mzss1

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 11.12.2018  21:38
    Venom (2018)

(71%) VENOM coby další součást marveláckých filmů ? Trailer mě extra nezaujal a tak jsem do kina nakonec nezašel. V pohodlí domova jsem si jej později pustil a ve výsledku jsem byl příjemně překvapen. Bylo to o dost lepší, než jsem očekával. Sice se nejednalo, o bůh ví jakou pecku, ale i tak. Nejsilnější na tom snímku byl jednoznačně hlavní herec Tom Hardy. Nezahrál klasického drsňáka, ale sympatického hrdinu a dobráka. Našlo se tu i pár odlehčených scén. Akční kousky jsou výborně a přehledně natočeny. Sice je zde vidět až moc přehnaná digitálnost, ale to mi na zážitku moc neubralo. Mezi zápory ale patří dost nesympatická žena, která v rámci hlavního hrdiny figurovala jako jeho láska. Nevím, mě dost připomněla jednu mou nepříjemnou kolegyni Ivetu xDDD Ale to je dost subjektivní. Dále, cca 3/3 mi už přišla dost odfláklá. Ale tak jako tak jsem relativně se snímkem spokojen. Tak jako tak je to nadprůměr. Pár dobrých nápadů to má, takže ty slabší, ale zasloužení 4* nakonec dávám s čistým svědomím.

• 11.12.2018  21:38
    Lukas (2018)

(74%) Velmi solidní krimi thriller z Francouzské koprodukce. Příběh je naprosto jednoduchý, veškerý scénář a akční kousky – to vše není náročné a příliš nápadité, ale já si to celkově docela dost užil. Taková ta reálnost, ponurost a atmosféra – to vše mi vyhovovalo a bylo to zvládnuté dobře. Navíc JCVD mi zde opravdu pasoval. Ten jeho uschlý a zničený výraz jeho novým filmům moc nepřidá, ale tentokrát mu to moc neuškodilo. Sehrál pár dobrých, i když zcela obyčejných bitek, ale byly reálné, tvrdé a uvěřitelné, zejména finále se vydařilo. Nevím co k tomu dodávat ? Klasický akčňák to není, ale i tak jsem dost spokojen, samozřejmě bych k tomu přidal větší stopáž, dal pár dramatických scén atd, ale furt se jedná o výrazný nadprůměr.

• 3.12.2018  11:08
    Sestra (2018)

(40%) Další filmová část ze světa CONJURING. No, ještě, že jsem na to nešel do kina. Tušil jsem, že už to nebude ono. Já tyhle duchařiny mám rád, ale v poslední dobou se jich točí až až. Asi se tvůrci moc snaží navázat na Jamese Wana, který je opravdovým mistrem těhle novodobých hororů. Jako neříkám, tento The Nun má v podstatě vše, jenže nic z toho moc nefunguje. Lekačky mě moc nevyděsí, atmosféra je mizivá. Furt se tam něco děje, technicky je to zvládnuté dobře, ale žádná sláva. Furt tam postavy pobíhají z bodu A do bodu B. Občas je vystraší ta přiblbá zlá sestra a příběhově mě to taky nijak neoslnilo. Takže standartní podprůměr. Nebavilo mě to moc, bohužel.

• 3.12.2018  11:08
    Creed II (2018)

(98%) Viděno v kině. Na tento filmový počin jsem se těšil strašně dlouhou dobu. Měl jsem trochu obavy, aby se nesnížila kvalita, protože první Creed byl naprosto vydařený. No, nakonec jsem se obával zbytečně. Tohle volné pokračování Creeda je ještě o kousek lepší. Jak tak čtu komentáře, mnohdy jsou mimo. Samozřejmě, že to dost připomíná čtyřku, ale já bych řekl, že i dvojku především. Sledujeme zde mladého Creeda, který zakládá rodinu – veškeré scény s jeho roztomilou holkou a obavami, aby narozené dítě též nepostihla hluchota, tohle vše bylo krásně a emočně zvládnuté. I jsem si postavu Adonise víc oblíbil. Našlo se tu i pár odlehčených scén, kdy se Adonis pokoušel Biancu požádat o ruku atd. Stallone jako legendární Rocky Balboa opět nezklamal. Měl zde neuvěřitelně hodně prostoru. Takže co se týče jeho, absolutní spokojenost. Dolph Lundgren jako Ivan Drago svojí roli zvládl opět bravurně. Byl drsný, ponurý, chladný – prostě jako ve čtyřce. V závěru jsem si říkal, jestli se aspoň trochu s Rockym neudobří, ale nakonec to dopadlo lépe, když se rozešli každý svojí cestou pak. I postava Dragova syna byla ok. Co se týče boxerských zápasů – technicky byly natočeny opět skvěle. Hlavně ten finální byl ke konci hodně emotivní a skvěle zahraný. K tomu ta skvělá hudba od L.Göranssona (i známé skladby z Rockyho). Nevím co k tomu dodávat ? Možná bych tu ještě přidal svatbu Adonise a Bianci, která tu bohužel nebyla, ale jinak se to kritizovat nedá. Je to perfektně zrežírované drama a já se těším na trojku, která doufám vznikne a udrží si podobnou kvalitu jako první dva Creedi. Těším se na opakované shlédnutí!

