Sawy

Tomáš Poštulka

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 25.2.2011  19:49

Kdyby v dnešní době vznikalo víc romantických komedií,jako je (K)lamač srdcí,hned by se na světě žilo trochu líp.Svěží,v rámci již dost vyčerpaných žánrových možností originální a hlavně PŘIROZENÁ.Cožpak je takový problém podobný koktejl namíchat, Hollywoode? 80 %

• 27.2.2011  12:51

Pár krásných kamerových celků na krajinu a několik hezkých lidí v hlavních rolích.To jsou zhruba všechny klady,kterými se 10 000 př.n.l. může pyšnit.A pak ještě těch pár výbuchů smíchu,které jsem během filmu absolvoval,ty ovšem jen těžko byly tvůrčím záběrem.Nebo se pletu?Že by to Emmerich myslel jako jednu velkou parodii,jako výsměch Hollywoodu?Jedině tak,pak mi ovšem nedochází,co mu zrovna tohle historické období udělalo tak strašného,že se mu takovým způsobem mstí.A vlastně by to nemohlo fungovat ani jako komedie,protože i ty mají obvykle něco jako smysluplný příběh a hlavně většinu stopáže nenudí.Čekal jsem kravinu.Ale kravinu zábavnou,ve které bude spousta dobře vypadajících potvor (jsou tady tři,z čehož si pořádně prohlédnete jen jednu) a kterou si solidně užiju aspoň jako guilty pleasure.Nestalo se a je dobře,že Emmerich se zase vrátil ke globální destrukci planety,2012 je totiž jiný kafe.

• 9.12.2014  18:46

Po Studu bych od McQueena nečekal tak banální pohled na věčné téma. O to větší je to škoda, když z každého záběru doslova sálá filmařská zručnost a talent pro komponování divácky nepříjemných, ale o to silnějších scén. Celkově mi to přes špičkové řemeslo a herecké výkony neřeklo absolutně nic nového. 70 %

• 7.4.2009  15:59
    12 opic (1995)

Třetí zhlédnutí.Rozhodl jsem se přepsat svůj komentář.12 opic je to nejlepší čisté sci-fi,jaké jsem viděl.To myslím smrtelně vážně.Inteligentní,originální,nenapodobitelné.V neposlední řadě skvostně zahrané.Willis nikdy nebyl ve své neakční poloze lepší.Brad Pitt nebyl lepší nikdy a největší poklona,jakou mu mohu složit je ta,že po chvíli jsem zapomněl,že je to Brad Pitt.Madeleine je NÁDHERNÁ.Titulková sekvence je nezapomenutelná a z hudby,která k ní hraje,mi ještě teď běhá mráz po zádech.Terry Gilliam byl vždycky strašně zajímavý režisér,jenž netočí komerční filmy a když už dostane hvězdy a slušný rozpočet,natočí film,který má k mainstreamu na hony daleko.Je přeplněný skvělými nápady,je složitý,ale ve své podstatě až děsivě prostý,divák se v něm nestrácí,přestože si prakticky celou stopáž není jistý na čem je.A když se konečně dostaneme na letiště a vše do sebe tak elegantně zapadne,jsem svědkem jednoho z nejlepších závěrů všech dob.Tenhle film a já jsme se prostě střetli na té správně vlně.A snad se na ní ještě mnohokrát sejdeme. 100 %

• 6.2.2011  13:14
    127 hodin (2010)

Naprosto fascinující filmové dílo,kterým se Danny Boyle po (pro mě) značně přeceněném Milionáři z chatrče vrací tam,kam se dostal se Sunshine,tedy na výsluní.V žádném filmu jsem ještě neviděl tak sugestivně stvárněnou bolest a touhu po přežití.Takový pocit spoluprožívání jsem měl v kině naposledy u Útěku do divočiny.A bezchybná audiovizuální stránka ještě umocňuje můj dojem,že jsem viděl dokonalý film.Líp už to vážně natočit nešlo.Možná později,až to trochu rozdýchám,napíšu víc,ale momentálně jsem ještě pořád solidně rozsekaný.Neskutečně emotivní zážitek. 95 %

• 18.11.2009  18:50
    2012 (2009)

