mzss1

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 19.6.2018  11:07
    Renegáti (2017)

(30%) RENEGADES je nudný, divný a překombinovaný film, který jsem si vybral ke shlédnutí čistě jen náhodou. Začátek vypadá slibně. Zručně natočená akce, která určitě potěší. Jenže pak se začne snímek ubírat směrem, který jsem opravdu nečekal. Kombinoval se žánr, nuda rostla až do úplného konce a ani vcelku obstojní herci to nezachránili. V úvodu to vypadá na dobrý válečný akčnák a poté se z toho vyvrbí nesmyslná bádačka po zlatých cihlách. Takže ve výsledku ztráta času.

• 12.6.2018  15:09

(55%) Až taková nuda jak jsem zpočátku předvídal, to nebyla. Pravda, film je nehorázně dlouhý, ale přesto jsem se místy vcelku bavil. Je to pojaté s nadhledem, takže tu je pár scén, které zabaví. Samotný děj je docela nezajímavý, tématika únosu zde vyzní docela do ztracena, ale o to zde ani tak nejde. Je to točeno takovým stylem jakým to asi Scott točit chtěl. Úplně z toho odvařený nejsem, stavím se k tomu nezaujatě. Bavili mě herci Plummer, Wahlberg, M.Williams a i únosci. Je to takový pohodový jednorázový film, který v něčem zaujal a v něčem zase vůbec. Nevím, co k tomu mám dodávat. Připravoval jsem se na všechnu nudu světa, ale dopadlo to tak nějak rozumným průměrem.

211 (2018)

(77%) Já si nemohu pomoci, ale mě toto nové béčko dost bavilo. Nízké hodnocení na CSFD mě až tak už moc neirituje. Přestřelky byly natočeny výborně, ani jedna akční scéna mě nepohoršila. I nějaký ten solidní výbuch včetně poutavého úvodu. Snímek měl ale i více kvalit. Třeba herecké obsazení bylo nanejvýš slušné. Nicolas Cage tu není tak znuděný jako v jeho předchozích filmech, zahraje uvěřitelně. Navíc tu dost fungují emoce. Do toho napětí a já nevím co ještě. Děj je sice dost přímočarý, ale zvládnutý. Mapuje běžnou denní situaci policistů atd. Líbilo se mi jak cca 1/3 filmu byla seznamovací, kdy jsme viděli samostatné postavy, které později spojila situace únosců. Hudba byla taková normální. Škoda, že nebyl film delší a nápaditější, určitě se z toho dalo vyždímat ještě víc, přesto jsem velmi spokojený a ještě se k tomu někdy vrátím.

Delirium (2018)

(30%) Takže, z tohoto filmu jsem měl DELIRIUM akorát tak já. Zpočátku mě to vůbec nebavilo, přišlo mi to jako nehorázná píčovina. Chlapík, co ho propustí z blázince, kterého šoupnou do jeho rodinného sídla, který má jistou krvavou minulost a k tomu ho poučuje debilní agentka FBI či co a peskuje ho jak malého školáčka. No, jakmile tyto debilní aspekty filmu pominuly, nějak jsem si na tento film zvykal. Občas tu byly zajímavé scény, ale jakmile se ukázal na scéně bratr hlavního herce, už mě to moc nebavilo. Nebylo to už moc napínavé a ani mě nezajímal závěr, který měl jednu hloupou pointu. Dal bych i 1*, ale znám horší sračky, určitý (bohužel promarněný) potenciál tu byl. Tak jako tak je to slabota a hluboký podprůměr. Ani to nestojí za to 1 shlédnutí.

• 31.5.2018  18:37

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ Dabingem. No páni! To byla ale pecka! Mě to neskutečně bavilo. Samozřejmě tu bylo dost věcí, které bych upravil nebo přidal, ale v rozhodování mezi 4 a 5* jsem měl po chvíli jasno. Režisérovi se vydařila spousta věcí. Třeba AKCE, ta bylo přímo perfektní. Nejen, že jí bylo hodně, ale byla propracovaná do největších detailů. Postavy – hlavní hrdina mě zaujal hned od začátku. Nedá se tedy moc srovnávat s H.Fordem, ale ani jsem ho nemohl nijak kritizovat. Chewbacca – to je můj velký oblíbenec – měl zde moře prostoru, jeho role mě vždy potěší. Ostatní herci též bez problému až na E.Clarke, která mě zde moc nebavila. Vyloženě jsem s ní neměl problém, ale i jako postava mi sem moc nepasovala. Chemie mezi ní a mladým Hanem absolutně nefungovala, alespoň tak jsem to cítil já, takže tohle je jen z těch menších záporů. Jenže snímek mě bavil natolik, abych byl z tohoto pohoršen. Co se týče příběhu, scénáře a nějaké té menší pointy na konci – to vše bylo dobré. Hudba byla skvělá, skladatel Powell jel podle své noty, soudtrack mě bavil a i se tam objevilo pár upravených známých hudeb.motivů od Williemse. Takže co k tomu dál dodávat ? Žádné hlubší chyby jsem tam nenašel. Těším se na další shlédnutí.