• 25.11.2018  13:56

(80%) Viděno v kině. Když to tak vezmu zpětně, říkám si, jestli jsem první film nenadhodnotil. Ale uklidňuji se, že mě to opravdu hodně bavilo, tak těch 5* zatím nechám. Zatímco toto pokračování mi už jako velká pecka nepřijde, přesto to nemůžu nijak výrazně kritizovat. Zase to má lepší, pozvolnější, ale propracovanější děj. Depp mě zde moc ale nebavil, nevzbuzuje moc respekt. Ostatní postavy včetně hlavních hrdinů mě ale bavily včetně mladého Brumbála. Potěší spoustu odkazů na H.Pottera. Například bradavice, Nicolas Flamel atd. Akce mi zde přijde ještě víc digitálnější než v posledních částí Pottera. Ale jsem s ní celkem spokojen. Finále není tak grandiózní, ale má dost emotivní a dobrou atmosféru. Hudba super. No, co k tomu dodávat ? Víc to pitvat nebudu. Bavilo mě to stále hodně, ale hit z toho určitě nebude. Doufám, že další díl bude uzavřením Grindelwalda, jinak to bude ještě více natahované.

• 21.11.2018  11:32

(75%) Viděno v kině. Filmová adaptace knižní severské série Milénium pokračuje. Abych to zestručnil, tak je to velice svižný a zábavný film s rychlým tempem, že se divák ani snad nezačne nudit. Především je třeba mít přečtené knížky a shlédnuté filmy. Původní švédská trilogie je rozhodně nejlepší a první příběh Milénia, které zremakoval D.Fincher se také celkem povedl. Tohoto pokračování jsem se docela bál. Už i příběh při čtení knížky (již 4.díl) byl o dost slabší. No, celkově mě tento snímek dost bavil. Jen se v tom už nesmí hledat úplná podobnost a duch této severské série. Je to víc akčnější, američtější a to pravé kouzlo se už bohužel vytratilo. Ale největšími 2 klady jsou postava Lisbeth Salanderové (sice je zde z ní ještě větší superhrdinka), ale ta herečka to perfektně ztvárnila. Druhým kladem je skvělá režie F.Alvareze. Dodal tomu skvělou atmosférou spojenou se solidním soundtrackem. Takže tyhle 2 klady dokázali dost zastínit poměrně větší množství nedostatků. Třeba postava M.Blomkvista zde byla strašně odfláklá. Ten herec působil sice jako sympaťák, ale nedokázal to sehrát. I příběhově ta jeho novinářská zapálenost byla pryč. Stejně jako děj, který byl takový moc bez nápadu. Souboje a akce – to vše bylo ale velmi zručně natočeno. A finále bylo docela urychlené a pro hrdiny moc snadné. Ale když se nad tím střízlivě zamyslím, tak po dalším shlédnutí, to už tolik hrotit nebudu. Čekal jsem to horší a naštěstí jsem dostal další solidní filmový přírůstek do téhle série. Snad se ještě dočkáme nějakého pokračování nebo klidně i nějaké další nové verze.

• 12.11.2018  14:52

(100%) Viděno v kině. Očekával jsem hodně, dostal jsem ještě víc. QUEEN je pro mě jedna z nejoblíbenějších hudebních kapel, tak je jasné, že to byl pro mě mega zážitek. Už vloni v listopadu 2017 jsem si užil jejich koncert a nyní filmový příběh. Nemá smysl, abych zde psal sáhodlouhou slohovku. Tak upřímně zahrané a zazpívané ? Opravdu skvostně natočeno a to nejen životopisným směrem. Po herecké stránce, příběhu, písní, emocí – to vše zde fungovalo na 110%. Především herec, co hrál Mercuryho by mě dostat nějaké ocenění. Víc nepovím, to se musí vidět. Těším se na další a další shlédnutí !

• 5.11.2018  12:09
    Slender Man (2018)

(30%) Pro tyhle novodobé horory mám slabost, ale už se to začíná kazit. Točí se jich zbytečně moc, je to už ohrané, nudné a bez nápadu. Třeba takový nedávný filmík Truth or Dare mi nečekaně sedl (trochu mi připomněl sérii Final Destination). No nic, nyní k tomuhle počinu zvaný Slender Man. Děj je dost primitivní, ostatně jako vždy u těhle podobných horůrků. Jenže celé mi to přišlo umělé a někdy i trapné – celá to postava bubáka Slender Mana. Po technické stránce, zvuků apod – to bylo celkem ok. Jenže tu nebyla žádná lekačka, ani pořádná děsivá atmosféra, prostě skoro nic. Ženské hrdinky začali ubývat (děsivý bubák Slender Man je postupně lapil) a v poslední 3/3 filmu to začalo být strašně zamotané. Opravdu jsem nevěděl co je realita, co je sen. Nevím, moc mě to nebavilo. Ale až taková sračka to nebyla, proto dávám ty nejslabší možné 2*. Je to spíš na tu jednu, ale z protekce, že mám tento žánr rád, tu druhou dám, potenciál a námět byl dobrý, bohužel to bylo celé špatně natočené.