Tihleti Němci!Dva dny před tím,než jsem vyrazil do kina na očekávaný katastrofák Rolanda Emmericha 2012,jsem viděl v televizi remake Poseidona od Wolfganga Petersena,dalšího Němce v Hollywoodu.A po téhle dvojce jsem došel k názoru,že němečtí režiséři jsou megalomani jedna radost!V jednom Emmerichově 2012 je víc patosu,dojemných projevů,amerického patriotismu a logických kiksů než ve všech filmech Michaela Baye dohromady.A já se dva dny po východu z kina pořád nemůžu rozhodnout,jestli se mi to líbilo nebo ne.Během sledování filmu se moje hodnocení mnohokrát přelilo od odpadu k pěti hvězdičkám a zase zpátky.U tohohle filmu dokážu pochopit všechna hodnocení,snad kromě tříhvězdičkového,které je pro mě nesmysl,protože tohle prostě NENÍ průměr.Emmerichovy filmy totiž dělí diváky do dvou táborů.Jedni se u nich dokonale baví,druzí jen znechuceně kroutí hlavou.Já se řadím spíš do první skupiny,i když třeba taková Godzilla mě znechutila,tak Den nezávislosti mám docela hodně rád a Den poté taky nebyl vůbec špatný.Ostatně,kdybych Emmerichovy filmy nesnášel,asi těžko bych na tohle dobrovolně vyrazil do kina.Začátek mě zrovna neoslnil.Na nějakou pořádnou trikovou parádu si člověk počká a při pohledu na Johna Cusacka a jeho dětičky jsem měl dojem,že jsem omylem vyrazil na nějakou nepodařenou parodii na Válku světů.Dojemně řečnící prezident v otravném podání Danyho Glovera filmu taky nepřidává.Spoustu srdceryvných rozhovorů s příbuznými jsem čekal,ale až v takovém množství? Pak ale začne praskat zemská kůra,John nasedne do limuzíny a destrukce Los Angeles začne naplno.A čelist padá k zemi.Hledím na plátno a nevím,jestli mám žasnout,chechtat se při proskocích limuzíny prosklenou budovou nebo povzbuzovat.Nejlíp všechno najednou.Jednoznačně nejlepší triková scéna letošního roku a jsem zvědavý,co na to Avatar.Tahle část filmu se jednoduše povedla dokonale.Od praskající země přeskočíme k sopce,pak na scénu příjde geniální Saša,zboří Eiffelovku,hláškuje se o sto sedm,na plátně je vidět sakra každičký cent z toho dvouset milionového rozpočtu a mě se chce řvát nadšením.Pak ale příjde přestávka,což v kině naprosto nesnáším.A po ní už film ani zdaleka tak nebaví,spíš nudí.Přílivová vlna přes Himaláje je fajn a vypadá dobře,to né že né,ale konec je strašně a zbytečně dlouhej,hrdinství,klišé a záchrany na poslední chvíli začínají štvát,prostě mi to začne nebezpečně připomínat závěr Transformers 2.Tak,a teď mi řekněte,jak mám z tohohle vyvodit nějaké konkrétní hodnocení.Na jednu stranu dost kladů(dokonalé triky,Saša,parádně ujetý Woody Harrelson,dobré hlášky),ale na stranu druhou spousta záporů(STRAŠLIVÁ délka,natahovaný konec,přehnaný patos,herecké výkony až na Woodyho a Sašu dost průměrné,málo katastrof).Kromě toho mě štvalo,že Emmerich vykradl prakticky všechny katastrofické filmy,včetně těch svých,spojil je dohromady a poslal do kin.Je obrovská škoda,že se film pořádně neprostříhal,je tady spousta zbytečných postav a vedlejších linek,které akorát film zbytečně nafukují.Vyhodit tak čtyřicet minut,zkrátit prodlevy mezi katastrofami,tempo by bylo mnohem svižnější a já bych uvažoval o maximálním hodnocení.Takhle...ach jo,já pořád nevím.Ale tak jo,pochlapím se a dám podprůměrné dvě.To ale neznamená,že by se mi film nelíbil,líbil se mi a to celkem dost,jen mu prostě nechci dávat nadprůměrné čtyři hvězdičky,ty si schovávám pro vyrovnanější filmy.Návštěvu kina vřele doporučuju,protože nikde jinde než na velkém plátně film nemá šanci vyniknout.A taky-Na co jiného jít do kina,když ne na tohle??? Procentuální hodnocení vidím asi takhle: 20-90 % DODATEK: Celé se mi to rozleželo v hlavě a rozhodl jsem se,že je to přece jen super! Takže měním na čtyři,protože přece jen máloco mě letos v kině tak bavilo.

