jen kdyby změnili asi režiséra nebo vylepšili příběh.

• 14.10.2017  10:39
    Sněhulák (2017)

|30%| Viděno v kině. Předlohu jsem nečetl, ale přesto jsem se dlouhé měsíce před premiérou na tento film dost těšil. Ve finále jsem zklamaný na celé čáře. Michaela Fassbendera mám v poslední době v oblibě, zejména v jeho posledním snímku Vetřelec: Covenant, sehrál svojí dvojroli androidů bravurně. Ani zde nebyl špatný, ale ocitl se v hůře zpracovaném a režírovaném filmu, tak to potom i jeho herecký výkon moc tomuto slabému filmu nepomůže. Před návštěvou kina jsem se divil, že to má tak slabé hodnocení. Na hodnocení a recenze nikdy nedávám, mnohdy hodnotím úplně rozdílně a je mi to šumák. Záleží, jak mi daný film sedne a basta. Nevím ani jak bych to měl popsat, ale v tomto případě skoro vůbec nic nefungovalo. Když o tom nyní uvažuju, mám sto chutí snížit na 1*, ale neudělám to. Přeci jenom jsou horší snímky, žádná velká nelogická bota zde nebyla a Fassbender mě docela bavil, tak proč to tolik hrotit, prostě nejslabší možné 2* z milosti mé dobroty srdce. Úvod, kdy uvidíme v pár minutách dětství vraha (sněhuláka) je docela zajímavý, ale krátký. Poté mě to začne děsně nudit, absolutně jsem se ztrácel, jak to bylo nezáživné, ale vše jsem chápal! Nebylo tu nic, co bych nepochopil, jen mě to nedokázalo moc zaujmout, nebýt tam Fassbender, asi bych poprvé v životě opustil v půli filmu kino. Až v druhé polovině to bylo trochu víc scénářem bohatší, ale přesto nic moc. Dějová linie co se týče řešení případu pohřešovaných a zavražděných žen mi přišla tak nezajímavá a složitě pojatá, prostě nechápu, jak to mohl režisér tak komplikovat. Mě nešlo o nějaké zběsilé a rychlé tempo, o to rozhodně nejde. Třeba nedávný Wind River měl také pomalé tempo a podobný námět, ale bavil mě o dost víc, prostě pecka. Menším kladem tohoto braku je vcelku solidní hudba od Marca Beltramiho. Ani to finále mě moc nebavilo a vraha jsem skoro uhodl. Nějaká brutalita a tak – to jsem zde vůbec neprožíval. Jak už píši, film nemá žádnou atmosféru, tak je potom těžké něco ve filmu prožívat. Bylo to takové chladné a ani špetičku emocí jsem zde nenašel. Co se týče kamery a tak – tak to bylo natočeno celkem dobře, zas to nechci moc kritizovat. Dalším důvodem proč tu slabounkou 2* dávám je i skutečnost, že tu máme krásnou krajinu, prostředí, kde se natáčelo a tak. Herecké obsazení je na tom dobře. Bavila mě i Rebecca Ferguson a mnoho jiných postav. To je ale vše. Zbytečný film, který nedoporučuji nikomu. A jeden z nejhorších, který jsem viděl v kině. Holt každý den není posvícení.

• 11.10.2017  18:12

|64%| Chuckyho kletba je určitě důstojné pokračování této zdařilé hororové série. Přesto bych tu jisté mouchy našel. Mnoho uživatelů tu píše 2 věci. Zaprvé, že to atmosférou připomíná úplně první snímek. Což je částečně pravda. Ale tou druhou věcí se kterou nesouhlasím je to, že je tu prý Chuckie opět správně hláškující. No nevím, ale furt jsem čekal na ten pravý moment, který bohužel nenastal. Velká chyba to ale není, přeci jenom zde ke konci filmu působí celkem děsivě. Rozhodně jsem nečekal, že to bude tak ujeté jako Chuckyho nevěsta nebo Chuckyho sémě. Přesto jsem se moc nezasmál. Ale nevadí, jako horor to funguje celkem dobře. Je tu dost krvavých a drsných scén. A to až výhradně v poslední třetině filmu. 1/3 je taková rozjíždějící – seznámíme se tu s postavami. Rozhodně mě to bavilo. Slabší je ta 2/3 filmu – vše už začíná tak nějak upadat, tempo je moc pozvolné. A ve finále tu dostaneme pointu, která nám ukáže, jak to vše začalo + se tu mihnou 2 postavy z předchozích filmů včetně už dospělého Andyho. To mi taky nepřijde jako nejštastnější způsob. Nějak mi to nesedlo. Ale dost kverulantství, obstojný film s Chuckiem to byl.