• 2.11.2018  15:41

(90%) Viděno v kině (CZ DABING). Soudě trailerů jsem tomu moc nevěřil a ani se mi na to nechtělo. Nakonec jsem byl mile překvapen. Spíš by si to zasloužilo rovné 4*, ale z nostalgie, z toho jak mě to překvapilo a skutečnost, že Atkinson na to stále ještě má, tak to jsem ocenit musel. Úvod je takový pozvolný, pousměju se sem tam, ale pak se to začíná humorem a vtipnými scény víc a víc rozjíždět. Především scénky v restauraci nebo poté taneční vystoupení, kdy si to Atkinson opravdu užíval. A asi vrcholem veškeré legrace byla dlouhá sekvence se simulátorem – to jsem doslova řval smíchy. Ani ve finále to moc neztrácí tempo. Já jsem opravdu spokojen, 5* je sice moc, ale já na to seru. Těším se na další shlédnutí a doufám, že vznikne čtyřka nebo snad i nějaký nový příběh s Mr. Beanem. Co dodávat? To se musí vidět.

• 2.11.2018  15:41
    22. míle (2018)

(37%) Peter Berg má opravdu divný režijní styl. Mé hodnocení jeho snímků je jak na houpačce. Ale to okecávat nehodlám. Vlastně ani nevím, co mám k tomuto dílku napsat. Příběh je strašně nezáživný a chaotický, obtížně se v tom orientuji. Úvod ještě ušel, pak se to zasekne do nudné, politické frašky. Ale po nějaké té 50 minutě se rozjede celkem realistická akce, která mě aspoň chvílemi zaujala. Samozřejmě, rychlé střihy, rozklepaná kamera – to zde bohužel je, ale v tomto případě mi to bylo jedno. Herecké obsazení je tu celkem známé, ale skoro nikdo mě nijak extra neoslnil. Wahlberg zde sehraje svůj standart, L.Cohan mi zde připomíná nasranou Maggie z TWD, Malkovich je zde jak uschlej šváb a Rousey se mi líbí ještě méně jak je nafoukaná. Víc bych to kritizovat nechtěl, nemělo to nic extra zásadního, co by mi vadilo. Jen to bylo prostě strašně nudné.

• 26.10.2018  20:24

(50%) Viděno v kině. Tak já teda nevím, ale mě to moc neoslnilo. Životopisně je to asi v pořádku, žádná chybka v ději, žádná nelogická díra, ale tak jako tak mě to moc nebavilo. Ve své podstatě se tomu moc vytknout nedá. Scény v raketě, pokusy vyletět, výhledy v kosmu – to vše bylo natočeno dost realisticky a i jsem byl docela napjat. Jinak nebylo moc o co stát. Hudba byla taková nevýrazná. Hlavní hrdina Ryan Gosling byl dobrý jako vždy, roli Armstronga zvládl dobře i když to také nebylo ono. A vedlejší postavy ? Ty už mě vůbec nebavily. Rodinné části a veškerá ta vata okolo – to už mě vůbec nebralo. Celé to bylo takové moc chladné a nezaujaté. Finále bylo ale dobré a jsem rád, že to nebylo vůbec přehnané a přeakčnělé. Divné, nedokážu to ať už subjektivně nebo objektivně kritizovat, ale i tak jsem čekal o něco více. Průměr.

• 11.10.2018  18:55

(15%) Bože, to byla ale píčovina. Já od toho teda nic extra neočekával, ale aby mě to po celý čas tak nehorázně sralo a otravovalo? Foster zde hrála naoko totální starou krávu a Goldblum byl tak nevýraznej, že jsem si ho málem nevšiml. Jedině Bautista mě zde alespoň trochu bavil, i když to taky moc zrovna nevytrhl. Děj je takovej divnej, celé je to strašně nudné. Konverzace nehorázně uspávají. Skoro nic mě na tomto snímku nebavilo. Až 3/3 byla víc akčnější, ale i tak mi to bylo dosti ukradený, když jsem si nedokázal oblíbit postavy a vžít se do nudného děje. Odpad nedám, ale i tak to byla absolutní ztráta času.