• 21.4.2010  18:37
    23 (2007)

Brutálně podceněná záležitost.Když tady vidím ty dvou a jednohvězdičková hodnocení,docela se divím,protože mě se to docela dost líbilo.Atmosférický thriller,který možná nevyniká perfektním scénářem a pointa taky není nejoriginálnější,ale jinak nenacházím výtek.Je to napínavé,knižní scény jsou parádně stylizované a Jim Carrey zde potvrzuje,že dokáže skvostně zahrát jakoukoliv roli.Virginia Madsen je okouzlující a Rhona Mitra potěší,i když nemá skoro žádný prostor.Je to prostě kvalitní detektivka,která spolehlivě zabrnká na nervy,nenudí a Schumacher jí lehce odčinil Batmana a Robina.75 %

• 17.1.2010  14:00
    25. hodina (2002)

Výborné,skutečně výborné.Příběh o dealerovi,který má posledních dvacet čtyři hodin před nástupem do vězení,kde pak bude sedm let trpět,mě dokonale dostal.Ať už to bylo kvůli režijní a vypravěčské zručnosti Spika Lee,kvůli dokonalé "fuckovací" scéně před zrcadlem(nejlepší filmová scéna,jakou jsem viděl),kvůli té báječné civilnosti,kvůli skvělým postavám,kvůli dechberoucímu výkonu Edwarda Nortona,kvůli Barrymu Pepperovi,kterého mám čím dál radši,kvůli klasicky skvělému Philipu Seymouru Hoffmanovi,kvůli krásné Rosario Dawson,kvůli jako vždy charismatickému Brianu Coxovi,je to jedno.Tenhle film jsem sledoval s pusou dokořán celou stopáž a nepotřeboval k tomu žádné akční scény,žádné výbuchy nebo digitální triky.25. hodina je důkazem,že film může být VELKÝ i bez stomilionového rozpočtu,natočený prakticky za pakatel.A moc se mi líbil i ten "americký" konec v autě.Jeden z nejlepších filmů,jaké jsem viděl a můžu ho s čistým svědomím každému jen doporučit.95 %

• 10.12.2009  13:35
    27 šatů (2008)

Máma to chtěla vidět,no... :-) Ale ne,27 šatů je docela příjemná komedie,u které jsem se solidně pobavil a další den už jsem zapomněl,že jsem ji viděl.Holky můžou obdivovat ty krásné šatičky,kluci zase krásnou Katherine Heigl a navíc tady je největší sympaťák všech dob James Mardsen,který už u mě pozvedl několik dvouhvězdičkových filmů výš.Takže se mi to nakonec vážně docela líbilo.Co se to se mnou děje?! 60 %

• 7.12.2010  20:12

V podstatě další moralita o tom,že lidé jsou větší zlo než nakažení.Ale tahle je natočená tak dobře a chytře,že si člověk ani nestěžuje,kolikrát už něco podobného viděl.Už úvodní procházka vylidněným Londýnem je naprosto fascinující díky skvělým kamerovým nápadům a zajímavému použití hudby (přítomné v celém filmu).Když se na scéně objeví další lidé,film se změní na drama o životě v postapokalyptickém světě a o tom,jak se podepisuje na osobách v něm žijících.Velmi silnou stránkou filmu je jeho realističnost,takhle přesně by mohl vypadat svět po smrtící virové epidemii.Vzpomínek na svět předtím je minimum,vše se odehrává tady a teď.Danny Boyle po celou dobu filmu fascinuje originálními režijními nápady,elegantně bruslí mezi nejrůznějšími žánry a neustále diváky překvapuje dějovými kličkami a odbočkami.Počáteční drama je prokládáno až komediálními vsuvkami,nechybějí lekačky a sci-fi prvky (proč jsem pořád myslel na 12 opic?) aby se na konci vše otočilo o 180 stupňů a z filmu se stal vybíjecí thriller a skvostný Cillian Murphy se proměnil bezmála v Ramba.Tahle změna rytmu mohla hodně lidí,kteří si předtím bezmezně užívali atmosférický survival filmík,docela dost naštvat,ale já ji v pohodě akceptoval a film si užíval do posledního záběru.Přece jen mi ale chyběla jedna věc a tou je strach.Ani trochu jsem se nebál a film bych vůbec neoznačoval za horor.Přesto jsem velmi spokojen a nebýt faktu,že jsem film sledoval na staré VHSce s těžce rozklepaným obrazem,klidně bych volil maximální hodnocení.Ale ten film je natolik zajímavý,těžko uchopitelný a podnětný,že by mě mohl napodruhé klidně uspokojit ještě více. 85 %