• 10.10.2017  20:41
    Temná věž (2017)

|50%| Opravdu divný film, který těžce někam přiřadím. Rozhodně to není blbost, nuda ani nic podobného. Pecka to také není, potenciál to mělo a pěkně nevyužitý teda. Chvílemi mě to celkem dost bavilo a poté jsem měl zas pocit, že je to naprosto zbytečné a nedotažené do konce. Myslím, že největším problémem je krátká stopáž filmu. Akce je na tom tak průměrně, moc si těch přestřelek neužijeme. Jsou moc rychlé, obyčejné. To už nějaký ten výbuch či jiný slušný efekt je na tom lépe. Herci jsou na tom tak akorát. Elba zahraje svůj standart a McConaughey snad taktéž, i když mě jeho role docela bavila. Co k tomu dodávat? Je to takové nemastné, neslané. Chtělo by to z toho udělat větší blockbuster. Větší problém s tímto snímkem ale nemám.

• 10.10.2017  20:41

|70%| Ach můj bože, to je zas kverulantských keců. Chápu, že to není nějak extra výrazný film, lehko se ztratí, herecké sestava není moc přitažlivá, ale mě to přesto nečekaně sedlo. Takovou pohodovou oddychovku jsem dlouho neviděl. Příběhem to dost připomíná 60 sekund s Cagem (má srdcovka). Na to rozhodně tento Overdrive nemá, ale přesto ho do pekel posílat nebudu. K Rychle a zběsilé sérii bych to ale moc nepřiřazoval. Nyní k věci. Akce je tu celkem dostatečné množství. Ničím větším neoslní, ale je solidně natočena. Honičky, pár výbuchů, střílení – to vše je super. Herecká sestava je na tom už hůř, ale neurazí. Scott Eastwood je ze všech nejméně výrazný, ani v posledním FF mě absolutně nebavil. Děj je od počátku dost překombinovaný. Rozhodně jsem se v tom neztrácel, ale chvílemi jsem měl negativní pocity ohledně počínání obou stran záporáků. Dost mi to kazilo zážitek z filmu. Jenže konečná pointa byla pro mě tak nečekaná a skvělá, že jsem se hned ze špatných pocitů dostal. Takže proto dávám slabší, ale zasloužené 4*. Nenáročná oddychovka, na nic si to nehrálo, bylo to zábavné, tak proč být přehnaně kritický. Jen to mohlo mít víc nápadů a bohatší scénář. Jinak pěkný nadprůměr.

• 9.10.2017  13:51

|70%| Tak tohle byla teda pořádná BLBOST na Ntou! Jenže po skončení jsem nevěděl jak to zhodnotit. Herci, příběh – to vše je jedna velká parodie. Vlastně, celý snímek je jedna obrovská a ujetá parodie. Ale já si nemůžu pomoct, já se u toho strašně bavil. Takové hlášky jsem dlouho už neslyšel. A ten jejich potomek (dcera nebo kluk) – to prostě nemělo chybu. Nedá se to označit ani jako horor, ale jako ujetá zvrácená komedie s výbornými, sprostými hlášky. Původně jsem dal 3*, ale vzhledem k tomu, že mě to tak pobavilo, tak musím dát ty slabší 4*.

• 9.10.2017  13:51

|58%| Dějově je to opravdu hodně slabé + ty postavy jsou tak nevýrazné a tupé. Ale nějak bych se tím moc nezabýval. Chuck a jeho nevěsta – to jsou hlavní herci. ;) Jedna vtipná scéna za druhou následuje a já se bavil až do konce. Už to není ono jako první dva filmy – ty byli prostě nejlepší. Ale neříkám, že to nezabaví. Furt to bylo správně krvavé, od panenek hláškující, tak proč to úplně stáhnout do pekel. Lepší průměr, nic víc ale!