• 11.10.2018  18:54
    Temné síly (2018)

(56%) The Darknest Minds je takový mix všelijakých novodobých filmů, což mi vůbec nevadí, ale tentokrát se mé hodnocení celkem shoduje s CSFD, což nebývá pokaždé. Mě jsou recenze a všelijaké hodnocení vždy ukradené. No, tak co můžeme pochválit ? Rozhodně si to na nic extra nehraje. Postavy mě bavily, především ty kladné. Hlavní hrdinka je nanejvýš sympatická, skoro po celý čas snímku se tu stále něco děje. Děj je docela jednoduchý, jen mě mrzí, že se ve výsledku nikam dál neubere, prostě to celé ve finále moc nevygraduje. A tím nemyslím, aby to bylo nějaké přeakčnělé, na to si tento snímek nehraje, jen bych si to představoval trochu lepší. Po druhé půlce filmu to jde s dějem z kopce, takže už tu nemáme žádné napětí apod. Ale i tak si nemůžu nijak výrazně stěžovat. Hudba celkem ok. Jako jednohubka to zlé nebylo, nebyla to žádná typická trapárna s mladými herci. Koukatelný průměr na zabití jednoho večera.

• 9.10.2018  16:37
    Attrition (2018)

(65%) Konečně tu máme po dlouhé době alespoň solidně koukatelnou Seagalovku. Poslední dobou se S.Seagal objevoval v totálních sračkách, kde hrál dohromady tak 10 minut a to byl jako hlavní hrdina na plakátku. Takže bez nějakých keců krátce shrnu toto dílko. Příběh je dost jednoduchý, scénář také, ale nenašel jsem tu nic, co by mi výrazně vadilo či pohoršilo. Akce je solidní. Bitky jsou slušné, hezky krvavé, Seagal tu má pár dobrých, úderných chvatů – po delším čase jsem si ho víc užil. Najde se tu i pár dobrých přestřelek. Samozřejmě, je tu i pár divných krvavých efektů, ale to bych moc nekritizoval, holt vada v režii. Technicky je to zrežírováno docela zajímavě, ani ta psychologická stránka filmu, to povídání o životu, zlu apod, mi nevadilo. První hodka filmu byla taková pozvolná, ale já se nenudil, sem tam se něco dělo furt. Konec mi přišel ale takovej moc fantastickej, vše dobře dopadlo. Takže celé to finále bych trochu víc zdramatizoval + vylepšil charisma záporáků, kteří nebyli nejhorší, ale dalo se z toho vytěžit ještě víc. Tak jako tak jsem docela spokojen. Konečně tu máme videobéčko, kde tu máme Stevena v hlavní roli. Kéž by něco podobného ještě natočil, uvidíme.

• 29.9.2018  16:19

(49%) Viděno v kině. Strašně divný film, že jsem dlouhou dobu neměl ani chut ho okomentovat. Prvně jsem dal nejslabší možné 3 hvězdy, ale nyní to srazím na lepší 2*. Tak nějak slabý průměr to je, ale i tak jsem zklamaný. Nechápu, proč lidi remcali na PREDATORS nebo na AVP. Predators byl jasný kopírák, takže bych si klidně myslel, že ho režíroval Black. Ale byla to tak věrná napodobenina, že jsem tomu nemohl vytknout nic. AVP bylo takové moderní a hrálo to převážně na úžasných efektech, takže opět v mých očích pecka. Ale tohle? Tohle je z universa Predátorů a klidně i Vetřelců zatím to nejhorší co jsem viděl. Můžu skromně na tomto slabém snímku pochválit relativně dobrou akci, která je svižná, nenudí, má pár nápadů – tady není co kritizovat. Dále mě občas rozesmála stupidita a vtípky těch rádoby gangsterů. Sice mi to k filmu moc nepasovalo, ale párkrát jsem se zasmál. K tomu patří i pár komediálních scén. Některé mi přišli ale trapné. Třeba ty predátorské čoklové – to bylo fakt ubohé, ještě měli dredy jako predátoři. WTF kurva ? Hlavně ten jeden vesmírnej čokl, ze kterého se nakonec stal poslušněj pejsek ňafíček. Klasický Predátor byl celkem fajn, jen ty 3 wtf scény mě teda opravdu rosekaly. Nemám ani chut je jmenovat. A ten ultimátní lovec jako kráva mě též moc nenadchnul, konec je už takový divný, nebavil mě. Hlavně mě mrzí, že nebylo moc vidět pohled Predátorů. Ten ultimátní jich pár měl, ale nic moc. Hlavně ten můj klasický trojúhelník, kdy lovec zamíří na obět a vystřelí, to tu nebylo. Hudba se moc nezměnila, i když ji skládal opět jiný hudební skladatel. Strašně divné pocity z toho mám. Už si to nikdy ale nepustím.