• 31.5.2018  18:37

(61%) První ONI mi také nepřišel jako nějak nápaditý a světoborný horor, ale vcelku to zabavilo tak jsem ty slabší 3* dal. Zde se mi to jevilo o malý stupínek lepší, prostě opět jednohubka na zabití volného času. Vyvražďovaček bylo pár, některé byly slušně krvavé a především v těchto vraždících scénách hrála super hudba – prostě známé songy, což dávalo filmu tu správnou ujetost. Konec už byl samozřejmě dost přehnaný, ale co už. Zabavilo mě to, nenudilo, tak proč ne?

• 27.5.2018  18:01

(90%) TICHÉ MÍSTO je film, který mě až tak moc nelákal. Trailer mě moc nenabudil. No, po skončení snímku jsem teda pořádně překvapený. Dostal jsem zcela něco jiného, než jsem očekával. Žánrově bych to v kostce shrnul jako post-apokalyptický hororový thriller. Horor jako takový má zde určité prvky, ale o tom to vyloženě není. Nejsilnější prvek této pecky je rozhodně NAPĚTÍ ! Ve scénách kdy nastal nějaký zvuk, tak to jsem málem nedýchal asi tak stejně jako postavy v tom filmu. ½ je taková pozvolná i když se také furt něco děje. Tempo začne postupně nabírat obrátky. Scénář je taktéž vydařený. Celkově má film krátkou stopáž, rychle to uteče, přidal bych ještě tak 20 min a byl bych 100procentně spokojený. Přesto tomu nemůžu snad nic vytknout. Napínavé psycho, napínavé scény, např.scéna, kdy hlavní hrdinka se choulila ve vaně a každou chvílí měla začít rodit, ale nemohla vydat jedinou hlásku, jinak by jí ten hluchej vesmírnej parchant dostal. Co k tomu dodávat ? Mohlo to být jak už jsem zminoval delší. Ale co už, já si to užil a těším se na další a další shlédnutí.

• 22.5.2018  17:51
    Noční hra (2018)

(58%) GAME NIGHT není špatný filmový počin. Mělo to ale navíc. Místy mě to docela bavilo a místy jsem se trochu nudil a některé scény mi přišly divné. Po komediální stránce to není zlé, občas jsem se i zasmál. Poslední cca třetina filmu už ale ztratila tempo. Byl to už takový miš maš. Takže celkově rozporuplnost. Námět dobrý, pár vtipných scén, nějaké ty zvraty atd. Víc bych v tom ale nehledal než neškodnou jednohubku na zabití času.

• 12.5.2018  10:25
    Black Water (2018)

(50%) Co k tomu říci ? Na BLACK WATER jsem se docela dost těšil. Bohužel, určité zklamání se dostavilo. Chtěl jsem dát 2*, ale nakonec jsem z protekce dal nejslabší možné 3*. Pozitivem je, že je tu dost akce, především přestřelek – jsou teda amatérsky natočeny, takže si je moc neužijeme, akorát ta počáteční scéna byla celkem vydařená. Nuda zde rozhodně nenastane, furt se tu něco děje, trochu mi to připomíná slabší béčka z 90.let s M.Dudikoffem. Bitky jsou zde dost obyčejné, takže se tu JCVD moc nepředvede, ale s tím už se dalo počítat. JCVD jako herec je na tom prokazatelně hůř, ale snaží se. Potěší menší role D.Lundgrena, který má zde opět dobré hlášky. V akci se moc neprojeví, ale co už. Ve finále tu máme menší dějový zvrat. Mohlo to dopadnout i hůř, proto jsem v hodnocení vcelku tolerantní. Víckrát si to ale už nepustím, marně jsem doufal, že to bude lepší béčko.

