Drak přichází (1973)

Zmlsán klasickými filmy Jackieho Chana,byla pro mě tahle klasika kung-fu filmů s legendárním Brucem Lee spíše zklamání.Na pořádně vyhrocený souboj jsem čekal celý film a jaksi jsem ho nedostal,těch menších tam bylo příliš málo a celkově byl koncept turnaje zásadně nevyužitý.Ovšem Bruce kopat umí,o tom žádná a za zábavné vedlejší postavy si film ty slabší tři přece jen zaslouží.Stejně se ale radši vrátím k Jackiemu,potažmo k Jetu Li. 55 %

Dreamgirls (2006)

Takový slušný,příliš uhlazený muzikál.Oproti Moulin Rouge je to dost slabota.Herecké výkony velmi slušné,nejvíc mě dostal určitě naprosto skvělý Eddie Murphy.Jeho nejlepší role v tomhle tisíciletí.Písničky jsou taky dobré,ale nějak mě to prostě nedokázalo zaujmout a chvílemi jsem se dost nudil.Možná za to může moc dlouhá stopáž.60 %

Dr. House (2004) (seriál)

Osm sérií plných cynismu, nesrozumitelných lékařských pojmů, citově nepoužitelného génia v hlavní roli a spousty vedlejších postav, které jsou napsané a rozvedené mnohem lépe, než by se na první pohled mohlo zdát. A v neposlední řadě taky perfektně fungujících emocí. Ještě mám před sebou úplně poslední epizodu, snad bude závěr důstojným zakončením celého nezapomenutelného seriálu s nejlepší hlavní postavou široko daleko.

Drive (2011)

"Řekněte mi čas a místo a já vám dám pět minut.Cokoliv se stane během těch pěti minut a jsem váš.Cokoliv se stane minutu předtím nebo potom a jedete na vlastní pěst.Stát se může cokoliv,ale já budu jen čekat.Nemám žádnou zbraň,jen řídím." Das ist fuckin' übercool!!! + Nejlepší soundtrack od Legend z Dogtownu. 90 %

Dr. No (1962)

Dr. No byl první, o tom žádná. A úspěšně uvedl na plátna kin pravděpodobně nejslavnějšího filmového hrdinu všech dob, s tím se také nedá nijak přít. Ale jinak je to naprosto standartní, ničím nevyčnívající a pohříchu i dost nudná krimi, která kromě Conneryho charismatu a legendárnímu výstupu Ursuly Andress nemá už dnes moc co nabídnout. Zdlouhavé dialogy, slabý záporák, tristní nedostatek akce... Celkově prostě slabší bondovka, která už byla mnohokrát překonána. 60 %

Drsný Harry (1971)

Na tuhle klasiku jsem se dlouho těšil.A když jsem ji konečně viděl,byl jsem naprosto spokojený.Jedna z nejlepších kriminálek.A to samozřejmě hlavně díky hlavnímu hrdinovi,Harrymu Callahanovi a jeho představiteli Clintu Eastwoodovi.Harry je stylový a zatraceně cool chlápek.Hláškuje,je drsný,ale nikdy ne směšný,všechno nejraději řeší se svým Magnumem 44 v ruce.A hlavně je to poctivý polda každým coulem,kterému to i slušně myslí,získá si u vás respekt jediným pohledem.Bez tohohle hrdiny bychom nikdy neměli šíleného Martina Riggse ze Zbraní a hlavně hláškujícího poldu Johna McClanea z mých milovaných Smrtonosných pastí.A to je fakt.A ke slávě Harrymu určitě pomohl i skvostný záporák Scorpio.Co by to bylo za hrdinu bez padoucha?Původně jsem chtěl dát silnější čtyři,ale nakonec dám slabších pět,protože tenhle film si je zaslouží.A už se těším na Magnum Force a další díly série o jednom poldovi ze San Franciska.90 %

Drtivý dopad (1998)

Zatímco u Armageddonu jsem se skvěle bavil,u Drtivého dopadu jsem se celou dobu pouze nudil.Sice to nedosahuje enomní blbosti takového Jádra,ale nad 2* prostě nepůjdu.40 %

Drž hubu! (2003)

Hodně příjemné překvapení.Poprvé jsem tenhle film viděl v autobuse na zpáteční cestě z dovolené.Pobavil mě dobře.Když ho pak dávali v televizi,řekl jsem si,že se na něj mrknu ještě jednou,abych zjistil,jestli je opravdu tak vtipný,jak si ho pamatuju.Je.A možná ještě vtipnější.Neodolatelný debil Quentin v podání Gérarda Depardieu,chladnokrevný kriminálník Ruby Jeana Rena,to je fakt dvojice k pomilování.Bavil jsem se skvěle a rád se na to zase někdy podívám.80 %

Dumbo (1941)

Tenhleten příběh o slůněti,kterému se všichni smějí a on jim díky jednomu chytrému myšákovi ukáže,zač je toho chobot,je možná klasicky disneyovsky předvídatelný a sentimentální,ale tentokrát mě to vzalo za srdce.Po Lvím králi moje nejoblíbenější disneyovka. 85 %

Dům u jezera (2006)

Námět je skvělý,to je jasné.Ne originální,ale silný a zajímavý.Hlavní herecké duo taky dobré,Keanu a Sandra jsou skvělá dvojice už od Nebezpečné rychlosti.Problém je,že mě Dům u jezera silně emocionálně minul.Film na mě působil moc chladně,držel si odstup,což je možná záměr,ale že by mi to vyhovovalo,to rozhodně ne.U vypjatých scén jsem necítil napětí,u dojemných dojetí a to je špatně.Agrestiho režie postráda nápady a invenci,což z filmu dělá solidně zpracovanou a vizuálně hezkou,ale trochu nezáživnou rutinu,která doplácí někde na přílišnou doslovnost,někde zase na přílišné nevyjasněnosti a lehkou předvídatelnost.Škoda,se zkušenějším režisérem se z filmu dalo vytěžit o hodně víc. 60 %