• 9.10.2017  13:51

|62%| Pořád obstojná záležitost, ale už to trochu ztrácí to pravé kouzlo. Hororová atmosféra z jedničky je pryč, velká zábava z dvojky asi tak z poloviny taktéž. Když je na scéně Chuck, tak je to ještě celkem výborné. Ale zbytek aspektů snímku jsou pryč. Herecké obsazení mě tentokrát moc nebavilo a děj už vůbec ne. Přesto bych to do pekel neposílal. Ale je to tak na to jedno shlédnutí.

• 9.10.2017  13:51

|80%| Tento druhý díl se mi líbil snad úplně stejně jako ten předchozí. Zde už ubyla ta hororová atmosféra, ale zase to bylo o dost zábavnější. Chuck hláškoval jak o život, dost jsem se tím pobavil. Jak málo stačí ke štěstí. Že by tento druhý film byl kvalitou o dost horší? To teda ne. Po té hororové stránce nejspíš ano, ale jinač je to furt zábavné.

Dětská hra (1988)

|80%| Na tu dobu je to vydařená záležitost. I ta atmosféra, napětí či další hororové aspekty - to vše se dá jen a jen chválit. Samozřejmě bych ještě něco vylepšil, třeba zvolit dramatičtější finále atd, ale to už jsou jen detaily. Kdybych to viděl dříve, možná bych hodnotil plným počtem hvězd. Zde panenka Chucky docela vzbuzuje respekt, i má pár dobrých hlášek. Vyvražďovačky jsou dobré, krvavé. S tímto prvním filmem jsem naprosto spokojen.

• 6.10.2017  21:56

|84%| Viděno v kině. Je to tak trochu paradox, že jsem vyrazil do kina na film, jehož první díl z r.1982 mi natolik nesedl, že jsem mu udělil pouze 1* zákeřnou hvězdičku. Dalším paradoxem je, že režiséra Vileneuvea až tolik nemusím. Většina diváků ho oslavuje jako novodobého talenta v úloze režiséra a snad i vizionáře. Villeneuve mi nepřijde jako špatný režisér, vybírá si zajímavé filmy, ale nijak extra z něho odvařený teda nejsem. Prisoners byl první film, co jsem od něj viděl a vcelku si mi líbil až na finále, které mi totálně nesedlo, ale dal jsem spokojené 4*. Dále, Sicario. Hm, překombinovaná slátanina – 2*. Dále, Arrival – velmi nadhodnocený film, nebo alespoň tak jsem to cítil, asi chyba ve mně – nechytlo mě to, velmi slabé 3*. A tento nový BLADE RUNNER 2049? Čekal jsem málo, ale po lákavých trailerech jsem se těšil aspoň na solidní vizuál. A sakra, dostal jsem mnohem víc. Solidní AUDIOVIZUÁLNÍ PODÍVANÁ! Jinak to nazvat neumím. Samozřejmě to nebudu vychvalovat až do nebes, k úplné dokonalosti pár detailů chybělo, ale ty rovné a zasloužené 4* nečekaně dávám. Upozorňuji ale diváky, že to má extrémně pomalé tempo. Ale pokud jste si zamilovali Arrival, tak tohle budete pravděpodobně vyzdvihovat do nebes taktéž. 163 min mi vůbec nevadilo. Jen bych obohatil scénář, přidal pár akčních sekvencí (přitom tento film o akci vůbec není, moc jí tu nebylo, ale když se objevili, tak byli skvělé) a dal větší prostor H.Fordovi, který se tu objevil až v cca 105 minutě. Ale velká chyba to není, klidně by se dalo obejít i bez něho. Ale možná plácám nesmysly. Vidět 75letého Harrisona na velkém plátně je přeci jenom zážitek. I rozdal pár pěkných ran. Rozhodně si nesmíme klamně myslet, že tu bude Ford střílet a řezat lidi hlava nehlava. Má menší roli, ale rozhodně potěší. Hlavní hvězdou je tady Ryan Gosling, který má logicky nejvíc prostoru ze všech. Pokud jste si ho oblíbili ve filmech Drive a Only God Forgives, tak budete nadšeny. Má tu stejný look. Chodí, pomalu a rozvážně, až tupě se dívá. Celý film je dost pozvolný. V tomto případě mi to rozhodně nevadilo. Třeba v Arrival to bylo vysloveně nudné, alespoň tak jsem to cítil já. Hlavní hrdinové stoupali do lodi mimozemšťanů – a to trvalo snad 15 minut. Zde v tomto BR2049 je to co se týče scén stejné. Ale zde mi to nevadilo, naopak. Vcítili jsme se do atmosféry snímku. Sdíleli jsme pocity postav. Rozhodně by se tu pár scén dalo zkrátit, vylepšit, ale takové detaily, do jakých hloubek to šlo, to se jen tak nevidí. Plný počet * přesto nedávám. Potenciál to mělo o dost vyšší. Zklamaný ale logicky být nemůžu. Čekal jsem mnohem méně a původní film jsem totálně odjebal. Krom Goslinga mě tu bavil z postav snad každý. Většina otazníků zde byla zodpovězena. Jen ty nepodstatné zůstali. Finále bylo dobré. Jasně naznačovalo, že bude další film. A jak už jsem psal, audiovizuální podívaná jak vyšitá. Dvojice hudebních skladatelů Zimmer a Wallfisch se překonali. Nebyl to soundtrack typu, který by se dal neomezeně poslouchat samostatně (soudntracky mimochodem ve velkém poslouchám i já zvlášť), ale účelně se hodil jako ulitý k tomuto filmu. Ostatní zvuky jako výstřeli zbraní nebo výbuchy – to zde bylo pěkně ozvučeno. Sakra, co dál napsat? Celkový pohled na budoucnost v onom snímku byl skvělý. Do jaké hloubky to bylo pojaté. Život Bladea Runnera a jeho virtuální lásky, jeho emocí, touhy po pravdě apod. To se musí vidět. Určitě by se dalo dost vylepšovat, abych ten plný počet hvězd dal. Přesto je to skvělé dílko, ke kterému se ještě víckrát vrátím.