• 20.9.2018  20:43
    Reprisal (2018)

(50%) Klasické akční béčko nové doby. Sice nic světoborného, ale taky nic extra strašného. Grillo jako hlavní hrdina mi ze začátku trochu vadil, ale pak jsem si na něj zvykl. Willis zde byl strašně nevýrazný až zbytečný, ale aspoň si ke konci trochu zastřílel. Děj je jednoduchý, atmosféra je ale docela solidní. Vcelku je to napínavé, postupem času snímek nabírá obrátky. Najde se tu pár dobrých přestřelek. Přesto se zde objeví nějaká ta hloupost. Celkově je to tak půl na půl – čistý průměr. Jako jednohubka to zlé nebylo. Víckrát si to ale nepustím.

• 12.9.2018  20:29
    The Titan (2018)

(65%) Zas tak zlé mi to nepřišlo. Bylo to takové temné, komorné. Tempo to mělo pomalé, ale dobře se na to dívalo. Působí to jako jednohubka, ale větší kritiku bych tomu nedával. Worthington mi zde neskutečně seděl, stejně jako zbylé postavy. Nevím jak to celkově popsat. Možná, že se nic výrazného nedělo. Postupně se skupinka dobrovolníků měnila a mělo to na ně negativní účinky, jen hlavní hrdina vše hravě překonal. Scénář mohl být zajímavější a závěr byl moc urychlený, jinač jsem si nestěžoval. Nemám co dodávat, zajímavá jednohubka. Už se na to asi nikdy nepodívám, ale neurazilo mě to.

• 12.9.2018  20:29
    Time Trap (2017)

(64%) Na doporučení kámoše jsem se na to bezmyšlenkovitě vrhl. Vzhledem k malé stopáži mi to uteklo docela rychle, takže jsem se svým způsobem i zabavil. Ale velkou pecku bych z toho nedělal. Jako jednohubka na zabití večera je to suprová volba, nic víc v tom ale není. Také se teda nedá tento malý sci-fi počin moc kritizovat. Hlavním kladem mi teda přišly postavy. Ani jedna z nich na mě nepůsobila trapně a postupně jsem si je začal oblibovat. Příběh jednoduchý, nápad perfektní. Nebylo to nějaké přeakčnělé a plné zvratů. Jen to mohlo být tak o 30 min delší a nemít tak ukvapený závěr. Posledních 10 min mě teda už moc nebavilo. Což je velká škoda, že to film tak utopilo. Ale nebudu tak kritický. Škoda to je, ale furt je z toho lepší nadprůměr.

• 1.9.2018  15:47

(60%) Dost rozporuplné pocity. Jako horor to není špatné, je zde cítit úplně jiná kvalita než ty dnešní V zajetí démonů, Insidious apod. Má to Rko, je to takové tíživé, postavy jsou zde nesmírně nešťastní a i to umí skvěle zahrát. Jenže v tomhle je asi paradox, protože někdy ty jejich herecké výjevy působí trochu úsměvně a hlavně moc přehnaně. Ale jak píši, tak to prostě působí. V reálu věřím, že to jejich chování by bylo normální. Snímek obsahuje spoustu nezodpovězených otázek. Ne na všechny dostaneme odpověď, ale to mi v tomto případě moc nevadí. Celé to má takové pozvolné tempo, ale furt je na co se dívat. Chvílemi mě to bavilo víc, chvílemi zase méně. Bohužel, finále mě už vůbec nebavilo a úplný závěr mi přišel naprosto debilní, což film trochu shazuje. Nedá se to moc popsat slovy. Je to netypický, až psychologický horor, který nemusí sednout každému. Podruhé už bych si to nepustil. Přeci jen to mohlo být v tomto případě stopáží trochu kratší a o lepším závěru už nemluvě. Takže ve výsledku menší nadprůměr, nic víc. Jistou kvalitu to ale rozhodně má.

• 27.8.2018  17:40

(25%) Moc jsem od toho neočekával, ani se mi do toho nechtělo, ale rozhodně jsem netušil, že to bude GHOST STORIES až taková sračka, která místy prostě nemůže ani dávat smysl. Ne, že jsem to celé nepochopil, ale jisté mezery mám, hlavně v poslední cca 20 minutách. To šlo už opravdu mimo mě. První případ o nočním hlídačovi je celkem dobrý. Najde se tu pár dobrých scén, ale tím to končí. Přesně jak psal uživatel CSFD sniper18, pak už opravdu není o co stát. Druhý případ je už nudný a mladíkovo ječení jak kráva mi hrozně vadilo. Ten třetí případ je tak nezáživný, že jsem málem usnul. Pak začne sekvence o tom hlavním vědcovi a to už je úplným pohřbem filmu. Takže to nebudu dál rozpitvávat. Celkově mě to absolutně nebavilo, hororových prvků zde moc není, možná něco málo u toho hlídače. Nikomu toto nedoporučuji, je to ztráta drahocenného času.

