mzss1

Martin Zbubna

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 18.8.2018  14:39

(82%) Viděno v kině. První trailer mě teda skoro vůbec nezaujmul. I to vypadalo, že tam bude Stathama málo a že bude nudnej. No, opak se naštěstí stal pravdou. Jen je docela škoda, že film nebyl Rko a neměl dramatičtější finále, jinak bych asi šel do plného počtu hvězd. Čekat od toho čelisti je samozřejmě nesmysl. Snímek má zpočátku pomalejší tempo, ale to mi nepřekáželo, ještě krátký úvod se Stathamem mohl být delší a srozumitelnější, ale pak už mě to začalo víc a víc bavit. Nečekaně mě chytla atmosféra, bylo tu i dost napínavých a nepředvídatelných scén. Statham hláškoval jako o život, do jeho role se opravdu vžil bravurně. Překvapila mě i příjemná sestava herců. Vedle skvělého Stathama mi sedl i Cliff Curtis. Hudba byla taková normální. Scény se žraloky byly dobré a hlavně mě potěšilo, že nebyli v každém záběru pořádně vidět. Finále na pláže bylo takové spíš už vtipné. A zabití žraloka ke konci už totálně přestřelené. Přesto si tu nemůžu nijak výrazně stěžovat. Žádná nudná chvíle tu ani snad nenastala. Bylo to zábavné, přiměřeným způsobem vtipné, hezky natočené scény. Čekal jsem opravdu o dost méně. Palec nahoru!

• 17.8.2018  15:41

(50%) Viděno v kině. Říkejte si, co chcete, ale bez většího sáhodlouhého románu musím s lítostí konstatovat, že je tohle zatím nejslabší díl ze série. Nechci být moc kritický, ale mě to moc nesedlo. Čekal jsem téměř maximum a ono se tak bohužel nestalo. Příběh je snad nejnudnější, nevýrazný, sotva funguje, ale to bych moc nekritizoval. Horší byly zvraty, které jsem asi tak do první půle filmu akceptoval – smysl dávali, ale pak už jich bylo moc + mám 2 nezodpovězené otázky. Celkově mě snímek docela nudil. Mělo to sice podobný styl jako předchozí pátý díl, ale ten mě bavil o dost víc a to byl dějem specifičtější a složitější. Tohle je prostě jak lidí říkají: Vaření z vody. Nikam se to neposouvá, no fajn, tohle je asi ten nejmenší problém. Ani ta akce mě moc nezabavila. Přestřelky jsou dobře natočené, i když jedna scéna ve tmě mi přišla dost nečitelná a zmatená. Velkolepější akce tu moc nejsou, akci tvoří pár menších. Některé zaujmou víc, některé méně. Finále s vrtulníkem už mě tolik nechytla. Mě se líbila úvodní scéna s padákem a bitka na wc – to nemělo chybu. Jinak bohužel nic, na co bych vzpomínal. Ještě stojí za kladnou zmínku Cruisův skok z okna a pronásledování Cavila, které bylo dlouhé a kamerou pěkně nasnímané. Jako jistá kvalita tu je, ale abych ohodnotil čistě průměrně, to mě teda dost mrzí. Herecké obsazení na tom taky nebylo nějak nejrůžověji. Nejvíc mě teda logicky bavil hlavní Tom Cruise, který pořád umí hrát, je to borec, čím je starší, tím svěžejší, fandím mu! Ale tenhle film sám opravdu utáhnout nemohl. Ostatní herci ani moc nestojí za zmínku, prostě doplnění do počtu. Třeba ještě takový Henry Cavil mě zde bavil, měl kamenej, hustej výraz – nepřehrával, hrál přirozeně. Zamrzelo mě, že takový vtipkař jako Simon Pegg zde byl svojí zábavnou postavou upozaděn. Hudba je furt stejná, tentokrát ji skládal Lorne Balfe – povedla se. Sice ne tak, abych ji v uších poslouchal samostatně, ale k filmu byla adekvátní. Takže co? Zklamání roku. Ty 3* automaticky dávám, jak už píši, kvalitu to má, ale já ji nedokážu ocenit. Nebýt Cruise, dám 2*. Příběh, akce – tyhle dvě hlavní prvky snímku mě nedokázali uspokojit a to je špatně. Takže komentář vypadá opravdu kriticky. Určitě to za to shlédnutí asi stojí, někomu to sedne pravděpodobně víc. Není tam nic, co by bylo vyloženě špatného, pětka měla podobný styl a líbila se o dost víc. No, jsem zvědav na sedmičku. Snad si dá McQuarrie víc záležet nebo nejlépe ať ji natočí jiný režisér.