• 18.5.2011  19:01

Chvílemi velmi rozháraný a těžko žánrově zařaditelný film,který je ovšem brilantně zahraný,vizuálně na úrovni a je na něm vidět obrovská snaha.Takhle po všech stránkách nadprůměrný film je u nás momentálně vzácnost,proto bychom si ho měli patřičně vážit. 80 %

• 5.3.2010  15:36
    3-iron (2004)

Strašně zvláštní a silný film.Jeho první část je dokonalá,skutečně bez jediného kazu a s minimálně jednou scénou,při které se divákovi téměř zastaví srdce.Ta druhá mě přece jen mírně nudila a jako celek mi film nesedl úplně dokonale.Moc bych chtěl,aby se tak stalo.Proto se na něj určitě podívám ještě minimálně jednou a zkusím se do něj víc vcítit,do jeho melancholické,zasněné a němé atmosféry.Pak se možná přidám ke skupině nadšených. 80 %

• 26.10.2008  16:35

Po dlouhé době konečně pořádný horor.V přítmí kina jsem se dost klepal,ta atmosféra byla úžasná.David Slade si vzal těžce stylizovaný komiks a udělal z něj hustě stylizovaný nářez.Krví se tady opravdu nešetří a masakr upírské holčičky ve mně bude doznívat ještě hodně dlouho.Nejpůsobivější scénou je nicméně letecky zabraný útok upírů na město.Sněhové pláně se barví krví mrtvých,všude zní děsivý jekot a vy se bojíte.Josh Hartnett už není jen hezounkem,po Nabít a zabít je tady další film,ve kterém hraje skvěle.Jedno z největších překvapení poslední doby.85 % Update Napodruhé zdaleka ne taková zábava jako v kině,spousta klišé,přehrávající vampýři a občas lehce směšné dialogy.Film ale naštěstí pořád boduje stylizací,Hartnettem a nekompromisní brutalitou,takže o hvězdičku dolů nejdu.Ale bylo to docela těsný... 75 %

• 27.2.2013  22:46

Zajímavé srovnání s teď-už-oscarovým Argem. Tam, kde se Affleck schovával za půvabný retro háv, události zlehčoval "hollywoodskou komedií" a míchal žánry, aniž by dokázal dát filmu konečnou tvář, se ZDT nebojí ožehavých témat, jde velmi nediváckou stezkou odosobněného zachycení skutečných událostí, které nemá daleko k dokumentu, a ještě nedokáže v žádné části své stopáže poskytnout divákovi skutečnou satisfakci. A přesně proto nový režijní počin Kathryn Bigelow považuji za mnohem lepší film než do škatulek přesně zapadající a o diváckou přízeň přespříliš usilující Argo. Smrt čeká všude mi byla blíže, ale realizace filmu o jedněch z nejzásadnějších událostí moderní historie je v podstatě dokonalá. Odtažitá, divácky nevděčná, ale technicky vzato dokonalá. 80 %