• 27.8.2018  17:39
    Calibre (2018)

(95%) CALIBRE je teda opravdu pro mě nečekaným a velmi příjemným překvapením. Zpočátku to působí jako jednoduchý, obyčejný thriller, ale jak se snímek hrne kupředu, tak si ho začínám vážit víc a víc. Krom toho vše pak dává nějaký ten psychologický smysl. Úvod nám krátce a jednoduše předvede dva hlavní herce. Pak nastane děsivá a vyloženě hrozná situace, ve které bych opravdu osobně nechtěl být. Nechtěné zabití chlapce bylo hrozné, ale instinktivní odstřelní jeho otce, to jsem nečekal. V tu chvíli jsem měl v hlavě guláš a byl jsem na jednoho z dvou postav opravdu naštvaný. Postupem času jsem začal ať už částečně nebo tak vnímat rozhodnutí, která člověk občas ani nechce udělat. Ale v té chvíli je to opravdu rozhodující a jde opravdu o nanosekundy. Napětí je asi v tomto případě pro mě nejlepším kladem filmu. Navíc scénář není nijak moc přeplácaný, vše je jednoduché, což rozhodně není na škodu. Závěr jak někteří píší, že je debilní, mě naopak přišel prvotřídní. Už i po té psychologické stránce. Mladíci udělali fatální chybu, především jeden z nich. Rozhodnutí, které musel, jeden z nich na konci filmu učinit nebylo vůbec lehké. Sledoval jsem to se zatajeným dechem. Nevím co k tomu dodávat ? To se musí vidět, než abych tady vše vyzradil. Možná ještě bych přidal trochu víc té brutality, ale to už by bylo asi moc. Už tak ta situace bylo dost zlá. Já jsem naprosto spokojený. Jednoduchý koncept, těžká situace, skvěle zahrané a s velmi silným závěrem. Jeden z nejlepších thrillerů poslední doby.

• 27.8.2018  17:39
    How It Ends (2018)

(65%) Pro tyhle postapo filmy mám prostě slabost. A ani mi kolikrát nevadí, že jsou dost nízkorozpočtové. Co se týče tohoto snímku, tak v podstatě nemám ani co výrazného vytknout. Sice se nedá hovořit o nějakém velkém nadšení, ale i tak mi to vcelku sedlo. Je to tedy jednohubka, ale na zabití večera výborná. 1/3 je solidní, seznámení s hlavními herci, slušný rozjezd, zajímavý soundtrack, jehož hudební motiv se v průběhu celého filmu několikrát opakuje atd. 2/3 je už slabší, ale furt se tu něco děje, trochu bych přidal brutalitu a nějaké ty více zapamatovatelné scény. Přesto mě potěšilo pár zručně natočených automobilových bouraček. Poslední cca 3/3 je už viditelně slabší, už mě ani nezajímalo, jak to dopadne a konec je takový, jaký je. Herecká sestava je na tom dobře, duo Whitaker a James – super volba. Oddychovka jak vyšitá, lepší nadprůměr.

Extinction (2018)

(70%) EXTINCTION je další zajímavý sci-fi, který rozhodně nepovažuju za nudnou nízkorozpočtovou podívanou jak tu někteří na CSFD píší. Od začátku do konce se něco děje a mě to bavilo. Poslední třetina filmu byla už dost předvídatelná a už to nemělo takový náboj. Akce byla slušná, ale mohla obsahovat víc nápadů. Ale i ty emoce celkem fungovali. Má to 1 zásadní dějový zvrat, který je ve filmu rozumně vysvětlen, i když asi ne tak do podrobna jak bych si přál. Hlavní hrdina je sympaťák, ostatní herci též bez problému. Působí to sice takovým jednorázovým způsobem, ale já ty slabší a vydřené 4* prostě dám. Klidně se k tomu ještě někdy jednou při dobré náladě vrátím. Palec nahoru.

Upgrade (2018)

(80%) UPGRADE je nečekaně solidní snímek, který mě bavil od začátku do konce. Po akční stránce to nebylo špatné, i když scény, kdy hlavního hrdinu ovlivňoval tajemný STEM, který ovládal jeho tělo, byly tak docela vtipné. Ale přesto, film má velké tempo, docela i napětí, celé je to zábavné, ke konci slušná pointa. Jen ty emoce zde byly takové suché, ale velký problém jsem s tím neměl. I celý ten vizuál blízké budoucnosti byl perfektně zvládnutý. Kdyby bylo od každého něco víc vylepšeno, zejména akce a aby byl film delší a pestřejší, tak by z toho mohla být ještě větší pecka. I tak jsem ale plně spokojen. Je to o dost lepší než některá současná silně přeceňovaná akční áčka viz MI6 nebo Equalizer 2.

Máš ji! (2018)

(60%) Poslední dobou mě novodobé komedie moc neberou. Prostě se nedokážu pořádně zasmát. Téhle jsem teda nakonec šanci dal. A výsledek ? Ani pecka, ani katastrofa. Nápad to mělo opravdu výborný, to se musí ocenit. Jen to bylo celé takové nevyrovnané a v poslední třetině to ztrácelo dech a finále bylo takové zvláštní, jinak s tím větší problém nemám. Párkrát jsem se zasmál, bylo to zajímavě natočeno. Sice samé zpomalovačky, ale to mi v tomto žánru nepřekáželo. J.Renner byl skvělý i v téhle úloze. Ostatní herci se chovali sem tam trochu trapně, a to zejména ženské obsazení. Abych dal lepší hodnocení, muselo by to být vtipnější, možná ztřeštěnější a s ještě větší dějovou hloubku. Jinak celkem obstojná, lehce nadprůměrná novodobá komedie, která neurazí.