• 5.10.2017  11:38

|70%| Viděno v kině. Tak jsem na to nakonec zašel. Po skončení tohoto snímku jsem si uvědomil, že to bylo v podstatě totéž jako předchozí díl. Mé dojmy z toho jsou ve výsledku víceméně kladné. Nevidím v tom tedy žádnou pecku, ale ani žádnou trapárnu jak jsem se klamně před 3 lety před projekcí jedničky myslel. Zde už nás nic nepřekvapí, a to ani po příběhové stránce, která je ještě primitivnější. Akce je fajn, snad totožně natočena jako první Kingsman. Úvodní proháněčka autem nemá chybu – snad nejlepší scéna z celého filmu. Pár dobrých hlášek, scén apod. Poté už nic nepřekvapí, ale nudu zde určitě nenalezneme. Herecké obsazení je na tom dobře. Nikdo se nedá zvlášť specifikovat. Nápady to mělo, i když už jim pomalu docházeli. Relativně dlouhá stopáž filmu mi nevadila, jen finále už bylo takové méně záživné. Jinak se to celkově nedá moc kritizovat, je to natočeno tak jak to natočeno být mělo. Má to svůj styl, taková neškodná parodie na Bondovky to možná je. Věřím, že vznikne třetí film. Jen by si to už mohlo vybrat trochu jiný styl. Hudba byla v normálu. Na hraně mezi 3 a 4*, ale já se bavil, žádní chyby bych tam nehledal, ještě se na to někdy při dobré náladě podívám, tak proto dávám lepší hodnocení. Myslím si, že svůj účel to bohatě naplnilo.

• 30.9.2017  22:05

|25%| Do pekla, už 7.díl této poměrně slabé béčkové sérii o sniperovi. A já věrný béčkovitý divák jsem na snipera nezanevřel. Nemá smysl tu psát slohovku. 1,2 Sniperové – celkem nadprůměrné jednohubky, 3,4 díl totální slabota, 5 díl už to na průměr vytáhl a 6.díl mi přišel snad nejlepší, i když pouze nadprůměr a lepší 3*. No a tato šťastná sedmička? Šťasná není. Relativně nuda od začátku do konce. Úvod je slabý a odstřelená hlava první oběti – to mi přišlo jako z nějaké komedie – PRÁSK a půlka hlavy (ta vrchní část) v hajzlu! :D Pak se to do poloviny filmu neskutečně vleče, máme tu menší výbuch a pár sniperovských výstřelů – nudná akční scéna. Poté v průběhu filmu několik amatérsky natočených přestřelek a soubojů. Jen to krátké finále už má trochu šťávu. Jenže po herecké stránce a hlavně té příběhové to vůbec nefunguje. Včetně finální pointy, abychom nakonec zjistili kdo je nakonec zrádce ve vlastních řadách. Na to jsem přišel hned od začátku. Billy Zane se objeví až ve finále, aby nám dokázal jak je zdatný sniper – násilím vložená scéna a to mi vadilo. Tom Berenger už v akci není, ale je z něj „obrovský velitel“. Chad Miachel Collins je tu ještě méně výrazný než v předchozích dílech. Jen ta Danay Garcia mě docela dost bavila. Takže kladů to moc není, hlavní problém, že to dost nudí a příběhově to absolutně moc nezaujme. Po akční stránce je to také bída. Ve výsledku lepší 1*. Nic víc ale! Jsem zvědav na 8.díl. :D