• 11.10.2008  16:36

Tento film je určený pro velké plátno.V kině totiž byl zážitek maximální.Dechberoucí vizuální stránka,nářezová akce a hulákající Gerard Butler tam měli neskonalou působivost.Bohužel jsem ale film pak shlédl ještě dvakrát na DVD a to už bylo horší.Na povrch vyplynuly nedostatky,například dost nudná linie s královnou,kterou jsem v kině až tak moc nevnímal.Akce už taky nebyla tak velkolepá a vůbec to celé sklouzávalo do průměru.Přesto je to velmi zábavný film,který všem vřele doporučuju.Jen doufám,že ve Watchmenech Snyder ubere na zpomalovačkách a přidá na příběhu.To byl pak byl ten pravý nářez.85 %

• 8.3.2015  13:59

Připadá mi docela vtipný, že pro film, který měl být původně jakýmsi spin-offem Xerxese, je samotný perský vládce jen pověstným nakopávačem děje, pro jehož další průběh je vlastně úplně nepodstatný. Stejně jako je druhé 300 naprosto zbytečným filmem. Vypadá fajn. Noam Murro je evidentně zručný realizátor, kterému bych se další velkofilm vůbec nebál svěřit. Bitvy jsou patřičně efektní, ale problém je v tom, že WOW efekt z jedničky už je prostě a jasně pryč. Viděli jsme tucty dalších před zeleným plátnem dělaných blbůstek, viděli jsme tři řady Spartaka (který si mimochodem z celou touhle srandou zdatně vytírá zadek) a Vzestup říše prostě nemá co nového nabídnout. Pokouší se nám procpat námořní bitvy, z nichž ta první je v pořádku a zaujme, všechny ostatní jsou už ale monotónní, stále se opakuje téže schéma, jen v několika různých variacích. Koncept už byl zkrátka vytěžen a tohle je jen snaživá nástavba bez jakékoliv inovace nebo nedejbože nápadu. Směrem k průměru to táhne Eva Green, její živelná postava mě bavila nejen ve scénách, kdy byla nahoře bez. Problém je ovšem v jejím bezvýrazném protihráči, jehož nijakost nejvíc vynikne právě v konfrontaci se zuřivou Artemisií. Nevím jakými zázraky v australské produkci dokázal Sullivan Stapleton přesvědčit producenty, že může být důstojným nástupcem Gerarda Butlera, ale ve filmu z toho neukázal ani náznak. Docela by mě ovšem zajímal komiks Franka Millera. Samotná myšlenka nedělat klasické pokračování, ale rozprostřít film do epičtější šíře a úkazat situaci v Řecku před, během a krátce i po bitvě u Thermopyl, není vůbec marná. Jen se s ní tady pracuje poněkud méně obratně, než by bylo potřeba. Chtělo to skutečně vybrat, na koho se bude film soustředit (máme tu dlouhé představovačky jak Artemisie, Xerxese tak Themistokla.. jako by všichni měli být hlavními hrdiny), uceleněji uchopit zápletku a hlavně mnohem důraznější tečku na závěr. Ne si nechávat prostor pro další pokračování. První Třístovka měla v tomhle naprosto jasno. Byly to ukázkově rozpohybované komiksové obrázky a do značné míry revoluce na filmovém poli. Jako třináctiletý jsem na ten film v kině hleděl s otevřenou pusou. A to je přesně ten největší problém, který mám se Vzestupem říše. Není to špatný film. Ale nedokážu si představit toho nadšeného puberťáka, jak zrovna na tenhle film kouká s pusou dokořán jako na zjevení a říká si: Tak tohle jsem ještě nikdy neviděl! 55 %

• 8.1.2012  16:03

Začátek slouží jako test pro diváky,nakolik se dokáží na Komnaty naladit.Navnazuje na naprosto tuctový příběh pomsty,navíc způsobem ne úplně atraktivním,kdy jsem dlouhou dobu pátral mezi jednotlivými postavami a nevěděl,komu vlastně fandit.Jakmile se ale hlavní hrdina dostal do kláštera a postupně začal objevovat umění kung fu,pochopil jsem,v čem spočívá kult filmu.Skvělá choreografie,originální rozčlenění komnat a hlavně vývoj,kterým projde hlavní hrdina,tyhle faktory povyšují film vysoko nad průměr a přestože se ze mě asi žádný extra fanda kung fu filmů nestane,tohle byla velmi příjemná zkušenost s výbornou závěrečnou konfrontací,která za těch třicet let skoro nezestárla. 80 %