• 9.8.2018  10:03

(80%) Vadí nevadí ? Tenhle film mi určitě nevadil ! Každopádně se opět chytám za hlavu proč čeští distributoři nezvolili název Pravda nebo úkol ? No, to je vlastně fuk. Každopádně moc jsem od toho nečekal a dostal jsem hodně. Tak trochu chápu, že to asi moc lidí neoslnilo, trochu to připomíná Nezvratný osud a to já rozhodně ocením. Škoda, že to nemá Rko a že některé úmrtí nebyli zajímavější + ve finále se to začalo dějem a zvraty už trochu motat, ale velký problém jsem s tím neměl. Poslední vteřiny snímku k úplnému finále – to jsem celkem přijal. Ze začátku mě to moc nechytlo a pak mě to začalo dost bavit. Především jsem se obával mladých herců a nad mým velkým překvapením jsem jim i fandil – zahráli to dobře. Především hlavní ženské duo. Našlo se tu i dost slušné napětí + některé úkoly byly i vtipné. A k tomu pár slušných odhalení pravd. No, sedlo mi to, moc to kritizovat nemůžu. Ještě se k tomu někdy s radostí vrátím.

• 28.7.2018  19:47

(100%) Viděno v kině a to 2x !!!! A JE TO TAM!!! Nechci moc srovnávat, jedničku miluju, ale tohle nejen, že se jí vyrovnalo, ale já bych řekl, že i svým způsobem překonalo! První film byl takový střeštěný, komediální, zato tahle záležitost mi přišla dost serióznější, vyspělejší a také dost romantičtější. Dějové linie krásně do sebe zapadli, sledovat mladou Donnu v podání Lily James – to byl kurevsky dobrý nápad. Nejen proto, že je Lily krásná ženská, tak i proto, že se do roli mladé Donny vžila opravdu bravurně. Ke konci dojde i na nějaké ty dojemné scény. Amanda Seyfried mě zde opět bavila, byla už rozumnější a zpívat nezapomněla. No, takže po příběhové stránce je to velmi silná záležitost. Dále, písně – naprostá BOMBA. Těžko říct, která mě bavila víc. K tomu skvělá CHER na konci. Běžně dokážu filmy rozebírat v komentářích do nekonečna, ale u tohohle to popsat slovy nemohu.

• 28.7.2018  19:41
    Mrakodrap (2018)

(55%) Viděno v kině. Tak já nevím, nedá se mi to moc dobře hodnotit. Je to opravdu divný film. Akce tu je, je natočena dobře, Rock je skvělý jako vždy, moc záporů bych tu neviděl, přesto mi to přišlo takové celé jednorázové až průměrné. Děj byl samozřejmě primitivní, ale byl i děravý a snadno odhalitelný – neobsahoval žádnou pointu na konci. Záporáci byli teda opravdu nevýrazní a slabí. Vizuál a celkově provedení mrakodrapu bylo ale skvostné – to se musí nechat. Takže asi tak, nedokážu k tomu víc napsat. Podruhé už to nedám. Neobsahovalo to nic, na co bych si vzpomněl, ale zas mě to vůbec neurazilo.

• 11.7.2018  19:38

(72%) Viděno v kině. Čtvrtý, natočený film Očisty, tentokrát jako prequel, proč ne ? Celá tahle série mě baví. Sice to nevyniká nijak světoborně, abych si to každý den pouštěl, ale je to oddychovka, která se nedá nijak hluboce kritizovat. To samé platí i o tomto novém přírůstku. Dal jsem opět 4*, sice trochu slabší, ale co už. Ta tématika už je samozřejmě trochu ohraná, nápadů moc nepřibylo, ale i tak dobrý. Akce je slušná, začíná to dost pozvolně, sem tam nějaké podřezávání, pak započnou přestřelky a ke konci i nějaký ten výbuch. Celé to bylo takové realistické. Sice se už trochu vytratila ta pravá atmosféra očisty, ale to bylo možná způsobené tím, že tohle byla první. Někteří lidé ani nevěřili, že to bude taková mela. Hereckou sestavu tvoří sympatičtí a mnohdy i hustí černoši. Hlavně ten maniak Skeletor byl k nezaplacení (škoda, že neměl víc prostoru). Takže já se vůbec nenudil a ani mi nepřišlo, že by se začátek tak táhl. Mohlo tu být více nápadů a pro příště bych třeba zvolil ještě ujetější a šílenější přístup. No uvidíme, zda-li tu v budoucnu budeme mít ještě nějaké pokračování.

• 11.7.2018  19:38

(58%) Od tohoto režiséra mě filmy The Package, Savage dogs bavily a Accident Man mě dokonce totálně nadchnul. Jenže tento The Debt Collector byl už o dost slabší. Moc mě to ale nezarmoutilo, každý den není posvícení, krom toho to až taková tragédie nebyla. Souboje jsou velmi dobré, sice ne tak jako v nedávném Accident man, ale přesto to mělo svoje. Problém byl s filmem jako celek. Žánrově to moc v ničem nefiguruje. Ústřední dvojice parťáků Adkins a Mandylor – to byl tedy krom dobrých bitek druhý a poslední, velký klad filmu. Jistá chemie mezi nimi tu byla, Mandylor svoji roli sehrál bravurně, stejně jako Adkins, který se spíše držel svého hereckého normálu. Jenže snímku postupně docházel dech. Příběh, děj, zápletka atd – to vše je zde nulové. V té cca 1/3 to nevadilo, tam jsem se dost pobavil a i zasmál, jak to bylo místy ujeté (v dobrém slova smyslu samozřejmě), v 2/3 už to dost upadalo a v poslední části už mě to skoro vůbec nebavilo + divné finále, které to dost pohřbívá. Chtěl jsem dát dokonce 2*, ale vzhledem k dobrým fightům a skvělému hereckému duu dávám pohodový průměr. Víckrát to ale už nedám.