• 29.9.2017  11:01
    Security (2017)

|50%| Až takové peklo jak tu píší ostatní uživatelé, to nebylo. Na béčkové poměry v současné době to ještě ušlo. I když to nebylo nic extra, dalo se z toho vyždímat ještě víc. Tento příběh je už dost ohraný. Záporáci byli dost slabí, akce nic extra. Jen když nastoupil na scénu Banderas tak se tu pár zajímavých akčních sekvencí našlo, především ve finále. 3* dávám proto, že to bylo celkem zábavné. Nenudilo to, ani to nebylo moc trapné. Na nic si to nehrálo. Výplachová blbůstka, která mě vcelku zabavila. Víc se v tom hledat nedá. Objektivně je to tak na 2*. Já byl ale nejspíš pozitivně naladěn.

• 29.9.2017  11:01
    Leatherface (2017)

|50%| Původní texaský masakr mě moc nebavil, ale filmy z r.2003 a 2006 – to mi sedlo dokonale (lepší 4* pro oba). Ani nedávný Texaský masakr 3D mě moc nebavil, ale byl jsem zvědav na tento rádoby prequel a zároveň remake. Tato záležitost není rozhodně na 100% prequel. Podkopává to nohy ostatním filmům. Ale fajn, budu to hodnotit jako samostatný film o motorovce. Jak už tu někteří píší, je pravda, že s Texaským masakrem toho moc společné nemá. Nejde o to, že si Leatherface s motorovkou zařádí až ve finále, to mi nepřekáží, je to přeci začátek zrodu této vraždící legendy. Problém je v napsání děje a scénáři. Celé mi to přijde dost překombinované. Rozhodně jsem hned ze začátku uhodl, kdo bude oním vraždícím cvokem. Projevilo se to až ke konci a to dost nevýrazně. Neříkám, že je to vyloženě nelogické, ale moc mi toto pojetí nesedlo. No, kritizuji to dost, ale co musím pochválit, tak to je brutalita. Je tu spoustu zajímavých vyvraždovaček, pikantních scén. Takže tohle je velké plus. Rozhodoval jsem se mezi 2/3*, ale nakonec jsem ty slabší 3* udělil. Nenudilo to, krvavých scén bylo dost – vydařili se, ale to je asi tak všechno. Postavy byly celkem průměrné, stejně jak hudba. Podruhé už bych si to nepouštěl.

• 27.9.2017  00:28
    Killing Gunther (2017)

|2%| Jak se mohl Arnold upsat k takové sračce? No, to je mi teda záhadou. Bylo peklo to dodívat do konce. Ale já to přeci jenom vydržel. Zastávám názor, že když si film pustím, tak ho musím taky dodívat a ne hodnotit po 20 minutách a dát hodnocení. Zhruba hodina filmu je totálně o ničem. Sledujeme tu partu totálně vymaštěných kokotů, co se snaží najít a zabít známého zabijáka Gunthera! Takže tu máme zezačátku seznámení všech elitních postav, kteří jsou odvážní natolik, aby si troufli Gunthera najít a zabít. Myslím to však ironicky. Neboť sledovat ty dementy jak jsou retardovaní tak, že se sami málem zabijou, bylo mi k pláči. Já se nemohl ani jednou zasmát. Celé to bylo trapné. K tomu ten debilní rádoby dokumentální styl. Ani to nebylo vyloženě točeno jako dokument, jen to tak naoko trochu vypadalo. Když už se po cca 67 minutách zjeví Arnold, tak se paradoxně ve filmu nic nezlepší. Bylo mi ho až líto páč i on vypadal trochu trapně. 1% dávám za menší šarvátku v kuchyni, kdy si tam Arnold podá jednoho sráče. Druhé % dávám za hlášku“ Odešel k vrtulníku“ což nám připomene Arnoldovu slavnou hlášku z filmu Predator. To je ale vše. V tomto snímku opravdu není o co stát. Je to nudná trapárna a i ta akce je prostě obyčejná - moc jí ani není. Takže je mi líto, ani ten Arnold tuhle pekelnou srajdu nezachránil. ODPAD jak vyšitý!!!