• 4.9.2009  19:14

"They hang me in the morning, before the night is done.They hang me in the morning, I never see the sun." Konečně někdo po strašně dlouhé době měl dost odvahy natočit western ve stylu klasických děl tohoto žánru.A vyšlo to parádně!Od Jamese Mangolda jsem neviděl kromě Yumy zatím žádný jiný film,ale už jenom tímhle si u mě získal velký respekt.Možná se film nerovná Tenkrát na Západě,Sedmi statečným a dalším vrcholům žánru,ale stydět se mezi nimi rozhodně nemusí.Do kina jsem na film šel hlavně proto,že nic moc jiného nehráli(měl jsem prakticky na výběr mezi tímhle a 10 000 př.n.l.) a tak mě to hodně příjemně překvapilo.Christiana Balea sice nemám rád ani trochu a ani tady mě příliš nepřesvědčil,ale naštěstí je tady Russell Crowe.Ani jeho jsem před Yumou moc nemusel,ale po ní se zařadil k mým oblíbencům,protože co tady předvádí je jeden z nejlepších hereckých výkonů posledních let a fakt,že ho akademie úplně přehlédla je fakticky ostudný.Dokonale zvládl všechny polohy,které složitá postava zločince Bena Wadea obnáší a dal tak zapomenout i na svůj oscarový výkon z Gladiátora.Neméně excelentní je taky Ben Foster v roli démonického Wadeova parťáka.Celý film mě skvěle bavil a ani ten samurajský závěr,který mě napoprvé docela naštval,mě nepřinutí dát jiné než plné hodnocení,protože takový western nemusí jen tak zase vzniknout. 90 %

• 1.4.2013  21:08

Suverénně odtočený neonoir, který nesází na originalitu nýbrž na atmosféru. Bez Polanskiho režijního mistrovství by byl poloviční, s ním jde o veskrze lahodnou žánrovku s jako vždy přesným Fordem v roli nepravého muže. A Paříž je zužitkována skutečně naplno. 75 %

• 2.7.2010  12:27

Kolik skvělých a originálních nápadů se dá nacpat do romantické komedie? Režisér Marc Webb dokazuje,že stále ještě hodně.Na 500 dní se Summer jsem se těšil od prvních zmínek o tom filmu.A nezklamal.Je to svěží a neskutečně příjemný film,který umí pohladit po duši a zároveň dát divákovi pořádnou facku.Že si to odporuje? Ale kdeže... Joseph Gordon-Levitt znovu dokazuje to,co už všichni víme.Tedy že jako by z oka vypadl Heathu Ledgerovi a že umí skvěle hrát.Ovšem z nějakého prapodivného důvodu jsem mnohem víc rozuměl Summer.Neptejte se proč,ale její chování mi přišlo tak nějak blíž realitě.Zooey Deschanel je neskutečně roztomilá osůbka,kterou mám čím dál radši a musím s ní urychleně sehnat více filmů.A Chloe Moretz rozhodně potěšila,z té holky prostě něco bude! Co ještě dodat? V záplavě remaků,pokračování a podobných věcí je tenhle originální a zábavný snímek jako balzám na duši,ovšem neodpustím si jednu poznámku.Věčný svit neposkvrněné mysli je ještě mnohem lepší film.Možná to není fér srovnání,ale myslím si,že úplně scestné rozhodně není. 85 %

• 1.8.2010  10:43

Velice zábavný a v rámci žánru docela originální western,který mohl být o takovou čtvrthodinku kratší a aspiroval by na klasiku.Takhle se film občas trochu táhne a tempo závodu v některých momentech docela vázne.Změny v charakteru některých postav navíc nepůsobí ale vůbec věrohodně,přesto má film po většinu času spád a ve slabších chvílích jej vždy podrží charismatický Gene Hackman a hlavně skvostný James Coburn,který si svou roli sebevědomého a zkušeného kovboje vyloženě vychutnal.A humorná stránka filmu taky nabírá body k dobru,takže ve výsledku spokojenost. 75 %

• 1.6.2018  13:22
    8 hlav šílenství (2017)

