Krvavý sport II.: Konfrontace (1996)

Na jedničku to rozhodně nemá. Přesto mě tohle nepřímé pokračování bavilo. Příběh je zde prostý, jednoduchý, bez většího nápadu a spracování, ale přesto zaujme. Hlavní hrdina filmu Daniel Bernhardt silně zaujal, je v dobré kondici, ovládá bojové umění. Bitek je zde dost i mimo klasické souboje kumite. Jinač souboje v soutěži kumite se vyvedly. Bylo jich zde dost. Hlavní záporák mě zaujal nejvíc. Daniel Bernhardt také exceloval, ikdyž to neměl zas tak těžké, hlavně finální bitka mohla být lepší, ale to je jen malý detail. Také mohl mít trošku delší a lepší tréning hlavní hrdina. Herecké obsazení celkem zaujme. Potěší návrat herce Donalda Gibba, kterého známé z jedničky. Hudba dobrá. Ve výsledku jsem překvapen, dostávám hodně dobrý film s dobrými souboji a i ostatními prvky, které napomáhají k dobré celkové stránce filmu. Hodnotím na 80% = ****

Rukojmí v Bella Vista (1979)

Na podobné ba li stejné úrovni jako seriál Třicet případů majora Zemana. Takže opět pro mě podprůměr. 40% = **

Sněženky a machři (1982)

Stará známá komedie, která mě moc nechytla a pobaví nanejvýš jednou. Díky krátké stopáži film poměrně rychle uběhne. Nějaké vtipné scény se najdou, i něco víc co dokáže trochu zaujmout. Herecké obsazení je na tom dobře. Příběh zajímavý. Nic víc v tom ale nevidím. Takže ve výsledku dostávám pouhopouhý průměr. 50% = ***

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Máme tu Scotta Adkinse opět jako Boyku ze dvojky. Tentokrát jako hlavní hrdina. Stejně jsem mu trochu fandil i ve dvojce, kde byl v záporné roli. Příběh filmu je ještě jednodušší než ve dvojce. Tam mi přišel o trochu lepší než zde, ale nevadí. Film vůbec nenudí, po celou dobu je na co se dívat. Souboje mimo ring zde jsou také, třeba venku, kdy Boyka dostane k zemi pár dozorců. Ringové souboje jsou opět perfektně natočené, je jich dost. Adkins opět předvádí své skvělé bojové umění. Jeho bojové kousky jsou naprosto perfektní. Režisér si dal opět záležet, aby co nejdokonaleji natočil bitky - opět se povedlo. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Neměl jsem žádný problém. Vedle Adkinse mě zaujal i Mykel Shannon Jenkins. Finální zápas byl naprosto perfektní. Adkinsův záporák se uměl také dost prát. Už jsem přestával věřit, že ho Adkins dostane. Konec dobře promyšlený. S filmem nemám větší problém. Sice mě více zaujal ve dvojce příběh a tak, ale tohle je také perfektní podívaná. Hodnotím na 90% = *****

Hranice zlomu (2003)

Celkem dobré drama, které určitě zaujme a jedno dobré shlédnutí je v tomto případě na místě. Příběh je dost dobrý, drama, válečný, trocha romantiky a podobné žánry a věci ve filmu fungují dostatečně. Herecké obsazení je na tom celkem dobře. Dvojice herců Angelina Jolia a Clive Owen se vyvedly. Délka filmu je trochu potíž, některé scény jsou nudné a ntahované, prospělo by také více akce. Nic víc, nic míň. Jinak film už asi dopadnout nemohl. Hudba průměr. Celkově hodnotím na 60% = ***

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Tak toto jsem teda rozhodně moc nečekal, že se to povede až tolik. To, že postavu Georgea Chamberse hrál zde Michael Jai White zas tak netrápilo. Sice jeho předchůdce Ving Rhames mě bavil trochu lépe (hláškama), ale zase Michael Jai White je v lepší kondici a ovládá dost dobře bojové umění. Co se týče příběhu, ten je jednoduchý, ale zase dobrý a není na něm nic špatného. Vězeňské prostředí je zajímavé, Michael Jai White dostane pořádně zabrat. Jsem rád, že v tomto díle je ve filmu dost soubojů v ringu. Scott Adkins jako Boyka je naprosto skvělý. Má zde dost soubojů v ringu, kde opět dokazuje, jak skvěle ovládá své bojové umění. Adkinsova postava je skvěle promyšlená, i vzhelodvě. Michael Jai White se také umí prát, má zde dost soubojů i mimo ring. Hudba dobrá. Herecké obsazení je na tom dost dobře - nemám žádný problém, naopak. Herec Eli Danker mě zaujal, jeho postava byla zajímavá, skvěle spolupracoval s Whitem. Finální boj Adkins vs White je skvělý. Mohl být tedy delší a měl to mít White těžší, ale nevadí. S filmem jsem naprosto spokojený. Nějaká chyba by se tu našla, třeba, jak už jsem se zmínil, finální boj měl být dramatičtější, delší a těžší pro Whita. Nějaké menší chyby by se ještě našli, ale to není třeba řešit. S průměrnou jedničkou se to rozhodně nedá srovnávat. Toto je jeden z nejlepších arénových filmů. Moje celkové hodnocení je 92% = *****

Vítr v kapse (1982)

Slabší, podrůměrná, ale koukatelná česká komedie. Není hrůza, ale zase ne kdovíjaká pecka. Dvojice herců Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi - ti byli nejlepší v dvojdílné sérii Kamarád do deště - to se celkem vydařilo. Tohle je takové nudné, bez většího nápadu. Jinač zde jsou vtipné momenty, dobří herci - to jo. Takže celkově hodnotím na 40% = **

Obecná škola (1991)

Dost povedený český film se skvělým příběhem, hereckým obsazením, hereckými výkony a vtipnými scény. Je to svěrákova klasika. Úplnou dokonalost v tom nevidím, ale moc daleko to k tomu nemá. Postava učitele Igora Hnízda se opravdu povedla - to nemá chybu. Hodnotím na 86% = ****

Na samotě u lesa (1976)

Rozhodně je to povedený film, který má svojí určitou hodnotu. Taková ta klasika no. Já v tom velkou pecku nevidiím, ale slušný nadprůměrný film, který pobaví tak opravdu jen jednou za čas. Některé vtipné scény zde najdeme, pár dobrých herců, příběh atd. Nic většího v tom není. Rozmýšlel jsem se mezi 3 a 4 hvězdou. Dávám teda čtvrtou. Celkově hodnotím na 70% = ****

Vrchní, prchni! (1980)

No, zas taková pecka to rozhodně není. Je to sice známá česká komedie s výborným nápadem a příběhem, ale krom toho mě ve filmu nic extra nezaujalo. Pár vtipných scén, pár dobrých herců. Díky krátké délce nemůže film nějak moc nudit. Hodnotím s odř.ušima na 50% = ***