• 26.9.2017  19:32
    Wind River (2017)

|88%| Viděno v kině (CSFD projekce). Vida, po dlouhé době mi vyšla CSFD projekce! Často mi nevychází, ale nějak se tím netrápím, stejně chodím často do kin, tak co. Nyní k filmu. Jsem nadšený, přesně něco takového jsem si představoval. Nepřekombinovaný thriller, který jde rovnou na věc bez zbytečných dialogů, scén a zbytečné akce, která v tomto žánru moc nepatří. V kostce bych to mohl označit jako realistický, drsný, mrazivý thriller, který si na nic nehrál. Měl výborně napsané postavy (každý herec svojí roli sehrál bravurně), krásně vykreslené vztahy postav – jejich tragické prožitky apod. Dalším kladným aspektem je, že se tu našlo dost nadlehčených hlášek v konverzacích, což krásně nadlehčilo (alespoň trochu) temný nádech filmu. Za zmínku stojí i solidní soundtrack. Abych se vrátil k postavám, resp.k hercům. Jeremy Renner se snad i překonal. Svojí roli sehrál na výbornou. Elizabeth Olsen sehrála svůj standart, ale přesto mi její role agentky FBI sedla. Ostatní herci, včetně těch záporných rolí to též zvládli, včetně místního šerifa, který se víceméně zasloužil o všechny ty nadlehčené a vtipné hlášky. Prostřední snímku, mrazivá zima, sníh – to vše bylo přitažlivé a k tématu potřebné. Tak proč vlastně nedávám plný počet hvězd? Chybělo opravdu málo, ale přesto mohl být více rozšířený závěr. Finální přestřelka byla fantastická, efektní, krvavá, skvěle ozvučená, ale závěr chytil moc rychlé tempo. Bylo to dobré, ale něco bych tam vylepšil. Flashback, který nám ukázal, jak se to vlastně stalo, byl super, drsný a mrazivý. Přesto bych to ještě doladil a celkově do filmu vsunul pár zapamatovatelných scén. Detektivní linie byla jednoduchá, ale stačila. Renner nám krásně ukázal dovednosti stopaře, což nezkušené agentce FBI dost pomohlo. Takže, po dalším shlédnutí už nebudu ani trochu kritizovat finále (špatné nebylo), jsem nadmíru spokojený. Velmi silné 4* - na hraně už k té páté. Těším se na další film, trochu podobný touto tématikou, a sice The Snowman s M.Fassbenderem.

• 25.9.2017  16:10

|73%| A mě to docela bavilo. Nebylo to nic převratného, žádná velká extra bomba, ale v rámci možnosti to snad nemohlo dopadnout lépe. Nízkorozpočtové sci-fi, které ždímalo, co mohlo a ono se to vydařilo. Herci ok, hlavní hrdina byl takový trochu chladný, ale větší problém jsem s ním neměl. Akčních scén bylo dost, točeny byly vcelku realisticky. Dost se povedla i hudba. Finále už bylo takové urychlené, trochu to postrádalo napětí, ale to jsou detaily, víc se toto béčko ani kritizovat nedá. Film byl proveden dvěma směry. První byli flashbacky a druhý současnost a hlavní hrdina byl představen z pohledu diváka, což mi vůbec nevadilo, naopak mi to přišlo zajímavý. Trochu to připomíná loňský snímek Hardcore Henry. Samozřejmě, vylepšovat by se toho dalo dost, potenciál nebyl naplno využit, ale přesto se jedná o nadprůměr jak vyšitý. Při správné náladě si ho ještě někdy pustím.