To je holt riziko filmových festivalů a člověka, který na některém z nich jde na premiéru českého filmu, ve kterém hraje hlavní roli Aneta Langerová. Jo, těch varovnejch signálů tam bylo dost... 8 hlav šílenství je každopádně dokonalou ukázkou projektu, který se svým tvůrcům během dlouholetého vývoje naprosto rozpadnul pod rukama a vylezl z něj těžko identifikovatelný patvar. Mohl bych jej trochu ocenit za snahu vymanit se ze stereotypů klasických životopisných filmů, za zábavnou hudební složku, za absurdně komediální potenciál, který to celé má. Pořád je to ale asi nejhorší distribuční film u nás za rok 2017 a jako takový si ten odpádek zaslouží. 5 %

• 14.2.2010  18:56
    96 hodin (2008)

Takový film jsem už delší dobu potřeboval vidět.Nekompromisní akční nářez,u kterého nemusíte hloubat nad příběhem,ale jen si užívat skvělou akci a právem naštvaného Liama Neesona.Já ho normálně moc nemusím,ale tady byl dokonalý,neváhal jít přes mrtvoly,ať už byli lidé vinní nebo nevinní.A já mu to žral dokonale.Začátek možná slabší,Maggie Grace je trochu otravná a Famke Janssen nepříliš sympatická,ale jakmile si Liam přes mobil promluví s únosci (jedna z nejlepších scén,jaké jsem viděl) film už ani na okamžik neztratí dech a kdo si tohle neužil,tak ho lituju.Jedna z nejlepších čirých akcí dekády a jsem zvědavý na From Paris with Love,protože Morel se jeví jako moc talentovaný akční režisér.Plné hodnocení a brzy si musím dát repete.90 %

• 7.10.2012  18:37

Taken představovalo před pár lety nesmírně vítaný vánek na pole akčního filmu.Film to byl úderný,nabitý energií,ani na chvíli neslevoval z tempa,s ikonickým hlavním hrdinou a takovou dávkou zadostiučinění jak během filmu,tak v závěru,která celý zážitek ve výsledku zvedala zatraceně vysoko.Po skončení druhého dílu jsem žádné zadostiučinění necítil.Nedostalo se mi žádné katarze,protože film nikam negradoval.Jen jel po povinných zastávkách,které mu vytyčil první film,bez nějakého zápalu nebo skutečně originálního nápadu,který by opětovné nakopnutí zápletky a tedy natočení dalšího dílu skutečně ospravedlnily.Takže tu opět máme poklidný,chvílemi až idylický začátek,změnu lokality,několik albánských únosců,povinný telefonát a akci.Upřímně,začátek na mě působil docela slušně.Liam Neeson je totiž jediný klad,který se z minula zachoval.Dokáže totiž zahrát malinko pedantského tatíka stejně dobře jako akční mlátičku a jeho opětovné získávání rodiny působí jako slušná předehra před akčním dojezdem.Ale tam,kde si jednička po většinu času nepotřebovala pomáhat tragickými logickými kravinami,je dvojka po naprostou většinu stopáže tak směšná,až by člověk raději zaplakal (míří na mě únosce,tak si vytáhnu mobil a ještě si pět minut povídám s dcerkou,házet granáty po tureckých ulicích je skvělá zábava...),tam,kde v prvním díle skvěle fungovala pátrací část,se Liam jen prochází po Istanbulu,zachmuřeně sleduje okolí a do toho sledujeme prostřihy na unesenou manželku,snad abychom nezapomněli,o co se tady hraje a byli ujištěni,že stále je o co hrát (nejistota,jestli dcera žije,byla v jedničce silným motivem), tam,kde jsme si minule vychutnávali skvěle natočenou a přehlednou akci plnou honiček a soubojů, nastupuje nepřehledný humus plný střihů,které neschopnost režiséra natočit kvalitní bitky rozhodně nezamaskují. Finální souboj tak sice začíná hezky po woovsku,ale stejně se nakonec zvrhne v nezáživné máchání rukama s katastrofálně zazděnou tečkou.Maggie Grace je stejně otravná jako v jedičce,jen má mnohem víc prostoru (v plavkách ovšem hraje velmi slušně :-) a hlavní padouch je přinejlepším snaživou karikaturou.Špatně je toho zkrátka až příliš,přitom aby tvůrci zaplašili stín zbytečnosti,který se nad projektem od začátku vznášel,museli by předvést podstatně jinačí akční písničku.Tohle je přinejlepším rutinně odvedená hloupá rychlokvaška v bessonovském stylu,kterou nezvládne zachránit ani takový borec,jakým je Liam Neeson. 50 %