• 1.7.2018  17:00

(40%) Viděno v kině. Oběsím se ! A můžu si za to sám. První film, který je oslavován jako pecka režiséra Villeneuvea mi moc nesedl. Prostě režijní styl toho režiséra moc nemusím až na nového Blade Runnera, který mi nečekaně sedl. Tohle pokračování mi přišlo téměř identické. Mělo to jiného režiséra, jiného hudebního skladatele a přesto mi to přišlo naprosto stejné. Podle trailerů jsem čekal akčnější styl, nekompromisního Benicia atd. Bohužel skutek utek. Úvod se rozjíždí opravdu slibně, jenže pak se to po pár vcelku slušných akčních scénách trochu zadrhne a máme tu druhou půlku filmu a ta je až do konce nesmírně utahaná. Takže popořadě. Akční scény jsou slušně natočeny, sice ne nějak profesionálně, ale nic proti nim nemám. Finální akce už je o dost méně, ale budiž. Pochválit ještě můžu herce Brolina, který mi do role pěkně seděl. Benicio, no těšil jsem se na něj. Nezahrál to špatně, ale mohl se předvést víc. A tím myslím hlavně po akční stránce. I mi nepřišel tak nekompromisní jako v jedničce. No a hlavním kamenem úrazu byl scénář a příběh. Příběh, nikam se neposouval a scénář ? Škoda slov. Netušil jsem, že se to začne ubírat někam do prdele. Prostě celý nástřel filmu tu je a pak to celé ve finále vyzní do ztracena. Podobný pocit jsem měl v jedničce, ale ted si říkám, že jsem byl v hodnocení původního filmu moc krutý, i když hodnocení stejně nezměním. Benicio tu ve finále má dobrou sekvenci, kdy vypadá fakt nesmrtelně (víc neřeknu). Ale přesto jsem zklamán, jakou patlaninu ve výsledku natočili. Třetí Sicario už fakt nesmím vidět. Takový promarněný potenciál. Blbě se mi to rozepisuje, nešlo mi jen o akci, ale aby to mělo nějaký funkční děj, pointu, zajímavé scény a ono to celé vyznělo tak nedodělaně. No nic, takže opět slabý podprůměr.

• 1.7.2018  16:59

(76%) Viděno v kině ve 3D s CZ dabingem. Trojrozměrná verze mi jako obvykle přišla naprosto zbytečná. Ale snímek mi hrál ve vyhovujícím čase, tak jsem brýle bez újmy na zdraví přežil. Nyní k filmu. K těmto Jurským záležitostem se stavím vcelku nezaujatě. Tuhle sérii mám rád až na trojku, která mi přišla ze všech příběhů o dinosaurech nejslabší. Srovnávat můžu maximálně s předchozím Jurským světem, který byl pro mě minimálně o třídu lepší, ale přesto jsem z kina odcházel dost spokojen. Tento nejnovější Jurský počin si na nic nehraje, příběhem je teda dost přímočarý, ale to nevadí. Asi tak ta první část snímku, která se soustředí na ostrově a následném jeho zničení, byla nejlepší. Je tu dost zajímavých a i napínavých scén, dokonce i jedna mírně emotivní. Poté tempo trochu ustoupí, ale vůbec mi to nepřekáželo. Scénář je opravdu nápaditý. Režisér si vyhrál s různými scény dinosaurů atd. Jakmile se film dere kupředu, chybí už nějaká ta atmosféra, napětí, nápady apod, ale přesto tu není nic, co by mi vyloženě vadilo. Herecká sestava je výborná. Chris a Bryce jsou oba úžasní. Záporné postavy jsou už slabší, nevýrazné, ale co, znám horší. Cameo Goldbluma, které máme asi tak dvě minutky na úvodu a v závěru mi přišlo úplně zbytečné, ale zaryté fanoušky jistě potěší. Hudba podobná jako v předchozích částech, i když už méně nápaditá. No, co k tomu dodávat ? Já jsem spokojen, sice to není nic, co bych chtěl vidět opakovaně, ale ještě se k tomu vrátím. Konec nám jasně našeptává, že bude další film, i když už mi tato tématika přijde dost využitá. Uvidíme.