• 21.8.2018  17:45
    Equalizer 2 (2018)

(54%) Viděno v kině. Nejdřív bych chtěl napsat něco málo o prvním Equalizeru. První shlédnutí mě až tak nechytlo, ale po čase se z toho stala má srdcovka, kterou si pouštím opakovaně. Ze 70% jsem navýšil na 90% - 5*. Na toto pokračování jsem se nesmírně těšil. Samozřejmě jsem se držel radši při zemi, nedávný šestý MI mě docela zklamal a ve finále jsem i lehce zklamaný z tohoto snímku. U první Equalizera oceňuji silný příběh, který se netočil jen okolo postavy D.Washingtona, ale měl kvalitní, nezapomenutelnou akci, epické finále, skvělou hudbu, záporáky atd – zde je máme vlastně vše, ale tak o 70% v menším měřítku. A to je docela problém. Film nechci moc kritizovat, je to točeno tak neškodným způsobem, že nemůžu být nějak víc naštvaný. Denzel je skvělý jako vždy, jeho role McCalla je opět skvělá, ale to nevytrhne celý film. Akce je zde o dost méně a ani moc neoslní. Úvod ve vlaku je dost krátký, potěší, ale ani se v té rychlé vyvraždovačce nemohu orientovat. Druhá vyvraždovačka v hotelu je dost povedená. Nechybí ani slušná akce v autě, ale to je celé. Finále je krátké, pár zneškodní a podání hlavního záporáka, které bylo slušně krvavé, ale dost přehranné a násilně vhozené do soundtracku, který mapoval finále předchozího filmu. Celkově zabití Denzelovi bývalé kolegyně bylo smutné, ale debilně nasnímané ve dvou scénách, což nakonec smysl dává, ale i tak. Nějaké dějové posuny zde nečekejte, vše je tak jednoduché, přímočaré a Washington je tu zcela nesmrtelný. Čím víc píšu tento koment, tím víc jsem zklamanější, ani na nadprůměr to nemůžu zařadit. Na tohle se už nikdy nepodívám. Jako jednohubka je to fakt neškodné, ale nevěřím tomu, že to točil Fuqua. Jak to mám sakra tedy shrnout ? Pár slušných akčních scén se tu najde, ale nezaujaly mě moc. Příběh je slabý, Washington je ale skvělý, stejně jako jeho postava. Kamera je nasnímána dobře i v obyčejných záběrech, to jako jo. No, takže pouhopouhý průměr, víc NE.

• 18.8.2018  14:39

(82%) Viděno v kině. První trailer mě teda skoro vůbec nezaujmul. I to vypadalo, že tam bude Stathama málo a že bude nudnej. No, opak se naštěstí stal pravdou. Jen je docela škoda, že film nebyl Rko a neměl dramatičtější finále, jinak bych asi šel do plného počtu hvězd. Čekat od toho čelisti je samozřejmě nesmysl. Snímek má zpočátku pomalejší tempo, ale to mi nepřekáželo, ještě krátký úvod se Stathamem mohl být delší a srozumitelnější, ale pak už mě to začalo víc a víc bavit. Nečekaně mě chytla atmosféra, bylo tu i dost napínavých a nepředvídatelných scén. Statham hláškoval jako o život, do jeho role se opravdu vžil bravurně. Překvapila mě i příjemná sestava herců. Vedle skvělého Stathama mi sedl i Cliff Curtis. Hudba byla taková normální. Scény se žraloky byly dobré a hlavně mě potěšilo, že nebyli v každém záběru pořádně vidět. Finále na pláže bylo takové spíš už vtipné. A zabití žraloka ke konci už totálně přestřelené. Přesto si tu nemůžu nijak výrazně stěžovat. Žádná nudná chvíle tu ani snad nenastala. Bylo to zábavné, přiměřeným způsobem vtipné, hezky natočené scény. Čekal jsem opravdu o dost méně. Palec nahoru!