• 7.1.2010  16:15

Ne tak dobré jako Svatý Grál nebo Život Briana,prostě "jen" výběr skečů,některé skvostné,jiné horší,ale jako celek je to pořád hodně zábavné.Létající cirkus bych asi měl zkouknout.80 %

• 23.5.2016  15:13
    A-Team (2010)

Film, který by svou strukturou rád tematizoval, jak si jeho hrdinové zakládají na důsledném plánování všech akcí, ale ve výsledku je tak přeplánovaný, až přestává dávat smysl. Skutečně, ani sebesložitější artovky mi nepřipadaly tak nepochopitelné jako to, co se děje v A-Teamu. Asi pomalu přestávám rozumět Hollywoodu... 50 %

• 23.7.2012  22:50

Neškodná průplachová blbůstka na pomezí dvou a tří hvězdiček,která nedokázala ze své šťavnatě absurdní premisy vytáhnout dostatečné množství zábavy.Ten film je vlastně natočený jako seriózní Lincolnův životopis a upíři jsou dosazováni do historických událostí s takovou samozřejmostí,až jsem měl chvílemi pocit,že Bekmambetov to bere opravdu vážně.Což je to poslední,co bych od režiséra podvratného Wanted čekal.Když ještě v první půli Abe seká upíry na kaši,funguje to,protože akci Timur točit nezapomněl a béčkovému akčňáku se hloupost dá odpustit.Ale jak přijdou na řadu vzletné fráze,dramatické scény a rušení otroctví,jde film do kopru nejen kvůli tomu,že to absolutně neladí se zbytkem,ale především proto,že je to špatně natočené,zahrané a při vší dementnosti opravdu bez jediné známky nadsázky.Škoda.Film,ve kterém jeden z nejslavnějších amerických prezidentů přetne strom jednou ranou sekyry a upíři se účastní bitvy u Gettysburgu,se mohl stát kultem snadno a rychle,jeho tvůrce by ovšem musel ukázat alespoň špetku sebereflexe. 50 %

• 11.10.2009  10:33
    Absolvent (1967)

Všichni v sobě máme kus Benjamina Braddocka. Existenciální úzkost, nejistotu ohledně budoucnosti, pocit, že absolutně nikdo okolo vás vám nerozumí. A pak se objeví nějaká Elaine, se kterou je to všechno jiné. Lepší. A vy víte, že o ni musíte bojovat, i kdyby vás to mělo stát všechno, co jste si doposud vybudovali. Absolvent je jedinečný generační film, který člověka donutí milovat Dustina Hoffmana, Simona a Garfunkela, 60. léta a především Katharine Ross a Anne Bancroft. Protože Elaine je jen jedna a ta pravá, ale každý občas touží po nějaké té paní Robinsonové, nemám pravdu? 95 %

• 10.5.2010  15:30

Let me take you down cause I'm going to strawberry fields.Nothing is real and nothing to get hung about! Strawberry fields forever Tuhle jahodovou eskapádu řadím mezi své nejoblíbenější scény.Jako celek je Across the Universe docela dost nevyvážená záležitost a spíš než jako film občas působí jako soubor vysoce efektních videoklipů.Ale jakých! Kromě jahod ještě spousta dalších skvěle přezpívaných hitů,například Hey Jude nebo All you need is love.A spousta dalších.To vše v podání skvěle padnoucích herců.Když začne zpívat Jim Sturgess,je to jako by ožil přímo jeden ze členů Beatles.Evan Rachel Wood je zde přímo andělsky krásná.A Joe Anderson,dvojče Kurta Cobaina,byl dokonalý.Rozhodně ne bezchybný,ale kouzelný muzikál,na který bych se mohl dívat pořád. 85 %

• 26.10.2008  16:31

Miluju Addamsovy!Miluju Christinu Ricci!Miluju černý humor!Miluju Anjelicu Houston!Miluju celej tenhle film!90 %

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40