• 25.6.2018  15:43

(25%) Co k tomu mám asi dodávat ? S většinou komentářů na CSFD souhlasím. Je to narychlo zpatlaná sračka, která ani za to 1 shlédnutí nestojí. Až tak mi nevadilo, že se z tohoto pokračování stalo levné béčko. Ale aby zde nebyla absolutně žádná snaha vytvořit pár dobrých prvků filmu, to už mě opravdu irituje. Režisér Miller natočil pár sraček, ale také i nedávno obstojný thriller First Kill, který mi dal naději, že by tento počin nemusel dopadnout až tak zle. No, mýlil jsem se. Akce tvoří většinou souboje a sem tam nějaké ty přestřelky. Nechybí ani nějaký výbuch, ale to je už bezcenný doplněk v rámci akce. Souboje mě absolutně nebavili, jednak byli debilně sestříhané a k tomu neobsahovali nic, co by mě zaujalo. Přestřelky byly natočeny relativně normálně, ale opět mě moc neoslnili. Hlavní hrdinové mě teda vůbec nechytli. Stallone tu má vedlejší roli. Rozhodně ho potěší vidět, Stallone se snažil, jeho roli jsem mu uvěřil, ale v akci se bohužel moc nepředvedl. Pouze v jedné akční scéně v baru, která mi jako jediná přišla ještě tak slušně průměrná, pak už měl Sly jen menší finální souboj, který byl dost krátký. Sly se do vězení Hades dostane až po hodině filmu ! Bautista se také moc nepředvedl, párkrát si tu zastřílel. Co se týče příběhu, tak to byla snad nejhorší chyba snímku. At už jsem se snažil ho pochopit sebevíc, neustále jsem tam měl mezery. Bylo to tak chaoticky a nudně podané, že jsem si musel dát asi 4 pauzy. Celé to vězení Hades bylo takové divné, rozhodně ne zajímavé. Názvy Zoo apod. – to jsem se fakt musel šklebit. Finále je rychlé a akcí to vůbec nezachrání. A k tomu takový divně zvolený soundtrack. Za další negativní věc bych zmínil nechutně vytvořené elektrizující efekty při výbojích el.proudu – to bylo něco strašného. Zasloužilo by si to spíš 1*, ale já znám o něco horší braky, tohle jako celek bylo spíš neuvěřitelně nudné. Děsím se trojky a očekávám podobnou sračku. Mrzí mě, že původní Plán útěku, který je mou 100% srdcovkou takhle pojebali. Ale co, beru to sportovně, každý den není posvícení, těším se na druhého Creeda a na pátého Ramba – snad nebudu zklamán. PS: Po rozložení v hlavě snižuji na 1* a 25% ! Tohle Sly fakt zapotřebí neměl! Kurvit skvělý první film, který mám v TOPCE. :(

• 19.6.2018  11:07
    Renegáti (2017)

(30%) RENEGADES je nudný, divný a překombinovaný film, který jsem si vybral ke shlédnutí čistě jen náhodou. Začátek vypadá slibně. Zručně natočená akce, která určitě potěší. Jenže pak se začne snímek ubírat směrem, který jsem opravdu nečekal. Kombinoval se žánr, nuda rostla až do úplného konce a ani vcelku obstojní herci to nezachránili. V úvodu to vypadá na dobrý válečný akčnák a poté se z toho vyvrbí nesmyslná bádačka po zlatých cihlách. Takže ve výsledku ztráta času.

• 12.6.2018  15:09

(55%) Až taková nuda jak jsem zpočátku předvídal, to nebyla. Pravda, film je nehorázně dlouhý, ale přesto jsem se místy vcelku bavil. Je to pojaté s nadhledem, takže tu je pár scén, které zabaví. Samotný děj je docela nezajímavý, tématika únosu zde vyzní docela do ztracena, ale o to zde ani tak nejde. Je to točeno takovým stylem jakým to asi Scott točit chtěl. Úplně z toho odvařený nejsem, stavím se k tomu nezaujatě. Bavili mě herci Plummer, Wahlberg, M.Williams a i únosci. Je to takový pohodový jednorázový film, který v něčem zaujal a v něčem zase vůbec. Nevím, co k tomu mám dodávat. Připravoval jsem se na všechnu nudu světa, ale dopadlo to tak nějak rozumným průměrem.

211 (2018)

(77%) Já si nemohu pomoci, ale mě toto nové béčko dost bavilo. Nízké hodnocení na CSFD mě až tak už moc neirituje. Přestřelky byly natočeny výborně, ani jedna akční scéna mě nepohoršila. I nějaký ten solidní výbuch včetně poutavého úvodu. Snímek měl ale i více kvalit. Třeba herecké obsazení bylo nanejvýš slušné. Nicolas Cage tu není tak znuděný jako v jeho předchozích filmech, zahraje uvěřitelně. Navíc tu dost fungují emoce. Do toho napětí a já nevím co ještě. Děj je sice dost přímočarý, ale zvládnutý. Mapuje běžnou denní situaci policistů atd. Líbilo se mi jak cca 1/3 filmu byla seznamovací, kdy jsme viděli samostatné postavy, které později spojila situace únosců. Hudba byla taková normální. Škoda, že nebyl film delší a nápaditější, určitě se z toho dalo vyždímat ještě víc, přesto jsem velmi spokojený a ještě se k tomu někdy vrátím.

Delirium (2018)

(30%) Takže, z tohoto filmu jsem měl DELIRIUM akorát tak já. Zpočátku mě to vůbec nebavilo, přišlo mi to jako nehorázná píčovina. Chlapík, co ho propustí z blázince, kterého šoupnou do jeho rodinného sídla, který má jistou krvavou minulost a k tomu ho poučuje debilní agentka FBI či co a peskuje ho jak malého školáčka. No, jakmile tyto debilní aspekty filmu pominuly, nějak jsem si na tento film zvykal. Občas tu byly zajímavé scény, ale jakmile se ukázal na scéně bratr hlavního herce, už mě to moc nebavilo. Nebylo to už moc napínavé a ani mě nezajímal závěr, který měl jednu hloupou pointu. Dal bych i 1*, ale znám horší sračky, určitý (bohužel promarněný) potenciál tu byl. Tak jako tak je to slabota a hluboký podprůměr. Ani to nestojí za to 1 shlédnutí.