• 28.4.2018  15:50

(50%) Od tohoto filmu jsem teda čekal něco jiného, ale budiž. Taková dosti nadlehčená až místy ujetá, překombinovaná slátanina. Katastrofický/akční, místy komediální. Zpočátku mě to moc nebavilo. Zločinci včetně místních polišů využili situace s hurikánem k namaštění svých kapes. Jenže akce byla výborně natočena – opravdu jsem si jí užíval. Vážně se tento počin ale opravdu brát nedá. Po půli už mě to bavilo o něco víc. Užíval jsem si akci a sledování tří sympatických postav, a sice duo bratrů a Maggie Grace, která mi zde seděla a na nic si nehrála. Záporáci byli nudní a trapní, ale co už. No, velká pecka z toho nekouká, v podstatě je to blbost. Nicméně, neurazilo mě to, na akční kousky se pěkně dívalo, víc bych v tom nehledal. Konečné pronásledování kamionů fakt nemělo chybu. Z obyčejných postav se stali velcí akční hrdinové. ;) Haha. Takže snesitelný průměr, který ale víckrát nedám.

• 28.4.2018  11:03

(55%) RED SPARROW je film, který mi díky shodě okolností unikl v kině a to jsem se na to docela dost těšil. Nyní toho už moc nelituji. Vlastně ani nevím, jak to mám popsat. Je to dost divný film, který se ani nedá pořádně zařadit do žánru. Co je to za žánr ? Nějaký Mix thrilleru, špionáže ve kterém tak trochu marně figuruje drama ? Já opravdu nevím. Jennfier Lawrence je opravdu moc hezká ženská, i jako herečku jí mám rád. Dokáže zahrát i dosti chladně, jako v tomto snímku. Takže její postava je zde opravdu super, krásně se do role vžila, ostatně Jennfier to umí snad vždy. Jenže to je asi tak všechno. Dá se toho teda pochválit i víc, ale stejně, bez ní by ten film byl o dost slabší, v podstatě o ničem. Zezačátku jsem se do toho nemohl vůbec dostat. Celé mi to přišlo takové lhostejné včetně nudné zápletky, film má pozvolné tempo, najde se tu pár rádoby drsných scén, ale divák necítí téměř nic. Postava Jennifer je sice chladná, ale tak nemusela dopadnout většina snímku, ne? Třeba až závěrečné scény byly konečně dobré. Myslím tím dvě scénky. Ta, kdy ruský maniak mučil Neta nebo jak sama Jennifer zakoušela mučení. Snažil jsem se k filmu přistupovat nezaujatě a vytěžit z toho maximum, moc se mi to nedařilo, ale aspoň jsem mohl furt a furt vynachvalovat mojí oblíbenkyni. V úplném finále tu máme pointu a já mohl nadšeně jásat. Aspoň něco se vydařilo. Pointu jsem nečekal a alespoň dala filmu nějaký ten smysl. Takže s vypětím všech sil dávám 3*, obstojnou hvězdičku. Na víc jak průměr tento počin nemá. Aspoň, že mě nezklamala Jennifer. ;)

• 28.4.2018  11:03

(80%) Viděno v kině ve 3D s českým dabingem. Tak a mám konečně za sebou dlouho očekávaný počin od marveláků. Avengers: Infinity War je určitě výborný film, jenže já asi očekával maximum, tak proto mě to ve finále trochu zklamalo. Až taková pecka jak tu na CSFD vidím to rozhodně není, ale přesto jsem spokojený, budu si to pouštět znova a znova a při dalších shlédnutí nebudu už tak kritický, přesto své hodnocení nezměním. Začnu klady. Pestrost superhrdinů je zde vyvážena tak akorát. Většina postav mě bavila, ale našli se tu i ty, kteří mě moc už nebavili. Třeba Star Lord – ten mi zde už vůbec neseděl a pak i překvapivě Captain America, kterému se nějak vytratilo charisma. Jinak si nemůžu moc u postav stěžovat. Iron Man byl skvělý jako vždy včetně jeho hlášek, Thor byl zde ještě víc vážnější, přesto jsem mu fandil, Banner zde byl spíš Bannerem než Hulkem což mě vůbec netrápilo, jeho zmatená postava dodávala filmu šťávu a aspoň se člověk zasmál. Škoda, že tu moc prostoru neměl Loki. Black Panther s jeho lidmi na Vakandě - potěšili mě (víc než v sólovce). Vanda a Vision – skvělá dvojka – po emocionální stránce byli důležitou součástí filmu. Black Widow splnila svůj standart, stejně tak jako Rhoodes nebo Falcon. Zbytek strážců galaxie mě bavil víc krom Star Lorda. Třeba mýval byl super. Dr Strange mě zde bavil opravdu hodně, víc než v jeho samostatném snímku. Takže tu máme shrnutí postav. Jako celek mě opravdu tato marvelovka bavila, většinou je pětkuju, akce zde bylo dost, záporák byl opravdu super. Hudba od Silvestriho dokonalá jako vždy. Jenže co mě šokovalo, tak byl závěr. Jednak se mi nelíbil a zadruhé – vyznělo to celé do ztracena a úplně zbytečně, takže se bojím, že druhá část Infinity War bude už o dost slabý odvar. Ale třeba časem přehodnotím názor, přesto cítím určité zklamání. Ale jak už jsem psal úvodem, vše se může časem změnit. Ve výsledku jsem opět spokojen, slabší to je než jsem čekal, ale co už.

