cpt.Lynch

Lukáš Trnka

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 25.10.2020  13:51

Tohle asi nemělo vzniknout. Neskutečné trápení kvůli 15 minutám dobré a celkem brutální akce. Fajn je, že té akce bylo jen soudných 15 minut a nebyla natahována jak bosorka na skřipec. Respekt ke Slyovi co umí po sedmdesátce. 2,5*

• 25.10.2020  13:45
    Komando (1985)

Tohle je jediný „kult“ co mi v dětství unikl… A některé filmy je třeba vidět v ten pravý čas a ne v roce 2020 :)

• 20.10.2020  21:38
    Stíny - Série 1 (série) (2014)

Drsné a autentické! Velké překvapení. Perfektní postavy a rumunská atmosféra. Super hlášky. Někdy třeba trochu domýšlet děj. Zatím to u mě přeskakuje Gomorrah a Narcos... a to jsem velký fanda.

• 20.10.2020  21:31
    Cosa Nostra (TV film) (2018)

Nic nového pod sluncem, ale velmi povedené. Fokus na propojení a vztahy americké a italské Cosi nostry.

• 1.10.2020  14:56

Zvláštní, existencionální western s minimem výstřelů. Velmi pomalé, ale nikoliv nudné. Zajímavé zastávky. Drsná, až děsivá atmosféra. Nečekané zvraty. Skvělí Jones a Swank. Konec to celé dost pokazil, bylo to jakési celé nepřiléhavé, „změna“ charakteru hlavního hrdiny nebyla dostatečně objasněna. 4*

• 30.9.2020  17:48
    Sláva (1989)

Celkový výborný dojem u mě hodně pokazil extrémně natahovaný, ukecaný, nostalgický a patetický konec, bez náboje. Finální bitva byla spíše nudou než gradací. 3,5*

• 28.9.2020  15:16
    Kolonie (2015)

Celkem nenápadná záležitost, ze které se vyklube drsný a napínavý psychologicko – politický thriller. Málem mi tento film unikl a to by byla velká škoda. Drobné nedostatky se lehce přehlédnou. 4,5 *

• 28.9.2020  15:14
    UFO Life (2019)

Borci jsou frajeři a super dokument!!!

• 22.9.2020  21:13

Úvod neslaný a nemastný, ale neurazí. Brutalita a realistické znázornění válečných scén dle mého posouvá válečné filmy o kousek dál. Nebojím se říct, že jako svého času Zachraňte vojína Ryana. Z příběhu asi víc vymáčknout nešlo. A US poměry netypický hrdina a patosu poměrně poskrovnu. 3,5*

• 15.9.2020  13:02
    Arn (2007)

Muselo to stát spoustu peněz (no nejdražší Švédský film). Vizuál, kostýmy, výprava, kulisy… to vše funguje na 100%. Selhává scénář, dramaturgie a casting. Celkově je to dlouhá nuda, hlavní hrdinové jsou vláčeni osudem a mě bylo celkem jedno, jak dopadnou. I proto že charisma hlavních postav je na bodě nula. Celkově jsou postavy zcela černobílé. Co je však zásadní – chybí zde jakékoliv silnější scény hodné zapamatování. U historických filmů to často bývá nějaká epická bitva. Arn na konci místo epické bitvy nabídne šarvátku v soutěsce, která je tak na úrovní kvalitnější české televizní pohádky.

• 8.9.2020  13:44

Na jedné straně skvělá atmosféra, na druhé straně (a hlavně v druhé půli) dost béčkový akčňák.

• 2.9.2020  20:55
    Bernie (2011)

Zvláštní film, o zvláštním případu, zvláštním chlapíkovi ve zvláštním městě v Texasu. Černí komedie ve stylu hraného dokumentu. Dobře se na to koukalo. Je to podle skutečných událostí takže plus hvězda.

• 23.8.2020  21:58

Další z dokumentů o Severní Korei. Tento ničím novým nepřekvapí. Založený je hlavně na rozhovorech se Severokorejci. Všichni do jednoho mají bohužel vygumované mozky propagandou, nebo tak alespoň mluví na kameru, aby neskončili před popravčí četou. Smutná země. 3,5 *

• 17.8.2020  22:52
    Pod jedním nebem (TV seriál) (2017)

Výborná špionážní retro série. Po celu dobu jsem měl pocit, že je to nabyté obsahem, v každé scéně o něco důležitého jde, přitom je to komorní a srozumitelné (někdy až příliš, polopaticky). V posledním díle to paradoxně začalo ztrácet dech. Konec až moc otevřený a možná i překombinovaný. 4,5 *

• 6.8.2020  13:38

Od druhé půlky se tomu už moc nechce věřit a to je velká škoda…

• 22.7.2020  07:13

Absolutní politický thriller. Costner špičkový. Culp přesvědčil. Greenwoodovi jsem toho JFK tolik nebaštil. Faktograficky velmi obstojné – alespoň jak dokážu posoudit. Občasný patos a černobílé záběry mě odvedly od plného hodnocení 4,5*

• 9.6.2020  23:50
    Nesmíš plakat (TV film) (1990)

Smrt komunismu...

• 5.6.2020  08:11
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Období po válce je pro mě v některých ohledech děsivější, než válka samotná. A tenhle dokument tuto zvláštní dobu vykreslil až pozoruhodně přesně. Stopáž 1:30 je na období od 1945 až cca 1951 poměrně malá, ale přesto je celý dokument doslova „natřískaný“ informacemi. Dost prostoru dostává i Československo!