• 23.9.2017  12:06

|60%| V podstatě se nic velkého a zásadního v tomto skromném snímku nestane. Přesto mě to svým způsobem bavilo. Tohle téma mám rád, tak jsem byl docela zvědavý, jak to dopadne. Dá se říci, že jsem dostal zhruba to, co jsem očekával. Atmosféra byla opravdu vydařená, temná, skličující, dávala pocit beznaděje. Hororových prvků to moc nemáme, děj je primitivní, i se dá říci, že žádný nemá. Pár drsných sekvencí tu máme ve finále, které bylo trochu uspěchané, ale větší výhrady k tomu nemám. K tomu abych dal lepší hodnocení, by musel být film postaven na vyšším levelu. Prostě to bylo v rámci možnosti dobré. Lepší by to bylo, kdyby byl větší rozpočet, bohatší scénář a více rozvinutý děj. Ale výrazně si stěžovat nemůžu, i ty postavy mi docela sedli. Takže solidní nadprůměr, solidní jednohubka. Víc v tom ale není.

• 23.9.2017  12:05
    To (2017)

|95%| TO bylo prostě perfektní! Co jiného k tomu dodávat? Nebudu zde psát nějaký sáhodlouhý rozbor. Prostě stručně a jasně v kostce: Originální horor, skvěle podaný příběh a to ve všech směrech, napětí, výborná atmosféra, hudba, pár lekaček (i když jich nebylo moc), nápady, chvílemi to bylo hezky nadlehčené, vtipné situace či hlášky, skvělá postava klauna (dala by se téměř vyrovnat Jokerovi z Temného Nolanového rytíře, Rkový rating, který byl krásně využit včetně drsného úvodu. No a největším kladem tohoto snímku byli rozhodně dětské postavy. Dlouho jsem nefandil a neviděl tak sympatickou sestavu dětí. Snad každá postava mě zaujala, měla svou charakteristiku apod. Původně jsem se bál, že dlouhá stopáž filmu uškodí, ale naopak. Spád to mělo velmi rychlý a ani by mi nevadilo, kdyby to bylo o něco delší. Psal bych donekonečna, TO se prostě musí vidět. Má to úplně jiný styl než třeba Conjuring. Líbila se mi tam i drsná parta teenegarů. Ani nevím, co bych zkritizoval. Možná skutečnost, že tu mohla nějaká postava přijít o život, aby to bylo ještě víc temnější a intenzivnější, ale to je detail. Jsem zvědav na druhý díl, kde uvidíme už postavy o 27 let starší. Nechci malovat čerta na zeď, ale myslím, že to tento díl nepřekoná. Už tam nebude to pravé dětské kouzlo postav.

• 18.9.2017  21:09
    Revolt (2017)

|50%| Nebudu tu vypisovat jisté podobnosti k filmům District9 apod, sice tomu jisté aspekty odpovídají, ale raději nebudu srovnávat. Na to, že je to nízkorozpočták, tak se to celkem vydařilo. Technická stránka, kamera – to vše je dobré. I po akční stránce to není zlé. ½ snímku je super, pak to ale začne váznout a už mě to moc nebavilo. Finále šlo mimo mě, i když bylo akční atd. Pak už to ztratilo ten pravý náboj – alespoň tak jsem to cítil já. Takže ve finále čistý průměr a slabé 3*. Aspoň něco.

• 18.9.2017  18:14

|84%| Oproti předchozímu dílu obrovský skok vpřed. Dějově to navázalo přesně v okamžiku (v minutě) kde skončil první díl. Zde nehrozí pomalý rozjezd, od začátku do konce je film nabit skvělými scény. Pobavíme se tu po komediální stránce, akční atd. Akční scény jsou krásně komediálně sladěny a to do neuvěřitelných detailů, ze kterých jsem se válel smíchy a tleskal jsem, jak se to režisérovi povedlo. Tím myslím i, že to nebylo trapné, ale upřímně vtipné. Výbuch dělem tak, že maminky s jejich miminy v kočárku vybuchli, až mimina stačila ve vteřině zavřískat – to se jen tak nevidí. Takže ta krvavost je brána jako komedie – takže brutalita se tu řešit vůbec nedá. Jen mohlo být lepší a delší finále – něco bych přidal, abych ten plný počet * nakonec udělil. Ale nevadí, i tak se jedná o skvělou akční zombie komedii s nácky.

• 18.9.2017  18:14
    Mrtvý sníh (2009)

|56%| Celkově průměrný počin, který mě moc nenadchl, ale neurazil. ½ filmu je celkem nudná, postavy mě moc nebavily. Neříkám, že to byli totální idioti (znám horší), ale nezískali si mě. V druhé půli snímku se už konečně něco děje a celkem mě to zabavilo. Vyvraždovačky sice vůbec nepůsobí drsně, ale spíš amatérsky – párkrát jsem se zasmál. Poslední minuty filmu – to už mě začalo hodně bavit, výborně krvavé scény spojené s komediální stránkou, takže mi bylo líto, že film pak skončil. Potenciál to mělo o dost vyšší. Takto je to jen koukatelný průměr.

• 16.9.2017  09:16
    Kidnap (2017)

|75%| Náhodou mi to přišlo dost zábavné, nenudil jsem se. Zkritizovat se jedině dá tak trochu hloupoučké pojetí filmu + závěr byl už dost přemrštěný, napětí ubylo apod. Ale furt se nejedná o nějak výrazné zápory. Ty 4* dávám zaslouženě. První 2/3 snímku jsou relativně napínavé. Naháněčky jsou intenzivní, sice ne tak zručně natočeny, ale stále super. Halle Berry je v pohodě, svojí roli si užívá, stejně jako malý chlapec či ti dva únosci. Ta tlustá svině se povedla, byla mi nepříjemná, přál jsem jí hnusnou smrt a taky, že se stalo – byla utopena!!!!! ;) Nicméně, až tak hloupý film jak tu někteří píší, to není, na hranici snesitelnosti to rozhodně je. Dějově to není nic nového a nápaditého, ale já se bavil od začátku do konce a to se počítá.

• 9.9.2017  11:34
    Shot Caller (2017)

|50%| Rozporuplnost. Osobně, absolutně netuším jak se mám k tomuto snímku postavit. Prvních půlhodiny mě moc nebavilo, nedokázal jsem pozorně sledovat řetězení postav. K tomu byl zvolen dost obtížný styl převádění flashbacků a přítomnosti. Po čase jsem si na to už tak trochu zvykl a ta druhá polovina filmu mě už začala víc bavit, alespoň tedy natolik, abych to dodíval do konce. Tu 3* nakonec dávám, v hloubi duši cítím, že si to film zaslouží, ale je to u mě opravdu na hraně. Dost aspektů mi tam přišlo nereálných a neuvěřitelných. Hlavní herec se rychle zadaptoval ve věznici, stal se z něho vyhlášený gangster, no, to mi přišlo takové rozporuplné. Na jednu stránku to bylo docela zajímavé, na druhou nevím, spíš nereálné. Asi mi to celkově moc nesedlo. Blbost to není, ale pecka také ne. Máme tu krvavé scény, pár zajímavých úmrtí atd. Finále šlo už mimo mě. Takže je to tak na půl, obyčejný průměr, ale to 1 shlédnutí se dalo snést.

• 9.9.2017  11:33
    Ploty (2016)

|95%| Jedná se o ten typ žánru ukecané drama, které samozřejmě jen tak někomu nesedne. Mě to sedlo jako ulité. Podobně ukecané drama s Denzelem FLIGHT mi taktéž bravurně oslnilo. No, nyní k popisu tohoto vydařeného snímku FENCES. Hned od začátku mě to začalo bavit, Denzel Washington je pro mě naprosto skvělý herec a snad do každé role se dokáže vžít. Tohle byla jeho z nejlepších rolí, nepřehrával, uvěřitelné to bylo, prostě nemám slov. Prvních cca 30minut mě trochu z jeho žvanění bolela hlava, ale pak jsem si na to zvykl. Zaujalo mě to natolik, že mi v hlavě utkvělo dost útržků z jeho konverzací, jeho názorů, až jsem se nad tím i já osobně zamýšlel. Jeho nekompromisní konverzace s jeho mladším synem, nedokázal mu říct, že ho má rád, ale že je jeho povinnost se o něj postarat. Dále, odůvodnění jeho nevěry vysvětloval uvolnění od starostí a povinností, soužití rodiny. No, tohle je jeden z aspektů co na filmu oceňuji. Vedle Denzela tu máme snad každého, kdo zahrál na výbornou. Oba jeho synové, manželka, jeho nejlepší kamarád a i mentálně zaostalý bratr. Delší stopáž mi nevadila, i kdyby byl film o půl hodiny delší. Těším se, až si tento skvělý dramatický počin někdy zas pustím. Denzel opět exceloval a už nyní se těším na Equalizer 2!

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56