• 17.8.2018  15:41

(50%) Viděno v kině. Říkejte si, co chcete, ale bez většího sáhodlouhého románu musím s lítostí konstatovat, že je tohle zatím nejslabší díl ze série. Nechci být moc kritický, ale mě to moc nesedlo. Čekal jsem téměř maximum a ono se tak bohužel nestalo. Příběh je snad nejnudnější, nevýrazný, sotva funguje, ale to bych moc nekritizoval. Horší byly zvraty, které jsem asi tak do první půle filmu akceptoval – smysl dávali, ale pak už jich bylo moc + mám 2 nezodpovězené otázky. Celkově mě snímek docela nudil. Mělo to sice podobný styl jako předchozí pátý díl, ale ten mě bavil o dost víc a to byl dějem specifičtější a složitější. Tohle je prostě jak lidí říkají: Vaření z vody. Nikam se to neposouvá, no fajn, tohle je asi ten nejmenší problém. Ani ta akce mě moc nezabavila. Přestřelky jsou dobře natočené, i když jedna scéna ve tmě mi přišla dost nečitelná a zmatená. Velkolepější akce tu moc nejsou, akci tvoří pár menších. Některé zaujmou víc, některé méně. Finále s vrtulníkem už mě tolik nechytla. Mě se líbila úvodní scéna s padákem a bitka na wc – to nemělo chybu. Jinak bohužel nic, na co bych vzpomínal. Ještě stojí za kladnou zmínku Cruisův skok z okna a pronásledování Cavila, které bylo dlouhé a kamerou pěkně nasnímané. Jako jistá kvalita tu je, ale abych ohodnotil čistě průměrně, to mě teda dost mrzí. Herecké obsazení na tom taky nebylo nějak nejrůžověji. Nejvíc mě teda logicky bavil hlavní Tom Cruise, který pořád umí hrát, je to borec, čím je starší, tím svěžejší, fandím mu! Ale tenhle film sám opravdu utáhnout nemohl. Ostatní herci ani moc nestojí za zmínku, prostě doplnění do počtu. Třeba ještě takový Henry Cavil mě zde bavil, měl kamenej, hustej výraz – nepřehrával, hrál přirozeně. Zamrzelo mě, že takový vtipkař jako Simon Pegg zde byl svojí zábavnou postavou upozaděn. Hudba je furt stejná, tentokrát ji skládal Lorne Balfe – povedla se. Sice ne tak, abych ji v uších poslouchal samostatně, ale k filmu byla adekvátní. Takže co? Zklamání roku. Ty 3* automaticky dávám, jak už píši, kvalitu to má, ale já ji nedokážu ocenit. Nebýt Cruise, dám 2*. Příběh, akce – tyhle dvě hlavní prvky snímku mě nedokázali uspokojit a to je špatně. Takže komentář vypadá opravdu kriticky. Určitě to za to shlédnutí asi stojí, někomu to sedne pravděpodobně víc. Není tam nic, co by bylo vyloženě špatného, pětka měla podobný styl a líbila se o dost víc. No, jsem zvědav na sedmičku. Snad si dá McQuarrie víc záležet nebo nejlépe ať ji natočí jiný režisér.

• 9.8.2018  10:03

(80%) Vadí nevadí ? Tenhle film mi určitě nevadil ! Každopádně se opět chytám za hlavu proč čeští distributoři nezvolili název Pravda nebo úkol ? No, to je vlastně fuk. Každopádně moc jsem od toho nečekal a dostal jsem hodně. Tak trochu chápu, že to asi moc lidí neoslnilo, trochu to připomíná Nezvratný osud a to já rozhodně ocením. Škoda, že to nemá Rko a že některé úmrtí nebyli zajímavější + ve finále se to začalo dějem a zvraty už trochu motat, ale velký problém jsem s tím neměl. Poslední vteřiny snímku k úplnému finále – to jsem celkem přijal. Ze začátku mě to moc nechytlo a pak mě to začalo dost bavit. Především jsem se obával mladých herců a nad mým velkým překvapením jsem jim i fandil – zahráli to dobře. Především hlavní ženské duo. Našlo se tu i dost slušné napětí + některé úkoly byly i vtipné. A k tomu pár slušných odhalení pravd. No, sedlo mi to, moc to kritizovat nemůžu. Ještě se k tomu někdy s radostí vrátím.

• 28.7.2018  19:47

(100%) Viděno v kině a to 2x !!!! A JE TO TAM!!! Nechci moc srovnávat, jedničku miluju, ale tohle nejen, že se jí vyrovnalo, ale já bych řekl, že i svým způsobem překonalo! První film byl takový střeštěný, komediální, zato tahle záležitost mi přišla dost serióznější, vyspělejší a také dost romantičtější. Dějové linie krásně do sebe zapadli, sledovat mladou Donnu v podání Lily James – to byl kurevsky dobrý nápad. Nejen proto, že je Lily krásná ženská, tak i proto, že se do roli mladé Donny vžila opravdu bravurně. Ke konci dojde i na nějaké ty dojemné scény. Amanda Seyfried mě zde opět bavila, byla už rozumnější a zpívat nezapomněla. No, takže po příběhové stránce je to velmi silná záležitost. Dále, písně – naprostá BOMBA. Těžko říct, která mě bavila víc. K tomu skvělá CHER na konci. Běžně dokážu filmy rozebírat v komentářích do nekonečna, ale u tohohle to popsat slovy nemohu.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59