• 25.4.2018  17:36
    12 Strong (2018)

(50%) Ani dobrý, ani špatný. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi vcelku táhlé. ½ byla taková pozvolná, bez akce, ale přesto jsem si nemohl nějak výrazně stěžovat na nudu. Sice se nic výrazného v té první půli neděle, ale nebylo tam nic nelogického nebo otravného. Problémem byly spíš postavy, které mě moc nebavili. Chris Hemsworth – toho jsem rozhodně rád viděl, ale role mu moc nesedla. Druhá část snímku je už akčnější, akce je natočena celkem solidně, takže aspoň ta mě bavila. Pár zajímavých scén se zde našlo. Hudba taková nevýrazná, ale pro potřeby tohoto počinu dostačující. Ve finále mi z toho vznikl čistý průměr a hranice 2/3*. Vzhledem k solidní akci a ze skutečnosti, že mě tu nic výrazného nenaštvalo, tak dávám tu slabší 3*. Znám tedy lepší válečné filmy, ale na druhou stranu, mohlo to být ještě horší.

• 16.4.2018  20:25
    Oni (2008)

(55%) ONI – obyčejný, průměrný avšak neškodný horůrek, který díky krátké stopáže nenudil a v rámci jednohubky vcelku zabavil. Opravdu nemá cenu zde něco dlouze rozebírat. Některé scény se vydařily. Chvílemi došlo i na napětí. Krvavých scén zde moc nebylo krom finále, které jsem ocenil. Pro hlavní hrdiny to nedopadlo moc dobře. Maskovaní ONI mě spíš pobavili. Zezačátku mi vůbec nesedlo hlavní herecké duo, ale po čase jsem si na ně zvykl a neřešil je. Toť vše.

• 16.4.2018  20:25

(49%) Jeden z nejrozporuplnějších filmů. V podstatě ani nevím, co nám tento počin chtěl říct. Celé je to takové nezáživné a dějem a ani ničím jiným se to nikam v průběhu sledování neposouvá. První hodina je ještě docela vydařená a to díky G.Butlerovi, který svojí roli sehrál bravurně. Jenže to byl asi tak jediný klad snímku. Neříkám, že se zde najde plno nelogických děr, ale jako krimi to působí dost průhledně. Víme vše, co se stane a ta poslední část filmu se zloději mi přišla tak nezáživná, nudná, až jsem málem usnul. Butler se najednou vytratí, pak se ke konci ukáže, nevím, celé to bylo dost divné. Hudba – té jsem si nevšiml. Rozhodně jsem se vyloženě nenudil, ale opravdu kromě Butlera zde není o co stát. Technicky je to natočeno výborně, i přestřelky jsou celkem dobře nasnímané, i když moc nezaujmou. Vidím to na průměr, takovou tu slabší jednohubku. 2/3* - po dlouhém zvážení dávám silnou 2*. Víckrát bych si to ale nepouštěl, takových filmů bylo už natočeno mraky. Tohle mě moc neoslovilo.

• 15.4.2018  12:29

(80%) Viděno v kině. Ale jo, proč ně? Palec nahoru! Režisérovi se to opět povedlo. SAN ANDREAS – to byla pro mě ještě větší pecka, ale to neznamená, že je tohle nějaká obyčejná digitrapárna. Tento počin si na nic nehraje a i je to snad pojaté jako komedie či je to záměrně nadlehčené. Nenudil jsem se ani minutu. Akce byla digitální, ale veškeré destruktivní scény byly perfektně natočeny. Scéna, kdy opičák, vlkodlak a ještěr začali ničit město, to nemělo chybu. Tak jsem se nezasmál , ani nepamatuju. Rock to zahrál obstojně, prostě sympaták jako vždy. O to víc mě potěšil herec Jeffey Dean Morgan pro kterého mám slabost ze seriálu The Walking Dead, kde v posledních řadách hraje skvělého a charismatického záporáka Negana (viz můj současný avatar). I zde měl skvělou sarkastickou postavu, kdy si každou chvílí svými hlášky střílel z lidí – byla radost ho sledovat. Hudba byla obstojná. Finále už bylo takové moc přehnané, tak mě ani moc nebralo, ale nepohoršilo mě. Opičák neměl chybu, jeho fakáče byli prostě TOP. Tohle se přeci nedá moc kritizovat ne? Je to taková blbůstka, ale v tom je přece účel aby to diváka pobavilo přece! A já se bavil přímo královsky. Dalo se sice vylepšovat toho dost, ale to by to bylo zase moc na oko vážné. Takže rovné a zasloužené 4* a někdy se k tomu ještě s chutí vrátím.

• 15.4.2018  12:29
    Operace Entebbe (2018)

(0%) Viděno v kině. Co to do pekla mělo znamenat ? Oh my god !!! Nejhorší film na který jsem kdy byl v kině ! Krucinál, tak to už je velký náznak konce tohoto světa, alespoň pro mě. Záměrně budu sprostý a nepříjemný v tomto komentu abych alespoň trochu vyjádřil své pocity k této neuvěřitelné sračce. Možná to trochu přeháním a tu jednu hvězdičku za námět atd bych asi dát mohl, ale já si nemůžu pomoci. Při sledování na velkém plátně jsem se u tohoto málem zesral. Ačkoliv hned od začátku se jde na věc, únosci přepadnou letadlo, s kterým odletí někam do zapadákova, kde budou cestující jako rukojmí držet. Jenže celé je to tak nudné, nezáživné, bez napětí, bez atmosféry, nikdo z herců nedokáže zaujmout, ani ta R.Pike, která zde působila jak fetka co se díky práškům udržuje bez spánku při vědomí. Ani D.Brühl to moc nevytrhl. Ostatní nevýrazní. Takže tu máme neuvěřitelnou nudu, mezitím v průběhu filmu a hlavně na konci tu máme nechutnou píseň Palestiňáků v obdobě nějakého místního tance či co. Scény, kdy se ta neschopná kráva každou chvílí vymázla na zem, to jsem opravdu nepobral. Vždy s sebou šlehla o zem, jak kdyby byla nafetovaná nebo byla prostě retardovaný lidský zmetek, nevím. Říkal jsem si, sakra snad bude aspoň finální akce za něco stát a ono hovno ! Párkrát se střílelo a to za doprovodu té zkurvené písně a s problikávaním scén toho debilního tance s onou krávou co furt padala na zem jak brambora. Hlavní únosci byli zastřeleni hned. No, do čerta ! To je opravdu síla, natočit takovou sračku ! To z toho mohli udělat 40 minutový dokument, ne? Nenacházím už dál slov. Odpad jak vyšitý!

• 7.4.2018  13:58

(80%) Viděno v kině (3D – český dabing). Ačkoliv jsem opravdu hodně velký kinomaniak, tak na tohle jsem vyrazil neplánovaně. Abych to bez nějakých keců shrnul v kostce, tak to byl asi nejzábavnější Spielbergův film za dlouhou dobu. V podstatě od posledního Indiana Jonese z r.2008. Sice v r.2015 nám Spielberg naservíroval nečekaně obstojný Most Špionů s T.Hanksem, tak přesto mě jeho novodobé filmy co zrežíroval jednoduše nebavily. Lincoln a Akta Pentagon – dobrá volba na spaní (lepší než prášky). No, už se zase rozkecávám, jinak to asi neumím. Úplnou bombu bych z toho ale nedělal, přeci jenom v té druhé půlce a především v poslední cca třetině snímku už je to typický digitální blockbuster, kde toho moc k vidění už není. Finále mi trochu připomnělo poslední Transformers, který mě náhodou paradoxně bavil. No, úvod to má opravdu zajímavý, vtáhne do děje a hlavně nám tu Spielberg nabízí neskutečné množství zajímavých nápadů. Scény jsou do šroubku dotažené do konce. Samotná akce je už digitální a slouží jako takový doplněk. Přesto jsem jak s technickou stránkou, tak i tou vizuální spokojen, dokonce i to 3D bylo přijatelné. Herecká sestava je sympatická. Hudba od Silvestriho kvalitní jako vždy. Ještě musím zmínit, že je to pojato rádoby dětsky, ale ne tak, aby to otravovalo. Takže, trochu mě mrzí, že ta poslední třetina nebyla už tak dobrá, prostě to bylo trochu odbyté, ale opravdu v malém měřítku, film jako takový to určitě nekazí. Takže dost keců, to se prostě musí vidět, 140 minutovka, která mi utekla neuvěřitelně rychle. Dobrá práce.

• 31.3.2018  11:24
    Death Race 4 (2018)

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného.

• 31.3.2018  11:24

(45%) Očekával jsem téměř maximum, ale ukázalo se, že je realita jiná. Mám Denzela opravdu hodně v oblibě, jeho ukecané filmy jako je FLIGHT nebo nedávný FENCES –tomu se nedá snad nic vytknout. Abych u tohoto začal klady, tak po herecké stránce tu Denzel rozhodně nezklamal. Zahrál na výbornou jako vždy. Jenže, to je asi tak vše. Ještě z úvodu mě to celkem bavilo, ale pak už jsem si začal uvědomovat, že aspekty snímku jako je děj, scénář, nápady a logika – to všechno šlo hezky stranou. Absolutně jsem nepochopil, kam měl jako film směřovat. Jako kdyby se to režisérovi vymklo z rukou. Vedle Washingtona tu hrál C.Farrell, ale ten se zde moc nepředvedl, i když byla jeho postava celkem uvěřitelná. Najde se tu i pár dobrých scén, o kterých se Denzel postaral, ale tentokrát nemůžu být jen spokojený kvůli němu. No, nepovedlo se to. Nevadí, každý den není posvícení, snad příště. PS: Howardův soundtrack mi asi tak 2-3x trochu připomněl Vyvoleného. To je jen tak pro zajímavost. ;)

• 25.3.2018  15:02
    47 metrů (2016)

(90%) Vím, že to s hodnocením asi přestřeluju, ale já si nemůžu pomoci. Čelisti, Mělčiny a podobné záležitosti se žraloky se můžou jít zahrabat. Tohle mi sedlo dokonale. Ta vodní atmosféra, beznaděj a hlavně NAPĚTÍ. Snímek má neuvěřitelné tempo. Ke konci jsem si už myslel, že vidím pár přehnaných aspektů, ale pak přijde závěrečný zvrat a já čumím, jak nevím co. Nebudu nic vykecávat, to bych spoileroval. Navíc tohle není takový ten klasický hloupý žraločí film, kdy hrdinové nakonec žraloka nebo žraloky přemůžou a je tu happy end, tohle je něco úplně jiného. No o plném počtu hvězd nakonec nepochybuji. Těžko se to dá slovy popsat. Prostě, Napětí, atmosféra, beznaděj, reálně napsané postavy dvou nešťastnic co uvíznou v kleci 47 metrů pod vodou, solidní soundtrack ze studia tomandandy, překvapivý konec s nečekanou pointou. Co víc si přát? Tohle přece zkritizovat ani nemůžu. Velký palec nahoru !

• 25.3.2018  15:01

(70%) NEJVĚTŠÍ SHOWMAN mě opravdu zabavil, na volný večer ideální volba. Jedná se o nenáročný snímek braný jako částečně muzikál. Výběr písní se celkem povedl, hlavně ta úvodní, která se opakovala vícekrát. Je to celkově pěkně zahrané, takže to nemůžu nijak kritizovat. Ale ? To velké ALE zmíním, že to mělo o dost vyšší potenciál. Bylo to z filmového hlediska takové nedodělané. Nicméně, je to jen můj názor. Kdyby byla delší stopáž, možná by bylo víc času na prohloubení emocí a jednotlivých postav. Takhle mi to přišlo moc urychlené. I úvod byl jak z rychlíku. Dětství, trvalo to pár minut a hned tu máme dospělého chlapa. Navíc to měl hlavní herec, showman takové moc jednoduché. Ale to jsou detaily, já se bavil, sice to nebudu sledovat opakovaně, někdy si to možná ještě pustím, ale jako jednohubka to bodlo. V podstatě nic mě na tomto bijáku nepohoršilo, jen se z toho dalo vyždímat mnohem víc. Přesto ty nejslabší možné 4* dávám zaslouženě. Hugh Jackman chvílemi opravdu zářil.

• 25.3.2018  15:01
    Velká hra (2017)

(83%) MOLLY’S GAME, životopisný snímek dle skutečné události. Ale jo, mě to nečekaně sedlo jako ulité. Uvědomuji si, že čas od času mi kvalitní životopisné dílko sedne. Asi se na tento žánr víc zaměřím. Ale budu počítat s tím, že ne každý výtvor z tohoto žánrového odvětví mi sedne. Nyní k věci. Hlavní hrdinka, herečka Jessica Chastain mě baví, viděl jsem s ní dost na to, abych posoudil, že herectví má v sobě. Snad každou roli zvládne zahrát bravurně a vžije se do ní. Stejně jako postava Molly, kterou hraje v této filmové novince. Film má víc dějových linek, flashbacky, přítomnost, nedávnou minulost atd. Orientovat se v tom člověk dá bez problému. Mě se do toho moc nechtělo, bál jsem se tématiky po pokeru, předpokládal jsem nudu, to se však nestalo. Osobnost, kterou Chastain ztvárnila, byla opravdu zajímavá a především silná. Měla chladný přístup k životu, což bylo také zapříčiněné přísnou výchovou v dětství ze strany otce jako psychologa. Dlouhá stopáž snímku mi utekla jak voda. Herecké obsazení bylo výborné. Vedle Chastain mě nečekaně bavil i Elba jako právník, který v některých dialozích opravdu exceloval. Costner v menší roli také potěšil. Jen konec už není tak zajímavý, samotné finále je takové trochu odbyté, ale neměl jsem s tím větší problém. Přidat nějaké zapamatovatelné scény navíc a zdramatizovat finále a hned bych šel do plného počtu. Občas mě takové táhlé, životopisné bijáky nečekaně chytnou. Toto se musí vidět v té správné náladě, takže někdy za čas se k tomu s chutí vrátím.

• 18.3.2018  16:16
    Annihilation (2018)

(30%) Bohužel, nesedlo mi to, nebavilo mě to. Ex Machina se tomuto režisérovi povedl o dost víc, i když to taky nebyla žádná pecka. Někteří tu píší, že jim to námětem trochu připomíná PŘÍCHOZÍ. No, to nevím, ale budiž. Tento snímek ANNIHILATION má téměř dvě hodiny, nic se tu zásadního neděje, v podstatě nic mě tu nevtáhne do děje. Nejde mi o akci, tu jsem zde ani nechtěl, ale já doufal, že to bude mít nějaké napětí, atmosféru a závěrečné rozuzlení, které mě buď překvapí nebo se mi prostě bude líbit. N.Portman to určitě zahrála dobře, její role jí padla, ta herečka zahraje obstojně snad cokoliv, ostatní herci ok. Dá se pochválit pěkný vizuál, na slabší rozpočet fajn. Nějaké ty nápady, ale i ten závěr mi přišel dost nudný a nezáživný. Je mi to líto, těšil jsem se na to a právě proto zavřu všechny oči a dám tu nejslabší možnou druhou hvězdu. Byl jsem odhodlán dát jen jednu. ZKLAMÁNÍ.

• 18.3.2018  16:16
    Tomb Raider (2018)

(50%) Viděno v kině. ANI DOBRÉ, ANI ŠPATNÉ. Předem upozorňuji na 2 skutečnosti. Ta první, co se týče dvou filmů Tomb Raider s A.Jolie, tak ty už si moc nepamatuju, v té době jsem tu herečku měl rád, ale nebyl jsem nijak z těch filmů uchvácen, dal jsem tuším 3*. Druhou skutečností je, že herní sérii Tomb Raider mám rád, ale nehrál jsem úplně všechny díly, takže až tak zarytý fanoušek do téhle ságy nejsem. Na tento filmový počin, resp.remake jsem šel do kina z čistou hlavou a zcela nezaujat. Očekával jsem ledacos, ale tak nějak jsem netušil, že mě to víceméně nebude vůbec bavit. Rozhodně jsem nechtěl, aby to byl pouhopouhý akční a nesmyslný výplach. To se sice nestalo, přesto jsem se místy relativně nudil. Po cestě domů z kina jsem si v hlavě uvědomil pár věcí. Mělo to jeden klad a dva zápory. Kladem bylo, že to nebylo přehnané, přeakčnělé, hlavní hrdinka zakopla, spadla, párkrát nezvládla souboj, nestřílela tu kuší celý film a její dvě klasické pistolky si v obchodě koupila až v posledních pár vteřinách. Takže, toto se dá chválit, ale není to vše. No a nyní ty dva zásadní (alespoň pro mě) zápory. A sice: Lara Croft zde není nijak superhrdinská fajn, ale co se týče jejích vědomostí o bádání pokladů či různých dobrodružstvích co se týče hrobek atd. Tak tohle jsem fakt nepobral, ta holka přece nepůsobí nijak moc chytře, je to dcera génia, ale i tak mi přišlo, že v něčem tápala atd. No a za druhé. Nějaká ta dobrodružná sekvence, dobrodružné prvky filmu, to zde skoro vůbec není. Celá ta sekvence uvnitř hrobky mi přišla dost nudná a nezáživná. Někdo tu píše, že je to kopie Indiana Jonese. To jako vážně? Ani náhodou, není to vykrádačka, přece to žádné dobrodružné aspekty neobsahuje. Hudba byla celkem ok. Jako opravdu nevím, jak mám film popsat, je to celé takové nevyvážené, jak už píši úvodem, Ani dobré, ani špatné. Akce je tedy natočena dobře. Nejvíc se mi líbily dvě scény. Ta, kdy ztroskotali s lodí a ta s útěkem, kde skončila v ztroskotaném letadle, které se postupně řítilo do řeky. Ostatní akční sekvence mě už tolik nechytli, ale celé to bylo po akční stránce natočeno solidně. Herecká sestava byla taková normální. Alicia Vikander to sehrála obstojně, ostatní – bez připomínek. Takže čistý až slabý průměr a hranice 2 a 3*. No znám horší filmy, přeci je toto áčkové provedení, nic zásadního a nelogického jsem tu nespatřil, ale čekal jsem o něco lepší snímek.

• 14.3.2018  20:23

(75%) Viděno v kině. Po dlouhý době solidní Willisův film. Nepřišlo mi to ani trochu trapné. Vcelku normální příběh o pomstě. Samozřejmě, něco tomu chybělo, ale já byl spokojen. Ty přestřelky byli fakt luxusní. Perfektně ozvučené, vyvraždovačky do detailu vykreslené. Nuda tu rozhodně nenastane. Hudba celkem normální. Herci ok. Willis sice už nezahrál tak přesvědčivě jako kdysi, ale roli zvládl obstojně. Není to sice nic, co bych si pouštěl furt do kola, ale určitě se k tomu ještě někdy vrátím.

• 14.3.2018  20:22
    Tvář vody (2017)

(90%) Poměrně slabé hodnocení mě ani tak moc nezaráží. Já na tomto snímku nejvíce ocenil skromnost, intenzivní lásku mezi netvorem a postiženou dívkou, která ani tak hezká nebyla. A to si myslím, že mluví za vše a dál to nemusím moc rozebírat. Prostě scény s netvorem byli skvělé, měli hloubku, cit a já nevím co ještě všechno. Ostatním divákům to možná přišlo nevhodné, nudné atd. Samotný závěr už nebyl tak dramatický, ale mě se líbil. Mě to sedlo jako ulité, nic víc k tomu dodat nemůžu. Nečekal jsem to.

• 10.3.2018  14:58

(50%) Viděno v kině. Hmm, už to prostě není ono. Těch duchařských filmů bylo prostě dost. A to jsem zarytý nadšenec do této parkety. Otec novodobých horůrků James Wan je prostě nepřekonatelný. Co se týče tohoto, spíš je to tak na 2*, ale s úcty a toho, že mám tento žánr v oblibě, dávám nejslabší možnou 3*. Začnu pozitivy. Děj se odehrává na začátku 20.století, což je vítaná změna, technická stránka je solidní a herecké duo Mirren a Clarke je dobré (i když se také moc nepředvedli). Zbytek aspektů je na tom už hůř. Sice se tu najde pár solidních lekaček, ale už to není to, co bývalo. Atmosféra je téměř nulová, krom toho se ½ docela dost vleče. Finále není špatné, ale už mě vůbec nebavilo. Logické díry film nemá, ale já se prostě tentokrát nemohu zbavit pocitu zbytečnosti. Hudba taková normální. No, do kina už na podobné horory pokud to nebude něco od Wana chodit nebudu a v hodnocení budu pro příště už přísnější.

• 1.3.2018  13:17

(55%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Nebyl to teda žádný zázrak, ale znám horší sračky, které točí Cage v poslední době. Už od začátku to moji pozornost udrželo. ½ Snímku je solidní, nic se tu teda extra neděje, ale to neznamená, že by mě to nudilo. Jakmile se film dere víc a víc konci, je to už slabší. I se tu najde pár ujetých a divných scén. Chvílemi jsem si říkal, že je Cage úchylek jak pozoruje dění za zrcadlem. Výrok co prohlásila jeho žena: „Víš o tom, že sledování těch lidí v soukromí může být trestné? Co jsi to za člověka?“ Tak toto mě smíchy uzemnilo. Hudba byla docela dobrá. Samotné finále je slabé, ale vcelku logické. Chápu, že to někteří diváci totálně odpálili, ale z režijního hlediska to od začátku vypadalo slibně, nic nelogického jsem tam nespatřil. Takže ve finále koukatelný průměr a film, na který sice hned zapomenu, ale jako jednohubka postačí.

• 26.2.2018  20:44

CARL je prostě doposud největší hrdina z celého TWD ! A konečná scéna, kde se nečekaně objeví Negan, to je prostě SUPER! Rosekalo mě to !

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58