Sawy

Sawy

Tomáš Poštulka

Česko

40 bodů

Moji oblíbení skladatelé

 • foto

  Clint Mansell

  Jehoi spolupráce s Darrenem Aronofskym pokaždé přinesla naprosto dokonalé skloubení filmového média s hudbou,z ústřední melodie z Requiem za sen mi pokaždé naskočí husí kůže a soundtrack k Fontáně jakoby pocházel z nějaké vyšší dimenze.A to nemluvím o geniální hudbě v Moon.Prostě nejlepší skladatel filmové hudby současnosti.

 • foto

  Michael Giacchino

  Úžasně perspektivní skladatel,který si pomalu buduje velmi silnou pozici.Speed Racer a Star Trek jeho hudba pozvedávala do úžasných výšek a pokud mělo Vzhůru do oblak nějaký skutečně výrazný klad,byla to jeho jímavá hudba.Moc se těším na jeho další práce.

 • foto

  Hans Zimmer

  Pokud existuje nějaký korunovaný král současné filmové hudby,je jím bezpochyby Hans Zimmer.Génius,který by dokázal za pomocí svých melodií udělat i z reklamy na toaletní papír osudovou tragédii.Ať už mluvíme o Pirátech z Karibiku,Temném rytíři nebo Černém jestřábovi,ten chlap má prostě obří talent.A to,co dokázal složit k Počátku,to už je pravé a nefalšované umění.

 • foto

  Ennio Morricone

  Kdyby nesložil nic jiného než geniální melodie k filmům Sergia Leoneho,i tak by to byl jeden z největších tvůrců filmové hudby všech dob.Ale z jeho tvroby si toho zaslouží vyzdvihnout mnohem,mnohem víc.A fakt,že ještě pořád pracuje,i když před pár lety oslavil osmdesátku... Prostě klobouk dolů před tímhle chlapíkem!

 • foto

  Eddie Vedder

  Kdo viděl Útěk do divočiny,ten chápe.Kdo neviděl,má velkou smůlu :-)

 • foto

  James Horner

  Nejen za Avatara a Titanic,Horner má na kontě taky Statečné srdce,Vetřelce nebo (pozor!) Grinche!!! Dokáže složit výbornou hudbu k filmům,které se naprosto liší nejen žánrově,ale i stylisticky,což dokazuje jeho naprostou všestrannost a ohromné nadání.Jeden z nejzajímavějších současných skladatelů.

 • foto

  Cliff Martinez

  Vycházející hvězda,jeho soundtrack k drive nemá obdoby,pocitová hudba k Nákaze jen potvrdila jeho talent.

 • foto

  John Murphy

  Stoupající skladatelská hvězda,která se po ranných gangsterkách Guye Ritchieho přestěhovala k Danny Boyleovi a soundtrack k Sunshine je zatím vrcholem jeho kariéry.Je ovšem dostatečně talentovaný a žádaný,aby ho v budoucnu ještě mnohokrát překonal.

 • foto

  Alan Silvestri

  Silvestri má u mě strašně moc bodů za Forresta,samozřejmě.Ale není tady jen kvůli němu.Člověk nesmí zapomínat na Beowulfa,který by byl bez hudby poloviční,u Predátora tvořil soundtrack atmosféru,no a trilogie Návrat do budoucnosti prostě zbožňuju stejně jako kohokoliv,kdo se na ní podílel.Včetně výtečného hudebního skladatele.

 • foto

  Howard Shore

  Pán prstenů mluví za vše.Ale Sedm,Mlčení jehňátek,eXistenZ nebo Ed Wood pak ještě za víc :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace