Creed (2015)

|95%| Tak a je to tady a já jsem bohovsky spokojen! Na podzim jsem si řekl, tak zbývají pro mě 2 filmové pecky: Spectre a Creed. Spectre mírně zklamalo, až taková bomba to nebyla, ale furt skvělá záležitost (4*-80%). No a Creed mě doslova nadchnul. Jsem velký fanda celé série o Rockym. Každý díl má své, takže vše na 5*. U tohohle projektu jsem se dost obával. Jednak hlavního hrdiny, aby mi sedl a k tomu příběh. Také jsem se obával, aby neměl Sly málo prostoru. Naštěstí, nic z toho se nestalo. Příběh byl slušný, nenudil a to je hlavní. Samozřejmě, něco bych ještě vylepšil, ale to jsou detaily jen. Chtěl bych pokračování Creeda, no, uvidíme. Takže si to shrňme. Jordan jako Creed byl dobrý, průměrné herectví, ale jeho postava byla uvěřitelná, takže pohoda. Zápasy byly tři, ten finální byl bezpochyby nejlepší. Dramatické linie, emoce - to vše fungovalo dokonale. Sylvester Stallone u mě opět dokázal, že je skvělý herec – měl zde svojí postavu Rockyho ve velkém prostoru. Konec filmu u mě vygradoval velké emoce. No, to se už dlouho nestalo. A hudba ? Jiného skladatele než Contiho jsem se bál, ale asi zbytečně. Hudba byla dokonalá. Měla i pár starých soundtracků, hlavně v posledním kole v boxu. Dokonce i svůj hlavní hudební motiv, který se zatraceně vydařil. No, asi už nemá cenu to dál pitvat, jsem spokojen, rád bych byl za další díl a už se těším, až vyjde DVD!

Zero Tolerance (2015)

|45%| Neříkám, že to bylo vyloženě špatné, ale ve finále mi to přišlo úplně zbytečné. To finále bylo fakt dost divné, skoro žádné nebylo. Kdyby se aspon to vyvedlo, snad bych přimhouřil oči a dal bych aspon ty 3 hvězdy, ale bohužel nemůžu. Daniels je zde úplně zbytečný, nechápu, proč ho sem dali. To samé můžu říct o Adkinsovi, ze začátku mi přišlo, že se aspon předvede, ale ani ten jeho poslední fight nebyl nejlepší. Ostatní herci mě bavili už víc. Musím pochválit přestřelky, ty byly dobře natočené. Ostatní aspekty filmu: Příběh, napětí atd – to už bylo slabší. Takže nakonec mírný podprůměr. Nic moc teda.

Sinister 2 (2015)

|80%| První díl mě až tak moc nebavil, dal jsem 3 hvězdy – kovatelný průměr, no. Zato tohle pokračování mi sedlo o dost více. Příběh je sice prostý, ale funguje. Tempo je pomalé, ale u mě si to udržuje až do konce plnou pozornost. Scénky kdy duchové tvořící malé děti, sváděli skutečně žijící děti ke sledování hrůzostrašných filmů, mě nehorázně bavily. Místy to bylo až děsivé. Lekaček tu moc není. Finále bylo docela napínavé a i celkem nepředvídatelné. Herecká sestava se vyvedla. Hudba také nebyla špatná. No, já jsem se bavil, tak nevidím důvod, proč bych tomuhle nedal rovné 4 hvězdy.

Vánoční Kameňák (2015)

|60%| Shlédnuto v kině. Původní trilogii mám moc rád. Prostě taková bláznivá Troškovina. Ta trilogie je složená ze skvělých vtipů. Nechápu proč to má tolik odpůrců, no, nevadí. Čtvrtý díl už nebyl veden Troškou, tak jsem byl zklamán, na průměr a slabé 3 hvězdy jsem to teda nakonec dal. Tenhle pátý díl není o moc lepší jak čtvrtý, možná je víc normálnější. Čtvrtý byl špatný v tom, že měl ohrané a zkopírované vtipy. Zato, tento Vánoční Kamenák si na nic nehrál, ikdyž vtipy moc nefungovali, ale zasmál jsem se o něco více. Herecká sestava je furt dobrá, ikdyž to není už ono. Další díly bych už radši vynechal. Ale na zabití a odreagování večera to nebylo úplně nejhorší. Lepší průměr.

Most špiónů (2015)

|75%| Shlédnuto v kině. Neplánoval jsem jít na to do kina, ale kámoš mě přesvědčil, abych šel, ta tématika studené válka ho zajímá. Mě moc ne, ale přes to, po skončení filmu jsem byl mile překvapen, že mě to nenudilo a dlouhá stopáž utekla jak voda. Hankse mám samozřejmě rád, zde se opět herecky předvedl. Ocenil jsem, že nebyl příběh složitý – ubíralo se to nejjednoduší možnou cestou. Já bych to ale přes to trochu příběhově vylepšil, víc dramatičnosti bych přidal a zvelkolepil bych finále, ale to jsou jen detaily, krom toho mi tento žánr či období studené války nic neříká. Ale jsem samozřejmě spokojen, tak ty 4 hvězdy dávám s klidnou duší. Ostatní herci mě také bavily. Film je tvořen především konverzacemi – žádná mě nenudila. Hudba byla dobrá. I měl místy film odlehčený nádech, takže se tu našlo pár vtipných scén. Nemám co už bych dodával, celkově spokojenost.

V dosahu smrti (2015)

|55%| Moc a moc jsem se na tento film těšil. Nakonec jsem byl ale přeci jen zklamaný. Tyhle Adkinsové béčka s Florentinem opravdu žeru. Říkal jsem si, že asi už na 5* to nebude, ale že dám nakonec jen ty 3*, to jsem bohužel netušil. Příběh tu snad ani není a tenhle westernovský styl mi už vůbec nesedí. I postavy mě absolutně nebavili a necítil jsem žádnou napínavost, bylo mi šumák jak film dopadne. Akce byla ale opět výborná. Především fantastické souboje a i jiné druhy akce. Přestřelky byly dobře natočené, ale už i já jsem si všímal, jak je moc přehnané, že se kulky nějak moc často vyhýbali Adkinsovi. Hlavní záporák byl dost slabý. Dal bych asi i 2/, ale Adkinsonův nekompromisní výraz, jeho fighty a i ta akce – za to tu třetí hvězdu dát musím. Očekával jsem od tohoto videobéčka více, ale bohužel, no. Snad se vyvede o dost lépe čtvrtá a dlouho očekávaná Boyka!

Kurýr: Restart (2015)

|50%| Často chodím do kina i na filmy o kterých vím, že za moc stát asi nebudou. Poslední dobou se snažím být ale spíše vybíravější, na tohle jsem teda nakonec nešel. No, úplně špatný film podle ohlasů, jak tu registruju, to dle mě určitě není. Jen tu jsou dvě hlavní chyby. První, že už je to děsnej kopírak, jak příběhově tak scénáristicky atd. No, není se čemu vlastně ani tak divit – je to přece remake či restart. A ta druhá, hlavní hrdina mě moc neupoutal. Rozhodně nebudu říkat, že byl nějak extra strašnej, ale moc mi k této roli nesedl. Akce je taková stereotypní, nic mě extra nepřekvapilo a nenadchlo, ale byla ovšem natočena dobře. A souboje byly dobré, ty mě bavili. Akce jako celek začala ale už ke konci nudit, což měl za následek i nezáživný příběh. Hudba se ale povedla, stejný skladatel v původní Stathamovské trilogii, který skládal hudbu k dvojce a trojce, takže pohoda. Není to zlý film, ale také nic nového. Dávám s odř.ušima tu 3* pač mě film nějak nepohoršil a neměl výrazné zápory. 1 shlédnutí mi ale stačilo. Tudíž čistý průměr.

Převrat (2015)

|75%| Ale jo, docela netypický film pro mě a sedl mi. Bavil jsem se od začátku do konce. Asi tak první půlka filmu – docela obrovské napětí. Druhá část filmu už tak napínavá nebyla a už to začalo docela ztrácet to pravé ořechové, ale výraznou chybou to nebylo. Kdyby se to drželo až do konce, byl větší rozpočet atd tak by to mohla být ještě větší pecka. Rkový rating byl docela dost využit, ikdyž já bych ještě o něco přidal. Pár zajímavých nápadů zde bylo. Herecké obsazení bylo slušné. Brosnan mi zde přišel trochu rozporuplný, škoda, že tak v posl době klesl s filmy, ale nevadí. Hudba ušla, zbytek aspektů také. Finále mohlo být napínavější. No, dost kritiky. Zasloužené 4* dávám.

Voják 4: Pohyblivý terč (2015)

|73%| Tak tohle se teda povedlo. Na to, že je v poslední době děsná bída na akční videobéčka, tak jsem mile překvapen. První dva vojáci jsou super filmy na 4* a tohle se jim skoro vyrovnává. Třetí Voják byl neskutečný brak a omyl – nechápu to. Tento 4 díl mi to docela vynahradil. Příběh celkem ujde, ikdyž ničím nějak moc nepřekvapí. Nějakou tu zapamatovatelnost by to chtěla a vyměnit tu ženskou, která mě po celý čas filmu celkem štvala. Jinač, akce byla na béčkové poměry perfektní. Kaufman je opravdu zdatný režisér. Výborně natočené přestřelky a i nějaké ty souboje a i jiné akce. No, furt se tu něco děje, hned od začátku, není šance se nudit. No, není co už nějak dodávat. Rozhodně by se toho dalo spoustu vylepšit, ale to je fuk. Slabší 4* dávám rozhodně zaslouženě.

Spectre (2015)

|80%| Shlédnuto v kině. Ale jo, je to dobrá bondovka. Musel jsem na to jít do kina dvakrát, abych si urovnal myšlenky z tohoto snímku, protože jsem poprvé nevěděl jak ho zhodnotit. No, předchozí Craigovky Casino Royale, Quantum of Solace a Skyfall – to byly u mě bondovky na 5*. Tahle nová bondovka je bohužel ze všech Craigovek nejslabší. Ale tím netvrdím, že bych se nebavil. Furt je to zábavné a určo se na to podívám ještě víckrát. Jen jsem mírně zklamán, přeci jsem čekal snad úplný vrchol. Už jen název Spectre a ono to nebylo až tak bombastické. Akce je méně, ale to mi nevadí, možná finále mohlo být napínavější a akčnější. Ale chtělo to nějakou napínavost a dost vylepšit atmosféru a i příběh. Herecké obsazení je dobré a i záporák je super, nebudu zde spoilerovat tedy. Provázanost s předchozími díly tu je, když nejde o nic důležitého. Hudba od T.Newmana je skvělá – mnoho bondovských soundtracků tam je. A tolik kritizovaná úvodní písen se mi dost líbila a líbí se mi víc a víc. Nevím co k tomu dodávat ? To se musí vidět. Rozhodně to bondovkám ostudu nedělá. Doufám, že Craig natočí aspon ještě jednu.