• 31.5.2018  18:37

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ Dabingem. No páni! To byla ale pecka! Mě to neskutečně bavilo. Samozřejmě tu bylo dost věcí, které bych upravil nebo přidal, ale v rozhodování mezi 4 a 5* jsem měl po chvíli jasno. Režisérovi se vydařila spousta věcí. Třeba AKCE, ta bylo přímo perfektní. Nejen, že jí bylo hodně, ale byla propracovaná do největších detailů. Postavy – hlavní hrdina mě zaujal hned od začátku. Nedá se tedy moc srovnávat s H.Fordem, ale ani jsem ho nemohl nijak kritizovat. Chewbacca – to je můj velký oblíbenec – měl zde moře prostoru, jeho role mě vždy potěší. Ostatní herci též bez problému až na E.Clarke, která mě zde moc nebavila. Vyloženě jsem s ní neměl problém, ale i jako postava mi sem moc nepasovala. Chemie mezi ní a mladým Hanem absolutně nefungovala, alespoň tak jsem to cítil já, takže tohle je jen z těch menších záporů. Jenže snímek mě bavil natolik, abych byl z tohoto pohoršen. Co se týče příběhu, scénáře a nějaké té menší pointy na konci – to vše bylo dobré. Hudba byla skvělá, skladatel Powell jel podle své noty, soudtrack mě bavil a i se tam objevilo pár upravených známých hudeb.motivů od Williemse. Takže co k tomu dál dodávat ? Žádné hlubší chyby jsem tam nenašel. Těším se na další shlédnutí.

• 31.5.2018  18:37

(61%) První ONI mi také nepřišel jako nějak nápaditý a světoborný horor, ale vcelku to zabavilo tak jsem ty slabší 3* dal. Zde se mi to jevilo o malý stupínek lepší, prostě opět jednohubka na zabití volného času. Vyvražďovaček bylo pár, některé byly slušně krvavé a především v těchto vraždících scénách hrála super hudba – prostě známé songy, což dávalo filmu tu správnou ujetost. Konec už byl samozřejmě dost přehnaný, ale co už. Zabavilo mě to, nenudilo, tak proč ne?

• 27.5.2018  18:01

(90%) TICHÉ MÍSTO je film, který mě až tak moc nelákal. Trailer mě moc nenabudil. No, po skončení snímku jsem teda pořádně překvapený. Dostal jsem zcela něco jiného, než jsem očekával. Žánrově bych to v kostce shrnul jako post-apokalyptický hororový thriller. Horor jako takový má zde určité prvky, ale o tom to vyloženě není. Nejsilnější prvek této pecky je rozhodně NAPĚTÍ ! Ve scénách kdy nastal nějaký zvuk, tak to jsem málem nedýchal asi tak stejně jako postavy v tom filmu. ½ je taková pozvolná i když se také furt něco děje. Tempo začne postupně nabírat obrátky. Scénář je taktéž vydařený. Celkově má film krátkou stopáž, rychle to uteče, přidal bych ještě tak 20 min a byl bych 100procentně spokojený. Přesto tomu nemůžu snad nic vytknout. Napínavé psycho, napínavé scény, např.scéna, kdy hlavní hrdinka se choulila ve vaně a každou chvílí měla začít rodit, ale nemohla vydat jedinou hlásku, jinak by jí ten hluchej vesmírnej parchant dostal. Co k tomu dodávat ? Mohlo to být jak už jsem zminoval delší. Ale co už, já si to užil a těším se na další a další shlédnutí.

• 22.5.2018  17:51
    Noční hra (2018)

(58%) GAME NIGHT není špatný filmový počin. Mělo to ale navíc. Místy mě to docela bavilo a místy jsem se trochu nudil a některé scény mi přišly divné. Po komediální stránce to není zlé, občas jsem se i zasmál. Poslední cca třetina filmu už ale ztratila tempo. Byl to už takový miš maš. Takže celkově rozporuplnost. Námět dobrý, pár vtipných scén, nějaké ty zvraty atd. Víc bych v tom ale nehledal než neškodnou jednohubku na zabití času.

• 12.5.2018  10:25
    Black Water (2018)

(50%) Co k tomu říci ? Na BLACK WATER jsem se docela dost těšil. Bohužel, určité zklamání se dostavilo. Chtěl jsem dát 2*, ale nakonec jsem z protekce dal nejslabší možné 3*. Pozitivem je, že je tu dost akce, především přestřelek – jsou teda amatérsky natočeny, takže si je moc neužijeme, akorát ta počáteční scéna byla celkem vydařená. Nuda zde rozhodně nenastane, furt se tu něco děje, trochu mi to připomíná slabší béčka z 90.let s M.Dudikoffem. Bitky jsou zde dost obyčejné, takže se tu JCVD moc nepředvede, ale s tím už se dalo počítat. JCVD jako herec je na tom prokazatelně hůř, ale snaží se. Potěší menší role D.Lundgrena, který má zde opět dobré hlášky. V akci se moc neprojeví, ale co už. Ve finále tu máme menší dějový zvrat. Mohlo to dopadnout i hůř, proto jsem v hodnocení vcelku tolerantní. Víckrát si to ale už nepustím, marně jsem doufal, že to bude lepší béčko.

• 28.4.2018  15:50

(50%) Od tohoto filmu jsem teda čekal něco jiného, ale budiž. Taková dosti nadlehčená až místy ujetá, překombinovaná slátanina. Katastrofický/akční, místy komediální. Zpočátku mě to moc nebavilo. Zločinci včetně místních polišů využili situace s hurikánem k namaštění svých kapes. Jenže akce byla výborně natočena – opravdu jsem si jí užíval. Vážně se tento počin ale opravdu brát nedá. Po půli už mě to bavilo o něco víc. Užíval jsem si akci a sledování tří sympatických postav, a sice duo bratrů a Maggie Grace, která mi zde seděla a na nic si nehrála. Záporáci byli nudní a trapní, ale co už. No, velká pecka z toho nekouká, v podstatě je to blbost. Nicméně, neurazilo mě to, na akční kousky se pěkně dívalo, víc bych v tom nehledal. Konečné pronásledování kamionů fakt nemělo chybu. Z obyčejných postav se stali velcí akční hrdinové. ;) Haha. Takže snesitelný průměr, který ale víckrát nedám.

• 28.4.2018  11:03

(55%) RED SPARROW je film, který mi díky shodě okolností unikl v kině a to jsem se na to docela dost těšil. Nyní toho už moc nelituji. Vlastně ani nevím, jak to mám popsat. Je to dost divný film, který se ani nedá pořádně zařadit do žánru. Co je to za žánr ? Nějaký Mix thrilleru, špionáže ve kterém tak trochu marně figuruje drama ? Já opravdu nevím. Jennfier Lawrence je opravdu moc hezká ženská, i jako herečku jí mám rád. Dokáže zahrát i dosti chladně, jako v tomto snímku. Takže její postava je zde opravdu super, krásně se do role vžila, ostatně Jennfier to umí snad vždy. Jenže to je asi tak všechno. Dá se toho teda pochválit i víc, ale stejně, bez ní by ten film byl o dost slabší, v podstatě o ničem. Zezačátku jsem se do toho nemohl vůbec dostat. Celé mi to přišlo takové lhostejné včetně nudné zápletky, film má pozvolné tempo, najde se tu pár rádoby drsných scén, ale divák necítí téměř nic. Postava Jennifer je sice chladná, ale tak nemusela dopadnout většina snímku, ne? Třeba až závěrečné scény byly konečně dobré. Myslím tím dvě scénky. Ta, kdy ruský maniak mučil Neta nebo jak sama Jennifer zakoušela mučení. Snažil jsem se k filmu přistupovat nezaujatě a vytěžit z toho maximum, moc se mi to nedařilo, ale aspoň jsem mohl furt a furt vynachvalovat mojí oblíbenkyni. V úplném finále tu máme pointu a já mohl nadšeně jásat. Aspoň něco se vydařilo. Pointu jsem nečekal a alespoň dala filmu nějaký ten smysl. Takže s vypětím všech sil dávám 3*, obstojnou hvězdičku. Na víc jak průměr tento počin nemá. Aspoň, že mě nezklamala Jennifer. ;)

• 28.4.2018  11:03

(80%) Viděno v kině ve 3D s českým dabingem. Tak a mám konečně za sebou dlouho očekávaný počin od marveláků. Avengers: Infinity War je určitě výborný film, jenže já asi očekával maximum, tak proto mě to ve finále trochu zklamalo. Až taková pecka jak tu na CSFD vidím to rozhodně není, ale přesto jsem spokojený, budu si to pouštět znova a znova a při dalších shlédnutí nebudu už tak kritický, přesto své hodnocení nezměním. Začnu klady. Pestrost superhrdinů je zde vyvážena tak akorát. Většina postav mě bavila, ale našli se tu i ty, kteří mě moc už nebavili. Třeba Star Lord – ten mi zde už vůbec neseděl a pak i překvapivě Captain America, kterému se nějak vytratilo charisma. Jinak si nemůžu moc u postav stěžovat. Iron Man byl skvělý jako vždy včetně jeho hlášek, Thor byl zde ještě víc vážnější, přesto jsem mu fandil, Banner zde byl spíš Bannerem než Hulkem což mě vůbec netrápilo, jeho zmatená postava dodávala filmu šťávu a aspoň se člověk zasmál. Škoda, že tu moc prostoru neměl Loki. Black Panther s jeho lidmi na Vakandě - potěšili mě (víc než v sólovce). Vanda a Vision – skvělá dvojka – po emocionální stránce byli důležitou součástí filmu. Black Widow splnila svůj standart, stejně tak jako Rhoodes nebo Falcon. Zbytek strážců galaxie mě bavil víc krom Star Lorda. Třeba mýval byl super. Dr Strange mě zde bavil opravdu hodně, víc než v jeho samostatném snímku. Takže tu máme shrnutí postav. Jako celek mě opravdu tato marvelovka bavila, většinou je pětkuju, akce zde bylo dost, záporák byl opravdu super. Hudba od Silvestriho dokonalá jako vždy. Jenže co mě šokovalo, tak byl závěr. Jednak se mi nelíbil a zadruhé – vyznělo to celé do ztracena a úplně zbytečně, takže se bojím, že druhá část Infinity War bude už o dost slabý odvar. Ale třeba časem přehodnotím názor, přesto cítím určité zklamání. Ale jak už jsem psal úvodem, vše se může časem změnit. Ve výsledku jsem opět spokojen, slabší to je než jsem čekal, ale co už.

• 25.4.2018  17:36
    12 Strong (2018)

(50%) Ani dobrý, ani špatný. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi vcelku táhlé. ½ byla taková pozvolná, bez akce, ale přesto jsem si nemohl nějak výrazně stěžovat na nudu. Sice se nic výrazného v té první půli neděle, ale nebylo tam nic nelogického nebo otravného. Problémem byly spíš postavy, které mě moc nebavili. Chris Hemsworth – toho jsem rozhodně rád viděl, ale role mu moc nesedla. Druhá část snímku je už akčnější, akce je natočena celkem solidně, takže aspoň ta mě bavila. Pár zajímavých scén se zde našlo. Hudba taková nevýrazná, ale pro potřeby tohoto počinu dostačující. Ve finále mi z toho vznikl čistý průměr a hranice 2/3*. Vzhledem k solidní akci a ze skutečnosti, že mě tu nic výrazného nenaštvalo, tak dávám tu slabší 3*. Znám tedy lepší válečné filmy, ale na druhou stranu, mohlo to být ještě horší.

• 16.4.2018  20:25
    Oni (2008)

(55%) ONI – obyčejný, průměrný avšak neškodný horůrek, který díky krátké stopáže nenudil a v rámci jednohubky vcelku zabavil. Opravdu nemá cenu zde něco dlouze rozebírat. Některé scény se vydařily. Chvílemi došlo i na napětí. Krvavých scén zde moc nebylo krom finále, které jsem ocenil. Pro hlavní hrdiny to nedopadlo moc dobře. Maskovaní ONI mě spíš pobavili. Zezačátku mi vůbec nesedlo hlavní herecké duo, ale po čase jsem si na ně zvykl a neřešil je. Toť vše.

• 16.4.2018  20:25

(49%) Jeden z nejrozporuplnějších filmů. V podstatě ani nevím, co nám tento počin chtěl říct. Celé je to takové nezáživné a dějem a ani ničím jiným se to nikam v průběhu sledování neposouvá. První hodina je ještě docela vydařená a to díky G.Butlerovi, který svojí roli sehrál bravurně. Jenže to byl asi tak jediný klad snímku. Neříkám, že se zde najde plno nelogických děr, ale jako krimi to působí dost průhledně. Víme vše, co se stane a ta poslední část filmu se zloději mi přišla tak nezáživná, nudná, až jsem málem usnul. Butler se najednou vytratí, pak se ke konci ukáže, nevím, celé to bylo dost divné. Hudba – té jsem si nevšiml. Rozhodně jsem se vyloženě nenudil, ale opravdu kromě Butlera zde není o co stát. Technicky je to natočeno výborně, i přestřelky jsou celkem dobře nasnímané, i když moc nezaujmou. Vidím to na průměr, takovou tu slabší jednohubku. 2/3* - po dlouhém zvážení dávám silnou 2*. Víckrát bych si to ale nepouštěl, takových filmů bylo už natočeno mraky. Tohle mě moc neoslovilo.

• 15.4.2018  12:29

(80%) Viděno v kině. Ale jo, proč ně? Palec nahoru! Režisérovi se to opět povedlo. SAN ANDREAS – to byla pro mě ještě větší pecka, ale to neznamená, že je tohle nějaká obyčejná digitrapárna. Tento počin si na nic nehraje a i je to snad pojaté jako komedie či je to záměrně nadlehčené. Nenudil jsem se ani minutu. Akce byla digitální, ale veškeré destruktivní scény byly perfektně natočeny. Scéna, kdy opičák, vlkodlak a ještěr začali ničit město, to nemělo chybu. Tak jsem se nezasmál , ani nepamatuju. Rock to zahrál obstojně, prostě sympaták jako vždy. O to víc mě potěšil herec Jeffey Dean Morgan pro kterého mám slabost ze seriálu The Walking Dead, kde v posledních řadách hraje skvělého a charismatického záporáka Negana (viz můj současný avatar). I zde měl skvělou sarkastickou postavu, kdy si každou chvílí svými hlášky střílel z lidí – byla radost ho sledovat. Hudba byla obstojná. Finále už bylo takové moc přehnané, tak mě ani moc nebralo, ale nepohoršilo mě. Opičák neměl chybu, jeho fakáče byli prostě TOP. Tohle se přeci nedá moc kritizovat ne? Je to taková blbůstka, ale v tom je přece účel aby to diváka pobavilo přece! A já se bavil přímo královsky. Dalo se sice vylepšovat toho dost, ale to by to bylo zase moc na oko vážné. Takže rovné a zasloužené 4* a někdy se k tomu ještě s chutí vrátím.