• 31.5.2020  12:48
    Jiří z Poděbrad (TV film) (2009)

Dokumentární obsah uspokojivý, vizuál strašný. Klidně by se to mohlo vysílat v rozhlase a vyšlo by to nastejno...

• 31.5.2020  10:41

Celkem složité tenhle film uchopit. Částí ukazuje velmi realistický, až dokumentární pohled na válku. Kontra tomu je hlavní hrdina, který nerespektující žádné regule – jako by se utekl z nějakého béčkového akčňáku. Postavy mají pramalé charisma, je vám zcela jedno jestli je odpálí bomba, nebo ne, ale zase vás ničím neštvou. Děj to nemá vůbec. Jen jednotlivé epizody ze života vojáka. Sniperská přestřelka celkem dobrá. 3,5*

• 18.5.2020  19:40
    Nesmrtelný (2019)

Čeho si celkem vážím u Gommory je, že zcela nemilosrdně dokázala likvidovat jakékoliv postavy. No Ciro bylo asi dost velké sousto, tak nám obživ (ale je přece nesmrtelný) :). Děj filmu i flasbacky dobrý, ale je to celkově nudné a zdlouhavé. Bez znalosti seriálu by to asi moc nefungovalo.

• 5.5.2020  14:58
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Solidní televizní historické drama. E.M. znám jen okrajově, tedy dokumentární stránku nebudu hodnotit. Labuda slušný. Důvody pro kolaboraci nejsou moc objasněny. 3,5*

• 30.3.2020  22:43
    Gomora - Série 4 (série) (2019)

Celkově slabší než první dvě série, lepší než třetí. Nové postavy jsou super. Některé postavy jsou mi naopak už velmi protivné: Enzo, Azzurra i Patrizia. První díly slabší, Genny se dává na developmen a vše ostatní je spíše taková mafiánská telenovela na efekt. Od půlky to začíná mít obrátky a poslední epizoda je možná tou nejlepší v celé sérii. Když už jsem měl pocit, že bych byl radši, ať už ten seriál nějak důstojně uzavřou, tak teď se těším na další sérii. 4,5*

• 30.3.2020  20:31
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Formálně je to divné. Zvláštní kamera. Zvláštní herci :). Super soundtrack, hlavně ta část co je jak od Younga z Mrtvého muže (ale někdy je ta hudba až moc nahlas a je jí hodně). Děj a scénář místy za hranou, ale vždy na hranici uvěřitelnosti. Ale co se tomu musí nechat je, že to má koule, je to surové, syrové a vážné. A to jsou atributy, které české seriály a filmy které se odehrávají v současnosti a jsou obdobného žánru neumí (až na Pustinu). 3,5*

• 28.3.2020  20:01
    Vlastníci (2019)

Nostalgicky vzpomínám na své taškařice při jednání SVJ :). Originální komedie, u které jsem se dost nasmál. Občas přechází do a konči v celkem hutném dramatu. Některé scény už ale byly přes a platí, že někdy je méně více. Ramba, Melíškovaá, Polák, Lábus a Majer skvělí. Ostatní slabší.

• 23.3.2020  12:10
    Lucemburkové (TV seriál) (2009)

Není to zlé, ale Lucemburkové by si určitě zasloužili větší stopáž a hloubku. Co však neskousnu je mě krajně nesympatický průvodce Vladimír Mertlík. Jeho přirovnání k dnešní době a záběry z dnešní doby krajně nevhodné.

• 1.3.2020  20:26
    Masaryk (2016)

Přijde mi to jak takový výcuc, zcela nekompletní, zpracováno jen velmi krátké období před válkou. I přes tuto „velkou“ dobu zde postrádám silných momentů. Někdo psal o „světovosti“ tohoto snímku, tak určitě světový není, ruku na srdce, on světový nebyl ani Jan Masaryk, Mnichov atd. Bylo to důležité hlavně pro nás. Kamera špatná. Jinak řemeslně odvedená filmařina. S obligátně kvalitním Rodenem.

• 27.2.2020  21:46

Styl a atmosféru to má. Slušné herecké výkony od lidí, kde bych to ani moc nečekal. Akční scény celkem slušné. Dějově jsem to moc nepobral a přišlo mi to jako solidní slátanina. Filtrů a zvláštní záběrů až moc. Námět přitažený za vlasy. 2,5*

• 12.2.2020  21:17

Je za tím vidět kus práce a energie. Hutná atmosféra podpořena výbornou kamerou. Fajn herci. Jen škoda příběhu/scénáře čitelného vždy tak 10 záběrů dopředu.

• 11.2.2020  22:23

Rozhodně není film pro každého, ale fanoušek realistických mafiánských filmů bude nadšen. Stejně tak já. Zprvu mi vadila „VHS“ kamera, ale nakonec jsem ocenil její dokumentární ráz. V první části mírný chaos mezi postavami a útržkovitá snaha vylíčit důvody a atmosféru, které vedly k „první zradě“. Vše do sebe začne zapadat v druhé části u soudu. Přes někdy dlouhé dialogy nesmírně zajímavá pasáž. Závěr místy napínavý, místy doplňující poslední střípky mozaiky. Vše do sebe zapadne nakonec. Z místy nesourodých pasáží vznikne vyladěný celek. Přes velkou stopáž jsem se nenudil ani vteřinu. 4,5*

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17