• 15.4.2018  12:29
    Operace Entebbe (2018)

(0%) Viděno v kině. Co to do pekla mělo znamenat ? Oh my god !!! Nejhorší film na který jsem kdy byl v kině ! Krucinál, tak to už je velký náznak konce tohoto světa, alespoň pro mě. Záměrně budu sprostý a nepříjemný v tomto komentu abych alespoň trochu vyjádřil své pocity k této neuvěřitelné sračce. Možná to trochu přeháním a tu jednu hvězdičku za námět atd bych asi dát mohl, ale já si nemůžu pomoci. Při sledování na velkém plátně jsem se u tohoto málem zesral. Ačkoliv hned od začátku se jde na věc, únosci přepadnou letadlo, s kterým odletí někam do zapadákova, kde budou cestující jako rukojmí držet. Jenže celé je to tak nudné, nezáživné, bez napětí, bez atmosféry, nikdo z herců nedokáže zaujmout, ani ta R.Pike, která zde působila jak fetka co se díky práškům udržuje bez spánku při vědomí. Ani D.Brühl to moc nevytrhl. Ostatní nevýrazní. Takže tu máme neuvěřitelnou nudu, mezitím v průběhu filmu a hlavně na konci tu máme nechutnou píseň Palestiňáků v obdobě nějakého místního tance či co. Scény, kdy se ta neschopná kráva každou chvílí vymázla na zem, to jsem opravdu nepobral. Vždy s sebou šlehla o zem, jak kdyby byla nafetovaná nebo byla prostě retardovaný lidský zmetek, nevím. Říkal jsem si, sakra snad bude aspoň finální akce za něco stát a ono hovno ! Párkrát se střílelo a to za doprovodu té zkurvené písně a s problikávaním scén toho debilního tance s onou krávou co furt padala na zem jak brambora. Hlavní únosci byli zastřeleni hned. No, do čerta ! To je opravdu síla, natočit takovou sračku ! To z toho mohli udělat 40 minutový dokument, ne? Nenacházím už dál slov. Odpad jak vyšitý!

• 7.4.2018  13:58

(80%) Viděno v kině (3D – český dabing). Ačkoliv jsem opravdu hodně velký kinomaniak, tak na tohle jsem vyrazil neplánovaně. Abych to bez nějakých keců shrnul v kostce, tak to byl asi nejzábavnější Spielbergův film za dlouhou dobu. V podstatě od posledního Indiana Jonese z r.2008. Sice v r.2015 nám Spielberg naservíroval nečekaně obstojný Most Špionů s T.Hanksem, tak přesto mě jeho novodobé filmy co zrežíroval jednoduše nebavily. Lincoln a Akta Pentagon – dobrá volba na spaní (lepší než prášky). No, už se zase rozkecávám, jinak to asi neumím. Úplnou bombu bych z toho ale nedělal, přeci jenom v té druhé půlce a především v poslední cca třetině snímku už je to typický digitální blockbuster, kde toho moc k vidění už není. Finále mi trochu připomnělo poslední Transformers, který mě náhodou paradoxně bavil. No, úvod to má opravdu zajímavý, vtáhne do děje a hlavně nám tu Spielberg nabízí neskutečné množství zajímavých nápadů. Scény jsou do šroubku dotažené do konce. Samotná akce je už digitální a slouží jako takový doplněk. Přesto jsem jak s technickou stránkou, tak i tou vizuální spokojen, dokonce i to 3D bylo přijatelné. Herecká sestava je sympatická. Hudba od Silvestriho kvalitní jako vždy. Ještě musím zmínit, že je to pojato rádoby dětsky, ale ne tak, aby to otravovalo. Takže, trochu mě mrzí, že ta poslední třetina nebyla už tak dobrá, prostě to bylo trochu odbyté, ale opravdu v malém měřítku, film jako takový to určitě nekazí. Takže dost keců, to se prostě musí vidět, 140 minutovka, která mi utekla neuvěřitelně rychle. Dobrá práce.

• 31.3.2018  11:24
    Death Race 4 (2018)

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného.

• 31.3.2018  11:24

(45%) Očekával jsem téměř maximum, ale ukázalo se, že je realita jiná. Mám Denzela opravdu hodně v oblibě, jeho ukecané filmy jako je FLIGHT nebo nedávný FENCES –tomu se nedá snad nic vytknout. Abych u tohoto začal klady, tak po herecké stránce tu Denzel rozhodně nezklamal. Zahrál na výbornou jako vždy. Jenže, to je asi tak vše. Ještě z úvodu mě to celkem bavilo, ale pak už jsem si začal uvědomovat, že aspekty snímku jako je děj, scénář, nápady a logika – to všechno šlo hezky stranou. Absolutně jsem nepochopil, kam měl jako film směřovat. Jako kdyby se to režisérovi vymklo z rukou. Vedle Washingtona tu hrál C.Farrell, ale ten se zde moc nepředvedl, i když byla jeho postava celkem uvěřitelná. Najde se tu i pár dobrých scén, o kterých se Denzel postaral, ale tentokrát nemůžu být jen spokojený kvůli němu. No, nepovedlo se to. Nevadí, každý den není posvícení, snad příště. PS: Howardův soundtrack mi asi tak 2-3x trochu připomněl Vyvoleného. To je jen tak pro zajímavost. ;)

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58